• DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

     • SPECJALNA NIESPODZIANKA Z OKAZJI „DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA”

      Dziecko, któremu codziennie czytamy czuje się ważne i kochane.

      Z okazji „DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA” dobranocka z księgarni TRZY KROPKI, dedykowana sześciolatkom z oddziału 01 oraz wszystkim dzieciom z „naszej” szkoły.

       

      Bardzo, bardzo dziękujemy Pani Uli, za wyjątkowe zaprezentowanie bajki !

      Dziękujemy mamie Antosia za pomoc w organizacji niespodzianki.

      Agnieszka Kołek

    • 50 Jubileuszowy Rajd Szlakami Partyzantów
     • 50 Jubileuszowy Rajd Szlakami Partyzantów

     • 50 Jubileuszowy Rajd Szlakami Partyzantów organizowany rokrocznie przez Oddział PTTK z Krościenka nad Dunajcem odbył się w tym roku 16 września. W tegorocznej imprezie wzięło udział około 500 uczniów wraz z opiekunami reprezentującymi szkoły podstawowe oraz licea z naszego regionu. Piechurzy ze SP w Krościenku n.D rozpoczęli wędrówkę o godz. 8.30 w Krośnicy dołączając do grupy młodzieży z tamtejszej szkoły. W rajdzie brało udział 16 uczniów z klas 5,7 i 8, którzy wędrowali na Lubań (1211 m n.p.m.), a następnie do Ochotnicy Dolnej pod baczną opieką Pani Agnieszki Warzechy i Pani Klaudii Nawalaniec. Mimo upalnej pogody, uczniowie okazali się niestrudzonymi wędrowcami na gorczańskich szlakach. Przy okazji mogli sobie przypomnieć o niechlubnych wydarzeniach, które miały miejsce na Podhalu w trakcie II wojny  światowej, a w szczególności w trakcie Krwawej Wigilii z 23 grudnia 1944 roku, gdy w wyniku pacyfikacji wsi Ochotnica Dolna przez Niemców, zginęło 56 jej mieszkańców, o czym opowiedział wójt gminy Ochotnica Dolna, pan Tadeusz Królczyk. Pan wójt podziękował także organizatorom oraz wyraził nadzieję, że pamięć o wydarzeniach z przeszłości nie zostanie zapomniana. Wydarzeniem wieńczącym część oficjalną było złożenie wieńcy oraz zapalenie zniczy pod pomnikiem ofiar pacyfikacji wsi oraz na cmentarzu w celu uczczenia pamięci zamordowanych mieszkańców Ochotnicy. Kolejnym elementem imprezy był przegląd piosenki partyzanckiej, w którym nasza koleżanka, Klara Pawłowska z kl. VII a zaśpiewała autorską piosenkę do melodii „Dziś idę walczyć mamo…”. Po nim uczestnicy udali się na wspólny posiłek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Ochotnicy i Tylmanowej oraz na odpoczynek, w czasie którego można było porozmawiać z potomkami partyzantów, nabyć ciekawą literaturę, zobaczyć repliki broni przywiezione przez Muzeum Armii Krajowej w Krakowie lub zagrać w grę. Po skończonej imprezie uczniowie wrócili do domu pełni wrażeń, choć nieco zmęczeni.

    • Międzynarodowy Dzień Kropki
     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy, więc  nie mogło go zabraknąć w naszej szkole. Obchodzimy ten dzień tak uroczyście od 4 lat. W tym roku grono uczniów powiększyło się – świętowali ten dzień wszyscy uczniowie klas 0- III i dzieci przebywające na świetlicy pod kierunkiem pani Joanny Chrobak i Eweliny Chodniczak.

      Każdy uczeń ma w sobie jakiś talent – trzeba poznać swoje mocne strony i świetnie wspólnie się bawić.  Wierzcie mi, że każdy ma jakieś SUPERMOCE.
      W tym dniu nie mogło zabraknąć rozmyślań o Vashti- głównej bohaterce książki „Kropka” Uczniowie szukali mocnych stron nie tylko w sobie , lecz też  u kolegów i koleżanek.
      Dzieciaki były ozdobione kropkami, pojawiły się biedronki, muchomory i inne postacie.  Na zajęciach powstały piękne prace plastyczne. Była też gra terenowa „Kropka”.
      Odbył się apel na boisku szkolnym i rozdane zostały nagrody i dyplomy na najciekawszy, najbardziej kreatywny strój kropki.
      To wspaniałe święto, niech trwa cały rok!

