• 48 Rajd Szlakami Partyzantów
          • 48 Rajd Szlakami Partyzantów

          • 48 Rajd Szlakami Partyzantów organizowany rokrocznie przez Oddział PTTK z Krościenka nad Dunajcem odbył się w tym roku 20 września. W tegorocznej edycji wzięło udział 480 uczniów wraz z opiekunami reprezentujący szkoły podstawowe, gimnazja oraz licea z naszego regionu. Piechurzy ze SP w Krościenku n.D rozpoczęli wędrówkę o godz. 8.30 w Krośnicy dołączając do grupy młodzieży z tamtejszej szkoły. W rajdzie brało udział 23 uczniów z klas 6, 7 i 8, którzy wędrowali na Lubań (1211 m n.p.m.), a następnie do Ochotnicy Dolnej pod baczną opieką Agnieszki Warzechy i Anny Topolskiej. Mimo upalnej pogody, uczniowie okazali się niestrudzonymi wędrowcami na gorczańskich szlakach. Przy okazji mogli sobie przypomnieć o niechlubnych wydarzeniach, które miały miejsce na Podhalu w trakcie II wojny  światowej, a w szczególności w trakcie Krwawej Wigilii z 23 grudnia 1944 roku, gdy w wyniku pacyfikacji wsi Ochotnica Dolna przez Niemców, zginęło 56 jej mieszkańców, o czym opowiedział wieloletni kierownik rajdu pan Mikołaj Urbaniak z Oddziału PTTK z Krościenka nad Dunajcem. Kilka słów do zebranych powiedział także wójt gminy Ochotnica Dolna - pan Stanisław Jurkowski, który podziękował organizatorom oraz wyraził nadzieję, że pamięć o wydarzeniach z przeszłości nie zostanie zapomniana, a także ks. mgr Paweł Łebski, który wraz z zebranymi odmówił modlitwę w intencji poległych. Wydarzeniem wieńczącym część oficjalną było złożenie wieńcy oraz zapalenie zniczy pod pomnikiem oraz na cmentarzu w Ochotnicy w celu uczczenia pamięci zamordowanych mieszkańców Ochotnicy. Kolejnym elementem imprezy był konkurs piosenki partyzanckiej, w którym nasza drużyna zaśpiewała piosenkę pt. "Piechota". Po nim uczestnicy udali się na wspólne pieczenie kiełbasek i odpoczynek, po czym wrócili do domu pełni wrażeń, choć nieco zmęczeni.

             

            Agnieszka Warzecha

             

            Galeria zdjęć...

        • Wycieczka ekologiczna klasy VI a
          • Wycieczka ekologiczna klasy VI a

          • W poniedziałek 17 września 2018 r. klasa VI a wraz z wychowawca uczestniczyła w wycieczce ekologicznej zorganizowanej przez Pieniński Park Narodowy w Krościenku nad Dunajcem. Uczniowie przejechali busem spod szkoły do Sromowiec Niżnych skąd rozpoczęła się wędrówka zielonym szlakiem na Zamkową Górę.

            Szlak zielony jest krótszy niż szlak żółty, ale bardzo ciekawy. Prowadzi on przez polanę Ligarki. Na następnej polanie zwanej Kosarzyska szlak zielony ze Sromowiec łączy się ze szlakiem niebieskim prowadzącym z Trzech Koron. Z polany Kosarzyska szlak niebieski prowadzi do Góry Zamkowej (799 m n.p.m.)

             

            Na Górze Zamkowej, która obecnie jest niedostępna do zwiedzania dla turystów z powodu prowadzenia tam prac remontowych, dowiedzieliśmy się od przewodnika PPNu wielu ciekawych rzeczy na jej temat. Mianowicie to, iż zamek na Górze Zamkowej jest najwyżej położonym zamkiem w Polsce, w którym w okresie najazdu Tatarów dwukrotnie szukała schronienie święta Kinga, uciekając z zagrożonego Starego Sącza. Rola zamku skończyła się po zdobyciu i zburzeniu go w 1433 roku przez husytów. Do dzisiejszych czasów pozostały z zamku nikłe resztki. Prowadzone są obecnie prace archeologiczne.

            Z Góry Zamkowej udaliśmy się szlakiem do Krościenka, gdzie zakończyliśmy nasze spotkanie około godziny 13.30.

            Po drodze uczniowie mieli do wykonania kilka zadań związanych z rozpoznawaniem gatunków drzew i krzewów, określaniem łańcucha pokarmowego w przyrodzie i gatunków chronionych na terenie parku. Mieli oni również okazję przypomnieć sobie zasady obowiązujące turystów na terenie parku.

             

            Agnieszka Warzecha

             

             

            Galeria zdjęć...

        • Wycieczka klasy II A
          • Wycieczka klasy II A

          •     

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

            19 września klasa II a wybrała się nad Dunajec, aby sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe. Leśny Park Linowy oczarował dzieci swoimi atrakcjami. Chętnie korzystały z uroków tego miejsca. We wspinaczce pomagał dobry humor oraz chęć przeżycia wspaniałej przygody. Podczas zabawy zmęczenie nie dawało o sobie znać. Po wyczerpującej zabawie udaliśmy się, aby zjeść kiełbaski, które przygotowały mamy.  Wspólny wypad był dla nas wspaniałą okazją do lepszego poznania się i zacieśnienia więzi. Spędziliśmy razem bardzo intensywny dzień pełen atrakcji. Dzieci z ogromną radością korzystały z przygotowanych niespodzianek. Ten dzień na długo zapisze się w naszej pamięci, jako czas pełen uśmiechu!

            I. Rysz

            Galeria zdjęć...

             

        • Wycieczka klasy II B
          • Wycieczka klasy II B

          • Dnia 10 września uczniowie klasy IIB wraz ze swoją wychowawczynią  zostali zaproszeni do domku Państwa Kubików. Dzieciaki były w nim już w zeszłym roku i bardzo mile wspominały tę wyprawę, więc i teraz chętnie maszerowały. Gdy już przeszliśmy na ulicę Leśną, a potem pokonaliśmy trochę stromego podejścia przez las, naszym oczom ukazał się domek na polanie – cel naszej wędrówki.

            Po tym, jak zjedliśmy pyszne pieczone kiełbaski i zaspokoili pragnienie, czekała nas niespodzianka. Pan Kamil przygotował dla dzieci specjalną tyrolkę. Dzieci ubrane w kaski i zabezpieczone specjalnymi szelkami zjeżdżały po linie pod okiem Pana Kamila i Pana Łukasza – ratowników GOPR. Trudno więc o lepszą opiekę.

            Kiedy jazda na linie już się znudziła, chłopaki grali w piłkę, a dziewczynki wraz z wychowawczynią bawiły się chustą animacyjną. Tworzyły też bardzo artystyczne prace przy użyciu kredek i darów jesieni. Towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda, więc niezbyt chciało się wracać. Pełni miłych przeżyć z szyszkami i kamykami w kieszeniach dotarliśmy jednak do szkoły, gdzie czekali już rodzice.

            Bardzo dziękuję Państwu Kubikom za zorganizowanie tego wesołego spotkania i nagranie specjalnego filmiku z naszej wyprawy. Dziękuję też mamom, które pomogły w opiece nad dziećmi – Pani Dorocie i Pani Marcie. Cieszę się, że tak aktywnie zaczęliśmy nowy rok szkolny.

            J.Chrobak

            Galeria zdjęć..

        • Międzynarodowy Dzień Kropki
          • Międzynarodowy Dzień Kropki

          •  

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

            Dnia 14 września uczniowie klas drugich wraz ze swoimi wychowawczyniami świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day). Pretekstem do zorganizowania tej wielkiej światowej akcji stała się napisana i zilustrowana przez Petera H. Reynoldsa książeczka pt. „Kropka”. Opowiada ona historię Vashti – dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości artystyczne, a dzięki swojej nauczycielce odkrywa w sobie talent i pomaga odkrywać go w innych dzieciach. Książka została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Została wydana także alfabetem Braille’a.

            Historia Dnia Kropki sięga roku 2009, kiedy to nauczyciel muzyki z Iowa Terry Shay zaproponował zaprzyjaźnionym szkołom i nauczycielom by przeczytać książkę i wspólnie bawić się oraz tworzyć. Ustalono, że będzie się to odbywało co roku - 15 września. Przesłaniem tego święta jest myśl, że każdy z nas ma mocne strony i siłę do pokonywania słabości, ale czasem potrzeba nam kogoś, kto pobudzi nas do działania. Ten dzień służy też wzajemnej pomocy, odkrywaniu talentów i budowaniu dobrej atmosfery sprzyjającej rozwojowi. W roku 2017 w obchody Dnia Kropki 2017 zaangażowanych było ponad 8 milionów uczestników z 168 krajów – nauczycieli, bibliotekarzy, rodziców i dzieci. Tyle osób zarejestrowało się na oficjalnej stronie International Dot Day – www.thedotclub.org.

            Uczniowie klas drugich także świętowali ten dzień. Przyszli do szkoły ozdobieni kropkami, a podczas przerw bawili się kropkowanymi balonami. Poznali historię Vashti i dowiedzieli się, dlaczego jest taka niezwykła. Rozmawiali o przygodzie dziewczynki. Rysowali w wielkich kropkach własne talenty, łączyli kropki w zadaniach matematycznych, a podczas zajęć ruchowych tworzyli kropkę i koła z własnych ciał. W czasie edukacji technicznej wykonali piękne prace techniką origami z kół. Uczniowie klasy IIB wraz ze swoją wychowawczynią rozdawali na przerwach uczniom, nauczycielom oraz pozostałym pracownikom szkoły kropkowe odznaki motywujące i składali im życzenia zgodne z ideą święta. Dzień ten upłynął wszystkim w miłej atmosferze.

            Mamy nadzieję, że uczniowie klas drugich będą pielęgnować swoje talenty, ale również pomogą innym, nieśmiałym dzieciom w ich odnalezieniu. Dziękujemy też rodzicom za włączenie się w „kropkową ideę” i pomoc w uświetnieniu tego dnia.

             J. Chrobak

            Galeria zdjęć...

        • Zabawy integracyjne nad Dunajcem klasy 3.
          • Zabawy integracyjne nad Dunajcem klasy 3.

          • Zabawy integracyjne nad Dunajcem klasy 3. Najwięcej radości sprawił pobyt w parku linowym.

                                                                                                                                                                      D. Hurkała

            Galeria zdjęć...

        • Podsumowanie projektu ekologicznego pt. „A gdyby tak wszyscy…EkoAktywni w Pieninach 2”
          • Podsumowanie projektu ekologicznego pt. „A gdyby tak wszyscy…EkoAktywni w Pieninach 2”

          • 11.09.2018 w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu ekologicznego pt. „A gdyby tak wszyscy…EkoAktywni w Pieninach 2”. Uczniowie klas 0 – III ubrani byli w stroje z motywami przyrodniczymi, zaś uczniowie klas IV – VIII w stroje w kolorach żółtych, zielonych i niebieskich. Każda klasa przygotowała transparent, na którym prezentowane były ekologiczne hasła (np. „Na ochronie środowiska Twoje zdrowie zyska”, „Góra śmieci Ziemię szpeci”, „Sprzątaj butelki, sprzątaj papierki, a w lesie będą miłe spacerki”, „Okaż kulturę i chroń naturę” „Ruch i zabawa”, „Szanuj zieleń boś nie jeleń”, „Wiwat sport i wiwat ruch w zdrowym ciele zdrowy duch” itp.). W „Amfiteatrze Pod Wierzbą” uczniowie klasy VI B wystawili sztukę pt. „Ekologia po góralsku, hej!”. Jej celem uświadomienie wszystkim jak ważne jest dbanie o środowisko nie tylko w miejscu własnego zamieszkania, ale wszędzie, gdzie przebywamy. Na zakończenie Wójt Gminy Jan Dyda, Pani Agata Sobkowiak oraz Dyrektor naszej szkoły Jacek Piotrowski rozdali nagrody zwycięzcom konkursów i upominki uczestnikom.

            Dziękujemy Wszystkim, którzy brali udział w realizacji projektu :).

                                                                                                                                                                      Z. Jerzyńska

            Galeria zdjęć...

        • Szkolny Dzień Ekologii
          • Szkolny Dzień Ekologii

          •  07.09.2018 roku w naszej szkole odbył się „Szkolny Dzień Ekologii” podczas, którego uczniowie promowali zdrowy styl życia. Każdy mógł skosztować warzyw i owoców, które w tym dniu były wszechobecne. Uczniowie spędzali czas bardzo aktywnie. Klasy młodsze udały się na spacery po najbliższej okolicy oraz w góry, natomiast klasy starsze brały udział w grach i zabawach rekreacyjnych na boisku szkolnym, turnieju plażowej piłki siatkowej nad Dunajcem, wycieczce rowerowej i przejażdżce na rolkach. Akcja miała na celu zwrócenie i uświadomienie uczniom i rodzicom jak ważne jest zdrowe odżywianie się,  aktywne spędzanie wolnego czasu, dbanie o środowisko naturalne i  poruszanie się alternatywnymi środkami transportu.

            Akcja była zorganizowana w ramach Programu Priorytetowego – edukacja ekologiczna pt. „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”, na który szkoła otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

                                                                                   Z. Jerzyńska

            Galeria zdjęć...

        • Wywiadówka
          • Wywiadówka

          • Informujemy, że pierwsza w tym roku szkolnym wywiadówka odbędzie się 17.09.2018 roku (poniedziałek) o godzinie 17.00 na sali gimnastycznej. Zapraszamy wszystkich rodziców. 

        • Wybory na opiekuna Samorzadu Uczniowskiego
          • Wybory na opiekuna Samorzadu Uczniowskiego

          • Wybory opiekuna Samorządu Szkolnego

            w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku n. Dunajcem  w roku szkolnym 2018/2019

             

            W dniu 10 września 2018 roku  odbyły się  wybory opiekuna Samorządu Szkolnego, w których wzięli udział uczniowie klas I-VIII. W wyniku tajnego głosowania opiekunem SU została Pani Izabela Bąk otrzymując 39 głosów na 185 głosów ważnych.

