• 48 Rajd Szlakami Partyzantów- udział w przeglądzie piosenki patriotycznej.
     • 48 Rajd Szlakami Partyzantów- udział w przeglądzie piosenki patriotycznej.

    • 48 Rajd Szlakami Partyzantów
     • 48 Rajd Szlakami Partyzantów

     • 48 Rajd Szlakami Partyzantów organizowany rokrocznie przez Oddział PTTK z Krościenka nad Dunajcem odbył się w tym roku 20 września. W tegorocznej edycji wzięło udział 480 uczniów wraz z opiekunami reprezentujący szkoły podstawowe, gimnazja oraz licea z naszego regionu. Piechurzy ze SP w Krościenku n.D rozpoczęli wędrówkę o godz. 8.30 w Krośnicy dołączając do grupy młodzieży z tamtejszej szkoły. W rajdzie brało udział 23 uczniów z klas 6, 7 i 8, którzy wędrowali na Lubań (1211 m n.p.m.), a następnie do Ochotnicy Dolnej pod baczną opieką Agnieszki Warzechy i Anny Topolskiej. Mimo upalnej pogody, uczniowie okazali się niestrudzonymi wędrowcami na gorczańskich szlakach. Przy okazji mogli sobie przypomnieć o niechlubnych wydarzeniach, które miały miejsce na Podhalu w trakcie II wojny  światowej, a w szczególności w trakcie Krwawej Wigilii z 23 grudnia 1944 roku, gdy w wyniku pacyfikacji wsi Ochotnica Dolna przez Niemców, zginęło 56 jej mieszkańców, o czym opowiedział wieloletni kierownik rajdu pan Mikołaj Urbaniak z Oddziału PTTK z Krościenka nad Dunajcem. Kilka słów do zebranych powiedział także wójt gminy Ochotnica Dolna - pan Stanisław Jurkowski, który podziękował organizatorom oraz wyraził nadzieję, że pamięć o wydarzeniach z przeszłości nie zostanie zapomniana, a także ks. mgr Paweł Łebski, który wraz z zebranymi odmówił modlitwę w intencji poległych. Wydarzeniem wieńczącym część oficjalną było złożenie wieńcy oraz zapalenie zniczy pod pomnikiem oraz na cmentarzu w Ochotnicy w celu uczczenia pamięci zamordowanych mieszkańców Ochotnicy. Kolejnym elementem imprezy był konkurs piosenki partyzanckiej, w którym nasza drużyna zaśpiewała piosenkę pt. "Piechota". Po nim uczestnicy udali się na wspólne pieczenie kiełbasek i odpoczynek, po czym wrócili do domu pełni wrażeń, choć nieco zmęczeni.

       

      Agnieszka Warzecha

       

      Galeria zdjęć...

    • Wycieczka ekologiczna klasy VI a
     • Wycieczka ekologiczna klasy VI a

     • W poniedziałek 17 września 2018 r. klasa VI a wraz z wychowawca uczestniczyła w wycieczce ekologicznej zorganizowanej przez Pieniński Park Narodowy w Krościenku nad Dunajcem. Uczniowie przejechali busem spod szkoły do Sromowiec Niżnych skąd rozpoczęła się wędrówka zielonym szlakiem na Zamkową Górę.

      Szlak zielony jest krótszy niż szlak żółty, ale bardzo ciekawy. Prowadzi on przez polanę Ligarki. Na następnej polanie zwanej Kosarzyska szlak zielony ze Sromowiec łączy się ze szlakiem niebieskim prowadzącym z Trzech Koron. Z polany Kosarzyska szlak niebieski prowadzi do Góry Zamkowej (799 m n.p.m.)

       

      Na Górze Zamkowej, która obecnie jest niedostępna do zwiedzania dla turystów z powodu prowadzenia tam prac remontowych, dowiedzieliśmy się od przewodnika PPNu wielu ciekawych rzeczy na jej temat. Mianowicie to, iż zamek na Górze Zamkowej jest najwyżej położonym zamkiem w Polsce, w którym w okresie najazdu Tatarów dwukrotnie szukała schronienie święta Kinga, uciekając z zagrożonego Starego Sącza. Rola zamku skończyła się po zdobyciu i zburzeniu go w 1433 roku przez husytów. Do dzisiejszych czasów pozostały z zamku nikłe resztki. Prowadzone są obecnie prace archeologiczne.

      Z Góry Zamkowej udaliśmy się szlakiem do Krościenka, gdzie zakończyliśmy nasze spotkanie około godziny 13.30.

      Po drodze uczniowie mieli do wykonania kilka zadań związanych z rozpoznawaniem gatunków drzew i krzewów, określaniem łańcucha pokarmowego w przyrodzie i gatunków chronionych na terenie parku. Mieli oni również okazję przypomnieć sobie zasady obowiązujące turystów na terenie parku.

