• SPOTKANIE Z POLICJANTEM

     • 19 września 2019 r. nasze przedszkole odwiedzili Policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem.  Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. Funkcjonariusze przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomnieli numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie o zasadach bezpieczeństwa , które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!

      J. Komorek

     • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

     • "DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA JEST WŁAŚNIE DZISIAJ,
      TO ŚWIĘTO ANI, BASI I KRZYSIA.
      W DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA KAŻDY TO WIE,
      BAWI SIĘ Z NAMI, KTO TYLKO CHCE"

      Słowami tej piosenki Dzieci z Punktu Przedszkolnego rozpoczęły obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Z tej okazji w naszym przedszkolu było wiele atrakcji: odśpiewanie hymnu przedszkolaka, zabawy z chustą animacyjną, konkurencje sportowe, malowanie twarzy, a na zakończenie wręczanie medali i pamiątkowe zdjęcie.  W tym dniu wszystkim dopisywał dobry humor.  

      J. Komorek

     • POLA NADZIEI - RADOŚĆ POMAGANIA

     •  

       

       

       

       

       

       

      Zachęcamy wszystkich ludzi dobrego serca do włączenia się
      w żonkilową akcję "Pola Nadziei", której celem jest
      pozyskanie środków niezbędnych do prowadzenia opieki nad
      ludźmi ciężko chorymi znajdującymi się u kresu życia.
      Pola Nadziei pomagają hospicjom finansować opiekę nad
      dorosłymi i dziećmi, którzy potrzebują całodobowego,
      profesjonalnego wsparcia.

      W naszej szkole akcja trwać będzie
      od 23 września do 04 października.
      Nasi wolontariusze będą rozprowadzać cebulki żonkili
      w zamian za wolne datki. Liczy się każda złotówka!

      Z cebulek tych wyrosną na wiosnę, także przy naszej szkole,
      prawdziwe, żółte pola nadziei.

      Pomysłodawcą pól żonkilowych jako symbolu nadziei
      była Sarah Grotrian ze szkockiej fundacji
      Marie Curie Cancer Care. Szukając formy, która dawałaby
      nadzieję choremu, że nie pozostanie sam w cierpieniu,
      zobaczyła pole żonkili. Uznała, że to jest właśnie to -
      kwiat, który wschodzi i rozwija się na wiosnę.

      Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu             

      J. Chrobak i M. Gębala

     • Dzień Sybiraka

     • Dzień Sybiraka

      17.09.2019 r. uczniowie naszej szkoły udali się na Stary Cmentarz, aby tam zmówić modlitwę, złożyć kwiaty i zapalić znicze. Pan dyrektor Jacek Piotrowski przypomniał tragiczny los zesłańców na Sybir.

       

       

       

     • Cyrk ,, Szok” w szkole

     • W poniedziałek 16 września 2019 r. mieliśmy okazję gościć w naszej szkole artystów z ukraińskiego cyrku „Szok”. Jak się okazało nazwa bardzo dobrze odzwierciedla rzeczywistość, ponieważ program w bardzo ciekawy sposób został zaprezentowany. Dwóch artystów sprawiło, że cała publiczność szkolna bawiła się doskonale. Występ rozpoczął się od trudnego pokazu żonglera- wesołego klowna, który bawił dzieci swoimi sztuczkami. Wybrani przez artystów uczniowie nie tylko mieli okazję podziwiać triki cyrkowe, ale także wzięli  czynny udział w realizacji niektórych zadań. Wszystkim obecnym dopisywał dobry humor.

     • LIST OD KRÓLOWEJ ELŻBIETY II

     • Uczniowie naszej szkoły z koła języka angielskiego otrzymali odpowiedz z Pałacu Buckingham i podziękowanie za przesłane życzenia i piękne ręcznie robione kartki z okazji 93 rocznicy urodzin Jej Wysokości Królowej Elżbiety II.  

      Oto list, który przyszedł do naszej szkoły. Jesteśmy dumni z tego, że nasi uczniowie pamietają o urodzinach Jej Wysokości i w zamian za to otrzymują tak zaszczytne podziękowanie.

       

      Agnieszka Warzecha

     • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

     • 02 września 2019 r. był w naszej szkole dniem szczególnym i uroczystym. Rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo. Po wakacjach wszyscy wracają do szkolnej rzeczywistości i obowiązków. Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza. 1 września to również tragiczna data w historii naszego kraju, dlatego po zakończeniu Mszy udaliśmy się na Stary Cmentarz, aby tam uczcić 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Następnie zgromadziliśmy się w szkole na sali gimnastycznej, aby uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny 2019/2020. Po zakończeniu części oficjalnej, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.

      W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom odkrywania nowych pasji i pielęgnowania tych już odkrytych.

     • Wywiadówka

     • Szanowni Rodzice.

      Serdecznie zapraszamy na pierwsze organizacyjne spotkanie, które odbędzie się 12.09.2019 r. ( czwartek) o godz. 17.00.

     • "Kultura Ludowa Pienin i Gorców- ocalić od zapomnienia"- zaproszenie na warsztaty

     • Stowarzyszenie LGD "Gorce-Pieniny" serdecznie zaprasza młodzież w wieku od 12 lat na warsztaty artystyczno- rękodzielnicze w ramach projektu "Kultura Ludowa Pienin i Gorców- ocalić od zapomnienia", które odbędą się w naszej szkole 30.08.2019 r. od godz. 10.00.
      Więcej informacji, w tym plakat i formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie stronie:
      www.leadergorce-pieniny.pl


       

     • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

     • Życzymy  wszystkim, aby rozpoczęte wakacje były pełne niezapomnianych wrażeń, udanego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Wypoczywajcie, realizujcie wakacyjne plany, rozwijajcie zainteresowania. Życzymy  wielu fantastycznych przygód i spotkań z interesującymi ludźmi, nawiązaniu nowych wartościowych  przyjaźni.

      Wróćcie w nowym roku szkolnym radośni, z zapasem sił do nauki, gotowi do podejmowania nowych wyzwań i kolejnych zadań.

     • DZIEŃ Z WYCHOWAWCĄ

     • DZIEŃ Z WYCHOWAWCĄ

       

      17 czerwca wybraliśmy się do LO na ściankę wspinaczkową. Każdy z nas pokonał lęk i wspinał się jak najwyżej. Udowodniliśmy sobie i innym, że wiele potrafimy. Dziękujemy Panu Dyrektorowi, że zrobił nam tak wielką niespodziankę. Było bardzo wesoło i sportowo. Dziękujemy!

      Uczniowie klasy IIa z wychowawcą.

     • DZIEŃ RODZINY W KLASIE II A

     • DZIEŃ RODZINY W KLASIE II A

       

             14 czerwca zaprosiliśmy członków naszych rodzin na wyjątkowy dzień – Dzień Rodziny. Przygotowywaliśmy się do tej uroczystości przez dłuższy czas. Wcielaliśmy się w postacie z bajek, ćwiczyliśmy układy taneczne i piosenki. Na lekcjach plastyki i techniki wykonywaliśmy prezenty. Gdy przyszedł ten dzień byliśmy trochę zestresowani, nie wiedzieliśmy czy damy radę. Rodzicom bardzo podobał się nasz występ. Dziękujemy, że znaleźli trochę czasu, aby z nami pobyć i nacieszyć się tą chwilą. Oczywiście nie zabrakło smakołyków: pysznych ciast, cukierków, owoców. Zapraszamy wszystkich w przyszłym roku.

      Iwona Rysz

     • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

     • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

                Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły od dawna czynią starania, aby wprowadzić modę na życzliwość i kulturę osobistą. Doskonałą okazją do rozpowszechniania idei ludzkiej serdeczności stał się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który w Polsce obchodzimy od 2006 roku.
      W poniedziałek 17 czerwca 2019 roku po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dzień życzliwości obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy się uśmiechać i być uprzejmym dla innych.
      Miłym akcentem była promocja tego święta w społeczności lokalnej. Uczniowie z żółtymi balonikami udali się do Urzędu Gminy, pracowników Centrum Kultury i Promocji, Banku, Poczty, Posterunku Policji, Ośrodka Zdrowia i mieszkańców Krościenka. Wszędzie zostali przyjęci z uśmiechem zaskoczenia, ale i sympatią. Był to niezapomniany dzień w szkole pełen uśmiechu, życzliwości i kolorów słońca.

      Wybrane zostały też w każdej klasie osoby najżyczliwsze. Oto one:

      Klasa Ia – Aleksandra Sysiak
      Klasa Ib – Karolina Malik
      Klasa IIa – Martyna Dula
      Klasa IIb – Ewelina Plewa
      Klasa IIIa – Anna Skubisz
      Klasa IVa – Marta Jurkowska
      Klasa IVb – Magdalena Komorek
      Klasa Va – Zuzanna Bodziarczyk
      Klasa VIa – Renata Gabryś
      Klasa VIb – Anna Ciesielka
      Klasa VIIa – Marek Siedlarczyk
      Klasa VIIIa – Piotr Wolski

      Marzeniem wszystkich nauczycieli jest, by dzień ten trwał przez cały rok.  Prosimy, zatem przez 365 dni: uśmiechać się, mówić miłe słowa, być taktownym, kulturalnym, życzliwym, grzecznym, serdecznym... prawda, że to proste?

      Iwona Rysz
      Joanna Chrobak
       

     • Wycieczka klas drugich do ZATORLANDU

     • Wycieczka klas drugich do ZATORLANDU

       

      Dzień 11 czerwca zaczął się od rana bardzo aktywnie. O 7.20 uczniowie klas drugich, rodzice i nauczyciele zgromadzili się na naszym Rynku, gdzie czekał już autokar. Mieliśmy napięty plan wycieczkowy. Jechaliśmy do Zatoru, w którym znajduje się kompleks parków rozrywki. Nasz pakiet obejmował wszystkie atrakcje, czyli: rozległy Park Dinozaurów, Park Owadów, Park Mitologii, który częściowo zwiedza się tramwajem wodnym i Lunapark. Oczywiście było jeszcze kino 5D z mrożącym krew w żyłach seansem o dinozaurach, a także dom „do góry nogami” oraz mnóstwo zabawy na wszechobecnych placach zabaw (łącznie
      z jazdą gokardami). Na miejscu zjedliśmy też obiad, żeby dzieciaki miały energię do ciągłej zabawy.

      Jak się okazało, nawet upały nie były w stanie pokonać naszych drugoklasistów. Kupowali mnóstwo wody i lemoniady, chłodzili się na wodnych atrakcjach w lunaparku i byli „niezniszczalni.” Tylko chwilę spędzili w hamakach, ale zaraz potem okupowali „Konia Trojańskiego,” huśtawki, „wysoką wieżę ciśnień” i rollercoaster. Nie przeraził ich też gigantyczny Tyranozaur ani mityczny labirynt.

      Pełni miłych wrażeń, trochę;) zmęczeni upałem (chyba tylko opiekunowie i rodzice), bez kieszonkowego, ale za to z wspaniałymi pamiątkami, wróciliśmy szczęśliwie do domu. Wychowawczynie dziękują mamom za współpracę w opiece nad dziećmi. To był bardzo aktywnie spędzony dzień, ale wszystko udało się świetnie!

      Joanna Chrobak

      Iwona Rysz

     • Podręczniki do oddziału przedszkolnego i ćwiczenia do religii

     • Szanowni Rodzice!

      Uprzejmie informujemy, że w tym roku nie będziemy organizować kiermaszu, jednak istnieje możliwość zamówienia przez szkołę ćwiczeń do religii i podręczników do klasy „0”.

      Podręczniki można zamawiać w sekretariacie.

      Punkt przedszkolny i oddział przedszkolny „0”2 (grupa 4 i 5 latków) nie korzysta z podręczników !!!

      Oddział przedszkolny „0” 1 grupa 6 latków

      1. „Nowe przygody Olka i Ady”. Sześciolatek, BB+  wyd. MAC- 118,00 zł

      2. J. angielski- „J love boo” Poziom B+ wyd. MAC- 35,00 zł

      3. Religia- „Jestem dzieckiem Bożym”. Podręcznik dla przedszkola, grupa pięciolatków. Red. M. Zając. wyd. Gaudium- 17,00 zł

       

      Wykaz podręczników do religii:

      Rodzice kupują tylko ćwiczenia. Podręczniki zostaną uczniom wypożyczone.

      Kl. 1

      „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa”. Podręcznik do religii dla klasy I szkoły podstawowej. Red. W. Kubik , wyd. WAM (podręcznik + zeszyt ćwiczeń) 10,50 zł

      Kl. 2

      „Kocham Pana Jezusa”. Podręcznik do religii dla klasy II szkoły podstawowej.
      Red. W. Kubik , wyd. WAM (podręcznik + zeszyt ćwiczeń) 10,50 zł

      Kl. 3

      „Przyjmujemy Pana Jezusa”. Podręcznik do religii dla klasy III szkoły podstawowej.
      Red. W. Kubik , wyd. WAM (podręcznik + zeszyt ćwiczeń) 10,50 zł

      Kl. 4

      „Zaproszeni przez Boga”. Podręcznik do religii dla klasy IV szkoły podstawowej.
      Red. Z. Marek , wyd. WAM (podręcznik + zeszyt ćwiczeń) 10,50 zł

      Kl. 5

      „Obdarowani przez Boga”. Podręcznik do religii dla klasy V szkoły podstawowej.
      Red. Z. Marek , wyd. WAM (podręcznik + zeszyt ćwiczeń) 10,50 zł

      Kl. 6

      „Przemienieni przez Boga”. Podręcznik do religii dla klasy VI szkoły podstawowej.
      Red. Z. Marek , wyd. WAM (podręcznik + zeszyt ćwiczeń) 10,50 zł

      Kl. 7

      „Spotykam Twoje słowo”. Podręcznik do religii dla klasy VII szkoły podstawowej.
      Red. P. Mąkasa , wyd. Gaudium (podręcznik + zeszyt ćwiczeń) 4,00 zł

      Kl. 8

      „Z Tobą idę przez życie”. Podręcznik do religii dla klasy VIII szkoły podstawowej.
      Red. P. Mąkasa , wyd. Gaudium (podręcznik + zeszyt ćwiczeń) 4,00 zł

     • XXXIII edycja konkursu językowego Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Lingua Plus

     • Serdeczne gratulacje

      dla

      Łukasza Marcińskiego

      ucznia klasy 6 b

      który otrzymał tytuł laureata

      w XXXIII edycji konkursu językowego Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Lingua Plus,

      który został przeprowadzony 5 kwietnia 2019 roku.

      Uczeń otrzymał 100 punktów, a tym samym tytuł Laureata I stopnia z wyróżnieniem!

     • KLASA 02 NA WYCIECZCE W NIEDZICY

     • 11 czerwca 2019 roku klasa O2 wraz z wychowawcą była na wycieczce w Niedzicy. Pierwsze odwiedziła zamek ,,Dunajec”, który usytuowany jest na skale nad jeziorem z którego tarasów rozciąga się niesamowity widok na całą okolicę. Następnie klasa udała się do ,,Parku Miniatur” gdzie mogła podziwiać miniatury  najważniejszych zabytków Podtatrza, w tym zamków: "Dunajec", Lubowla, zamku orawskiego, czorsztyńskiego i pienińskiego oraz Czerwonego Klasztoru, kościoła w Dębnie, dworów Tetmajerów, w Zubrzycy Górnej. Jednak dzieciom najbardziej podobały się atrakcje, które są obok parku m. in. : dmuchańce, trampoliny i park linowy. Zabawy było co nie miara.

      Marta Wójciak-Chrobak

     • PROGRAM EDUKACJI STOMATOLOGICZNEJ

     • Uczniowie z oddziałów przedszkolnych i klas 1 szkół podstawowych uczestniczyli w ogólnopolskim Programie Edukacji Stomatologicznej ,, Niesamowity świat higieny jamy ustnej”, przygotowanym przez Instytut Blend- a– med  Oral-B i Disney Polska. Głównym celem programu było wykształcenie u dzieci nawyku dbania o higienę jamy ustnej. Podczas zajęć uczniowie zdobyli niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. Dzieci, dzięki uczestnictwie w Programie dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat. Cały program zakończył się otrzymaniem certyfikatu imiennego dla każdego dziecka.

      Marta Wójciak-Chrobak

     • DZIEŃ MAMY I TATY

     • Dnia 28 maja 2019 roku klasa O2 obchodziła uroczystość ,, Dnia Mamy i Taty”. Dzień ten był szczególną okazją, której towarzyszyły  niesamowite emocje, uśmiechy, wzruszenia i duma z pociech. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tę okoliczność przygotowały dla rodziców część artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Na koniec  dzieci zaśpiewały dla swoich rodziców ,, Sto lat” i rozdały laurki oraz prezenty. 

      Marta Wójciak-Chrobak

       

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • spkroscienko@op.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
 • Galeria zdjęć

  • DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA
  • ŻYWA LEKCJA HISTORII
  • SUKCES SIATKAREK
  • Kolędowanie w  Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym
  • Zawodnicy Verva Warszawa znowu nie zawiedli. Piłka z podpisami największych gwiazd reprezentacji Polski, Francji i Belgii już czeka na licytację.
  • II WIECZÓR KOLĘD
  • „A Słowo ciałem się stało i mieszkało między nami.”
  • Wigilia klasowa w kl. VII
  • Warsztaty bożonarodzeniowe w Instytucie Języków Obcych w Nowym Sączu.
  • Spotkanie z Davidem Pearcem
  • ŚWIĘTO PATRONA
  • Konkurs kolęd i piosenek świątecznych w języku angielskim