• ZDALNA SZKOŁA i ZDALNA SZKOŁA+

     • https://ugnowytarg.pl/sites/default/files/upload/news/2020/6961/xx.png

      Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krościenku nad Dunajcem otrzymała 6 notebooków wraz z oprogramowaniem WIN10 w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła”. W ramach drugiej edycji programu „Zdalna szkoła+” szkoła otrzymała 11 zestawów: laptop z oprogramowaniem Windows 10 Standard, mysz, słuchawki z mikrofonem oraz 8 programów Microsoft Office, 11 tabletów i 1 program antywirusowy.

      Gmina Krościenko nad Dunajcem, na zakup sprzętu komputerowego w ramach programu „Zdalna szkoła” pozyskała 60.000,00 zł, natomiast w ramach programu „Zdalna szkoła+” kwotę 95.000,00 zł. Obydwa projekty są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Pozyskane środki pozwoliły zakupić łącznie 51 nowych notebooków z oprogramowaniem WIN 10; 20 tabletów; 28 słuchawek; 28 myszek, 25 programów Microsoft Office oraz 2 programy antywirusowe. Zakupiony sprzęt będzie służyć uczniom do zdalnych lekcji oraz w pracowniach szkolnych. Notebooki i tablety posiadają rekomendowane parametry techniczne sprzętu do prowadzenia lekcji w modelu zdalnym.

     • UWAGA! WAŻNA INFORMACJA!

     • Ze względu na trudną sytuację panującą w naszym regionie związaną z COVID-19, od jutra (16.09.2020 r.) powracamy do OBOWIĄZKOWEGO NOSZENIA MASECZEK (tj. zasłanianie ust i nosa) w przestrzeni wspólnej szkoły.

     • Szkolny Klub Wolontariatu

     • Informujemy, że „ruszyły” zapisy do Szkolnego Klubu Wolontariatu. Zapraszamy uczniów klas IV-VIII.  Zasady naszych działań ujęte są w regulaminie, który można odnaleźć na stronie internetowej szkoły. Bycie szkolnym wolontariuszem wymaga zgody rodziców/opiekunów prawnych, dlatego należy wypełnić specjalną  kartę zgłoszenia. Karty można pobrać u p. Joanny Chrobak (sala nr 33).

      Obecny rok będzie dla nas wielkim wyzwaniem, ale wierzymy, że zrealizujemy akcje, które pomogą potrzebującym. Jesteśmy otwarci na propozycje i pomysły działań. Może wiecie o kimś, kto potrzebuje pomocy? Może chcielibyście wykorzystać swój talent w dziele społecznym? Czekamy i liczymy na Was. Do zobaczenia!

      Opiekunowie SKW – p. Joanna Chrobak i p. Katarzyna Musiał

     • Wywiadówka

     • Szanowni Państwo

      Spotkania organizacyjne wychowawców z rodzicami odbędą się we wtorek 15 września o godzinie 17.00. Ze względów bezpieczeństwa nie będzie spotkania ogólnego. Proszę o dezynfekcję rąk przy wejściu do szkoły i zasłanianie ust i nosa (maseczki itp) oraz o przestrzeganie ogólnych procedur epidemiologicznych. Rodzice uczniów klas VII i VIII wchodzą do szkoły od strony parkingu.

    • BALLADYNA w szkolnym ogródku - 5 września 2020
     • BALLADYNA w szkolnym ogródku - 5 września 2020

     • W upalne, sobotnie popołudnie, włączając się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej,

       przez niemal godzinę czytaliśmy fragmenty dramatu naszego znakomitego poety i dramaturga – Juliusza Słowackiego .

                      Tę bajeczną opowieść o dramacie i zbrodni, które rozegrały się dawno, dawno temu w prastarej krainie Polan nad jeziorem Gopło znają chyba wszyscy Polacy. Rozpoczynając sceną trzecią z aktu pierwszego, przypomnieliśmy historię dwóch sióstr, które rywalizowały o względy hrabiego Kirkora.

      „Niechaj idą w las dziewczyny

      Która więcej malin zbierze,

      Tę za żonę pan wybierze’’

      Jedna z nich, tytułowa Balladyna, ogarnięta żądzą bogactwa, zaszczytów i władzy posunęła się za daleko …

      W IX odsłonie Narodowego Czytania ‘’ Balladyny. Tragedii w 5 aktach’’ wzięli udział pensjonariusze i pracownicy Dziennego Ośrodka Opieki i Aktywizacji Osób Starszych, bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej oraz uczniowie i nauczyciele SP Nr 1 w Krościenku.

