• Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2020/2021

     • Sznowni Rodzice,

      Podobnie jak w zeszłym roku szkoła we własnym zakresie zapewnia podręczniki i ćwiczenia dla uczniów klas I-VIII, za wyjątkiem podręczników i ćwiczeń do religii. Przypominamy, że podręczniki do religii zostaną wypożyczone uczniom we wrześniu, ćwiczenia będzie można zamówić u księdza Proboszcza.

      podreczniki__2020_2021.docx

       

     • Informacja dla Rodziców Uczniów klasy I

     • Szanowni Rodzice Uczniów klasy I w roku szkolnym 2020/2021

      Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z załączoną informacją dotyczącą wyprawki na nowy rok szkolny i zakup niezbędnych artykułów dla dzieci.

      Tych z Państwa, który nie podali swoich adresów mailowych w karcie zgłoszenia ucznia prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły bądź o przesłanie aktualnych maili na adres mailowy szkoły. Jest to niezbędne do załozenia konta na e- dzienniku szkoły.

      WYPRAWKA_UCZNIA_KLASY_PIERWSZEJ_SZKOLY_PODSTAWOWEJ_NR_3.docx

     • Religia- podręczniki i ćwiczenia kl I-VIII

     • Szanowni Rodzice,

      W roku szkolnym 2020/2021 podobnie jak w ubiegłym roku podręczniki dla klas I-VIII wypożyczy uczniom ksiądz Proboszcz. Początkiem września, również u księdza Proboszcza będzie można zamówić ćwiczenia.

     • Podręczniki- oddział przedszkolny "0"2

     • Szanowni Rodzice,

      Poniżej zamieszczamy wykaz podręczników w oddziale przedszkolnym "0"2 w roku szkolnym 2020/2021 r. 

      wychowanie przedszkolne- "Kolorowy start z plusem", wyd. MAC, aut. Małgorzata Kwaśniewska, Wiesława Żaba- Żabińska

      religia- "Jesteśmy dziećmi Boga", wyd. WAM

      język angielski- "J love Boo" Poziom B+, wyd. MAC, aut. Ewa Wodzicka- Dondziłło

     • “Wakacje z Gigantami”

     • W trakcie letniej przerwy od zajęć lekcyjnych serdecznie zapraszamy uczniów szkoły do wzięcia udziału w programie “Wakacje z Gigantami”, czyli darmowych lekcjach programowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. 

      “Wakacje z Gigantami” to cykl 5-ciu zajęć online w formie webinaru, które szczególnie mogą zainteresować uczniów lubiących nowe technologie i chcących rozpocząć przygodę z programowaniem w trakcie przerwy wakacyjnej. 

       “Wakacje z Gigantami” to letnia odsłona “Szkoły z Gigantami”, warsztatów które odbyły się pod patronatem honorowym Ministra Edukacji oraz Ministerstwa Cyfryzacji. Z uwagi na duże zainteresowanie minionymi warsztatami oraz dużą ilością zapytań o kolejną edycję, już 7 lipca uruchamiamy warsztaty w okresie wakacyjnym.

      Patronem honorowym “Wakacji z Gigantami” jest Ośrodek Rozwoju Edukacji

      Pierwsze 4 lekcje to, w zależności od wybranej grupy, praktyczne warsztaty z programowania w językach Scratch i Python. Ostatnie zajęcia natomiast poświęcone będą bezpiecznemu korzystaniu z Internetu

       Szczegółowy harmonogram i zakres tematyczny warsztatów znajduje się pod linkiem: 

      >>WAKACJE Z GIGANTAMI: SCRATCH, 9 - 12 LAT>>

      >>WAKACJE Z GIGANTAMI: PYTHON, 13 - 18 LAT>> 

      Warsztaty są całkowicie bezpłatne i będą prowadzone w formie webinaru. Każde spotkanie trwa 2 godziny lekcyjne (1,5 h).

      Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest rejestracja oraz wybranie docelowej grupy dla ucznia poprzez poniższy formularz: 

      >>FORMULARZ ZAPISU<< 

      Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferująca od ponad 5 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Trenerzy prowadzący zajęcia to doświadczeni i aktywni zawodowo programiści oraz specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa.

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

     • Drodzy Rodzice!

      W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego chciałbym Państwu serdecznie podziękować za ogromny wkład pracy i zaangażowanie w zdalne nauczanie. Naprawdę mam świadomość wielkiego trudu jaki włożyli Rodzice w edukację swoich dzieci, w tym, jakże ciężkim dla nas wszystkich czasie. Świadectwa szkolne mogą otrzymać tylko uczniowie, ale powinno je dostać również wielu rodziców. Sprostaliście wielkiemu wyzwaniu i zdaliście na piątkę egzamin ze wsparcia swoich dzieci i szkoły. Dziękuję i gratuluję, tym bardziej, że średnie ocen w klasach są bardzo wysokie i wielu uczniów otrzyma świadectwa z wyróżnieniem. Dziękuję również za cierpliwość i wyrozumiałość.Przypomnę kilka informacje o organizacji zakończenia roku szkolnego, który w związku z zapewnieniem bezpieczeństwa sanitarnego, będzie wyglądał nieco inaczej niż zwykle. Msza Święta będzie tradycyjnie o godzinie 8.00. W szkole nie będzie ogólnej uroczystości, a każda klasa będzie odbierała świadectwa osobno, w różnych godzinach. Jest to pewne utrudnienie, ale zdrowie nas wszystkich jest najważniejsze. Klasy I – III odbierają świadectwa w małej sali gimnastycznej, klasa IV w sali nr 13, a pozostałe w dużej sali gimnastycznej (wejście od tyłu budynku). O godz. 9.00 klasa Ia i Va, o 9.30 – Ib i Vb, 10.00 – IIa i VI, 10.30 – IIb i VII, 11.00 – IIIa i VIII, 11.30 – IIIb, 9.15 IV. Proszę, aby uczniowie przyszli do szkoły w maseczkach, dezynfekcja rąk jest obowiązkowa (oczywiście można używać rękawiczek). Jeżeli Rodzice przyjdą do szkoły ze swoimi dziećmi to proszę w miarę możliwości o pozostanie na zewnątrz budynku. Jeżeli ktokolwiek ma obawy przed przyjściem na zakończenie roku, to można będzie odbierać świadectwa w sekretariacie, w pierwszym tygodniu wakacji.Rada Rodziców ufundowała lody dla każdego dziecka, kupony będzie można realizować przez najbliższe dni w cukierni Państwa Piotrowskich. Książki, które otrzymają uczniowie również sfinansowała Rada Rodziców – dziękuję w imieniu dzici.Sprzęt komputerowy można zwracać codziennie do 3 lipca w godzinach od 9 do 15, proszę pamiętać o zabraniu umowy w celu potwierdzenia odbioru. Życzę Państwu jak najbardziej udanego, w pełni zasłużonego wypoczynku i obyśmy mogli spotkać się we wrześniu w „normalnych” okolicznościach. Pamiętajmy, że kończy się rok szkolny, ale pandemia trwa nadal.

      Pozdrawiam serdecznie Jacek Piotrowski

     • DZIEŃ DZIECKA

     • W dniu dzisiejszego Święta wszystkich dzieci dużych i małych życzymy wiele radości, szczęścia i uśmiechu w codziennym życiu. Niech spełnią się Wasze marzenia i tęsknoty, a każdy nowy dzień przynosi same miłe chwile. Dużo siły i wytrwałości do osiągania jak najwyższych celów i oczywiście wspaniałej (bezpiecznej) zabawy.

     • REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

     • Szanowni Państwo.

      Od 1 czerwca do 10 czerwca rozpoczynamy postępowanie uzupełniające do punktu przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych w szkole na rok szkolny 2020/2021.

      Wnioski i dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów znajdą Państwo na stronie internetowej szkoły w zakładce „Dla Rodziców”- dokumenty rekrutacyjne.

      Dokumenty można składać osobiście lub drogą mailową na adres: spkroscienko@op.pl w tytule maila proszę wpisać „rekrutacja uzupełniająca”.

      Zgodnie z harmonogramem opublikowanie listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych odbędzie się w dniu 16 czerwca.

      Od 16 czerwca do 22 czerwca rodzic potwierdza wolę zapisu dziecka.

      W przypadku pytań prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły, tel.: 182623070

     • HARMONOGRAM KONSULTACJI

     • PONIEDZIAŁEK

      13.30- 14.30

      A. Warzecha

      I. Bąk

      E. Majerczak

      M. Kwiatek

      WTOREK

      12.00-13.00

      P. Krążek

      13.30-14.30

      M. Koterba

      A. Malinowska

      ŚRODA

      13.15-14.15

      J. Ciesielka

      13.30-14.30

      E. Kubik

      E. Mastalska

      M. Wolska

      CZWARTEK

      13.30-14.30

      M. Gębala

      M. Gonciarz

      Ks. H. Homoncik

      14.30-15.30

      A. Bieryt

      PIĄTEK

      13.30-14.30

      Z. Jerzyńska

      M. Rychtarczyk

      J. Piotrowski

      konsultacje.docx​​​​​​​

     • Biblioteka szkolna

     • Od 25.05.2020 r. uczniowie naszej szkoły mają możliwość skorzystania z biblioteki szkolnej codziennie w godzinach:

      poniedziałek- wtorek w godz. 13.30-14.30

      środa w godz. 12.30-13.30

      czwartek- piątek w godz. 13.30-14.30

      W celu wypożyczenia książki należy dokonać rezerwacji przez system biblioteczny MOLNet+ lub wysłać wiadomość do nauczyciela bibliotekarza przez Classroom, e-dziennik,  Messenger, bądź maila. Rezerwacji należy dokonać  przynajmniej 1 dzień roboczy wcześniej. 

      Aby zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa prosimy o kontakt z nauczycielem w celu ustalenia daty i godziny również w przypadku zwrotu książek.

     • Harmonogram konsultacji klas VIII

     • Od 25.05.2020 r. szkoła zapewnia możliwość konsultacji dla uczniów klas VIII. Harmonogram został opracowany zgodnie z potrzebami uczniów, w miarę potrzeb może zostać modyfikowany.  Konsultacje prowadzone będą w sali nr 8, w zajęciach może brać udział maksymalnie 12 uczniów.

      Rodzice lub uczniowie zgłaszają udział dziecka w konsultacjach minimum 1 dzień roboczy przed skorzystaniem z opieki, do godziny 12.00. Zgłoszeń należy dokonywać bezpośrednio do nauczyciela prowadzącego zajęcia poprzez e-dziennik, Classroom lub telefonicznie.

      Język angielski

      Poniedziałek godz. 13.30 do 14.30

      Matematyka

      Środa godz. 13.30 do 14.30

      Język polski

      Czwartek godz. 13.30 do 14.30

     • Otwarcie punktu przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych od 11 maja

     • Szanowni Rodzice,

      Przypominamy, iż od 11 maja 2020 r. dla dzieci z punktu przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych będą prowadzone zajęcia. W pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci obojga pracujących rodziców, w szczególności pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Kryterium to stosuje się również do rodzica samotnie wychowującego dziecko.

      Chęc posłania dziecka do punktu przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych proszę zgłaszać przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem, telefonicznie pod nr telefonu 182623070.

      Prosimy o uważne zapoznanie się z "Wewnętrznymi procedurami bezpieczeństwa" obowiązującymi na terenie szkoły w czasie epidemii COVID-19. Procedury opracowano zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy oraz szczegółowymi wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. 

      Prosimy także zwrócić uwagę na oświadczenia, które Rodzice przynoszą  najpóźniej przy pierwszym przyprowadzeniu dziecka do punktu przedszkolnego. Oświadczenie stanowiące załącznik nr 1, nr 2 i nr 5 rodzic składa jednorazowo. Oświadczenie stanowiące załącznik nr 3 składane jest na każdy dzień pobytu dziecka w punkcie przedszkolnym.

       

      Zarzadzenie_Nr_6.docx

      Zalacznik_nr_1.docx

      Zalacznik_nr_2.docx

      Zalacznik_nr_3.docx

      Zalacznik_nr_4.docx

      Zalacznik_nr_5.docx

      zal._6_Dezynfekcja_rak_MZ.jpg

      zal_7_mycie-rak-kwadrat.png

      zal_8_maseczka-MZ-PIS.png

      zal_9_rekawice.png

       

     • Zawieszenie zajęć w punkcie przedszkolnym i oddziałach przedszkolnych

     • Szanowni Rodzice.

      Na podstawie § 18 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia
      31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r., Nr 6, poz. 69 z późn. zm.) z uwagi na konieczność dostosowania placówki do wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy oraz szczegółowych wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego obowiązujących w czasie epidemii COVID-19 imformuję, iż zajęcia w punkcie przedszkolnym i oddziałach przedszkolnych zostały zawieszone od 6 maja 2020 r. do 8 maja 2020 r. 

      Od 11 maja 2020 r. przyjmowane będą dzieci obojga pracujących rodziców, w szczególności pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Kryterium to stosuje się również do rodzica samotnie wychowującego dziecko.

      Chęc posłania dziecka do punktu przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych proszę zgłaszać telefonicznie pod nr telefonu 182623070

       

       

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • szkola@sp1kroscienko.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
 • Galeria zdjęć

   brak danych