• Wywiadówka
     • Wywiadówka

     • Informujemy, że w dniu 10.01.2019 r. (czwartek) o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z Rodzicami. Tematem spotkania będzie informacja o wynikach w nauce z poszczególnych przedmiotów i zachowaniu uczniów oraz sprawy bieżące.

      Serdecznie zapraszamy

     • Zajęcia na wyciągu "Stajkowa"

     • Zajęcia na wyciągu "Stajkowa"

      tak jak w roku poprzednim wyciąg „Stajkowa” proponuje zajęcia z instruktorem na stoku w okresie ferii.

      Zajęcia będą się odbywać od poniedziałku do piątku przez dwa tygodnie ferii w godz. 9-11.

      Koszt zajęć wynosi 20,00 zł za 2 godziny z instruktorem i własnym sprzętem, 30,00 zł za 2 godz. zajęć z instruktorem + wypożyczenie sprzętu.

    • Klasowa wigilia oraz kolędowanie w klasie II a.
     • Klasowa wigilia oraz kolędowanie w klasie II a.

     • Wigilia klasowa, która odbyła się 20 grudnia 2018r. była kolejnym ważnym wydarzeniem w „życiu” naszej klasy.  Tradycji stało się zadość, był opłatek, świąteczne życzenia, wspólne śpiewanie kolęd. Wszyscy byli pięknie ubrani, a to tworzyło jeszcze wspanialszą atmosferę. Na stole rozłożone były przeróżne pyszności- barszcz z uszkami, fasolą lub ziemniakami, była też zupa grzybowa, ciasta własnych wypieków, pierniczki, cukierki.  W tym dniu panowała miła, serdeczna i przedświąteczna, pełna życzliwości atmosfera. Wszyscy poczuliśmy magię ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za udział oraz przygotowanie poczęstunku. W tym dniu chodziliśmy też po kolędzie. Była Maryja, Józef, aniołki, diabełki, góralki, pastuszkowie. Śpiewaliśmy kolędy, przyśpiewki, recytowaliśmy wiersze. Wszystko w radosnej atmosferze. Odwiedziliśmy pana dyrektora, uczniów klas młodszych i starszych. Miło spędziliśmy dzień.

      „W ten świąteczny dzień niech Was błogosławi Bóg, 
      niech da szczęście by znów każdy cieszyć się mógł!”

      I. Rysz

      Galeria zdjęć...

       

    • Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!
     • Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!

     • Aby Święta Bożego Narodzenia były bliskością i spokojem, a Nowy Rok – dobrym czasem.

                                                                                                                             K.I. Gałczyński

       

      Niech magiczna moc

      Wigilijnego wieczoru

      przyniesie spokój i radość,

      a Nowy Rok obdaruje

      pomyślnością i szczęściem.

      Najpiękniejszych Świąt Bożego

      Narodzenia

      oraz Szczęśliwego Nowego 2019 Roku

      życzy:

      Dyrekcja, Grono Pedagogiczna oraz Pracownicy Szkoły Podstawowej w Krościenku n.D

                              

                                      

      Boże Narodzenie’ 2018

    • Wigilia klasy IIb
     • Wigilia klasy IIb

     • Dzień 20 grudnia upłynął uczniom klasy IIB oraz ich wychowawczyni w iście świątecznym nastroju. Od rana kolędowaliśmy dla uczniów innych klas, prezentując opowieść o narodzeniu Jezusa. Gwiazdor, góral, pasterze, królowie wraz z Herodem, diabły i śmierć oraz cały „zastęp” aniołów odegrali profesjonalnie swoje role. Realizm postaci potęgowały piękne kostiumy przygotowane przez rodziców. Rozdawaliśmy też własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.

      Po uczcie dla ducha przyszła pora na ucztę dla ciała. Przy dźwiękach kolęd wspólnie zasiedliśmy do barszczu z uszkami i pysznych ciasteczek. Wszyscy złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia i połamaliśmy się opłatkiem. Oczywiście nic dziwnego, że cały nadmiar opłatków został natychmiast zjedzony. Dzieci dostały również słodkie świąteczne upominki.

      Bardzo dziękuję mamom za zaangażowanie w przygotowanie wigilii i wszystkich smakołyków. Moją wdzięczność chcę wyrazić też wszystkim rodzicom, którzy pomogli mi wprowadzić dzieci w radosne przeżywanie okresu oczekiwania na Bożą Dziecinę.

       

      „Niech magia Świąt Bożego Narodzenia wypełnia ciepłem wszystkie mroźne dni,
      a blask gwiazd przypomina, że czasem wystarczy tylko wypowiedzieć
      życzenie… Spełnienia wszystkich świątecznych życzeń!”

      J.Chrobak

      Galeria zdjęć
       

       

    • „Przyjaciele Zippiego”
     • „Przyjaciele Zippiego”

     • Uczniowie klasy IIB zakończyli pierwszą serię spotkań w ramach programu profilaktycznego pt. „Przyjaciele Zippiego”. W tej części mówiliśmy o różnorodnych uczuciach. Dowiedzieliśmy się również, jak na uczucia reaguje nasze ciało. Wymyślaliśmy sposoby na to, w jaki sposób poradzić sobie z uczuciami, które nie są zbyt miłe. Na ostatnim spotkaniu symbolicznie wyrzucaliśmy do kosza złe rozwiązania, a prawidłowe zachowania odznaczaliśmy gwiazdką. Uczniowie zrobili to bezbłędnie.

      Podczas kolejnego cyklu spotkań będziemy zajmować się poprawną komunikacją. Wstępnie już rozmawialiśmy na temat komunikowania naszych problemów innym osobom. Cały czas towarzyszą nam zasady: „Rozwiąż problem, nie krzywdząc przy tym drugiej osoby”. Na razie cały czas ćwiczymy. Myślę, że z kolejnymi zajęciami, będzie szło nam coraz lepiej.

      Zmienia się też środowisko naszego klasowego Zippiego. Ma już własną poduszkę
      a ostatnio dostał też swoją choinkę. Na czas Bożego Narodzenia trafi do któregoś z uczniów
      i na pewno będzie uczestniczył w wesołych wydarzeniach.

      Korzystając z okazji, życzymy wszystkim - świąt przepełnionych samymi pozytywnymi uczuciami, zrozumieniem i efektywną komunikacją. Niech Nowy Rok przyniesie z nieba dobrą energię oraz wzajemną życzliwość.

      J.Chrobak

      Galeria zdjęć...

    • Mikołajkowy wyjazd klasy VI a do parku trampolin JUMPMANIA w Nowym Sączu
     • Mikołajkowy wyjazd klasy VI a do parku trampolin JUMPMANIA w Nowym Sączu

     • W piątek 07.12.2018 r. klasa VI a wraz z wychowawcą wybrała się do parku trampolin w Nowym Sączu. Mimo początkowych obaw opiekunów wycieczki, zabawa okazała się wyśmienita, a uczniom przez cały czas towarzyszył uśmiech na twarzy. 

      Po zakupieniu obowiązkowych niebiesko-różowych skarpet rozpoczęliśmy rozgrzewkę z Mikołajem w rytmie "Makareny". Następnie, uczniowie rozbiegli się po hali, by korzystać z dostępnych tam atrakcji: trampolin, pianek, torów przeszkód itp. 

      Paniom opiekunkom również udzielił się nastrój zabawy, także wraz z uczniami wykonały swój dziewiczy skok do pianek z wysokości kilku metrów. 

      Po dwugodzinnym treningu uczniowie byli nie tylko zmęczeni, ale przede wszystkim bardzo zadowoleni. Była to bowiem świetna okazja do aktywnego spędzenia wspólnie czasu poza szkołą, jak również lepszego poznania się i integracji grupy.

      Agnieszka Warzecha

       

      Galeria zdjęć...

    • Zaproszenie
     • Zaproszenie

     • Zapraszamy na obchody z okazji Święta Szkoły oraz Bożego Narodzenia, które odbędą się w piątek (21.12.2018 roku).

      Harmonogram:

      9.00- msza święta w kościele

      10.00-11.00- wigilie klasowe

      11.00-12.00- akademia

      W tym dniu szkoła zapewnia opiekę w godzinach od 8.00 do 16.00

      Uczniów obowiązuje strój galowy/regionalny

    • „Droga do Niepodległości” – żywa lekcja historii
     • „Droga do Niepodległości” – żywa lekcja historii

     • 11 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spektaklu historycznym pt. „Droga do Niepodległości”. Spektakl przedstawił Damian Klinkosch z Agencji Arty­stycznej Atena. Śledząc drogę do niepodległości, przenieśliśmy się do wieku XVIII. Swój udział mieli także uczniowie, którzy wcielali się w postacie historyczne. Na scenie pojawił m.in. Napoleon Bonaparte i żołnierz Księstwa Polskiego. Aktywny udział uczniów w przedstawieniu, oryginalne mundury i rekwizyty z epoki to atuty pokazu. Historia Polski została pokazana w  barwny i humorystyczny sposób. Wszystkim uczniom bardzo się podobało.

      M. Kwiatek

      Galeria zdjęć...

    • MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ PRZEDSZKOLE
     • MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ PRZEDSZKOLE

     • 6 grudnia wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością czekały na Wyjątkowego Gościa, spoglądały na drzwi i nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków. Przyszedł! Nasz ukochany Święty Mikołaj. Wyjątkowemu Gościowi przedszkolaki zaśpiewały piosenki i recytowały wiersze. Rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście mówiły mu, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i obiecał, że wróci do nas za rok.

      J. Komorek

      Galeria zdjęć..

    • ANDRZEJKI W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM
     • ANDRZEJKI W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

     • W piątek, 30 listopada przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci  różnymi sposobami odkrywały tajemnice losu. Za pomocą kręcenia butelką, serduszek z imionami i różnych tajemniczych przedmiotów, dowiadywały się, czy spełnią się ich marzenia. Dzieci z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia i brały udział w różnych wróżbach i zabawach. W czasie spotkania andrzejkowego na dzieci czekał słodki poczęstunek.

      J. Komorek

      Galeria zdjęć...

       

    • Wyjazd do kina
     • Wyjazd do kina

     • Uczniowie z klas IVa, IVb, Va oraz VIb w ramach tegorocznych mikołajek wybrali się na seans filmowy. 07.12.2018 roku dzieci pojechały do Nowego Sącza na film pt." Dziadek do orzechów i cztery królestwa". Historia młodej dziewczyny, która przenosi się do magicznego świata żołnierzyków i armii myszy wszystkim bardzo się podobała. Klasa Va obejrzała film pt." Miśków 2-óch w Nowym Jorku".

      M. Kwiatek

      Galeria zdjęć...

    • Mikołajki
     • Mikołajki

     • Dzisiaj, czyli 6 grudnia przybył do naszej szkoły niecodzienny Gość. Był nim  Święty Mikołaj. Już od samego rana w klasach panowała świąteczna atmosfera przepełniona radosnym oczekiwaniem.  Chodziły po szkole aniołki, renifery no i mali pomocnicy św. Mikołaja. Aby powitanie było godne uczniowie klasy IIa przygotowali przedstawienie pt: „Listy do św. Mikołaja”, a klasa III zaśpiewała piosenkę.  Na zakończenie Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem. Uczniowie przyrzekli „być zawsze grzecznymi, dobrymi i pilnymi.." i zaprosili Mikołaja za rok.

      I. Rysz

      Galeria zdjęć...

    • Mikołajki w klasie 02
     • Mikołajki w klasie 02

     • 5 grudnia klasę O2 odwiedził  św. Mikołaj. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Dzieci zaśpiewały piosenki oraz recytowały wiersze. Niecierpliwe oczekiwanie na przybycie niecodziennego gościa zostało nagrodzone, bowiem wszyscy otrzymali prezenty. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Świętego Mikołaja i mamy nadzieję, że za rok znów odwiedzi naszych uczniów.

      M. Wójciak- Chrobak

      Galeria zdjęć...

    • Zabawa andrzejkowa
     • Zabawa andrzejkowa

     • W środę 28 listopada dzieci i młodzież szkolna wzięła udział w Zabawie Andrzejkowej. Nad doborem muzyki i konkursami czuwał prowadzący zabawę wodzirej Zdzisław Salis. Samorząd Uczniowski przygotował wróżby, a rodzice poczęstunek którym uczniowie mogli posilić się w przerwie. Dzieci i młodzież bawili się pod okiem nauczycieli i wychowawców.

      M. Wojtarowicz

      Galeria zdjęć...

    • Program profilaktyczny pt. „Przyjaciele Zippiego,”
     • Program profilaktyczny pt. „Przyjaciele Zippiego,”

     • Uczniowie klasy IIB realizują program profilaktyczny pt. „Przyjaciele Zippiego,” który promuje zdrowie emocjonalne i jest rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Program składa się z cyklu 24 spotkań, podczas których uczymy się:

      • Jak rozpoznawać swoje uczucia i jak o nich rozmawiać
      • Jak mówić to, co chce się powiedzieć
      • Jak uważnie słuchać
      • Jak prosić o pomoc
      • Jak nawiązywać i utrzymywać przyjaźnie
      • Jak radzić sobie z samotnością i odrzuceniem
      • Jak przepraszać
      • Jak radzić sobie z przemocą i krzywdzeniem
      • Jak rozwiązywać konflikty
      • Jak radzić sobie ze zmianą i stratą
      • Jak adoptować się do nowych sytuacji
      • Jak pomagać innym.

      Całość programu podzielona jest na sześć części, a każda z nich zawiera odrębne opowiadanie zilustrowane za pomocą barwnych obrazków. Zippi to patyczak, a jego przyjaciele – chłopcy i dziewczynki przeżywają różne, codzienne sytuacje i problemy.

      Uczniowie podczas zajęć słuchają opowiadań, rozmawiają o nich i wykonują zadania. Rysują, odgrywają role, tworzą plakaty, uczestniczą w „burzach mózgów.” Złote zasady, którymi kierujemy się na zajęciach to: dobre rozwiązanie problemu pomaga mi poczuć się lepiej, ale nie krzywdzi mnie ani nikogo innego.

      Nasz klasowy, ręcznie zrobiony patyczak mieszka z nami i towarzyszy nam w zajęciach.
      W każdy weekend wylosowane dziecko zabiera go do domu. Uczniowie chętnie uczestniczą w programie i mają bardzo ciekawe pomysły na dobrą komunikację. Dwa spotkania za nami. Mówiliśmy o smutku, radości, złości i rozdrażnieniu. Przed nami kolejne zadania. Już nie możemy się doczekać… Zapraszam do zapoznawania się z relacjami z naszych zajęć.

      Dziękuję Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za środki na uzyskanie certyfikatu oraz materiały ćwiczeniowe dla uczniów, które pozyskałam w ramach szkolnego projektu profilaktycznego na rok 2018. Mam nadzieję, że realizacja programu pomoże kolejnym rocznikom uczniów w nawiązywaniu lepszych relacji z ludźmi i konstruktywnym rozwiązywaniu napotykanych problemów.

      J. Chrobak

      Galeria zdjęć..

       

    • Dzień Pluszowego Misia w pp
     • Dzień Pluszowego Misia w pp

     • 27 listopada 2018r. w przedszkolu odbył się Dzień Pluszowego Misia, obchodzony na całym świecie 25 listopada. Kolorowe, puchate, mięciutkie, duże i małe pluszaki przybyły z dziećmi do przedszkola, aby wspólnie bawić i świętować urodziny. Tego dnia na dzieci czekało wiele wiele atrakcji. Dzieci poznały historię pluszowego misia, odśpiewały uroczyście „sto lat” opowiadały o swoich pluszakach, tańczyły z nimi, bawiły się oraz wykonywały różne zadania. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną na temat znanych i nieznanych misiów oraz wysłuchały bajkę „Złotowłosa i trzy niedźwiadki” czytanej przez Dyrektora Szkoły. Nie mogło też zabraknąć „małego co nieco”. Na koniec przedszkolaki wykonały prace plastyczne pt. „Mój przyjaciel Miś” i otrzymały Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości.

      J. Komorek

      Galeria zdjęć...

       

       

       

       

    • Strażacy w punkcie przedszkolnym
     • Strażacy w punkcie przedszkolnym

     • 21 listopada nasze przedszkole odwiedzili Strażacy. Panowie zaprezentowali profesjonalne stroje, przybliżyli pokrótce swoją pracę, a także zapoznali z zasadami bezpiecznej i sprawnej ewakuacji w sytuacji zagrożenia. Kilkoro dzieci z wielką radością chciało przymierzyć hełm, aby choć przez chwilę poczuć się strażakiem.

      J. Komorek

      Galeria zdjęć...

    • Święto Niepodległości
     • Święto Niepodległości

     • W piątek 9 listopada nasze przedszkole włączyło się do akcji „Rekord dla Niepodległej” z okazji 100-letniej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu wszystkie przedszkolaki były odświętnie ubrane i z dumą nosiły biało-czerwone kotyliony.  Dzieci najpierw zaprezentowały Mazurka Dąbrowskiego w przedszkolu, w obecności Dyrektora i Wicedyrektor Szkoły , a następnie punktualnie o godz.  11.11 wraz z całą społecznością szkolną odśpiewały czterozwrotkowy Hymn Narodowy.

      J. Komorek

      Galeria zdjęć

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • spkroscienko@op.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
 • Galeria zdjęć

  • Prelekcja w PPN i spacer śladami rodziny Dziewolskich
  • wystawa
  • klasy 0
  • Wicemistrzynie powiatu w halowej piłce nożnej
  • Bochnia
  • policja
  • Dzień nauczyciela
  • Spotkanie z podróżnikiem
  • Oczyszczacz powietrza
  • Dzień Papieski
  • Zubrzyca
  • Babia Góra