• Podziękowanie od Fundacji Adama Worwy z Nowego Targu za współpracę.
     • Podziękowanie od Fundacji Adama Worwy z Nowego Targu za współpracę.

     • Ponadto pięcioro uczniów naszej szkoły otrzymało zaświadczenia o wykonywaniu świadczeń wolontarnyjnych, a byli to następujący uczniowie:

      Agnieszka Potaśnik- kl. VII

      Karolina Kwiatek- kl. VII

      Klaudia Komorek- kl. VII

      Julia Salamon- kl. VI a

      Tomasz Dyda- kl. VI b

      Szczególne podziękowania należą się ks. proboszczowi Henrykowi Homoncikowi, za umożliwienie zorganizowania zbiórek na rzecz podopiecznych FAW na terenie kościoła, Panu Dyrektorowi Jackowi Piotrowskiemu, a także nauczycielom: pani Marcie Wolskie, Monice Gębali oraz Agnieszce Warzesze. 

    • Warsztaty edukacyjne w terenie pt. "Życie zwierząt" zorganizowane w ramach projektu „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”
     • Warsztaty edukacyjne w terenie pt. "Życie zwierząt" zorganizowane w ramach projektu „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”

     • W czerwcu bieżącego roku klasy 5a, 5b i 6a uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych w terenie pt. „Życie zwierząt” organizowanych przez  Koło Łowieckie nr 35 „Przehyba”  ze Szczawnicy. Wycieczka ta była bardzo ciekawa, uczniowie mogli uczestniczyć w ,,żywej lekcji przyrody” w malowniczych zakątkach gór. Organizatorzy przywitali naszych uczniów ze swoimi pupilami- trzema psami myśliwskimi. Dzięki temu spotkaniu mogliśmy dowiedzieć się jakie zwierzęta zamieszkują teren Małych Pienin, zobaczyć piękną roślinność i dowiedzieć się o funkcjach zdrowotnych wybranych gatunków. Członkowie koła łowieckiego przygotowali wystawę wypchanych zwierząt, dzięki którym można było z bliska zobaczyć jak w rzeczywistości  wyglądają mieszkańcy lasu. Dzięki jednemu z sygnalistów myśliwskim mogliśmy także wysłuchać różne melodie wygrywane podczas polowań i dowiedzieć się co poszczególne sygnały oznaczają dla ich uczestników. Pod koniec pobytu w lasach Szczawnicy uczniowie wspólnie piekli kiełbaskę na ognisku, grali w gry zespołowe.

      Zajęcia były zorganizowane w ramach Programu Priorytetowego – edukacja ekologiczna pt. „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”, na który szkoła otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

      Warsztaty edukacyjne w terenie pt. "Życie zwierząt" zorganizowane w ramach projektu „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2” - Obrazek 1                                                             J. Tokarczyk-Tudaj

      Galeria zdjęć...

    • Zajęcia w Pienińskim Parku Narodowym w ramach projektu „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”
     • Zajęcia w Pienińskim Parku Narodowym w ramach projektu „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      W maju i w czerwcu uczniowie naszej szkoły brali udział w prelekcjach na temat różnorodności biologicznej na obszarze Pienińskiego Parku Narodowego oraz w zajęciach edukacyjnych na ścieżce dendrologicznej. Prelekcje  obejmowały zapoznanie się i przejście ścieżka dendrologiczną, zlokalizowaną w bezpośrednim otoczeniu siedziby PPN. Umieszczono na niej 35 gatunków drzew i krzewów, które rosną na obszarze Pienin. Dzieci mogły dotknąć i obejrzeć z bliska okazy. W sali dydaktycznej budynku Pienińskiego Parku Narodowego, uczniowie obejrzeli film na temat życia zwierząt leśnych i roślin w różnych porach roku. Następnie podzieleni zostali na grupy, w których przydzielone zostały im zadania. Uczniowie wykonywali zadania z wielkim zaangażowaniem.

      Zajęcia były zorganizowane w ramach Programu Priorytetowego – edukacja ekologiczna pt. „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”, na który szkoła otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

      Zajęcia w Pienińskim Parku Narodowym w ramach projektu „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2” - Obrazek 1

      Galeria zdjęć...

    • Dzień Otwarty, Kiermasz
     • Dzień Otwarty, Kiermasz

     • Szanowni Rodzice!

      Uprzejmie informujemy, iż kiermasz podręczników do oddziałów „0” i do religii odbędzie się w dniu 27.06.2018 r. ( środa) w godzinach od 15.00- do 17.00 w budynku szkoły.

      Dzieci uczęszczające do Punktu przedszkolnego w roku szkolnym 2018/2019 nie będą korzystały z podręczników.

      Wykaz obowiązujących podręczników:

      Klasa „0”

      j. angielski- "Starft with fluffy"- MAC (to samo było w tym roku szkolnym)

      ed. przedszkolna- "Olek i Ada- na szlaku przygód- pakiet B+"- MAC

      religia- Jesteśmy dziećmi Boga- WAM

      Religia:

      kl. 1- Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa + ćwiczenia- WAM

      kl. 2- Kochamy Pana Jezusa + ćwiczenia- WAM

      kl. 5- Obdarowani przez Boga + ćwiczenia- WAM

      kl. 6- Przemienieni przez Boga + ćwiczenia- WAM

      kl. 7- Spotykam Twoje słowo + ćwiczenia - GAUDIUM

      kl. 8- z Tobą idę przez życie + ćwiczenia- GAUDIUM

       

      Podręczniki do religii dla kl. 3 i 4 wypożyczy ks. Proboszcz

      W tym dniu odbędzie się również „Dzień otwarty” dla nowo przyjętych uczniów do Punktu przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych. Rozpocznie się o godz. 16.00 w budynku szkoły.

      Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców wraz z dziećmi J  

    • Dzień Kultury Pienińskiej
     • Dzień Kultury Pienińskiej

     • We wtorek 12.06. 2018 roku w naszej szkole odbył się Dzień Kultury Pienińskiej. Pan Artur Majerczak instruktor tańca góralskiego, basista, tancerz i pasjonat kultury pienińskiej przedstawił i omówił instrumenty pasterskie, na których zagrał (róg, piszczałki i fujarki). Dzieci były zainteresowane, spodobała im się gra na tych instrumentach. Następnie pokazał i omówił strój maksi i męski. Dzieci oglądały przyniesione elementy starego stroje chłopięcego. Pan Artur odpowiadał na pytania dotyczące płyty „Tradycja” (nagranej wspólnie z p. Tomaszem Bodziarczykiem). Płyta zawiera instruktarz tańców i towarzyszącą muzykę pienińską. Pani Natalii Chrobak pomogła w prezentacji płyty. Pan Marian Jarosz również pasjonat naszej kultury, basista i Prezes Związku Podhalan w Krościenku, opowiedział o zmarłym Janie Kacwinie i jego charakterystycznym tańcu: „Stajerek Kacwinowy”.  Pan Jan Kubik prymista, laureat wielu nagród w konkursach i przeglądach kapel, zagrał na złubcokach i trombicie oraz omówił jej budowę.

      Uczniowie z klasy III B- szkolny zespół góralski zaśpiewał i zatańczył tańce: łobyrtany, zydówke, kotecke i polke pod kierunkiem wychowawczyni p. Grażyny Dziubek. Występ podobał się nauczycielom i braci uczniowskiej. Niektóre dzieci założyły stroje regionalne, a inne miały tylko elementy stroju. Pan Dyrektor i p. Grażyna Dziubek podziękowali za przybycie i udział w apelu w składzie: p. Jan Kubik, p. Marian Jarosz i p. Izabela Dusik, p. Artur Majerczak i p. Natalia Chrobak.

      Dzień kultury Pienińskiej przygotowała i przeprowadziła – pomysłodawczyni p. Grażyna Dziubek

                                                                                                                                                               G. Dziubek

      Galeria zdjęć...

    • Wycieczka klasy VI A I VII
     • Wycieczka klasy VI A I VII

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      W dniach 13- 14 czerwca 2018 r. uczniowie klasy VI a i VII wybrali się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.  Pierwszego dnia zwiedziliśmy zabytki sakralne w najmniejszym miasteczku w Polsce- Wiślicy. Następnie udaliśmy się na zamek w Chęcinach, a potem do rezerwatu „Kadzielnia”  i Muzeum Narodowego w Kielcach. Następnie, z platformy widokowej w Świętokrzyskim Parku Narodowym,  podziwialiśmy gołoborza. Na zakończenie dnia udaliśmy się na zwiedzanie Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Po przybyciu na miejsce noclegu zmęczeni  i głodni zjedliśmy pyszną obiadokolację. Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy do Ujazdu na zwiedzanie zamku Krzyżtopór, który wywarł na wszystkich ogromne wrażenie. Ostatnim punktem wycieczki był Sandomierz. Tutaj spacerowaliśmy wąwozem królowej Jadwigi, zwiedziliśmy kościół św. Jakuba oraz Muzeum Figur Woskowych Ojca Mateusza.  Z  tarasu znajdującego się na szczycie Bramy Opatowskiej podziwialiśmy uroczą panoramę Sandomierza i okolic. Wycieczkę zaliczamy do udanych. Dwa dni spędzone w Górach Świętokrzyskich na długo pozostaną w naszej pamięci.

                                                                                                                                                          M. Gębala

      Galeria zdjęć...

    • Wycieczka klasy IV do Krakowa
     • Wycieczka klasy IV do Krakowa

     • 14 czerwca 2018 roku uczniowie klasy IV udali się na wycieczkę do Krakowa i Niepołomic. Na początek w Krakowie zwiedzili Muzeum Lotnictwa, gdzie mogli poznać historię polskich lotników, zobaczyć wiele rodzajów samolotów, a nawet wejść do jednego z nich. Następnym punktem programu były zajęcia edukacyjne w Ogrodzie Botanicznym. Tam zobaczyli roślinność różnych stref klimatycznych, poznali ciekawostki z nimi związane. Na koniec uczniowie zwiedzili piękny, renesansowy zamek w Niepołomicach. Wszyscy uczestnicy pełni wrażeń wrócili do Krościenka.

      Wycieczka była zorganizowana w ramach Programu Priorytetowego – edukacja ekologiczna pt. „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”, na który szkoła otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

      Wycieczka klasy IV do Krakowa - Obrazek 1

                                                                                                                                                                   I. Bąk

      Galeria zdjęć...

       

    • Wycieczka zagraniczna do Włoch!
     • Wycieczka zagraniczna do Włoch!

     • W dniach od 01-10.06.2018 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: Panem Dyrektorem Jackiem Piotrowski, Panią Joanna Chrobak i Panią Agnieszka Warzechą wzięli udział w wyjeździe zagranicznym do Włoch (Bellaria Igea Marina). Podróżowaliśmy autokarem 17 godzin w jedną stronę! Po przyjeździe czekały na nas przytulne pokoje i pyszna obiadokolacja. Mieszkaliśmy w hotelu Meeting prowadzonym przez polski zespół, więc nie mieliśmy żadnych problemów z porozumiewaniem się. Te wspaniałe słoneczne dni spędziliśmy na plaży, spacerując po pięknej Bellarii oraz uczestnicząc w wycieczkach fakultatywnych do San Marino, Wenecji, Rzymu, Mirabilandii oraz Rimini. Czas na plaży spędzaliśmy pływając, opalając się, robiąc zamki z piasku, grając w piłkę oraz ucząc się zasad udzielania pierwszej pomocy.

      Wcale, ale to wcale, nie chciało nam się stamtąd wracać. Jednak wszystko, co dobre szybko się kończy. Przywieźliśmy za to wspaniałe wspomnienia, które zostaną z nami na zawsze. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

    • „WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI”, czyli szkolne święto pięknej wymowy.
     • „WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI”, czyli szkolne święto pięknej wymowy.

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Już po raz szósty odbył się w naszej szkole konkurs logopedyczny pod nazwą „Wierszyki łamiące języki – opowiadane i malowane”. Tym razem do udziału w nim zaproszone zostały nie tylko – jak do tej pory – dzieci z klas 0 – II, ale również przedszkolaki z naszego Punktu Przedszkolnego.

      Konkurs był zwieńczeniem całorocznej pracy logopedycznej i jak zwykle składał się z dwóch części – plastycznej i recytatorskiej. Zadaniem dzieci było wykonanie ilustracji do wybranego wiersza i jego recytacja, połączona z prezentacją pracy.

      W konkursie wzięło udział 9 maluchów, które pięknie deklamowały językowe, trudne „łamańce” i dodatkowo zaprezentowały się w pięknych strojach i z rekwizytami, nawiązującymi do treści wierszy. Jury przyznało następujące nagrody:

       

      I miejsce – Łucja Mruk – Punkt Przedszkolny

      II miejsce – Oliwia Kielur – Punkt Przedszkolny

      III miejsce – Julia Kozioł – Punkt Przedszkolny

      III miejsce – Marcel Tworek – Punkt Przedszkolny

      Wyróżnienie – Szymon Tworek – Punkt Przedszkolny

       

      Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody, które mogli sobie samodzielnie wybrać – zgodnie z upodobaniami.

      Gratulujemy wszystkim, dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu dzieci i zapraszamy również w przyszłym roku do wspólnej zabawy.

       

                                                                                                                                                                        K. Musiał 

      Galeria zdjęć...

    • Konkurs wiedzy o ekologii zorganizowany w ramach projektu „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”
     • Konkurs wiedzy o ekologii zorganizowany w ramach projektu „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      W maju i w czerwcu w naszej szkole miały miejsce rozgrywki konkursu wiedzy o ekologii dla uczniów z klas od I-VII. Dzieci musiały się wykazać wiedzą z zakresu regionu, ochrony przyrody i ekologii. Konkurs był dwuetapowy. W pierwszym wzięli udział wszyscy uczniowie i rozwiązywali test. Dwóch uczniów z najwyższymi wynikami przeszło do etapu II.  W II etapie mierzyły się ze sobą trzy drużyny w kategoriach:

      Klasy młodsze:

      1. Klasa I A i B i klasa II
      2. Klasa III A, III B, III C

      Klasy starsze:

      1. Klasa IV, V A, V B
      2. Klasa VI A, VI B i VII

      Odpowiednio do wieku, dzieci rozwiązywały różne typy zadań: rebusy, krzyżówki, rozpoznawanie gatunków chronionych zwierząt i roślin, segregowanie śmieci i pytania otwarte.

      Wyniki:

      Grupa młodsza:

       Kategoria I

      1 miejsce- klasa II (Patryk Walkowski i Anna Potaśnik)

      2 miejsce- klasa I A (Wiktoria Węglarz i Huber Chrobak)

      3 miejsce- klasa I B (Krzysztof Majkrzak i Maksymilian Majkrzak)

       

      Kategoria II

      1 miejsce- klasa III C (Amelia Surowiak i Karolina Romanik)

      2 miejsce- klasa III B (Karol Klata i Antoni Błażusiak)

      3 miejsce- klasa III A (Joanna Kołek i Klara Pawłowska)

       

      Grupa starsza:

      Kategoria III

      1 miejsce- klasa V B (Szymon Bodziarczyk i Bartosz Kołodziej)

      2 miejsce- klasa V A (Zuzanna Biel i Agnieszka Hamerska)

      3miejsce- klasa IV (Krzysztof Wolski i Eryk Słowik)

       

      Kategoria IV

      1 miejsce- klasa VII (Julia Berezicka i Kamil Węglarz)

      2 miejsce- klasa VI A (Julia Salamon i Tomasz Opyd)

      3miejsce- klasa VI B (Karolina Liszka i Nikola Kubik)

       

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom !!

      Konkurs był zorganizowany w ramach Programu Priorytetowego – edukacja ekologiczna pt. „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”, na który szkoła otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

      Konkurs wiedzy o ekologii zorganizowany w ramach projektu „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2” - Obrazek 1

      Galeria zdjęć...

    • Warsztaty i prelekcje pt. „Kto przyrodę szanuje ten śmieci segreguje” i „Woda daje życie”- w ramach projektu „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2
     • Warsztaty i prelekcje pt. „Kto przyrodę szanuje ten śmieci segreguje” i „Woda daje życie”- w ramach projektu „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      W maju w naszej szkole odbyły się warsztaty i prelekcje pt. „Kto przyrodę szanuje ten śmieci segreguje” oraz „Woda daje życie”, które były prowadzone przez pana Grzegorza Szerszenia – kierownika Zakładu Gospodarki Komunalnej w Krościenku nad Dunajcem. W zajęciach uczestniczyły dzieci i młodzież z klas 0-VII. Pan Grzegorz opowiadał w jaki sposób, na terenie naszej gminy, są zagospodarowywane odpady komunalne, jak należy segregować śmieci, co to jest recykling, dlaczego ważne jest oszczędzanie wody. Kilkoro uczniów zmierzyło się także z zadaniem posegregowania śmieci do odpowiednich pojemników.  Celem zadania była nie tylko edukacja dzieci w zakresie szeroko rozumianej ochrony środowiska ale również kształtowanie postaw pro-ekologicznych.

      Warsztaty  były zorganizowane w ramach Programu Priorytetowego – edukacja ekologiczna pt. „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”, na który szkoła otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

      Warsztaty i prelekcje pt. „Kto przyrodę szanuje ten śmieci segreguje” i „Woda daje życie”- w ramach projektu „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2 - Obrazek 1

      Galeria zdjęć...

    • Zwycięzcy konkursu "Moja recyklingowa kartka imieninowa"!
     • Zwycięzcy konkursu "Moja recyklingowa kartka imieninowa"!

     •  

      Konkurs  "Moja recyklingowa kartka imieninowa" został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i trwał do 08.06.2018 r. 

      Zwycięzcy konkursu: 

      I miejsce: Karolina Arendarzyk

      II miejsce: Michał Kowalczyk

      III miejsce: Zuzanna Kordeczka

      Na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa II wraz z wychowawcą panią Danutą Hurkałą, która przygotowała najwięcej kartek i wśród których wyłoniono zwycięzców konkursu.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy, dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do brania udziału w kolejnych już w nowym roku szkolnym 2018/2019!

       

      Galeria zdjęć...

       

    • DZIEŃ RODZINY W KLASIE I A.
     • DZIEŃ RODZINY W KLASIE I A.

     •       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Uczniowie klasy I A świętowali Dzień Rodziny. Podczas przygotowanych występów prezentowali swe talenty recytatorskie, taneczne i wokalne, budząc radość w oczach najbliższych. Przygotowali inscenizację pt: „Jak tata poznał mamę”. „Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla dzieci jak i rodziców. Czas, który mogą spędzić tylko ze sobą z dala od codziennych zmartwień. Po występach, dzieci wręczyły Rodzicom prezenty, wykonane na zajęciach. Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

                                                                                                                                                                                        I. Rysz

      Galeria zdjęć...  

    • Gminny Konkurs Ortograficzny - „Pisać dobrze ten potrafi, kto się uczy ortografii”
     • Gminny Konkurs Ortograficzny - „Pisać dobrze ten potrafi, kto się uczy ortografii”

     • 05 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Krościenku n. D odbyła się siódma edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego - „Pisać dobrze ten potrafi, kto się uczy ortografii”

      Celem konkursu była dbałość o czystość i piękno języka ojczystego oraz motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii.      

       W konkursie wzięło udział 9 uczniów z trzech szkół podstawowych, z Grywałdu i Krościenka, którzy zostali wyłonieni  w drodze eliminacji szkolnych. Konkurs polegał na napisaniu dyktanda.

      Finaliści okazali się świetnie przygotowani, gdyż o poszczególnych miejscach decydował czasami zaledwie jeden błąd ortograficzny!

      Jury w składzie: p. Maria Kurpiel (SP nr 2 Krościenko n.D), p. Emilia Hamerska (SP Grywałd) oraz p. Monika Gębala (SP Nr 1 Krościenko n. D) po sprawdzeniu dyktand ogłosiło następujące wyniki:

       

      I miejsce: Małgorzata Szerszeń (SP nr 2 Krościenko n.D)

      II miejsce: Julia Salamon (SP Nr 1 Krościenko n.D)

      III miejsce: Marcin Knutelski (SP Grywałd)

      IV miejsce: Mateusz Węglarz (SP Nr 1 Krościenko n.D)

      V miejsce: Maria Berezicka (SP Nr 1 Krościenko n.D)

      VI  miejsce: Katarzyna Józefczyk (SP Grywałd)

      VII miejsce: Julia Czaja (SP Nr 1 Krościenko n.D)

      VIII Kamila Komorek (SP Grywałd)

      IX Bartosz Kołodziej (SP Nr 1 Krościenko n.D)

                                                                                                                                    

      Za udział w konkursie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

      Organizatorzy wszystkim gratulują i życzą dalszych sukcesów.

                                                                                                                                                                      M. Gębala

    • Turniej mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców
     • Turniej mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Sporymi umiejętnościami wykazali się uczniowie klas piątych ze szkół podstawowych w Krośnicy, Szczawnicy  i w Krościenku, którzy spotkali się na turnieju mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. Turniej rozegrany został 11 czerwca 2018 w Szkole Podstawowej Nr 1 w Krościenku nad Dunajcem, a jego współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, które ufundowało medale oraz puchary.

      Wyniki zawodów:

      SP Krośnica – SP Nr 1 Krościenko                           0:2

      SP nr 1 Szczawnica – SP Krośnica                           2:0

      SP Nr 1 Krościenko – SP nr 1 Szczawnica              2:1

      I miejsce SP Nr 1 Krościenko

      II miejsce SP nr 1 Szczawnica

      III miejsce SP Krośnica

      SP  Nr 1 Krościenko w składzie: Katarzyna Dyda, Anna Derkacz, Julia Klos, Agnieszka Król, Piotr Majkrzak, Paweł Kacwin, Karol Malik, Mateusz Jawor.

                                                                                                                                                                      I. Bąk

      Galeria zdjęć...

    • Dzień Kultury Pienińskiej
     • Dzień Kultury Pienińskiej

     • Zapraszamy na Dzień Kultury Pienińskiej, który odbędzie się 12.06.2018 roku na dużej sali gimnastycznej o godzinie 8.00-9.30. Mile widziany strój góralski lub elementy góralskie! 

    • Wycieczka klasy 02 do Wąwozu Homole
     • Wycieczka klasy 02 do Wąwozu Homole

     • W czwartek 7 czerwca 2018 r. przedszkolaki z grupy "02" wybrały się na wycieczkę do Wąwozu Homole. Na Jaworki dzieci pojechały ciuchcią. Następnie pieszo pokonały trasę wąwozu. Ścieżka kilkakrotnie przekracza potok "Kamionkę". Dzieci wspinały się po stromych schodach i przekraczały strumień, korzystając z drewnianych i metalowych mostków. Podczas wycieczki podziwiały piękne krajobrazy jak również poznawały nowe gatunki roślin i zwierząt, występujące na terenie Pienin.

                                                                                                                                           E. Kozłecka

      Galeria zdjęć...

    • "Żółty dzień"- akcja SU na rzecz podopiecznych Fundacji A. Worwy.
     • "Żółty dzień"- akcja SU na rzecz podopiecznych Fundacji A. Worwy.

     • W tym tygodniu odbyła się w naszej szkole akcja na rzecz podopiecznych Fundacji A. Worwy zorganizowana przez SU. W ramach akcji uczniowie sprzedawali żółte soki i babeczki. Akcja cieszyla sie sporym powodzeniem wśród uczniow naszej szkoły. Wszelkie zebrane fundusze zostana przekazane zarzadowi fundacji w najblizszym czasie.  Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie 😊!

    • Wycieczka klas I-III do Krakowa
     • Wycieczka klas I-III do Krakowa

     • 05.06.2018 roku uczniowie z klas I-III wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Po dwugodzinnej podróży autokarem, wysiedliśmy pod budynkiem ZOO. Żyrafy, flamingi, lamy, wilki, słonie, duże drapieżne koty, gady, płazy to wszystko i wiele, wiele innych mogliśmy obejrzeć spacerując po ZOO. Jednak wszystkim najbardziej podobały się pingwiny! Kolejnym punktem był Rynek w Krakowie, tam zobaczyliśmy Sukiennice i Bazylikę Mariacką. Po kilkuminutowym spacerze doszliśmy na Zamek Królewski na Wawelu, gdzie odwiedziliśmy Smoczą Jamę i Dzwon Zygmunta (mogliśmy podziwiać piękną panoramę Krakowa). To był dzień pełen wrażeń! Zmęczeni i szczęśliwi w godzinach popołudniowych wróciliśmy do Krościenka.

      Wycieczka  była zorganizowana w ramach Programu Priorytetowego – edukacja ekologiczna pt. „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”, na który szkoła otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

      Wycieczka klas I-III do Krakowa - Obrazek 1

                                                                                                                                                                              M.Kwiatek

      Galeria zdjęć...

       

    • „A gdyby tak wszyscy... EkoAktywni w Pieninach 2”
     • „A gdyby tak wszyscy... EkoAktywni w Pieninach 2”

     • Gmina Krościenko nad Dunajcem w imieniu Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krościenku n.D złożyła wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach „Programu priorytetowego – Edukacja ekologiczna”  14.03.2018 r. otrzymała pozytywną opinię i dotację w wysokości 31 661,00 zł na realizację zadania pod nazwą: „A gdyby tak wszyscy... EkoAktywni w Pieninach 2”. Całkowity koszt zadania wynosi 41 647, 50 złotych. Wkład własny gminy to 9986,50 złotych. Projekt obejmuje szereg działań mających na celu: propagowanie i pogłębianie wiedzy ekologicznej, aktywizację uczniów do konkretnych działań i zachowań na rzecz środowiska i jego wpływu na funkcjonowanie organizmu, kształtowanie postaw szacunku do przyrody, dostrzegania zmian zachodzących w otaczającym środowisku, propagowanie ekologicznego stylu życia.

       

      Uwzględnia działania do realizacji w formie:

       

      -kampanii społecznej: piknik ekologiczny, przedstawienie „Ekologia po góralsku, hej”, szkolny dzień ekologii, wydanie publikacji pt.” Hej to nase EkoAktywne Krościenko”,

       

      -wycieczek: Zakopane i Muzeum Tatrzańskiego PN, Ogród botaniczny w Krakowie i Zamek w Niepołomicach, Zespół Elektrowni Wodnych w Niedzicy i rafting przełomem Dunajca, zoo w Krakowie, Turbacz i Bór nad Czerwonem,

       

      -konkursów: wiedzy o ekologii, „EkoLogo szkoły”, fotograficzny Flora i Fauna Pienin, konkurs plastyczny dla przedszkolaków,

       

      -prelekcji, warsztatów i zajęć praktycznych: „Kto przyrodę szanuje, ten śmieci segreguje”, „Woda daje życie”, „Leśne inspiracje”-zajęcia w terenie, zajęcia w PPN, warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwa na szlaku, aktywnego spędzania czasu,

       

      -rozbudowa „Ogrodu doświadczeń”: zakup i zagospodarowanie szklarni, ławki, sadzonek drzew i roślin zielnych, karmnika dla ptaków, utworzenie ścieżki edukacyjnej.

       

      Projekt będzie realizowany od maja do września 2018 r. na terenie szkoły i poza nią. Jest to już drugi projekt, na który szkoła dostała dofinansowanie z WFOŚiG. Skierowany jest do uczniów, rodziców, nauczycieli i całej społeczności lokalnej.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • spkroscienko@op.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
 • Galeria zdjęć

  • Prelekcja w PPN i spacer śladami rodziny Dziewolskich
  • wystawa
  • klasy 0
  • Wicemistrzynie powiatu w halowej piłce nożnej
  • Bochnia
  • policja
  • Dzień nauczyciela
  • Spotkanie z podróżnikiem
  • Oczyszczacz powietrza
  • Dzień Papieski
  • Zubrzyca
  • Babia Góra