      Na zakończenie, Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej, Weronika Walkowska podziękowała Dyrekcji SP Nr 1 w Krościenku za umożliwienie przeprowadzenia akcji oraz wszystkim uczestnikom Narodowego Czytania zarówno na żywo jak i w przestrzeni wirtualnej, gdyż akcja została nagrana w relacji na żywo. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania !

      https://www.facebook.com/biblioteka.SP.nr1.Kroscienko/videos/2823271454572825

                                                                                                                              K. Walosik

      FOT. Monika Ignatowska

     • Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

     •  

      1 września to data, która oprócz pierwszego dnia szkoły przywodzi na myśl dzień wybuchu II wojny światowej. Żyją jeszcze osoby, którym w pierwszy dzień września 1939 r. nie dane było pójść szkoły, gdyż uniemożliwił to zmasowany atak Niemiec na Polskę.

      Chociaż od tych wydarzeń minęło już 81 lat, a osób, które przeżyły II wojnę światową jest coraz mniej,  kolejne pokolenia dbają o to, by pamięć o ofiarach wojny nie zaginęła. Tak dzieje się w naszej szkole. Podobnie jak w latach ubiegłych, po Mszy Świętej, reprezentacja uczniów klasy VIII wraz z wychowawcą uczciła pamięć poległych w obronie ojczyzny minutą ciszy. Pomimo deszczowej pogody złożono z tej okazji wieniec i zapalono znicze na starym cmentarzu przy ul. Jagiellońskiej.

                                                                                                                                         A. Warzecha

       

     • e- dziennik instrukcja zakładania konta

     • Szanowni Rodzice Uczniów klasy I.

      Poniżej umieszczamy instrukcję zakładania konta i logowania do e- dziennika szkoły.

      1. W przeglądarce otwieramy stronę szkoły https://spkroscienko.edupage.org/?
      2. Wybieramy zakładkę E- dziennik (jest to bardzo ważne ponieważ każda szkoła ma swoją domenę)
      3. Wybieramy opcję: zaloguj się- załóż konto
      4. Po wpisaniu swojego adresu e-mail na swoją skrzynkę odbiorczą otrzymacie Państwo link do zalogowania się.
      5. Po ustawieniu hasła wracamy do strony logowania i wpisujemy swój e- mail oraz hasło.

      W przypadku problemów technicznych prosimy o kontakt.

     • Komunikat nr 3- rozpoczęcie roku szkolnego

     • Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

      Już jutro planujemy rozpocząć Nowy Rok Szkolny, wszyscy z niecierpliwością i obawą czekamy jak będzie zorganizowany i jak będzie wyglądała praca szkoły. Na pewno większość z Was na bieżąco śledzi komunikaty i informacje w mediach. Zaczynamy od pracy w sposób tradycyjny, oczywiście z zachowaniem dużej ilości środków bezpieczeństwa. Najważniejszą informacją jest, że do szkoły przychodzą uczniowie ZDROWI, bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji. To samo dotyczy osób przyprowadzających dzieci do szkoły. Proszę to uszanować dla dobra Nas wszystkich.  Przy wejściu do szkoły dezynfekujemy ręce, a w razie potrzeby będziemy mierzyć temperaturę. W przestrzeni wspólnej szkoły (korytarze, szatnie) uczniowie klas IV – VIII przebywają obowiązkowo z zasłoniętymi ustami i nosem, młodsze dzieci mogą ale nie muszą (możemy zmienić jeżeli nie będziemy w strefie czerwonej lub żółtej, ). Dla chętnych Msza święta o godz. 8.00. Klasy VII sala nr 8 i VIII sala nr 7,  wchodzą do szkoły tylnym wejściem. 1 września rozpoczynamy wszyscy o godz. 9.00, każda klasa w swojej sali lekcyjnej (klasa IV sala nr 16), spotkania będą trwały ok. 2 godziny. Prosimy, aby Rodzice nie wchodzili do szkoły, nad bezpieczeństwem przy wejściu będą czuwać pracownicy szkoły, proszę stosować się do ich zaleceń. W razie konieczności wejścia do szkoły Rodziców, opiekunów itp. obowiązkowo używają środków ochrony osobistej. Pomimo tak trudnej sytuacji, życzmy sobie wszyscy dobrego i bezpiecznego Nowego Roku Szkolnego. Proszę o dużą wyrozumiałość i współpracę. Pozdrawiam J. Piotrowski

     • Komunikat nr 1

     • Szanowni Rodzice!

