Menu

 • Szkolny turniej tenisa stołowego

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Szkolny turniej tenisa stołowego.

  18 kwietnia odbył się szkolny turniej tenisa stołowego, który został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-V oraz VI-VII. Wyniki :

  Kategoria : klasy IV-V

  Dziewczęta                                                                                                       Chłopcy

  Im – Agnieszka Król                                                                                       Im – Łukasz Marciński

  IIm – Julia Klos                                                                                                 IIm – Piotr Majkrzak

  IIIm – Weronika Cebula                                                                               IIIm – Kamil Kacwin

   

  Kategoria:  klasy VI – VII

  Dziewczęta:                                                                                                      Chłopcy:

  Im – Agnieszka Potaśnik                                                                              Im – Nicolas Fawcett

  IIm – Weronika Liszka                                                                                   IIm – Filip Czerwiec

  IIIm – Aleksandra Orkisz                                                                              IIIm – Kacper Koterba

                                                                                                                                                                  I. Bąk

  Galeria zdjęć...

 • Przyroda to przygoda

  19.04.2018 uczniowie klasy VI A w ramach lekcji przyrody zorganizowali dla młodszych kolegów i koleżanek dzień eksperymentów pt. „Przyroda to przygoda”. Starsi koledzy zaprezentowali wiele  ciekawych doświadczeń m. in. wędrująca woda, wąż faraona, ciecz nienewtonowska, tornado w butelce. Dzieci z klas 0-III mogły również obserwować preparaty pod mikroskopem, zobaczyć model ludzkiego szkieletu, zbadać odczyn pH wody i poddać się „badaniu EKG”. Zadaniem wykonawców było nie tylko przeprowadzenie eksperymentów ale też objaśnienie go widzom. Młodzi naukowcy wywiązali się z tego zadania znakomicie. „Dzień Eksperymentów” dostarczył wszystkim niezwykłych wrażeń. Uczniowie przekonali się, że nauka nie musi być nudna i trudna.

                                                                                                                                                     M. Kwiatek

  Galeria zdjęć...

 • Wywiadówka

  25.04.2018 roku (środa) o godzinie 16.30 w naszej szkole odbędzie się spotkanie wywiadowcze. Zapraszamy wszystkich rodziców.

 • CZEKOLADOWO NA ŚWIETLICY!

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  12 kwietnia obchodzony jest jako Światowy Dzień Czekolady. W tym dniu „czekoladowo” było także na świetlicy. Dzieciaki miały okazję zapoznać się z historią powstania czekolady, rozmawiały jakie składniki są potrzebne do jej produkcji oraz który rodzaj czekolady ich zdaniem jest najsmaczniejszy.

  Na koniec nie zabrakło tego, co najważniejsze DEGUSTACJA!!! Kilka tabliczek czekolady zniknęło w mgnieniu oka. PYCHA!! Niezmiennie uwielbiana od ponad 200 lat na całym świecie na pewno pozytywnie wpłynęła na nastroje dzieciaków.

  A. Kołek

  Galeria zdjęć...

 • Zbiórka makulatury

  Informujemy, że do środy (18.04.2018) trwa zbiórka makulatury w naszej szkole. 

 • Szkolny turniej tenisa stołowego

 • Konkurs online THE BIG CHALLENGE zakończony!

  • Konkurs online THE BIG CHALLENGE adresowany jest do uczniów w wieku 10-17 lat, którzy uczą się języka angielskiego jako języka obcego.
  • Konkurs odbywa się raz w roku (kwiecień/maj) w kilku krajach Europy i ma formę testu 45 pytań o różnym poziomie trudności, Zadaniem ucznia jest wybranie poprawnej odpowiedzi spośród czterech propozycji. Poziomy trudności są ustalone w oparciu o klasyfikacje biegłości językowej Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEFR).
  • Pytania sprawdzają umiejętność rozumienia tekstu pisanego oraz rozumienia ze słuchu. Test zawiera pytania kontekstowe, oparte na obrazkach, krótkich dialogach oraz pytań z zakresu gramatyki, słownictwa, wymowy i cywilizacji. 
  • Informacje o wynikach uzyskanych przez uczniów we wszystkich klasyfikacjach, zostaną przekazane szkolnemu koordynatorowi konkursu The Big Challenge (Agnieszka Warzecha) w terminie 22.05.2018. 
  • Podobnie jak nagrody, których wysyłka do szkół odbędzie się 30.05.2018. 

