• Klasa 2a uczy się pracy w grupach
     • Klasa 2a uczy się pracy w grupach

     • Wszystkie dzieci klasy 2a już wiedzą, że współpraca grupowa rozwija ich w wielu aspektach. Nauczyli  się, jak podejmować decyzje, wyrażać własne myśli, słuchając przy tym innych osób w grupie, jednocześnie świetnie się bawiąc i ucząc.

      A najważniejsze jest, że po wykonanej pracy czują niesamowitą satysfakcję. Jak sądzą - W grupie siła. Dzięki współpracy niemożliwe staje się możliwe.

      Iwona Rysz

       

    • Pasowanie na czytelnika 2021
     • Pasowanie na czytelnika 2021

     • 22 października uczniowie klasy pierwszej zostali PASOWANI NA CZYTELNIKA. Uroczystość została poprzedzona dwiema lekcjami bibliotecznymi, podczas których uczniowie przygotowywali się do pełnienia roli świadomego i pilnego czytelnika.

      Przeczytajcie, jakie -według przyszłych czytelników- są biblioteczne oczekiwania:

      Książka oczekuje:

      „Żeby ją czytać; żeby była szanowana; żeby ja wypożyczano i nie niszczono; żeby ją przeczytać i zwrócić; żeby ją oddać w terminie”

      Czytelnik oczekuje:

      „ Że książka, którą pożyczy będzie bardzo fajna i ciekawa; żeby pani była miła i wesoła; żeby bibliotekarka była uśmiechnięta; żeby nikt nie niszczył książek, żeby nikt nie rzucał książką”.

      Bibliotekarka oczekuje:

      „Żeby była cisza w bibliotece; żeby dzieci były grzeczne, żeby ktoś namalował pani bibliotekarce obrazek; żeby książki były na swoich miejscach; żeby dzieci czytały książki; żeby pani bibliotekarka była szczęśliwa” ( Miło mi!)

      Tekst ślubowania:

      My uczniowie pierwszej klasy Tobie książko przyrzekamy,

      że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy.

      Obowiązków czytelnika przestrzegać będziemy pilnie

      i z Twych rad i Twych mądrości korzystać od dziś usilnie.

       

      Krystyna Walosik

       

    • JESIENNA WYCIECZKA KLASY 01 DO PARKU
     • JESIENNA WYCIECZKA KLASY 01 DO PARKU

     • JESIENNA WYCIECZKA KLASY 01 DO PARKU

      21.10.2021 „ZERÓWKOWICZE” z klasy 01 wykorzystując piękną pogodę i uroki jesieni wybrały się do parku w Szczawnicy. Park mienił się przed nami jesiennymi barwami i słońcem.  

      Dzieciaki bacznie przyglądały się przyrodzie: drzewom i ich korze, krzewom, liściom. Rozmawialiśmy o zwierzętach i ptakach żyjących w parku. Udało nam się zobaczyć wiewiórkę!

      Podczas wycieczki zbieraliśmy kolorowe liście, żołędzie i kasztany. Był też czas na bieganie i zabawy. Najwięcej radości sprawiła zabawa wśród miękkich, pachnących liści. Zadowoleni, z kieszeniami pełnymi żołędzi  i bukietami kolorowych liści wróciliśmy do naszego przedszkola.

      Dziękujemy mamie Wiktora za pomoc i opiekę podczas wycieczki.

      Agnieszka Kołek

    • PASOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ NA „ŚWIETLIKA”
     • PASOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ NA „ŚWIETLIKA”

     • „Pasowanie na Świetlika” uczniów klasy pierwszej odbyło się w świetlicy szkolnej. Było to kolejne oficjalne pasowanie w obecności Pana Jacka Piotrowskiego - Dyrektora Szkoły oraz pani Danuty Cedzidło – wychowawczyni klasy.  

      Pierwszaki zostali poddani 6 próbom: „Czarodziejskiego Jabłka Mądrości”, „Kopciuszka”, „Niewidzialnej Kredki”, „Zręczności”, „Pinokia” oraz „Uśmiechu”. Musieli:  odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących wiedzy o bajkach, wykazać się znajomością zasad zachowania się w świetlicy szkolnej, narysować kwiatka z zamkniętymi oczami oraz sprawnie rzucić do celu i posegregować różnokolorowe cekiny. Ostatnie zadanie okazało się najtrudniejsze, bowiem śmiałkowie zjadali kawałek cytryny, jednocześnie uśmiechając się.

      Po przejściu wszystkich prób, dzieciaki złożyły uroczyste ślubowanie:
       

      Ja - świetlik

      od dziś świecący przykładem,

      ślubuję:

      Być dobrym, na co dzień i od święta

      O dobrym zachowaniu zawsze pamiętać.

      Szanować gry i zabawki,

      W zajęciach brać aktywny udział,

      Pań słuchać,

      Zgodnie się bawić,

      Nie psocić, nie hałasować,

      innymi chętnie się opiekować.

       

       

      Po ślubowaniu „Świetliki” otrzymały pamiątkowe dyplomy, tekst ślubowania, medale oraz słodkości.

      To dopiero początek ich drogi szkolnej, na pewno jeszcze wiele zadań przed nimi. Muszą ciągle pracować nad sobą, ale ze wsparciem rodziców, wychowawców i nauczycieli na pewno będą się wciąż wszechstronnie rozwijać. Życzymy Wam dużo miłych chwil w naszej szkole, jednocześnie przypominając o wypełnianiu przysięgi uczniowskiej i „świetlikowej”.

      Joanna Chrobak

    • WYCIECZKA KLASY 8
     • WYCIECZKA KLASY 8

     • W dniach 20-21.10.2021r. odbyła się dwudniowa wycieczka klasy 8 naszej szkoły.

      Pierwszym punktem wycieczki był Zamek w Pszczynie. Uczniowie zwiedzili piękne wnętrza zamku, następnie odbyli krótki spacer po parku zamkowym.

      Następnie udaliśmy się do Oświęcimia, w którym znajduje się były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady „ Auschwitz – Birkenau”.

      Uczniowie wraz z przewodnikiem z Muzeum odbyli kilkugodzinny „spacer pamięci” upamiętniający zagładę kilku narodów, dokonanym przez nazistowskie Niemcy (III Rzeszę) rządzone podczas II wojny światowej przez Adolfa Hitlera, nazywany także „fabryką śmierci”.

      Pierwsza część dotyczyła zwiedzania głównych miejsc obozu w Auschwitz: brama wjazdowa z napisem: Arbeit macht frei (Praca czyni wolnym), miejsce obozowej orkiestry, plac apelowy, szubienice dla więźniów – uciekinierów, Block 6 – wystawa jak wyglądało życie więźnia, „Ściana straceń”, celę ojca bł. Maksymiliana Kolbe, wystawę multimedialną przedstawiającą Holocaust Żydów wraz z kopią „Księgi imion” czyli wszystkich pomordowanych Żydów w czasie wojny, krematorium, miejsce stracenia Rudolfa Höss – założyciela i Komendanta obozu, baraki obozowe, gdzie przebywali więźniowie, pomieszczenia gdzie pozostały oprawki okulary, buty, kule i protezy, walizki, naczynia kuchenne, i in. przybory. Uczniowie klas 8-ch uzupełnili wiedzę historyczną nt. polityki niemieckich nazistów w obozie, dowiedzieli się m.in.: jaka była dawka żywieniowa na 1/osobę (1500-1700 kcal), że tylko więźniom z KL Auschwitz tatuowano nr obozowy, o tym że nosili specjalne ubrania „pasiaki”, prawie każdemu robiono zdjęcia identyfikacyjne, dowiedzieli się także, że występowały specjalne oznaczenia kategorii więźniów, o czasie pracy w obozie (10-11h dziennie), a także o eksperymentach pseudomedycznych dr Mengele.

      Kolejno udaliśmy się oddalonego o kilka km – drugiego Obozu Auschwitz II Birkenau – Brzezinka, do którego Niemcy przywozili i więzili później głównie jeńców radzieckich, ostatecznie jednak stał się obozem koncentracyjnym dla więźniów różnych narodowości i ośrodkiem zagłady Żydów w ramach tzw. ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej. Wchodząc na jego teren przekroczyliśmy wartownię SS tzw. „Bramę śmierci”, potem udaliśmy się na rampę kolejową, gdzie Niemcy dzielili – poprzez selekcję – więźniów na tych, którzy szli prosto na śmierć i na tych którzy nadawali się do pracy, widzieliśmy ruiny krematoriów, baraki drewniane i murowane; jeden z takich murowanych widzieliśmy także od środka.

