• Świetlica

     • „Od dnia 9 listopada 2020 r. do dnia 29 listopada 2020 r. szkoła jest obowiązana prowadzić działalność opiekuńczą dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uczęszczających do klas I–III szkoły podstawowej.”

      Minister Edukacji i Nauki: P. Czarnek

      Proszę o zgłaszanie takich dzieci w sekretariacie szkoły. Informacje o organizacji pracy klas I-III zostały przesłane przez e-dziennik.

     • Dzień Zaduszny

     • Przypominam, że dzień 2 listopada jest dniem dodatkowo wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W tym dniu nie ma lekcji w szkole, ani lekcji zdalnych. W razie potrzeby szkoła zapewnia opiekę świetlicową dla dzieci z Punktu przedszkolnego, oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I - III

    • Wyniki konkursu „z książką ci do twarzy”
     • Wyniki konkursu „z książką ci do twarzy”

     • 1 miejsce - Aleksandra Dusik (za zdjęcie z przystani z widokiem na Trzy Korony)

      2 miejsce - Sara Hryc i Anna Ziemianek ( za zdjęcie „z liściem”)

      2 miejsce - Anna Walkowska

      3 miejsce – Agnieszka Król

      3 miejsce – Klara Pawłowska

      4 miejsce – Kinga Jandura

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i akcji promującej czytanie - „ Z książką Ci do Twarzy”. Nagrody wkrótce!

      Sponsorem nagród jest Fundacja Dzieci Pienin

      Jury: Joanna Franasowicz, Ewa Majerczak i Krystyna Walosik

       

     • Zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas 4-8

     • Szanowni Rodzice.

      Od 24.10.2020 r. do 8.11.2020 r. obowiązują nowe zasady pracy szkół. Zajęcia dla klas 4-8 będą prowadzone w formie zdalnej.

      Punkt przedszkolny, oddziały przedszkolne i klasy I-III pracują na dotychczasowych zasadach- w formie stracjonarnej.

      Więcej informacji na stronie:

      https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszamy-na-dwa-tygodnie-zajecia-stacjonarne 

       

    • Dzień Edukacji Narodowej z pasją
     • Dzień Edukacji Narodowej z pasją

     • W tym roku nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 1
      w Krościenku nad Dunajcem postanowili uczcić Dzień Edukacji Narodowej w wyjątkowy sposób, prezentując pasje i talenty grona pedagogicznego oraz pracowników szkoły.

      Wystawa ujawnia różnorodność zainteresowań nauczycieli i pracowników szkoły, a jej celem jest ukazanie nieraz ukrytych pasji i nieograniczonych możliwości człowieka. Zaprezentowano hobby, twórczość artystyczną, rękodzieło oraz osiągnięcia redaktorskie, kulinarne czy fotograficzne. Wśród przedstawionych efektów podziwiać można prace Joanny Chrobak, Joanny Franasowicz, Małgorzaty Gonciarz, Marii Jawor, Joanny Komorek , Elżbiety Kozłeckiej, Elżbiety Kubik, Katarzyny Kurzei, Magdaleny Kwiatek, Ewy Majerczak, Ewy Mastalskiej, Agnieszki Stopki, Krystyny Walosik, Agnieszki Warzechy.

              Odnalezienie własnego hobby to pierwszy krok do własnej aktywności i pobudzania wyobraźni, która pozwala na odnalezienie czegoś wyjątkowego dla siebie. Wierzymy, że ta wystawa będzie impulsem dla dzieci i młodzieży do szukania własnych pasji i talentów.

              Wystawa „Nie-pokój nauczycielski. Pasje i hobby” to poniekąd kontynuacja wystaw dla nauczycieli z terenu gminy organizowanych przez wiele lat przez Szkołę Podstawową
      Nr 1, Stowarzyszenie Artystów Pienińskich i Gminne Centrum Kultury.