   

  Galeria zdjęć...

   

   

   

 • ,,Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę”

  05.04.2018 roku w naszej szkole odbył się etap rejonowy konkursu ,,Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę”. Była to już V edycja konkursu organizowanego przez nadleśnictwo Nowy Targ i Nadleśnictwo Krościenko. Test składał się w większości z zadań zamkniętych. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Tomasz Opyd z klasy VI a (zwycięzca etapu szkolnego), Michał Pawłowski z klasy VI a (II miejsce w etapie szkolnym) i Kamil Węglarz z klasy VII, (III miejsce w etapie szkolnym). Po dogrywce o miejsce I ostatecznie Tomasz Opyd zajął miejsce II, Michał Pawłowski miejsce IV,  Kamil Węglarz miejsce VII. W etapie finałowym naszą szkołę będzie reprezentował Tomasz Opyd. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)

                                                                                                                                                                     M. Kwiatek

   

 • Wielkanoc

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Środa (28 marca) była ostatnim dniem przed świętowaniem wielkanocnym. Uczniowie klasy IB składali życzenia wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Rozdawali też samodzielnie wykonane „kartki pisankowe”. Wszyscy odważnie zapraszali do wspólnego świętowania. Maks i Sebastian pięknie odczytywali tekst życzeń:

  „Ogarnięci tą wielką tajemnicą,

   życzymy Wam wiele radości i dobra.

  Niech Ten, który powstał z grobu, wzmocni wiarę, rozpali miłość,

   niech stanie się dla Was źródłem pokoju, zrozumienia i szacunku”.

  Oprócz wzniosłej i uroczystej oprawy tego dnia uczniowie klasy IB otrzymali również „coś dla ciała”, bowiem podczas śniadania mogli zajadać smakowite babeczkioraz jajka czekoladowe, ofiarowane przez troskliwe mamy.Wychowawca składa serdeczne podziękowania za przygotowanie tego smacznego poczęstunku zarówno mamom, jak i uczennicy- Dominice, która pomogła w pieczeniu babeczek :).

                                                                                                                                                                             J. Chrobak

  Galeria zdjęć...

 • Wyjazd uczniów z koła języka angielskiego do szkoły językowej Hunk and Richman w Nowym Sączu na warsztaty o tematyce wielkanocnej.

  W środę 28 marca 2018 r. grupa 9 uczniów z koła języka angielskiego wraz z opiekunem Agnieszką Warzechą pojechała do Nowego Sącza na warsztaty językowe dotyczące tradycji i obchodów Świat Wielkanocnych w krajach Wielkiej Brytanii. 

  W czasie zajęć uczniowie obejrzeli krótki film, odpowiadali na pytania w formie quizu, szukali pisanek z zagadkami, układali wielkanocne puzzle z życzeniami na odwrocie oraz robili swoje własne życzenia dla najbliższych. Na końcu spotkania uczniowie częstowali się upieczonymi przez nasza koleżankę Julie Salamon hot cross buns pijąc herbatkę i rozmawiając o mile spędzonym czasie.

  Bardzo dziękujemy Pani Darii Bogacz za zaproszenie i wspólna zabawę :)

  A oto krótki filmik z naszego spotkania..

  Easter_filmik.mp4

   

  Agnieszka Warzecha 

   

  Galeria zdjęć...