             

            Pozostałe wyniki:

            Marta Wójciak-Chrobak

            9

            Danuta Cedzidło    

            5

            Joanna Chrobak     

            4

            Małgorzata Koterba

            19

            Anna Topolska

            8

            Katarzyna Musiał   

            9

            Małgorzata Gonciarz

            6

            Danuta Hurkała

            3

            Elżbieta Kozłecka  

            4

            Monika Gębala

            4

            Ewa Majerczak    

            16

            Marta Wolska     

            7

            Krystyna Walosik    

            9

            Elżbieta Kubik     

            23

            Iwona Rysz

            3

            Katarzyna Kurzeja

            10

            Joanna Franasowicz

            7

             

             

             

            Komisja wyborcza:

            Agnieszka Warzecha

            Agnieszka Potaśnik

            Aleksandra Orkisz

            Klaudia Komorek

             

            Galeria zdjęć...

        • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

          • 3 września na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019. Pan Dyrektor Jacek Piotrowski powitał zgromadzonych uczniów, rodziców, nauczycieli i przybyłych gości. Po uroczystości inauguracyjnej uczniowie z radością spotkali się w salach lekcyjnych z wychowawcami i kolegami. Witamy nowych uczniów w murach naszej szkoły. Cieszymy się, że wszyscy wrócili bezpiecznie po udanych wakacjach :).

            Galeria zdjęć...

        • Ostatnie pożegnanie
          • Ostatnie pożegnanie

          • Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 12.08 2018 r. odeszła od nas nasza koleżanka Grażyna Dziubek – wieloletnia nauczycielka naszej szkoły.

            Pani Grażyna Dziubek rozpoczęła pracę w 1990 roku. W latach 1990 – 1992  pracowała w Szkole Podstawowej Nr 1 w Krościenku n. Dunajcem, w latach 1993 – 1996 w szkołach w Grywałdzie i w Hałuszowej, a od września 1996 roku wróciła znów do pracy w naszej szkole. Uczyła dzieci klas 0 i klas I – III.

            Przeżyła swe życie w najpiękniejszy z możliwych sposobów. Swoją postawą życiową, poświęceniem wobec dzieci i najbliższych, pogodą ducha, otwartością i życzliwością wobec drugiego człowieka, pokazywała nam, co jest w życiu ważne i istotne. Kochała pracę, a dobro dziecka było dla niej zawsze najważniejsze. Była nauczycielem sumienny i obowiązkowym. Spełniała się w trudnej pracy nauczycielskiej.

            Była członkiem Zespołu Pieśni i Tańca „ Pieniny”. Swoją pasję i umiłowanie do regionu przekazywała dzieciom i uczniom ucząc ich tańców i przyśpiewek góralskich. 

            Przez wiele lat była także Prezesem Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Krościenku nad Dunajcem.

            Ks. Jan Twardowski napisał: „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”. Grażynko, będziemy o Tobie pamiętać!

            Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krościenku nad Dunajcem.

            Pogrzeb odbędzie się w czwartek (16 sierpnia) w Kościele Parafialnym  p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza, o godz. 9.30  - różaniec za zmarłą, o godz. 10.00 -  msza  św.

             

             

        • Wykaz podręczników
          • Wykaz podręczników

          •  

            Szkolny  zestaw podręczników do kształcenia ogólnego

            w Szkole Podstawowej  im. A. Mickiewicza w Krościenku n. D

            na rok szkolny 2018 / 2019

            zajęcia edukacyjne

            klasa

            tytuł podręcznika

            wydawnictwo

            autor

            nr dopuszczenia

             

            Oddział przedszkolny

                     

            wychowanie przedszkolne

            0

            Olek i Ada- na szlaku przygód” Pakiet B+

            MAC

            Wiesława Żaba- Żabińska

            -

            Religi

            0

            „Jesteśmy dziećmi Boga

            WAM

            -

            -

            język angielski

            0

            „Start with fluffy”

            MAC

            Ewa Wodzicka- Dondziłło

            -

            I etap edukacyjny  kl. I-III

             

            I

            Szkolni przyjaciele. Edukacja wczesnoszkolna w klasie I. Podręcznik. Część 1. Część 2. Matematyka. Podręcznik. Część 1

            Szkolni przyjaciele. Edukacja wczesnoszkolna w klasie 1. Podręcznik. Część 3-4. Matematyka. Część 2

            WSiP

            Kinga Preibisz-Wala, Ewa Schumacher, Jadwiga Hanisz


             

            813/1/2017






             

            813/2/2017


             
             

            II

            Szkolni przyjaciele. Edukacja wczesnoszkolna w klasie 2. Podręcznik. Części 1-2. Szkolni przyjaciele. Edukacja wczesnoszkolna w klasie 2. Matematyka. Podręcznik. Część 1

             

            Szkolni przyjaciele. Edukacja wczesnoszkolna w klasie 2. Podręcznik. Części 3-4. Szkolni przyjaciele. Matematyka. Podręcznik Część 2

            WSiP






             

            Kinga Preibisz-Wala, Ewa Schumacher, Jadwiga Hanisz

            813/3/2017





             

            813/4/2017

             

            III

            Nasza szkoła- podręcznik bezpłatny MEN





             

            MEN








             
             

            Na podstawie art. 22c ustawy
            o systemie oświaty podręczniki opracowane na zlecenie
            MEN są dopuszczane do użytku szkolnego
            z mocy prawa.

            j. angielski

            I

            Gold Sparks

            OXFORD

            Magdalena Szpotowicz, Małgorzata Szulc-Kurpaska

            783/1/2017

            II

            Gold Sparks

            OXFORD

            P.A. Davies, C. Graham, Magdalena Szpotowicz, Małgorzata Szulc-Kurpaska

            783/2/2017

            III

            Super Sparks 3



             

            OXFORD

            P.A. Davies,
            C. Graham,
            M. Szpotowicz,
            M. Szulc-Kurpaska

            638/3/2014/2015

            religia

            I

            Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa

            WAM

            ks. Władysław Kubik

            AZ-11-01/10KR-1/11

            II

            Kochamy Pana Jezusa

            WAM

            ks. Władysław Kubik

            AZ-12-01/10-KR-1/12

            III

            Przyjmujemy Pana Jezusa

            WAM

            ks. Władysław Kubik

            AZ-13-01/10-KR-14/13

            II etap edukacyjny kl. IV-VIII

            Matematyka

            IV

            „Matematyka wokół nas”

            WSiP

            H. Lewicka

            M. Kowalczyk

            787/1/2017

            V

            Matematyka wokół nas”

            WSiP

            H. Lewicka

            M. Kowalczyk

            787/2/2018

            VI

            „Matematyka
            z pomysłem”

            WSiP

            Barbara Dubiecka-Kruk, Piotr Piskorski, Anna Dubiecka, Tomasz Malicki

            687/4/2016

            VII

            „Matematyka wokół nas”

            WSiP

            Anna Drążek, Ewa Duvnjak, Ewa Kokiernak-Jurkiewicz, Maria Wójcicka

            787/4/2017

             

            VIII



             

            „Matematyka wokół nas”

            WSiP

            Anna Drążek, Ewa Duvnjak, Ewa Kokiernak-Jurkiewicz

            787/5/2018

            język polski

            IV

            „Nowe słowa na start”

            Nowa Era

            Anna Klimowicz, Marlena Derlukiewicz

            907/1/2017

            V

            „Nowe słowa na start”

            Nowa Era

            Anna Klimowicz, Marlena Derlukiewicz

            907/2/2018

            VI

            Słowa z uśmiechem. Literatura i kultura. Klasa 6

             

            Słowa z uśmiechem. Nauka o języku i ortografia. Klasa 6

            WSiP

            E. Horwath,

            A. Żegleń

            551/5/2014/2016

             

            551/6,7/2014/2016

            VII

            „Nowe słowa na start”

            Nowa Era

            Joanna Kościerzyńska, Małgorzata Chmiel, Maciej Szulc, Agnieszka Gorzałczyńska-Mróz

            907/4/2017

            VIII

            „Nowe słowa na start”

            Nowa Era

            Joanna Kościerzyńska, Małgorzata Chmiel, Maciej Szulc, Agnieszka Gorzałczyńska-Mróz

            907/5/2018

            Język angielski

            IV

            „Team up plus 1”

            OXFORD

            Philippa Bowen, Denis Delaney, Diana Anyakwo

            822/1/2017

            V

            „Team up plus 2”

            OXFORD

            Philippa Bowen, Denis Delaney

            822/2/2017

            VI

            „Today! 3”

            Today!2 Exam Trainer zeszyt ćwiczeń

            Pearson

             

            Erika Stiles, Sandy Zervas, Brian Abbs, Ingrid Freebairn

            669/3/2015

            VII

            English Plus Options 

            OXFORD

            Ben Wetz, Diana Pye

            835/1/2017

            VIII

            English Plus Options 

            OXFORD

            Ben Wetz, Diana Pye

            835/2/2018

            przyroda

            IV

            „Tajemnice przyrody”

            Nowa Era

            Maria Marko-Worłowska, Feliks Szlajfer, Joanna Stawarz

            863/2017

            VI

            „Przyrodo witaj”

            WSiP

            Ewa Gromek, Ewa Kłos, Wawrzyniec Kofta, Ewa Laskowska, Andrzej Melson

            530/3/2014/2016

            historia

            IV

             

            „Wczoraj i dziś”

             

            Nowa Era

            Bogumiła Olszewska, Wiesława Surdyk-Fertsch, Grzegorz Wojciechowski

            877/1/2017

             

            V

            „Wczoraj i dziś”

            Nowa Era

            Grzegorz Wojciechowski

            877/2/2018

             

            VII

             

            „Wczoraj i dziś”

             

            Nowa Era

            Jarosław Kłaczkow, Anna Łaszkiewicz, Stanisław Roszak

            877/4/2017

             

            VIII

             

            „Wczoraj i dziś”

             

            Nowa Era

            Robert Śniegocki, Agnieszka Zielińska

            877/5/2018

            Historia i społeczeństwo

             

            VI

             

            „Historia wokół nas”


             
             

            WSiP

            Radosław Lolo, Anna Pieńkowska

            434/3/2014/2016


             

            religia

            IV

            Zaproszeni przez Boga (nowe)

            WAM

            red. Z. Marek

            AZ-21-01/10-KR-2/12

            V

            Obdarowani przez Boga (nowe)

            WAM

            red. Z. Marek

            AZ-22-01/10-KR-5/13

            VI

            Przemienieni przez Boga

            WAM

            red. Z. Marek

            AZ-23-01/10-KR-1/14

            VII


             

            Spotykam Twoje słowo

            GAUDIUM

            Praca zbiorowa

            AZ-31-01/10-LU-1/12

            VIII

            Z Tobą idę przez życie

            GAUDIUM

            ks. red. Paweł Mąkosa

             

            Informatyka

            IV

            Teraz bajty

            Migra

            Grażyna Koba

            806/1/2017

            V

            Teraz bajty

            Migra

            Grażyna Koba

            806/2/2018

            VII

            Teraz bajty

            Migra

            Grażyna Koba

            806/4/2017

            VIII

            Teraz bajty

            Migra

            Grażyna Koba

            806/5/2018

            Zajęcia komputerowe

            VI

            „Lekcje z komputerem”

            WSiP

            Wanda Jochemczyk, Iwona Kranas-Krajewska, Witold Kranas, Agnieszka Samulska, Mirosław Wyczółkowski

            453/3/2014/2016

            Technika

            IV

            „Jak to działa?”

            Nowa Era

            Lech Łabecki, Marta Łabecka

            295/1/2017

            V

            „Jak to działa?”

            Nowa Era

            Lech Łabecki, Marta Łabecka

            295/2/2018

            Zajęcia techniczne

            VI

            „Technika na co dzień”

            WSiP

            Ewa Bubak, Ewa Królicka, Marcin Duda

            496/2,3/2012/2015

            muzyka

            IV

            „Lekcja muzyki 4”

            Nowa Era

            Monika Gronek

            852/1/2017

            V

            „Lekcja muzyki 5”

            Nowa Era

            Monika Gronek

            852/2/2018

            VI

            „Klucz do muzyki”

            WSiP

            Urszula Smoczyńska, Katarzyna Jakóbczak-Drążek, Agnieszka Sołtysik

            406/3/2014/2016

            VII

            „Lekcja muzyki 7”

            Nowa Era

            Monika Gronek

            852/4/2017


             

            plastyka

            IV

            „Do dzieła”


             

            Nowa Era

            Jadwiga Lukas, Krystyna Onak

            903/1/2017

            V

            „Do dzieła”

            Nowa Era

            Jadwiga Lukas, Krystyna Onak

            903/2/2018

            VI

            „Plastyka”

            WSiP

            Stanisław Krzysztof Stopczyk, Barbara Neubart

            440/3/2014

            VII

            „Do dzieła”

