Menu

 • Akademia tańca

 • Zielona szkoła

  W dniach od 1 do 10 czerwca 2018 uczniowie Nasze Szkoły i ich rodzice mają możliwość wyjazdu na wycieczkę do Włoch. Noclegi będą w miejscowości Bellaria Igea Marina w hotelu Meeting. Koszt wyjazdu to ok.1000 zł. Dodatkowo można skorzystać z wycieczek (San Marino17 euro, Mirabilandia 38 euro, Wenecja 55 euro). Zapisy uczniów klas V – VII u wychowawców. Dodatkowe informacje w sekretariacie szkoły.

 • Turniej szachowy

    Informujemy, że tegoroczny turniej szachowy odbędzie się we czwartek  20.09.2017 roku w naszej szkole.

 • Sprawozdanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

  Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

  nprc-sprawozdanie-styczen-2017.docx

 • Wolne Lektury

  Wolne Lektury to biblioteka internetowa, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się ponad pięć tysięcy utworów ( książek, wierszy, obrazów, audiobooków), w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

  Zapraszamy do odwiedzenia poniższych linków:

  http://wolnelektury.pl/

  http://www.epodreczniki.pl/begin/

 • Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego

  Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Wszelkie informacje są dostępne na stronie www.bo.malopolska.pl

 • Facebook

  Zapraszamy do odwiedzenia i polubienia strony szkoły na facebook'u.

  link ---->https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-im-Adama-Mickiewicza-w-Kro%C5%9Bcienku-nad-Dunajcem-1965228730386370/

 • I Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Krościenko nad Dunajcem

  6 września nasi uczniowie dzielnie walczyli w rozgrywkach o Puchar Wójta Gminy. Turniej podzielono na kategorie: młodsze klasy  I-IV, starsze klasy V-VII  i dziewczęta. Następne spotkanie w ramach turnieju przy piłce odbędzie się 4 października. Wójt Jan Dyda gratulując zawodnikom, zaznaczył, że cieszy go udział tak licznej grupy zawodników oraz gra dziewcząt w piłkę nożną.

   

   

   

  WYNIKI

  Grupa chłopców starszych:

  Grywałd-Krościenko nr 1     3:0

  Krościenko nr 2-Krośnica    1:0

  Grywałd-Krościenko nr 2     3:0

  Krościenko nr 1-Krośnica     1:1

  Grywałd – Krośnica  5:0

  Krościenko nr 1-Krościenko nr 2 1:1

   

  I miejsce -Grywałd

  II miejsce -Krościenko nr 2

  III miejsce -Krościenko nr 1

  IV miejsce -Krośnica.

   

  Grupa chłopców młodszych:

  Grywałd-Krościenko nr 1  0:1

  Krościenko nr 2-Krośnica 0:5

  Grywałd -Krościenko nr 2 7:0

  Krościenko nr 1-Krośnica 1:1

  Grywałd-Krośnica 1:1

  Krościenko nr 1-Krościenko nr 2 2:0.

   

  I miejsce -Krościenko nr 1

  II miejsce-Grywałd

  II miejsce -Krośnica

  IV miejsce-Krościenko nr 2

   

  Grupa dziewcząt:

  Grywałd – Krościenko nr 1 0:0

  Krościenko nr 2- Krośnica 0:1

  Grywałd-Krościenko nr 2 2:0

  Krościenko nr 1 – Krośnica  1:0

  Grywałd – Krośnica 2:0

  Krościenko nr 1-Krościenko nr 2 1:0

   

  I miejsce – Grywałd

  I miejsce-Krościenko nr 1

  III miejsce -Krośnica

  IV miejsce-Krościenko nr 2

  Gratulujemy!!

  więcej zdjęć...

 • WYWIADÓWKA

  Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z Rodzicami odbędzie się 14 września o godzinie 16.30 na dużej sali gimnastycznej.

  Wszystkich Rodziców serdecznie zapraszamy!

