• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021
     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

     • 25 czerwca, uroczystą akademią, podczas której wręczone zostały nagrody za całoroczną pracę, zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021.

      Wśród wyróżnianych i nagradzanych, byli uczniowie z najwyższymi średnimi, uczniowie ze 100 % frekwencją oraz rodzice którzy wyróżnili się wrażliwością i największym zaangażowaniem w życie szkoły.

      Dzień zakończenia roku szkolnego to wyczekiwany przez wszystkich dzień, zapowiadający dwa miesiące wspaniałych przygód oraz beztroskiego odpoczynku. To dzień rozpoczynający upragnione wakacje. 

      Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci, zwłaszcza tym, którzy byli z nami po raz ostatni, czyli uczniom klas ósmych. Pożegnaliśmy naszych Ósmoklasistów – było mnóstwo emocji, łzy wzruszenia, smutek i żal z powodu rozstania. Wychowawcy też kręciły się łzy w oczach. Pan Dyrektor Jacek Piotrowski podziękował ósmoklasistom za owocne lata nauki w naszej szkole i życzył  dostania się do wymarzonych szkół.
      Absolwentom mówimy: „Do widzenia i powodzenia". Zawsze będziecie mile widziani w naszych progach. Mamy nadzieję, że będziecie nas odwiedzać i opowiadać o swoich sukcesach w przyszłych szkołach.

      Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy udanych, bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

       

    • Projekt "Młodzi w akcji Plus"
     • Projekt "Młodzi w akcji Plus"

     • W tym roku szkolnym nasza szkoła włączyła się do projektu "Młodzi w Akcji+". Jest to ogólnopolski program, którego celem jest zachęcenie uczniów do podejmowania działań na rzecz swojego najbliższego otoczenia przez realizację projektów społecznych. Zespoły uczniowskie podczas trwania programu wybierają ścieżkę tematyczną, zgodnie z którą tworzą własny projekt.
      Trzy uczennice Anna Derkacz, Renata Gabryś oraz Julia Klos wraz z opiekunem p. M. Kwiatek, uczestniczyły w szeregu różnych działań m. in.:

      - wykłady prowadzone z Panem dr hab. Adamem Bodnarem - Rzecznikiem Praw Obywatelskich,

      - wykłady pt. " Bezrefleksyjność- czyli o  niesłuchaniu gdy słuchamy", "Efekt kameleona, czyli o psychologii naśladownictwa",

      - szkolenia dotyczące projektów uczniowskich,

      - webinaria tematyczne: " Grywalizacja czyli jak wykorzystać gry w projektach", "Przemoc rówieśnicza- konflikty i ich rozwiązywanie", "Polityka- rzeczywistość prawdziwa czy wirtualna?".

       

      Efektem pracy naszych uczennic jest krótki wideoreportaż. Dziękujemy Kai Klos oraz Maksowi Majkrzakowi za udostępnienie nam filmu z tańcem obyrtanym w ich wykonaniu oraz p. Joannie Piszczek za udzielenie nam wywiadu.

      Anna, Renata, Julia wraz z opiekunem.

       

       

       

       

    • Wycieczki klasy V
     • Wycieczki klasy V

     • W czerwcu uczniowie klasy V ciekawie spędzali czas podczas wycieczek. 16.06. wraz z przedstawicielem PPN Panem Adamem Ruskiem, zdobyli szczyt Sokolicy. Podziwiali przełom Dunajca i majestatyczną przyrodę Pienin, która oczarowała ich sowim urokiem. 17. 06. 21 r.  klasa V uczestniczyła  w wycieczce do kina. Miło spędzała czas na oglądaniu filmu pt. „Krudowie II”.  21. 06. dzieci wspaniale bawiły się w parku linowym. Każdy dzielnie pokonywał ruchome trasy przebiegające między drzewami. Zwieńczeniem dnia było pieczenie kiełbasek, które przygotowali rodzice. Każda z tych trzech eskapad pozwoliła uczniom na nowo docenić walory wycieczek oraz wspólnych zabaw i przeżywania przygód.

      M. Koterba

    • WYCIECZKA KLASY II B
     • WYCIECZKA KLASY II B

     • 21 czerwca 2021r. uczniowie klasy 2 b wybrali się wraz z wychowawcą do Parku Trampolin w Nowym Targu. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora uczniowie korzystali z szeregu atrakcji m.in. trampolin akrobatycznych, ściany wspinaczkowej, koszów do koszykówki, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Wszyscy z radością skakali na trampolinach na różne sposoby. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki do basenu z gąbkami, zwinnościowa karuzela przeszkód, a także zjazdy na zjeżdżalniach. Pobyt w parku okazał się niezwykłą lekcją wychowania fizycznego. Skacząc na trampolinach uczniowie rozwijali ogólną sprawność fizyczną, koordynację oraz kształtowali właściwą postawę ciała. Wspólne skakanie wprawiło wszystkich w znakomity nastrój i wyzwoliło mnóstwo pozytywnej energii.  W drodze powrotnej obróciliśmy się do Ostrowska na pyszne lody. Dzieci z wycieczki wróciły zmęczone, ale zadowolone i z uśmiechami na twarzach.

    • KLASA VIII W ENERGYLANDII
     • KLASA VIII W ENERGYLANDII

     • 22 czerwca 2021 r. razem z klasą VIII wybraliśmy się do parku rozrywki Energylandia. Po przyjeździe na miejsce zaczęłą się świetna zabawa. 🤩

      Park zapewnia wiele atrakcji, począwszy od basenów i kąpielisk poprzez zjeżdżalnie, a skończywszy na najwyższych kolejkach w Polsce.

      Wszyscy szaleli ile się dało. W południe krótka przerwa na obiad, a na koniec relaks w waterparku, opalanie, zjeżdżalnie i pływanie. To była najlepsza wycieczka i napewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

      Zuzanna Biel

      uczennica klasy VIII 

    • WYCIECZKA KLASY I A
     • WYCIECZKA KLASY I A

     • 22 czerwca klasa I a wybrała się nad Dunajec, aby sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe. Leśny Park Linowy oczarował dzieci swoimi atrakcjami. Chętnie korzystały z uroków tego miejsca. We wspinaczce pomagał dobry humor oraz chęć przeżycia wspaniałej przygody. Podczas zabawy zmęczenie nie dawało o sobie znać. Po wyczerpującej zabawie udaliśmy się, aby zjeść kiełbaski, które przygotowały mamy. Wspólny wypad był dla nas wspaniałą okazją do lepszego poznania się i zacieśnienia więzi. Spędziliśmy razem bardzo intensywny dzień pełen atrakcji. Dzieci z ogromną radością korzystały z przygotowanych niespodzianek. Ten dzień na długo zapisze się w naszej pamięci, jako czas pełen uśmiechu!

      Iwona Rysz

    • III DZIEŃ REGIONALNY
     • III DZIEŃ REGIONALNY

     • W ostatni poniedziałek roku szkolnego obchodziliśmy III Dzień Regionalny. Tym razem myślą przewodnią było „Góralskie odzienie”, czyli tajniki powstawania oraz wygląd pienińskiego stroju regionalnego – zarówno kobiecego, jak i męskiego. Ze względu na wyjątkową sytuację, uroczystość miała zupełnie inny charakter, niż miało to miejsce do tej pory. Jednakże pomimo ograniczeń, obfitowała ona w wiele ciekawych wydarzeń, pozwalających uczniom na coraz lepsze poznawanie kultury i tradycji regionu.

      W ciągu tygodnia poprzedzającego Dzień Regionalny, dwie grupy przedszkolne wraz z wychowawczyniami przygotowały przepiękne fotobudki – postacie góralki i górala, w doskonale odwzorowanych strojach regionalnych. Cieszą się one wyjątkową popularnością, nawet wśród starszych uczniów. Wszyscy – łącznie z nauczycielami, chętnie robią sobie sesje zdjęciowe.

      Z kolei dzieci z klas I – III brały udział w konkursie plastycznym na najpiękniejszą pracę, przedstawiającą górala i góralkę w tradycyjnym stroju pienińskim. Prace zostały wykonane różnymi technikami i zostały zaprezentowane na szkolnej wystawie.

      Wszyscy uczniowie obejrzeli również dwa filmy z udziałem lokalnych twórców ludowych – pana Jana Kubika oraz Janiny Garwol, którzy barwnie wprowadzili ich w tajniki powstawania tradycyjnych strojów górali pienińskich. Zaprezentowane zostały również dwa inne filmy – pierwszy, przedstawiający legendę o powstaniu Podhala, nagrany przez uczniów klasy IV pod opieką Pani Krystyny Walosik oraz drugi – promujący nasz region, nagrany przez panie Joannę Chrobak oraz Krystynę Walosik, w ramach ogólnopolskiego projektu, przybliżającego różne regiony naszej ojczyzny. W okresie poprzedzającym Dzień Regionalny społeczność szkolna zapoznawała się również z filmami nagranymi przez uczniów szkół z całej Polski,  promującymi inne, ciekawe miejsca.

      Przez cały dzień, trójka „modeli” z klasy IV, ubranych w kompletne i nienaganne stroje pienińskie, prezentowała je w każdej klasie „na żywo”. Przy tej okazji również przeprowadzony został mini konkurs pt. „Czego brakuje?”, którego zadaniem było wymienienie elementów strojów, które zostały na tę okoliczność ukryte – damskie korale i zapaska oraz męska parzenica i zapiąstki. O dziwo, najlepszą znajomością ich nazw wykazały się dzieciaki z „zerówki”!

      Na koniec, uczniowie klas IV – VIII mogli skonfrontować zdobytą wiedzę w Quizie na temat stroju regionalnego. Rywalizacja była zacięta, a uczestnicy konkursu wykazali się naprawdę dużą wiedzą. Z odpowiedziami na pytania najlepiej poradzili sobie uczniowie klasy IV oraz VIa, a niekwestionowaną zwyciężczynią została Klara Pawłowska z klasy VIa. Zostały również wręczone nagrody w konkursie plastycznym. Jurorów najbardziej ujęła praca Julii Kozioł z klasy II.

      Zwieńczeniem uroczystości było tradycyjnie wykonanie zdjęcia, na którym znaleźli się wszyscy, którzy ubarwili ją, ubierając się w „bohatera dnia”, czyli pieniński strój góralski.

       Dziękujemy Radzie Rodziców, która ufundowała słodkie nagrody dla zwycięzców konkursów oraz wszystkim dzieciom i nauczycielom, którzy pomimo bardzo wysokiej temperatury, uświetnili ten dzień ubierając się w strój góralski, bądź jego element. Do zobaczenia w przyszłym roku, na kolejnym święcie regionalnym.

      Katarzyna Musiał

      Marta Wolska   

    • Dzień Rodziny w klasie I
     • Dzień Rodziny w klasie I

     • ,,Rodzina to kolebka, to początek wszystkich cnót. W niej wyrasta człowiek.”

       

              Dnia 17 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbyło się wielkie święto – akademia z okazji „Dnia Rodziny”.  Jest to jedna z ważniejszych uroczystości. Święto było bardzo doniosłe za sprawą Rodziców, którzy pojawili się w komplecie.
         Montaż słowno – muzyczny przedstawili uczniowie recytując wiersze, śpiewając piosenki, prezentując układy taneczne do muzyki. Przygotowali również przedstawienie pt: „Kłopoty Króla Baja”.
      Do niezapomnianych chwil należał występ dzieci, które śpiewając piosenkę, pt.: „Lubimy bajki” przenieśli wszystkich widzów w czasy dziecięcej sielanki i marzeń. Dzięki czarom małych wróżek, Fantazji uczestnicy znaleźli się z świecie bajek i baśni. Czerwony Kapturek, żabka, żółwik, muchomorek, smok, Królewna Śnieżka, lisek, wilk, krasnoludki, wróżki, a nawet król Baj, paź, czarownica, zła królowa, to postaci, które w tym szczególnym dniu kłaniały się nisko wszystkim mamom i tatom, dziękując im za miłość i troskę. Akcentem wieńczącym całość spotkania było wspólne odśpiewanie przez dzieci Sto lat, które dedykowano rodzicom.
          Na zgromadzonych czekała nie tylko uczta duchowa. Wszyscy goście zostali zaproszeni na mały poczęstunek. Oprócz gorących podziękowań i serdecznych życzeń dla rodziców czekała niespodzianka – portrety rodziców przygotowane przez dzieci.
         
      Taka uroczystość pozostawia po sobie nie tylko miłe wspomnienia, ale przede wszystkim cementuje więzy rodzinne,  zachowując tym samym tradycje, jakie budowane są w społeczności lokalnej.

       

      Wszystkim Kochanym Rodzicom

      życzymy wielu, wielu lat życia w zdrowiu i pomyślności!

      Dziękujemy, że jesteście!

       

                                                                                                                                                Iwona Rysz

     • V MIĘDZYGMINNY DZIEŃ TALENTÓW- WYNIKI

     • V Międzygminny Dzień Talentów pod patronatem Wójta Gminy Krościenko n. D organizowany, jak co roku przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Krościenku n. D we współpracy z Centrum Promocji i Kultury w Krościenku n.D, jest okazją do pochwalenia się swoimi osiągnięciami, talentami, uzdolnieniami i sukcesami dzieci i uczniów z okolicznych szkół.

      W konkursie, przeprowadzonym online, uczestnicy występowali indywidualnie i zespołowo. Prezentowali swoje talenty w  kategoriach: plastycznej, muzycznej i scenicznej.

      Tradycyjnie sponsorem nagród była Fundacja Dzieci Pienin. Centrum Promocji
      i Kultury ufundowało pamiątkowe puchary.

      Jury w składzie: Jerzy Pal (aktor Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie), Milena Sołtys Walosik (śpiewaczka Opery Krakowskiej i wokalistka), Ewa Majerczak (nauczyciel, wychowawca, plastyk, Prezes Stowarzyszenia Artystów Pienińskich) po obejrzeniu prezentacji przyznało następujące miejsca:

      Talent muzyczny:

      Grupa młodsza- klasy 0-3

      1 miejsce – Joanna Hamerska, SP w Grywałdzie

      2 miejsce – Katarzyna Wolska, SP w Krośnicy

      3 miejsce- Zuzanna Świtecka, ZSiP w Tylmanowej

      3 miejsce – Zespół z kl.1 SP Nr 1 w Szczawnicy

      Grupa starsza- klasy 4-8

      1 miejsce- Zespół z kl.7, SP w Szlachtowej

      2 miejsce- Maksymilian Michałczak, ZSiP w Tylmanowej

      3 miejsce- Łucja Kozłecka, SP Nr 1 w Krościenku

      3 miejsce – Oliwia Hurkała, SP w Szlachtowej

      3 miejsce- Aleksandra Borzęcka, SP w Sromowcach Niżnych

      Talent sceniczny:

      Grupa młodsza- klasy 0-3

      1 miejsce: Łukasz Stanisz, SP w Sromowcach Niżnych

      2 miejsce: Julia Gondek, SP Nr 2 w Krościenku

      2 miejsce: Klasa 1, SP w Szlachtowej

      3 miejsce: Michał Kozioł SP Nr 1 w Krościenku

      3 miejsce: Marcel Tworek, SP Nr 1 w Krościenku


      Grupa starsza-klasy 4-8

      1 miejsce- Martyna Kobylarczyk, SP w Sromowcach Wyżnych

      2 miejsce- „Trio” (Amelia, Patrycja i Wiktoria) SP Nr 1 w Krościenku

      3 miejsce- nie przyznano


      Talent plastyczny:

      Grupa klasy 0-3

      1 miejsce- Katarzyna Knapczyk SP w Grywałdzie

      2 miejsce- Oliwia Kielur SP Nr 1 w Krościenku

      3 miejsce- Irena Chachuła SP Nr 1 w Krościenku

      Grupa starsza- klasy 4-8

      1 miejsce- Weronika Wojtaszek, SP w Maniowach

      2 miejsce - Martyna Kobylarczyk, SP w Sromowcach Wyżnych

      3 miejsce- Magdalena Jankowska, SP w Krośnicy

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

      Nagrody i dyplomy zostaną dostarczone do poszczególnych szkół.

      Wypowiedzi jury po obradach online:

      „Jesteśmy zbudowani wrażliwością i talentami dzieci. Warto propagować literaturę
      i sceniczne jej prezentowanie. Młodzież nabywa ogłady i ćwiczy pewność siebie w grupie. Grupa wokalna również kształtuje wrażliwość na sztukę, śpiewania podczas imprez, ognisk, festynów, wyrabia śmiałość i odwagę wobec każdych prób prezentacji. Ruch i akrobatyka to sprawność i możliwość rozwoju fizycznego. Podziwiamy bardzo wysoki poziom zaprezentowanych ćwiczeń.

      Gratulujemy małym artystom udziału w tym pięknym artystycznym wydarzeniu. Warto kiedyś, jak minie pandemia, pokusić się o zorganizowanie warsztatów aktorskich i wokalnych dla uczestników – przyda się i rozwinie dykcję, emisję głosu i wizerunek na scenie. Sugeruje się również, aby prezentując swój talent zadbać o strój adekwatny do występu oraz odpowiedni do wieku repertuar”.

      Organizatorzy wraz  z jury dziękują za podjęcie wyzwania, za odwagę i zachęcają wszystkie uzdolnione dzieci po podzielenia się swoim talentem w kolejnej edycji konkursu. Doceniają różnorodne formy prezentacji artystycznych, zwłaszcza w tak trudnym- dla nas wszystkich - czasie.


      Iwona Rysz

    • Wycieczka górska klasy ósmej na Czertez i Czertezik
     • Wycieczka górska klasy ósmej na Czertez i Czertezik

     • W ramach lekcji przyrodniczych prowadzonych przez PPN klasa ósma pod opieką Pani Doroty Zborowskiej i wychowawczyni Agnieszki Warzechy w dniu 16 czerwca wybrała się na Czertez i Czertezik. Uczniowie wyruszyli spod budynku szkoły o godz. 8.50 i dotarli przed siedzibę PPN, by tam spotkac się z przewodnikiem. Trasa nie byla bardzo wymagająca, a uczniowie mogli na nowo rozbudzić w sobie radosc spędzenia czasu wśród pienińskiej przyrody, na łonie natury i podziwiać piekne widoki towarzyszące im na trasie wycieczki. Pani D. Zborowska po drodze opowiadała uczniom o Krościenku i Pieninach i pokazywała typowe dla krajobrazu pienińskiego elementy przyrody. Pogoda była słoneczna wiec uczniowie wrócili zadowoleni i pełni entuzjazmu do dalszego eksplorowania kolejnych zakątków Pienin. 

       

      Agnieszka Warzecha

       

    • GÓRA GROSZA
     • GÓRA GROSZA

     • Ostatnią akcją wolontariuszy w tym roku szkolnym było liczenie monet zebranych w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza.” Młodzież podczas dwóch spotkań segregowała monety
      i z uporem zliczała każdą sztukę. Uwierzcie, pojedyncze grosze może nie są wartościowe, ale cała ich góra to co innego…

      Dzięki wspólnym wysiłkom uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi udało się zebrać kwotę w wysokości 699,27 zł. W monetach ta kwota przedstawiała się następująco:

      5 zł – 4 szt.

      2 zł – 6 szt.

      1 zł – 16 szt.

      0,50 zł – 94 szt.

      0,20 zł – 281 szt.

      0,10 zł – 778 szt.

      0,05 zł – 5753 szt.

      0,02 zł – 3684 szt.

      0,01 zł – 10 894 szt.

      Nieźle! Niestety w tym roku nie dokonaliśmy podziału na klasy, ponieważ w związku  pandemią niektóre monety przynoszono bez podpisu i nie byliśmy w stanie ustalić, do jakiej klasy je przypisać. Najważniejsze, że kolejny raz dobroć nie zawiodła, a pieniądze zostaną przekazane dla dzieci wychowujących się w domach dziecka i rodzinach zastępczych.

      Dziękujemy!

      Joanna Chrobak i Katarzyna Musiał – opiekunowie SKW

    • Klasa 7 na wycieczce
     • Klasa 7 na wycieczce

     • W dniu 15.06.2021 klasa 7 miała przyjemność uczestniczyć w lekcji ekologicznej organizowanej przez PPN. Celem wycieczki było zdobycie szczytu Czertezik wznoszącego się 772 m n.p.m.

     • Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy z języka Angielskiego The Big Challenge

     • Serdeczne gratulacje dla ucznia klasy 8- Łukasza Marcińskiego za zajęcie 1 miejsca w województwie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy z języka Angielskiego The Big Challenge. 

      Serdecznie gratulujemy Łukaszowi. 

      Nagroda, gratulacje i dyplom zostaną wręczone uczniowi uroczyście w dniu zakończenia roku szkolnego. 

       

      Agnieszka Warzecha

     • "Irlandia w szkole"

     • Serdeczne gratulacje dla 2 uczennic klasy 8- Zuzanny Biel i Emilii Mirek, które w ramach projektu "Irlandia w szkole" i lekcji o Celtach wzięły udział w konkursie "Celtycki wybieg mody". Zadaniem było zaprojektowanie strojów dla celtyckiej pary:)

      Kreacje naszych koleżanek zachwyciły jury i dziewczęta zostały wyróżnione w konkursie:)

      Serdecznie dziękujemy Pani Justynie Mazurek Schramm, koordynatorowi projektu oraz prezesowi Fundacji Kultury Irlandzkiej za całoroczny cykl lekcji poświęconych Irlandii.

       

      Agnieszka Warzecha

    • Wycieczka klasy III b
     • Wycieczka klasy III b

     • Dnia 8 czerwca 2021 r. klasa III b wybrała się na wycieczkę. Pierwsza część wyjazdu to zabawy w "Jump Planet" - parku trampolin w Nowym Targu. Następnie uczniowie wybrali się pieszo "Wąwozem papieskim" na górze Wdżar. Pogoda i humory dopisały.

     • WYNIKI SZKOLNYCH ELIMINACJI DO V MIĘDZYGMINNEGO DNIA TALENTÓW

     •  

      Grupa młodsza kl. 0-3

      Kategoria muzyczna

      Brak zgłoszeń

      Kategoria plastyczna

      1 miejsce- Irena Chachuła* kl.0

      1 miejsce – Oliwia Kielur* kl.2b

      2 miejsce- Patrycja Kielur kl.2b

      2 miejsce- Teresa Chachuła kl.2b

      3 miejsce- Ewelina Kacwin kl.0

      Kategoria sceniczna

      1 miejsce- Michał Kozioł* kl.0

      2 miejsce- Marcel Tworek* kl.2b

      3 miejsce- Miłosz Kołek kl.0

      Grupa starsza kl.4-8

      Kategoria muzyczna

      1 miejsce – Łucja Kozłecka* kl.4

      Kategoria plastyczna

      1 miejsce -

      2 miejsce –Lidia Krzysztoforska* kl.4

      2 miejsce- Alicja Klag* kl.4

      3 miejsce – Dominika Bodziarczyk kl.4

      Kategoria sceniczna

      1 miejsce – Trio (Amelka, Patrycja i Wiktoria)*

      *Zaznaczeni uczestnicy zakwalifikowali się do międzygminnego etapu.

      Jury w składzie: Ewa Majerczak, Iwona Rysz i Krystyna Walosik

       

      Dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom :) 

       

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • szkola@sp1kroscienko.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych