• 10 rad dla wszystkich jak chronić zdrowie psychiczne podczas epidemii

     • 10 rad dla wszystkich jak chronić zdrowie psychiczne podczas epidemii

      Obecna sytuacja epidemiczna oraz związane z tym zmiany w funkcjonowaniu społecznym mogą znacząco wpływać na nasze samopoczucie, wywołując niepokój oraz lęk. W tym okresie powinniśmy zadbać zarówno o swoje zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Sprawdź jak dbać o swoje samopoczucie oraz gdzie szukać pomocy w razie pogorszenia stanu zdrowia psychicznego.

      1. Nie pozwól, by nadmiar informacji pogorszył Twój nastrój

      • Choć może się wydawać, że w obecnej sytuacji konieczne jest bycie na bieżąco, ciągłe narażenie na powtarzające się, niepokojące informacje może pogorszyć nasz stan psychiczny. W zupełności wystarczy, jeśli raz lub dwa razy dziennie sprawdzisz komunikaty pojawiające się na oficjalnych stronach Ministerstwa Zdrowia lub Głównego Inspektora Sanitarnego.
      • Rób przerwy od social mediów i serwisów informacyjnych – zwłaszcza jeśli czujesz, że narasta w Tobie niepokój i lęk.
      • Korzystaj z wiarygodnych źródeł wiedzy. Nie wierz i nie rozpowszechniaj tzw. fake newsów (nieprawdziwych informacji). Zanim prześlesz dalej otrzymaną w tzw. łańcuszku wiadomość, sprawdź czy zawarte w niej informacje są prawdziwe.
      • Dostosuj liczbę i rodzaj informacji o epidemii do Twojego samopoczucia i potrzeb. Niektóre informacje mogą poprawić Twój nastrój – spróbuj je odnaleźć i wykorzystać w budowie odporności psychicznej Twojej i osób w Twoim otoczeniu w tym trudnym dla wszystkim czasie.

      2.  Dbaj o podtrzymywanie kontaktów społecznych w bezpieczny sposób

      Można to zrobić np.: przez telefon czy wideokonferencję. Podziel się z bliskimi tym, co cię cieszy i tym, co cię niepokoi i martwi. Wspólnie łatwiej poradzić sobie z problemami. Budowaniu więzi sprzyja regularny kontakt np. o stałej określonej porze.

      3. Codziennie przez co najmniej 30 min uprawiaj bezpieczną dla Ciebie i innych aktywność fizyczną

      Aktywność fizyczną dobierz tak, by nie narażać na zarażenie siebie i innych. Jeżeli jesteś w kwarantannie albo z innych powodów wychodzenie na zewnątrz jest niezalecane lub zabronione – ćwicz w domu. Możesz skorzystać z zestawów ćwiczeń dostępnych online, jak na przykład te przygotowane przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów.

      Jeżeli nie jesteś objęty kwarantanną, a oficjalne komunikaty nie odraczają wychodzenia na zewnątrz - wybierz się na spacer - sam lub z domownikami.

       

      4. Dbaj o swoje zdrowie fizyczne - odżywiaj się prawidłowo, zadbaj o odpowiednio długi sen

      Zachęcamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi przygotowanymi przez ekspertów Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

      Przepisy na smaczne i zdrowie dania znajdziesz w portalu diety.nfz.gov.pl.

       

      5. Jeśli przebywasz w domu, zaplanuj jak spędzić czas izolacji  

      Zaplanuj aktywności, które lubisz albo które są pożyteczne, które zajmą twoje myśli i które sprawią, że czas szybciej minie. Może to być np.: czytanie, gotowanie, oglądanie filmów, wiosenne porządki. Możesz wykorzystać czas na odpoczynek lub na naukę i rozwój osobisty. Wiele firm
      i instytucji udostępnia obecnie ciekawe pomysły na spędzenie czasu w domu – może zainteresuje Cię spacer po wirtualnym muzeum albo wciągnie audiobook.

      6. Postaraj się utrzymywać stały plan dnia

      Chociaż przebywanie w domu może być czasem odpoczynku od codzienności, unikaj długiego leżenia w łóżku i rozregulowania rytmów okołodobowych.

      7. Dbaj o bezpieczeństwo w sytuacji kiedy musisz wyjść z domu

      Jeśli musisz wyjść z domu np. do pracy, skoncentruj się na działaniach, które możesz podjąć
      w celu ograniczenia ryzyka zakażenia (mycie rąk, niedotykanie twarzy, odpowiedni odstęp oraz niedotykanie innych ludzi).

      8. Unikaj radzenia sobie ze stresem za pomocą alkoholu i innych używek

      W czasie wzmożonego napięcia psychicznego może się wydawać, że alkohol i inne używki przyniosą szybką ulgę. Unikaj takiego sposobu rozwiązywania problemów. Wpłynie to negatywnie na Twój stan psychofizyczny. Zagrożenie epidemiologiczne przeminie, uzależnienie może pozostać z Tobą na długie lata. Zamiast tego postaraj się redukować napięcie w zdrowy sposób – przez uprawiany w pojedynkę sport, bezpieczny kontakt z innymi ludźmi (telefon, internet) i inne aktywności, które sprawiają Ci przyjemność.

      9. Zastanów się, czy komuś z Twoich bliskich lub sąsiadów nie jest potrzebna pomoc

      Taka pomoc potrzebna jest zwłaszcza osobom starszym lub należącym do grupy o zwiększonym ryzyku ciężkiego przebiegu choroby. Zadzwoń, zapytaj, czy nie jest potrzebna im dodatkowa pomoc np. przy zakupach. W internecie możesz znaleźć też przydatne informacje, które mogą zainspirować Cię do różnych rodzajów wolontariatu na odległość oraz aktywne włączanie się
      w różne ważne działania pomocowe np. tworzenie grup wsparcia.

      10. Chorzy i te osoby, które czekają na wyniki badań, czy odbywają kwarantannę wymagają szczególnej troski i opieki

      Nie stygmatyzuj chorych, nie obwiniaj ich o chorobę. Osoby, które zakończyły izolację i leczenie, nie zarażają wirusem i kontakt z nimi jest bezpieczny.

       

      Źródło:  www.gov.pl

     • Światowy Dzień Zdrowia 2021

     • Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku w dniu 7 kwietnia, w rocznicę założenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) – 7 kwietnia 1948 roku. Każdego roku WHO wybiera jeden kluczowy problem dotyczący zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga szczególnej uwagi, a którego skutki odczuwalne są w skali całego świata, zachęcając do wspólnego działania ludzi w różnym wieku i z różnych społeczności. Efektem podjętych działań ma być poprawa stanu zdrowia ludzi.

       

      Tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia w 2021r. jest „Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata dla wszystkich”.

      Nasz świat jest nierówny. Jak podkreślił COVID-19, niektórzy ludzie są w stanie żyć zdrowiej i mają lepszy dostęp do usług zdrowotnych niż inni - całkowicie ze względu na warunki, w których się rodzą, rosną, żyją, pracują i starzeją się.

      Na całym świecie niektóre grupy walczą o związanie końca z końcem niewielkimi dochodami dziennymi, mają gorsze warunki mieszkaniowe i wykształcenie, mniejsze możliwości zatrudnienia, doświadczają większej nierówności płci oraz mają ograniczony dostęp do bezpiecznego środowiska, czystej wody i powietrza, bezpieczeństwo żywnościowe lub nie mają go wcale. i usług zdrowotnych. Prowadzi to do niepotrzebnego cierpienia, możliwej do uniknięcia choroby i przedwczesnej śmierci. I szkodzi naszym społeczeństwom i gospodarkom.

      Jest to nie tylko niesprawiedliwe: można temu zapobiec . Dlatego wzywamy liderów do zapewnienia każdemu warunków życia i pracy sprzyjających zdrowiu. Jednocześnie wzywamy liderów do monitorowania nierówności zdrowotnych i do zapewnienia wszystkim ludziom dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych, kiedy i gdzie ich potrzebują. 

      COVID-19 mocno uderzył we wszystkie kraje, ale jego wpływ był najsilniejszy na te społeczności, które były już narażone, które są bardziej narażone na tę chorobę, rzadziej mają dostęp do wysokiej jakości usług opieki zdrowotnej i są bardziej narażone na negatywne konsekwencje.

      Źródło: https://www.who.int/campaigns/world-health-day/2021

    • ŻYCZENIA WIELKANOCNE
     • ŻYCZENIA WIELKANOCNE

     • Wielkanoc to czas nadziei i otuchy.

      Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa oraz w innego człowieka. 

      Z okazji Świąt składamy moc serdecznych życzeń,

      pogody w sercu oraz rodzinnych spotkań  w gronie rodziny i przyjaciół. 

      Życzymy, aby ten czas świąteczny przyniósł radość oraz wzajemną życzliwość.

      Niech Zmartwychwstanie napełni Nas wszystkich pokojem i wiarą.

       

      Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły

    • ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI
     • ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

     • 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, nie odbył się przegląd poezji dla najmłodszych czytelników. Jednak świętowaliśmy w inny sposób  i to wszyscy!

      Klasy młodsze wraz z wychowawczyniami przygotowały swoja interpretację ulubionego wiersza i wykonały do niego ilustracje. Powstały w ten sposób ciekawe, kolorowe filmiki z oryginalnymi ilustracjami. Zobaczcie sami! Można je znaleźć na fanpage’u biblioteki – Biblpieniny. Nie trzeba mieć konta na FB, aby obejrzeć nagranie:

      Klasa 3a: Stefek Burczymucha Marii Konopnickiej

      Klasa 3b: Lokomotywa Juliana Tuwima

      Klasa 2a: ZOO Jana Brzechwy

      Klasa 2b: Paweł i Gaweł Aleksandra Fredry

      Klasa 1 : Żaba Jana Brzechwy

       

      Dzieci z klasy „0” i z oddziału przedszkolnego także uczestniczyły  w świętowaniu Dnia Poezji. Na spotkaniu z bibliotekarką szkolną rozmawiały o poezji i ulubionych, znanych wierszach; próbowały tworzyć rymy do wyrazów. Wysłuchały bardzo śmiesznego wiersza pt. „Sroka” J. Brzechwy i obejrzały przygotowane przez uczniów klas 1-3 filmiki z poezją. Troje dzieci z  Zerówki wystąpiło z recytacją wierszy, które znają na pamięć. Brawo!!! Do jednego z nich zadeklarowały wykonać kolorowe  ilustracje. Powstanie więc kolejny filmik z recytacją Ani z Zerówki.

      Klasy starsze mogły zaś wykazać się swoją wiedzy na temat poezji, rozwiązując quiz, zamieszczony na classroomie biblioteki. Światowy Dzień Poezji (google.com)

      Prawie wszyscy zdobyli maksymalną liczbę punktów. Spróbujcie i Wy! Wiedza i zabawa w jednym.

      Dziękuję wychowawcom klas 0-3 za współpracę w organizacji Światowego Dnia Poezji

      K. Walosik

    • Światowy Dzień Wody
     • Światowy Dzień Wody

     • 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. To dobry moment, by przypomnieć, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Czy wiecie ile wody jest w człowieku? Ile wody pitnej jest na Ziemi? Ile wody zużywamy do produkcji kartki papieru? My już wiemy i dlatego zachęcamy wszystkich do oszczędzania wody.

      Uczniowie klasy IV przygotowali krótki filmik z okazji Światowego Dnia Wody, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem „Doceń wodę”. Wykonali również plakaty.

      Uczniowie klasy VI B przygotowali krótki quiz, zachęcamy wszystkich Naszych uczniów do wspólnej zabawy. Powodzenia!

      Link do quizu: joinmyquiz.com

      Kod: 67046562 , zaczynamy grę i gotowe.

                                                                                                                                                  M. Kwiatek

    • Obchody dnia Św. Patryka w Szkole Podstawowej w Krościenku nad Dunajcem
     • Obchody dnia Św. Patryka w Szkole Podstawowej w Krościenku nad Dunajcem

     • Obchody dnia Św. Patryka w Szkole Podstawowej w Krościenku nad Dunajcem

       

                  17 marca 2021 r. obchodziliśmy dzień św. Patryka- patrona Irlandii. Tego dnia w klasach 4, 6a, 6b oraz kl. VII odbyły się lekcje kulturowe na temat tradycji, kultury, obyczajów i historii zielonej wyspy w kontekście celebrowania dnia patrona- św. Patryka.

      Uczniowie wysłuchali przygotowanej przez Panią A. Warzechę prezentacji oraz mieli okazję przybliżyć sobie postać św. Patryka, wysłuchali legendy dotyczącej jego osoby oraz obejrzeli film o tańcu irlandzkim- Riverdance.

      Inicjatorką corocznej imprezy była nauczycielka języka angielskiego Pani A. Warzecha oraz Fundacja Kultury Irlandzkiej, z którą szkoła współpracuje od wielu lat.

      Celem organizacji dnia Irlandii i św. Patryka było poszerzenie wśród uczniów wiedzy na temat Irlandii, trzeciej co do wielkości wyspy w Europie, panujących tam zwyczajów, jej burzliwej historii, ciekawej kultury i bogatej tradycji. Istotnym zamiarem było również zaciekawienie uczniów legendami  oraz samą postacią św. Patryka. Jednakże celem nadrzędnym organizacji tego dnia było krzewienie tolerancji oraz otwartości na ludzi o odmiennych obyczajach, o innym stylu życia, sposobie myślenia, a nawet wyglądzie.

      W ramach dnia św. Patryka został również zorganizowany konkurs na symbol Irlandii oraz zajęcia online w szkole podstawowej w Krośnicy.

       

      Tradycyjne irlandzkie błogosławieństwo na każdy dzień

      A Wish for a Friend

      Wishing you a rainbow

      For sunlight after showers—

      Miles and miles of Irish smiles

      For golden happy hours—

      Shamrock at your doorway

      For luck and laughter too,

      And a host of friends that never ends

      Each day your whole life through!

       

       

      Życzenia dla przyjaciela

       

      Życzę ci tęczy i słońca,

      które wschodzi, nawet po największej burzy—

      Wielu irlandzkich uśmiechów,

      aby twoje życie było radosne i szczęśliwe—

      Koniczyny u progu twych drzwi,

      By przyniosła ci szczęście i uśmiech—

      i kilku dobrych przyjaciół,

      którzy będą przy tobie zawsze na dobre i na złe!

    • Wyniki konkursu na najpiękniejszą pisankę wielkanocną
     • Wyniki konkursu na najpiękniejszą pisankę wielkanocną

     • W konkursie wzięło udział 57 osób. Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III oraz IV-VIII.

      Wyniki  konkurs_pisanka.docx

      Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Wszystkie prace były bardzo ładne, komisja konkursowa miała przed sobą ciężki wybór. O możliwości odebrania nagród uczestnicy zostaną poinformowani.

      Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród!

      Pisanki będą sprzedawane przez Samorząd Uczniowski w najbliższą niedzielę (28.03.2021) przy kościele.

      Organizatorzy

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISARZY
     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISARZY

     • 03.03.2021 r. przypada Międzynarodowy Dzień Pisarzy. W tym dniu 5-latki z oddziału przedszkolnego gościły Panią Weronikę Walkowską - kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Krościenku nad Dunajcem. 

      Podczas spotkania przedszkolaki odpowiadały na pytanie: Kto to jest pisarz? Z zainteresowaniem oglądały przyniesione przez Panią Weronikę książki. Największym zaciekawieniem cieszył się jednak „magiczny” teatrzyk japoński kamishibay i przedstawienie pt. „Mądra kurka”.

      Dziękujemy Pani Weronice za ciekawe spotkanie.

      Agnieszka Kołek

      Zapraszamy do obejrzenia filmiku---

       

       

     • Webinar z J.E. Ambasador Irlandii w Polsce Emer O’Connell na temat zmieniającej się roli kobiet w świecie oraz relacjach irlandzko- polskich.

     •  

      Zajęcia prowadzone w ramach współpracy z Fundacją Kultury Irlandzkiej z Poznania są już nieodłącznym elementem programowym zwłaszcza dla uczniów klas 8, którzy interesują się poszerzaniem swojej wiedzy na tematy kulturowe.

      Tym razem spotkanie odbyło się dokładnie w Dzień Kobiet. W spotkaniu brała udział sama Pani Ambasador Irlandii w Polsce, Emer O’Connell. W czasie swojej prelekcji opowiadała o kobietach w Irlandii, o ważnych stanowiskach zajmowanych przez współczesne kobiety i o zmieniającej się pozycji kobiet, nie tylko w dyplomacji. Jako ambasadorka zielonej wyspy w Polsce opowiadała również o swojej roli oraz o relacjach między naszymi krajami. Swoją wypowiedz wzbogaciła ciekawą prezentacją, w której wspomniała również o Irlandzkich kobietach, które zapisały się chlubnie w historii Polski. Ważnym elementem prezentacji była również rozmowa na temat roli kobiet w budowaniu pokoju na świecie. Pojawiły się również informacje na temat kobiet w literaturze i muzyce.

      Następnie przyszedł czas na pytania i rozmowę z Panią Ambasador. Pytania zdawali zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

      Spotkanie zakończyło się wspólnym wysłuchaniem coveru zespołu The Cranberries pt. „Dreams”, nagranego przez irlandzkie kobiety w czasie pandemii.

      W takiej przyjemnej atmosferze, życząc zarówno Pani Ambasador, jak i wszystkim uczestniczącym w webinarze paniom wielu sukcesów i radości z wykonywanej pracy, zakończyliśmy spotkanie.

      Relacja z wydarzenia poniżej.

       

      Opracowała Agnieszka Warzecha

    • Spotkanie z Kamilem Węglarzem
     • Spotkanie z Kamilem Węglarzem

     •     9 marca naszą klasę odwiedził  Kamil Węglarz , uczeń LO -pasjonat przyrody. Kamil interesuje się  owadami, najliczniejszą grupą zwierząt na świecie.  Na spotkanie przyniósł piękne, kolorowe okazy motyli z całego świata. Bardzo ciekawie o nich opowiadał a szczególnie o procesie rozmnażania.  W czasie prezentacji dzieci  poznały okazy owadów z prywatnej kolekcji  Kamila. Opowieści o życiu owadów dzieci słuchały zafascynowane, szczególnie że Kamil szybko nawiązał z dziećmi bardzo dobry kontakt. Jak sam mówi, ciekawe czy rzadkie egzemplarze można znaleźć wszędzie. Każde miejsce może być dobre np. brzeg sadzawki, pole, łąka, plaża, sad. Owadów można szukać na drzewach,  kwiatach, w ziemi, w wodzie czy pod polnym kamieniem. Ponadto uświadomił też wszystkim, jak bardzo jedne gatunki zależą od drugich, jak potrzebne są one w łączącym żywe istoty łańcuchu pokarmowym. Żal było pierwszakom rozstawać się z niezwykłym gościem, który mógłby o owadach opowiadać bez końca, jak na prawdziwego pasjonata przystało. Może to właśnie będzie nowa, ciekawa pasja pierwszaków? Przyszli entomolodzy zapraszam do pracy!  Wiedza Kamila jest bowiem rozległa. Kamilowi dziękujemy za przybycie do naszej klasy.

                                                                                                                                     Iwona Rysz

       

     • KONKURS REGIONALNY PT. „PIENINY – PIĘKNY ZAKĄTEK ŚWIATA”

     • Joanna Chrobak zaprasza do udziału w konkursie „Pieniny – piękny zakątek świata”. Konkurs adresowany jest zarówno dla młodszych jak i starszych uczniów. Jeśli uważasz, że nasz region jest wspaniały, malowniczy i  godny polecenia dla turystów  z całej Polski, wykonaj materiał promocyjny o regionie Pienin i Krościenka. Może to być filmik, prezentacja multimedialna ze zdjęciami i opisem lub mieszanka różnych form. Zapraszam do uruchomienia wyobraźni. Najlepsze prace zostaną nagrodzone oraz wezmą udział w ogólnopolskim Projekcie pt. „Polska, folklorem malowana – poznajemy regiony etnograficzne Polski” organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Łebnie. Uczniowie z całej Polski wraz ze swoimi opiekunami stworzą bazę informacji o regionach etnograficznych naszego kraju. Szczegóły można odnaleźć
      w regulaminie zamieszczonym na stronie szkoły.

      https://spkroscienko.edupage.org/a/konkursy

      Joanna Chrobak – organizator konkursu

     • „Kobieta jest arcydziełem wszechświata”

     • „Kobieta jest arcydziełem wszechświata”

      (Gotthold Ephraim Lessing)

       

      Szkolny Klub Wolontariatu znów ruszył do dzieła. Co roku z okazji Dnia Kobiet młodzież odwiedzała starsze panie – podopieczne Przytuliska Świętego Brata Alberta
      w Grywałdzie. W tym roku ze względów bezpieczeństwa taka wizyta się nie odbędzie, ale uczniowie wykonali kartki z życzeniami, które zostaną dostarczone wszystkim paniom.

      Wolontariusze wraz z opiekunkami spotykali się w dwie kolejne środy, aby przeznaczyć czas na wykonanie 40 przepięknych kartek. Podziękowania należą się również uczennicom klas drugich, które podczas zajęć świetlicowych, także pomagały wykonać niektóre elementy „małych dzieł”. Brawo za zaangażowanie!

      Korzystając z okazji Szkolny Klub Wolontariatu wraz opiekunkami życzy wszystkim kobietom wiele siły, spełnienia marzeń, radości z życia, miłości oraz poczucia spełnienia.

      Opiekunowie SKW – Joanna Chrobak i Katarzyna Musiał

    • Prelekcja - wyposażenie wojskowe
     • Prelekcja - wyposażenie wojskowe

     • 1 marca 2021 roku, Mikołaj Kubik uczeń klasy IV, przygotował prelekcję dla klasy I. Jej tematem było wyposażenie wojskowe, między innym: torba sanitariuszy, maski przeciwgazowe, kamizelka obrony cywilnej, czapka obrony cywilnej,itp. Uczniom klasy I bardzo podobała się prelekcja. Namalowali rysunki przedstawiające rzeczy, które najbardziej się im podobały.

      Mikołaj Kubik

    • Jeżdżę z głową
     • Jeżdżę z głową

     • W dniu 22 lutego grupa 49 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Krościenko nad Dunajcem rozpoczęła naukę jazdy na nartach i snowboardzie na stoku narciarskim „Czorsztyn-Ski” w Kluszkowcach. Zajęcia potrwają do 28 lutego (6 wyjazdów po 3 godz. lekcyjne). Naukę dla 6 grup zajęciowych, po 18 godzin dla każdej grupy, prowadzą instruktorzy nauki jazdy na nartach oraz snowboardzie.  

      Program nauki jazdy na nartach/snowboardzie pn. „Jeżdżę z głową” dla uczniów z 4 szkół podstawowych realizowany jest przez Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół Gminy Krościenko nad Dunajcem przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w wysokości 10.300,00 zł.

      Kierownik ZEAS Agata Sobkowiak

    • „JAK KARNAWAŁ TO KARNAWAŁ”
     • „JAK KARNAWAŁ TO KARNAWAŁ”

     •         „Mój pączusiu, mój słodziutki,

              Rośnij duży, okrąglutki.

              Pączek urósł, że aż strach,

              Więc go zjedli no i bach!”

      Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie klasy pierwszej niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej klasie w czwartek - 11 lutego. Ponieważ był to TŁUSTY CZWARTEK nie zabrakło pączków i innych smakołyków.

      W klasie zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, goprowców, sportowców, Hawajczyków, Turków, robotów, czarodziejów, czarownic, Japonek... Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał dzieciom. Były korowody, kółeczka, konkursy i tańce w parach.

      Tegoroczna zabawa karnawałowa w SP 1 należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni.

      Pierwszaki składają podziękowania rodzicom za pyszne pączki i oryginalne stroje.

       

                                                                                                                                     Iwona Rysz

       

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • szkola@sp1kroscienko.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych