• TYDZIEŃ DLA WIKTORII

     • Szkolny Klub Wolontariatu ogłasza akcję "Tydzień dla Wiktorii", która odbędzie się w dniach 25.02-01.03.2019 r. Podczas akcji sprzedawane będą ciasta, soki, babeczki. 
      Zapraszamy do włączenia się w nasze działania.

      opiekunowie SKU:
      J.Chrobak, M. Gębala

     • Walentynki w Przedszkolu

     • Walentynki w Przedszkolu

      MOŻE KOCHAM, MOŻE NIE,

      LECZ NA PEWNO LUBIĘ CIĘ”

      14 lutego w naszym przedszkolu realizowaliśmy zajęcia na temat miłości, przyjaźni i wzajemnego szacunku. Przedszkolaki uczestniczyły w tematycznych zabawach dydaktycznych, ruchowych oraz plastycznych. Nie zabrakło komplementów i przytulania . Radosnej atmosferze towarzyszyły walentynkowe akcenty w formie czerwonych serduszek . 

      J. Komorek

     • Poznajemy sporty zimowe

     • Poznajemy sporty zimowe

      W minionym tygodniu, w ramach tematyki sportów zimowych nasze przedszkolaki odwiedził gość-instruktor narciarstwa. Zaprezentował dzieciom sprzęt potrzebny do uprawiania tego sportu, odpowiedni strój, a także przedstawił zasady bezpieczeństwa obowiązujące na stoku. Na koniec była możliwość przymiarki przyniesionych rekwizytów, co cieszyło się wielkim zainteresowaniem.

      J. Komorek

     • WIECZÓR KOLĘD 01.02.2019 r.

     • Na zakończenie okresu bożonarodzeniowego 01.02.2019 r. odbył się w naszej szkole koncert kolęd i pastorałek. Uczniowie prezentowali wybrane przez siebie utwory indywidualnie, w duetach lub zespołowo. Widzowie mogli usłyszeć bardzo zróżnicowany repertuar, pojawiły się także instrumenty.

     • DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA W KL. II B

     • Dzień Babci  i Dziadka w klasie IIB

      Dzień Babci i Dzień Dziadka – ważne dni w naszym kalendarzu – wypadły akurat podczas ferii. Nie stanęło to jednak na drodze uczniom klasy IIB, którzy świętowali
      z babciami i dziadkami 8 lutego. Dzieci wspaniale wystąpiły. Recytowały trudne i długie wiersze, śpiewały dawne przeboje („Wszystkiego najlepszego! Radości, szczęścia moc”, „Zawsze niech będzie słońce” czy „Złoty pierścionek”), a podsumowaniem wszystkich ciepłych słów był pięknie wykonany taniec z chustkami do piosenki pt. „You are the reason”. Oczywiście nie zabrakło podarunków pieczołowicie przygotowanych przez drugoklasistów. Super medali  i kolorowych laurek.

      Po występie wszyscy udali się do klasy na słodki poczęstunek, a wnuki miały okazję, żeby usiąść na kolanach swoich kochanych bliskich. Miło było patrzeć, jak wzruszone babcie i dumni dziadkowie świętują razem z dzieciakami.

      Dziękuję wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie do nas. Uczniowie byli bardzo szczęśliwi, mogąc dla Was wystąpić. Moją wdzięczność kieruję też do rodziców, którzy pomogli mi w przygotowaniu dzieci do recytacji. Cała uroczystość nie mogłaby się odbyć, gdyby nie zaangażowanie niezawodnych mam z Rady Oddziałowej. Po raz kolejny wspólnymi siłami udało nam się wykonać kolejny krok w wychowywaniu najmłodszych.

      „Wiwat babunie, wiwat dziadkowie śpiewamy,

      Bo nasze babcie, bo naszych dziadków kochamy.

      Niech się uśmiechną, niech będą zawsze szczęśliwi,

      Dziś w dniu ich święta – zdrowia, radości życzymy!”

       

      J.Chrobak

     • STRAŻAK Z WIZYTĄ :)

     • Dnia 6 lutego 2019 r. klasę IIB odwiedził pan Piotr Oleś - strażak w Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu. Przybył on na zaproszenie pani Joanny Chrobak – wychowawczyni klasy – w związku z realizowanymi tematami dydaktycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa i orientacji zawodowej. Na zajęcia zostali zaproszeni również uczniowie klasy równoległej wraz z wychowawczynią – panią Iwonką.

      Pan Piotr opowiedział uczniom o zasadach bezpiecznego obchodzenia się
      z ogniem i urządzeniami elektrycznymi, a także przypomniał zasady bezpieczeństwa w czasie zabaw oraz poruszania się w ruchu drogowym. Przedstawił też rolę strażaków w służbie ludziom. Jednocześnie podkreślił, że najważniejsze jest powiadomienie o zagrożeniu osób dorosłych lub wykorzystanie numerów alarmowych. Dzieciom nie wolno samym usuwać niebezpiecznych kabli, narzędzi czy gasić pożaru!

      Na koniec spotkania drugoklasiści mogli zadać gościowi własne pytania oraz przymierzyć kask i kurtkę wchodzące w skład uniformu, który zakładają strażacy, gdy wyruszają na akcję ratowniczą. Pan Piotr dowiedział się też, że wśród drugoklasistów są już pierwsi ochotnicy zasilający szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej. Bardzo się ucieszył
      i zachęcał ich do podejmowania wyzwań, a także rozwijania się w tym wymagającym zawodzie. Swoim wystąpieniem wzbudził w uczniach duże zainteresowanie, ponieważ pod koniec zajęć dzieciaki prosiły gościa o autograf. To była bardzo pouczająca lekcja. Może wśród naszych wychowanków będą bohaterowie ratujący mienie i życie ludzi?

      Pani Joanna Chrobak wręczyła panu Piotrowi podziękowanie za przeprowadzenie pogadanki, a dzieci ofiarowały swoje rysunki. Gość zaś zostawił uczniom kilogram słodkich galaretek, które zostały sprawiedliwie podzielone i skonsumowane.

      Organizatorka spotkania dziękuje panu Piotrowi, który zawsze z wielkim zaangażowaniem  poświęca swój wolny czas na edukowanie młodego pokolenia.

      J. Chrobak

     • Wyciąg na Stajkowej :)

     • Uczniowie Naszej Szkoły mogą korzystać z wyciągu na Stajkowej  codziennie od godz. 17.00 do 20.00 w cenie 10 zł.

     • MAM TALENT – Karolina Kwiatek

     • MAM TALENT – Karolina Kwiatek

       

      Po rocznej przerwie wracamy do prezentowania sylwetek naszych uzdolnionych uczniów. Zachęcamy do lektury tekstu oraz obejrzenia małej galerii prac uczennicy klasy VIII – KAROLINY KWIATEK (na korytarzu, przy głównym wejściu do szkoły).

       

      Karolina jest utalentowana artystycznie – plastycznie i muzycznie. W obydwu tych dziedzinach rozwija się i osiąga sukcesy. Podziwiając Jej prace plastyczne można być pewnym, że tych osiągnięć będzie jeszcze wiele. Oto dotychczasowe:

       

      • Nagroda Strefy Młodych Architektów w VII edycji konkursu „Dom i ogród moich marzeń” – Małopolska Okręgowa Izba Architektów; 2013r.,

       

      • II miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. „Projekt okładki książki z okazji 50-lecia Szkoły Podstawowej Nr 1  im. Adama Mickiewicza w Krościenku n.D”;  grudzień 2016r.,

       

      • Dwukrotne zwycięstwo w międzyszkolnym przeglądzie „Mam talent” w kategorii talent plastyczny, organizowanym przez naszą Szkołę; czerwiec 2017 i 2018r.

       

      Karolina specjalizuje się w rysowaniu portretów (są to często wizerunki postaci filmowych). Robi to z niezwykłą precyzją i zachowaniem proporcji.

      Jeszcze raz zachęcamy do obejrzenia małej galerii – to tylko próbka talentu naszej zdolnej uczennicy.

       

       

                                                                                                                                                       K. Musiał

     • Dzień Babci i Dziadka kl. II a

     • Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowy dzień. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów,  radości i wzruszeń.

                  Z pewnym opóźnieniem z powodu ferii - dnia 5 lutego odbyła się ta wspaniała impreza. W  udekorowanej sali gimnastycznej dzieci przedstawiły program artystyczny. W większości były to  wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Drugoklasiści przygotowali również dla gości inscenizację pt: „Zielony Kapturek”.

      Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, wykonanymi własnoręcznie. Rodzice naszych pociech przygotowali również dla nich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

      Serdecznie dziękuję rodzicom, którzy pomogli w przyjęciu, a także upiekli pyszne ciasta.

      Iwona Rysz

     • Kolejny Mistrz Świata- kolejna koszulka na licytację :) Damian Wojtaszek

     • Kolędowanie w  Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym

     • Kolędowanie w  Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym

      W piątek 1 lutego odwiedziliśmy podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Krościenku nad Dunajcem. Uczniowie klasy IIB w pięknych strojach zaprezentowali krótką inscenizację o tematyce bożonarodzeniowej, a „ekipa trębaczy” z klas – V, VIA, VII profesjonalnie zagrała kolędę. Potem wręczyliśmy dzieciakom prezenty zebrane jeszcze przed świętami w ramach akcji Szkolnego Klubu Wolontariatu.

      Pani Joanna Sokołowska – Dyrektor Ośrodka serdecznie podziękowała nam za pamięć
      i uroczy występ. Do podziękowań dołączyli się też wychowawcy pracujący w placówce. Zrobiliśmy sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie i obdarowani słodkościami wróciliśmy do szkoły.

      „Prawdziwym bogactwem człowieka jest całe dobro, jakie czyni dla świata”   Mahomet

                  Cieszymy się, że wywołaliśmy uśmiechy na twarzach odwiedzonych dzieci
      i dorosłych. Dzięki temu też otrzymaliśmy dary: przełamywania barier, wspólnego przebywania, możliwości prezentowania swoich talentów. Są to prezenty o wiele cenniejsze niż dobra materialne.

      J.Chrobak, M. Gębala

     • Koszulki Mistrzów Świata

     • Specjalnie dla naszej szkoły :) Koszulki jadą z Warszawy  z  pozdrowieniami od Mistrzów Świata- Bartosz Kurek i Bartosz Kwolek.

     • Kolejne spotkanie z Zippim

     • Kolejne spotkanie z Zippim

      Jeszcze przed feriami odbyło się kolejne spotkanie uczniów klasy II B z ferajną Zippiego. Tym razem zastanawialiśmy się nad umiejętnością dobrego słuchania. Podawaliśmy przykłady, po czym poznajemy, że ktoś nas słucha, a także co czujemy kiedy inni nas nie słuchają. Znajdywaliśmy też przykłady sytuacji, gdy trudno nam jest słuchać drugiej osoby. Dzieci zgodnie przyznały, że każdemu zdarzyło się być w roli słuchacza i mówiącego. Obydwie te role są niezwykle ważne w prawidłowej komunikacji.

      Powinniśmy zapamiętać, że na dobrą komunikację składają się zasady: „powiedz, jak się czujesz”, „dlaczego tak się czujesz” i „szanuj w rozmowie innych”. Zamiast komunikatu: „Nie chcesz mnie słuchać, jesteś głupi!” można powiedzieć: „Jest mi bardzo przykro, gdy mnie nie słuchasz. Czuję się wtedy mało ważny. Dlaczego tak robisz?”

      W dalszym ciągu ćwiczymy nasze umiejętności społeczne. Staramy się przestrzegać złotej zasady – „Rozwiąż problem, ale nie krzywdź innych”. Myślę, że ferie są na to dobrym czasem, szczególnie podczas wspólnych, dziecięcych zabaw. Ciekawe co na to nasz Zippi? Pewnie śpi smacznie w cieplutkim pokoju u Maksa. Nie wiadomo, czy będzie chciał wrócić…

      J. Chrobak

     • Apel dotyczący zasad bezpiecznego zachowania się w czasie ferii

     • W środę 9 stycznia w małej sali gimnastycznej odbył się apel podsumowujący pierwsze półrocze dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III. Przedstawiona została prezentacja multimedialna na temat zasad bezpiecznego zachowania się w czasie ferii, ze szczególnym uwzględnieniem zabaw na śniegu i lodzie. Dzieci mogły pochwalić się wiedzą na ten temat i wypowiedzieć na forum zgromadzonych. Nauczyciele przypomnieli także o odpowiednim zachowaniu podczas przerw.

      Na koniec wychowawcy klas I-III poprosili na środek sali uczniów osiągających bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu, aby móc ich publicznie wyróżnić za ciężką pracę. Wierzymy, że na koniec roku będzie ich jeszcze więcej.

      J.Chrobak, I.Rysz

     • SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

     • „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

      nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

         Jan Paweł II

      Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu dziękują wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i włączyli się w akcje charytatywne, które organizowane były w naszej szkole                 od października do grudnia 2018 roku. Dzięki tym ludziom dobrego serca mogliśmy przede wszystkim pomóc szczególnie wrażliwym i bezbronnym istotom – dzieciom.

      Szkolny Klub Wolontariatu brał udział w:

      - sprzedaży kartek świątecznych dla Stowarzyszenia „Sursum Corda” w ramach kampanii „Świąteczne Kartki Dobroczynne”, z których dochód  przeznaczony został dla osób `chorych i niepełnosprawnych objętych programem „Na ratunek”. Akcja trwała od 10 do 21 grudnia. Sprzedano 68 kartek. Zebrano 138 zł. Dokonano przelewu kwoty na konto Stowarzyszenia.

      - zbiórce środków pieniężnych na chorego Miłoszka, który cierpi na wrodzoną wadę serca i żyje z połową serduszka. Potrzebuje pieniędzy na dalszą walkę o życie. Akcja trwała                       od 17 do 21 grudnia. Zebrano 290,22 zł. Dokonano przelewu na konto fundacji „Szlachetny Gest”, która opiekuje się chłopcem.

      - zbiórce materiałów plastycznych, książeczek i słodyczy przeznaczonej na rzecz podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Krościenku nad Dunajcem. Akcja trwała od 6 do 21 grudnia. Po feriach udamy się z wizytą kolędniczą do wychowanków ośrodka i wręczymy im zebrane dary.

      Oczywiście nie możemy zapomnieć o zbiórce zniczy. Akcja trwała od 15 do 30 października. Znicze zbierano w holu szkolnym do specjalnego koszyka. Umieszczono je później na opuszczonych grobach podczas świąt listopadowych. Grupa wolontariuszy wraz              z opiekunami czyściła zaniedbane miejsca pochówku na cmentarzu komunalnym. Zapalano także znicze w wybranych miejscach pamięci (na grobach: nieznanych żołnierzy, zmarłych nauczycieli, duchownych). Odwiedzono też Stary Cmentarz przy ulicy Jagiellońskiej oraz Cmentarz Żydowski.

      Bardzo serdecznie dziękujemy również rodzicom członków Szkolnego Koła Wolontariatu, którzy pomagają dzieciom stawać się wrażliwymi ludźmi oraz wszystkim wolontariuszom, którzy z wielkim zaangażowaniem podejmowali działania społeczne w swoim czasie wolnym.

      Z poważaniem

      opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu

      p. Joanna Chrobak i p. Monika Gębala

     • Julia Zachwieja zdobywczynią II miesca w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej „Christmaslieder & Weihnachtssongs”

     • W czwartek 10.01.2019 roku w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy w sali kinowej odbyła się szósta edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej „Christmaslieder & Weihnachtssongs”. Pomysłodawcami i organizatorami konkursu są nauczyciele języków obcych Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy. W konkursie tegorocznej edycji wzięło udział 11 szkół z terenu powiatu nowotarskiego. Były to szkoły z Ochotnicy Dolnej, Krościenka, Szczawnicy, Szachtowej, Klikuszowej, Lasku, Morawczyny, Tylmanowej i Grywałdu. Uczestnicy konkursu zaprezentowali piosenki świąteczne w języku niemieckim i angielskim. Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach (dla solistów i duetów) dla dwóch grup wiekowych (klasy szóste i siódme oraz klasy ósme i trzecie gimnazjum).

      Głównym celem przyświecającym organizatorom jest propagowanie nauki języków obcych wśród młodzieży oraz promowanie aktywności twórczej. Tegoroczni uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością. Śpiewali przy akompaniamencie różnych instrumentów takich jak gitara elektro-akustyczna, gitara elektryczna czy fortepian. Jury w składzie: pani Alina Lelito – dyrektor MOK w Szczawnicy, pani Agata Werner- nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku n. D, pan Jan Manowski- tłumacz przysięgły języka niemieckiego, oceniało poprawność językową, stronę muzyczno-wokalną, interpretacją wykonywanych utworów oraz ogólny wyraz artystyczny. Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Szczawnica.

      Wyniki konkursu:

      Kategoria soliści- klasy ósme i trzecie gimnazjum:

      Miejsce I- Gabriela Gierczyk – Zespół Szkolno- Przedszkolny im. Majora H. Sucharskiego w Tylmanowej

      Miejsce II- Julia Zachwieja- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krościenku n. D

      Miejsce III- Kamila Maurer– Zespół Szkolno- Przedszkolny im. Majora H. Sucharskiego w Tylmanowej

      Nagrody laureatom wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica pan Grzegorz Niezgoda oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy pani Alina Lelito.

       

     • Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe w przedszkolu

     • Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy okres roku. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania.

      Ten wyjątkowy dzień w naszym przedszkolu miał miejsce 21 grudnia 2019 roku. Dzieci wraz z wychowawczyniami zaprosiły rodziców na przedstawienie „Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe". Przedszkolaki z wielkim przejęciem, najpiękniej jak umiały, recytowały wiersze, śpiewały piosenki świąteczne oraz kolędy. Na zakończenie złożyliśmy sobie wszyscy życzenia, a dzieci obdarowały swoich rodziców własnoręcznie zrobionymi prezentami. Czas upłynął w miłej, świątecznej atmosferze.

     • Jeżdżę z głową- harmonogram zajęc

     • HARMONOGRAM WYJAZDÓW NA STOK NARCIARSKI „STAJKOWA”
      W RAMACH PROJEKTU „JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ” – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1

      W KROŚCIENKU (przystanek: ul. Biały Potok, Rynek)

      15.01- wyjazd 12.20, zajęcia 13.00-15.30, planowany powrót 15.50

      16.01- wyjazd 12.35, zajęcia 13.00-15.30, planowany powrót 15.50

      17.01- wyjazd 12.35, zajęcia 13.00-15.30, planowany powrót 15.50

      18.01- wyjazd 12.35, zajęcia 13.00-15.30, planowany powrót 15.50

      21.01- wyjazd 12.35, zajęcia 13.00-15.30, planowany powrót 15.50

      22.01- wyjazd 12.35, zajęcia 13.00-15.30, planowany powrót 15.50

      23.01- wyjazd 12.35, zajęcia 13.00-15.30, planowany powrót 15.50

      24.01- wyjazd 12.35, zajęcia 13.00-15.30, planowany powrót 15.50

       

       

       

       

       

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • spkroscienko@op.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
 • Galeria zdjęć

  • DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA
  • ŻYWA LEKCJA HISTORII
  • SUKCES SIATKAREK
  • Kolędowanie w  Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym
  • Zawodnicy Verva Warszawa znowu nie zawiedli. Piłka z podpisami największych gwiazd reprezentacji Polski, Francji i Belgii już czeka na licytację.
  • II WIECZÓR KOLĘD
  • „A Słowo ciałem się stało i mieszkało między nami.”
  • Wigilia klasowa w kl. VII
  • Warsztaty bożonarodzeniowe w Instytucie Języków Obcych w Nowym Sączu.
  • Spotkanie z Davidem Pearcem
  • ŚWIĘTO PATRONA
  • Konkurs kolęd i piosenek świątecznych w języku angielskim