      Wszyscy z niecierpliwością oczekują na informacje o organizacji pracy szkoły w nowym roku. Na obecną chwilę chcemy rozpocząć naukę w sposób „tradycyjny” w szkole. Sytuacja epidemiologiczna nie jest stabilna i w każdej chwili może okazać się, że sposób nauki będzie inny. Już dzisiaj proszę o rozmowy ze swoimi dziećmi na temat bezpiecznych zachowań w szkole. W chwili obecnej pracujemy nad procedurami, które będą obowiązywać w szkole. Jest to duże wyzwanie i proszę o wyrozumiałość, zwłaszcza przy przyprowadzaniu i odbieraniu dzieci. W pierwszej kolejności proszę pamiętać, że do szkoły mogą uczęszczać tylko i wyłącznie dzieci bez objawów sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji. 1 września nie planujemy uroczystości ogólnej, a tylko spotkania ogólne w klasach. Komunikaty będą ukazywać się na bieżąco. W strefie czerwonej uczniowie ze zmniejszoną odpornością na choroby mają możliwość pozostania w domu (zaświadczenie lekarskie).

     • Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2020/2021

     • Sznowni Rodzice,

      Podobnie jak w zeszłym roku szkoła we własnym zakresie zapewnia podręczniki i ćwiczenia dla uczniów klas I-VIII, za wyjątkiem podręczników i ćwiczeń do religii. Przypominamy, że podręczniki do religii zostaną wypożyczone uczniom we wrześniu, ćwiczenia będzie można zamówić u księdza Proboszcza.

      podreczniki__2020_2021.docx

       

     • Informacja dla Rodziców Uczniów klasy I

     • Szanowni Rodzice Uczniów klasy I w roku szkolnym 2020/2021

      Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z załączoną informacją dotyczącą wyprawki na nowy rok szkolny i zakup niezbędnych artykułów dla dzieci.

      Tych z Państwa, który nie podali swoich adresów mailowych w karcie zgłoszenia ucznia prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły bądź o przesłanie aktualnych maili na adres mailowy szkoły. Jest to niezbędne do załozenia konta na e- dzienniku szkoły.

      WYPRAWKA_UCZNIA_KLASY_PIERWSZEJ_SZKOLY_PODSTAWOWEJ_NR_3.docx

     • Religia- podręczniki i ćwiczenia kl I-VIII

     • Szanowni Rodzice,

      W roku szkolnym 2020/2021 podobnie jak w ubiegłym roku podręczniki dla klas I-VIII wypożyczy uczniom ksiądz Proboszcz. Początkiem września, również u księdza Proboszcza będzie można zamówić ćwiczenia.

     • Podręczniki- oddział przedszkolny "0"2

     • Szanowni Rodzice,

      Poniżej zamieszczamy wykaz podręczników w oddziale przedszkolnym "0"2 w roku szkolnym 2020/2021 r. 

      wychowanie przedszkolne- "Kolorowy start z plusem", wyd. MAC, aut. Małgorzata Kwaśniewska, Wiesława Żaba- Żabińska

      religia- "Jesteśmy dziećmi Boga", wyd. WAM

      język angielski- "J love Boo" Poziom B+, wyd. MAC, aut. Ewa Wodzicka- Dondziłło

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • spkroscienko@op.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
 • Galeria zdjęć

  • Inauguracja roku szkolnego 2020/2021
  • DZIEŃ KOBIET
  • IX edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego
  • DZIEŃ DINOZAURA
  • Zabawa Karnawałowa
  • Karnawałowe szaleństwa przedszkolaków
  • ŻYCZENIA WALENTYNKOWE
  • DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA
  • ŻYWA LEKCJA HISTORII
  • SUKCES SIATKAREK
  • Kolędowanie w  Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym
  • Zawodnicy Verva Warszawa znowu nie zawiedli. Piłka z podpisami największych gwiazd reprezentacji Polski, Francji i Belgii już czeka na licytację.