      J. Komorek 

     • Konkurs „Rymowanki dla rolników”

     • Szanowni Państwo,

       

      W ramach promocji powszechnego spisu rolnego PSR 2020 Urząd Statystyczny w Krakowie organizuje konkurs „Rymowanki dla rolników”, którego adresatami są placówki wychowania przedszkolnego z województwa małopolskiego. Celem konkursu jest zainteresowanie najmłodszych dzieci zagadnieniami rolnictwa i produkcji żywności w połączeniu ze stymulowaniem ich rozwoju językowego, kreatywności i wyobraźni. Chcemy w ten sposób poszerzyć również wiedzę na temat spisu rolnego wśród ich rodzin oraz lokalnych społeczności.

       

      Zadaniem konkursowym jest ułożenie przez wychowanków placówki piosenki lub wierszyka, poruszającego tematykę szeroko pojętego rolnictwa i życia na wsi a następnie nagranie jego wykonania na film i przesłanie go do Urzędu Statystycznego w Krakowie do dnia 10 listopada 2020 r. Placówki, których prace zdobędą 3 najwyższe miejsca otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

      Wszystkie informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie https://krakow.stat.gov.pl/powszechny-spis-rolny-psr-2020/konkursy/konkurs-rymowanki-dla-rolnikow/

       

      Regulamin_konkursu_Rymowanki_dla_rolnikow.pdf​​​​​​​

    • W przedszkolu jest słodko, bo pachnie szarlotką.
     • W przedszkolu jest słodko, bo pachnie szarlotką.

     • Kontynuując tematykę tygodnia dotyczącą owoców z naszych sadów, dzieci z Punktu Przedszkolnego postanowiły upiec pyszne ciasto – szarlotkę. Po przeprowadzeniu zabiegów higienicznych, przedszkolaki z ochotą przystąpiły do pracy i wspólnie przygotowały kruche ciasto. Pracy było dużo i wszystkie dzieci miały jakieś zadania do wykonania. Ale warto się było pomęczyć, po piękny zapach ciasta oraz rozpływający się w ustach smakołyk zrekompensował wszystkie trudy! Ciasto wyszło wspaniałe! Pyszna, tradycyjna szarlotka, jaką możemy spotkać u wielu mam, babć i cioć. Przepis od lat tak samo zachwyca swoim prostym smakiem. Możemy ją serwować na zimno i na ciepło, samą lub z lodami – jak kto woli. 

      J. Komorek

    • Wycieczka klasy V
     • Wycieczka klasy V

     •      21.09.2020 r. w piękny, słoneczny dzień klasa V wraz z wychowawcą wybrała się na wycieczkę do parku linowego znajdującego się przy ul. Sobieskiego.

             Dzieci spędziły czas bardzo aktywnie, wspinając się na kolejne przeszkody i pokonując je zręcznie. Wśród atrakcji znajdowały się przejścia między drzewami po linie, po deseczkach oraz zjazd na linie. Po 2 godzinach zabawy uczniowie mieli czas na posiłek. Rodzice upiekli pyszne kiełbaski i oscypki na ognisku. Po prawdziwej uczcie znów przyszedł czas na wspólne zabawy, które trwały do godziny 14.00.

      M. Koterba

    • Wycieczka klas VI na Koziarz
     • Wycieczka klas VI na Koziarz

     • 22 września uczniowie klasy VI a i VI b uczestniczyli w pieszej wycieczce na Koziarz (943 m. n.p.m.). Wyprawa była częścią programu „Akademia Młodego Turysty” i poprzedzona wcześniejszym, dwugodzinnym  spotkaniem z goprowcami - w szkole.

      Na turystyczny szlak ruszyliśmy z Tylmanowej i poprzez Koziarz zeszliśmy do Krościenka nad Dunajcem. Grupę prowadzili Elżbieta Opyd i Marcin Szlachtowski. „Dopisała wspaniała pogoda, podziwialiśmy piękne widoki a dodatkową atrakcją było krótkie szkolenie z pierwszej pomocy w górach i  towarzystwo przesympatycznego czworonoga – psa Gai.”

