• SUKCES SIATKAREK

     • Po pięknej, emocjonującej walce, nasze siatkarki wygrały Igrzyska Młodzieży Ośrodka Pieniny. Turniej, w którym brało udział 5 drużyn, odbył się na hali sportowej w Łapszach Niżnych. Dziewczyny wykazały się sporymi umiejętnościami i charakterem do walki. Kapitan drużyny - Karolina Liszka została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju. To już drugi turniej wygrany przez uczennice naszej szkoły. Wielkie brawa dla całej drużyny w składzie: Karolina Liszka, Wiktoria Walkosz, Kamila Kacwin, Aleksandra Plewa, Agnieszka Król, Julia Klos, Alicja Dula i Emilia Mirek.

     • WYWIADÓWKA

     • Informujemy, że w dniu 23 stycznia 2020 r. (czwartek) o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami (wywiadówka).

      Wywiadówka rozpocznie się zebraniem ogólnym, następnie odbędą się spotkania z wychowawcami poszczególnych klas, gdzie zostaną podane informacje dotyczące ocen z przedmiotów i zachowania za I półrocze roku szkolnego 2019/2020.

      Zapraszamy!

     • Zawodnicy Verva Warszawa znowu nie zawiedli. Piłka z podpisami największych gwiazd reprezentacji Polski, Francji i Belgii już czeka na licytację.

     • Wigilia klasowa w kl. VII

     • Wigilia klasowa w kl. VII

       

      Wieczerza wigilijna jest niewątpliwie czasem, kiedy ludzie sobie bliscy zasiadają do wspólnego spożywania posiłku, będącego symbolem braterstwa i miłości między nimi. Taka tez idea towarzyszyła nam w czasie wigilii klasowej, którą w przepiękny sposób wraz z uczniami przygotowali ich rodzice.

      Spotkanie rozpoczęliśmy od słów modlitwy przygotowanej i przeczytanej przez Zuzię Biel oraz fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa zacytowanego przez Piotra Majkrzaka.

      Następnie dzieląc się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia bożonarodzeniowo-noworoczne.

      Po części oficjalnej spożyliśmy wspólny posiłek w towarzystwie Pana Dyrektora i Pani Anny Bieryt, po czym zaczęliśmy kolędowanie z radością obwieszczając sobie nawzajem radosna nowinę o narodzeniu Pana Jezusa.  

       

      Agnieszka Warzecha

     • III BAL KARNAWAŁOWY

     • III BAL KARNAWAŁOWY

      Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krościenku nad Dunajcem zaprasza na III BAL KARNAWAŁOWY. Zagra zespół "Śpasy". Szczegóły znajdą Państwo na zamieszczonym plakacie. Serdecznie zapraszamy.

     • KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK 

     • Szkoła Podstawowa Nr. 1 im. Adama Mickiewicza w Krościenku nad Dunajcem

      zaprasza na

      KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK 

                     w wykonaniu uczniów klas 0 - VIII

               który odbędzie się 10 stycznia 2020 roku

                               o godzinie 18.00

           w sali gimnastycznej szkoły przy ul. Pienińskiej 2

     • II WIECZÓR KOLĘD

     • 10 stycznia o godz. 1800 po raz drugi w naszej szkole miał miejsce niezapomniany, pełen ciepła uroczysty koncert kolęd i pastorałek. Uroczystość przygotowana została dla społeczności lokalnej, a zwłaszcza dla rodziców i uczniów. W wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej, w skupieniu, w świątecznej scenerii autorstwa pani Ewy Majerczak z nastrojowym światłem i płonącymi lampionami uczniowie naszej szkoły wykonali najbardziej znane kolędy i pastorałki. Każda z nich poprzedzona była słowem, które wprowadzało w tematykę utworu oraz przedstawiało krótką historię jego powstania. Scenariusz uroczystości przygotowała p. Małgorzata Gonciarz. Pomimo półmroku, w blasku świec błysnęła wśród widzów niejedna łza wzruszenia. Dźwięczne, mocne głosy brzmiały z zadumą, ale też i z radością w melodyjnych kolędach. Mogliśmy też usłyszeć wersję instrumentalną kolęd wykonane na skrzypcach, puzonie i trąbce przez uczniów naszej szkoły. Wszyscy wykonawcy włożyli w występ wiele serca, a najbardziej cieszy postawa najmłodszych artystów, którzy znakomicie poradzili sobie z tremą i pięknie zaśpiewali niełatwe utwory. Na zakończenie wystąpił zespół regionalny "Małe Pieniny".

      Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z tego wieczoru.

      Dziękujemy panu Piotrowi Tokarczykowi za obsługę techniczną.

      Serdeczne podziękowania kierujemy również dla pana fotografa Pawła Dłubacza za piękne i profesjonalne zdjęcia.

     • „A Słowo ciałem się stało i mieszkało między nami.”

     • „A Słowo ciałem się stało

      I mieszkało między nami.”

       

      Dnia 19 grudnia uczniowie klasy IIIB wraz z wychowawczynią obchodzili wigilię klasową. Choć zdziesiątkowani przez epidemię wirusów dzielnie przybyli, aby odczytać fragment Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa, złożyć sobie wzajemne życzenia, połamać się opłatkiem, zasiąść przy stole i spożyć barszcz oraz … pierniki.
                Zaśpiewaliśmy też kolędy, a potem wyruszyliśmy do innych klas, podzielić się wesołą nowiną z wszystkimi, których udało nam się spotkać. Uczniowie – niestety nie w całości – przedstawili przygotowane jasełka i rozdawali nauczycielom wykonane przez siebie kartki bożonarodzeniowe. Wyraźnie dało się poczuć atmosferę nadchodzących świąt. Szkoda jednak, że połowa uczniów rozchorowała się w tym wyjątkowym czasie.
                Dziękuję rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów dzieci oraz za możliwość zorganizowania klasowego poczęstunku (wszystkie ciasteczka, owoce i pierniki były pyszne!), a szczególnie Pani Bogusi i Pani Kasi za przygotowanie ciepłego barszczu.

      Joanna Chrobak

     • ŚWIĘTO PATRONA

     • Chleb 

      który żywi i zachwyca 

      który się w krew narodu zmienia 

      poezja Mickiewicza 

      sto lat nas karmi 

      ten sam chleb 

      siłą uczucia 

      rozmnożony

     • Spotkanie z Davidem Pearcem

     • Spotkanie z Davidem Pearcem

      Dnia 17 grudnia, na zaproszenie Pani Agnieszki Warzechy przyjechał do naszej szkoły Pan David Pearce, angielski edukator z High Wycombe w hrabstwie Buckinghamshire (okolice Londynu) mieszkający od kilku lat w Polsce. Przeprowadził on z uczniami klas VI- VIII trzygodzinne spotkanie. Podczas swojej wizyty w naszej szkole opowiadał uczniom o tradycjach, zwyczajach i obchodach Świąt Bożego Narodzenia w Anglii. Uczniowie mieli okazję zadać pytania, które wcześniej przygotowali na lekcji języka angielskiego, a nawet przeprowadzić krótką konwersację  w tym języku.

      Do tej wizyty uczniowie przygotowywali się z prawdziwym entuzjazmem. Na końcu zajęć z każdą klasą przeprowadzono quiz wiedzy z nagrodami. Pan Pearce otrzymał tez drobne upominki, między innymi anioła wykonanego przez uczniów kl. VII na zajęciach kreatywnych, które wręczono mu na końcu spotkania. Elementem kończącym to spotkanie było zrobienie kilku zdjęć z panem Davidem oraz oficjalne podziękowanie i pożegnanie, co niezwykle ucieszyło naszego gościa.

     • Konkurs kolęd i piosenek świątecznych w języku angielskim

     • Każdy z nas wie, że Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. To także czas, kiedy przygotowując się do tego wielkiego wydarzenia, dekorujemy nasze domy, robimy przedświąteczne porządki, a w szkołach uczymy się śpiewać kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne.

      Z tej okazji w dniu 16 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs kolęd i piosenek świątecznych w języku angielskim.

      Jury oceniało uczestników w kategoriach: znajomości słów i melodii, warunków wokalnych i użytych rekwizytów. A oto zwycięzcy:

      I miejsce: Anna Derkacz z kl. VII (akompaniament: Norbert Jandura)

      II miejsce: Aleksandra Piotrowska kl. V b

      III miejsce: Zuzanna Bodziarczyk kl. VI

       

      Konkurs uświetnił występ uczniów z klasy I, którym bardzo dziękujemy za przybycie.

      Dziękujemy także wszystkim uczestnikom.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       

      Agnieszka Warzecha

     • Rozstrzygnięcie konkursu „Laurka dla św. Mikołaja”, „List lub wiersz- św. Mikołaj”

     • Rozstrzygnięcie konkursu „Laurka dla św. Mikołaja”, „List lub wiersz- św. Mikołaj” odbyło się 6 grudnia 2019 w sali gimnastycznej przy udziale Pana Dyrektora Jacka Piotrowskiego oraz  zaproszonego św. Mikołaja.

      Do organizatorek  konkursu Danuty Cedzidło i Anny Ligas wpłynęło 54 ciekawych prac.

      Celem konkursu było  przywrócenie należytego obrazu św. Mikołaja w naszej kulturze
       i właściwego znaczenia Jego posługi i stylu życia, jak i również rozwijanie dziecięcej wyobraźni, aktywności twórczej i  odkrycie przez uczestniczących w konkursie uczniów własnych uzdolnień.

      Po wyliczeniu głosów najwięcej punktów otrzymały trzy prace w kategorii plastycznej i trzy
      w kategorii literackiej. 

      Dziękujemy  i gratulujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie.

     • Wyniki „Konkursu Recytatorskiego Poezji Regionalnej” zorganizowanego przez bibliotekę SP Nr 1 w Krościenku n.D.

     • Wyniki

      „Konkursu Recytatorskiego Poezji Regionalnej”

      zorganizowanego przez bibliotekę SP Nr 1 w Krościenku n.D.

         

      Jury w składzie: Krystyna Dziubek, Katarzyna Musiał i Krystyna Walosik
      przyznało następujące miejsca:

                         Kategoria: język literacki
      Klasy 0-2
      1 miejsce- Paulina Malik kl.0
      2 miejsce – Aleksandra Sysiak kl.2a i Emilia Piotrowska kl.0
      3 miejsce –Laura Dyda kl.1a i Tomasz Udziela kl.2b
      Klasy 3-8
      1 miejsce- Klara Pawłowska kl.5a
      2 miejsce –Oliwia Plewa kl.4a
      3 miejsce – Agnieszka Król kl.7a
                         Kategoria : gwara
      Klasy 0-2
      1 miejsce- Miłosz Majkrzak kl. 1a
      2 miejsce – Anna Jankowska kl.0
      3 miejsce – Adam Tokarczyk 2b
      Klasy 3-8
      1 miejsce – Maksymilian Majkrzak 3b
      2 miejsce – Mikołaj Kubik 3b

      Wyróżnienia: Karolina Cyrwus, Oliwia Kielur, Julia Kozioł, Jakub Ligas, Lena Plewa, Jakub Polański

           Wszyscy recytatorzy (31) otrzymali nagrody zakupione przez Fundację Dzieci Pienin oraz ciastko z cukierni Państwa Piotrowskich. Uczniowie, którzy z powodu choroby nie mogli dzisiaj uczestniczyć w konkursie, po recytacji na forum klasy, także otrzymają upominek od FDP.

           Zwycięzcy z kategorii gwarowej zostali zakwalifikowani do Gminnego Przeglądu Recytatorów i Gawędziarzy, który odbędzie się 17 grudnia.

           Zapraszamy na stronę Facebookową biblioteki  - BiblPieniny, gdzie znajduje się fotorelacja z konkursu.

      Krystyna Walosik

     • SREBRNE DZIEWCZYNY

     • Ze srebrnymi medalami wróciły uczennice naszej szkoły z Igrzysk Powiatu Nowotarskiego w pływaniu. W skład sztafety weszły: Katarzyna Kacwin, Aleksandra Dusik, Aleksandra Piotrowska, Laura Salamon, Marta Jurkowska i Klara Pawłowska.

      W konkurencjach indywidualnych największe sukcesy odnieśli:

      - Krzysztof Dusik (styl dowolny) II miejsce,

      - Joanna Kacwin (styl dowolny) III miejsce,

      - Katarzyna Kacwin (styl dowolny) IV miejsce,

      - Aleksandra Dusik (styl dowolny) V miejsce.

       

      Gratulacje dla wszystkich zawodników.

     • MIEJSKA HALA LODOWA

     • Z okazji dnia Św. Mikołaja każde dziecko otrzymuje jakiś podarek. Klasa VII w tym roku została obdarowana podwójnie. Najpierw, zaproszeniem na przedstawienie „Peter Black” w języku angielskim, które odbyło się w teatrze lalek Rabcio w Rabce Zdroju, a następnie godzinnym wstępem na Miejską Halę Lodową w Nowym Targu. Cała wycieczka miała miejsce 9 grudnia 2019 r.

      Obie atrakcje strawiły uczniom wiele radości, jednak lodowisko oprócz świetnej zabawy okazało się niezrównanym sposobem na integrację grupy klasowej.

      Relację z tego dnia można obejrzeć w galerii zdjęć. Serdecznie zapraszamy!

      Agnieszka Warzecha

     • MIKOŁAJKI

     •     Niezwykły gość 

      6 grudnia jest dniem, w którym w szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana na korytarzach można było spotkać uczniów i nauczycieli w pięknych mikołajkowych czapkach. Jaka była to radość, gdy zawitał do naszej szkoły św. Mikołaj.  Dotarł z workiem pełnym słodkości i prezentów, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdego ucznia znalazły się upominki, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. W podziękowaniu za prezenty uczniowie przygotowali inscenizację pt: „Kłopoty świętego Mikołaja”. Ulubieńcy Mikołaja zaprosili go na pożegnanie do wspólnego zdjęcia. Serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi za odwiedziny i obdarowanie prezentami uczniów naszej szkoły.

      .                                                                                  Iwona Rysz

       

     • Mikołaj w przedszkolu

     • Tradycyjnie, jak co roku 6 grudnia w naszym przedszkolu zjawił się długo wyczekiwany gość - Święty Mikołaj. Od samego rana podekscytowane dzieci wyczekiwały Go, nasłuchując radosnego okrzyku “ho, ho, ho!” i odgłosów dzwonków sań. Kiedy nieoczekiwanie rozległ się dźwięk dzwoneczków Mikołaja, Przedszkolaki od razu zaczęły podskakiwać z radości. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, tańczył, wysłuchał piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie dla niego. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć. Przedszkolaki obiecały jednak, że postarają się zachowywać grzecznie w przedszkolu i w domu.

     • Czekoladowy autobus

     • Czekoladowy autobus

      W środę w 4 grudnia dzieci z grup przedszkolnych i edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyły w warsztatach czekoladowych.  Zajęcia były szczególne, ponieważ odbyły się w nietypowym miejscu – w autobusie, a ich tematem była uwielbiana przez większość z nas czekolada. Podczas warsztatów dzieci degustowały różne rodzaje czekolady. Każdy z uczestników miał możliwość stworzyć własną czekoladową figurkę i rysunek. Dzieci samodzielnie ozdabiały przysmaki, uczestniczyły w zgadywankach o czekoladzie, miały możliwość nie tylko kosztować, ale też odgadywały składniki nadzienia za pomocą zmysłu węchu. Na koniec każdy z uczestrników otrzymał „Dyplom Mistrza Czekolady”. Zajęcia sprawiły ogromną frajdę wszystkim dzieciom! Dziękujemy za wspaniałą „podróż” w pyszny, słodki świat czekolady!

     • Prelekcje przeprowadzone  przez p. Iwonę Szczygieł - pracownika Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego

     • W ostatnim tygodniu listopada oraz na początku grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcjach przeprowadzonych  przez p. Iwonę Szczygieł- pracownika Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. 

      Zajęcia miały na celu przybliżyć dzieciom i młodzieży walory kulturowe, historyczne  i przyrodnicze Popradzkiego Parku Krajobrazowego, a tym samym kształtować w młodym pokoleniu odpowiednie postawy wobec przyrody i regionalnego dziedzictwa kulturowego.

      Tematyka prelekcji  była dostosowana do wieku uczniów.

      Podczas zajęć panowała miła i życzliwa atmosfera. Pani Iwona wykorzystała prezentacje multimedialne, filmy edukacyjne oraz przyniesione ze sobą przedmioty- poroża, hubę i inne elementy przyrody, którym uczniowie mogli przyjrzeć się z bliska.  Chętnie odpowiadała na pytania, udzielała wyjaśnień, służyła radą i pomocą, przez co uczniowie czynnie uczestniczyli w zającach.

      Bardzo dziękujemy Pani Iwonie, że podzieliła się z nami swoją wiedzą.

      Inicjatorką powyższych działań była p. Agnieszka Warzecha.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • spkroscienko@op.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
 • Galeria zdjęć

  • DZIEŃ KOBIET
  • IX edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego
  • DZIEŃ DINOZAURA
  • Zabawa Karnawałowa
  • Karnawałowe szaleństwa przedszkolaków
  • ŻYCZENIA WALENTYNKOWE
  • DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA
  • ŻYWA LEKCJA HISTORII
  • SUKCES SIATKAREK
  • Kolędowanie w  Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym
  • Zawodnicy Verva Warszawa znowu nie zawiedli. Piłka z podpisami największych gwiazd reprezentacji Polski, Francji i Belgii już czeka na licytację.
  • II WIECZÓR KOLĘD