                                     
       

    • Przypomnienie - spotkania z rodzicami
     • Przypomnienie - spotkania z rodzicami

     • Przypominamy, że dzisiaj 15 września (środa) o godzinie 17.00 odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami.

      Pamiętajmy również na co dzień, że wchodząc na teren Szkoły wszystkich rodziców obowiązuje zasłanianie ust i nosa maseczką. Uniknijmy zdalnego nauczania!

     • PRZYPOMNIENIE

     • Przypominam osobom, które nie brały udziału w spotkaniu informacyjnym o szczepieniach, że deklaracje na szczepienia dzieci od 12 roku życia i ch rodzin można jeszcze składać w sekretariacie szkoły do poniedziałku 13 września.

      J. Piotrowski

    • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

     • 1.09.2021 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Uczniowie z  uśmiechem na twarzy i w galowych strojach stawili się w szkole, aby rozpocząć nowy rok szkolny. Wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom życzymy owocnego, pełnego wytrwałości i optymizmu nowego roku szkolnego.

      1 września to też rocznica wybuchu II wojny światowej, w związku z tym uczniowie naszej szkoły złożyli symboliczną wiązankę kwiatów oraz zapalili znicz przy obelisku na Starym Cmentarzu.

    • WITAJ SZKOŁO
     • WITAJ SZKOŁO

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22

      Nowy rok szkolny rozpoczynamy Mszą Świętą o godzinie 8.00. Następnie przechodzimy do szkoły i około godziny 9.15 odbędzie się spotkanie wszystkich uczniów z nauczycielami i dyrekcją szkoły. Jeżeli będą opady deszczu uczniowie od razu udają się do swoich klas.

       

      Obowiązują procedury bezpieczeństwa jak w ubiegłym roku szkolnym (w zakładce zarządzenia). Przede wszystkim do szkoły przychodzą  uczniowie zdrowi, a w przestrzeniach wspólnych nadal obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Proszę rodziców o ograniczenie wchodzenia do budynku szkoły (obowiązkowo zakrywanie ust i nosa). Proszę również pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa podczas podjeżdżania samochodami, zachęcam do korzystania z nowych miejsc parkingowych.

     • Listy dzieci do oddziałów przedszkolnych

     • Szanowni Rodzice !

      Listy z podziałem dzieci do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2021/2022 zostały wywieszone na tablicy ogłoszeń w budynku szkoły. Wjeście do szkoły od ulicy Pienińskiej.

    • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021
     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

     • 25 czerwca, uroczystą akademią, podczas której wręczone zostały nagrody za całoroczną pracę, zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021.

      Wśród wyróżnianych i nagradzanych, byli uczniowie z najwyższymi średnimi, uczniowie ze 100 % frekwencją oraz rodzice którzy wyróżnili się wrażliwością i największym zaangażowaniem w życie szkoły.

      Dzień zakończenia roku szkolnego to wyczekiwany przez wszystkich dzień, zapowiadający dwa miesiące wspaniałych przygód oraz beztroskiego odpoczynku. To dzień rozpoczynający upragnione wakacje. 

      Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci, zwłaszcza tym, którzy byli z nami po raz ostatni, czyli uczniom klas ósmych. Pożegnaliśmy naszych Ósmoklasistów – było mnóstwo emocji, łzy wzruszenia, smutek i żal z powodu rozstania. Wychowawcy też kręciły się łzy w oczach. Pan Dyrektor Jacek Piotrowski podziękował ósmoklasistom za owocne lata nauki w naszej szkole i życzył  dostania się do wymarzonych szkół.
      Absolwentom mówimy: „Do widzenia i powodzenia". Zawsze będziecie mile widziani w naszych progach. Mamy nadzieję, że będziecie nas odwiedzać i opowiadać o swoich sukcesach w przyszłych szkołach.

      Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy udanych, bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

       

    • Projekt "Młodzi w akcji Plus"
     • Projekt "Młodzi w akcji Plus"

     • W tym roku szkolnym nasza szkoła włączyła się do projektu "Młodzi w Akcji+". Jest to ogólnopolski program, którego celem jest zachęcenie uczniów do podejmowania działań na rzecz swojego najbliższego otoczenia przez realizację projektów społecznych. Zespoły uczniowskie podczas trwania programu wybierają ścieżkę tematyczną, zgodnie z którą tworzą własny projekt.
      Trzy uczennice Anna Derkacz, Renata Gabryś oraz Julia Klos wraz z opiekunem p. M. Kwiatek, uczestniczyły w szeregu różnych działań m. in.:

      - wykłady prowadzone z Panem dr hab. Adamem Bodnarem - Rzecznikiem Praw Obywatelskich,

      - wykłady pt. " Bezrefleksyjność- czyli o  niesłuchaniu gdy słuchamy", "Efekt kameleona, czyli o psychologii naśladownictwa",

      - szkolenia dotyczące projektów uczniowskich,

      - webinaria tematyczne: " Grywalizacja czyli jak wykorzystać gry w projektach", "Przemoc rówieśnicza- konflikty i ich rozwiązywanie", "Polityka- rzeczywistość prawdziwa czy wirtualna?".

       

      Efektem pracy naszych uczennic jest krótki wideoreportaż. Dziękujemy Kai Klos oraz Maksowi Majkrzakowi za udostępnienie nam filmu z tańcem obyrtanym w ich wykonaniu oraz p. Joannie Piszczek za udzielenie nam wywiadu.

      Anna, Renata, Julia wraz z opiekunem.

       

       

       

       

    • Wycieczki klasy V
     • Wycieczki klasy V

     • W czerwcu uczniowie klasy V ciekawie spędzali czas podczas wycieczek. 16.06. wraz z przedstawicielem PPN Panem Adamem Ruskiem, zdobyli szczyt Sokolicy. Podziwiali przełom Dunajca i majestatyczną przyrodę Pienin, która oczarowała ich sowim urokiem. 17. 06. 21 r.  klasa V uczestniczyła  w wycieczce do kina. Miło spędzała czas na oglądaniu filmu pt. „Krudowie II”.  21. 06. dzieci wspaniale bawiły się w parku linowym. Każdy dzielnie pokonywał ruchome trasy przebiegające między drzewami. Zwieńczeniem dnia było pieczenie kiełbasek, które przygotowali rodzice. Każda z tych trzech eskapad pozwoliła uczniom na nowo docenić walory wycieczek oraz wspólnych zabaw i przeżywania przygód.

      M. Koterba

    • WYCIECZKA KLASY II B
     • WYCIECZKA KLASY II B

     • 21 czerwca 2021r. uczniowie klasy 2 b wybrali się wraz z wychowawcą do Parku Trampolin w Nowym Targu. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora uczniowie korzystali z szeregu atrakcji m.in. trampolin akrobatycznych, ściany wspinaczkowej, koszów do koszykówki, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Wszyscy z radością skakali na trampolinach na różne sposoby. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki do basenu z gąbkami, zwinnościowa karuzela przeszkód, a także zjazdy na zjeżdżalniach. Pobyt w parku okazał się niezwykłą lekcją wychowania fizycznego. Skacząc na trampolinach uczniowie rozwijali ogólną sprawność fizyczną, koordynację oraz kształtowali właściwą postawę ciała. Wspólne skakanie wprawiło wszystkich w znakomity nastrój i wyzwoliło mnóstwo pozytywnej energii.  W drodze powrotnej obróciliśmy się do Ostrowska na pyszne lody. Dzieci z wycieczki wróciły zmęczone, ale zadowolone i z uśmiechami na twarzach.

    • KLASA VIII W ENERGYLANDII
     • KLASA VIII W ENERGYLANDII

     • 22 czerwca 2021 r. razem z klasą VIII wybraliśmy się do parku rozrywki Energylandia. Po przyjeździe na miejsce zaczęłą się świetna zabawa. 🤩

      Park zapewnia wiele atrakcji, począwszy od basenów i kąpielisk poprzez zjeżdżalnie, a skończywszy na najwyższych kolejkach w Polsce.

      Wszyscy szaleli ile się dało. W południe krótka przerwa na obiad, a na koniec relaks w waterparku, opalanie, zjeżdżalnie i pływanie. To była najlepsza wycieczka i napewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

      Zuzanna Biel

      uczennica klasy VIII 

    • WYCIECZKA KLASY I A
     • WYCIECZKA KLASY I A

     • 22 czerwca klasa I a wybrała się nad Dunajec, aby sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe. Leśny Park Linowy oczarował dzieci swoimi atrakcjami. Chętnie korzystały z uroków tego miejsca. We wspinaczce pomagał dobry humor oraz chęć przeżycia wspaniałej przygody. Podczas zabawy zmęczenie nie dawało o sobie znać. Po wyczerpującej zabawie udaliśmy się, aby zjeść kiełbaski, które przygotowały mamy. Wspólny wypad był dla nas wspaniałą okazją do lepszego poznania się i zacieśnienia więzi. Spędziliśmy razem bardzo intensywny dzień pełen atrakcji. Dzieci z ogromną radością korzystały z przygotowanych niespodzianek. Ten dzień na długo zapisze się w naszej pamięci, jako czas pełen uśmiechu!

