• Wycieczka klasy VI A
     • Wycieczka klasy VI A

     • W dniach 7.03-8.03. 2018  11 uczniów z klasy VI a z naszej szkoły wyruszyło na dwudniowa wycieczkę górską do Obidzy, miejscowości odległej około 20 kilometrów od Krościenka. Klasa wyruszyła busem spod budynku szkoły pod troskliwą opieką pani Elżbiety Opyd, przewodniczki górskiej i członkini GOPR-u , aby później wspinać się na wysokie partie Beskidu Sądeckiego do Chaty Na Bucniku(830 m. n. p. m.) Jest to schronisko  górskie  niedaleko Głównego Szlaku Beskidzkiego. Uczniowie spędzili radosne chwile na zabawach na śniegu, którego pod dostatkiem było wokół chaty, zjeżdżaniu na sankach z góry, bitwie na śnieżki oraz slalomach saneczkowych. Z wielkim apetytem zjedli smaczny obiad  a w godzinach popołudniowych uczestniczyli w ciekawych zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez gospodarzy , pana Jacka i panią Monikę. Pan Jacek zainicjował pogadankę na temat życia rodzinnego, uczuć i rozwoju emocjonalnego młodego pokolenia oraz poprowadził ciekawą dyskusję na temat obejrzanego filmu pt. ,,Cyrk motyli”. Wieczorem po kolacji uczniowie  spędzili czas przy grach planszowych, na  czytaniu dostępnych bogatych zbiorów książek oraz komentowaniu wrażeń wycieczkowych.

      Drugiego dnia wcześnie rano po śniadaniu serdecznie pożegnaliśmy się z gospodarzami i  wyruszyliśmy w drogę powrotną   szlakiem czerwonym, czyli Głównym Szlakiem Brskidzkim. Pani Ela ciekawie tłumaczyła jak poruszać się w śnieżnych warunkach, jak omijać śnieżne pułapki na trasie, jak zimą zachowywać się w górach. Trasę na Przysłóp pokonaliśmy sprawnie, korzystając z zimowych uciech (zjazd na jabłuszkach, bitwa na śnieżki). Najtrudniejsze podejście na Dzwonkówkę też udało się pokonać w dobrym czasie. Za to zejście z Dzwonkówki pełne było śmiechu i radości , bo uczniowie korzystali z własnego ,,sprzętu zjazdowego”, czyli jabłuszek i szybko przemieszczali się w dół. Trasę Obidza- Krościenko uczniowie pokonali pieszo  w niespełna 4 i pól godziny. Wycieczka była bardzo udana, a uczniowie chociaż przemoczeni od topniejącego śniegu , byli zadowoleni i gotowi na następną  wyprawę w góry.   

                                                                                                                                                                  A.  Malinowska

      Galeria zdjęć...

    • Kulig
     • Kulig

     •     Zima to czas białych „szaleństw” na śniegu. W tym okresie dzieci chętnie przebywają na świeżym powietrzu, korzystając z różnych atrakcji i sportów.
           Dnia 6 marca uczniowie klas pierwszych wybrali się na kulig do Krasu. Przejażdżka saniami w zaprzęgu konnym drogą przez otulony białym  puchem PPN sprawiła wszystkim uczestnikom niezwykłą frajdę i dostarczyła wielu wrażeń. Na uczniów już na początku czekało ognisko, na którym mieli możliwość upiec kiełbaski oraz się ogrzać. Czas wolny wypełniały zabawy na śniegu, bitwy na śnieżne kule oraz lepienie bałwanów. Punktem kulminacyjnym był tradycyjny kulig. Tak miło spędzony czas na pewno wszyscy będą długo wspominać.

                                                                                                                                                        I. Rysz

      Galeria zdjęć...

    • Mobilne planetarium
     • Mobilne planetarium

     • W poniedziałek (05.03.2018roku) uczniowie z Naszej Szkoły wzięli udział w zajęciach z astronomii podczas pokazu w mobilnym planetarium. Dzieci odbyły niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu. Poznały budowę Układu Słonecznego i naturalnego satelitę Ziemi (przyjrzały się jego powierzchni i parametrom fizycznym). Zobaczyły jak przebiegały niektóre misje księżycowe i jaką zyskaliśmy dzięki temu wiedzę. Zajęcia dostarczyły „kosmicznych wrażeń’’ uczniom 😊.

                                                                                                                                                                              M. Kwiatek

      Galeria zdjęć...

    • Badanie przesiewowe uczniów
     • Badanie przesiewowe uczniów

     • Szanowni Państwo,

      Instytut Ochrony Zdrowia realizuje obecnie, na zlecenie Ministra Zdrowia, badanie przesiewowe uczniów szkół podstawowych i średnich pod kątem występowania chorób alergicznych. Badanie zostało zaprojektowane przez lekarzy specjalistów oraz ekspertów z dziedziny nauk społecznych i epidemiologii, pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Badanie jest częścią Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

      Badanie jest całkowicie nieinwazyjne, polega na wypełnieniu ankiety. Specjalnie skonstruowany algorytm po zakończeniu ankiety podliczy wyniki badania dla konkretnej osoby - prawdopodobieństwo występowanie alergicznego nieżytu nosa i astmy oskrzelowej u badanego. Badanie nie zastępuje lekarza w jego pracy, ale znacznie ją ułatwia i przyspiesza diagnostykę.

      Badanie mieści się na stronie internetowej: http://malergia.pl w zakładce "Test Alergiczny". Strona oferuje również wyszukiwarkę konsultacji alergicznych, tak by każdy, kto podejrzewa alergię u swojego dziecka mógł wybrać dogodne miejsce i termin, znając czas oczekiwania w każdej poradni. 


      Szkoły, które wezmą udział w badaniu otrzymają ponadto bezpłatne broszury edukacyjne dotyczące alergii, w dwóch wersjach: dla rodziców i dla uczniów (odpowiednio dostosowaną do wieku i atrakcyjną graficznie).

      Udział w badaniu jest całkowicie bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami. 


      Filip Furman

      Dyrektor Działu Projektów Specjalnych

      Członek Zarządu

      Instytut Ochrony Zdrowia

    • Żywa lekcja przyrody
     • Żywa lekcja przyrody

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      2 lutego 2018 roku klasa III c udała się do siedziby Pienińskiego Parku Narodowego na żywą lekcję przyrody. Warsztaty przyrodnicze rozpoczęły się od przypomnienia sobie, w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy. Następnie dzieci obejrzały krótki filmik jak zwierzęta przygotowują się do zimy. Pani Alina Ptak- pracownik Pienińskiego Parku Narodowego uświadomiła dzieciom potrzebę niesienia pomocy zwierzętom w zimie oraz opowiedziała o pracy leśniczego. Dzieci zwiedziły siedzibę Pienińskiego Parku Narodowego, zobaczyły makietę całego parku, mogły zobaczyć również różne zwierzęta m.in. : wilki, niedźwiedzie, dziki. Bardzo dziękujemy pani Alinie Ptak oraz panu Stanisławowi Romanik za tak wspaniałe spotkanie z przyrodą. 

       

                                                                                                                                             M. Wójciak- Chrobak

                                                                                                                                                                 wychowawczyni klasy III c

      Galeria zdjęć...

    • „Memoriał Marii Kaczyńskiej”
     • „Memoriał Marii Kaczyńskiej”

     • Już po raz szósty w Rabce Zdroju na stoku narciarskim „Polczakówka” odbyły się zawody w narciarstwie alpejskim upamiętniające Panią Marię Kaczyńską. W tegorocznej edycji wzięła udział grupka narciarzy z naszej szkoły. Obyło się bez znaczących sukcesów sportowych, ale w tego typu imprezie ważny jest nie tylko wynik, lecz sam udział. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy złoty medal. Wiele emocji i radości sprawiło uczniom spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą. Memoriał zaszczycili swą obecnością między innymi: Minister Sportu Pan Jarosław Stawiarski, Minister Finansów Pan Wiesław Jańczyk, Senator Pan Jan Hamerski oraz Wojewoda Małopolski Pan Piotr Ćwik, a głównym organizatorem była Pani Poseł Anna Paluch. Miejmy nadzieję, że udział naszych uczniów w zawodach będzie zachętą do podjęcia treningów narciarskich. Gratuluję wszystkim osiągniętych wyników i dziękuję za sportową postawę.

                                                                                                                                            J. Piotrowski

      Galeria zdjęć...

    • Wycieczka klas VII i VIA
     • Wycieczka klas VII i VIA

     • Dnia 09.02.2018 r, tuż przed rozpoczęciem ferii, klasy VI a i VII wybrały się na wycieczkę do Nowego Sącza. Najpierw uczniowie wspólnie obejrzeli wzruszający film pt. "Cudowny chłopak", a następnie klasa VI a udała się do escaperoomu (to rodzaj gry zespołowej, która wymaga od uczestników sprytu i logicznego myślenia). Uczniowie podzieleni na trzy grupy zostali zamknięci w pomieszczeniach pełnych tajemnic, by je opuścić musieli rozwiązać szereg zagadek. Zaś VII na lodowisko. Z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

                                                                                                                                                                                             M. Gębala

      Galeria zdjęć...

       
       
    • Bal karnawałowy
     • Bal karnawałowy

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      6 stycznia 2018 roku uczniowie z klas od 0 do 3 uczestniczyli w balu karnawałowym. Dzieci bawiły się przy muzyce oraz brały udział w zabawach. Imprezę karnawałową poprowadził wodzirej. Wszystkie dzieci były przebrane za różne postacie z bajek. Była świetna zabawa :) 

                                                                                                                                           M. Wójciak-Chrobak

      Galeria zdjęć...

     •   6 stycznia dzieci z oddziału 0 1 uczestniczyły w balu karnawałowym. Imprezę prowadził wodzirej, dzieci bawiły się przy dźwiękach ulubionej muzyki, a także brały udział w licznych zabawach i konkursach. Po zabawie, mali przebierańcy, udali się na poczęstunek przygotowany przez ich rodziców. Wszyscy świetnie się bawili :).

      Galeria zdjęć...

    • Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych
     • Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych

     • Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży długo oczekiwany czas zabaw i sportów na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one bezpiecznie i szczęśliwie, a wszyscy wypoczęci wrócili do szkoły, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas ferii. O tym przypomniał nam funkcjonariusz policji z Komisariatu Policji w Krościenku n.D, podczas piątkowego spotkania z naszymi uczniami. Apel był również okazją do rozdania nagród i wyróżnienia uczniów, którzy brali udział w konkursach i aktywnościach szkolnych.

      Życzymy wszystkim udanych ferii i zasłużonego odpoczynku :)

                                                                                                                                                                                  M. Kwiatek

      Galeria zdjęć...

       

    • Dzień Babci i Dziadka w klasie II
     • Dzień Babci i Dziadka w klasie II

     • W dniu 22 stycznia 2017 roku o godzinie 10:00  uczniowie klasy II z okazji święta "Dnia Babci i Dziadka " na małej sali gimnastycznej zorganizowali występy, w trakcie których zaprezentowali przedstawienie "Jasełkowe". Na wstępie uczniowie wraz z wychowawcą złożyli gościom życzenia, dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki m.in "Piosenka dla babci i dziadka". Dzieci wręczyły swoim bliskim własnoręcznie wykonane kwiaty oraz aniołki. Następnie uczniowie wraz z bliskimi udali się do klasy, gdzie został przygotowany poczęstunek przez mamusie :-). Wnuczęta spędziły ten czas w sali na kolanach swoich babć i dziadków. Wszyscy byli bardzo szczęśliwi.

      Galeria zdjęć...

    • Jeżdżę z głową
     • Jeżdżę z głową

     • Gmina Krościenko nad Dunajcem po raz szósty realizuje projekt współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego pod nazwą „Jeżdżę z głową”. W programie uczestniczy 72 uczniów z 4 szkół podstawowych z terenu Gminy Krościenko n.D.
      Projekt ma na celu przede wszystkim nabycie przez najmłodszych umiejętności i podstaw poprawnej techniki jazdy na nartach/snowboardzie, wzrost bezpieczeństwa młodych Małopolan poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z tras i stoków narciarskich oraz nabycia nawyku jazdy w kasku, jak i poprawę kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów małopolskich szkół podstawowych.
      Zajęcia nauki jazdy na nartach/snowboardzie odbywają się na wyciągu narciarskim „Stajkowa” w Krościenku nad Dunajcem w postaci 8 jednodniowych wyjazdów. Jeden kurs nauki trwa 20 godzin. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów, a dowóz na zajęcia odbywa się autobusem pod nadzorem dwóch opiekunów. Do przeprowadzenia zajęć wypożyczany jest sprzęt narciarski i snowboardowy wraz z kaskami.
      Na realizację projektu Gmina otrzymała 10.900,00 zł z Województwa Małopolskiego. Wkład własny Gminy wynosi 12.680,00, wpłaty rodziców dzieci biorących udział w projekcie wynoszą 7.200,00 zł Całkowity koszt projektu opiewa na kwotę 30.780,00 zł.

      Więcej...

    • REKRUTACJA
     • REKRUTACJA

     • TERMINY DOKONYWANIA CZYNNOŚCI W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM
      ORAZ POSTĘPOWANIU UZUPEŁNIAJĄCYM DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
      I PUNKTÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ KROŚCIENKO NAD UNAJCEM NA ROK SZKOLNY 2018/2019

       

      Data

      Etap rekrutacji/czynność rodzica

      od

      do

      Kontynuacja edukacji przedszkolnej

      22 lutego

       

       

      2 marca

       

      Złożenie potwierdzenia o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym w oddziale przedszkolnym/punkcie przedszkolnym

      Postępowanie rekrutacyjne do oddziałów/punktów przedszkolnych
      w szkołach podstawowych

      5 marca

       

       

      27 marca

       

      Złożenie w szkole pierwszego wyboru podpisanego wniosku o przyjęcie do oddziału/punktu przedszkolnego oraz dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów rekrutacyjnych.

      10 kwietnia

       

      Opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych
      i niezakwalifikowanych.

      10 kwietnia

       

      17 kwietnia

       

      Złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka
      w szkole, do której dziecko zostało zakwalifikowane.

      27 kwietnia

       

      Opublikowanie list dzieci przyjętych
      i nieprzyjętych

      Procedura odwoławcza

      od 27 kwietnia

      W terminie 7 dni od dnia opublikowania list dzieci przyjętych i nieprzyjętych rodzic może wystąpić
      do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia.

      W terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzic może wnieść do dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

      Postępowanie uzupełniające do oddziałów/punktów przedszkolnych
      w szkołach podstawowych

      13 czerwca

       

      19 czerwca

       

      Złożenie w szkole pierwszego wyboru podpisanego wniosku o przyjęcie oraz dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów rekrutacyjnych.

      25 czerwca

       

      Opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych
      i niezakwalifikowanych.

      25 czerwca

       

      2 lipca

       

      Złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka
      w szkole, do której dziecko zostało zakwalifikowane.

      3 lipca

       

      Opublikowanie list dzieci przyjętych
      i nieprzyjętych.

      od 3 lipca

      Procedura odwoławcza.

       

      Wnioski i oświadczenia dostępne na stronie: http://kroscienko-nad-dunajcem.pl/samorzad/oswiata/rekrutacja-do-szkol-podstawowych/

       

       

       

       

    • Zabawa karnawałowa w II klasie
     • Zabawa karnawałowa w II klasie

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      W klasie drugiej jak widać stroje karnawałowe były bardzo starannie przygotowane przez rodziców. Najczęściej dominowały postacie z bajek. Jednak najbardziej liczył się dobry humor.

                D. Hurkała

      Galeria zdjęć...

    • Zabawa karnawałowa dla klas IV-VII!
     • Zabawa karnawałowa dla klas IV-VII!

     • Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, mieli okazję miło spędzić czas na zabawie karnawałowej zorganizowanej przy udziale wodzireja Pana Zdzisława Salisa, który oprócz tańca zapewnił, tak uczniom, jak i nauczycielom, mnóstwo dobrej zabawy! Niektórzy uczniowie podtrzymali też tradycję zakładania strojów karnawałowych, które okazały się hitem tegorocznej imprezy! W czasie przerwy, rodzice zorganizowali dzieciom mały poczęstunek, po którym znów wszyscy wrócili na salę gimnastyczną, by bawić się i tańczyć aż do godziny 19.00!

      To był wspaniały i wesoły czas! Na pewno zapamiętamy go na długo!

       

      Galeria zdjęć..

       

    • Poczta walentynkowa w naszej szkole!
     • Poczta walentynkowa w naszej szkole!

     • Samorząd Uczniowski, jak każdego roku zorganizował pocztę walentynkową. Uczniowie naszej szkoły mogą wrzucać anonimowe walentynki dla swoich koleżanek i kolegów. W piątek 9 lutego zostaną one wręczone adresatom. 

      Życzymy wszystkim udanej zabawy walentynkowej, dużo radości, przyjaźni i miłości. heart

    • Julia Zachwieja wyrózniona w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej!
     • Julia Zachwieja wyrózniona w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej!

     • W dniu 24 stycznia 2018 r., uczennica naszej szkoły- Julia Zachwieja, zostałą wyróżniona w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy. 

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       

      Galeria zdjęć...

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • spkroscienko@op.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
   • spkroscienko@gmail.com
 • Galeria zdjęć

  • Prelekcja w PPN i spacer śladami rodziny Dziewolskich
  • wystawa
  • klasy 0
  • Wicemistrzynie powiatu w halowej piłce nożnej
  • Bochnia
  • policja
  • Dzień nauczyciela
  • Spotkanie z podróżnikiem
  • Oczyszczacz powietrza
  • Dzień Papieski
  • Zubrzyca
  • Babia Góra