• Światowy Dzień Pluszowego Misia
     • Światowy Dzień Pluszowego Misia

     • 25 listopada w klasie 02 wszystkie dzieci uczciły święto Pluszowego Misia. Tego dnia odwiedziły nas dwa misie – Kubuś Puchatek tatuś i synek. W czasie zajęć dzieci opowiadały o swoich misiach, wykonywały misia według własnego pomysłu wydzieranką z papieru kolorowego, poznały historię święta, odgadywały zagadki, wysłuchały również wierszowanej książeczki „Miś Marcyś uczy dzieci dobrego zachowania. Największą atrakcją była degustacja przysmaku każdego misia czyli miodu. Po zakończonych zajęciach dzieci uczestniczyły w sesji fotograficznej z misiami.

      Dziękujemy Pani Krysi z biblioteki za poświęcony czas i przeczytanie książeczki.

       

      Elżbieta Burek, Renata Woźniak

    • Wyjście klasy I a do sali zabaw „Pieniny” w Krościenku n. D
     • Wyjście klasy I a do sali zabaw „Pieniny” w Krościenku n. D

     • Chyba nikt nie zaprzeczy, że każda pora roku jest wyjątkowo piękna w Pieninach, nawet tegoroczna jesień była niesamowicie kolorowa i słoneczna. Niestety na długie spacery i zabawy na placu zabaw jest już zdecydowanie zbyt chłodno. W pochmurne dni, kiedy dorośli szukają ratunku w kolejnej kawie, dzieciaczki wręcz przeciwnie- rozpiera je energia i nie mają jej gdzie rozładować. Dlatego też  w dniu 18.11.2021 r. Pani Danusia Cedzidło postanowiła zabrać swoich podopiecznych z klasy 1A do sali zabaw Pieniny i tym samym wykorzystać podarowany przez Radę Rodziców naszej szkoły 3-godzinny voucher. Pierwszoklasiści otrzymali ten prezent z okazji uroczystości pasowania na ucznia i z ogromną przyjemnością go zrealizowali.
      Zabawa była na całego, dzieci szalały bez granic, bywało kreatywnie ale i ekstremalnie. Oczywiście trzeba wspomnieć, że byli pod bacznym okiem opiekunów, tak by pomimo swobody nikomu nic się nie stało. Znaczna część grupy umiłowała sobie skoki z wysokości, ale nie zabrakło zwolenników kąpieli w kulkach, wdrapywania się, zjeżdżania, skakania na trampolinie, czy też testowania ogromnej ilości zabawek jakie udostępnia sala zabaw w Krościenku. Każdy znalazł coś dla siebie, a przede wszystkim Pierwszaki mieli okazję spędzić wspólnie czas poza murami szkoły i lepiej się poznać podczas zabawy. Wróciliśmy do szkoły w jednym kawałku, zadowoleni, rozgadani i zapewne nieco zmęczeni, ale po obejrzeniu zdjęć chyba nie ulega wątpliwości, że było warto!
      Pierwszaki pragną jeszcze raz bardzo podziękować za wspaniały i trafiony prezent!

      Tekst zredagowała Pani Sylwia Kacwin

    • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
     • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

     • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

      W tym roku po raz szósty nasza szkoła obchodziła Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

      Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Obfitował w różne atrakcje.

      Odbył się apel, podczas którego uczniowie  z kółka teatralnego „Bajka” zaprezentowali przedstawienie pt. „ Zbuntowany Czerwony Kapturek””.

      W naszej szkole dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości. Szkoła została udekorowana –informacjami na temat życzliwości, żółtymi balonami oraz transparentami z napisami promującymi życzliwość.

      Dla odróżnienia i podkreślenia ważności tego dnia wszyscy uczniowie i nauczyciele byli ubrani na żółto bądź też mieli żółte akcenty ubioru.

      Zorganizowano także kilka konkursów:

      • literacki – wiersz lub rymowanka na temat życzliwości, kultury, tolerancji; Uczniowie naszej szkoły pod opieką Wychowawców i indywidualnie napisali rymowanki zachęcające do okazywania na co dzień wobec siebie szacunku, serdeczności, uśmiechu, do mówienia miłych słów, niesienia bezinteresownej pomocy innym!
      • plastyczny dla uczniów klas I-III – wykonanie dowolną techniką plakatu propagującego kulturalne, grzeczne zachowanie.
      • Wybieraliśmy w każdej klasie Króla i  Królową Życzliwości.
      • Działała także „Poczta życzliwości”. Każdy mógł przekazać życzliwe, ciepłe słowa do wybranych osób.

      Wyniki konkursów:

      Konkurs plastyczny „Życzliwość wokół nas”

      I miejsce – Kacper Duda

      II miejsce - Anna Jankowska

      III miejsce - Ewelina Kacwin

      Konkurs literacki – wiersz lub rymowanka na temat życzliwości

      I miejsce -  Łucja Kozłecka

      II miejsce -  Natalia Urbańska

      III miejsce – Krzysztof Dusik

       

       

      KRÓLOWIE I KRÓLOWE ŻYCZLIWOŚCI   

       

      Oto onI:
       

      I A MICHAŁ WĘGLARZ, ANNA TOKARCZYK

      II A FRANCISZEK ANTYCHOWICZ – GABRYŚ, ALEKSANDRA GABRYŚ

      IIIA KAMIL ZIEMIANEK, MIŁOSZ MAJKRZAK

      III B KACPER MIREK, OLIWIA KIELUR

      IV A   ALEKSANDRA SYSIAK , ADRIAN KACWIN

      IV B  KAROLINA MALIK, ZOFIA KWAK

      V A  ALICJA KLAG, MIKOŁAJ KUBIK

      VI A  MICHAŁ KOWALCZYK, ANNA SKUBISZ

      VII A MARTA JURKOWSKA, JAKUB SZERSZEŃ

      VII B  KATARZYNA KACWIN

      VIII A JUSTYNA WAKSMUNDZKA, KRZYSZTOF WOLSKI

      Miłym akcentem jest promocja tego święta w społeczności lokalnej. Uczniowie z balonikami udali się do Urzędu Gminy, pracowników Centrum Kultury i Promocji, Banku, Poczty, Posterunku Policji, Ośrodka Zdrowia i mieszkańców Krościenka. Wszędzie zostali przyjęci z uśmiechem zaskoczenia, ale i sympatią. Był to niezapomniany dzień w szkole pełen uśmiechu, życzliwości i kolorów słońca.

      Dziękujemy za wszystkie życzenia i pozdrowienia wrzucone do skrzynki życzliwości. Trafią one do adresatów.

      Dziękujemy też wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego dnia: wychowawcom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, rodzicom, uczniom, a w szczególności członkom Szkolnego Koła Teatralnego „Bajka”, Szkolnego Klubu wolontariatu, Samorządu Uczniowskiego, wychowankom świetlicy.

      Tę akcję zaczęliśmy od jednego dnia, a będziemy ją przedłużać na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie, miesiące życzliwości.

       

      Iwona Rysz, Joanna Chrobak

    • Warsztaty w Zespole Szkół Zawodowych im. W. Szafera w Krościenku nad Dunajcem.
     • Warsztaty w Zespole Szkół Zawodowych im. W. Szafera w Krościenku nad Dunajcem.

     • 18. 11.20201 r. klasa IIa wybrała się na warsztaty kulinarne do Zespołu Szkół Zawodowych im. W. Szafera w Krościenku nad Dunajcem.

      Realizowaliśmy temat  „Jemy zdrowo i kolorowo’ w ramach programu „Przygotujmy lepszy świat”

      Pani Stanisława Kwiatek zapoznała uczniów z Piramidą Zdrowego Żywienia. Omówiła poszczególne piętra.

      Dzieci poznały korzyści wynikające ze spożywania śniadania, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe i 5 porcji warzyw, owoców i soków. Po wskazówkach  o higienie oraz bezpieczeństwie posługiwania się nożem uczniowie zabrali  się do pracy.  Dzieci przyniosły poszczególne produkty i  samodzielnie na pieczywie układały wybrane przez siebie produkty. Przygotowywały smaczne, pełne witamin kanapki. Piły też pyszne soki owocowe.  Praca przyniosła wszystkim wiele radości

      Następnie  odbyła się degustacja kanapek, a zadowolone miny potwierdziły, że najlepiej smakują kanapki zrobione własnoręcznie. Dzięki takim zajęciom dzieci kształciły w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię  oraz dbałość o higienę podczas spożywania posiłków.

      Dziękujemy serdecznie pani Stanisławie Kwiatek za doskonałą organizację zajęć, życzliwość, nauczycielom przedmiotów zawodowych, uczniom szkoły za wszelką pomoc podczas warsztatów, Pani Dyrektor oraz innym pracownikom szkoły za możliwość uczestniczenia w warsztatach.

       

      Iwona Rysz

    • Zerówkowicze w Nibylandii
     • Zerówkowicze w Nibylandii

     • Klasa 02 w środę 17 listopada wybrała się na wycieczkę do Nibylandii w Łącku. Przed rozpoczęciem radosnej zabawy wszyscy uczestnicy zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego korzystania z urządzeń. Podczas zabawy dzieci korzystały z labiryntów, zjeżdżalni, tuneli, basenu z kuleczkami, zjeżdżały na tyrolce oraz jeździły mini pojazdami. Wszyscy obecni chętnie uczestniczyli w zorganizowanych zabawach ruchowych. Po  wyczerpujących i aktywnych tańcach na dzieci czekał pyszny poczęstunek oraz wróżby andrzejkowe. Każde dziecko mogło dowiedzieć się kim zostanie w przyszłości, a także poznać tradycje związane z tym świętem.

      Elżbieta Burek, Renata Woźniak

    • Święto Dziękczynienia w naszej szkole.
     • Święto Dziękczynienia w naszej szkole.

     • W ramach lekcji dodatkowych z języka angielskiego, uczniowie uczestniczący w zajęciach poznają kulturę, historię i obyczaje ludzi żyjących w krajach anglojęzycznych takich jak: Anglia, Walia, Szkocja, Irlandia, Stany Zjednoczone i Canada.

      Tym razem postanowiliśmy poczuć się jak na prawdziwym Święcie Dziękczynienia i zorganizowaliśmy go z pomocą rodziców w szkole. Każdy uczeń przygotował jakąś potrawę, bądź był odpowiedzialny za zorganizowanie zastawy stołowej lub dekoracji.

      To było wyjątkowe spotkanie. Uczniowie nie tylko mieli okazję się zintegrować i lepiej poznać, ale też nauczyć się szacunku do obcej kultury. Spotkanie rozpoczęliśmy od modlitwy, którą poprowadził nauczyciel w języku angielskim, następnie wszyscy zasiedli do uroczystego posiłku. Na końcu, jeden z naszych uczniów zagrał na klarnecie kilka piosenek uświetniając tym samym nasze Święto Dziękczynienia.

      Święto Dziękczynienia jest wspaniałą okazją do tego, by przypomnieć sobie, że okazywanie wdzięczności jest pięknym gestem.  Warto w sobie pielęgnować tą zasadę, zatrzymać się na chwilę i pomyśleć za co powinniśmy być wdzięczni.

       

       

       

      Agnieszka Warzecha

    • WYWIADÓWKA
     • WYWIADÓWKA

     • W dniu 23 listopada 2021 r. (wtorek) o godz. 17.00 odbędą się spotkania Rodziców z Wychowawcami w klasach.

      Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, o dezynfekcji oraz zachowaniu bezpiecznej odległości.

      Zapraszamy.

