• Wycieczka klas VI na Koziarz
     • Wycieczka klas VI na Koziarz

     • 22 września uczniowie klasy VI a i VI b uczestniczyli w pieszej wycieczce na Koziarz (943 m. n.p.m.). Wyprawa była częścią programu „Akademia Młodego Turysty” i poprzedzona wcześniejszym, dwugodzinnym  spotkaniem z goprowcami - w szkole.

      Na turystyczny szlak ruszyliśmy z Tylmanowej i poprzez Koziarz zeszliśmy do Krościenka nad Dunajcem. Grupę prowadzili Elżbieta Opyd i Marcin Szlachtowski. „Dopisała wspaniała pogoda, podziwialiśmy piękne widoki a dodatkową atrakcją było krótkie szkolenie z pierwszej pomocy w górach i  towarzystwo przesympatycznego czworonoga – psa Gai.”

      Ewa Majerczak

    • Światowy Dzień Sybiraka
     • Światowy Dzień Sybiraka

     • 17 września w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Sybiraka. Uczniowie klasy VIII przygotowali dla młodszych kolegów prezentację przybliżającą historię święta, upamiętniającego napaść radziecką na Polskę. Na szkolnym korytarzu prezentowano okolicznościową gazetkę. Uczniowie klas VI złożyli wiązankę i zapalili znicze pod Krzyżem Katyńskim na krościeńskim cmentarzu komunalnym.

      Ewa Majerczak

     • Konkurs na interpretacje przysłowia angielskiego technikami plastycznymi

     • Drodzy Uczniowie,

      Poniżej przedstawiam wytyczne oraz informacje dotyczące konkursu z języka angielskiego na interpretację przysłowia technikami plastycznymi dla chętnych dzieci i młodzieży.

      Konkurs oceniany będzie w dwóch kategoriach: klasy 1-3 i 4-8.

      Lista przysłów wywieszona jest na holu szkolnym, po prawej stronie. Wybrany przez siebie cytat należy przepisać w języku angielskim i w języku polskim.

      Prace należy składać u nauczycieli uczących języka angielskiego (Anny Topolskiej i Agnieszki Warzechy) do 25.10.2020 r.

      Praca powinna zawierać cytat w języku angielskim, pod spodem w języku polskim i do tego należy wykonać ilustrację będącą interpretacją własną przysłowia :)

      Format pracy A4


      Oceniane będą:

      - pomysłowość,

      - kreatywność, własny,

      - innowacyjny pomysł na interpretację

      - estetyka wykonania pracy


      Wśród uczestników zostaną wybrane 3 miejsca: I, II, III. Nagrody oraz dyplomy zostaną wręczone uczniom na najbliższym apelu.      Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do udziału w konkursie :)

      Agnieszka Warzecha


    • Międzynarodowy Dzień Kropki
     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • 15 września uczniowie klasy I A obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki.

      Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

      Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy.

       Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENTY.

      Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, są w koronie królowej, a nawet zdobią kapelusz muchomora.

      Bawiliśmy się też przy piosence o kropce i oklejaliśmy w kropki sowy. Tworzyliśmy też koła na sali gimnastycznej.

      BYŁO KOLOROWO I RADOŚNIE 

      I. Rysz.

     • ZDALNA SZKOŁA i ZDALNA SZKOŁA+

     • https://ugnowytarg.pl/sites/default/files/upload/news/2020/6961/xx.png

      Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krościenku nad Dunajcem otrzymała 6 notebooków wraz z oprogramowaniem WIN10 w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła”. W ramach drugiej edycji programu „Zdalna szkoła+” szkoła otrzymała 11 zestawów: laptop z oprogramowaniem Windows 10 Standard, mysz, słuchawki z mikrofonem oraz 8 programów Microsoft Office, 11 tabletów i 1 program antywirusowy.

      Gmina Krościenko nad Dunajcem, na zakup sprzętu komputerowego w ramach programu „Zdalna szkoła” pozyskała 60.000,00 zł, natomiast w ramach programu „Zdalna szkoła+” kwotę 95.000,00 zł. Obydwa projekty są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Pozyskane środki pozwoliły zakupić łącznie 51 nowych notebooków z oprogramowaniem WIN 10; 20 tabletów; 28 słuchawek; 28 myszek, 25 programów Microsoft Office oraz 2 programy antywirusowe. Zakupiony sprzęt będzie służyć uczniom do zdalnych lekcji oraz w pracowniach szkolnych. Notebooki i tablety posiadają rekomendowane parametry techniczne sprzętu do prowadzenia lekcji w modelu zdalnym.

     • UWAGA! WAŻNA INFORMACJA!

     • Ze względu na trudną sytuację panującą w naszym regionie związaną z COVID-19, od jutra (16.09.2020 r.) powracamy do OBOWIĄZKOWEGO NOSZENIA MASECZEK (tj. zasłanianie ust i nosa) w przestrzeni wspólnej szkoły.

     • Szkolny Klub Wolontariatu

     • Informujemy, że „ruszyły” zapisy do Szkolnego Klubu Wolontariatu. Zapraszamy uczniów klas IV-VIII.  Zasady naszych działań ujęte są w regulaminie, który można odnaleźć na stronie internetowej szkoły. Bycie szkolnym wolontariuszem wymaga zgody rodziców/opiekunów prawnych, dlatego należy wypełnić specjalną  kartę zgłoszenia. Karty można pobrać u p. Joanny Chrobak (sala nr 33).

      Obecny rok będzie dla nas wielkim wyzwaniem, ale wierzymy, że zrealizujemy akcje, które pomogą potrzebującym. Jesteśmy otwarci na propozycje i pomysły działań. Może wiecie o kimś, kto potrzebuje pomocy? Może chcielibyście wykorzystać swój talent w dziele społecznym? Czekamy i liczymy na Was. Do zobaczenia!

      Opiekunowie SKW – p. Joanna Chrobak i p. Katarzyna Musiał

     • Wywiadówka

     • Szanowni Państwo

      Spotkania organizacyjne wychowawców z rodzicami odbędą się we wtorek 15 września o godzinie 17.00. Ze względów bezpieczeństwa nie będzie spotkania ogólnego. Proszę o dezynfekcję rąk przy wejściu do szkoły i zasłanianie ust i nosa (maseczki itp) oraz o przestrzeganie ogólnych procedur epidemiologicznych. Rodzice uczniów klas VII i VIII wchodzą do szkoły od strony parkingu.

    • BALLADYNA w szkolnym ogródku - 5 września 2020
     • BALLADYNA w szkolnym ogródku - 5 września 2020

     • W upalne, sobotnie popołudnie, włączając się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej,

       przez niemal godzinę czytaliśmy fragmenty dramatu naszego znakomitego poety i dramaturga – Juliusza Słowackiego .

                      Tę bajeczną opowieść o dramacie i zbrodni, które rozegrały się dawno, dawno temu w prastarej krainie Polan nad jeziorem Gopło znają chyba wszyscy Polacy. Rozpoczynając sceną trzecią z aktu pierwszego, przypomnieliśmy historię dwóch sióstr, które rywalizowały o względy hrabiego Kirkora.

      „Niechaj idą w las dziewczyny

      Która więcej malin zbierze,

      Tę za żonę pan wybierze’’

      Jedna z nich, tytułowa Balladyna, ogarnięta żądzą bogactwa, zaszczytów i władzy posunęła się za daleko …

      W IX odsłonie Narodowego Czytania ‘’ Balladyny. Tragedii w 5 aktach’’ wzięli udział pensjonariusze i pracownicy Dziennego Ośrodka Opieki i Aktywizacji Osób Starszych, bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej oraz uczniowie i nauczyciele SP Nr 1 w Krościenku.

      Na zakończenie, Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej, Weronika Walkowska podziękowała Dyrekcji SP Nr 1 w Krościenku za umożliwienie przeprowadzenia akcji oraz wszystkim uczestnikom Narodowego Czytania zarówno na żywo jak i w przestrzeni wirtualnej, gdyż akcja została nagrana w relacji na żywo. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania !

      https://www.facebook.com/biblioteka.SP.nr1.Kroscienko/videos/2823271454572825

                                                                                                                              K. Walosik

      FOT. Monika Ignatowska

     • Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

     •  

      1 września to data, która oprócz pierwszego dnia szkoły przywodzi na myśl dzień wybuchu II wojny światowej. Żyją jeszcze osoby, którym w pierwszy dzień września 1939 r. nie dane było pójść szkoły, gdyż uniemożliwił to zmasowany atak Niemiec na Polskę.

      Chociaż od tych wydarzeń minęło już 81 lat, a osób, które przeżyły II wojnę światową jest coraz mniej,  kolejne pokolenia dbają o to, by pamięć o ofiarach wojny nie zaginęła. Tak dzieje się w naszej szkole. Podobnie jak w latach ubiegłych, po Mszy Świętej, reprezentacja uczniów klasy VIII wraz z wychowawcą uczciła pamięć poległych w obronie ojczyzny minutą ciszy. Pomimo deszczowej pogody złożono z tej okazji wieniec i zapalono znicze na starym cmentarzu przy ul. Jagiellońskiej.

                                                                                                                                         A. Warzecha

       

     • e- dziennik instrukcja zakładania konta

     • Szanowni Rodzice Uczniów klasy I.

      Poniżej umieszczamy instrukcję zakładania konta i logowania do e- dziennika szkoły.

      1. W przeglądarce otwieramy stronę szkoły https://spkroscienko.edupage.org/?
      2. Wybieramy zakładkę E- dziennik (jest to bardzo ważne ponieważ każda szkoła ma swoją domenę)
      3. Wybieramy opcję: zaloguj się- załóż konto
      4. Po wpisaniu swojego adresu e-mail na swoją skrzynkę odbiorczą otrzymacie Państwo link do zalogowania się.
      5. Po ustawieniu hasła wracamy do strony logowania i wpisujemy swój e- mail oraz hasło.

      W przypadku problemów technicznych prosimy o kontakt.

     • Komunikat nr 3- rozpoczęcie roku szkolnego

     • Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

      Już jutro planujemy rozpocząć Nowy Rok Szkolny, wszyscy z niecierpliwością i obawą czekamy jak będzie zorganizowany i jak będzie wyglądała praca szkoły. Na pewno większość z Was na bieżąco śledzi komunikaty i informacje w mediach. Zaczynamy od pracy w sposób tradycyjny, oczywiście z zachowaniem dużej ilości środków bezpieczeństwa. Najważniejszą informacją jest, że do szkoły przychodzą uczniowie ZDROWI, bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji. To samo dotyczy osób przyprowadzających dzieci do szkoły. Proszę to uszanować dla dobra Nas wszystkich.  Przy wejściu do szkoły dezynfekujemy ręce, a w razie potrzeby będziemy mierzyć temperaturę. W przestrzeni wspólnej szkoły (korytarze, szatnie) uczniowie klas IV – VIII przebywają obowiązkowo z zasłoniętymi ustami i nosem, młodsze dzieci mogą ale nie muszą (możemy zmienić jeżeli nie będziemy w strefie czerwonej lub żółtej, ). Dla chętnych Msza święta o godz. 8.00. Klasy VII sala nr 8 i VIII sala nr 7,  wchodzą do szkoły tylnym wejściem. 1 września rozpoczynamy wszyscy o godz. 9.00, każda klasa w swojej sali lekcyjnej (klasa IV sala nr 16), spotkania będą trwały ok. 2 godziny. Prosimy, aby Rodzice nie wchodzili do szkoły, nad bezpieczeństwem przy wejściu będą czuwać pracownicy szkoły, proszę stosować się do ich zaleceń. W razie konieczności wejścia do szkoły Rodziców, opiekunów itp. obowiązkowo używają środków ochrony osobistej. Pomimo tak trudnej sytuacji, życzmy sobie wszyscy dobrego i bezpiecznego Nowego Roku Szkolnego. Proszę o dużą wyrozumiałość i współpracę. Pozdrawiam J. Piotrowski

     • Komunikat nr 1

     • Szanowni Rodzice!

      Wszyscy z niecierpliwością oczekują na informacje o organizacji pracy szkoły w nowym roku. Na obecną chwilę chcemy rozpocząć naukę w sposób „tradycyjny” w szkole. Sytuacja epidemiologiczna nie jest stabilna i w każdej chwili może okazać się, że sposób nauki będzie inny. Już dzisiaj proszę o rozmowy ze swoimi dziećmi na temat bezpiecznych zachowań w szkole. W chwili obecnej pracujemy nad procedurami, które będą obowiązywać w szkole. Jest to duże wyzwanie i proszę o wyrozumiałość, zwłaszcza przy przyprowadzaniu i odbieraniu dzieci. W pierwszej kolejności proszę pamiętać, że do szkoły mogą uczęszczać tylko i wyłącznie dzieci bez objawów sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji. 1 września nie planujemy uroczystości ogólnej, a tylko spotkania ogólne w klasach. Komunikaty będą ukazywać się na bieżąco. W strefie czerwonej uczniowie ze zmniejszoną odpornością na choroby mają możliwość pozostania w domu (zaświadczenie lekarskie).

     • Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2020/2021

     • Sznowni Rodzice,

      Podobnie jak w zeszłym roku szkoła we własnym zakresie zapewnia podręczniki i ćwiczenia dla uczniów klas I-VIII, za wyjątkiem podręczników i ćwiczeń do religii. Przypominamy, że podręczniki do religii zostaną wypożyczone uczniom we wrześniu, ćwiczenia będzie można zamówić u księdza Proboszcza.

      podreczniki__2020_2021.docx

       

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • szkola@sp1kroscienko.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych