• Relacja z konkursu piosenki obcojęzycznej Sing Song Fesatival 2018!
     • Relacja z konkursu piosenki obcojęzycznej Sing Song Fesatival 2018!

     • Tegoroczna edycja konkursu odbyła się w dniu 25.05.2018 w budynku SP Nr 2 w Tylce. Reprezentantkami naszej szkoły były uczennice kl. V b Derkacz Anna, Chrobak Anna, Klos Julia i Kołek Ewelina. Pomimo tego, że poziom konkursu był bardzo wysoki, naszej koleżance, Julii Klos, udało się zwyciężyć III miejsce w kategorii klas IV-VII. Julia zaśpiewała piosenkę Davida Guestty i Sia "Titatnium", którą podbiła serca Jury.

      Przygotowaniem dziewcząt do konkursu zajął się nauczyciel muzyki Leszek Moryto oraz nauczyciel języka angielskiego Agnieszka Warzecha.  

      Serdecznie gratulujemy Julii sukcesu i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

       

      Galeria zdjęć...

       

    • Wycieczka na Turbacz
     • Wycieczka na Turbacz

     •   Dzieci z klasy Va, Vb, i VIb w dniach 22-23.05.2018 roku zdobyły najwyższy szczyt Gorców -Turbacz. Nasza trasa zaczęła się w Ochotnicy Górnej, gdzie przewodnik przybliżył nam geografię regionu. Idąc dalej szlakiem żółtym wzdłuż doliny potoku Jamne, obok Gorczańskiej Chaty, przez Kosarzyska dotarliśmy na Przysłop Dolny. Tam, podczas przerwy śniadaniowej, podziwialiśmy piękne górskie pejzaże, a także dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek o wypasie owiec na tym terenie. Na Przełęczy pod Przysłopem zmieniliśmy kolor szlaku na zielony i kierowaliśmy się na polanę Jaworzyna Kamienicka. Idąc szczytowymi partiami gór podziwialiśmy piękno przyrody i rozpoznawaliśmy gatunki roślin. W końcu po kilku godzinnej wędrówce widać już koniec naszej wyprawy tego dnia. Zmieniliśmy szlak na czerwony i pokonaliśmy ostatnie podejście. Po chwili odpoczynku w schronisku udaliśmy się na sam szczyt Turbacza. Tam czekało nas kilka zadań geograficzno- przyrodniczych. Zwieńczeniem dnia była pyszna kiełbaska pieczona na ognisku. Drugiego dnia trasa była już dużo krótsza, pokonaliśmy ją w około 2 godziny i zeszliśmy do Nowego Targu szlakiem zielonym. Ostatnim punktem naszej dwudniowej wycieczki był rezerwat  „Bór nad Czerwonem”, którego centralną częścią jest torfowisko wysokie. Dowiedzieliśmy się co to jest torfowisko, jak powstaje, co na nim rośnie. Całą unikatową florę i faunę tego miejsca mogliśmy podziwiać z tarasu widokowego na kopule torfowiska. Te dwa dni dostarczyły nam wielu wrażeń, a piękna słoneczna pogoda zachęcała do dalszej wędrówki: mogliśmy podziwiać piękne widoki, poznawać przyrodę i historię regionu, aktywnie spędzać czas, integrować się, a przede wszystkim lepiej się poznać. Zmęczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Krościenka. 😊

      Wycieczka  była zorganizowana w ramach Programu Priorytetowego – edukacja ekologiczna pt. „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”, na który szkoła otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

      Wycieczka na Turbacz - Obrazek 1

                                                                                                                                                           M. Kwiatek

      Galeria zdjęć...

    • SZKOLNY DZIEŃ TALENTÓW- ZMIANA TERMINU
     • SZKOLNY DZIEŃ TALENTÓW- ZMIANA TERMINU

     • Informujemy, że uległ zmianie termin Szkolnego Dnia Talentów.

      Odbędzie się on 30.05.2018 r. (środa)

    • Dziewczyny czwarte w powiecie!
     • Dziewczyny czwarte w powiecie!

     • Tuż poza podium uplasowały się reprezentantki naszej szkoły na Mistrzostwach Powiatu Nowotarskiego w czwórboju lekkoatletycznym, które odbyły się 11 maja. Dziewczęta w składzie: Agnieszka Dyda, Katarzyna Dyda, Kamila Kacwin, Alicja Dula, Anna Malik i Zuzanna Czerwińska zdobyły łącznie 992 punkty poprawiając swój wynik z poprzednich zawodów o 30 punktów. Dziewczyny jesteście super !

                                                                                                                                                                       I. Bąk

      Galeria zdjęć...

    • XXIII Konkurs Wiedzy o Pieninach
     • XXIII Konkurs Wiedzy o Pieninach

     • 26 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Sromowcach Niżnych odbył się XXIII Konkurs Wiedzy o Pieninach. Uczniowie nazej szkoły zmierzyli się z uczniami z innych szkół i zdobyli następujące miejsca: Marek Siedlarczyk I miejsce w  fotografii, Tomasz Opyd II miejsce w części przyrodniczej a w części historyczno – etnograficznej Angelika Zabrzeska III miejsce. Wielkie gratulacje dla nich.

                                                                                                                                                                            E. Majerczak

      Galeria zdjęć...

    • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ
     • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Życzliwość bez wątpienia odgrywa doniosą rolę w codziennym życiu każdego człowieka. Przychylne nastawienie do świata, uśmiech, miłe słowo, uprzejmy gest, potrafią wprowadzić nas w dobry nastrój oraz sprawić, że ludziom wokół lepiej się żyje.

           Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły od dawna czynią starania, aby wprowadzić modę na życzliwość i kulturę osobistą. Doskonałą okazją do rozpowszechniania idei ludzkiej serdeczności stał się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który w Polsce obchodzimy od 2006 roku.

           We wtorek 8 maja 2018 roku po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Był to dzień zabawy, radości i uśmiechu. Uczniowie uczestniczyli w apelu i obejrzeli przedstawienie – „Jan Brzechwa uczy kultury” przygotowane przez kółko teatralne „Bajka” Były zabawne scenki, tańce, wiersze i dużo humoru.
       

      Uczniowie, którzy otrzymali miano Króla bądź Królowej Życzliwości otrzymali pamiątkowe dyplomy medale i słodkości.

      Lista uczniów wybrana przez społeczność klasową na najbardziej życzliwą osobę:

      klasa 01 - Karolina Malik, klasa 02- Natalia Urbańska, klasa Ia- Alicja Klag,  klasa 1b- Mikołaj Kubik, klasa IIa –  Jacek Malik, klasa IIIa – Marta Jurkowska, klasa IIIb - Piotr Gabryś, klasa IIIc - Bartosz Głuc, klasa IVa– Zuzanna Bodziarczyk, klasa Va– Anna Surowiak,  klasa VB – Anna Ciesielka, klasa VIa-  Agnieszka Dyda, klasa VIb –  Piotr Malik, klasa VIIa - Piotr Wolski.

      Gratulujemy!

      Miłym akcentem była promocja tego święta w społeczności lokalnej. Uczniowie z kolorowymi balonikami, ze śpiewem i uśmiechem udali się do Urzędu Gminy, pracowników Gminnego Ośrodka Kultury, Posterunku Policji, na Plebanię, do Ochronki, Ośrodka Zdrowia, Apteki, Banku i mieszkańców Krościenka. Wszędzie zostali przyjęci z szerokim uśmiechem zaskoczenia, ale i sympatią. Był to niezapomniany dzień w szkole pełen uśmiechu, życzliwości i kolorów słońca.

       

                                                                                                                                                                                         I. Rysz

      Galeria zdjęć...

       

                                                                                               

    • Złoto dla Agnieszki Dydy, awans dla drużyny !
     • Złoto dla Agnieszki Dydy, awans dla drużyny !

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Świetnie spisały sie reprezentantki naszej szkoły na Mistrzostwach Ośrodka Sportowego Pieniny w czwórboju lekkoatletycznym. Dziewczęta w składzie: Agnieszka Dyda, Katarzyna Dyda, Alicja Dula, Kamila Kacwin, Zuzanna Czerwińska i Anna Malik zajęły 2 miejsce i awansowały do zawodów powiatowych. Klasyfikację indywidualną wygrała Agnieszka Dyda, tuż za podium, na czwartym miejscu znalazła się Katarzyna Dyda. Wszystkim dziewczynom gratulujemy wyniku i zaangażowania w czasie zawodów.

                                                                                                                                               I. Bąk

      Galeria zdjęć...

    • DZIEŃ ZIEMI
     • DZIEŃ ZIEMI

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      24 kwietnia uczniowie klasy VI a i VII wyruszyli w teren, aby posprzątać najbliższą okolicę w ramach obchodów Dnia Ziemi. Ich cel stanowiły drogi prowadzące do krościeńskich źródełek. Wszystkie worki zostały wypełnione po brzegi. W drodze powrotnej klasa VI a posprzątała jeszcze place zabaw, natomiast VII udała się na Stary Cmentarz, gdzie uczniowie posprzątali gałęzie i stare znicze. Dbajmy o naszą okolicę nie tylko od święta, ale przede wszystkim na co dzień!

                                                                                                                                                    M. Gębala

      Galeria zdjęć...

    • SZKOLNY DZIEŃ TALENTÓW
     • SZKOLNY DZIEŃ TALENTÓW

     •  

      Cele:

      • Popularyzacja działań artystycznych w szkole
      • Promocja alternatywnych form spędzania czasu wolnego
      • Rozwijanie kreatywności uczniów
      • Rozwijanie zainteresowań
      • Umożliwienie prezentacji swoich pasji

       

      Postanowienia ogólne:

      1. Dzień talentów skierowany jest do uczniów klas 0 – VII, w dwóch grupach wiekowych – klasy 0 - III i IV-VII, którzy chcą zaprezentować na forum szkoły swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia czy talenty.

      2. Prezentacja może mieć formę sceniczną, muzyczną lub plastyczną (piosenka, taniec, przemówienie, kabaret, iluzja, plakat, orgiami, rzeźba, zdjęcia, ćwiczenia gimnastyczne itp.). Prace plastyczne należy podpisać i przekazać w podpisanej teczce lub koszulce.

      3. SZKOLNY DZIEŃ TALENTÓW odbędzie się 24 maja 2018 roku na terenie naszej szkoły.

      4. Wychowawca klasy wypełnia z zainteresowanym uczniem/uczniami kartę zgłoszenia (załącznik numer 1).

      5. Wypełnioną i podpisaną przez rodziców kartę zgłoszenia wychowawca klasy dostarcza do organizatora do dnia 15 maja 2018r.

      6. Dopuszczone zostają jedynie te występy, które nie zagrażają zdrowiu i życiu uczestników konkursu oraz publiczności.

      7. Prezentacja nie powinna być dłuższa niż 5 minut w przypadku wystąpień indywidualnych i grup do 3 osób. Dopuszcza się prezentacje dłuższe, 10 minutowe w przypadku wystąpień grup powyżej 3 osób prezentujących treści kabaretowe lub małe formy teatralne (grupa nie może liczyć więcej niż 10 uczestników).

      8. W przypadku utworu muzycznego prezentacja dotyczy jednej piosenki lub utworu, a wykonawca może wystąpić z własnym akompaniamentem lub zespołem. Akompaniament powinien być nagrany na Pendrive, opatrzony imieniem i nazwiskiem wykonawcy oraz tytułem- prosimy o spakowanie do woreczka J

      9. Uczestnicy konkursu mają obowiązek dostarczyć niezbędne pomoce do swojego występu (akompaniament, plakat, rzeźbę itp. ( do 22 maja).

      10. W czasie występu niedozwolone jest wykonywanie niestosownych gestów, ruchów, tańców oraz wykorzystanie niestosownych piosenek czy używanie wulgarnych słów.

      11. Uczestnicy prezentują swoje umiejętności według przyznanych wcześniej kolejnych numerów.

      12. Występ każdego uczestnika zapowiada osoba prowadząca.

      13. Występy artystyczne oceniać będą zaproszeni przez organizatora jurorzy reprezentujący różne dziedziny artystyczne.

         

      Krościenko, 26.04. 2018r.                                                                                                                

       

                                                                                                            Powodzenia!

                                                                                                                                                                                         

                                                                                                              Iwona Rysz

       

       

       

      Załącznik 1.

      KARTA ZGŁOSZENIA

       

      Imię, nazwisko uczestnika ………………………………………………………………………………

      lub imiona i nazwiska członków

      grupy …………………………………………………………………………..

      Nazwa grupy, jeśli dotyczy ………………………………………………..

      Klasa i wiek …………………………………………………………………..

      Kategoria – właściwe podkreśl

      • Sceniczna ( przemówienie, iluzja, kabaret, ćwiczenia gimnastyczne itp.)
      • Muzyczna ( taniec, piosenka, gra na instrumencie,
      • Plastyczna (plakat, rysunek, malarstwo, orgiami, rzeźba, fotografia, grafika).
      • Występ rodzinny.

      Krótki opis występu

      ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

      Czas ………………………..

       

                                                                                                  Podpis rodzica:

       

      Załącznik 1.

       

      KARTA ZGŁOSZENIA

       

      Imię, nazwisko uczestnika ………………………………………………………………………………

      lub imiona i nazwiska członków

      grupy …………………………………………………………………………..

      Nazwa grupy, jeśli dotyczy ………………………………………………..

      Klasa i wiek …………………………………………………………………..

      Kategoria – właściwe podkreśl

      • Sceniczna ( przemówienie, iluzja, kabaret, ćwiczenia gimnastyczne itp.)
      • Muzyczna ( taniec, piosenka, gra na instrumencie,
      • Plastyczna (plakat, rysunek, malarstwo, orgiami, rzeźba, fotografia, grafika).
      • Występ rodzinny.

      Krótki opis występu

      ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

      Czas ………………………..

       

                                                                                                  Podpis rodzica:

       

    • Szkolny turniej tenisa stołowego
     • Szkolny turniej tenisa stołowego

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Szkolny turniej tenisa stołowego.

      18 kwietnia odbył się szkolny turniej tenisa stołowego, który został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-V oraz VI-VII. Wyniki :

      Kategoria : klasy IV-V

      Dziewczęta                                                                                                       Chłopcy

      Im – Agnieszka Król                                                                                       Im – Łukasz Marciński

      IIm – Julia Klos                                                                                                 IIm – Piotr Majkrzak

      IIIm – Weronika Cebula                                                                               IIIm – Kamil Kacwin

       

      Kategoria:  klasy VI – VII

      Dziewczęta:                                                                                                      Chłopcy:

      Im – Agnieszka Potaśnik                                                                              Im – Nicolas Fawcett

      IIm – Weronika Liszka                                                                                   IIm – Filip Czerwiec

      IIIm – Aleksandra Orkisz                                                                              IIIm – Kacper Koterba

                                                                                                                                                                      I. Bąk

      Galeria zdjęć...

    • Przyroda to przygoda
     • Przyroda to przygoda

     • 19.04.2018 uczniowie klasy VI A w ramach lekcji przyrody zorganizowali dla młodszych kolegów i koleżanek dzień eksperymentów pt. „Przyroda to przygoda”. Starsi koledzy zaprezentowali wiele  ciekawych doświadczeń m. in. wędrująca woda, wąż faraona, ciecz nienewtonowska, tornado w butelce. Dzieci z klas 0-III mogły również obserwować preparaty pod mikroskopem, zobaczyć model ludzkiego szkieletu, zbadać odczyn pH wody i poddać się „badaniu EKG”. Zadaniem wykonawców było nie tylko przeprowadzenie eksperymentów ale też objaśnienie go widzom. Młodzi naukowcy wywiązali się z tego zadania znakomicie. „Dzień Eksperymentów” dostarczył wszystkim niezwykłych wrażeń. Uczniowie przekonali się, że nauka nie musi być nudna i trudna.

                                                                                                                                                         M. Kwiatek

      Galeria zdjęć...

     • Wywiadówka

     • 25.04.2018 roku (środa) o godzinie 16.30 w naszej szkole odbędzie się spotkanie wywiadowcze. Zapraszamy wszystkich rodziców.

    • CZEKOLADOWO NA ŚWIETLICY!
     • CZEKOLADOWO NA ŚWIETLICY!

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      12 kwietnia obchodzony jest jako Światowy Dzień Czekolady. W tym dniu „czekoladowo” było także na świetlicy. Dzieciaki miały okazję zapoznać się z historią powstania czekolady, rozmawiały jakie składniki są potrzebne do jej produkcji oraz który rodzaj czekolady ich zdaniem jest najsmaczniejszy.

      Na koniec nie zabrakło tego, co najważniejsze DEGUSTACJA!!! Kilka tabliczek czekolady zniknęło w mgnieniu oka. PYCHA!! Niezmiennie uwielbiana od ponad 200 lat na całym świecie na pewno pozytywnie wpłynęła na nastroje dzieciaków.

      A. Kołek

      Galeria zdjęć...

    • Zbiórka makulatury
     • Zbiórka makulatury

     • Informujemy, że do środy (18.04.2018) trwa zbiórka makulatury w naszej szkole. 

    • Konkurs online THE BIG CHALLENGE zakończony!
     • Konkurs online THE BIG CHALLENGE zakończony!

      • Konkurs online THE BIG CHALLENGE adresowany jest do uczniów w wieku 10-17 lat, którzy uczą się języka angielskiego jako języka obcego.
      • Konkurs odbywa się raz w roku (kwiecień/maj) w kilku krajach Europy i ma formę testu 45 pytań o różnym poziomie trudności, Zadaniem ucznia jest wybranie poprawnej odpowiedzi spośród czterech propozycji. Poziomy trudności są ustalone w oparciu o klasyfikacje biegłości językowej Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEFR).
      • Pytania sprawdzają umiejętność rozumienia tekstu pisanego oraz rozumienia ze słuchu. Test zawiera pytania kontekstowe, oparte na obrazkach, krótkich dialogach oraz pytań z zakresu gramatyki, słownictwa, wymowy i cywilizacji. 
      • Informacje o wynikach uzyskanych przez uczniów we wszystkich klasyfikacjach, zostaną przekazane szkolnemu koordynatorowi konkursu The Big Challenge (Agnieszka Warzecha) w terminie 22.05.2018. 
      • Podobnie jak nagrody, których wysyłka do szkół odbędzie się 30.05.2018. 

       

      Galeria zdjęć...

       

       

       

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • spkroscienko@op.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
   • spkroscienko@gmail.com
 • Galeria zdjęć

  • Prelekcja w PPN i spacer śladami rodziny Dziewolskich
  • wystawa
  • klasy 0
  • Wicemistrzynie powiatu w halowej piłce nożnej
  • Bochnia
  • policja
  • Dzień nauczyciela
  • Spotkanie z podróżnikiem
  • Oczyszczacz powietrza
  • Dzień Papieski
  • Zubrzyca
  • Babia Góra