       

      Agnieszka Warzecha

       

       

      Galeria zdjęć...

    • Wycieczka klasy II A
     • Wycieczka klasy II A

     •     

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      19 września klasa II a wybrała się nad Dunajec, aby sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe. Leśny Park Linowy oczarował dzieci swoimi atrakcjami. Chętnie korzystały z uroków tego miejsca. We wspinaczce pomagał dobry humor oraz chęć przeżycia wspaniałej przygody. Podczas zabawy zmęczenie nie dawało o sobie znać. Po wyczerpującej zabawie udaliśmy się, aby zjeść kiełbaski, które przygotowały mamy.  Wspólny wypad był dla nas wspaniałą okazją do lepszego poznania się i zacieśnienia więzi. Spędziliśmy razem bardzo intensywny dzień pełen atrakcji. Dzieci z ogromną radością korzystały z przygotowanych niespodzianek. Ten dzień na długo zapisze się w naszej pamięci, jako czas pełen uśmiechu!

      I. Rysz

      Galeria zdjęć...

       

    • Wycieczka klasy II B
     • Wycieczka klasy II B

     • Dnia 10 września uczniowie klasy IIB wraz ze swoją wychowawczynią  zostali zaproszeni do domku Państwa Kubików. Dzieciaki były w nim już w zeszłym roku i bardzo mile wspominały tę wyprawę, więc i teraz chętnie maszerowały. Gdy już przeszliśmy na ulicę Leśną, a potem pokonaliśmy trochę stromego podejścia przez las, naszym oczom ukazał się domek na polanie – cel naszej wędrówki.

      Po tym, jak zjedliśmy pyszne pieczone kiełbaski i zaspokoili pragnienie, czekała nas niespodzianka. Pan Kamil przygotował dla dzieci specjalną tyrolkę. Dzieci ubrane w kaski i zabezpieczone specjalnymi szelkami zjeżdżały po linie pod okiem Pana Kamila i Pana Łukasza – ratowników GOPR. Trudno więc o lepszą opiekę.

      Kiedy jazda na linie już się znudziła, chłopaki grali w piłkę, a dziewczynki wraz z wychowawczynią bawiły się chustą animacyjną. Tworzyły też bardzo artystyczne prace przy użyciu kredek i darów jesieni. Towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda, więc niezbyt chciało się wracać. Pełni miłych przeżyć z szyszkami i kamykami w kieszeniach dotarliśmy jednak do szkoły, gdzie czekali już rodzice.

      Bardzo dziękuję Państwu Kubikom za zorganizowanie tego wesołego spotkania i nagranie specjalnego filmiku z naszej wyprawy. Dziękuję też mamom, które pomogły w opiece nad dziećmi – Pani Dorocie i Pani Marcie. Cieszę się, że tak aktywnie zaczęliśmy nowy rok szkolny.

      J.Chrobak

      Galeria zdjęć..

    • Międzynarodowy Dzień Kropki
     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Dnia 14 września uczniowie klas drugich wraz ze swoimi wychowawczyniami świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day). Pretekstem do zorganizowania tej wielkiej światowej akcji stała się napisana i zilustrowana przez Petera H. Reynoldsa książeczka pt. „Kropka”. Opowiada ona historię Vashti – dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości artystyczne, a dzięki swojej nauczycielce odkrywa w sobie talent i pomaga odkrywać go w innych dzieciach. Książka została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Została wydana także alfabetem Braille’a.

      Historia Dnia Kropki sięga roku 2009, kiedy to nauczyciel muzyki z Iowa Terry Shay zaproponował zaprzyjaźnionym szkołom i nauczycielom by przeczytać książkę i wspólnie bawić się oraz tworzyć. Ustalono, że będzie się to odbywało co roku - 15 września. Przesłaniem tego święta jest myśl, że każdy z nas ma mocne strony i siłę do pokonywania słabości, ale czasem potrzeba nam kogoś, kto pobudzi nas do działania. Ten dzień służy też wzajemnej pomocy, odkrywaniu talentów i budowaniu dobrej atmosfery sprzyjającej rozwojowi. W roku 2017 w obchody Dnia Kropki 2017 zaangażowanych było ponad 8 milionów uczestników z 168 krajów – nauczycieli, bibliotekarzy, rodziców i dzieci. Tyle osób zarejestrowało się na oficjalnej stronie International Dot Day – www.thedotclub.org.

      Uczniowie klas drugich także świętowali ten dzień. Przyszli do szkoły ozdobieni kropkami, a podczas przerw bawili się kropkowanymi balonami. Poznali historię Vashti i dowiedzieli się, dlaczego jest taka niezwykła. Rozmawiali o przygodzie dziewczynki. Rysowali w wielkich kropkach własne talenty, łączyli kropki w zadaniach matematycznych, a podczas zajęć ruchowych tworzyli kropkę i koła z własnych ciał. W czasie edukacji technicznej wykonali piękne prace techniką origami z kół. Uczniowie klasy IIB wraz ze swoją wychowawczynią rozdawali na przerwach uczniom, nauczycielom oraz pozostałym pracownikom szkoły kropkowe odznaki motywujące i składali im życzenia zgodne z ideą święta. Dzień ten upłynął wszystkim w miłej atmosferze.

      Mamy nadzieję, że uczniowie klas drugich będą pielęgnować swoje talenty, ale również pomogą innym, nieśmiałym dzieciom w ich odnalezieniu. Dziękujemy też rodzicom za włączenie się w „kropkową ideę” i pomoc w uświetnieniu tego dnia.

       J. Chrobak

      Galeria zdjęć...

    • Zabawy integracyjne nad Dunajcem klasy 3.
     • Zabawy integracyjne nad Dunajcem klasy 3.

     • Zabawy integracyjne nad Dunajcem klasy 3. Najwięcej radości sprawił pobyt w parku linowym.

                                                                                                                                                                D. Hurkała

      Galeria zdjęć...

    • Podsumowanie projektu ekologicznego pt. „A gdyby tak wszyscy…EkoAktywni w Pieninach 2”
     • Podsumowanie projektu ekologicznego pt. „A gdyby tak wszyscy…EkoAktywni w Pieninach 2”

     • 11.09.2018 w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu ekologicznego pt. „A gdyby tak wszyscy…EkoAktywni w Pieninach 2”. Uczniowie klas 0 – III ubrani byli w stroje z motywami przyrodniczymi, zaś uczniowie klas IV – VIII w stroje w kolorach żółtych, zielonych i niebieskich. Każda klasa przygotowała transparent, na którym prezentowane były ekologiczne hasła (np. „Na ochronie środowiska Twoje zdrowie zyska”, „Góra śmieci Ziemię szpeci”, „Sprzątaj butelki, sprzątaj papierki, a w lesie będą miłe spacerki”, „Okaż kulturę i chroń naturę” „Ruch i zabawa”, „Szanuj zieleń boś nie jeleń”, „Wiwat sport i wiwat ruch w zdrowym ciele zdrowy duch” itp.). W „Amfiteatrze Pod Wierzbą” uczniowie klasy VI B wystawili sztukę pt. „Ekologia po góralsku, hej!”. Jej celem uświadomienie wszystkim jak ważne jest dbanie o środowisko nie tylko w miejscu własnego zamieszkania, ale wszędzie, gdzie przebywamy. Na zakończenie Wójt Gminy Jan Dyda, Pani Agata Sobkowiak oraz Dyrektor naszej szkoły Jacek Piotrowski rozdali nagrody zwycięzcom konkursów i upominki uczestnikom.

      Dziękujemy Wszystkim, którzy brali udział w realizacji projektu :).

                                                                                                                                                                Z. Jerzyńska

      Galeria zdjęć...

    • Szkolny Dzień Ekologii
     • Szkolny Dzień Ekologii

     •  07.09.2018 roku w naszej szkole odbył się „Szkolny Dzień Ekologii” podczas, którego uczniowie promowali zdrowy styl życia. Każdy mógł skosztować warzyw i owoców, które w tym dniu były wszechobecne. Uczniowie spędzali czas bardzo aktywnie. Klasy młodsze udały się na spacery po najbliższej okolicy oraz w góry, natomiast klasy starsze brały udział w grach i zabawach rekreacyjnych na boisku szkolnym, turnieju plażowej piłki siatkowej nad Dunajcem, wycieczce rowerowej i przejażdżce na rolkach. Akcja miała na celu zwrócenie i uświadomienie uczniom i rodzicom jak ważne jest zdrowe odżywianie się,  aktywne spędzanie wolnego czasu, dbanie o środowisko naturalne i  poruszanie się alternatywnymi środkami transportu.

      Akcja była zorganizowana w ramach Programu Priorytetowego – edukacja ekologiczna pt. „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”, na który szkoła otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

      Szkolny Dzień Ekologii - Obrazek 1                                                                       Z. Jerzyńska

      Galeria zdjęć...

    • Wywiadówka
     • Wywiadówka

     • Informujemy, że pierwsza w tym roku szkolnym wywiadówka odbędzie się 17.09.2018 roku (poniedziałek) o godzinie 17.00 na sali gimnastycznej. Zapraszamy wszystkich rodziców. 

    • KONKURS NA NAJBARDZIEJ ORYGINALNĄ książkę- reportaż ,, O takiej podróży marzę....”
     • KONKURS NA NAJBARDZIEJ ORYGINALNĄ książkę- reportaż ,, O takiej podróży marzę....”