            Nowa Era

            Marta Ipczyńska, Natalia Mrozkowiak

            903/4/2017

            Język niemiecki

            VII

            Das ist deustch! kompakt

            Nowa Era

            Jolanta Kamińska

            814/1/2017

            VIII

            Das ist deustch! kompakt

            Nowa Era

            Jolanta Kamińska

            814/2/2018

            Biologia

            V

            Puls życia

            Nowa Era

            Marian Sęktas, Joanna Stawarz

            844/1/2018

            VII

            Puls życia

            Nowa Era

            Małgorzata Jefimow

            844/4/2017

            VIII

            Puls życia

            Nowa Era

            Beata Sągin, Andrzej Boczarowski, Marian Sęktas

            844/3/2018

            Fizyka

            VII

            Spotkania z fizyką 7

            Nowa Era

            Grażyna Francuz-Ornat, Teresa Kulawik, Maria Nowotny-Różańska

            885/1/2017

            VIII

            Spotkania z fizyką 8

            Nowa Era

            Grażyna Francuz-Ornat, Teresa Kulawik, Maria Nowotny-Różańska

            885/2/2018

            Chemia

            VII

            Chemia Nowej Ery 7

            Nowa Era

            Jan Kulawik, Teresa Kulawik, Maria Litwin

            785/1/2017

            VIII

            Chemia Nowej Ery 8

            Nowa Era

            Jan Kulawik, Teresa Kulawik, Maria Litwin

            785/2/2018

            Geografia

            V

            Planeta Nowa

            Nowa Era

            Feliks Szlajfer, Zbigniew Zaniewicz, Tomasz Rachwał, Roman Malarz

            906/1/2018

            VII

            Planeta Nowa

            Nowa Era

            Roman Malarz, Mariusz Szubert, Tomasz Rachwał

            906/3/2017

            VIII

            Planeta Nowa

            Nowa Era

            Tomasz Rachwał, Dawid Szczypiński

            906/4/2018

            Wiedza o społeczeństwie

            VIII

            Dziś i jutro

            Nowa Era

            Iwona Janicka, Arkadiusz Janicki, Aleksandra Kucia-Maćkowska, Tomasz Maćkowski

            874/2017

            Edukacja dla bezpieczeństwa

            VIII

            Żyję i działam bezpiecznie

            Nowa Era

            mgr Roman Jastrzębski, mgr Jerzy Kiełb, dr Joanna Dobkowska 

            846/2017

             

        • „Młodzi Bohaterowie” z Krościenka
          • „Młodzi Bohaterowie” z Krościenka

          •             Tytuł „Młodego Bohatera” przyznaje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji dla młodych ludzi, którzy przyczynili się do ocalenia życia innych osób. Do grona nagrodzonych dołączyli trzej chłopcy z Krościenka: Kacper Kołek ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Dominik Kołek i Maciej Mszanik z naszej szkoły. Chłopcom udało się przeprowadzić skuteczną akcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej i wezwać pomoc do kolegi, który uległ podtopieniu. W towarzystwie rodzin i dyrektorów szkół medale wręczył osobiście Pan Prezydent Andrzej Duda i Minister Joachim Brudziński. Uroczystość odbyła się na Placu Józefa Piłsudzkiego w Warszawie w bardzo podniosłej atmosferze Święta Policji. Relację z uroczystości można było śledzić w bezpośredniej transmisji telewizyjnej. Po głównych uroczystościach nagrodzeni wraz z opiekunami uczestniczyli w specjalnie przygotowanym w Ministerstwie obiedzie. Wnioski o przyznanie nagrody „Młodego Bohatera” złożyli dyrektorzy szkół, ale była to inicjatywa ratowników medycznych, którzy byli pod ogromnym wrażeniem opanowania, profesjonalizmu i wytrwałości chłopców podczas akcji ratunkowej. Brawa dla naszych bohaterów i niech będą przykładem dla innych, że warto szkolić się z udzielania pierwszej pomocy i nie należy bać się takiej pomocy udzielać.

                                                                                                                                                                                                   J. Piotrowski

            Galeria zdjęć...

        • Międzygminny Dzień Talentów
          • Międzygminny Dzień Talentów

          • 07.01.2018 roku w Krościenku n.D w Amfiteatrze „Pod Wierzbą” odbył się III Międzygminny Dzień Talentów pod patronatem Wójta Gminy Krościenko n.D, zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Krościenku n.D i Centrum Kultury i Promocji w Krościenku n.D. W konkursie wzięło udział 48 uczniów z sześciu szkół podstawowych: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tylmanowej, SP w Sromowcach Niżnych, SP w Szlachtowej, SP w Grywałdzie, SP nr 2 w Krościenku n.D i SP Nr 1 w Krościenku n.D.

            Jury w składzie: Pani Joanna Dziubińska, Pani Agnieszka Słowik i Pani Milena Sołtys Walosik oceniało uczestników, którzy prezentowali swoje talenty w 4 kategoriach: muzycznej, scenicznej, plastycznej i rodzinnej. Nagrody dla zwycięzców ufundowali: Wójt Gminy Krościenko n.D, Fundacja Dzieci Pienin, Zakład Produkcyjny Wody Mineralnej Kinga Pienińska oraz sklepy: Delikatesy Centrum, Supermarket Mila, Supermarket Rajski.

             

            Dziękujemy Centrum Kultury i Promocji w Krościenku n. D za pomoc przy organizacji imprezy.

            Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom! Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok.

             

            WYNIKI

             

            TALENT PLASTYCZNY

            GRUPA MŁODSZA

             

            MIJESCE I – ALEKSADNRA ANDRUSZKO (SP GRYWAŁD)

            MIEJSCE II- ADAM TOKARCZYK (PP  NR 1 KROSCIENKO)

            MIEJSCE III- ADAM PORĘBKI (SP NR 1 KROSCIENKO)

             

            GRUPA STARSZA

             

            MIEJSCE I – KAROLINA KWIATEK (SP  NR 1KROSCIENKO)

            MIEJSCE II – JUSTYNA MUSIAŁ (SP NR 2 KROŚCIENKO)

            MIEJSCE III – KATARZYNA JÓZEFCZYK (SP GRYWAŁD)

             