      Ewa Majerczak

    • Światowy Dzień Sybiraka
     • Światowy Dzień Sybiraka

     • 17 września w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Sybiraka. Uczniowie klasy VIII przygotowali dla młodszych kolegów prezentację przybliżającą historię święta, upamiętniającego napaść radziecką na Polskę. Na szkolnym korytarzu prezentowano okolicznościową gazetkę. Uczniowie klas VI złożyli wiązankę i zapalili znicze pod Krzyżem Katyńskim na krościeńskim cmentarzu komunalnym.

      Ewa Majerczak

     • Konkurs na interpretacje przysłowia angielskiego technikami plastycznymi

     • Drodzy Uczniowie,

      Poniżej przedstawiam wytyczne oraz informacje dotyczące konkursu z języka angielskiego na interpretację przysłowia technikami plastycznymi dla chętnych dzieci i młodzieży.

      Konkurs oceniany będzie w dwóch kategoriach: klasy 1-3 i 4-8.

      Lista przysłów wywieszona jest na holu szkolnym, po prawej stronie. Wybrany przez siebie cytat należy przepisać w języku angielskim i w języku polskim.

      Prace należy składać u nauczycieli uczących języka angielskiego (Anny Topolskiej i Agnieszki Warzechy) do 25.10.2020 r.

      Praca powinna zawierać cytat w języku angielskim, pod spodem w języku polskim i do tego należy wykonać ilustrację będącą interpretacją własną przysłowia :)

      Format pracy A4


      Oceniane będą:

      - pomysłowość,

      - kreatywność, własny,

      - innowacyjny pomysł na interpretację

      - estetyka wykonania pracy


      Wśród uczestników zostaną wybrane 3 miejsca: I, II, III. Nagrody oraz dyplomy zostaną wręczone uczniom na najbliższym apelu.      Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do udziału w konkursie :)

      Agnieszka Warzecha


    • Międzynarodowy Dzień Kropki
     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • 15 września uczniowie klasy I A obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki.

      Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

      Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy.

       Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENTY.

      Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, są w koronie królowej, a nawet zdobią kapelusz muchomora.

      Bawiliśmy się też przy piosence o kropce i oklejaliśmy w kropki sowy. Tworzyliśmy też koła na sali gimnastycznej.

      BYŁO KOLOROWO I RADOŚNIE 

      I. Rysz.

     • ZDALNA SZKOŁA i ZDALNA SZKOŁA+

     • https://ugnowytarg.pl/sites/default/files/upload/news/2020/6961/xx.png

      Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krościenku nad Dunajcem otrzymała 6 notebooków wraz z oprogramowaniem WIN10 w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła”. W ramach drugiej edycji programu „Zdalna szkoła+” szkoła otrzymała 11 zestawów: laptop z oprogramowaniem Windows 10 Standard, mysz, słuchawki z mikrofonem oraz 8 programów Microsoft Office, 11 tabletów i 1 program antywirusowy.

      Gmina Krościenko nad Dunajcem, na zakup sprzętu komputerowego w ramach programu „Zdalna szkoła” pozyskała 60.000,00 zł, natomiast w ramach programu „Zdalna szkoła+” kwotę 95.000,00 zł. Obydwa projekty są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Pozyskane środki pozwoliły zakupić łącznie 51 nowych notebooków z oprogramowaniem WIN 10; 20 tabletów; 28 słuchawek; 28 myszek, 25 programów Microsoft Office oraz 2 programy antywirusowe. Zakupiony sprzęt będzie służyć uczniom do zdalnych lekcji oraz w pracowniach szkolnych. Notebooki i tablety posiadają rekomendowane parametry techniczne sprzętu do prowadzenia lekcji w modelu zdalnym.

     • UWAGA! WAŻNA INFORMACJA!

     • Ze względu na trudną sytuację panującą w naszym regionie związaną z COVID-19, od jutra (16.09.2020 r.) powracamy do OBOWIĄZKOWEGO NOSZENIA MASECZEK (tj. zasłanianie ust i nosa) w przestrzeni wspólnej szkoły.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • szkola@sp1kroscienko.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
 • Galeria zdjęć

   brak danych