• Święto Dziękczynienia

     • Jak wiadomo w każdy czwarty czwartek listopada Amerykanie obchodzą wyjątkowy dzień, w którym spotykają się z rodziną, przyjaciółmi i bliskimi i dziękują Bogu za zdrowie, dom, rodzinę i jedzenie. Tym wyjątkowym dniem jest Święto Dziękczynienia.

      Upamiętnia ono ucztę wydaną w 1621 r. przez gubernatora kolonii Plymouth.

      Mieszkańcy Plymouth przybyli do Nowej Anglii na pokładzie statku Mayflower w 1620 r.

      Niestety, z powodu niedostatków żywności i licznych chorób, pierwszą, srogą zimę w nowym miejscu przeżyła tylko część oryginalnej załogi. Losy pasażerów Mayflower potoczyłyby się pewnie w nienajlepszym kierunku, gdyby nie pomoc Indian, którzy nauczyli Pielgrzymów jak zdobywać jedzenie w nowym zmieniającym się środowisku, m.in. jak uprawiać kukurydzę czy łowić ryby. 

      Kiedy nastała kolejna jesień, a pielgrzymi zakończyli swoje pierwsze, niezwykle udane żniwa, gubernator William Bradford zarządził uroczystą ucztę. Prócz mieszkańców Plymouth, zaprosił także Indian z plemienia Wampanoag, aby wspólnie uczcić pokaźne zbiory. Choć dokładne menu trzydniowej uczty nie jest znane, dokumenty historyczne sugerują, że na stole pojawił się indyk. Ponad dwieście lat później, prezydent Abraham Lincoln ogłosił Święto Dziękczynienia świętem narodowym, obchodzonym co roku w czwarty czwartek listopada.

       

      Z tej okazji uczniowie z koła zainteresowań języka angielskiego przygotowali ucztę dziękczynną, przynosząc indyka, chleb kukurydziany, żurawinę, sałatkę, brokuły, kukurydzę, słodycze i ciasto dyniowe. Uczniowie zaprosili także do wspólnego stołu Pana Dyrektora.

      Na początku wszyscy złapali się za ręce i nauczyciel odmówił modlitwę dziękczynną, a następnie wspólnie odmówiliśmy „Ojcze nasz” w języku angielskim. Po uroczystym wstępie rozpoczęliśmy posiłek dzieląc się tym, co znajdowało się na stole. Daniem kończącym ucztę było cisto dyniowe, które zrobiło prawdziwą furorę.

      Projekt  „Dziękuję za to co mam i chcę się tym dzielić z innymi”, którego zwieńczeniem był obiad dziękczynny miał na celu pokazać uczniom, że zawsze  można i warto dzielić się dobrem i tym, co się posiada. To piękna i wartościowa cecha, a radość z dzielenia się- bezcenna!

     • zajęcia kreatywne prowadzone przez Panią Monikę Sztajer

     • Przez ostatnie dwa tygodnie klasa VII uczestniczyła w zajęciach kreatywnych prowadzonych przez Panią Monikę Sztajer, przedstawiciela Stowarzyszenia Artystów Pienińskich, która prowadzi również warsztaty plastyczne.

      Uczniowie mieli okazję nauczyć się trudnej, acz ciekawej sztuki robienia aniołów z masy solnej, które następnie samodzielnie malowali i ozdabiali.

      Pani Monika po każdych zajęciach zabierała uczniowskie dzieła sztuki, by je wypalić w piecu i zalakierować. Dzięki temu zabiegowi stały się one piękne i trwałe.

      Anioły będą darem uczniów dla nauczycieli oraz tych, którzy ich zdaniem potrzebują pomocy Anioła na co dzień.

      Jesteśmy bardzo wdzięczni Pani Justynie za pomoc. To były wspaniałe zajęcia, doskonale przygotowane, ciekawe i twórcze.

      Wierzymy, że podarowane anioły przyniosą radość i wymalują uśmiech na twarzach obdarowanych w ten przedświąteczny czas.

       

      Agnieszka Warzecha

     • Jak nie kochać jesieni...

     • Jak nie kochać jesieni...

      Jak nie kochać jesieni, jej babiego lata,
      Liści niesionych wiatrem, w rytm deszczu tańczących.
      Ptaków, co przed podróżą na drzewach usiadły,
      Czekając na swych braci, za morze lecących.

      Jak nie kochać jesieni, jej barw purpurowych,
      Szarych, żółtych, czerwonych, srebrnych, szczerozłotych.
      Gdy białą mgłą otuli zachodzący księżyc,
      Kojąc w twym słabym sercu, codzienne zgryzoty.

      Jak nie kochać jesieni, smutnej, zatroskanej,
      Pełnej tęsknoty za tym, co już nie powróci.
      Chryzantemy pobieli, dla tych, których nie ma.
      Szronem łąki maluje, ukoi, zasmuci.

      Jak nie kochać jesieni, siostry listopada,
      Tego, co królowanie blaskiem świec rozpocznie.
      I w swoim majestacie uczy nas pokory.
      Bez słowa na cmentarze wzywa nas corocznie.
      Tadeusz Wywrocki

           Aktorzy z teatrzyku „Bajka” przedstawili inscenizację pt: „ Kolorowa Jesień”. Pokazali w niej świat zwierząt i roślin jesienią. Wszyscy mieszkańcy lasu żyli w przyjaźni i życzliwości. Potrafili tańczyć i śpiewać. Wszyscy świetnie się bawili. 
           Jesienią liście na drzewach są bardzo kolorowe. Gdy zawieje mocniej wiatr, spadają z drzew, radośnie wirując. Wszystko wokół nas wiruje i sprawia wrażenie, że świat jest na wyciągnięcie naszej dłoni. Nie doznajemy tego uczucia ani wiosną, ani latem, ani nawet zimą. Uczucie to jest niepowtarzalne. Tylko jesień ma w sobie coś magicznego. Zwierzęta szykują się do zimy. Robią zapasy.

                                                                                                       Iwona Rysz

     • SPEŁNIAMY MARZENIA PODOPIECZNYCH FUNDACJI IM. ANDRZEJA WORWY W NOWYM  TARGU

     • SPEŁNIAMY MARZENIA PODOPIECZNYCH FUNDACJI IM. ANDRZEJA WORWY W NOWYM  TARGU

       

      W TYM ROKU PO RAZ KOLEJNY FUNDACJA IM. ANDRZEJA WOWRWY ORGANIZUJE MIKOŁAJKOWĄ AKCJĘ NA RZECZ SWOICH NAJMŁODSZYCH PODOPIECZNYCH.

       

      FUNDACJA OPIEKUJE SIĘ DZIEĆMI, KTÓRE NA CO DZIEŃ WALCZĄ Z CIĘŻKĄ CHOROBĄ LUB ZMAGA SIĘ Z NIĄ KTOŚ Z ICH NAJBLIŻSZYCH.

       

      PRAGNIEMY SPEŁNIĆ MARZENIA DAWIDKA I PATRYKA.

       

      DAWIDEK POTRZEBUJE ZABAWKI DO MUZYKOTERAPII, NATOMIAST PATRYK MARZY O SŁUCHWKACH BEZPRZEWODOWYCH I PLAKACIE      

      Z NAJNOWSZYCH GWIEZDNYCH WOJEN LUB MARVELLA.

       

      W DNIACH 02- 05 GRUDNIA NASI WOLONTARIUSZE PODCZAS DŁUGIEJ PRZERWY BĘDĄ ZBIERALI DO PUSZEK WOLNE DATKI.

       

      POTRZEBUJEMY OK. 400 ZŁ.

      LICZY SIĘ KAŻDA, NAWET NAJMNIEJSZA KWOTA!

       

      OTWÓRZ SWOJE SERCE NA POTRZEBY INNYCH, PODARUJ IM SZCZĘŚCIE I PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI.

       

      Szkolny Klub Wolontariatu

       

       

     • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO  MISIA

     • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO  MISIA

      25 listopada dzieci z grupy 4,5-latków obchodziły DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. W tym dniu każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego pluszaka, bajki o misiach, a niektórzy nawet przebrali się za misia. Przedszkolaki poznały historię powstania pierwszego pluszowego misia, zaprezentowały swoich ulubieńców kolegom z grupy, rozpoznawały znane i nieznane misie, oglądnęły krótki film o tym, w jaki sposób powstają w fabryce misie. Były „misiowe zadania”, znana wszystkim zabawa „Stary niedźwiedź”, piosenka „Niedźwiadek” oraz degustacja przysmaku wszystkich misiów – miodu. Na koniec każde dziecko mogło zamienić się w misia i zrobić sobie zdjęcie.

      A. Kołek

     • ANDRZEJKI Z PLUSZOWYM MISIEM

     • 25 listopada 2019 r. w Światowym Dniu Pluszowego Misia przedszkolaki postanowiły urządzić solenizantom przyjęcie. Z tej właśnie okazji w przedszkolu odbył się uroczysty bal, na którym dzieci wraz z przyniesionymi maskotkami tańczyły i skakały w rytm wesołej, misiowej muzyki. Przedszkolaki poznały historię pluszowego Misia, układały postać Misia z pociętych części, a także karmiły Go jego ulubionym przysmakiem – miodkiem. Jak na przyjęcie urodzinowe przystało, nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu w kształcie Misia,  odśpiewania uroczystego „sto lat” i pamiątkowych zdjęć. Dzień Pluszowego Misia połączony był z zabawą andrzejkową. Dzieci dowiedziały się m.in: jaki zawód będą wykonywać w przyszłości, jakie imię będzie miała ich przyszła sympatia co miłego je czeka.Zabawy podczas Misiowego balu andrzejkowego dostarczyły wszystkim uczestnikom niezwykłych przeżyć i emocji. To był naprawdę niezwykły i magiczny dzień pełen wrażeń.

     • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

     • Piątek 15 listopada 2019 r. był dniem szczególnym w Punkcie Przedszkolnym w Szkole Podstawowej Nr 1 im. A. Mickiewicza w Krościenku nad Dunajcem, bowiem tego dnia dzieci przeżywały pierwszą ważną uroczystość przedszkolną – Pasowanie na Przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i gra na instrumentach. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie i obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, nie grymasić, nie płakać i wszystko pięknie zjadać! Następnie oficjalnie każde z dzieci  zostało pasowane na przedszkolaka "zaczarowanym ołówkiem" przez Dyrektora Szkoły,  otrzymując gratulacje oraz pamiątkowy dyplom.  Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za udział w uroczystości i wspólną zabawę.

     • „Na św. Andrzeja – pannom z wróżby nadzieja”

     • „Na św. Andrzeja – pannom z wróżby nadzieja”

       

      Każdego roku, pod koniec listopada, w naszej szkole odbywa się zabawa andrzejkowa. Zabawę rozpoczęły klasy 0-3, które bawiły się w sali gimnastycznej pod opieką pani wodzirej z firmy Hula-Hop i przy wsparciu swoich wychowawców. Klasy starsze 4-8 włączyły się w zabawę dwie godziny później. Dzieci i młodzież w chwilach wolnych od tańca miała możliwość „poznania swojej przyszłości”. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego przygotowali szereg wróżb andrzejkowych, które stanowiły element zabawy. Rada Rodziców działające przy szkole wsparła finansowo zakup ciasteczek z wróżbami, cukierków i elementów dekoracyjnych. O wystrój sali zadbały dzieci i młodzież ze szkolnego koła wolontariatu wraz z opiekunami. Miłą niespodzianką dla każdego uczestnika był słodki upominek w postaci andrzejkowego ciasteczka z ukrytą w nim wróżbą bądź przysłowiem. Tę niecodzienną niespodziankę przygotowali dla nas właściciele Cukierni Piotrowscy.

      Zabawa w formie wsparcia wodzireja i DJ’a była możliwa dzięki pieniążkom przeznaczonym na działania profilaktyczno-wychowawcze szkoły ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

      Oprac. pedagog szkolny

     • #SzkołaPamięta

     • #SzkołaPamięta

      Uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.

      „Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, zapraszając do udziału w akcji. 

      Minister edukacji odniósł się do najważniejszych tegorocznych rocznic i tego, jak istotna jest pamięć o nich.  

      - Chciałbym, aby w roku ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności - podkreślił szef MEN.”

     • PATRIOTYCZNY POKAZ MODY

     • Patriotyczny Pokaz Mody

      W  czwartek, 14 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. A. Mickiewicza w Krościenku nad Dunajcem został zorganizowany Przedszkolny Pokaz Mody Patriotycznej,  w którym uczestniczyły przedszkolaki z wszystkich grup wiekowych. Rodzice stanęli na wysokości zadania
      i przygotowali dla swoich pociech piękne, patriotyczne stroje.  Było biało-czerwono, sportowo, ludowo i folkowo. Na rozpoczęcie pokazu wszyscy wspólnie odśpiewali czterozwotkowy Hymn Polski i przypomnieli polskie symbole narodowe. Dzieciaczki rewelacyjnie prezentowały się na wybiegu, a ich zadowolone miny były bezcenne. Każdy z uczestników w nagrodę otrzymał pamiątkowy dyplom.

     • Warsztaty bożonarodzeniowe w Instytucie Języków Obcych w Nowym Sączu.

     • Warsztaty bożonarodzeniowe w Instytucie Języków Obcych w Nowym Sączu.

      Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie z koła zainteresowań języka angielskiego wybrali się do Instytutu Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, aby wziąć udział w warsztatach poświęconych tematyce obchodów Świąt Bożego Narodzenia w Anglii i Stanach Zjednoczonych. Zajęcia zostały przygotowane przez Panią Darię Bogacz- wykładowczynię na tejże uczelni oraz studentów drugiego roku z kierunku ‘translatoryka’.

      Zajęcia podzielone były na kilka tematów, przygotowanych przez różne grupy studentów.

      W czasie zajęć uczniowie mogli utrwalić słownictwo związane z tematyką bożonarodzeniową, obejrzeć film, brać udział w quizach i zagadkach, rozwiązywać zadania i uczyć się wycinania przepięknych śnieżynek, którymi Brytyjczycy ozdabiają okna swoich domów w czasie świąt.

      Podczas całego spotkania częstowaliśmy się pierniczkami i brytyjską herbatką, a także śpiewaliśmy piosenki świąteczne, co jeszcze bardziej wprowadziło nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

      Na zakończenie spotkania uczniowie podziękowali Pani Bogacz za zajęcia wręczając drobny upominek.

       

       

      Agnieszka Warzecha

     • XV  Międzyszkolny Konkurs im. Jana Pawła II w Szlachtowej

     • Troje naszych uczniów wzięło udział w  XV  Międzyszkolnym Konkursie im. Jana Pawła II w Szlachtowej. Miło nam poinformować, że Emilia Mirek z klasy VII zajęła  pierwsze miejsce, natomiast Marek Siedlarczyk z klasy VIII- trzecie. Gratulujemy!

     • Profilaktyka uzależnień w klasie 7 i 8

     • 12 listopada uczniowie klasy 7 i 8 uczestniczyli w warsztatach dotyczących wiedzy na temat uzależnienia od nikotyny i e- papierosów. Warsztaty prowadził trener z Centrum Rozwoju Edukacji i Kompetencji INVESIS Polska.

       

      Zajęcia w klasach trwały po dwie godziny lekcyjne i obejmowały głównie zagadnienia dotyczące mitów na temat uzależnień - dlaczego młodzi ludzie sięgają po papierosy i e- papierosy, a również jaki jest wpływ papierosów i e-papierosów na organizm młodego człowieka. Podczas spotkania młodzież zastanawiała się jakie zagrożenia związane są z paleniem papierosów i e-papierosów oraz zbyt wczesną inicjacją nikotynową. Nie zabrakło także metod radzenia sobie z pierwszymi symptomami uzależnienia, gdzie szukać pomocy, gdy ktoś ma problem z uzależnieniem. Na zakończenie młodzież próbowała wypracować skuteczne metody radzenia sobie z naciskiem otoczenia, gdy ktoś namawia do sięgnięcia po papierosa.

       

                                                                                                                            Oprac. Pedagog Szkolny

     • (NIE)ZWYKŁA LEKCJA HISTORII

     • W  tygodniu poprzedzającym ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI, przedszkolaki z grupy 4,5-latków zmierzyły się z niełatwą tematyką patriotyczną.

      Przebrani w stroje rycerzy i królów, aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu legendy „O Lechu, Czechu i Rusie”,  poznając w ten sposób historię założenia państwa polskiego.  Budowały z klocków pierwszą stolicę Polski -  gród Gniezno.  Dowiedziały się, że Polska niegdyś zniknęła z mapy Europy na bardzo długie lata. Temat wywołał ogromne zainteresowanie.

      Młodzi Polacy  uczyli się śpiewać  „Mazurka Dąbrowskiego” -  ambitnie wszystkich czterech zwrotek!

      „Mali Patrioci” malowali godło państwowe,  wycinali motyle w barwach narodowych, które później ozdobiły grupową wystawę prac. Wybrali się na  spacer ulicami Krościenka w poszukiwania polskiego godła na budynkach instytucji państwowych i pomnikach przyrody.  Rozpoznawały barwy na polskiej fladze. Ubrani w biało  - czerwone stroje uczestniczyły w akademii z okazji Święta Niepodległości, podczas której w postawie „na baczność”, dumnie  zaśpiewały hymn Polski wraz ze społecznością szkolną.

      A. Kołek

     • KONKURS NA NAJLEPSZĄ INTERPRETACJĘ PRZYSŁOWIA ANGIELSKIEGO TECHNIKAMI PLASTYCZNYMI 08.11.2019

     • KONKURS NA NAJLEPSZĄ INTERPRETACJĘ PRZYSŁOWIA ANGIELSKIEGO TECHNIKAMI PLASTYCZNYMI

      08.11.2019

       

      Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII, zwłaszcza dla tych lubiących zajęcia plastyczne. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów językiem angielskim. Tworzenie prac konkursowych miało być dla nich dodatkową motywacją do nauki, a także miało na celu zachęcić ich do poszerzania swoich zainteresowań w dziedzinie języka angielskiego.

      Prace konkursowe stały się ozdobą szkolnego holu, a uczniowie i ich rodzicie mogli z zachwytem podziwiać dzieła.

      Aby wziąć udział w konkursie  należało wybrać jedno z przysłów, powiedzeń, cytatów i przedstawić go w swojej pracy plastycznej. Ważne było, aby uczeń trafnie uchwycił myśl powiedzenia. Każda praca (format A-4, technika dowolna) powinna była zawierać powiedzenie w języku polskim i angielskim.

      Przykładowe powiedzenia:

      1. A BIRD IN HAND IS WORTH TWO IN THE BUSH.
      (lepszy ptak w garści niż dwa w krzakach)

      2. A CAT MAY LOOK AT A KING.
      (i kot moze patrzec na krola)

      3. A DROWNING MAN WILL CATCH AT A STRAW.
      (tonący za słomkę się chwyta)

      4. A WOLF IN SHEEP`S CLOTHING.
      (wilk w owczej skórze)

      5. AN ASS LOADED WITH GOLD CLIMBS TO THE TOP OF THE CASTLE.
      ( osioł objuczony złotem dotrze nawet na szczyt zamku)

      6. AS LIKE AS TWO PEAS.
       (podobne jak dwa ziarnka grochu)

      7.YOU CAN'T MAKE AN OMELETTE WITHOUT BREAKING EGGS.
      (nie można usmażyć omletu, nie rozbijając jajek)

      8.WHEN THE CAT IS AWAY, THE MICE WILL PLAY.
      (kiedy nie ma kota, myszy harcują)
       

      Zwycięzcy:

      Klasy I-III

      1m. Adam Tokarczyk kl. II B

      2m. Agnieszka Kołek kl. II B

      3m. Dominika Bodziarczyk kl. III B

       

      Klasy IV-VIII

      1m. Magdalena Komorek kl. V

      2 m. Anna Ciesielka kl. VII

      3m. Emilia Mirek kl. VII i Aleksandra Dusik kl. V A

       

     • Obchody święta Halloween w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych

     • Każdego roku w dniu 31 października w krajach anglojęzycznych takich jak Wielka Brytania i Stany Zjednoczone odbywają się obchody święta Halloween, które swoimi początkami sięga ponad 2000 lat wstecz. Święto to początkowo obchodzone było przez Celtów w Irlandii i Północnej Francji jako wigilia rozpoczęcia się Nowego Roku. Wierzono wówczas, że dzień 31 października to czas mroczny, w którym duchy przychodzą na ziemię, by spotkać się z żywymi. 1000 lat później Kościół katolicki za sprawą Papieża Grzegorza III ogłosił dzień 1 listopada dniem wszystkich świętych (All Saints Day albo All Hallows Day). Zatem dzień poprzedzający święto Wszystkich Świętych nazywany był wigilią tego dnia (All Hallows Eve, który następnie zmieniono na Halloween). W krajach Europejskich, aby odstraszyć duchy przebierano się tego dnia w straszne stroje i zapalano lampy wydrążone w rzepach, które później zamieniono na dynie.

      Do Stanów Zjednoczonych zwyczaj ten przywędrował wraz z emigrantami z Europy.

      Obecni, święto to nie jest uważane za katolickie, a stało się głównie czasem zabawy dla dzieci, które coraz częściej zamiast strasznych postaci przebierają się za postaci z bajek chodząc od domu do domu i prosząc o cukierki (Trick or treat).

      Na zajęciach języka angielskiego omawialiśmy różnice w obchodach Halloween w Wielkiej Brytanii i Wszystkich Świętych w Polsce.

      Dzieci poznały historię święta oraz tradycje i zwyczaje.

      Relacje z tego dnia można obejrzeć na zdjęciach.

       

      Agnieszka Warzecha

     • DZIEŃ AMERYKAŃSKI

     • 29 października odbył się w naszej szkole Dzień Amerykański.  Z tej okazji pani Anna Topolska przeprowadziła dla najmłodszych klas specjalną lekcję w ramach realizowanej przez siebie innowacji „Ile wiem o krajach anglojęzycznych”.   Odbyła się prelekcja, na której uczniowie mieli okazję dowiedzieć się: gdzie jest Ameryka, kto ją odkrył i pierwszy raz się osiedlił na jej ziemiach oraz jak Amerykanie obchodzą Święto Dziękczynienia. Klasy 0-3 zobaczyły również przedstawienie, wystawione przez klasę 4, dotyczące Krzysztofa Kolumba, Indian i pierwszych osadników.  Nie zabrakło również indiańskich zabaw i konkursu dla marynarzy rozbitków.  Miłą atmosferę spotkania dopełniały kolorowe stroje uczniów, którzy bardzo chętnie wcielili się w Indian czy marynarzy Krzysztofa Kolumba i z zapałem  odpowiadali na pytania prowadzącej. Lekcja specjalna na Dzień Amerykański zakończyła się specjalnym zadaniem domowym, które pomogło utrwalić zdobytą wiedzę.

      Dziękuję za aktywne uczestnictwo wszystkim dzieciom, nauczycielom i Panu Dyrektorowi.

      Anna Topolska

     • KONKURS FOTOGRAFICZNY

     • Przypominamy o konkursie fotograficznym pt. "JESIEŃ W OBIEKTYWIE". Termin składania zdjęć zostaje przedłużony do 15.11.2019r. (tj. piątek)

      Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • spkroscienko@op.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
 • Galeria zdjęć

  • DZIEŃ KOBIET
  • IX edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego
  • DZIEŃ DINOZAURA
  • Zabawa Karnawałowa
  • Karnawałowe szaleństwa przedszkolaków
  • ŻYCZENIA WALENTYNKOWE
  • DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA
  • ŻYWA LEKCJA HISTORII
  • SUKCES SIATKAREK
  • Kolędowanie w  Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym
  • Zawodnicy Verva Warszawa znowu nie zawiedli. Piłka z podpisami największych gwiazd reprezentacji Polski, Francji i Belgii już czeka na licytację.
  • II WIECZÓR KOLĘD