    • Wybory na opiekuna Samorzadu Uczniowskiego
     • Wybory na opiekuna Samorzadu Uczniowskiego

     • Wybory opiekuna Samorządu Szkolnego

      w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku n. Dunajcem  w roku szkolnym 2018/2019

       

      W dniu 10 września 2018 roku  odbyły się  wybory opiekuna Samorządu Szkolnego, w których wzięli udział uczniowie klas I-VIII. W wyniku tajnego głosowania opiekunem SU została Pani Izabela Bąk otrzymując 39 głosów na 185 głosów ważnych.

       

      Pozostałe wyniki:

      Marta Wójciak-Chrobak

      9

      Danuta Cedzidło    

      5

      Joanna Chrobak     

      4

      Małgorzata Koterba

      19

      Anna Topolska

      8

      Katarzyna Musiał   

      9

      Małgorzata Gonciarz

      6

      Danuta Hurkała

      3

      Elżbieta Kozłecka  

      4

      Monika Gębala

      4

      Ewa Majerczak    

      16

      Marta Wolska     

      7

      Krystyna Walosik    

      9

      Elżbieta Kubik     

      23

      Iwona Rysz

      3

      Katarzyna Kurzeja

      10

      Joanna Franasowicz

      7

       

       

       

      Komisja wyborcza:

      Agnieszka Warzecha

      Agnieszka Potaśnik

      Aleksandra Orkisz

      Klaudia Komorek

       

      Galeria zdjęć...

    • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

     • 3 września na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019. Pan Dyrektor Jacek Piotrowski powitał zgromadzonych uczniów, rodziców, nauczycieli i przybyłych gości. Po uroczystości inauguracyjnej uczniowie z radością spotkali się w salach lekcyjnych z wychowawcami i kolegami. Witamy nowych uczniów w murach naszej szkoły. Cieszymy się, że wszyscy wrócili bezpiecznie po udanych wakacjach :).

      Galeria zdjęć...

    • Ostatnie pożegnanie
     • Ostatnie pożegnanie

     • Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 12.08 2018 r. odeszła od nas nasza koleżanka Grażyna Dziubek – wieloletnia nauczycielka naszej szkoły.

      Pani Grażyna Dziubek rozpoczęła pracę w 1990 roku. W latach 1990 – 1992  pracowała w Szkole Podstawowej Nr 1 w Krościenku n. Dunajcem, w latach 1993 – 1996 w szkołach w Grywałdzie i w Hałuszowej, a od września 1996 roku wróciła znów do pracy w naszej szkole. Uczyła dzieci klas 0 i klas I – III.

      Przeżyła swe życie w najpiękniejszy z możliwych sposobów. Swoją postawą życiową, poświęceniem wobec dzieci i najbliższych, pogodą ducha, otwartością i życzliwością wobec drugiego człowieka, pokazywała nam, co jest w życiu ważne i istotne. Kochała pracę, a dobro dziecka było dla niej zawsze najważniejsze. Była nauczycielem sumienny i obowiązkowym. Spełniała się w trudnej pracy nauczycielskiej.

      Była członkiem Zespołu Pieśni i Tańca „ Pieniny”. Swoją pasję i umiłowanie do regionu przekazywała dzieciom i uczniom ucząc ich tańców i przyśpiewek góralskich. 

      Przez wiele lat była także Prezesem Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Krościenku nad Dunajcem.

      Ks. Jan Twardowski napisał: „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”. Grażynko, będziemy o Tobie pamiętać!

      Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krościenku nad Dunajcem.

      Pogrzeb odbędzie się w czwartek (16 sierpnia) w Kościele Parafialnym  p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza, o godz. 9.30  - różaniec za zmarłą, o godz. 10.00 -  msza  św.

       

       

    • Wykaz podręczników
     • Wykaz podręczników

     •  

      Szkolny  zestaw podręczników do kształcenia ogólnego

      w Szkole Podstawowej  im. A. Mickiewicza w Krościenku n. D

      na rok szkolny 2018 / 2019

      zajęcia edukacyjne

      klasa

      tytuł podręcznika

      wydawnictwo

      autor

      nr dopuszczenia

       

      Oddział przedszkolny

               

      wychowanie przedszkolne

      0

      Olek i Ada- na szlaku przygód” Pakiet B+

      MAC

      Wiesława Żaba- Żabińska

      -

      Religi

      0

      „Jesteśmy dziećmi Boga

      WAM

      -

      -

      język angielski

      0

      „Start with fluffy”

      MAC

      Ewa Wodzicka- Dondziłło

      -

      I etap edukacyjny  kl. I-III

       

      I

      Szkolni przyjaciele. Edukacja wczesnoszkolna w klasie I. Podręcznik. Część 1. Część 2. Matematyka. Podręcznik. Część 1

