• Mikołajki w klasie 02

• W dniu 6 grudnia Święty Mikołaj nie zapomniał o uczniach naszej klasy. Dzieci były zaskoczone i bardzo szczęśliwe gdy otrzymały wiadomość od Mikołaja, a w niej wiele wskazówek oraz przesyłkę z prezentami. Przed rozdaniem prezentów dzieci zaśpiewały piosenki o Świętym Mikołaju i wyrecytowały wiersze. Gdy nadszedł moment wręczania prezentów na twarzach dzieci można było zaobserwować zadowolenie. W podziękowaniu za piękne upominki dzieci zatańczyły mikołajkowy taniec, bo z pewnością dla wszystkich był to dzień pełen radości, wrażeń i słodyczy.

Dziękujemy Mikołaju!!!

• Andrzejki w klasie I a

• Andrzejki chyba wszystkim kojarzą się z tradycją lania wosku, wszelkimi wróżbami i ostatnią okazją do hucznej zabawy. W tym roku imieniny Andrzeja obchodziliśmy w poniedziałek adwentowy.  Jak powszechnie wiadomo, adwent jest czasem czuwania i oczekiwania na narodziny Jezusa, stąd powinno się w miarę możliwości powstrzymać od tańców i hulańców. Z uwagi na fakt, że chcieliśmy z dziećmi wykorzystać tę okazję i troszkę poszaleć, urządziliśmy zabawę andrzejkową nieco wcześniej - w czwartek 25 listopada - tak, by bawić się z czystym sumieniem. W pierwszej kolejności Pani Danusia zgromadziła naszych pierwszoklasistów na dywanie i opowiadała im skąd wywodzi się tradycja Andrzejek oraz jak dawniej wróżono i obchodzono ten dzień. Opowieść miała charakter nieco groteskowy, stąd bardzo przypadła do gustu dzieciom. Słuchały jej z wielkim skupieniem poza momentami niekontrolowanego śmiechu - ale właśnie taki był zamiar. Dorośli traktują raczej wróżby z przymrużeniem oka, natomiast niezwykle urocze jest pełne emocji  podejście dzieci do tej sprawy. Cała klasa z wielkim zapałem i zaangażowaniem uczestniczyła w zorganizowanych wróżbach i konkurencjach. Dzięki jednemu nakłuciu szpilką papierowego serca, dowiadywali się jak będzie miała na imię ich największa sympatia. W tajemniczym pudełku pełnym symbolicznych przedmiotów, ukryta była prawda dotycząca zawodu, jaki przyjdzie im w przyszłości wykonywać. Było tu dużo śmiechu, aczkolwiek pośród bogatej puli zawodów do wylosowania zabrakło ,,księdza", przez co jeden z uczestników nie był do końca usatysfakcjonowany. Na szczęście po wylosowaniu sztabki złota symbolizującej życie w dostatku, przeszło mu jak ręką odjął. Przy pomocy ustawiania butów dowiedzieliśmy się komu pierwszemu, pośród chłopców i dziewczynek spełni się ukryte marzenie. Nie zabrakło oczywiście zabawy z balonami, tworzenia własnych zaklęć przy pomocy czarodziejskiej różdżki oraz swobody tanecznej.Na koniec pozostały degustacje przepysznych muffinek (autorstwa pani Celinki), w których nie mogło zabraknąć ukrytych przepowiedni !

Zredagowała Pani Sylwia Kacwin

• ANDRZEJKI

• Nadszedł czas adwentu- czas zadumy i oczekiwania  na przyjście Chrystusa na świat.

Chcemy jednak wrócić myślami do Andrzejek, by podzielić się z Wami naszymi miłymi przeżyciami.

Tak oto klasa 4a świętowała ten czas w swoim gronie. Jak na prawdziwe Andrzejki przystało, nie zabrakło dobrej zabawy i pysznego jedzenia 😊