• Zajęcia integracyjne klas IV- poznajmy się bliżej...
     • Zajęcia integracyjne klas IV- poznajmy się bliżej...

     • 11.10.2018 roku uczniowie naszej szkoły z klas IVA i IVB wraz z kolegami i koleżankami z klasy IV ze szkoły  podstawowej nr 2 wzięli udział w zajęciach integracyjnych. Czwartkowy dzień zaczął się od gry terenowej. Przemierzając ulice Krościenka, uczniowie rozwiązywali różne zadania: rozpoznawali gatunki drzew, lokalizowali obiekty na mapie, przeprowadzili wywiad, utrwalali umiejętność przeprowadzania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko połączone z zajęciami sportowymi i plastycznymi.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę!

                                                                                                                                                                                             M. Kwiatek

      Galeria zdjęć….

    • Mistrzostwa Ośrodka Pieniny
     • Mistrzostwa Ośrodka Pieniny

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Bardzo dobrze spisały się nasze piłkarki nożne na Mistrzostwach Ośrodka Pieniny w halowej piłce nożnej. Drużyna w składzie: Julia Klos, Ewelina Kołek, Agnieszka Król, Agnieszka Hamerska, Zuzanna Czerwińska, Anna Malik i Anna Derkacz zajęła II miejsce i awansowała do zawodów powiatowych. Gratulacje dla dziewcząt !

      I. Bąk

      Galeria zdjęć...

    • Dzień Głośnego Czytania
     • Dzień Głośnego Czytania

     • Wiadomo, że głośne czytanie jest bardzo ważne dla rozwoju każdego dziecka: ćwiczy pamięć i koncentrację, pomaga w nauce, wzbogaca słownictwo, rozwija wyobraźnię i uczy samodzielnego myślenia. Dlatego jak najczęściej czytajmy!!!!

      4 października w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania. W klasach: O, 1, 2, 3 i 4 uczniowie słuchali głośnego czytania różnych, ciekawych i ulubionych książek. Głośno czytali uczniowie, starsi koledzy,  nauczyciele oraz zaproszeni goście: Pani pielęgniarka, Pani Policjantka i Dziadek. W tym dniu odbyły się także zajęcia czytelnicze, pogadanki, gry i zabawy dotyczące treści przeczytanych lektur

      Organizatorami święta była biblioteka szkolna i wychowawcy klas 1-3.
                                                                                                                                                                            K. Walosik 
    • "Związki frazeologiczne - wyrażenia, zwroty, frazy."
     • "Związki frazeologiczne - wyrażenia, zwroty, frazy."

     • Dnia 27.09.2018 roku gościliśmy w naszej szkole Pana Wojciecha Habelę i Pana Jacka Lecznara, którzy zaprezentowali nam spektakl uzupełniający wiedzę i wiadomości uczniów pt. "Związki frazeologiczne - wyrażenia, zwroty, frazy."

      Galeria zdjęć...

    • VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
     • VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.
      W piątek, 28 września, w naszej szkole po raz drugi obchodziliśmy to święto. W tym roku szkolny patrol składający się z uczniów klasy VIII odwiedził wszystkie klasy od III do VIII. Za pomocą gry matematyczne muchy w każdej klasie wyłoniono Eksperta Tabliczki Mnożenia, który w nagrodę otrzymał tabliczkę czekolady. Rywalizacja między uczniami była zawzięta, wywoływała sporo emocji. W niektórych klasach dopiero trudniejsze przykłady pozwalały wyłonić Mistrza. Akcja była super!

      E. Kubik

      Galeria zdjęć...

    • ROCZNICOWA AKCJA „100 na 100”
     • ROCZNICOWA AKCJA „100 na 100”

     • W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, rozpoczynamy w naszej szkole akcję pod nazwą

      100 na 100,

      czyli sto dobrych uczynków dla Ojczyzny na stulecie niepodległości

       

      Bardzo gorąco zachęcamy całą społeczność szkolną – uczniów, rodziców oraz pracowników do włączenie się do tej inicjatywy.

      Współcześnie miłość do Polski możemy okazywać na wiele sposobów– wychowywać dzieci na uczciwych i dobrych obywateli, szanować ojczystą przyrodę, sumiennie i uczciwie pracować, wspierać rodzimych twórców i polską gospodarkę, brać udział w wyborach, troszczyć się o dorobek intelektualny i kulturalny Ojczyzny, szanować wspólną własność, czy pamiętać o bohaterach narodowych. O naszym patriotyzmie świadczą również proste gesty, takie jak wywieszenie flagi w dniu święta narodowego, rozmowy z dziećmi na temat historii Polski, czy prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym. Miłość do Ojczyzny to również poszanowanie i kultywowanie tradycji naszego regionu.

      Nasza akcja ma na celu promowanie właśnie takich drobnych lub bardziej znaczących gestów dobroci dla Ojczyzny – może to być np. kupowanie polskich produktów, oszczędzanie wody, przestrzeganie przepisów drogowych, czy odwidzenie grobu nieznanego żołnierza.

      Jeśli zrobicie w domu, w pracy, w szkole, na podwórku, na ulicy, w sklepie lub w jakimkolwiek miejscu coś dobrego dla Ojczyzny, zapiszcie to na przygotowanych elementach (ptakach, sercach, liściach), które są dostępne u wychowawców oraz na tablicy na korytarzu, przy głównym wejściu do szkoły i wywieście je tam (pod wpisem można się w dowolny sposób podpisać).

       

      Uzbierajmy do 11 listopada 100 wspólnych,

      dobrych uczynków dla Ojczyzny.

      Pokażmy, że jest dla nas ważna.

       

      K. Musiał

      ROCZNICOWA AKCJA „100 na 100” - Obrazek 1

    • Sprzątanie źródełka "Stefan i Michalina" przy ul. Polnej.
     • Sprzątanie źródełka "Stefan i Michalina" przy ul. Polnej.

     • Na początku roku szkolnego 2018/2019 klasa VI a zgłosiła się na ochotnika do dbania o czystość i estetykę źródełka wód mineralnych Stefan i Michalina przy ul. Polnej. 

      Uczniowie wraz z wychowawcą w dniu 5 października przy promieniach pięknego jesiennego słońca powędrowali droga w stronę wodopoju. 

      Sprzątanie rozpoczęliśmy od degustacji wody i rozmów integracyjnych. Następnie uczniowie zaopatrzeni w gumowe rękawiczki i worki na śmieci posprzątali teren źródełka oraz trasę do niego wiodącą.

      Miło jest wiedzieć, że miejsce, do którego przychodzi się, by odpocząć i nabrać sił jest czyste i zadbane. Również dzięki naszym uczniom. W końcu Ekologia to nasze drugie imię :) Brawo!

       

      Agnieszka Warzecha

       

      Galeria zdjęć..

       

    • Międzyszkolne zmagania sportowe rozpoczęte
     • Międzyszkolne zmagania sportowe rozpoczęte

     • Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Julia Klos, Agnieszka Król, Sebastian Jawor, Arkadiusz Kacwin, Piotr Majkrzak oraz Jakub Walkowski wzięli udział w międzyszkolnym turnieju tenisa stołowego w Sromowcach Wyżnych. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych. Najlepiej z naszych uczniów spisał się Jakub Walkowski, który zajął IV miejsce w turnieju. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy.

         I. Bąk

      Galeria zdjęć...

    • Igrzyska Dzieci i Młodzieży w szachach Memoriał im. Zdzisława Soliwody
     • Igrzyska Dzieci i Młodzieży w szachach Memoriał im. Zdzisława Soliwody

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      20.09.2018 odbył się turniej szachowy upamiętniający nauczyciela naszej szkoły Zdzisława Soliwodę, entuzjastę szachów, organizatora turniejów szachowych dla dzieci i młodzieży.  W turnieju  wzięło udział 40 zawodników ze szkół podstawowych. Bardzo dobrze spisała się nasza reprezentacja w składzie: Agnieszka Potaśnik, Filip Czerwiec, Piotr Wolski, Nicholas Fawceet, Jakub Zachwieja. W grupie chłopców zwyciężył Filip Czerwiec, II m zajął Piotr Wolski. Wśród dziewcząt drugie miejsce zajęła Agnieszka Potaśnik. Gratulacje dla wszystkich zawodników.