      Iwona Rysz

    • III DZIEŃ REGIONALNY
     • III DZIEŃ REGIONALNY

     • W ostatni poniedziałek roku szkolnego obchodziliśmy III Dzień Regionalny. Tym razem myślą przewodnią było „Góralskie odzienie”, czyli tajniki powstawania oraz wygląd pienińskiego stroju regionalnego – zarówno kobiecego, jak i męskiego. Ze względu na wyjątkową sytuację, uroczystość miała zupełnie inny charakter, niż miało to miejsce do tej pory. Jednakże pomimo ograniczeń, obfitowała ona w wiele ciekawych wydarzeń, pozwalających uczniom na coraz lepsze poznawanie kultury i tradycji regionu.

      W ciągu tygodnia poprzedzającego Dzień Regionalny, dwie grupy przedszkolne wraz z wychowawczyniami przygotowały przepiękne fotobudki – postacie góralki i górala, w doskonale odwzorowanych strojach regionalnych. Cieszą się one wyjątkową popularnością, nawet wśród starszych uczniów. Wszyscy – łącznie z nauczycielami, chętnie robią sobie sesje zdjęciowe.

      Z kolei dzieci z klas I – III brały udział w konkursie plastycznym na najpiękniejszą pracę, przedstawiającą górala i góralkę w tradycyjnym stroju pienińskim. Prace zostały wykonane różnymi technikami i zostały zaprezentowane na szkolnej wystawie.

      Wszyscy uczniowie obejrzeli również dwa filmy z udziałem lokalnych twórców ludowych – pana Jana Kubika oraz Janiny Garwol, którzy barwnie wprowadzili ich w tajniki powstawania tradycyjnych strojów górali pienińskich. Zaprezentowane zostały również dwa inne filmy – pierwszy, przedstawiający legendę o powstaniu Podhala, nagrany przez uczniów klasy IV pod opieką Pani Krystyny Walosik oraz drugi – promujący nasz region, nagrany przez panie Joannę Chrobak oraz Krystynę Walosik, w ramach ogólnopolskiego projektu, przybliżającego różne regiony naszej ojczyzny. W okresie poprzedzającym Dzień Regionalny społeczność szkolna zapoznawała się również z filmami nagranymi przez uczniów szkół z całej Polski,  promującymi inne, ciekawe miejsca.

      Przez cały dzień, trójka „modeli” z klasy IV, ubranych w kompletne i nienaganne stroje pienińskie, prezentowała je w każdej klasie „na żywo”. Przy tej okazji również przeprowadzony został mini konkurs pt. „Czego brakuje?”, którego zadaniem było wymienienie elementów strojów, które zostały na tę okoliczność ukryte – damskie korale i zapaska oraz męska parzenica i zapiąstki. O dziwo, najlepszą znajomością ich nazw wykazały się dzieciaki z „zerówki”!

      Na koniec, uczniowie klas IV – VIII mogli skonfrontować zdobytą wiedzę w Quizie na temat stroju regionalnego. Rywalizacja była zacięta, a uczestnicy konkursu wykazali się naprawdę dużą wiedzą. Z odpowiedziami na pytania najlepiej poradzili sobie uczniowie klasy IV oraz VIa, a niekwestionowaną zwyciężczynią została Klara Pawłowska z klasy VIa. Zostały również wręczone nagrody w konkursie plastycznym. Jurorów najbardziej ujęła praca Julii Kozioł z klasy II.

      Zwieńczeniem uroczystości było tradycyjnie wykonanie zdjęcia, na którym znaleźli się wszyscy, którzy ubarwili ją, ubierając się w „bohatera dnia”, czyli pieniński strój góralski.

       Dziękujemy Radzie Rodziców, która ufundowała słodkie nagrody dla zwycięzców konkursów oraz wszystkim dzieciom i nauczycielom, którzy pomimo bardzo wysokiej temperatury, uświetnili ten dzień ubierając się w strój góralski, bądź jego element. Do zobaczenia w przyszłym roku, na kolejnym święcie regionalnym.

      Katarzyna Musiał

      Marta Wolska   

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • szkola@sp1kroscienko.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
 • Galeria zdjęć

   brak danych