      Szkolni przyjaciele. Edukacja wczesnoszkolna w klasie 1. Podręcznik. Część 3-4. Matematyka. Część 2

      WSiP

      Kinga Preibisz-Wala, Ewa Schumacher, Jadwiga Hanisz


       

      813/1/2017


       

      813/2/2017


       
       

      II

      Szkolni przyjaciele. Edukacja wczesnoszkolna w klasie 2. Podręcznik. Części 1-2. Szkolni przyjaciele. Edukacja wczesnoszkolna w klasie 2. Matematyka. Podręcznik. Część 1

       

      Szkolni przyjaciele. Edukacja wczesnoszkolna w klasie 2. Podręcznik. Części 3-4. Szkolni przyjaciele. Matematyka. Podręcznik Część 2

      WSiP


       

      Kinga Preibisz-Wala, Ewa Schumacher, Jadwiga Hanisz

      813/3/2017

       

      813/4/2017

       

      III

      Nasza szkoła- podręcznik bezpłatny MEN

       

      MEN
       
       

      Na podstawie art. 22c ustawy
      o systemie oświaty podręczniki opracowane na zlecenie
      MEN są dopuszczane do użytku szkolnego
      z mocy prawa.

      j. angielski

      I

      Gold Sparks

      OXFORD

      Magdalena Szpotowicz, Małgorzata Szulc-Kurpaska

      783/1/2017

      II

      Gold Sparks

      OXFORD

      P.A. Davies, C. Graham, Magdalena Szpotowicz, Małgorzata Szulc-Kurpaska

      783/2/2017

      III

      Super Sparks 3       

      OXFORD

      P.A. Davies,
      C. Graham,
      M. Szpotowicz,
      M. Szulc-Kurpaska

      638/3/2014/2015

      religia

      I

      Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa

      WAM

      ks. Władysław Kubik

      AZ-11-01/10KR-1/11

      II

      Kochamy Pana Jezusa

      WAM

      ks. Władysław Kubik

      AZ-12-01/10-KR-1/12

      III

      Przyjmujemy Pana Jezusa

      WAM

      ks. Władysław Kubik

      AZ-13-01/10-KR-14/13

      II etap edukacyjny kl. IV-VIII

      Matematyka

      IV

      „Matematyka wokół nas”

      WSiP

      H. Lewicka

      M. Kowalczyk

      787/1/2017

      V

      Matematyka wokół nas”

      WSiP

      H. Lewicka

      M. Kowalczyk

      787/2/2018

      VI

      „Matematyka
      z pomysłem”

      WSiP

      Barbara Dubiecka-Kruk, Piotr Piskorski, Anna Dubiecka, Tomasz Malicki

      687/4/2016

      VII

      „Matematyka wokół nas”

      WSiP

      Anna Drążek, Ewa Duvnjak, Ewa Kokiernak-Jurkiewicz, Maria Wójcicka

      787/4/2017

       

      VIII       

      „Matematyka wokół nas”

      WSiP

      Anna Drążek, Ewa Duvnjak, Ewa Kokiernak-Jurkiewicz

      787/5/2018

      język polski

      IV

      „Nowe słowa na start”

      Nowa Era

      Anna Klimowicz, Marlena Derlukiewicz

      907/1/2017

      V

      „Nowe słowa na start”

      Nowa Era

      Anna Klimowicz, Marlena Derlukiewicz

      907/2/2018

      VI

      Słowa z uśmiechem. Literatura i kultura. Klasa 6

       

      Słowa z uśmiechem. Nauka o języku i ortografia. Klasa 6

      WSiP

      E. Horwath,

      A. Żegleń

      551/5/2014/2016

       

      551/6,7/2014/2016

      VII

      „Nowe słowa na start”

      Nowa Era

      Joanna Kościerzyńska, Małgorzata Chmiel, Maciej Szulc, Agnieszka Gorzałczyńska-Mróz

      907/4/2017

      VIII

      „Nowe słowa na start”

      Nowa Era

      Joanna Kościerzyńska, Małgorzata Chmiel, Maciej Szulc, Agnieszka Gorzałczyńska-Mróz

      907/5/2018

      Język angielski

      IV

      „Team up plus 1”

      OXFORD

      Philippa Bowen, Denis Delaney, Diana Anyakwo

      822/1/2017

      V

      „Team up plus 2”

      OXFORD

      Philippa Bowen, Denis Delaney

      822/2/2017

      VI

      „Today! 3”

      Today!2 Exam Trainer zeszyt ćwiczeń

      Pearson

       

      Erika Stiles, Sandy Zervas, Brian Abbs, Ingrid Freebairn

      669/3/2015

      VII

      English Plus Options 

      OXFORD

      Ben Wetz, Diana Pye

      835/1/2017

      VIII

      English Plus Options 

      OXFORD

      Ben Wetz, Diana Pye

      835/2/2018

      przyroda

      IV

      „Tajemnice przyrody”

      Nowa Era

      Maria Marko-Worłowska, Feliks Szlajfer, Joanna Stawarz

      863/2017

      VI

      „Przyrodo witaj”

      WSiP

      Ewa Gromek, Ewa Kłos, Wawrzyniec Kofta, Ewa Laskowska, Andrzej Melson

      530/3/2014/2016

      historia

      IV

       

      „Wczoraj i dziś”

       

      Nowa Era

      Bogumiła Olszewska, Wiesława Surdyk-Fertsch, Grzegorz Wojciechowski

      877/1/2017

       

      V

      „Wczoraj i dziś”

      Nowa Era

      Grzegorz Wojciechowski

      877/2/2018

       

      VII

       

      „Wczoraj i dziś”

       

      Nowa Era

      Jarosław Kłaczkow, Anna Łaszkiewicz, Stanisław Roszak

      877/4/2017

       

      VIII

       

      „Wczoraj i dziś”

       

      Nowa Era

      Robert Śniegocki, Agnieszka Zielińska

      877/5/2018

      Historia i społeczeństwo

       

      VI

       

      „Historia wokół nas”


       
       

      WSiP

      Radosław Lolo, Anna Pieńkowska

      434/3/2014/2016


       

      religia

      IV

      Zaproszeni przez Boga (nowe)

      WAM

      red. Z. Marek

      AZ-21-01/10-KR-2/12

      V

      Obdarowani przez Boga (nowe)

      WAM

      red. Z. Marek

      AZ-22-01/10-KR-5/13

      VI

      Przemienieni przez Boga

      WAM

      red. Z. Marek

      AZ-23-01/10-KR-1/14

      VII


       

      Spotykam Twoje słowo

      GAUDIUM

      Praca zbiorowa

      AZ-31-01/10-LU-1/12

      VIII

      Z Tobą idę przez życie

      GAUDIUM

      ks. red. Paweł Mąkosa

       

      Informatyka

      IV

      Teraz bajty

      Migra

      Grażyna Koba

      806/1/2017

      V

      Teraz bajty

      Migra

      Grażyna Koba

      806/2/2018

      VII

      Teraz bajty

      Migra

      Grażyna Koba

      806/4/2017

      VIII

      Teraz bajty

      Migra

      Grażyna Koba

      806/5/2018

      Zajęcia komputerowe

      VI

      „Lekcje z komputerem”

      WSiP

      Wanda Jochemczyk, Iwona Kranas-Krajewska, Witold Kranas, Agnieszka Samulska, Mirosław Wyczółkowski

      453/3/2014/2016

      Technika

      IV

      „Jak to działa?”

      Nowa Era

      Lech Łabecki, Marta Łabecka

      295/1/2017

      V

      „Jak to działa?”

      Nowa Era

      Lech Łabecki, Marta Łabecka

      295/2/2018

      Zajęcia techniczne

      VI

      „Technika na co dzień”

      WSiP

      Ewa Bubak, Ewa Królicka, Marcin Duda

      496/2,3/2012/2015

      muzyka

      IV

      „Lekcja muzyki 4”

      Nowa Era

      Monika Gronek

      852/1/2017

      V

      „Lekcja muzyki 5”

      Nowa Era

      Monika Gronek

      852/2/2018

      VI

      „Klucz do muzyki”

      WSiP

      Urszula Smoczyńska, Katarzyna Jakóbczak-Drążek, Agnieszka Sołtysik

      406/3/2014/2016

      VII

      „Lekcja muzyki 7”

      Nowa Era

      Monika Gronek

      852/4/2017


       

      plastyka

      IV

      „Do dzieła”


       

      Nowa Era

      Jadwiga Lukas, Krystyna Onak

      903/1/2017

      V

      „Do dzieła”

      Nowa Era

      Jadwiga Lukas, Krystyna Onak

      903/2/2018

      VI

      „Plastyka”

      WSiP

      Stanisław Krzysztof Stopczyk, Barbara Neubart

      440/3/2014

      VII

      „Do dzieła”

      Nowa Era

      Marta Ipczyńska, Natalia Mrozkowiak

      903/4/2017

      Język niemiecki

      VII

      Das ist deustch! kompakt

      Nowa Era

      Jolanta Kamińska

      814/1/2017

      VIII

      Das ist deustch! kompakt

      Nowa Era

      Jolanta Kamińska

      814/2/2018

      Biologia

      V

      Puls życia

      Nowa Era

      Marian Sęktas, Joanna Stawarz

      844/1/2018

      VII

      Puls życia

      Nowa Era

      Małgorzata Jefimow

      844/4/2017

      VIII

      Puls życia

      Nowa Era

      Beata Sągin, Andrzej Boczarowski, Marian Sęktas

      844/3/2018

      Fizyka

      VII

      Spotkania z fizyką 7

      Nowa Era

      Grażyna Francuz-Ornat, Teresa Kulawik, Maria Nowotny-Różańska

      885/1/2017

      VIII

      Spotkania z fizyką 8

      Nowa Era

      Grażyna Francuz-Ornat, Teresa Kulawik, Maria Nowotny-Różańska

      885/2/2018

      Chemia

      VII

      Chemia Nowej Ery 7

      Nowa Era

      Jan Kulawik, Teresa Kulawik, Maria Litwin

      785/1/2017

      VIII

      Chemia Nowej Ery 8

      Nowa Era

      Jan Kulawik, Teresa Kulawik, Maria Litwin

      785/2/2018

      Geografia

      V

      Planeta Nowa

      Nowa Era

      Feliks Szlajfer, Zbigniew Zaniewicz, Tomasz Rachwał, Roman Malarz

      906/1/2018

      VII

      Planeta Nowa

      Nowa Era

      Roman Malarz, Mariusz Szubert, Tomasz Rachwał

      906/3/2017

      VIII

      Planeta Nowa

      Nowa Era

      Tomasz Rachwał, Dawid Szczypiński

      906/4/2018

      Wiedza o społeczeństwie

      VIII

      Dziś i jutro

      Nowa Era

      Iwona Janicka, Arkadiusz Janicki, Aleksandra Kucia-Maćkowska, Tomasz Maćkowski

      874/2017

      Edukacja dla bezpieczeństwa

      VIII

      Żyję i działam bezpiecznie

      Nowa Era

      mgr Roman Jastrzębski, mgr Jerzy Kiełb, dr Joanna Dobkowska 

      846/2017

       

    • „Młodzi Bohaterowie” z Krościenka
     • „Młodzi Bohaterowie” z Krościenka

     •             Tytuł „Młodego Bohatera” przyznaje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji dla młodych ludzi, którzy przyczynili się do ocalenia życia innych osób. Do grona nagrodzonych dołączyli trzej chłopcy z Krościenka: Kacper Kołek ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Dominik Kołek i Maciej Mszanik z naszej szkoły. Chłopcom udało się przeprowadzić skuteczną akcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej i wezwać pomoc do kolegi, który uległ podtopieniu. W towarzystwie rodzin i dyrektorów szkół medale wręczył osobiście Pan Prezydent Andrzej Duda i Minister Joachim Brudziński. Uroczystość odbyła się na Placu Józefa Piłsudzkiego w Warszawie w bardzo podniosłej atmosferze Święta Policji. Relację z uroczystości można było śledzić w bezpośredniej transmisji telewizyjnej. Po głównych uroczystościach nagrodzeni wraz z opiekunami uczestniczyli w specjalnie przygotowanym w Ministerstwie obiedzie. Wnioski o przyznanie nagrody „Młodego Bohatera” złożyli dyrektorzy szkół, ale była to inicjatywa ratowników medycznych, którzy byli pod ogromnym wrażeniem opanowania, profesjonalizmu i wytrwałości chłopców podczas akcji ratunkowej. Brawa dla naszych bohaterów i niech będą przykładem dla innych, że warto szkolić się z udzielania pierwszej pomocy i nie należy bać się takiej pomocy udzielać.

                                                                                                                                                                                             J. Piotrowski

      Galeria zdjęć...

    • Międzygminny Dzień Talentów
     • Międzygminny Dzień Talentów

     • 07.01.2018 roku w Krościenku n.D w Amfiteatrze „Pod Wierzbą” odbył się III Międzygminny Dzień Talentów pod patronatem Wójta Gminy Krościenko n.D, zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Krościenku n.D i Centrum Kultury i Promocji w Krościenku n.D. W konkursie wzięło udział 48 uczniów z sześciu szkół podstawowych: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tylmanowej, SP w Sromowcach Niżnych, SP w Szlachtowej, SP w Grywałdzie, SP nr 2 w Krościenku n.D i SP Nr 1 w Krościenku n.D.

      Jury w składzie: Pani Joanna Dziubińska, Pani Agnieszka Słowik i Pani Milena Sołtys Walosik oceniało uczestników, którzy prezentowali swoje talenty w 4 kategoriach: muzycznej, scenicznej, plastycznej i rodzinnej. Nagrody dla zwycięzców ufundowali: Wójt Gminy Krościenko n.D, Fundacja Dzieci Pienin, Zakład Produkcyjny Wody Mineralnej Kinga Pienińska oraz sklepy: Delikatesy Centrum, Supermarket Mila, Supermarket Rajski.

       

      Dziękujemy Centrum Kultury i Promocji w Krościenku n. D za pomoc przy organizacji imprezy.

      Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom! Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok.

       

      WYNIKI

       

      TALENT PLASTYCZNY

      GRUPA MŁODSZA

       

      MIJESCE I – ALEKSADNRA ANDRUSZKO (SP GRYWAŁD)

      MIEJSCE II- ADAM TOKARCZYK (PP  NR 1 KROSCIENKO)

      MIEJSCE III- ADAM PORĘBKI (SP NR 1 KROSCIENKO)

       

      GRUPA STARSZA

       

      MIEJSCE I – KAROLINA KWIATEK (SP  NR 1KROSCIENKO)

      MIEJSCE II – JUSTYNA MUSIAŁ (SP NR 2 KROŚCIENKO)

      MIEJSCE III – KATARZYNA JÓZEFCZYK (SP GRYWAŁD)

       

      TALENT MUZYCZNY

      GRUPA MŁODSZA

      MIEJSCE I – ZUZANNA GIERCZYK (ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY TYLMANOWA)

      MIEJSCE II – MICHAL TOPOLSKI (ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY TYLMANOWA)

      MIEJSCE III – ŁUCJA KOZŁECKA (SP NR 1 KROŚCIENKO)

       

      GRUPA STARSZA

       

      MIEJSCE I –PATRYCJA GABRYŚ (SP  NR 2 KROŚCIENKO)

      MIEJSCE II – KINGA LIGAS (ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY TYLMANOWA)

      MIEJSCE III – PAULINA WAKSMUNDZKA (SP NR 1 KROŚCIENKO)

       

      TALENT SCENICZNY

      GRUPA MŁODSZA

       

      MIEJSCE I – ZUZANNA KIELAK (SP SZLACHTOWA)

      MIEJSCE II – PAULINA KRÓL (SP NR 1 KROŚCIENKO)

      MIEJSCE III – GRUPA Z SP  NR 1  KROŚCIENKO (KLASA IA)

       

      GRUPA STARSZA

       

      MIEJSCE I –GABRIELA REGIEC (SP SROMOWCE NIŻNE)

      MIEJSCE II – ALEKSANDRA MIGDAŁ (SP SROMOWCE NIŻNE)

      MIEJSCE III – EWELINA KOŁEK (SP NR 1 KROŚCIENKO)

       

      WYSTĘP RODZINNY

       

      MIEJSCE I- AMELIA I SARA KACZOROWSKIE (SP SZLACHOTWA)

      MIEJSCE II- MAKSYMILIAN I SZYMON MICHAŁCZAK (ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY TYLMANOWA)

      MIEJSCE III- ALEKSANDRA KALISZ I ANNA KALISZ (SP SROMOWCE NIŻNE)

                                                                                                                                              

                                                                                                                                                           Koordynator I. Rysz

      Galeria zdjęć...

       

    • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
     • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

     • 22. 06. 20187 roku nadszedł dzień długo oczekiwany przez wszystkich uczniów- zakończenie roku szkolnego, a tym samym początek wakacji! Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w Mszy Świętej, po której udali się do szkoły. Na wstępie Dyrektor Szkoły, Jacek Piotrowski, przywitał przybyłych gości, uczniów i pracowników szkoły. Następnie wręczono nagrody dzieciom, które uzyskały wysokie miejsca w konkursach oraz zawodach sportowych. Uczniom, którzy otrzymali promocje z wyróżnieniem do następnej klasy wręczono świadectwa, nagrody książkowe i gratulowano na forum szkoły. Nie zabrakło też części artystycznej przygotowanej przez klasy II i V B wraz z wychowawcami.

      Ten dzień był szczególnie ważny także z innych powodów. Pani Anna Malinowska, wieloletni nauczyciel naszej szkoły, pożegnała się odchodząc na zasłużoną emeryturę. Wójt Gminy i Dyrektor Szkoły dziękowali jej za trud i zaangażowanie w życie szkoły

      Gratulujemy wszystkim uczniom wysokich wyników w nauce, a ich rodzicom dziękujemy za trud i wsparcie jakie wkładają w wychowanie dzieci i życie naszej szkoły.  Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji.

      Więcej informacji o bezpiecznym wypoczynku tutaj

                                                                                                                                                              M. Kwiatek

      Galeria zdjęć...

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • spkroscienko@op.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
   • spkroscienko@gmail.com
 • Galeria zdjęć

  • Prelekcja w PPN i spacer śladami rodziny Dziewolskich
  • wystawa
  • klasy 0
  • Wicemistrzynie powiatu w halowej piłce nożnej
  • Bochnia
  • policja
  • Dzień nauczyciela
  • Spotkanie z podróżnikiem
  • Oczyszczacz powietrza
  • Dzień Papieski
  • Zubrzyca
  • Babia Góra