                                                                                                                                                                                          I. Bąk

      Galeria zdjęć...

    • Wycieczka klasy IB
     • Wycieczka klasy IB

     • Dnia 19 września 2018r. klasa I b wybrała się na swoją pierwszą wycieczkę. Rodzice uczniów przygotowali dla dzieci ognisko - grilla, na którym pierwszaki smażyły kiełbaski. Po posiłku, uczniowie wzięli udział w kilku konkurencjach sportowych, jak również w innych zabawach ruchowych. Wszystko odbywało się na polu namiotowym w Krościenku. Następnie pierwszoklasiści udali się do Krościeńskich źródełek "Stefan i Michalina". Chętni próbowali wody, gasząc pragnienie w ten piękny,słoneczny dzień.

                                                                                                                                                                              E. Kozłecka

      Galeria zdjęć...

    • "Dlaczego mózg jest ważny"?
     • "Dlaczego mózg jest ważny"?

     • Ciekawa lekcja "dlaczego mózg jest ważny" 

      Uczniowie z klasy trzeciej wymyślali własne gry i zabawy, które będą pomagały w ćwiczeniu pamięci. Dzieci będą je wykorzystywały w trakcie różnych zajęć. Niektóre gry były bardzo starannie i ciekawie wykonane.
                                                                                                                                                            D. Hurkała
    • 48 Rajd Szlakami Partyzantów- udział w przeglądzie piosenki patriotycznej.
     • 48 Rajd Szlakami Partyzantów- udział w przeglądzie piosenki patriotycznej.

    • 48 Rajd Szlakami Partyzantów
     • 48 Rajd Szlakami Partyzantów

     • 48 Rajd Szlakami Partyzantów organizowany rokrocznie przez Oddział PTTK z Krościenka nad Dunajcem odbył się w tym roku 20 września. W tegorocznej edycji wzięło udział 480 uczniów wraz z opiekunami reprezentujący szkoły podstawowe, gimnazja oraz licea z naszego regionu. Piechurzy ze SP w Krościenku n.D rozpoczęli wędrówkę o godz. 8.30 w Krośnicy dołączając do grupy młodzieży z tamtejszej szkoły. W rajdzie brało udział 23 uczniów z klas 6, 7 i 8, którzy wędrowali na Lubań (1211 m n.p.m.), a następnie do Ochotnicy Dolnej pod baczną opieką Agnieszki Warzechy i Anny Topolskiej. Mimo upalnej pogody, uczniowie okazali się niestrudzonymi wędrowcami na gorczańskich szlakach. Przy okazji mogli sobie przypomnieć o niechlubnych wydarzeniach, które miały miejsce na Podhalu w trakcie II wojny  światowej, a w szczególności w trakcie Krwawej Wigilii z 23 grudnia 1944 roku, gdy w wyniku pacyfikacji wsi Ochotnica Dolna przez Niemców, zginęło 56 jej mieszkańców, o czym opowiedział wieloletni kierownik rajdu pan Mikołaj Urbaniak z Oddziału PTTK z Krościenka nad Dunajcem. Kilka słów do zebranych powiedział także wójt gminy Ochotnica Dolna - pan Stanisław Jurkowski, który podziękował organizatorom oraz wyraził nadzieję, że pamięć o wydarzeniach z przeszłości nie zostanie zapomniana, a także ks. mgr Paweł Łebski, który wraz z zebranymi odmówił modlitwę w intencji poległych. Wydarzeniem wieńczącym część oficjalną było złożenie wieńcy oraz zapalenie zniczy pod pomnikiem oraz na cmentarzu w Ochotnicy w celu uczczenia pamięci zamordowanych mieszkańców Ochotnicy. Kolejnym elementem imprezy był konkurs piosenki partyzanckiej, w którym nasza drużyna zaśpiewała piosenkę pt. "Piechota". Po nim uczestnicy udali się na wspólne pieczenie kiełbasek i odpoczynek, po czym wrócili do domu pełni wrażeń, choć nieco zmęczeni.

       

      Agnieszka Warzecha

       

      Galeria zdjęć...

    • Wycieczka ekologiczna klasy VI a
     • Wycieczka ekologiczna klasy VI a

     • W poniedziałek 17 września 2018 r. klasa VI a wraz z wychowawca uczestniczyła w wycieczce ekologicznej zorganizowanej przez Pieniński Park Narodowy w Krościenku nad Dunajcem. Uczniowie przejechali busem spod szkoły do Sromowiec Niżnych skąd rozpoczęła się wędrówka zielonym szlakiem na Zamkową Górę.

      Szlak zielony jest krótszy niż szlak żółty, ale bardzo ciekawy. Prowadzi on przez polanę Ligarki. Na następnej polanie zwanej Kosarzyska szlak zielony ze Sromowiec łączy się ze szlakiem niebieskim prowadzącym z Trzech Koron. Z polany Kosarzyska szlak niebieski prowadzi do Góry Zamkowej (799 m n.p.m.)

       

      Na Górze Zamkowej, która obecnie jest niedostępna do zwiedzania dla turystów z powodu prowadzenia tam prac remontowych, dowiedzieliśmy się od przewodnika PPNu wielu ciekawych rzeczy na jej temat. Mianowicie to, iż zamek na Górze Zamkowej jest najwyżej położonym zamkiem w Polsce, w którym w okresie najazdu Tatarów dwukrotnie szukała schronienie święta Kinga, uciekając z zagrożonego Starego Sącza. Rola zamku skończyła się po zdobyciu i zburzeniu go w 1433 roku przez husytów. Do dzisiejszych czasów pozostały z zamku nikłe resztki. Prowadzone są obecnie prace archeologiczne.

      Z Góry Zamkowej udaliśmy się szlakiem do Krościenka, gdzie zakończyliśmy nasze spotkanie około godziny 13.30.

      Po drodze uczniowie mieli do wykonania kilka zadań związanych z rozpoznawaniem gatunków drzew i krzewów, określaniem łańcucha pokarmowego w przyrodzie i gatunków chronionych na terenie parku. Mieli oni również okazję przypomnieć sobie zasady obowiązujące turystów na terenie parku.

       

      Agnieszka Warzecha

       

       

      Galeria zdjęć...

    • Wycieczka klasy II A
     • Wycieczka klasy II A

     •     

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      19 września klasa II a wybrała się nad Dunajec, aby sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe. Leśny Park Linowy oczarował dzieci swoimi atrakcjami. Chętnie korzystały z uroków tego miejsca. We wspinaczce pomagał dobry humor oraz chęć przeżycia wspaniałej przygody. Podczas zabawy zmęczenie nie dawało o sobie znać. Po wyczerpującej zabawie udaliśmy się, aby zjeść kiełbaski, które przygotowały mamy.  Wspólny wypad był dla nas wspaniałą okazją do lepszego poznania się i zacieśnienia więzi. Spędziliśmy razem bardzo intensywny dzień pełen atrakcji. Dzieci z ogromną radością korzystały z przygotowanych niespodzianek. Ten dzień na długo zapisze się w naszej pamięci, jako czas pełen uśmiechu!

      I. Rysz

      Galeria zdjęć...

       

    • Wycieczka klasy II B
     • Wycieczka klasy II B

     • Dnia 10 września uczniowie klasy IIB wraz ze swoją wychowawczynią  zostali zaproszeni do domku Państwa Kubików. Dzieciaki były w nim już w zeszłym roku i bardzo mile wspominały tę wyprawę, więc i teraz chętnie maszerowały. Gdy już przeszliśmy na ulicę Leśną, a potem pokonaliśmy trochę stromego podejścia przez las, naszym oczom ukazał się domek na polanie – cel naszej wędrówki.

      Po tym, jak zjedliśmy pyszne pieczone kiełbaski i zaspokoili pragnienie, czekała nas niespodzianka. Pan Kamil przygotował dla dzieci specjalną tyrolkę. Dzieci ubrane w kaski i zabezpieczone specjalnymi szelkami zjeżdżały po linie pod okiem Pana Kamila i Pana Łukasza – ratowników GOPR. Trudno więc o lepszą opiekę.

      Kiedy jazda na linie już się znudziła, chłopaki grali w piłkę, a dziewczynki wraz z wychowawczynią bawiły się chustą animacyjną. Tworzyły też bardzo artystyczne prace przy użyciu kredek i darów jesieni. Towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda, więc niezbyt chciało się wracać. Pełni miłych przeżyć z szyszkami i kamykami w kieszeniach dotarliśmy jednak do szkoły, gdzie czekali już rodzice.

      Bardzo dziękuję Państwu Kubikom za zorganizowanie tego wesołego spotkania i nagranie specjalnego filmiku z naszej wyprawy. Dziękuję też mamom, które pomogły w opiece nad dziećmi – Pani Dorocie i Pani Marcie. Cieszę się, że tak aktywnie zaczęliśmy nowy rok szkolny.

      J.Chrobak

      Galeria zdjęć..

    • Międzynarodowy Dzień Kropki
     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Dnia 14 września uczniowie klas drugich wraz ze swoimi wychowawczyniami świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day). Pretekstem do zorganizowania tej wielkiej światowej akcji stała się napisana i zilustrowana przez Petera H. Reynoldsa książeczka pt. „Kropka”. Opowiada ona historię Vashti – dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości artystyczne, a dzięki swojej nauczycielce odkrywa w sobie talent i pomaga odkrywać go w innych dzieciach. Książka została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Została wydana także alfabetem Braille’a.

      Historia Dnia Kropki sięga roku 2009, kiedy to nauczyciel muzyki z Iowa Terry Shay zaproponował zaprzyjaźnionym szkołom i nauczycielom by przeczytać książkę i wspólnie bawić się oraz tworzyć. Ustalono, że będzie się to odbywało co roku - 15 września. Przesłaniem tego święta jest myśl, że każdy z nas ma mocne strony i siłę do pokonywania słabości, ale czasem potrzeba nam kogoś, kto pobudzi nas do działania. Ten dzień służy też wzajemnej pomocy, odkrywaniu talentów i budowaniu dobrej atmosfery sprzyjającej rozwojowi. W roku 2017 w obchody Dnia Kropki 2017 zaangażowanych było ponad 8 milionów uczestników z 168 krajów – nauczycieli, bibliotekarzy, rodziców i dzieci. Tyle osób zarejestrowało się na oficjalnej stronie International Dot Day – www.thedotclub.org.

      Uczniowie klas drugich także świętowali ten dzień. Przyszli do szkoły ozdobieni kropkami, a podczas przerw bawili się kropkowanymi balonami. Poznali historię Vashti i dowiedzieli się, dlaczego jest taka niezwykła. Rozmawiali o przygodzie dziewczynki. Rysowali w wielkich kropkach własne talenty, łączyli kropki w zadaniach matematycznych, a podczas zajęć ruchowych tworzyli kropkę i koła z własnych ciał. W czasie edukacji technicznej wykonali piękne prace techniką origami z kół. Uczniowie klasy IIB wraz ze swoją wychowawczynią rozdawali na przerwach uczniom, nauczycielom oraz pozostałym pracownikom szkoły kropkowe odznaki motywujące i składali im życzenia zgodne z ideą święta. Dzień ten upłynął wszystkim w miłej atmosferze.

      Mamy nadzieję, że uczniowie klas drugich będą pielęgnować swoje talenty, ale również pomogą innym, nieśmiałym dzieciom w ich odnalezieniu. Dziękujemy też rodzicom za włączenie się w „kropkową ideę” i pomoc w uświetnieniu tego dnia.

       J. Chrobak

      Galeria zdjęć...

    • Zabawy integracyjne nad Dunajcem klasy 3.
     • Zabawy integracyjne nad Dunajcem klasy 3.

     • Zabawy integracyjne nad Dunajcem klasy 3. Najwięcej radości sprawił pobyt w parku linowym.

                                                                                                                                                                D. Hurkała

      Galeria zdjęć...

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • spkroscienko@op.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
 • Galeria zdjęć

  • Prelekcja w PPN i spacer śladami rodziny Dziewolskich
  • wystawa
  • klasy 0
  • Wicemistrzynie powiatu w halowej piłce nożnej
  • Bochnia
  • policja
  • Dzień nauczyciela
  • Spotkanie z podróżnikiem
  • Oczyszczacz powietrza
  • Dzień Papieski
  • Zubrzyca
  • Babia Góra