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  4 września na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2017/2018. Pan Dyrektor Jacek Piotrowski powitał zgromadzonych uczniów, rodziców, nauczycieli i przybyłych gości. Po uroczystości inauguracyjnej uczniowie z radością spotkali się w salach lekcyjnych z wychowawcami i kolegami. Podczas tych krótkich spotkań zapoznali się z planem zajęć i oczywiście podzielili się wrażeniami z minionych wakacji.

  Więcej zdjęć.......

 • PODRĘCZNIKI 2017/2018

  Podręczniki:

  Punkt przedszkolny:

  Dzieci 3,4 letnie-Tropiciele 4 latka

  Dzieci 5 letnie- Tropiciele 5 latka

  Dzieci 3,4,5 letnie j. angielski: "I love boo" wydawnictwo MAC

  Oddziały przedszkolne (zerówka):

  "Kolorowy start z plusem" Wiesława Żaba- Żabińska wydawnictwo MAC

  religia- "Jestem dzieckiem Bożym" wydawnictwo Gaudium

  j. angielski- Kolorowy start "Start with Fluffy" Ewa Wodzicka- Dondziłło wydawnictwo MAC

  RELIGIA:

  1 klasa- "Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa" + ćwiczenia, wydawnictwo WAM

  2 klasa "Kochamy Pana Jezusa" + ćwiczenia, wydawnictwo WAM

  5 klasa "Obdarowani przez Boga"+ ćwiczenia, wydawnictwo WAM

  6 klasa "Przemienieni przez Boga" + ćwiczenia, wydawnictwo WAM

  7 klasa " Spotykam Twoje słowo" + ćwiczenia, wydawnictwo GAUDIUM

   

 • Rekrutacja uzupełniająca

  Informujemy, iż w budynku szkoły i Punktu przedszkolnego zostały wywieszkone listy dzieci zakwalifikowanych do Punktu przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych w rekrutacji uzupełniającej.

  Rodzice kandydatów zakwalifikowanych proszeni są o złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka w terminie od 30.06.2017 r. do 05.07.2017 r. w sekretariacie szkoły.

 • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  Dnia 23.06.2017 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Wzięli w nim udział rodzice, nauczyciele i uczniowie. Z tej okazji gościli u nas Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem Jan Dyda, prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Krościenku nad Dunajcem Piotr Ciężkowski oraz kierownik ZEASu pani Agata Sobkowiak. Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w Mszy Świętej, po której udali się do szkoły. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski. Na wstępie Dyrektor Szkoły, Małgorzata Koterba, przywitała przybyłych gości, uczniów i pracowników szkoły. Ten dzień był szczególnie ważny także z innych powodów. Pani Danuta Ciesielka, wieloletni nauczyciel naszej placówki, pożegnała się odchodząc na zasłużoną emeryturę. Wójt Gminy i Dyrektor Szkoły dziękowali jej za trud i zaangażowanie w życie szkoły. Społeczność szkolna oraz Wójt Gminy podziękowali również pani Dyrektor Małgorzacie Koterbie, za 10 lat pracy na stanowisku dyrektora szkoły. Następnie wręczono nagrody uczniom, którzy uzyskali wysokie miejsca w konkursach oraz zawodach sportowych. Uczniom, którzy otrzymali promocje z wyróżnieniem do następnej klasy, wręczono świadectwa, nagrody książkowe i gratulowano na forum szkoły. Dyrektor Szkoły skierowała słowa uznania do rodziców, dziękując za okazane wsparcie i zaangażowanie w wychowanie dzieci. Dzieciom gratulowała wyników w nauce, a także życzyła słonecznych wakacji i udanego wypoczynku. Nie zabrakło także części artystycznej, przygotowanej przez uczniów klasy Va wraz z wychowawcą.

   

  Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji.

  Galeria zdjęć...

   

   

 • KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH

  Uprzejmie informujemy, iż kiermasz podręczników do Punktu przedszkolnego, oddziałów przedszkolnych, a także podręczników do religii odbędzie się w dniu 29 czerwca (czwartek) w godzinach od 14.00 do 16.30 w budynku szkoły.

 • REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

  Imformujemy, iż rekrutacja uzupełniająca do punktu przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej odbędzie się w dniach 20.06.2017 r.- 26.06.2017 r.

 • Informacja dla rodziców

  Informujemy, że podreczniki dla uczniów klas I-VII są darmowe. Podręczniki uczniowie otrzymają na początku roku szkolnego we wrześniu. Rodzice będą musieli zakupić wyłącznie podręczniki do religii do klasy I, II, V, VI i VII.

  Podręczniki do religii do klasy III i IV będą do wypożyczenia u księdza Proboszcza.

   

 • Wycieczka klas III do Zatoru

  13 czerwca klasy III wybrały się na wycieczkę do Zatoru. Zwiedzaliśmy Park Ruchomych Dinozaurów, Park Mitologii, Park Owadów i Park Bajek. Oglądaliśmy film o dinozaurach w kinie 5D. Zwiedzaliśmy Dom do Góry Nogami. Mieliśmy możliwość wielokrotnego skorzystania z wszystkich atrakcji znajdujących się na terenie lunaparku. Wszyscy bawili się doskonale.

  Galeria zdjęć...

   

   

 • Kółko teatralne „Bajka”

  Kółko teatralne „Bajka” zakończyło w tym roku zajęcia. Aktorki zaprezentowały wiele sztuk teatralnych: „Dzień Młodego Ekologa”, „Śmieciu precz”, „Rzepka”, „Porady wróżki Dobrej Rady”, „ Spotkanie bajek”. Przygotowały także trzy układy taneczne. Pokazywały swoje zdolności i umiejętności nie tylko w szkole, ale także w amfiteatrze „Pod Wierzbą”.

  W świat baśni wprowadzały Was: Małgorzata Szerszeń, Patrycja Gabryś, Zuzanna Kordeczka, Oliwia Kasprzak, Oliwia Plewa, Anna Skubisz, Karolina Arendarczyk, Marta Jurkowska, Maja Koterba, Joanna Kołek, Natalia Dusik, Kinga Jandura, Wiktoria Chrobak- Oleksiak, Magda Komorek, Amelka Kowalówka, Karolina Waksmundzka, Marta Waksmundzka, Wiktoria Koterba, Liliana Kowalczyk, Joanna Potaśnik, Aleksandra Zaziąbło, Paulina Kordeczka, Beata Kordeczka, Zuzanna Gucwa, Weronika Cebula, Klaudia Jankowska. Serdecznie dziękuję Wam za pracę, pogodę ducha, pomysłowość i otwartość. Jesteście wspaniałe!

   

  Opiekun koła:
  Iwona Rysz

   

   

   

  Galeria zdjęć

 • Ostatnie konkursy!

  Mimo że wakacje zbliżają się wielkimi krokami i większość z nas myśli  już o odpoczynku, to nasi uczniowie nie próżnują. Miło nam poinformować, że w ostatnim czasie pięcioro uczniów z naszej szkoły odniosło sukcesy w następujących konkursach:

  1. IV KONKURS POETYCKI „LAS POD MIKROSKOPEM”- KAMIL WĘGLARZ Z KLASY VI A ZAJĄŁ II MIEJSCE

   

  1. XII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS IM. JANA PAWŁA II W SZLACHTOWEJ- JULIA CZAJA Z KLASY V B ZAJĘŁA III MIEJSCE W KATEGORII: RECYTACJA

   

  1. MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY „BRZECHWA BAWI I UCZY” W KROŚNICY- W CZĘŚCI DRUŻYNOWEJ: JAN POŁTOWICZ Z KLASY VI A ZAJĄŁ I MIEJSCE, PATRYCJA GABRYŚ Z KLASY VI A- II, A KACPER KOPER Z KLASY VI B- III, NATOMIAST W KATEGORII: RECYTACJA I MIEJSCE ZAJĘŁA PATRYCJA GABRYŚ.

   

   

  Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

   

   

 • Udział w projekcie "Irlandia w szkole"

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza
  ul. Pienińska 2
  34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
 • (fax)(018)2623070

Galeria zdjęć