• ,,Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę”
     • ,,Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę”

     • 05.04.2018 roku w naszej szkole odbył się etap rejonowy konkursu ,,Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę”. Była to już V edycja konkursu organizowanego przez nadleśnictwo Nowy Targ i Nadleśnictwo Krościenko. Test składał się w większości z zadań zamkniętych. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Tomasz Opyd z klasy VI a (zwycięzca etapu szkolnego), Michał Pawłowski z klasy VI a (II miejsce w etapie szkolnym) i Kamil Węglarz z klasy VII, (III miejsce w etapie szkolnym). Po dogrywce o miejsce I ostatecznie Tomasz Opyd zajął miejsce II, Michał Pawłowski miejsce IV,  Kamil Węglarz miejsce VII. W etapie finałowym naszą szkołę będzie reprezentował Tomasz Opyd. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)

                                                                                                                                                                         M. Kwiatek

       

    • Wielkanoc
     • Wielkanoc

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Środa (28 marca) była ostatnim dniem przed świętowaniem wielkanocnym. Uczniowie klasy IB składali życzenia wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Rozdawali też samodzielnie wykonane „kartki pisankowe”. Wszyscy odważnie zapraszali do wspólnego świętowania. Maks i Sebastian pięknie odczytywali tekst życzeń:

      „Ogarnięci tą wielką tajemnicą,

       życzymy Wam wiele radości i dobra.

      Niech Ten, który powstał z grobu, wzmocni wiarę, rozpali miłość,

       niech stanie się dla Was źródłem pokoju, zrozumienia i szacunku”.

      Oprócz wzniosłej i uroczystej oprawy tego dnia uczniowie klasy IB otrzymali również „coś dla ciała”, bowiem podczas śniadania mogli zajadać smakowite babeczkioraz jajka czekoladowe, ofiarowane przez troskliwe mamy.Wychowawca składa serdeczne podziękowania za przygotowanie tego smacznego poczęstunku zarówno mamom, jak i uczennicy- Dominice, która pomogła w pieczeniu babeczek :).

                                                                                                                                                                                 J. Chrobak

      Galeria zdjęć...

    • Wyjazd uczniów z koła języka angielskiego do szkoły językowej Hunk and Richman w Nowym Sączu na warsztaty o tematyce wielkanocnej.
     • Wyjazd uczniów z koła języka angielskiego do szkoły językowej Hunk and Richman w Nowym Sączu na warsztaty o tematyce wielkanocnej.

     • W środę 28 marca 2018 r. grupa 9 uczniów z koła języka angielskiego wraz z opiekunem Agnieszką Warzechą pojechała do Nowego Sącza na warsztaty językowe dotyczące tradycji i obchodów Świat Wielkanocnych w krajach Wielkiej Brytanii. 

      W czasie zajęć uczniowie obejrzeli krótki film, odpowiadali na pytania w formie quizu, szukali pisanek z zagadkami, układali wielkanocne puzzle z życzeniami na odwrocie oraz robili swoje własne życzenia dla najbliższych. Na końcu spotkania uczniowie częstowali się upieczonymi przez nasza koleżankę Julie Salamon hot cross buns pijąc herbatkę i rozmawiając o mile spędzonym czasie.

      Bardzo dziękujemy Pani Darii Bogacz za zaproszenie i wspólna zabawę :)

      A oto krótki filmik z naszego spotkania..

      Easter_filmik.mp4

       

      Agnieszka Warzecha 

       

      Galeria zdjęć...

    • Rozdanie nagród w konkursie na "Misia z nadzieją"
     • Rozdanie nagród w konkursie na "Misia z nadzieją"

     • Na przedświątecznym apelu swoja obecnością zaszczyciła nas Pani Elżbieta Nowak z Fundacji Adama Worwy w Nowym Targu, która przyjechała, by osobiście wręczyć nagrody i dyplomy zwycięzcom konkursu na "Misia z nadzieją". Podczas swojej krótkiej przemowy zwróciła uwagę na potrzebę pomagania i otwartości na potrzeby drugiego człowieka. Zdała również swoja relację z przekazania misiów zrobionych przez naszych uczniów podopiecznym fundacji dzieląc się z nami swoimi spostrzeżeniami, wzruszeniami i radością. 

