Menu

 • PODRĘCZNIKI 2017/2018

  Podręczniki:

  Punkt przedszkolny:

  Dzieci 3,4 letnie-Tropiciele 4 latka

  Dzieci 5 letnie- Tropiciele 5 latka

  Dzieci 3,4,5 letnie j. angielski: "I love boo" wydawnictwo MAC

  Oddziały przedszkolne (zerówka):

  "Kolorowy start z plusem" Wiesława Żaba- Żabińska wydawnictwo MAC

  religia- "Jestem dzieckiem Bożym" wydawnictwo Gaudium

  j. angielski- Kolorowy start "Start with Fluffy" Ewa Wodzicka- Dondziłło wydawnictwo MAC

  RELIGIA:

  1 klasa- "Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa" + ćwiczenia, wydawnictwo WAM

  2 klasa "Kochamy Pana Jezusa" + ćwiczenia, wydawnictwo WAM

  5 klasa "Obdarowani przez Boga"+ ćwiczenia, wydawnictwo WAM

  6 klasa "Przemienieni przez Boga" + ćwiczenia, wydawnictwo WAM

  7 klasa " Spotykam Twoje słowo" + ćwiczenia, wydawnictwo GAUDIUM

   

 • Rekrutacja uzupełniająca

  Informujemy, iż w budynku szkoły i Punktu przedszkolnego zostały wywieszkone listy dzieci zakwalifikowanych do Punktu przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych w rekrutacji uzupełniającej.

  Rodzice kandydatów zakwalifikowanych proszeni są o złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka w terminie od 30.06.2017 r. do 05.07.2017 r. w sekretariacie szkoły.

 • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  Dnia 23.06.2017 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Wzięli w nim udział rodzice, nauczyciele i uczniowie. Z tej okazji gościli u nas Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem Jan Dyda, prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Krościenku nad Dunajcem Piotr Ciężkowski oraz kierownik ZEASu pani Agata Sobkowiak. Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w Mszy Świętej, po której udali się do szkoły. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski. Na wstępie Dyrektor Szkoły, Małgorzata Koterba, przywitała przybyłych gości, uczniów i pracowników szkoły. Ten dzień był szczególnie ważny także z innych powodów. Pani Danuta Ciesielka, wieloletni nauczyciel naszej placówki, pożegnała się odchodząc na zasłużoną emeryturę. Wójt Gminy i Dyrektor Szkoły dziękowali jej za trud i zaangażowanie w życie szkoły. Społeczność szkolna oraz Wójt Gminy podziękowali również pani Dyrektor Małgorzacie Koterbie, za 10 lat pracy na stanowisku dyrektora szkoły. Następnie wręczono nagrody uczniom, którzy uzyskali wysokie miejsca w konkursach oraz zawodach sportowych. Uczniom, którzy otrzymali promocje z wyróżnieniem do następnej klasy, wręczono świadectwa, nagrody książkowe i gratulowano na forum szkoły. Dyrektor Szkoły skierowała słowa uznania do rodziców, dziękując za okazane wsparcie i zaangażowanie w wychowanie dzieci. Dzieciom gratulowała wyników w nauce, a także życzyła słonecznych wakacji i udanego wypoczynku. Nie zabrakło także części artystycznej, przygotowanej przez uczniów klasy Va wraz z wychowawcą.

   

  Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji.

  Galeria zdjęć...

   

   

 • KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH

  Uprzejmie informujemy, iż kiermasz podręczników do Punktu przedszkolnego, oddziałów przedszkolnych, a także podręczników do religii odbędzie się w dniu 29 czerwca (czwartek) w godzinach od 14.00 do 16.30 w budynku szkoły.

 • REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

  Imformujemy, iż rekrutacja uzupełniająca do punktu przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej odbędzie się w dniach 20.06.2017 r.- 26.06.2017 r.

 • Informacja dla rodziców

  Informujemy, że podreczniki dla uczniów klas I-VII są darmowe. Podręczniki uczniowie otrzymają na początku roku szkolnego we wrześniu. Rodzice będą musieli zakupić wyłącznie podręczniki do religii do klasy I, II, V, VI i VII.

  Podręczniki do religii do klasy III i IV będą do wypożyczenia u księdza Proboszcza.

   

 • Wycieczka klas III do Zatoru

  13 czerwca klasy III wybrały się na wycieczkę do Zatoru. Zwiedzaliśmy Park Ruchomych Dinozaurów, Park Mitologii, Park Owadów i Park Bajek. Oglądaliśmy film o dinozaurach w kinie 5D. Zwiedzaliśmy Dom do Góry Nogami. Mieliśmy możliwość wielokrotnego skorzystania z wszystkich atrakcji znajdujących się na terenie lunaparku. Wszyscy bawili się doskonale.

  Galeria zdjęć...

   

   

 • Kółko teatralne „Bajka”

  Kółko teatralne „Bajka” zakończyło w tym roku zajęcia. Aktorki zaprezentowały wiele sztuk teatralnych: „Dzień Młodego Ekologa”, „Śmieciu precz”, „Rzepka”, „Porady wróżki Dobrej Rady”, „ Spotkanie bajek”. Przygotowały także trzy układy taneczne. Pokazywały swoje zdolności i umiejętności nie tylko w szkole, ale także w amfiteatrze „Pod Wierzbą”.

  W świat baśni wprowadzały Was: Małgorzata Szerszeń, Patrycja Gabryś, Zuzanna Kordeczka, Oliwia Kasprzak, Oliwia Plewa, Anna Skubisz, Karolina Arendarczyk, Marta Jurkowska, Maja Koterba, Joanna Kołek, Natalia Dusik, Kinga Jandura, Wiktoria Chrobak- Oleksiak, Magda Komorek, Amelka Kowalówka, Karolina Waksmundzka, Marta Waksmundzka, Wiktoria Koterba, Liliana Kowalczyk, Joanna Potaśnik, Aleksandra Zaziąbło, Paulina Kordeczka, Beata Kordeczka, Zuzanna Gucwa, Weronika Cebula, Klaudia Jankowska. Serdecznie dziękuję Wam za pracę, pogodę ducha, pomysłowość i otwartość. Jesteście wspaniałe!

   

  Opiekun koła:
  Iwona Rysz

   

   

   

  Galeria zdjęć

 • Ostatnie konkursy!

  Mimo że wakacje zbliżają się wielkimi krokami i większość z nas myśli  już o odpoczynku, to nasi uczniowie nie próżnują. Miło nam poinformować, że w ostatnim czasie pięcioro uczniów z naszej szkoły odniosło sukcesy w następujących konkursach:

  1. IV KONKURS POETYCKI „LAS POD MIKROSKOPEM”- KAMIL WĘGLARZ Z KLASY VI A ZAJĄŁ II MIEJSCE

   

  1. XII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS IM. JANA PAWŁA II W SZLACHTOWEJ- JULIA CZAJA Z KLASY V B ZAJĘŁA III MIEJSCE W KATEGORII: RECYTACJA

   

  1. MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY „BRZECHWA BAWI I UCZY” W KROŚNICY- W CZĘŚCI DRUŻYNOWEJ: JAN POŁTOWICZ Z KLASY VI A ZAJĄŁ I MIEJSCE, PATRYCJA GABRYŚ Z KLASY VI A- II, A KACPER KOPER Z KLASY VI B- III, NATOMIAST W KATEGORII: RECYTACJA I MIEJSCE ZAJĘŁA PATRYCJA GABRYŚ.

   

   

  Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

   

   

 • Udział w projekcie "Irlandia w szkole"

 • Konkurs czytelniczy dla najmłodszych!

    Konkurs czytelniczy dla najmłodszych!
      Wiedza, dobra zabawa, emocje i trochę rywalizacji podczas konkursu czytelniczego dla klas "0" pt. "Najpiękniejsze baśnie świata". 
  1. Pytania:
  a) dotyczące treści
  b) poprawne tytuły
  c) prawda/ fałsz
  d) cytaty
  2. Rekwizyty:
  a) Z jaką baśnią kojarzy ci się...
  b) Co Czerwony Kapturek niósł w koszyczku dla babci?
  3. Tematyczne zabawy ruchowe ( bieg w butach i budowanie domku z klocków)
      W konkursie zwyciężyła grupa z kl. 02 ( 25 pkt.) w składzie: Krzysztof Dusik, Amelia Koterba i Sebastian Sowa
  Klasa 01 zdobyła tylko trzy punkty mniej. Skład drużyny: Wiktoria Węglarz, Jagoda Porębska i Alicja Klag
  Gratulacje!
  Zwycięzcy otrzymali drobne upominki oraz dodatkowo karnet uprawniający do skorzystania z jednej godziny zabawy w "Nibylandii" w Łącku - dla jednej osoby każdy.
    Organizatorki konkursu: Krystyna Walosik - biblioteka szkolna, Anna Żugaj - wychowawczyni- 01, Elżbieta Kozłecka - wychowawczyni 02

  Galeria zdjęć...

 • Poradnik bezpiecznego wypoczynku- aktualne informacje dla organizatorów, rodziców i uczestników wypoczynku

 • "Poznajmy się"

  Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w projekcie "Poznajmy się" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Czarnkowie. Wychowankowie świetlicy, pod czujnym okiem wychowawczyni, przygotowali przewodnik po Pienińskim Parku Narodowym. Celem projektu było poznanie miejscowości i atrakcji znajdujących się przy parkach narodowych. W zamian nasza szkoła otrzymała przewodnik po ich miejscowości oraz podziękowania.

   

 • Jan Połtowicz laureatem Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie” dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2016/2017.

  Jan Połtowicz uczeń naszej szkoły, został laureatem Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie” dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2016/2017. Przechodząc poszczególne etapy konkursu  w dniu 8 VI 2017r. podczas uroczystego zakończenia edycji Konkursu przyjął z rąk biskupa Damiana Muskusa i Małopolskiego Kuratora Oświaty Barbary Nowak  zaświadczenie oraz nagrodę laureata.

   

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

  Galeria zdjęć...

 • Gala finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Ocalić od zapomnienia – pamięć o niezłomnych pilotach por. pil. Janinie Lewandowskiej oraz gen. bryg. pil. Stanisławie Skalskim.

  19 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 21 im. Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu odbyła się gala finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Ocalić od zapomnienia – pamięć o niezłomnych pilotach por. pil. Janinie Lewandowskiej oraz gen. bryg. pil. Stanisławie Skalskim. W konkursie wzięło udział 71 szkół podstawowych, 39 gimnazjów oraz 21 szkół spoza granic kraju – łącznie 131 palcówek. Szkoły polonijne były reprezentowane przez uczniów z Litwy, Łotwy, Ukrainy, Kazachstanu, Uzbekistanu, Chin, Tunezji, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Chorwacji, Belgii, Austrii, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

  Tym bardziej cieszy fakt, iż uczennica naszej szkoły, Justyna Musiał z klasy VIa została jedną z laureatek plastycznej części tego konkursu. Namalowała piękny portret Janiny Lewandowskiej.

  Z kolei prezentacje multimedialne poświęcone pilot Lewandowskiej wykonane przez Jana Połtowicza z klasy VIb i Kamila Węglarza z klasy VIa zostały wyróżnione.

  Wszyscy otrzymali atrakcyjne nagrody i życzenia, by wytrwali w tak dobrej pracy.

  Dziękujemy Rodzicom za duży wkład w sukcesy dzieci.

  Więcej informacji: http://sp21sacz.edu.pl/?p=9460

   

  Galeria zdjęć...

 • Piątoklasiści z pucharem!

  Puchar Dyrektora PCK w Nowym Targu zdobyli uczniowie klas piątych na zorganizowanym w naszej szkole turnieju mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. W zawodach uczestniczyli uczniowie z rocznika 2005   i młodsi. Drużynę stanowili: 4 dziewczęta i 4 chłopców, którzy grali w osobnych setach.                W przypadku remisu, w trzecim secie na boisku musiało znajdować się dwóch chłopców i dwie dziewczęta. Mecze były zacięte, a niektórzy  zawodnicy prezentowali już spore umiejętności siatkarskie. Reprezentanci naszej szkoły wygrali wszystkie mecze i uzyskali I miejsce w turnieju. Skład drużyny: Wiktoria Walkosz, Agnieszka Dyda, Katarzyna Dyda, Aleksandra Plewa, Dominik Kołek, Kacper Koterba, Tomasz Dyda, Michał Pawłowski, Michał Dusik. Miejmy nadzieję, że sukcesy sportowe zachęcą ich do dalszych treningów.  

 • List od Jej Wysokości Królowej Elżbiety II

  07.06.2017

  Oto nadeszła dzisiaj wiekopomna chwila w której uczniowie z koła zainteresowań otrzymali odpowiedź od Królowej Elżbiety II na życzenia, które wysłali w kwietniu z okazji 91 rocznicy urodzin Jej Królewskiej Mości. 

  W liście Królowa, przez ręce swojej asystentki, dziękuje ze złożone życzenia i przesłane prace podziwiając pomysłowość i staranność w wykonaniu rysunków i kartek z gratulacjami i życzeniami.

  Jesteśmy bardzo dumni, ze mogliśmy sprawić radość Królowej Elżbiecie II i z przyjemnością będziemy kontynuować ten wspaniały zwyczaj przez następne lata!

   

  Galeria zdjęć...

   

 • KONKURS LOGOPEDYCZNY

  KONKURS LOGOPEDYCZNY

   

  30 maja odbył się już po raz piąty w naszej szkole konkurs logopedyczny pod nazwą „Wierszyki łamiące języki – opowiadane i malowane”, organizowany przez logopedę – panią Katarzynę Musiał. Jak zwykle składał się on z dwóch części – plastycznej i recytatorskiej. Zadaniem dzieci było wykonanie ilustracji do wybranego wiersza i jego recytacja, połączona z prezentacją pracy.

  W konkursie wzięło udział 7 uczniów z klas 0 – II, którzy zaprezentowali się w pięknych strojach i z rekwizytami, nawiązującymi do treści wierszy. Jury w składzie: Krystyna Walosik, Justyna Tokarczyk – Tudaj, Natalia Helak, Katarzyna Musiał przyznało następujące nagrody:

   

  I miejsce – Karol Kalata – kl. II

  II miejsce – Maksymilian Majkrzak – kl. 0

  III miejsce – Alicja Klag – kl.0

  Wyróżnienia – Patryk Malik, Szymon Walkowski, Rafał Kawerski, Kacper Kwiatek – wszyscy z kl.0.

  Nagrodę publiczności zdobył Szymon Walkowski.

  Gratulujemy wszystkim i zapraszamy w przyszłym roku do wspólnej zabawy.

   

  Galeria zdjęć..

   

 • Wyjazd uczniów z koła zainteresowań języka angielskiego na Dni Kultury Języka do PWSZ w Nowym Sączu!

  Ciekawym, a zarazem nowatorskim okazał się wyjazd uczniów klas IV-VI, uczęszczających na zajęcia dodatkowe z języka angielskiego, do Instytutu Języków Obcych na PWSZ w Nowym Sączu na Dzień Kultury Języka. 

  W czasie imprezy uczniowie mogli dowiedzieć się ciekawostek na temat Chin i Turcji, które zaprezentowali studenci z wymiany. Ponadto, uczniowie obejrzeli prezentacje na temat Australii (literatura, historia, symbole) i brali udział w degustacji potraw. Ciekawym punktem programu była gra w podchody, rozwiazywanie quizów w języku angielskim oraz nauka tańca szkockiego. 

  Dla uczniów naszej szkoły było to zapewne nowe, lecz ciekawe doświadczenie, które miejmy nadzieję zachęci ich jeszcze bardziej do nauki języków obcych i pogłębi uczucie szacunku i tolerancji wobec innych narodowości i kultur. 

   

  Galeria zdjęć...

 • Międzyszkolny Festiwal Młodych Talentów

   

   

   

   

   

  W dniu 1 czerwca 2017 odbył się coroczny Międzyszkolny Festiwal Młodych Talentów. Cała społeczność szkolna z Krościenka, przedstawiciele zaprzyjaźnionych szkół ze Szczawnicy, Grywałdu, Tylmanowej, Sromowiec Niżnych, Szlachtowej, w czwartek spotkali się w Amfiteatrze „Pod Wierzbą”, aby podziwiać koleżanki i kolegów, którzy  wzięli udział w pokazie swoich talentów. Zawsze  tego typu uroczystość odbywa się w Dzień Dziecka, dlatego ma ciepły klimat, wiosenną atmosferę, a przede wszystkim  swoich bohaterów – uczestników, którzy błyszczą talentem i zasługują na uznanie publiczności. Na scenie kilkunastu młodych artystów, począwszy od klasy 0, a kończąc na młodzieży z klas szóstych, prezentowało swoje niezwykłe umiejętności. Byli wśród nich muzycy grający na różnych instrumentach, tancerze, piosenkarze, aktorzy, malarze, fotografowie i gimnastyczka słowem: ci, którzy w sztuce odnajdują swoją pasję.

   

  WYNIKI

   

  TALENT PLASTYCZNY

  GRUPA MŁODSZA

   

  MIJESCE I – ALEKSADNRA ŚLĘZAK (SP SROMOWCE NIŻNE)

  MIEJSCE II- MALWINA ZACHWIEJA (SP SZCZAWNICA)

   

  GRUPA STARSZA

   

  MIEJSCE I – ANDŻELIKA KNUTELSKA (SP GRYWAŁD)

  MIEJSCE II – JUSTYNA MUSIAŁ (SP KROŚCIENKO)

  MIEJSCE III – MIŁOSZ DOLAŃSKI (SP GRYWAŁD)

   

  TALENT MUZYCZNY

  GRUPA MŁODSZA

   

  MIEJSCE I – ZUZANNA GIERCZYK (ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY TYLMANOWA)

  MIEJSCE II – MAKSYMILIAN MICHAŁCZAK (ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY TYLMANOWA)

  MIEJSCE III – ZUZANNA BODZIARCZYK, WIKTORIA KOZIELEC (SP KROŚCIENKO)

   

  GRUPA STARSZA

   

  MIEJSCE I –RAFAŁ TOKARCZYK (SP KROŚCIENKO)

  MIEJSCE II – JULIA WOJTASZEK (SP GRYWAŁD)

  MIEJSCE III – KAROLINA HRYC (SP GRYWAŁD)

   

  TALENT SCENICZNY

  GRUPA MŁODSZA

   

  MIEJSCE I – GRUPA Z SP SZCZAWNICA (6 OSÓB)

  MIEJSCE II – GRUPA Z SP SZLACHTOWA (17 OSÓB)

  MIEJSCE III – GRUPA Z SP KROŚCIENKO (5 OSÓB)

   

  GRUPA STARSZA

   

  MIEJSCE I –PATRYCJA BORZĘCKA (SP SROMOWCE NIŻNE)

  MIEJSCE II – GABRIELA REGIEC (SP SROMOWCE NIŻNE)

  MIEJSCE III – EWELINA KOŁEK (SP KROŚCIENKO)

   

  WYSTĘP RODZINNY

   

  MIEJSCE I- ALEKSANDRA KALISZ Z SIOSTRĄ (SP SROMOWCE NIŻNE)

   

  Galeria zdjęć....

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza
  ul. Pienińska 2
  34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
 • (fax)(018)2623070

Galeria zdjęć