       

    • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świeci 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają nas, bawią, ale też uczą. Uczniowie klas 0-III, uczcili to święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajek. W tym dniu czekało na dzieci wiele niespodzianek. Tak jak Kopciuszek przed balem rozdzielały groch i fasolę, rozpoznawały postacie bajkowe przy pomocy zagadek, fragmentów bajek i baśni. Prezentowały swoje piękne stroje, opowiadały o ulubionych postaciach, Ten dzień minął po prostu BAJKOWO!  Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i piękne kostiumy.

      Iwona Rysz

    • WYCIECZKI KLAS PIĄTEJ I SZÓSTEJ
     • WYCIECZKI KLAS PIĄTEJ I SZÓSTEJ

     •  Tradycyjnie, jak co roku, piękna jesień przywitała uczniów na wycieczce. Z ochotą wyruszyli do parku linowego. Po drodze odwiedzili kirkut - żydowski cmentarz przy ul. Sobieskiego. Była wspólna modlitwa, chwila zadumy nad losem pomordowanych w czasie II wojny światowej. 

           Następnie przeszli do parku. Czas spędzili na zabawach, pokonywaniu różnych przeszkód umieszczonych między drzewami oraz zjeżdżaniu tyrolką. Zwieńczeniem tego dnia było ognisko, wspólne pieczenie kiełbasek oraz zabawy na świeżym powietrzu.

            Na dłuższą wycieczkę autokarową uczniowie wyjechali w piękny, październikowy poranek. Celem była Kopalnia Soli w Bochni. Spacer z przewodnikiem trwał 4 godziny. Podziemne korytarze, przyciemnione światło, stare sprzęty i urządzenia, sól,  widoczna w każdym miejscu - to wszystko połączone z nową technologią dawało pełny obraz historii, rozwoju i znaczenia pracy ludzkiej w tym miejscu. Dodatkową atrakcję stanowiło przepłynięcie łódką przez podziemne jezioro. Na zakończenie tej wizyty był obiad. Duże emocje wywołał wyjazd windą spod ziemi na powierzchnię. Późnym popołudniem, pełni wrażeń i nowych doznań uczniowie wrócili do swych domów.

    • #szkoladohymnu
     • #szkoladohymnu

     • 11 listopada świętujemy Odzyskanie Niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Młode pokolenie powinno pamiętać, że Polska mogłaby nigdy nie odzyskać niezależności, gdyby nie niezłomność wielu naszych przodków, którzy przelewali krew za utraconą Ojczyznę. Obchody 11 listopada to wyrażenie naszego szacunku dla tych Wielkich Bohaterów- to nasz hołd składany w postaci pamięci minionego czasu.

      W naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie wspaniale przedstawili w wierszach i piosenkach historię walki o Niepodległość naszej Ojczyzny. Wzniosłe słowa pieśni patriotycznych brzmiały pięknie w ustach młodych aktorów.

      Na zakończenie głos zabrał pan dyrektor Jacek Piotrowski, który przypomniał uczniom sens i cel obchodzenia akademii z okazji Odzyskania Niepodległości. 

      Dzisiaj przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 wzięliśmy udział w IV edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Z powagą i wielką radością odśpiewaliśmy wspólnie hymn narodowy.

    • Rozdanie wyprawki czytelniczej dla pierwszaka „Pierwsze abecadło”.
     • Rozdanie wyprawki czytelniczej dla pierwszaka „Pierwsze abecadło”.

     • Rozdanie wyprawki czytelniczej dla pierwszaka „Pierwsze abecadło”.

      Pasowanie – ciąg dalszy.

      W dniu 4 listopada 2021 r. Pan Dyrektor i Pani Krystyna Walosik wręczyli uczniom z klasy I a wyprawki czytelnicze w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, którą po raz kolejny przeprowadza Instytut Książki. Instytut Książki wraz z nauczycielami zaprasza pierwszoklasistów do „odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpania z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.”

       Po rozdaniu odbyło się uroczyste pasowanie czwórki dzieci z klasy I a. Pan Dyrektor pasował ich na uczniów przez dotknięcie ramienia  dużym ołówkiem.

      Danuta Cedzidło

    • Dzień Jeża w klasie 02
     • Dzień Jeża w klasie 02

     • W ubiegłym tygodniu w naszej klasie obchodziliśmy Dzień Jeża. Dzieci poznały  wiele ciekawostek na temat tych kolczastych zwierzątek. Podczas zajęć wykonywaliśmy jeże z ziemniaków i wykałaczek, papieru oraz z szarej gazety.
      W czasie tworzenia jeżyków było dużo śmiechu, radości i zabawy. Głównym celem zajęć było doskonalenie sprawności manualnej oraz usprawnianie małej motoryki  uczniów.

      Elżbieta Burek, Renata Woźniak

       

    • SUKCES UCZNIA KLASY 02 W KONKURSIE „STOP SMOG”
     • SUKCES UCZNIA KLASY 02 W KONKURSIE „STOP SMOG”

     • Gratulujemy Tomkowi Jankowskiemu, który zwyciężył w konkursie plastycznym pt.: „STOP SMOG” organizowanym przez Stowarzyszenie na rzecz efektywności i rozwoju odnawialnych źródeł energii HELIOS, laureat w nagrodę otrzymał dyplom oraz hulajnogę. Głównym celem konkursu było kształtowanie odpowiednich postaw, zachowań i działań proekologicznych związanych z prawidłową gospodarką odpadami komunalnymi wśród najmłodszej części społeczeństwa.

      W konkursie udział brała Madzia Malik, która również wykonała przepiękną pracę o tej tematyce. Dla całej naszej społeczności klasowej zarówno Madzia jak i Tomek są zwycięzcami. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkie dzieci do brania udziału w konkursach, ponieważ każde dziecko, które bierze udział w konkursie jest zwycięzcą.

    • Serce zapełnione!
     • Serce zapełnione!

     • Zbiórka nakrętek jest narzędziem do niesienia pomocy potrzebującym. Przed budynkiem naszej szkoły stanęło ogromne, czerwone serce na plastikowe nakrętki. Ogłosiliśmy zbiórkę nakrętek, aby pomóc w rehabilitacji Wojtusia. Nasi uczniowie z zapałem wrzucali nakrętki do wielkiego serca.

      Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za wyrażenie chęci wzięcia udziału w tej cudownej akcji niesienia pomocy drugiemu człowiekowi i możliwości dawania dobrego przykładu dla młodego pokolenia. Dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.

      Dziękujemy za wielkie serca :)

    • Wycieczka klasy 02 do Szczawnicy
     • Wycieczka klasy 02 do Szczawnicy

     • 29 października klasa 02 wybrała się na wycieczkę do Szczawnicy. Pogoda dopisała, mogliśmy podziwiać przyrodę oraz piękno jesiennego krajobrazu, spacerując po Parku Dolnym. Największą atrakcją była zabawa w liściach, które o tej porze roku mienią się pięknymi złocistymi kolorami. Ten krótki wyjazd sprawił wszystkim uczestnikom wiele radości. Trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

       

      Elżbieta Burek, Renata Woźniak

    • SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU
     • SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

     • Dnia 29  października opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z piętnastką uczniów udali się w dwóch grupach na Stary Cmentarz przy ulicy Jagiellońskiej oraz cmentarz parafialny. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uprzątnęli teren wokół zaniedbanych, starych pomników, a także zapalili znicze zebrane w ramach wcześniejszej akcji szkolnej. Modlitwę i światło zostawili też na grobach żołnierzy oraz zmarłych nauczycieli.

      Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu dziękują wszystkim uczestniczącym
      w akcji zbiórki zniczy oraz wspaniałym wolontariuszom licznie przybyłym, aby pracować. Podziękowania kierujemy także do ich rodziców, którzy pozwolili, by młodzież po raz kolejny dała swoją energię dla dobra innych. Znowu udowodniliśmy, że w grupie siła!

      Opiekunowie SKW: J. Chrobak i K. Musiał

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • szkola@sp1kroscienko.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych