• SPRZĘT KOMPUTEROWY I EPODRĘCZNIKI

     • Szanowni Państwo,

      Przypominam o możliwości zgłaszania problemów i braków w sprzęcie komputerowym. Platforma epodreczniki.pl zaczyna coraz lepiej funkcjonować i od środy 1 IV zaczynamy pracować na loginach i hasłach przesłanych przez szkołę.Dbajmy o bezpieczeństwo, również to w sieci.

     • ZAJĘCIA Z DORADZTWA ZAWODOWEGO ON-LINE

     •  

      W związku z wprowadzeniem stanu epidemiologicznego w Polsce i zawieszeniem zajęć edukacyjnych, informuję, że zajęcia warsztatowe oraz konsultacje indywidualne doradztwa zawodowego w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II zmieniają formę.

      Od 25 marca spotkania z doradcą zawodowym odbywają się tylko on- line

      (e-mail, Messenger, skype) o określonych godzinach zgodnie z harmonogramem.

       

                                                                                                                  Zachęcam do kontaktu, Joanna Pyrdoł

     • NAUCZANIE ZDALNE

     • Drodzy Uczniowie i Rodzice,

      Do dnia 10.04 zajęcia w szkołach są nadal zawieszone, a od dzisaj tj. 25.03 kształcenie będzie prowadzone na odległośc- zdalne nauczanie. W pierwszej kolejności pracujemy na dzienniku elektronicznym, zgodnie z planem i zapisami w zakładce zadania domowe. Wiele systemów internetowych nie działa jeszcze całkiem sprawnie, proszę o cierpliowść i unikanie niepotrzebnych nerwów. Więcej informacji zostanie przesłane przez dziennik elektorniczny. 

      W pierwszej kolejności proszę zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych.

      Cały czas jesteśmy do Państwa dyspozycji.

     • KOMUNIKAT EPODRĘCZNIKI

     • Szanowni Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

      Od dnia jutrzejszego tj od 24.03.3020 r. szkoła zacznie rozsyłać indywidualne loginy i hasła na platformę epodreczniki.pl. Prosimy o niezakładanie indywidualnych kont i nielogowanie się do platformy, do momentu oficjalnego komunikatu Dyrektora szkoły.

       

     • AKTUALIZACJA ADRESÓW MAILOWYCH UCZNIÓW

     • Drodzy Rodzice i Uczniowie

      Zwracamy się z prośbą o podanie aktualnych adresów e-mail uczniów klas IV- VIII. Jeżeli uczeń nie posiada adresu e-mail prosimy o jego założenie i poinformowanie o tym wychowawców klas przez dziennik elektroniczny. Aktualne adresy posłużą nauczycielom do sprawniejszego i bezpośredniego kontaktu z uczniem. Prosimy również rodziców aby podali swoje aktualne numery telefonów.

     • REKRUTACJA ELEKTRONICZNA

     • Szanowni Państwo,

      Biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną i fakt, że rekrutacja odbywa się zgodnie z harmonogramem ustalonym przez organ prowadzący informuję, iż dokumenty rekrutacyjne na rok szkolny 2020/2021 można przesyłać elektronicznie w postaci skanów lub fotografii na adres mailowy: spkroscienko@op.pl. W tytule maila proszę wpisać „Rekrutacja 2020/2021”. Po ustaniu zagrożenia będziemy prosili o uzupełnienie dokumentacji w postaci papierowej.

      Drugą możliwością dostarczenia dokumentów rekrutacyjnych jest wrzucenie ich do skrzynki znajdującej się przy wejściu do szkoły od strony parkingu. W tym przypadku prosimy o wcześniejszy kontakt z sekretariatem szkoły, tel.: 182623070

     • APEL DO RODZICÓW I UCZNIÓW

     • W związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia zdrowia publicznego rozprzestrzeniającym się koronawirusem,w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo społeczności szkolnej zwracam się do Rodziców i Uczniów o podjęcie działań profilaktycznych. Szczególnie ważne jest to, aby uczniowie, w czasie kiedy szkoła jest zamknięta, pozostali w domach i odizowali się  od potencjalnego ryzyka.

     • Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021

     • Szanowni Rodzice,

      Przypominamy, że rekrutacja na rok szkolny 2020/2021  trwa od 11.03.2020 r. do 30.03.2020 r.

      Sekretariat szkoły jest otwarty codziennie w godz. 7.30- 15.30.

     • ZAWIESZENIE ZAJĘĆ

     • Zgodnie z ustawą z dnia 02 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. 2020 r., poz. 374) Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. A. Mickiewicza w Krościenku nad Dunajcem informuje:

      1. W dniach 12 i 13 marca 2020 r. w punkcie przedszkolnym, oddziałach przedszkolnych i szkole podstawowej nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze.

      2.Od 16 marca do 25 marca zajęcia w punkcie przedszkolnym, oddziałach przedszkolnych i szkole zostają zawieszone.

      3.Rodzicu, śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

      4.Rekolekcje Wielkopostne zostały odwołane.

     • DZIEŃ DINOZAURA

     • „Dinozaury żyły dawno temu, ale stale są wśród nas...”

      26.02. obchodzone jest nietypowe święto - to Dzień Dinozaura. Dla przedszkolaków, szczególnie chłopców, jest to to ważne wydarzenie, bowiem tego dnia mają okazję wykazać się swoją wiedzą na temat dinozaurów, a jest ona niemała. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od zaprezentowania przyniesionych z domu figurek dinozaurów, książek i albumów, które towarzyszyły nam przez cały dzień.  Były piosenki o dinozaurach, zabawy ruchowe, kolorowanki, puzzle oraz prezentacja o tych wielkich gadach. Dinozaury zafascynowały nasze przedszkolaki do tego stopnia, że na chwilę zamieniły się w prawdziwych paleontologów. Oczyma wyobraźni przeniosły się na teren wykopalisk i jak profesjonaliści, przy wykorzystywaniu pędzli oraz łopatek odkrywały szkielety i figurki potężnych dinozaurów. To był dzień pełen wrażeń! 

      J. Komorek

     • Zabawa Karnawałowa

     • Zabawa Karnawałowa

      Jak co roku w okresie karnawału odbył się w naszej szkole bal. 24 lutego dzieci z klas 0-III przebrane w różnorodne, kolorowe stroje bawiły się w rytm muzyki, którą zapewnił im zaproszony na tę okazję wodzirej. Podczas trwania zabawy odbyły się również konkursy, które dały dzieciom wiele radości i satysfakcji. Również  uczniowie klas IV – VIII wesoło spędzili popołudnie, bawiąc się przy dźwiękach dyskotekowej muzyki. Rada Rodziców ugościła wszystkich przepysznym poczęstunkiem, a obsługą zajęły się uczennice klasy siódmej.

       

                                                                                                                    Oprac. Pedagog szkolny

     • Karnawałowe szaleństwa przedszkolaków

     • Karnawałowe szaleństwa przedszkolaków

      Karnawał to okres hucznych zabaw oraz balów. Na całym świecie ludzie świętują ten radosny czas. Choć najbardziej znane zabawy i parady karnawałowe odbywają się w Rio de Janeiro oraz Wenecji, to nie mogło ich zabraknąć również w naszym Punkcie Przedszkolnym. W tym roku było wyjątkowo hucznie, bo nasze szaleństwa trwały dwa dni.

      W piątek 21 lutego odbyła się w przedszkolu parada karnawałowa, podczas której maluszki mogły choć na chwilę wcielić się w rolę policjanta, Spider - Mana, Superbohatera, Elsy, czy innych bajkowych postaci.

      W poniedziałek, 24 lutego uczestniczyliśmy w zabawie karnawałowej zorganizowanej w Sali Zabaw „Nibylandia” w Łącku. Kolorowe tatuaże, zabawy z muzyką i balonami oraz szaleństwa na konstrukcji zabawowej to wspaniała alternatywa dla standardowych zabaw w przedszkolnej sali. Dzieci chętnie brały udział w atrakcjach prowadzonych przez animatorkę. Maluszki zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do swoich rodziców, którzy z utęsknieniem czekali na swoje pociechy.

      J. Komorek

       

     • REKRUTACJA 2020/2021

     • Szanowni Państwo,

      Wszystkie dokumenty dotyczące rekrutacji do Punktu przedszkolnego, oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej znajdują się w zakładce- Dla rodziców- Dokumenty Rekrutacyjne.

     • Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II

     • Od 11 lutego 2020 w Szkole Podstawowej nr 1 w Krościenku nad Dunajcem prowadzone są zajęcia z doradcą zawodowym w ramach projektu
      „ Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II”.
      W ramach zajęć odbywają się konsultacje indywidualne dla uczniów klas VIII, zajęcia warsztatowe dla uczniów klas VIII, a także konsultacje indywidualne dla wszystkich pozostałych zainteresowanych: uczniów, rodziców, nauczycieli.

       

      Spotkania odbywają się zgodnie z harmonogramem.

       

      Spotkania indywidualne z uczniami klasy ósmej:

      Czwartek /godz. 12. 35- 13. 20/ 13.02/ 27.02/ 5.03/ 12.03/19.03/  26.03/ 2. 04/ 9.04/  16.04/ 30.04/ 7.05/ 14.05/ 21.05/ 28.05/ 

      Zajęcia warsztatowe z uczniami klasy ósmej:

      Czwartek   /godz. 14. 20- 15. 05/ 13.02/ 20.02/ 27.02/ 5.03/ 12.03/19.03/

      Konsultacje indywidualne dla wszystkich zainteresowanych (pozostali uczniowie, rodzice)

      Wtorek   /godz. 12.35- 13. 20/ 11.02/18.02/ 25.02/3.03/ 10.03/17.03/ 24.03/31.03/

                     /godz. 13. 30- 14. 15/  11.02/18.02/ 25.02/3.03/ 10.03/17.03/ 24.03/

      Czwartek /godz. 13. 30- 14. 15/ 13.02/ 20.02/ 27.02/ 5.03/ 12.03/19.03/ 26.03/

       

                           

       

       

     • ŻYCZENIA WALENTYNKOWE

     • Walentynki to dzień, w którym ludzie okazują sobie uczucia sympatii, przyjaźni i miłości, a także składają sobie życzenia. Zwyczaj ten przybył do Polski z zachodu dopiero na początku lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku, ale został ciepło przyjęty i zakorzenił się w polskiej kulturze. Ludzie, tego dnia, obdarowują się  kwiatami, czekoladkami oraz innymi miłymi podarunkami.

      W naszej szkole dzieci z koła języka angielskiego również przygotowały życzenia i słodkie upominki dla nauczycieli i pracowników szkoły, by tym gestem okazać im wdzięczność za wysiłek, który wkładają codziennie w ich wychowanie i kształcenie.

      Z okazji tego wyjątkowego dnia całej naszej społeczności szkolnej życzymy, by pamiętali o okazywaniu sobie szacunku i sympatii nie tylko od święta.

       

      Agnieszka Warzecha

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • szkola@sp1kroscienko.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
 • Galeria zdjęć

   brak danych