Menu

 • Wizyta funkcjonariuszy policji w naszej szkole

  W piątek 17 listopada gościliśmy w Naszej Szkole funkcjonariuszy Powiatowej Komendy Policji w Nowym Targu, którzy w ramach projektu „Bezpieczna +”, przeprowadzili szkolenia dla naszych uczniów. Dzieci z klas 0 – III wzięły udział w zajęciach praktycznych na naszym mobilnym miasteczku rowerowym, gdzie ćwiczyły bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Klasy starsze wysłuchały prelekcji o bezpieczeństwie w Internecie.

                                                                                                                                                                      J. Piotrowski

  Galeria zdjęć...

 • Święto na sportowo

  Grupa uczniów Naszej Szkoły uczciła 99 Rocznicę Odzyskania Niepodległości poprzez udział w VIII Masowym Szczawnickim Biegu Niepodległości. Pośród licznej grupy naszych uczniów najlepiej zaprezentowali się: Paulina Król – I miejsce, Oliwia Kasprzak – II miejsce, Arkadiusz Kacwin – I miejsce, Tadeusz Opyt – III miejsce,  Jacek Malik – X miejsce, Anna Malik – III miejsce, Zuzanna Czerwińska – IX miejsce, Kamila Kacwin – X miejsce, Filip Czerwiec – VIII miejsce. W kategorii open kobiet drugie miejsce zajęła Pani Sylwia Kielur, a Pani Elżbieta Opyt była trzecia. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Biegu, a także rodzicom i opiekunom za poświęcony wolny czas na kształtowanie u naszych dzieci postaw prozdrowotnych i patriotycznych.

                                                                                                                                                                       J. Piotrowski

  Galeria zdjęć...

 • Kolorowy tor przeszkód

  Przedszkolaki 3, 4 i 5 - letnie z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Krościenku wzięły udział w biegu z przeszkodami „RUNNING KIDS”.

  Każdy dzielny zuch z uśmiechem i entuzjazmem stanął na starcie kolorowego toru przeszkód. Kibicujący koledzy wspólnym okrzykiem dawali komendę START! oraz skandowali imię zawodnika, co dodawało siły i determinacji.

  Mali sportowcy, przestrzegając zasady „fair play”,  przechodzili przez tunele, rzucali do celu, skakali przez przeszkody, utrzymywali równowagę, stąpając po wąskim i nierównym podłożu, wchodziły po drabince, aby zjechać ze zjeżdżalni. Na MECIE każdy dzielny zawodnik otrzymał słodką przekąskę, wodę oraz maskę SPARTAN.

  W tym dniu wszyscy byli SUPER BOHATERAMI.

  Na zakończenie zawodów Pan Dyrektor Jacek Piotrowski pogratulował każdemu ZWYCIĘZCY oraz wręczył  medale i dyplomy.

  Serdecznie dziękuję Pani Sylwii Kielur za ogromną pomoc w przygotowaniu biegów oraz poszukiwaniu sponsorów, Pani Kindze Zaziąbło za cudne zdjęcia,  Państwu Małgorzacie i Jerzemu Janowiczom, Pani Natalii Partyce za pomoc w zaprojektowaniu toru oraz opiekę nad „zawodnikami” w trakcie zawodów. Uczniom klasy Vb którzy pomagali przenosić sprzęt sportowy. Pani Elżbiecie Opyd i Adrianowi  Jandurze  z grupy GOPR za zapewnienie opieki medycznej.

  Medale wykonała Pani  Bernadetta Mardeusz „Moja masa solna”, plakaty  CREATIV Agencja Reklamowa z Krośnicy, maski i projekt dyplomów - SPARTAN RACE .

  Dziękuję także, za ufundowanie nagród Pani Stanisławie Plewie, Mieczysławowi Dusikowi, rozlewni wody Kinga Pienińska,  Państwu Magdalenie i Kazimierzowi Majkrzak oraz Pani Katarzynie Zaziąbło.

  A. Kołek

  Galeria zdjęć...

 • Akcja "Góra grosza" 2017/2018

  Rada Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem przypomina wszystkim uczniom naszej szkoły, że akcja Góra Grosza trwa w tym roku do 02.01.2018 r. Zachęcamy do wspierania tej jakże pięknej inicjatywy!

   

  Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza.

  Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

  Uczniowie i przedszkolaki  nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:

  Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

   

 • Podsumowanie akcji sprzedaży kartek świątecznych dla Stowarzyszenie Sursum Corda z Nowego Sącza.

  Wolontariusze z naszej szkoły: T. Dyda z kl. VI b, A. Potkaśnik z kl. VII, J. Salamon z kl. VI a i K. Kwiatek z kl. VII, zdecydowali się tym razem wspomóc stowarzyszenie Sursum Corda z Nowego Sącza sprzedając przepiękne kartki świąteczne w czasie spotkania z rodzicami.

  Rodzice chętnie nabywali kartki świąteczne, które rozeszły się jak świeże bułeczki.

  Kwota, którą zebrali uczniowie to 115 zł.

  Pieniądze zostały już przekazane na konto stowarzyszenia! Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tą akcję :)

   

  Galeria zdjęć...

 • Prelekcja Pani Elżbiety Nowak z Fundacji Adama Worwy z Nowego Targu na temat wolontariatu

  W dniu 16.11.2017 r., na zaproszenie p. Agnieszki Warzechy- opiekuna Samorządu Uczniowskiego, przyjechała do nas z wizytą p. Elzbieta Nowak z FAW z Nowego Targu, aby przybliżyć uczniom naszej szkoły ideę wolontariatu, zachęcić do pracy na rzecz osób potrzebujących i chorych, a także opowiedzieć o działalności fundacji, w której sama pracuje jako wolontariusz od wielu lat.

  Jesteśmy wdzięczni p. Elżbiecie za wiele cennych informacji i postaramy się brać aktywny udział w działaniach podejmowanych przez fundację.   

  Przy okazji wizyty p. Elżbiety Nowak, zostały rozliczone puszki z akcji rozprowadzania żonkili. Uzyskana kwota to 691,92 zł

  Serdecznie dziękujemy wszystkich wolontariuszom, ich opiekunom i darczyńcom!

   

  Galeria zdjęć...

 • Zabawa andrzejkowo-profilaktyczna

  W poniedziałek (13.11.2017 roku) w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowo-profilaktyczna. Tego dnia, dzieci z klas młodszych i starszych, przeżyły wspaniały czas pełen tańca, zabawy i konkursów przy dźwiękach muzyki. Cała impreza była prowadzona przez animatorów.

                                                                 Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowania

  Galeria zdjęć...

   

 • Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  W 1918r. Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość. Dla upamiętnienia tej ważnej dla każdego Polaka rocznicy uczniowie klasy VI a i VII zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Akademię rozpoczęło uroczyste wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Następnie uczniowie w bardzo wzruszający i obrazowy sposób ukazali działanie zaborców, drogę naszej Ojczyzny do wolności oraz radość z odrodzenia się państwa polskiego. Przypomniano ważne postacie i wydarzenia historyczne. Całość przygotowały panie  E. Majerczak i M. Gębala. W pracach nad oprawą plastyczną pomagały panie A. Malinowska i J. Franasowicz, natomiast występ muzyczny przygotował pan L. Moryto.

                                                                                                                                                                                       M. Gębala

  Galeria zdjęć...

 • „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MIKOŁAJEM”

   

  „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł  wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”. (Papież Franciszek)

  ZAPRASZAMY
  UCZNIÓW I RODZICÓW
  do udziału w szkolnej akcji

  „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MIKOŁAJEM”

  Rozpoczynamy zbiórkę – zabawek, przyborów szkolnych, książek, puzzli, maskotek, słodyczy i artykułów spożywczych oraz środków higienicznych. Wszystkie „dary” można zostawiać
  u p. Joanny Chrobak w pokoju pedagoga lub u wychowawców klas.

  Zebrane upominki będą przekazane podopiecznym Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Krościenku n.D oraz podopiecznym Przytuliska Św. Brata Alberta w Grywałdzie.

  Każdy nawet najmniejszy wkład w naszą akcję, może przynieść wielkie dobro.

   

  Zbiórka będzie prowadzona w dniach od 21 listopada do 15 grudnia br.

   

  Organizatorzy akcji - pedagog p. Joanna Chrobak  i p. Monika Gębala, SU wraz z opiekunem Agnieszką Warzechą,  z góry dziękują za wszelkie zaangażowanie.

 • Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

  W piątek (10.11.2017 roku), o godzinie 10.45, odbędzie się akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. W tym dniu uczniów obowiązuje strój galowy lub regionalny.

                                                                                                          Zapraszamy wszystkich rodziców

 • Zabawa andrzejkowo-profilaktyczna

  Informacja o zabawie andrzejkowo-profilaktycznej znajduje się w zakładce dla rodziców -informacje.

 • Spotkanie z rodzicami

  Spotkanie z rodzicami odbędzie się 14 listopada (wtorek) o godz. 17.00. Rozpoczęcie w sali gimnastycznej. Rada Rodziców prosi o zebranie się trójek klasowych o godzinie 16.30 w sali świetlicy.

 • Wycieczka koła turystycznego na Trzy Korony

  W sobotę (04.11.2017 roku) dzieci z koła turystycznego zdobyły najwyższy szczyt Pienin Właściwych – Trzy Korony. Kilkoro uczniów z klas starszych o 8.00 ruszyło z ul. Trzech Koron żółtym szlakiem. Po wejściu na teren Pienińskiego Parku Narodowego, pani przewodnik Elżbieta Opyd, przypomniała o zasadach panujących na terenach objętych ochroną. Idąc dalej, grupa dotarła na Polanę Wyrobek, weszła na szlak niebieski i kierowała się w kierunku Zamkowej Góry. Po jej zdobyciu, pani przewodnik opowiedziała historię z nią związaną. Na szczycie Trzech Koron wszyscy podziwiali piękne krajobrazy, dolinne tereny we mgle i ośnieżone szczyty Tatr. Po zejściu z platformy widokowej, dzieci ruszyły szlakiem niebieskim do Przełęczy Szopka. Tam odbyły się zawody w skakaniu do liści. Kierując się do punku wyjściowego, około godziny 13.00, cała grupa osiągnęła cel. Świeże powietrze, piękna pogoda, rozmowy, dzika przyroda– tak o to w miłej atmosferze spędziliśmy  sobotę.

                                                       Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Zapraszamy na kolejne wycieczki.

                                                                                                                                                                            M. Kwiatek

  Galeria zdjęć...

   

 • SZCZAWNICKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

 • KONKURS PLASTYCZNY W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU "BEZPIECZNA+"

         

  Uczniowie klas I – III !

  Jeśli dobrze i bezpiecznie bawicie się w czasie przerw w „Strefach bezpiecznej zabawy” pokażcie to!

  Zapraszamy Was do udziału w konkursie plastycznym pt. „Moja bezpieczna przerwa w Szkole”, organizowanym w ramach rządowego programu BEZPIECZNA+

   

  Oto regulamin konkursu:

   

  1. W konkursie pt. „Moja bezpieczna przerwa w Szkole” mogą wziąć udział wszyscy chętni uczniowie z klas I – III.

   

  2. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej, związanej z bezpiecznym spędzaniem czasu w czasie przerw międzylekcyjnych w utworzonych na terenie Szkoły „Strefach bezpiecznej zabawy”.

   

  Prace powinny spełniać następujące wymogi:

  • Format pracy– A3, najlepiej kartka techniczna,
  • Technika wykonania – płaska (farby, kredki, pisaki),
  • Praca powinna być opisana na odwrocie: imię i nazwisko uczestnika oraz klasa, do której uczęszcza.

   

  3. Każdy uczestnik może oddać tylko jedną pracę, wykonaną SAMODZIELNIE.

   

  4. Pracę można wykonać w domu lub w czasie przerw, w „Strefie bezpiecznej zabawy”.

   

  5. Ocena prac będzie uwzględniać m.in. ich estetykę, zgodność z tematem, kreatywność i inwencję autora oraz samodzielność wykonania.

   

  6. Prace należy składać do dnia 29 listopada 2017r. u pani Katarzyny Musiał lub u wychowawców.

   

  Prace zostaną ocenione przez komisję konkursową, która wyłoni zwycięzców. Organizator zastrzega sobie przyznanie trzech nagród głównych oraz wyróżnień.

   

  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!!!!

  NA ZWYCIĘZCÓW CZEKAJĄ ATRAKCYJNE NAGRODY!

                                                                                                                                                

   

                                                                                                           Katarzyna Musiał - organizator konkursu

   

 • MALI, WIELCY PIEKARZE!

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  23 października przedszkolaki - dzieci 3, 4 i 5 letnie, z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Krościenku, wybrały się na warsztaty wypieku chleba. Zajęcia były zorganizowane przez Zespół Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem podczas kampanii „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia”. Na początku warsztatów dzieciaki mogły oglądać i co najważniejsze dotykać! dawniej używanych sprzętów do pieczenia chleba: pieca, drewnianych mis, dzieży, łopat do wypieku oraz plecionych koszyczków do wyrastania chlebowego ciasta. Nieco później przedszkolaki poznały różne rodzaje mąki,  dowiedziały co to są drożdże, miały okazje, także zobaczyć zakwas chlebowy.

  Najlepsza zabawa zaczęła się kiedy, każdy z małych piekarzy zasiadł za stołem, na którym były stolnice, duże i małe wałki  do ciasta  ……i wtedy ……. zaczęło się, w mgnieniu oka z chlebowego ciasta powstały żółwiki, biedronki, motylki, ślimaki, a także wałeczki, kuleczki i własnego pomysłu stworki. Wszystkie „wyroby” powędrowały do pieczenia. Po chwili czekania na stołach pojawiły się  upieczone, rumiane i cudnie pachnące wypieki, które z wielkim apetytem szybciutko znikały ze stołów. Dodatkowego smaku bułeczkom dodawały pyszne dżemiki, miodzik, masełko oraz swojski smalczyk, a do picia herbatka.  PYCHA!!!

  Na koniec zajęć każdy z przedszkolaków otrzymał od Pana Dyrektora Leszka Wołka „DYPLOM MAŁEGO PIEKARZA”.

  Serdecznie dziękujemy za kreatywnie spędzony czas Pani Stanisławie Kwiatek, która przygotowała dla nas warsztaty oraz uczniom Zasadniczej Szkoły Zawodowej za pomoc przedszkolakom.

  Zdjęcia oraz artykuł z uczestnictwa przedszkolaków w warsztatach pojawił się w TYGODNIKU PODHALAŃSKIM z 26 października oraz w GAZECIE KRAKOWSKIEJ  z 27 października. Oglądanie zdjęć w gazetach dostarczyło przedszkolakom dumy i uśmiechu.

  A. Kołek

  Galeria zdjęć...

   

 • Żywa lekcja historii

  27.10.2017 w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. Żywa lekcja historii. Wzięły w nim udział klasy IV-VII.

  Galeria zdjęć...

 • Akcja rozprowadzania żonkili przez wolontariuszy z naszej szkoły zakończona!

  Dzisiaj zakończylismy akcję rozprowadzania cebulek żonikili przez naszych wolontariuszy. Dzięki pomocy Ks. Proboszcza Henryka Homoncika nasi wolontariusze mogli pomóc podopiecznmym fundacji Adama Worwy poprzez zbiórke do puszek zorganizowaną w dniu 29.10.2017 przy kościele pw. Dobrego Pasterza. Pogoda nie dopisywała, ale za to radość z pomagania- WIELKA!

  Galeria zdjęć...

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza
  ul. Pienińska 2
  34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
 • (fax)(018)2623070

Galeria zdjęć