• „Starsi czytają młodszym”

     • „Starsi czytają młodszym”

      Wiadomo, że głośne czytanie jest bardzo ważne dla rozwoju każdego dziecka: ćwiczy pamięć i koncentrację, pomaga w nauce, rozwija wyobraźnię i uczy samodzielnego myślenia. Dlatego w naszej szkole od wielu lat oprócz codziennego czytania przez wychowawców, prowadzimy akcję czytelniczą „Starsi czytają młodszym…”

      W tym roku do połowy marca czytali: uczniowie, starsi koledzy, rodzice, babcie, dziadkowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście – łącznie 21 osób.

      Zachęcamy każdego do udziału w naszej akcji. Dzieci z zerówki, pierwszej, drugiej a nawet trzeciej klasy bardzo lubią słuchać głośnego czytania.

      K. Walosik

     • MOBILNA STREFA ANIMACJI

     • Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Gorce-Pieniny przedszkolaki oraz młodsi uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z "Mobilnej Strefy Animacji". Dzieci mogły pozjeżdżać na dmuchanej zjeżdżalni i spotkać się oko w oko z bajkowymi postaciami. Dla Niektórych spotkanie z Myszką Miki czy Pszczółką Mają było ogromnym stresem, ale po chwili na twarzach wszystkich dzieci pojawiał się uśmiech. Bardzo dziękujemy za udostępnienie strojów oraz "dmuchańca".

      J. Komorek

     • "TYDZIEŃ DLA WIKTORII" GORĄCE PODZIĘKOWANIA

     • „Żadne piękno nie równa się z pięknem dobrego serca”

      Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu dziękują wszystkim rodzicom, uczniom  i nauczycielom za włączenie się do akcji „Tydzień dla Wiktorii”. Wolontariusze, którzy podjęli się jej organizacji i dzielnie przez tydzień sprzedawali wspaniałe wypieki, sałatki, soki oraz inne pyszności, wykonali „kawał dobrej roboty”. Dzięki niesamowitej życzliwości wszystkich osób dobrego serca udało nam się zebrać kwotę 1822,72 zł, która została przeznaczona na leczenie małej Wiktorii. Jesteście wielcy!!! Dziękujemy!!!

      J. Chrobak, M. Gębala

     • Róża z krepiny - warsztaty

     • 12.03.2019 w bibliotece szkolnej, dziewczynki z II grupy kółka „Hafcik” uczestniczyły w warsztatach pt. „Róża z krepiny”, prowadzonych przez panią Barbarę Majerczak- absolwentkę naszej szkoły i mamę Julki z czwartej klasy. Wykonanie królowej kwiatów wymagało sporo cierpliwości, wytrwałości, dokładności i trochę czasu, ale dało wiele radości i wielką satysfakcję z końcowego efektu! Prawda, że wszystkie róże wyszły pięknie?!
      Dziewczynki wyraziły wielką ochotę na kontynuację warsztatów.
      Dziękujemy pani Basi za poświęcony nam czas, cierpliwość, upominki i materiały, które przyniosła na warsztaty

     • Wizyta członków Szkolnego Klubu Wolontariatu w Przytulisku Świętego Brata Alberta w Grywałdzie.

     • Wizyta członków Szkolnego Klubu Wolontariatu w Przytulisku Świętego Brata Alberta
      w Grywałdzie.

      Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu uczcili Dzień Kobiet zgodnie ze swoją misją. Po zajęciach edukacyjnych pojechali wraz z opiekunami do podopiecznych Przytuliska Świętego Brata Alberta w Grywałdzie. Uczniowie wystąpili dla starszych Pań i złożyli im życzenia. Recytowali wiersze, a także zaśpiewali piosenkę „Kwiaty kocham i Ciebie”. Program artystyczny wzbogacił brawurowy występ trębaczy z klasy VI A. Panie otrzymały
      w podarunku ręcznie robione laurki oraz pyszne babeczki upieczone przez uczennice. Wizyta wywołała wiele uśmiechów, a także łez wzruszenia. Dla obydwu stron była to międzypokoleniowa lekcja życzliwości.

      Siostry Albertynki - prowadzące dom opieki - bardzo dziękowały nam za przybycie
      i zaprosiły na kolejną wizytę.

      Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu dziękują uczniom za wykazanie kreatywności i odpowiedzialności w organizacji wizyty, jak również rodzicom za pomoc
      w wykonaniu podarunków oraz zorganizowaniu transportu.

      J. Chrobak, M. Gębala

     • TYDZIEŃ Z MUZYKĄ - PRZEDSZKOLE

     • Marzec rozpoczął się w przedszkolu bardzo muzycznie. Dzieci przez cały tydzień obcowały z muzyką; poznawały instrumenty i mogły na nich zagrać, dowiedziały się jak wyglądają nuty, pięciolinia, klucz wiolinowy. Przedszkolaki wzięły udział w koncercie duetu perkusyjnego „Wirtuoz”, a także obejrzały występy ukraińskiego zespołu „Zbrucz”.  Podczas tego tygodnia zaprosiliśmy do przedszkola absolwentów przedszkola, uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali dzieciom instrumenty (trąbka i puzon) i wykonali kilka utworów.   Podsumowaniem muzycznego tygodnia było tworzenie muzyki przez dzieci za pomocą własnoręcznie przygotowanych instrumentów. Do ich wykonania wykorzystaliśmy małe, plastikowe butelki, które ozdabialiśmy samoprzylepnym, kolorowym papierem. Następnie wypełniliśmy butelki grochem, kaszą, ryżem, bądź makaronem.

      J. Komorek

     • KONCERT ZESPOŁU ZBRUCZ

     • 07.03.2019 r. w naszej szkole odbył się koncert zespołu Zbrucz z Tarnopola. Dochód z koncertu w kwocie 1000 zł przeznaczony został na ofiary wojny w Dombasie. W szkole organizowana była również zbiórka artykułów szkolnych oraz słodyczy. 

     • Z perkusją dookoła świata - koncert

     • Dnia 04.03.2019 r. w naszej szkole odbył się koncert muzyczny pt. „Z perkusją dookoła świata” poprowadzony przez Duet Perkusyjny A2 z Łódzkiego Biura Koncertowego „WIRTUOZ”.

     • KOLEJNE SPOTKANIA Z PRZYJACIÓŁMI ZIPPIEGO W KLASIE IIB

     • KOLEJNE SPOTKANIA Z PRZYJACIÓŁMI ZIPPIEGO W KLASIE IIB

      Zakończyliśmy kolejną część spotkań z Zippim odnoszącą się do prawidłowej komunikacji. Dowiedzieliśmy się kto może nam pomóc i jak mówić to, co chcemy przekazać w sposób zrozumiały dla rozmówcy. Odgrywaliśmy różne scenki, które miały nas nauczyć praktycznych rozwiązań problemu. Udowodniliśmy też, że wokół jest wiele osób, które mogą nam pomóc. Nie musimy się zamartwiać w samotności.

      Na ostatnim spotkaniu zaczęliśmy już kolejną, trzecią część naszej przygody
      z przyjaciółmi Zippiego, której tematyka dotyczy przyjaźni. Rozmawialiśmy o tym, jak utrzymać przyjaźń, aby mogła trwać. Odgrywaliśmy także scenki dotyczące relacji koleżeńskich. Zrobiliśmy papierową kukiełkę symbolizującą przyjaciela. Siedzieliśmy
      w kręgu i opowiadaliśmy o swoich przyjaciołach (kiedy się poznaliśmy, w jaki sposób, dlaczego się polubiliśmy). Dyskutowaliśmy też, czy można przyjaźnić się z więcej niż jedną osobą.

      Nasz Zippi przysłuchiwał się rozważaniom o emocjach. Sam też dostał swoją walentynkę, a nawet dwie i jednego kwiatka z plasteliny. Na pewno czuje się przyjacielem klasy IIB. My natomiast pozostaniemy w temacie przyjaźni kolejne trzy spotkania i jak zwykle poćwiczymy bycie dobrym przyjacielem.

      J. Chrobak

     • VIII edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego  „Pisać dobrze ten potrafi, kto się uczy ortografii”

     • 15 lutego 2019 r. w naszej szkole odbyła się VIII edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego  „Pisać dobrze ten potrafi, kto się uczy ortografii”

      Celem konkursu jest dbałość o czystość i piękno języka ojczystego oraz motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii.                                     

      W konkursie wzięło udział 12 uczniów z czterech szkół podstawowych z terenu Gminy Krościenko nad Dunajcem. Finaliści  zostali wyłonieni  w drodze eliminacji szkolnych.                                      

      Konkurs polegał na napisaniu dyktanda.

       

      Mistrzami ortografii zostali:

       

      I miejsce: Małgorzata Szerszeń (SP nr 2 Krościenko n.D)

      II miejsce: Angelika Zabrzeska (SP nr 2 Krościenko n.D)

      III miejsce: Kamila Królczyk (SP Grywałd)

       

      Za udział w konkursie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. 

       

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • KOSMICZNY TYDZIEŃ W PRZEDSZKOLU

     • Kosmiczny tydzień

      W ostatnim tygodniu lutego w naszym przedszkolu zapanowała „kosmiczna” atmosfera. Zajęcia miały na celu rozbudzenie u dzieci zainteresowań otaczającym nas wszechświatem. Dzieci oglądały różne filmy, książeczki o kosmosie, planetach, podróżach kosmicznych, lądowaniu człowieka na Księżycu. Zastanawialiśmy się też, czy życie na innych planetach jest możliwe i czy UFO naprawdę istnieje.
      W trakcie różnych zajęć i zabaw dzieci poznały planety układu słonecznego, śpiewały piosenkę o Ufoludkach, tworzyły matematyczną rakietę. Każdy miał okazję przyczynić się do stworzenia naszego wspólnego, przedszkolnego kosmosu. Najwięcej emocji wśród dzieci wywołał „lot” rakietą wykonaną wspólnie na zajęciach. To był „nieziemski” tydzień.

      J. Komorek

     • Bal karnawałowy w przedszkolu

     • Bal karnawałowy

      W dniu 26 lutego 2019 roku w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Już od kilku dni trwały przygotowania do tego wydarzenia, dzieci projektowały maski karnawałowe, ozdabiały papierowe balony, nauczycielki dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy.
                Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe, postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać króla, królewny
      i księżniczki, Spider-Mana, Superbohatera, motylka, biedronkę, myszkę dinozaura, pirata, policjanta i strażaka a nawet aniołka. Niektórych trudno było rozpoznać.. 
                Przedszkolaki świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach i zabawach w rytm samby, walczyka, "Kaczuch" i innych przebojów znanych dzieciom. Nie zabrakło także pysznego poczęstunku. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu.

      Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

      J. Komorek

       

     • Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

     • 15 luty 2019 r. pomimo kalendarzowej zimy, okazał się najcieplejszym dniem  w roku, ponieważ wtedy w naszym przedszkolu gościliśmy nasze ukochane Babcie i Dziadków. Ten dzień sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na  twarzach.  

      Przedszkolaki przedstawiły swój program artystyczny , w którym pokazały swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie.  Dumni Dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy  reprezentowały swoje umiejętności. Dzieci  dla swoich Dziadków przygotowały laurki oraz wręczyły kalendarze ze swoim zdjęciem. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, podczas którego każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego Dziadka lub Babci. Dziękujemy Gościom za przybycie, a Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

      J.Komorek

     • Przedstawienie walentynkowe

     • Jak co roku, z okazji Walentynek, odbyło się w naszej szkole przedstawienie, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie klas 4-8. Spektakl został przygotowany głównie przez uczniów klas VI a i VI b oraz kl. IV b, która odegrała krótką inscenizację pt. „Romeo i Julia”.

      Przedstawienie przygotowały p. Agnieszka Warzecha i Anna Topolska, a piękną dekorację wykonała p. Ewa Majerczak.

      Poszczególne części przedstawienia uatrakcyjniał śpiew Ani Chrobak, Julii Zachwiei, Ani Derkacz i Oli Kozłeckiej, które nagrodzono gromkimi brawami.

      Na zakończenie uczniowie przekazali wszystkim życzenia walentynkowe, a naszym nauczycielom wręczono słodkie niespodzianki. 

       

      Agnieszka Warzecha

     • Wizyta Ratownika Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

     • Dnia 21 lutego uczniów klasy IIA i IIB odwiedził Pan Kamil Kubik -  ratownik Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przybył on na zaproszenie wychowawczyń, aby przypomnieć dzieciom zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas górskich wycieczek oraz przybliżyć wychowankom istotę pracy ratowników GOPR – u. Pan Kamil przeprowadził z uczniami „burzę mózgów” na temat prawidłowego pakowania plecaka przed wycieczką w góry,  zapoznał ich też z „lawinowym ABC”, pokazał przyrządy potrzebne do uratowania ludzi uwięzionych pod śniegiem. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda i przekonać się jak działają - detektor lawinowy, sonda lawinowa i specjalna łopata do odkopywania ludzi zasypanych lawiną. Oglądali także sprzęt potrzebny do wspinaczki: uprząż, raki, liny. Pan ratownik objaśniał również, jak zachować się, kiedy ktoś na szlaku potrzebuje pomocy. Podkreślił, że najważniejsze jest dobre zaplanowanie wyprawy
      i przygotowanie się na każdą ewentualność, która może nam się przytrafić.

      W dalszej części spotkania dzieci rozmawiały z Panem Kamilem na temat wspinaczki górskiej. Mogły zobaczyć zdjęcia oraz filmik z wypraw Pana Kamila w Alpy. Na zakończenie zajęć wychowawczynie wręczyły prowadzącemu  podziękowanie w imieniu swoim i dzieci za czas poświęcony na edukację uczniów.

      Organizatorki spotkania dziękują również Ratownikom Górskim Sekcji Krościenko nad Dunajcem, którzy zawsze z wielkim zaangażowaniem realizują treści pogadanek 
      i z chęcią przyjmują zaproszenia na spotkanie z wychowankami Szkoły Podstawowej Nr 1
      w Krościenku n.D.

       J. Chrobak, I. Rysz

     • BAL KARNAWAŁOWY 20.02.2019

     • Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy to dzień    niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą    przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

       Tak też było u nas.

      W dniu 20.02.2019 r. w Naszej Szkole odbył się Bal Karnawałowy.

      Tego dnia już od rana w pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

      Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja,który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach.

      Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło,

      uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

      Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca

      w rytm samby, walczyka, Kaczuch.

       Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową.

      Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze.

       Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym dzieciom.

     • TYDZIEŃ DLA WIKTORII

     • Szkolny Klub Wolontariatu ogłasza akcję "Tydzień dla Wiktorii", która odbędzie się w dniach 25.02-01.03.2019 r. Podczas akcji sprzedawane będą ciasta, soki, babeczki. 
      Zapraszamy do włączenia się w nasze działania.

      opiekunowie SKU:
      J.Chrobak, M. Gębala

     • Walentynki w Przedszkolu

     • Walentynki w Przedszkolu

      MOŻE KOCHAM, MOŻE NIE,

      LECZ NA PEWNO LUBIĘ CIĘ”

      14 lutego w naszym przedszkolu realizowaliśmy zajęcia na temat miłości, przyjaźni i wzajemnego szacunku. Przedszkolaki uczestniczyły w tematycznych zabawach dydaktycznych, ruchowych oraz plastycznych. Nie zabrakło komplementów i przytulania . Radosnej atmosferze towarzyszyły walentynkowe akcenty w formie czerwonych serduszek . 

      J. Komorek

     • Poznajemy sporty zimowe

     • Poznajemy sporty zimowe

      W minionym tygodniu, w ramach tematyki sportów zimowych nasze przedszkolaki odwiedził gość-instruktor narciarstwa. Zaprezentował dzieciom sprzęt potrzebny do uprawiania tego sportu, odpowiedni strój, a także przedstawił zasady bezpieczeństwa obowiązujące na stoku. Na koniec była możliwość przymiarki przyniesionych rekwizytów, co cieszyło się wielkim zainteresowaniem.

      J. Komorek

     • WIECZÓR KOLĘD 01.02.2019 r.

     • Na zakończenie okresu bożonarodzeniowego 01.02.2019 r. odbył się w naszej szkole koncert kolęd i pastorałek. Uczniowie prezentowali wybrane przez siebie utwory indywidualnie, w duetach lub zespołowo. Widzowie mogli usłyszeć bardzo zróżnicowany repertuar, pojawiły się także instrumenty.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • spkroscienko@op.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
 • Galeria zdjęć

  • DZIEŃ KOBIET
  • IX edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego
  • DZIEŃ DINOZAURA
  • Zabawa Karnawałowa
  • Karnawałowe szaleństwa przedszkolaków
  • ŻYCZENIA WALENTYNKOWE
  • DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA
  • ŻYWA LEKCJA HISTORII
  • SUKCES SIATKAREK
  • Kolędowanie w  Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym
  • Zawodnicy Verva Warszawa znowu nie zawiedli. Piłka z podpisami największych gwiazd reprezentacji Polski, Francji i Belgii już czeka na licytację.
  • II WIECZÓR KOLĘD