• Światowy Dzień Pluszowego Misia
     • Światowy Dzień Pluszowego Misia

     • W dniu 27 listopada dzieci z klasy O2 uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, poznały historię Pluszowego Misia oraz najsławniejszego misia w Polsce jakim jest miś Uszatek. Bawiły się w zabawę ,, Ciepło- zimno” w której szukali swojego misia, układali pocięte puzzle przedstawiające różne misie oraz tańczyły z misiami przy piosence ,, Jadą, jadą misie”. Wykonały również prace plastyczną pt. : ,, Mój ulubiony miś”. Na sam koniec dzieci mogły spróbować przysmaku każdego misia jakim jest miód. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

      M. Wójciak-Chrobak

      Galeria zdjęć...

    • Próbna ewakuacja
     • Próbna ewakuacja

     • 21.11.2018 w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zgromadzili się na sali gimnastycznej i zdali raporty o stanie klas. Akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń.

      Celem ewakuacji było sprawdzenie i utrwalenie znajomości zasad postępowania w przypadku alarmu związanego z zagrożeniem szkoły.

      Dziękujemy za pomoc OSP Krościenko oraz p. Piotrowi Olesiowi.

      Galeria zdjęć

    • Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości
     • Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

     •     W związku z  przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, nasi uczniowie wraz z nauczycielami podjęli wiele inicjatyw, by uczcić to wyjątkowe święto. W każdej klasie oraz  na korytarzach umieszczone są  gazetki tematyczne. Obok wejścia znajdują się uczynki dla Niepodległej na 100- tną rocznicę. Są to wpisy uczniów, rodziców, pracowników szkoły dotyczące postaw patriotycznych. Każdy wychowawca przeprowadził lekcje wychowawcze, wspominając  miejsca pamięci narodowej w naszym regionie.  Zajęcia te często połączone były z wyjściami uczniów na pobliski cmentarz, gdzie mogli zapalić znicze, pomodlić się na grobach osób zasłużonych dla Krościenka i Ojczyzny. W naszej szkole zorganizowano także bieg  niepodległościowy: „100 na 100- nie tracąc wiary w Niepodległą”, w którym wystartowało 100 zawodników.

               Ponadto  nasi wychowankowie wzięli udział w ,, Rajdzie szlakami partyzantów”.

      Mali patrioci z zerówek  oraz klasy pierwszej pojechali do Nowego Targu na spektakl  o tematyce patriotycznej pt. ,,Orlatko” , natomiast uczniowie klas 6-8  mogli zobaczyć film  ,, Dywizjon 303” w kinie Helios w Nowym Sączu. Kolejnym ważnym akcentem działań patriotycznych podejmowanych przez starszych uczniów naszej szkoły było czytanie literatury narodowej najmłodszym w ramach akcji ,,Starsi czytają młodszym”. Przygotowano także wystawę książek o tematyce narodowej.

      Zespół ds. promocji wykonał makietę Krościenka i okolic pt. ,, 100 ciekawych miejsc”.

      Uczniowie przez tydzień, podczas długiej przerwy, słuchali piosenek patriotycznych.

      Na  lekcjach historii starsze klasy mogły zobaczyć. ,,Animowaną lekcję historii”, która przybliżyła im dzieje naszego narodu.

      9 listopada odbyła się akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Akademię poprzedziło utworzenie przez uczniów i nauczycieli ,,żywej flagi” na boisku szkolnym. Klasy czwarte przygotowały montaż słowno- muzyczny, każda z klas zaprezentowała utwór o tematyce żołnierskiej.  Akademię uświetniły także śpiewem
      i tańcem dzieci z klas zerowych, pierwszych oraz drugich. W ramach akcji ,,Bicia rekordów dla Niepodległej” o 11:11 został odśpiewany hymn Polski przez całą społeczność szkolną
      i dzieci z Punktu Przedszkolnego. W tym wyjątkowym dniu każdy z uczniów miał przy sobie biało- czerwony element (flagę, kotylion).