 • Rozdanie nagród w konkursie na "Misia z nadzieją"

  Na przedświątecznym apelu swoja obecnością zaszczyciła nas Pani Elżbieta Nowak z Fundacji Adama Worwy w Nowym Targu, która przyjechała, by osobiście wręczyć nagrody i dyplomy zwycięzcom konkursu na "Misia z nadzieją". Podczas swojej krótkiej przemowy zwróciła uwagę na potrzebę pomagania i otwartości na potrzeby drugiego człowieka. Zdała również swoja relację z przekazania misiów zrobionych przez naszych uczniów podopiecznym fundacji dzieląc się z nami swoimi spostrzeżeniami, wzruszeniami i radością. 

  Dziękujemy Pani Elżbiecie za piękne życzenia, dobre słowo i radość, która nam sprawiła swoja obecnością. 

   

  Agnieszka Warzecha

   

  Galeria zdjęć....

   

   

 • Zebranie organizacyjne odbędzie się 5 kwietnia (czwartek) o godz. 17.00 w Klubie Sportowym SKS "Sokolica". Zapraszamy wszystkie chętne dzieci z rodzicami.

 • Wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

   

   

 • Wycieczka koła turystycznego na Gorc

  28.03.2018 roku odbyła się pierwsza tej wiosny wycieczka koła turystycznego. Tym razem wybraliśmy się na szczyt we wychodniej części pasma Gorców- Gorc. Naszą wyprawę zaczęliśmy od przejazdu busem do Ochotnicy Dolnej. Trasa wiodła przez Przełęcz Wierch Młynne- Wierch Lelonek- Gorc- Hale Gorcowe- Ochotnicę Dolną. Na szczycie weszliśmy na wieżę widokową wybudowaną tam w 2015 roku. Niestety widoczność była ograniczona i nie mogliśmy podziwiać okolicznej panoramy. Podczas wycieczki Pani przewodnik Elżbieta Opyd przeszkoliła dzieci z zakresu pierwszej pomocy w górach. Była to także jedna z ostatnich okazji na szaleństwa na śniegu 😊.

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy na kolejne wycieczki 😊

                                                                                                                                                           M. Kwiatek

  Galeria zdjęć...

 • Pola Nadziei w naszym szkolnym ogródku...

  Wiosna kalendarzowa już z nami, a wraz z nią pierwsze jej oznaki- żonkile w naszym szkolnym ogródku :)

  W tym roku zakwitną trochę później niż zwykle, ale mamy nadzieję, że wszystkim przyniosą wiele radości!

   

  Agnieszka Warzecha

  Galeria zdjęć...

 • Irlandia- prezentacja Pani |Justyny |Mazurek Schramm z Fundacji Kultury Irlandzkiej n.t. szmaragdowej wyspy!

  W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszej szkole wyjątkowa osobę- Panią Justynę Mazurek-Schramm z Fundacji Kultury Irlandzkiej, która przyjechała do nas aż z Poznania, aby przybliżyć uczniom naszej szkoły informacje na temat Irlandii, zwanej inaczej szmaragdowa wyspą. W prelekcji brali udział uczniowie z kl. III- VII. W czasie spotkania Pani Justyna poruszyła różne aspekty kultury, literatury i tradycji irlandzkiej. Przywiozła ze sobą także wiele rekwizytów tj.: piłkę i kij do hurlingu i camogie, bodhrán (rodzaj bębenka z koźlej skóry), buty do stepu, tradycyjna suknię irlandzka do tańca z lat 70 oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Swoja prelekcję ubogaciła pięknym pokazem slajdów, w którym zawarła zrobione poprzez siebie zdjęcia z podróży po różnych zakątkach Irlandii, o których opowiadała nam z pasją. 

  Uczniowie z zaciekawieniem słuchali pięknych opowiadań, baśni i legend, czasem zadawali pytania i dzielili się swoja wiedza i doświadczeniami. 

  Każde spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem. Na zakończenie wspólnie podziękowaliśmy Pani Justynie za wizytę i wręczyliśmy drobny upominek. 

  Pani Justyna odwiedziła naszą szkołę po raz drugi, ale mamy nadzieję, że nie ostatni dlatego już mamy nadzieje na kolejne, równie ekscytujące spotkanie już za rok :)

   

  Agnieszka Warzecha

   

  Galeria zdjęć...

   

   

 • „Zdrowy Czerwony Kapturek”

   

    

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Utwór pt. „Zdrowy Czerwony Kapturek” przeznaczony do wystawienia na scenie wymagał wielu przygotowań i solidnej pracy. Artyści, którzy podjęli się tego zadania świetnie wcielili się w role bohaterów, opanowali tekst, ruch sceniczny i śpiew połączony z zabawą. Nie był to tradycyjny Czerwony Kapturek. Wilk nie zjadł babci, ale wspólnie z nią opróżnił lodówkę z tłustych i niezdrowych rzeczy. Rozbolał ich brzuch i potrzebowali pomocy doktora. Nawet gajowy i leśne zwierzęta nie byli w stanie przekonać łakomczuchów do zdrowego odżywiania. Omal nie skończyło się to obżarstwo szpitalem! Piosenki i pląsy uświetniły występ artystów, a uczniowie, dla których to przedstawienie przygotowaliśmy aktywnie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu. Uczniowie wrócili z uśmiechem na twarzach, z nowymi doznaniami i wiedzą na temat zdrowego odżywiania, którą przekazali im w formie spektaklu  bohaterowie bajki o „Czerwonym Kapturku”. Czas spędzony w gronie małych kolegów upłynął bardzo szybko. Dziękuję serdecznie moim „wielkim ”aktorom” z teatrzyku „Bajka” i publiczności za wzorowe zachowanie podczas spektaklu.

  I. Rysz               

  Galeria zdjęć...

 • Konkurs na symbol Irlandii!

  Jak co roku odbył się w naszej szkole konkurs na symbol Irlandii. Uczniowie z klas III-VII biorący w nim udział zaprezentowali piękne prace, które później wystawiono na szkolnym korytarzu. 

  Konkurs rozstrzygnięto w piątek 23.03. 2018 r. 

  1m, Weronika Gołdyn z kl. IV a

  2 m. Wiktoria Chrobak- Olesiak z kl. III c

  3 m. Marta Jurkowska z kl. III a

  4 m. Anna Ciesielka z kl. VI a

  5 m. Agata Demut z kl. VI a

  Wyróżnienia: Wiktoria Walkosz z kl. VI a, Amelia Surowiak z kl. III c, Katarzyna Kacwin z kl. III b, Natalia Dusik z kl. III a, Patryk Orkisz z kl. IV a, Angelika Zabrzeska z kl. VI a i Karol Kalata z kl. III b. 

   

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

  Galeria zdjęć... 

  Agnieszka Warzecha

 • Sprzedaż kartek światecznych na rzecz Wiktorii!

  Nasza szkoła, jak wiele innych organizacji, instytucji i ludzi dobrej woli, chciała zaangażować się w niesienie pomocy małej Wiktorii. Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i szkolnego wolontariatu zrobili, z pomocą p. Krysi Walosik, piękne kartki świąteczne, które następnie wystawiono na sprzedaż. Kartki można było nabyć w niedzielę w kościele pw. Dobrego Pasterza. Opiekunem akcji była p. Marta Wolska. W sprzedaż kartek zaangażowali się: Julia Salamon, Agnieszka Potaśnik i Tomasz Dyda. 

  Serdecznie wszystkim dziękujemy za pomoc i dar serca :)

   

  Galeria zdjęć...

   

  Agniesszka Warzecha

   

 • IIIc na sankach :)

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  23 marca 2018 roku uczniowie z klasy III c wraz z wychowawczynią wybrali się na sanki, aby skorzystać jeszcze z ostanich resztek śniegu :) Była świetna zabawa!

                                                                                                                                                            M. Wójciak-Chrobak

  Galeria zdjęć...

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza
  ul. Pienińska 2
  34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
 • (fax)(018)2623070

Galeria zdjęć