      Dziękujemy Pani Elżbiecie za piękne życzenia, dobre słowo i radość, która nam sprawiła swoja obecnością. 

       

      Agnieszka Warzecha

       

      Galeria zdjęć....

       

       

     • Zebranie organizacyjne odbędzie się 5 kwietnia (czwartek) o godz. 17.00 w Klubie Sportowym SKS "Sokolica". Zapraszamy wszystkie chętne dzieci z rodzicami.

    • Wycieczka koła turystycznego na Gorc
     • Wycieczka koła turystycznego na Gorc

     • 28.03.2018 roku odbyła się pierwsza tej wiosny wycieczka koła turystycznego. Tym razem wybraliśmy się na szczyt we wychodniej części pasma Gorców- Gorc. Naszą wyprawę zaczęliśmy od przejazdu busem do Ochotnicy Dolnej. Trasa wiodła przez Przełęcz Wierch Młynne- Wierch Lelonek- Gorc- Hale Gorcowe- Ochotnicę Dolną. Na szczycie weszliśmy na wieżę widokową wybudowaną tam w 2015 roku. Niestety widoczność była ograniczona i nie mogliśmy podziwiać okolicznej panoramy. Podczas wycieczki Pani przewodnik Elżbieta Opyd przeszkoliła dzieci z zakresu pierwszej pomocy w górach. Była to także jedna z ostatnich okazji na szaleństwa na śniegu 😊.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy na kolejne wycieczki 😊

                                                                                                                                                               M. Kwiatek

      Galeria zdjęć...

    • Pola Nadziei w naszym szkolnym ogródku...
     • Pola Nadziei w naszym szkolnym ogródku...

     • Wiosna kalendarzowa już z nami, a wraz z nią pierwsze jej oznaki- żonkile w naszym szkolnym ogródku :)

      W tym roku zakwitną trochę później niż zwykle, ale mamy nadzieję, że wszystkim przyniosą wiele radości!

       

      Agnieszka Warzecha

      Galeria zdjęć...

    • Irlandia- prezentacja Pani |Justyny |Mazurek Schramm z Fundacji Kultury Irlandzkiej n.t. szmaragdowej wyspy!
     • Irlandia- prezentacja Pani |Justyny |Mazurek Schramm z Fundacji Kultury Irlandzkiej n.t. szmaragdowej wyspy!

     • W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszej szkole wyjątkowa osobę- Panią Justynę Mazurek-Schramm z Fundacji Kultury Irlandzkiej, która przyjechała do nas aż z Poznania, aby przybliżyć uczniom naszej szkoły informacje na temat Irlandii, zwanej inaczej szmaragdowa wyspą. W prelekcji brali udział uczniowie z kl. III- VII. W czasie spotkania Pani Justyna poruszyła różne aspekty kultury, literatury i tradycji irlandzkiej. Przywiozła ze sobą także wiele rekwizytów tj.: piłkę i kij do hurlingu i camogie, bodhrán (rodzaj bębenka z koźlej skóry), buty do stepu, tradycyjna suknię irlandzka do tańca z lat 70 oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Swoja prelekcję ubogaciła pięknym pokazem slajdów, w którym zawarła zrobione poprzez siebie zdjęcia z podróży po różnych zakątkach Irlandii, o których opowiadała nam z pasją. 

      Uczniowie z zaciekawieniem słuchali pięknych opowiadań, baśni i legend, czasem zadawali pytania i dzielili się swoja wiedza i doświadczeniami. 

      Każde spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem. Na zakończenie wspólnie podziękowaliśmy Pani Justynie za wizytę i wręczyliśmy drobny upominek. 

      Pani Justyna odwiedziła naszą szkołę po raz drugi, ale mamy nadzieję, że nie ostatni dlatego już mamy nadzieje na kolejne, równie ekscytujące spotkanie już za rok :)

       

      Agnieszka Warzecha

       

      Galeria zdjęć...

       

       

    • „Zdrowy Czerwony Kapturek”
     • „Zdrowy Czerwony Kapturek”

     •  

        

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Utwór pt. „Zdrowy Czerwony Kapturek” przeznaczony do wystawienia na scenie wymagał wielu przygotowań i solidnej pracy. Artyści, którzy podjęli się tego zadania świetnie wcielili się w role bohaterów, opanowali tekst, ruch sceniczny i śpiew połączony z zabawą. Nie był to tradycyjny Czerwony Kapturek. Wilk nie zjadł babci, ale wspólnie z nią opróżnił lodówkę z tłustych i niezdrowych rzeczy. Rozbolał ich brzuch i potrzebowali pomocy doktora. Nawet gajowy i leśne zwierzęta nie byli w stanie przekonać łakomczuchów do zdrowego odżywiania. Omal nie skończyło się to obżarstwo szpitalem! Piosenki i pląsy uświetniły występ artystów, a uczniowie, dla których to przedstawienie przygotowaliśmy aktywnie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu. Uczniowie wrócili z uśmiechem na twarzach, z nowymi doznaniami i wiedzą na temat zdrowego odżywiania, którą przekazali im w formie spektaklu  bohaterowie bajki o „Czerwonym Kapturku”. Czas spędzony w gronie małych kolegów upłynął bardzo szybko. Dziękuję serdecznie moim „wielkim ”aktorom” z teatrzyku „Bajka” i publiczności za wzorowe zachowanie podczas spektaklu.

      I. Rysz               

      Galeria zdjęć...

    • Konkurs na symbol Irlandii!
     • Konkurs na symbol Irlandii!

     • Jak co roku odbył się w naszej szkole konkurs na symbol Irlandii. Uczniowie z klas III-VII biorący w nim udział zaprezentowali piękne prace, które później wystawiono na szkolnym korytarzu. 

      Konkurs rozstrzygnięto w piątek 23.03. 2018 r. 

      1m, Weronika Gołdyn z kl. IV a

      2 m. Wiktoria Chrobak- Olesiak z kl. III c

      3 m. Marta Jurkowska z kl. III a

      4 m. Anna Ciesielka z kl. VI a

      5 m. Agata Demut z kl. VI a

      Wyróżnienia: Wiktoria Walkosz z kl. VI a, Amelia Surowiak z kl. III c, Katarzyna Kacwin z kl. III b, Natalia Dusik z kl. III a, Patryk Orkisz z kl. IV a, Angelika Zabrzeska z kl. VI a i Karol Kalata z kl. III b. 

       

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       

      Galeria zdjęć... 

      Agnieszka Warzecha

    • Sprzedaż kartek światecznych na rzecz Wiktorii!
     • Sprzedaż kartek światecznych na rzecz Wiktorii!

     • Nasza szkoła, jak wiele innych organizacji, instytucji i ludzi dobrej woli, chciała zaangażować się w niesienie pomocy małej Wiktorii. Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i szkolnego wolontariatu zrobili, z pomocą p. Krysi Walosik, piękne kartki świąteczne, które następnie wystawiono na sprzedaż. Kartki można było nabyć w niedzielę w kościele pw. Dobrego Pasterza. Opiekunem akcji była p. Marta Wolska. W sprzedaż kartek zaangażowali się: Julia Salamon, Agnieszka Potaśnik i Tomasz Dyda. 

      Serdecznie wszystkim dziękujemy za pomoc i dar serca :)

       

      Galeria zdjęć...

       

      Agniesszka Warzecha

       

    • IIIc na sankach :)
     • IIIc na sankach :)

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      23 marca 2018 roku uczniowie z klasy III c wraz z wychowawczynią wybrali się na sanki, aby skorzystać jeszcze z ostanich resztek śniegu :) Była świetna zabawa!

                                                                                                                                                                M. Wójciak-Chrobak

      Galeria zdjęć...

    • Pierwszy Dzień Wiosny
     • Pierwszy Dzień Wiosny

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Pierwszy Dzień Wiosny nie przywitał nas ciepłą pogodą, ale dzieci z klasy IB wcale to nie zniechęciło, żeby wprowadzić „zielony nastrój” w szkole. Na zajęcia przyszły ubrane
      w zielone stroje, a podczas edukacji technicznej wykonały wiosenne kwiaty, do których przykleiły porady ekologiczne. Swoje dzieła wręczały podczas przerw napotkanym uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi. Dzieci przypomniały, co możemy zrobić, aby pomóc naszej planecie i przyczynić się do zachowania naszego klimatu z czterema porami roku.

      Pomóżmy naszej Planecie, żebyśmy
      co roku mogli świętować Dzień Wiosny!

      Segregujmy odpady!

      Oszczędzajmy  wodę!

      Używajmy toreb ekologicznych!

      Oszczędzajmy energię!

      Rozsądnie planujmy zakupy!

      Dajmy nowe życie odpadom!

      Pamiętajmy! Razem możemy zmieniać świat na lepsze.

                                                                                                                             J. Chrobak

      Galeria zdjęć...

       

    • Wycieczka klas I
     • Wycieczka klas I

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      We wtorek (20 marca) uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawczyniami odbyli podróż „wokół świata”. Zawitali do Chin oraz naszej stolicy – Warszawy. Stało się to za sprawą wizyty w Sądeckiej Bibliotece Publicznej- Oddział dla Dzieci oraz w Małopolskim Centrum Kultury- Sokół w Nowym Sączu.

      W bibliotece pierwszaki uczestniczyły w warsztatach, których tematem stała się treść książki Łukasza Wierzbickiego pt. „Machiną przez Chiny”. Powstała ona na podstawie prawdziwych przeżyć małżeństwa z Polski, które w latach 30-tych pojechało w swoją podróż poślubną do Chin na motocyklu. Halina i Stach przeżyli wiele ciekawych przygód na pustyni
      i w dżungli.

      Dzieci oglądnęły prawdziwe zdjęcia z tej podróży, wyznaczały na mapie trasę bohaterów
      i słuchały wybranych fragmentów książeczki. Podczas zabaw w kole odkrywali, jakie wynalazki są zasługą Chińczyków (rozmaite gry, pismo, papier, jedwab, latawce, kompas, itp.). Pierwszaki były również poddane próbie zręczności. Musiały ułożyć według wzoru wybrany tangram oraz przenieść pałeczkami z miseczki do miseczki chińskie chrupki. Na początku i na końcu zajęć cała grupa uczestniczyła w zabawach ruchowych ze śpiewem
      i pokazywaniem. Chociaż „konkurencje” nie były łatwe, dzieciaki wspaniale sobie z tym poradziły. W czasie warsztatów uczniowie zobaczyli też kilka eksperymentów
      z wodą i barwnikami. W dalszej części spotkania pani bibliotekarka zaprowadziła nas do czytelni, gdzie pokazała dzieciom wiele ciekawych książek. Przypomniała też zasady odpowiedniego zachowywania się w bibliotece.

      Po zakończeniu zajęć udaliśmy się do Centrum Kultury- Sokół, gdzie braliśmy udział w warsztatach pt. „Moja przygoda z Warszawą”.  Podczas prezentacji multimedialnej dzieci zobaczyły najpopularniejsze i najpiękniejsze miejsca w Warszawie. Dowiedziały się również podstawowych informacji o naszej stolicy. W małej sali kinowej obejrzały bajkę (legendę)
      o Syrence Warszawskiej, rozwiązywały krzyżówkę o Warszawie, a następnie - podczas pracy indywidualnej - kolorowały puzzle z zabytkami Warszawy przy dźwiękach utworów Fryderyka Chopina. Każdy swoje własne puzzle mógł zabrać na pamiątkę.

      Dzieci wracały do domu w bardzo dobrych nastrojach, chociaż intensywnie spędziły ten dzień, miały jeszcze energię na żarty i psikusy. Nasza podróż przebiegła bez zakłóceń
      i zakończyła się w Krościenku, ale wspomnienia z ciekawych miejsc zostaną z nami na dłużej. Wychowawcy dziękują rodzicom za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wycieczki.

      J.Chrobak

      Galeria zdjęć...

    • Alpejczycy są wśród nas!
     • Alpejczycy są wśród nas!

     • Przez dwa dni uczniowie naszej szkoły konkurowali i świetnie bawili się na stokach narciarskich. 12 marca wzięli udział w Mistrzostwach Ośrodka Sportowego Pieniny w Jaworkach. Najlepsze, czwarte miejsca w slalomie gigancie wywalczyli tam Aleksandra Zaziąbło z klasy IVa i Tomasz Walkowski z klasy VIb. A już następnego dnia 13 marca 2018 roku, rywalizowali w Kluszkowcach, gdzie  odbył się Memoriał im. Ks. Prof. Józefa Tischnera. 18 reprezentantów naszej szkoły, przy pięknej pogodzie, szusowało na nartach i snowboardach na stokach Czorsztyn- ski. Najlepiej z naszych znów spisali się Aleksandra Zaziąbło zajmując IV miejsce i Tomasz Walkowski, który wywalczył miejsce III. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w zawodach.

                                                                                                                                                                          I. Bąk

      Galeria zdjęć...

    • Wycieczka ekologiczna klasy V a
     • Wycieczka ekologiczna klasy V a

     • W dniu 13.03.2018 klasa V a uczestniczyła w wycieczce ekologicznej do rezerwatu przyrody Przełom Białki oraz na zamek w Czorsztynie. Uczniowie pracując w parach i grupach trzyosobowych wypełniali karty pracy, które wcześniej rozdał im pracownik parku pan Adam Rusek. Dzięki jego wiedzy i zaangażowaniu uczniowie mogli zdobyć nową ciekawą wiedzę oraz ugruntować tą, którą już posiadają. Pogoda dopisała, humory też- wycieczkę zaliczamy do udanych!

       

      Galeria zdjęć...

    • Spotkanie z Kamilem Węglarzem - uczniem klasy VII
     • Spotkanie z Kamilem Węglarzem - uczniem klasy VII

     •    

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Dzisiaj klasę 1A odwiedził uczeń, który zafascynowany jest światem przyrody – szczególnie owadami. Ostatnio na lekcjach mówiliśmy o motylach i ćmach. Był to świetny powód, aby zaprosić Kamila do naszej klasy. Dowiedzieliśmy się bardzo wiele o świecie owadów – nie tylko motyli. Kamil przyniósł również kolekcje owadów. Mówił tak interesująco, że zapragnęliśmy również poczytać i pooglądać to i owo. Dziękujemy!

                                                                                                                                                                    I. Rysz

      Galeria zdjęć...

    • Zabawy na śniegu i lepienie bałwana klasy II
     • Zabawy na śniegu i lepienie bałwana klasy II

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      W dniu 8 marca 2018 roku uczniowie klasy II, na podwórku szkoły mieli zorganizowane zabawy na śniegu, w trakcie których zostali podzieleni na dwie grupy i lepili bałwana. Zabawa dała wiele radości i dużo uśmiechu na twarzach dzieci.

      Galeria zdjęć...

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • spkroscienko@op.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
   • spkroscienko@gmail.com
 • Galeria zdjęć

  • Prelekcja w PPN i spacer śladami rodziny Dziewolskich
  • wystawa
  • klasy 0
  • Wicemistrzynie powiatu w halowej piłce nożnej
  • Bochnia
  • policja
  • Dzień nauczyciela
  • Spotkanie z podróżnikiem
  • Oczyszczacz powietrza
  • Dzień Papieski
  • Zubrzyca
  • Babia Góra