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielu konkursach o tematyce patriotycznej, takich jak chociażby Małopolski Konkurs Historyczny, konkurs poezji o tematyce patriotycznej w Szlachtowej i w Szczawnicy oraz konkurs ,,Pieśni patriotycznej”
      w Szczawnicy. W naszej placówce zorganizowano także szkolny konkurs plastyczny
      pt.  ,,Kartka dla Rzeczpospolitej”. Odbyło się też Małopolskie Dyktando Niepodległościowe
      ,,Po polsku o historii” dla klas 4- 8. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział
      w konkursie literackim ,,Literackie ujęcie ojczyzny”, w którym opisali, czym współcześnie jest dla nich jest ojczyzna.

      W listopadzie uczniowie klas 4, 5, 6 i 8 będą uczestniczyć w prelekcjach dotyczących  rodziny Dziewolskich, które przeprowadzą pracownicy PPN.

      J. Tokarczyk-Tudaj

      Galeria zdjęć...

    • Prelekcja w PPN i spacer śladami rodziny Dziewolskich
     • Prelekcja w PPN i spacer śladami rodziny Dziewolskich

     • W dniu 16 listopada klasa VI a wzięła udział w prelekcji poświęconej słynnej krościeńskiej rodzinie Dziewolskich herbu de Dziuli noszących zaszczytne miano właścicieli Dominium Krościenko- Tylka- Grywałd (1842-1984).

      Prelekcja odbyła się w siedzibie PPN w Krościenku, po której uczniowie udali się na krótki spacer śladami wyżej wspomnianej rodziny. Uczniowie mogli zobaczyć między innymi willę „Luna”, dwór Dziewolskich przy ul. Trzech Koron 4, obecnie siedziba Nadleśnictwa Krościenko, starą wozownię, Pensjonat „Granit” zbudowany przez Władysława i Michalinę Grotowskich, willę „Hanka” przy ul. Jagiellońskiej 55 oraz Obelisk na grobie Hieronima i Anny Dziewolskich na starym cmentarzu.

      Prelekcję poprowadziła dla nas Pani Dorota Zborowska, za co składamy serdeczne podziękowania.

       

                                                                                                                                       A. Warzecha

       

      Galeria zdjęć...

    • Wywiadówka
     • Wywiadówka

     • Informujemy, że najbliższa wywiadówka odbędzie się 20.11.2018 roku o godzinie 16.30 na sali gimnastycznej. Spotkanie dla zerówek rozpocznie się o 16.10 w ich salach.

      Zapraszamy wszystkich rodziców.

    • Zaproszenie
     • Zaproszenie

     • Serdecznie zapraszamy chętnych Rodziców  do obejrzenia  wystawy prac dziecięcych klas 0-3 o tematyce niepodlegościowej, która jest na drugim piętrze.

                                                                                                    Hurkała D. i Kozlecka E.

    • Wyjazd klas 0
     • Wyjazd klas 0

     • Dnia 24 października 2018 roku dzieci z klasy O1 i O2 wraz z wychowawcami wybrali się do Nowego Targu do Miejskiego Ośrodka Kultury na spektakl pt: ,, Orlątko". Przedstawienie to odbyło się z okazji obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Wspólnie z aktorami śpiewali piosenki. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Była to nasza pierwsza wspólna wizyta w teatrze, ale zapewne nie ostatnia!!!

                                                                                                                            M. Wójciak- Chrobak

      Galeria zdjęć...

    • Wicemistrzynie powiatu w halowej piłce nożnej
     • Wicemistrzynie powiatu w halowej piłce nożnej

     • Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Julia Klos, Ewelina Kołek, Agnieszka Król, Agnieszka Hamerska, Anna Malik, Zuzanna Czerwińska, Anna Derkacz i Angelika Prymula rozgrywając bardzo dobre mecze zdobyła II miejsce na Igrzyskach Powiatu Nowotarskiego w halowej piłce nożnej. Dziewczyny świetnie spisały się zarówno w ataku jak i w obronie, grały z wielkim zaangażowaniem I skutecznością. Brawa dla całej drużyny !

                                                                                                                                                                                      I. Bąk

      Galeria zdjęć....

       

    • Wycieczka klas IV do Krakowa i Bochni
     • Wycieczka klas IV do Krakowa i Bochni

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      18. 10.2018 roku uczniowie klasy IVA, IVB ze SP Nr1 oraz uczniowie klasy IV z SP nr 2 wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Krakowa oraz Bochni.

      „Jechaliśmy do Krakowa dwie godziny. Najpierw byliśmy w Teatrze Groteska, gdzie oglądaliśmy spektakl pt. Cudowna Lampa Aladyna. Aktorzy mieli piękne stroje. Bardzo mi się podobał ten teatrzyk.”

                                                                                                                                                       Amelka Surowiak

      „Później pojechaliśmy do Bochni. Kupowaliśmy tam różne pamiątki i wszystkie były z soli. Zjechaliśmy windą na sam dół. Pani przewodnik mówiła bardzo ciekawe rzeczy, jechaliśmy kolejką, musieliśmy przejść aż 307 schodów. Było bardzo wesoło.”

                                                                                                                                                      Ania Ziemianek

      „Najbardziej na wycieczce podobał mi się tatr i podróż w czasie w kopali soli”.

                                                                                                                                                      Madzia Komorek

      „W kopalni soli było bardzo fajnie i trochę strasznie. Bardzo mi się ta wycieczka podobała”.

                                                                                                                                                       Natalka Kudas

      Galeria zdjęć...

    • Bezpieczeństwo na drodze
     • Bezpieczeństwo na drodze

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      W dniu 23 października 2018 roku sierż. szt. Wanda Plewa z KP Krościenko oraz  asp. Dorota Kowalczyk z  Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Nowym Targu oraz przeprowadziły pogadankę  z uczniami klas 0-III na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

      Uczniom omówione zostały:

      podstawowe zasady ruchu drogowego w tym:  prawidłowego przejścia przez pasy gdzie jest sygnalizacja świetlna jak również w miejscach gdzie jej nie ma, zasady  prawidłowego poruszania się po chodnikach jak również po poboczach, zasady poruszania się na rowerze po ścieżkach rowerowych i drogach publicznych, obowiązkowe elementy wyposażenia roweru, zasady konieczności używania elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym, kontaktu  z osobami obcymi, zasadach bezpiecznej zabawy podczas  korzystania z gadżetów typu hulajnoga, rolki, zabawy z piłkami

      W trakcie spotkania  funkcjonariuszka ruchu drogowego omówiła i zaprezentowała w jaki sposób policjant kierujący ruchem na drodze wydaje sygnały, gesty i polecenia, co oznaczają i jak należy je rozumieć.

      Na zakończenie spotkania uczniom omówiono tematykę związaną z pracą policji, w tym pracą policjanta ruchu drogowego, prewencji wydziału kryminalnego. Dużym zainteresowaniem był  zaprezentowany strój ochronny policjanta,  który jest głownie wykorzystywany podczas zabezpieczenia meczy itp.   

      Uczniowie mieli możliwość przymierzenia i poczucia się choć przez chwile jak prawdziwy policjant.  

      Ponadto uczniowie otrzymali elementy odblaskowe w postaci zawieszek i opasek na rękę.

      Galeria zdjęć...

    • Ślubowanie klas pierwszych i Dzień Nauczyciela
     • Ślubowanie klas pierwszych i Dzień Nauczyciela

     • Dnia 12 października 2018r. pierwszoklasiści złożyli swoje przyrzeczenia. Po krótkim występie w ich wykonaniu nastąpiła uroczystość ślubowania. Uczniowie z klasy Ia oraz I b ślubowali być pilnymi uczniami i wiernymi Polakami. Pan Dyrektor oraz Pani Vice Dyrektor pasowali dzieci na uczniów, a wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy. W uroczystości brali udział: Wójt Gminy, Rodzice, Grono Pedagogiczne oraz wszyscy uczniowie. Tego dnia świętowaliśmy również Dzień Nauczyciela. Uczniowie klasy VIA pod kierunkiem pani Małgorzaty Koterby przygotowali akademię dla swoich pedagogów. Śmieszne scenki, teksty i piosenki wywołały uśmiech na twarzach wszystkich. Były również kwiaty i życzenia dla nauczycieli i pracowników obsługi.