            TALENT MUZYCZNY

            GRUPA MŁODSZA

            MIEJSCE I – ZUZANNA GIERCZYK (ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY TYLMANOWA)

            MIEJSCE II – MICHAL TOPOLSKI (ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY TYLMANOWA)

            MIEJSCE III – ŁUCJA KOZŁECKA (SP NR 1 KROŚCIENKO)

             

            GRUPA STARSZA

             

            MIEJSCE I –PATRYCJA GABRYŚ (SP  NR 2 KROŚCIENKO)

            MIEJSCE II – KINGA LIGAS (ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY TYLMANOWA)

            MIEJSCE III – PAULINA WAKSMUNDZKA (SP NR 1 KROŚCIENKO)

             

            TALENT SCENICZNY

            GRUPA MŁODSZA

             

            MIEJSCE I – ZUZANNA KIELAK (SP SZLACHTOWA)

            MIEJSCE II – PAULINA KRÓL (SP NR 1 KROŚCIENKO)

            MIEJSCE III – GRUPA Z SP  NR 1  KROŚCIENKO (KLASA IA)

             

            GRUPA STARSZA

             

            MIEJSCE I –GABRIELA REGIEC (SP SROMOWCE NIŻNE)

            MIEJSCE II – ALEKSANDRA MIGDAŁ (SP SROMOWCE NIŻNE)

            MIEJSCE III – EWELINA KOŁEK (SP NR 1 KROŚCIENKO)

             

            WYSTĘP RODZINNY

             

            MIEJSCE I- AMELIA I SARA KACZOROWSKIE (SP SZLACHOTWA)

            MIEJSCE II- MAKSYMILIAN I SZYMON MICHAŁCZAK (ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY TYLMANOWA)

            MIEJSCE III- ALEKSANDRA KALISZ I ANNA KALISZ (SP SROMOWCE NIŻNE)

                                                                                                                                                    

                                                                                                                                                                 Koordynator I. Rysz

            Galeria zdjęć...

             

        • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
          • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

          • 22. 06. 20187 roku nadszedł dzień długo oczekiwany przez wszystkich uczniów- zakończenie roku szkolnego, a tym samym początek wakacji! Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w Mszy Świętej, po której udali się do szkoły. Na wstępie Dyrektor Szkoły, Jacek Piotrowski, przywitał przybyłych gości, uczniów i pracowników szkoły. Następnie wręczono nagrody dzieciom, które uzyskały wysokie miejsca w konkursach oraz zawodach sportowych. Uczniom, którzy otrzymali promocje z wyróżnieniem do następnej klasy wręczono świadectwa, nagrody książkowe i gratulowano na forum szkoły. Nie zabrakło też części artystycznej przygotowanej przez klasy II i V B wraz z wychowawcami.

            Ten dzień był szczególnie ważny także z innych powodów. Pani Anna Malinowska, wieloletni nauczyciel naszej szkoły, pożegnała się odchodząc na zasłużoną emeryturę. Wójt Gminy i Dyrektor Szkoły dziękowali jej za trud i zaangażowanie w życie szkoły

            Gratulujemy wszystkim uczniom wysokich wyników w nauce, a ich rodzicom dziękujemy za trud i wsparcie jakie wkładają w wychowanie dzieci i życie naszej szkoły.  Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji.

            Więcej informacji o bezpiecznym wypoczynku tutaj

                                                                                                                                                                    M. Kwiatek

            Galeria zdjęć...

        • Wycieczka klasy VII zorganizowana w ramach projektu  pt. „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”
          • Wycieczka klasy VII zorganizowana w ramach projektu pt. „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”

          • 19. 06. 2018 roku uczniowie naszej szkoły z klasy VII i VIa wzięli udział w wycieczce. Najpierw odwiedzili Zespół Elektrowni Wodnych w Niedzicy S.A.. Tam zwiedzili m.in. pomieszczenia technologiczne elektrowni, urządzenia do produkcji prądu i dowiedzeli się wielu ciekawych informacji. Następnie udali się na rafting po rzece Dunajec. Trasa obejmowała spłynięcie ze Sromowiec Wyżnych do Szczawnicy. Uczniowie pokonali trasę około 14 km wzdłuż granicy polsko-słowackiej. Dzieci miały okazję nie tylko fantastycznie spędzić czas ale również podziwiać wijącą się pośród Pienin rzekę Dunajec. Niesamowite widoki, piękne krajobrazy i szum górskiej wody na długo pozostaną w pamięci uczniów. Na zakończenie młodzież wraz z opiekunami (J. Piotrowskim, A. Malinowską I. Bąk) pieszo udali do Krościenka.

            Wycieczka była zorganizowana w ramach Programu Priorytetowego – edukacja ekologiczna pt. „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”, na który szkoła otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

            Galeria zdjęć...

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
      • (018)2623070
      • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych