•  Badanie przesiewowe uczniów
          • Badanie przesiewowe uczniów

Instytut Ochrony Zdrowia realizuje obecnie, na zlecenie Ministra Zdrowia, badanie przesiewowe uczniów szkół podstawowych i średnich pod kątem występowania chorób alergicznych. Badanie zostało zaprojektowane przez lekarzy specjalistów oraz ekspertów z dziedziny nauk społecznych i epidemiologii, pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Badanie jest częścią Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

Badanie jest całkowicie nieinwazyjne, polega na wypełnieniu ankiety. Specjalnie skonstruowany algorytm po zakończeniu ankiety podliczy wyniki badania dla konkretnej osoby - prawdopodobieństwo występowanie alergicznego nieżytu nosa i astmy oskrzelowej u badanego. Badanie nie zastępuje lekarza w jego pracy, ale znacznie ją ułatwia i przyspiesza diagnostykę.

Badanie mieści się na stronie internetowej: http://malergia.pl w zakładce "Test Alergiczny". Strona oferuje również wyszukiwarkę konsultacji alergicznych, tak by każdy, kto podejrzewa alergię u swojego dziecka mógł wybrać dogodne miejsce i termin, znając czas oczekiwania w każdej poradni.

Szkoły, które wezmą udział w badaniu otrzymają ponadto bezpłatne broszury edukacyjne dotyczące alergii, w dwóch wersjach: dla rodziców i dla uczniów (odpowiednio dostosowaną do wieku i atrakcyjną graficznie).

Udział w badaniu jest całkowicie bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami.

Filip Furman

Dyrektor Działu Projektów Specjalnych

Członek Zarządu

Instytut Ochrony Zdrowia

• Podsumowania konkursów i aktywności przeprowadzonych w ramach Programu BEZPIECZNA+

Obchody święta naszej Szkoły były okazją do podsumowania konkursów i aktywności przeprowadzonych w ramach Programu BEZPIECZNA+. Łącznie ponad 40 uczniów zostało wyróżnionych nagrodami i dyplomami, ufundowanymi ze środków pozyskanych na realizację Programu.

OTO SZCZEGÓŁÓWE WYNIKI KONKURSÓW:

Szkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas I - III pt. „Wspólne, bezpieczne zabawy podczas przerw”

I miejsce – Anna Walkowska

II miejsce – Joanna Gabryś

III miejsce (ex aequo) – Laura Salamon

Anna Ziemianek

Wyróżnienia:

Dominika Bodziarczyk,

Aleksandra Dusik,

Wiktor Salamon,

Kacper Szczepaniak

Konkurs wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla uczniów klas I – III

Klasy I:

I miejsce: Hubert Chrobak

II miejsce: Alicja Klag,

Amelia Kurta,

Katarzyna Ziemianek

Kacper Kwiatek

Klasa II:

I miejsce: Nikola Staszewska

II miejsce: Zuzanna Kordeczka

Oliwia Kasprzak

Klasy III:

I miejsce: Klara Pawłowska

II miejsce: Marta Jurkowska

III miejsce: Gabriel Gabryś

Konkurs na prezentację multimedialną pt. „Wiem, jak zachować bezpieczeństwo na drodze” dla klas IV – VII

Jury przyznało dwa równorzędne I miejsca Annie Chrobak oraz Annie Surowiak.

Ponadto nagrodzonych zostało 20 uczniów z klas V - VII, uczestniczących w grze terenowej, której celem było sprawdzenie znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w górach.

Wszystkim zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczny udział w konkursach.

K. Musiał

• "Strefy bezpiecznej zabawy" zostały utworzone na każdym piętrze naszej Szkoły w ramach rządowego programu "Bezpieczna+".  Są to wyznaczone miejsca, w których młodsze dzieciaki - pod opieką nauczycieli dyżurujących oraz starszych kolegów - wolontariuszy, mogą w czasie przerw międzylekcyjnych wziąć udział w zabawach ruchowych oraz zagrać w ciekawe gry stolikowe. Natomiast uczniowie klas IV - VII mogą skorzystać z utworzonego dla nich miejsca na parterze Szkoły, gdzie mogą zagrać w pinkponga oraz piłkarzyki. "Strefy bezpiecznej zabawy" cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród młodszych, jak i starszych dzieciaków.

Miło nam jest zaprosić uczniów klas I - III do udziału w konkursie plastycznym, nawiązującym do wspólnych zabaw w czasie przerw.

Uczniowie klas I – III !

Jeśli dobrze i bezpiecznie bawicie się w czasie przerw w „Strefach bezpiecznej zabawy” pokażcie to!

Zapraszamy Was do udziału w konkursie plastycznym pt. „Wspólne, bezpieczne zabawy podczas przerw”, organizowanym w ramach rządowego programu BEZPIECZNA+

Oto regulamin konkursu:

1. W konkursie pt. „Wspólne, bezpieczne zabawy podczas przerw” mogą wziąć udział wszyscy chętni uczniowie z klas I – III.

2. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej, związanej z bezpiecznym spędzaniem czasu w czasie przerw międzylekcyjnych w utworzonych na terenie Szkoły „Strefach bezpiecznej zabawy”.

Prace powinny spełniać następujące wymogi:

• Format pracy– A3, najlepiej kartka techniczna,
            • Technika wykonania – płaska (farby, kredki, pisaki),
            • Praca powinna być opisana na odwrocie: imię i nazwisko uczestnika oraz klasa, do której uczęszcza.

3. Każdy uczestnik może oddać tylko jedną pracę, wykonaną SAMODZIELNIE.

4. Pracę można wykonać w domu lub w czasie przerw, w „Strefie bezpiecznej zabawy”.

5. Ocena prac będzie uwzględniać m.in. ich estetykę, zgodność z tematem, kreatywność i inwencję autora oraz samodzielność wykonania.

6. Prace należy składać do dnia 29 listopada 2017r. u pani Katarzyny Musiał lub u wychowawców.

Prace zostaną ocenione przez komisję konkursową, która wyłoni zwycięzców. Organizator zastrzega sobie przyznanie trzech nagród głównych oraz wyróżnień.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!!!!

NA ZWYCIĘZCÓW CZEKAJĄ ATRAKCYJNE NAGRODY!

Katarzyna Musiał - organizator konkursu