                                                                                                                                                                                            E. Kozłecka

                                                                                                                                                                                            M. Koterba

      Galeria zdjęć…

    • Spotkanie z podróżnikiem
     • Spotkanie z podróżnikiem

     • 17.10.2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem. Tym razem grupa Trzask zabrała nas w podróż do Republiki Południowej Afryki. Uczniowie podziwiali nie tylko niezwykle bogaty materiał fotograficzny ale przede wszystkim wysłuchali pełnego pasji opisu. RPA to kraj pełen kontrastów, bogactwa przyrodniczego i geograficznego. Wraz z podróżnikiem odbyliśmy podróż na Przylądek Igielny i Dobrej Nadziei, zobaczyliśmy wioskę Zulusów, strusie w Oudtshoorn oraz Wielką Dziurę w Kimberley. Poznaliśmy historię Nelsona Mandeli, przekonaliśmy się, że Góra Stołowa jest płaska jak stół. Poznaliśmy znaczenia słowa apartheid i dowiedzieliśmy się jak obecnie wygląda sytuacja życia i polityczna w RPA. Wraz z podróżnikiem skoczyliśmy na bungee z wysokości ponad 200 metrów 😊. W trakcie spotkania dzieci mogły zobaczyć kilka rekwizytów przywiezionych z RPA.

                                                                                                                                                                               M. Kwiatek

      Galeria zdjęć....

    • Dzień Czystego Powietrza
     • Dzień Czystego Powietrza

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      W ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” punkt przedszkolny w Szkole Podstawowej Nr 1 im.A. Mickiewicza w Krościenku n.D otrzymał od Marszałka Województwa Małopolskiego oczyszczacz powietrza.

       Z tej okazji w dniach od 8 do 12  października 2018 r. w naszym punkcie przedszkolnym odbywały się zajęcia o tematyce ekologicznej. Dzieci poprzez ciekawe eksperymenty, obserwacje i zabawy uczyły się postaw proekologicznych dotyczących wartości i roli czystego powietrza.

      15 października obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Czystego Powietrza. Z tej okazji przedszkolaki odwiedziły Dyrekcję i oddziały przedszkolne prezentując przygotowany wcześniej plakat i krótki program artystyczny,a także pochwaliły się otrzymanym od Pana Marszałka prezentem. Dzieci z wielkim zainteresowaniem poznawały  działanie urządzenia,  nabywając wiedzę o tym ,że teraz będą już oddychać świeżym powietrzem.

       

      J. Komorek

      Galeria zdjęć...

      https://powietrze.malopolska.pl/wp-content/uploads/2018/03/LIFE-IP_Malopolska_long.png

    • 40 rocznica wyboru Jana Pawła II na papieża
     • 40 rocznica wyboru Jana Pawła II na papieża

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      W dn. 16 X 2018r.  uczniowie naszej szkoły w dowód pamięci o wielkim Polaku, który 40 lat temu zasiadł na Stolicy Piotrowej, złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem Jana Pawła II. Był to dzień  wspomnień  o Nim, Jego pontyfikacie oraz zamiłowaniu jakie nosił w sercu do Krościenka,  w którym bywał i o nim wspominał.

      M. Wolska

      Galeria zdjęć...

    • Wycieczka klas II
     • Wycieczka klas II

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Dnia 10 października uczniowie klas drugich wraz ze swoimi wychowawczyniami– p. Iwoną Rysz i p. Joanną Chrobak udali się do Muzeum – Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej. Uczestniczyli tam w warsztatach pt. „Od ziarna do chleba”, w czasie których mogli poznać poszczególne etapy wypieku chleba.

      Drugoklasiści oraz opiekunowie młócili snopy zboża cepami na „boisku”, przesiewali oraz „wywiewali” ziarno. Następnie w izbie kuchennej mielili ziarno żarnami, robili zaczyn na moskole (placki z mąki i mleka), wyrabiali ciasto i formowali placuszki. W trakcie pracy wszyscy zgodnie śpiewali piosenkę pt. „Mało nas do pieczenia chleba”. Po upieczeniu moskoli na blachach pieca uczniowie mogli je zjeść, popijając do nich kawę zbożową z mlekiem. Doznania smakowe miały wielką rozpiętość (od zachwytu po całkowity brak akceptacji), ale przecież z gustami nie dyskutujemy…

      Pogoda była cudowna, więc po warsztatach uczniowie obejrzeli jeszcze kilka pomieszczeń skansenu i bawili się świetnie na pobliskim placu zabaw. Wszyscy kupili sobie też pamiątki przypominające im o tej wycieczce. W drodze powrotnej zwiedziliśmy piękny kościół p.w. Świętego Michała Archanioła w Dębnie. Wysłuchaliśmy też ciekawych opowieści księdza o skarbach kulturowych, jakie kryje ta świątynia.

      Wycieczka w jesiennych barwach udała się pierwszorzędnie. Wszyscy wrócili do domu w radosnych nastrojach i na pewno bogatsi o nowe doświadczenia. Wychowawczynie dziękują mamom, które jak zwykle wspierały swoją obecnością i pomagały okiełznać „energetyczną gromadkę”.

       

      J. Chrobak

      Galeria zdjęć...

        

    • Wycieczka na Babią Górę
     • Wycieczka na Babią Górę

     • Słoneczna pogoda, miła atmosfera uśmiech na twarzy oraz bardzo mocny huraganowy wiatr towarzyszył uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krościenku n. D, podczas sobotniej wyprawy 6.X.2018 na Babią Górę. Z Przełęczy Krowiarski około godziny 7.15 wyruszyliśmy czerwonym beskidzkim szlakiem w kierunku szczytu Królowej Beskidu Żywieckiego. Po 2h marszu dotarliśmy na najwyższy szczyt Babiej Góry - Diablak. Już sama ta nazwa wskazuje, że miejsce ma coś wspólnego z czartem i ciemnymi mocami. Według jednej z legend na polecenie pewnego rozbójnika sam Diabeł miał wznosić na tym szczycie wspaniały zamek. Niestety nie zdążył on ukończyć budowy i gdy tylko kur zapisał cała konstrukcja runęła wprost na rozbójnika. Niektórzy twierdzą, że wciąż usłyszeć można krzyk rozbójnika, który wydobywa się spod głazów. Na szczycie słonecznie, ale jeśli wskazać jakieś oznaki diabelskie to ten strasznie silny wiatr, który przeszkadzał nam podczas wycieczki. Kolejno zeszliśmy czerwonym szlakiem do Schroniska Markowe Szczawiny, a następnie niebieskim do Przełęczy Krowiarki.

      Zmęczeni po 6 h wędrówki, wróciliśmy do busa i około godziny 15.00 przyjechaliśmy do Naszego Krościenka n. D.

      M. Gaweł

      Galeria zdjęć...

    • Wycieczka klasy Va i VIa do Zakopanego!
     • Wycieczka klasy Va i VIa do Zakopanego!

     • Wycieczka do Zakopanego klasy V a i VI a

      W dniu 10 października 2018 klasy V a i VI a wraz z wychowawczyniami Izabelą Bąk, Agnieszką Warzechą i Danutą Hurkałą wzięły udział w wycieczce do Zakopanego.

      Trasa wycieczki obejmowała Dolinę Kościeliską w Tatrach Zachodnich (9 km długości), Wąwóz Kraków, Jaskinię Mroźną, schronisko na Hali Ornak, gdzie miał miejsce krótki odpoczynek, Staw Smreczyński (jezioro polodowcowe w Tatrach Zachodnich) oraz kościółek i Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku- pierwszy zakopiański cmentarz założony w drugiej połowie XIX wieku przez pierwszego proboszcza zakopiańskiego, księdza Józefa Stolarczyka.

       

      Chociaż była to wymagająca pod względem kondycyjnym wyprawa, to jednak uczniowie poradzili sobie wspaniale. Największe poruszenie wzbudziła Jaskinia Mroźna, w której (w niektórych miejscach) przez wąskie korytarze można się było przecisnąć tylko na kolanach. Jaskinia ta powstała bowiem na skutek przepływu wód podziemnych Kościeliskiego Potoku. Została ona odkryta przez Stefana Zwolińskiego w 1934 r. Wejście do jaskini znajduje się na wysokości 1100 m n.p.m., a otwór wyjściowy na wysokości 1112 m n.p.m. Całkowita długość jaskini wynosi 773 m. Temperatura w jaskini 6 stopni Celsjusza.

      Naszym przewodnikiem po tatrzańskich szlakach był Pan Piotr Pawlikowski, który zaciekawił uczniów swoją wiedzą na temat Tatr, walorów przyrodniczych Tatrzańskiego Parku Narodowego, zakopiańskich tradycji i zwyczajów.

      Wycieczka zakończyła się około godziny 17.30.

       

      Agnieszka Warzecha

       

      Galeria zdjęć…

    • Uzależnienie od Internetu i nośników informacji – spektakl dla klas 4 i 5
     • Uzależnienie od Internetu i nośników informacji – spektakl dla klas 4 i 5

     • Uzależnienie od Internetu to poważny problem XXI wieku. Dzieci i młodzież nie wyobrażają sobie już dnia bez smartfona, tableta czy komputera. Technika idzie do przodu, nie wyeliminujemy zatem urządzeń elektronicznych z naszego życia.

       

      Jak mądrze z nich korzystać, a jednocześnie nie zatracić się w wirtualnym świecie – na te i inne pytania starali się wraz z dziećmi z klas czwartych i piątych znaleźć odpowiedź w miniony wtorek 9 października aktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa.

       

      O czym był spektakl? Główny bohater - Michał to osoba skrajnie uzależniona od sieci i nowinek technologicznych. Wkrótce znajdzie się jednak w świecie, w którym tego wszystkiego zabraknie. Czy uda mu się w nim odnaleźć?  Z początku może nie być łatwo, ale z czasem zauważy, że poza telefonem istnieje życie , a co więcej - jest dużo ciekawsze niż to wirtualne, zamknięte w małym ekranie. Spektakl ma bowiem na celu udowodnić młodzieży, że internet i technologia to jedynie niewielki dodatek do naszego wspaniałego życia, a nie jak sądzi większość - jego stały element, bez którego nie da się funkcjonować.

                                                                                                                                        M. Wojtarowicz-pedagog szkolny

      Galeria zdjęć...

    • Wycieczka uczniów z zerówki
     • Wycieczka uczniów z zerówki

     • Dzisiaj 11.10.18 uczniowie zerówki z Panią Elżbietą Burek odwiedzili Park w Szczawnicy. Była to wspaniała lekcja przyrody na świeżym powietrzu. Dzieci podziwiały piękne barwy jesieni, słuchały śpiewu ptaków i podziwiały kaczki oraz ryby w tamtejszym stawie. Wszyscy świetnie się bawili rzucając się liśćmi.
  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • spkroscienko@op.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
 • Galeria zdjęć

  • Prelekcja w PPN i spacer śladami rodziny Dziewolskich
  • wystawa
  • klasy 0
  • Wicemistrzynie powiatu w halowej piłce nożnej
  • Bochnia
  • policja
  • Dzień nauczyciela
  • Spotkanie z podróżnikiem
  • Oczyszczacz powietrza
  • Dzień Papieski
  • Zubrzyca
  • Babia Góra