      Następnego dnia udaliśmy się do Energylandii. Zabawa nie miała końca, uczniowie skorzystali ze wszystkich atrakcji parku rozrywki. Po siedmiu godzinach zabawy zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

      Izabela Bąk

      Joanna Franasowicz

    • JESIEŃ W KLASIE 02
     • JESIEŃ W KLASIE 02

     • Jesień, to kolorowa i piękna pora roku. W klasie 02 zadomowiła się na dobre. Przynoszone przez uczniów dary jesieni wykorzystujemy do dekoracji sali oraz jako rekwizyty podczas zajęć. Wychodząc na jesienne spacery dzieci obserwują zmiany jakie zachodzą w pogodzie, a także mogą podziwiać piękno jesiennego krajobrazu, zbierać liście, kasztany i żołędzie z których podczas zajęć wyczarowują jesienne bukiety i prace plastyczne. Wszyscy uczniowie naszej klasy wiedzą, że jesiennymi darami są również owoce i warzywa, które są bardzo zdrowe. Na zajęciach dzieci miały okazję za pomocą zmysłów wzroku, smaku i dotyku rozpoznawać warzywa i owoce. Wykorzystując te zdrowe jesienne przysmaki przygotowaliśmy sok warzywno-owocowy. Degustując napój dzieci utrwalały wiadomości na temat witamin znajdujących się w warzywach i owocach. Wszyscy polubiliśmy tę porę roku i mamy nadzieję, że zostanie z nami jak najdłużej.

       

      Elżbieta Burek, Renata Woźniak

    • Sprzątanie trasy do źródeł wód mineralnych Stefan i Michalina przy ul. Polnej
     • Sprzątanie trasy do źródeł wód mineralnych Stefan i Michalina przy ul. Polnej

     • 19.10.2021 r.

      W tym roku klasa IV a wraz z wychowawcą zobowiązała się do sprzątania trasy prowadzącej do źródełka przy ul. Polnej. Dzień był piękny i słoneczny, wiec uczniowie zaopatrzeni w rękawiczki jednorazowe oraz worki wyruszyli w trasę. Okazało się, że sprzątanie może być nie tylko ekologiczne, pożyteczne, poprawić wizerunek naszego miasteczka, ale jest to także wspaniała okazja do zabawy i integracji klasy. Trzeba przyznać, że klasa IV a to zapaleni ekolodzy; grupa, która ma bardzo dobrze wpojone zasady związane z dbaniem o środowisko naturalne. Zapewne są to wartości wniesione z domu, ale też kształcone w szkole. Brawo!

      Dzieci miały też okazję spróbować wód mineralnych, z których słynie nasza miejscowość i zabrać trochę do domu dla domowników.

      Po skończonym spacerze uczniowie dumni z siebie i swojej pracy wrócili do domu.

      Miejmy nadzieję, że tam też będą nadal propagować idee ekologiczne J

       

      Tekst: Agnieszka Warzecha

      Zdjęcia: Agnieszka Warzecha

     • SERCE NA NAKRĘTKI

     • W dniu 18 października 2021 r. przy wejściu głównym do naszej szkoły stanęło czerwone serce z niebieską linią życia. Jest to serce na plastikowe nakrętki, które może tam wrzucić każdy- zarówno uczeń naszej szkoły, jak również każdy mieszkaniec gminy.

      Główną ideą zakupu serca była pomoc chorym dzieciom z naszej okolicy. Dochód ze sprzedaży nakrętek zostanie przeznaczony na zakup sprzętu do rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

      Pierwsze zebrane nakrętki, chcemy przekazać na leczenie i rehabilitację Wojtusia Sobierskiego ze Szczawnicy- chłopca z mózgowym porażeniem dziecięcym.

      W naszej szkole już od kilku lat zbierane są nakrętki, dlatego liczymy, że i tym razem, z równie wielkim zaangażowaniem, włączymy się w zbiórkę.

      Na prośbę Rady Rodziców - zakup serca w kwocie 1714.62 zł - w całości sfinansowała Fundacja Dzieci Pienin.

      Serdecznie dziękujemy całemu Zarządowi Fundacji Dzieci Pienin. Zawsze możemy liczyć na Państwa pomoc, życzliwość i wsparcie naszych przedsięwzięć.

      Zachęcamy wszystkich do wrzucania nakrętek, a tym samym niesienia pomocy dla potrzebujących, jak również dbania o środowisko.

    • ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ
     • ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

     • Dnia 13 października 2021 roku o godzinie 9:00 odbyło się ślubowanie klasy pierwszej. Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Pani wychowawczyni klasy pierwszej zapoznawała i wdrażała swoich uczniów do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcia nauki w szkole. Klasa pierwsza przygotowała na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością. Wszystkie zadania uczniowie wykonali bardzo dobrze. Po zaprezentowaniu programu artystycznego oraz odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiła część oficjalna uroczystości. Uczniowie złożyli przysięgę na sztandar Szkoły. Następnie Pan Dyrektor pasował każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia dużą kredką. Złożył też życzenia wielu sukcesów w nauce wszystkim uczniom. Rada Rodziców złożyła również życzenia oraz  wręczyła Voucher na 3 godziny zabaw w Sali Zabaw Pieniny dla klasy I do wykorzystania do 20.12.2021 roku. Wychowawca wręczył okolicznościowe dyplomy pasowania na ucznia. Rodzice obdarowali dzieci przyborami do szkoły oraz słodyczami zapakowanymi w bardzo ładne pudełka w kształcie kredki. Następnie był poczęstunek na stołówce dla uczniów oraz zaproszonych gości. Panowała bardzo miła atmosfera. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i szczęśliwi.

      Danuta Cedzidło

    • VI Edycja Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra
     • VI Edycja Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra

     • Drużyna uczniów naszej szkoły w składzie: Patryk Orkisz, Krzysztof Wolski i Piotr Majkrzak (obecnie już absolwent), w ubiegłym roku szkolnym uczestniczyła w VI Edycji Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra. 3 października 2021 r. zostaliśmy zaproszeni na uroczystość podsumowującą uczniowskie zmagania. W konkursie brało udział ponad 80 drużyn z małopolskich szkół oraz kilka polonijnych. Gala rozdania nagród miała miejsce w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. Chłopcy za film „Centralne Obozy Pracy” zostali nagrodzeni i zajęli 22 miejsce w konkursie. To już druga nagroda dla uczniów naszej szkoły w tym konkursie. W V edycji konkursu zostaliśmy sklasyfikowani na 27 miejscu. Wówczas tematem naszego filmu był zamach na Jana Pawła II. Chętnych do udziału w tym roku szkolnym, zapraszam do współpracy.

     • POMAGAMY BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM W SCHRONISKACH

     • Eko Zwierzaki” – „Tusz do paki”

      POMAGAMY BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM W SCHRONISKACH

      Nasza szkoła zaangażowała się w akcję „Eko Zwierzaki”  – „Tusz do paki”.  W szkole są specjalnie oznaczone kartony, do których można będzie wrzucać przez cały rok szkolny zużyte tusze z drukarek atramentowych. Dochód zostanie przeznaczony na karmę dla zwierząt w schroniskach.  Im więcej zbierzemy tuszy tym więcej zwierząt otrzyma żywność. Wszystko dzięki współpracy organizatorów akcji z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce. 

      Pamiętaj! W domu zapakuj tusz do woreczka.

     • NIEPODLEGŁA DO HYMNU!

     • Szanowni Państwo,

      samorządy, instytucje kultury, szkoły, organizacje społeczne i mieszkańców zapraszamy do wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego 11 listopada w samo południe, w ramach corocznej akcji "Niepodległa do Hymnu". Swój udział w akcji można zgłaszać za pośrednictwem formularza na stronie niepodlegla.gov.pl.

      Uczcijmy wspólnie kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości! Wszyscy razem, bez względu na to, gdzie będziemy – 11 listopada w samo południe zaśpiewajmy Mazurka Dąbrowskiego. Zachęcamy do tego każdego Polaka, w kraju i za granicą, nad morzem i na szczytach gór, w malutkich wsiach i największych metropoliach, zachęcamy do śpiewania wraz z przyjaciółmi, rodziną, współlokatorami, sąsiadami, z akompaniamentem lub bez. Mazurek Dąbrowskiego zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i samorządowych, podczas niewielkich wydarzeń lokalnych i w gronie rodzinnym, w kraju i za granicą.

      Do udziału w akcji szczególnie zachęcamy samorządowych organizatorów uroczystości związanych z obchodami 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy do zgłaszania i promocji wspólnego śpiewania Hymnu w Państwa miejscowościach za pośrednictwem formularza na stronie niepodlegla.gov.pl/wydarzenia/. Zgłoszone wydarzenia będą widoczne na mapie akcji "Niepodległa do Hymnu".

      Wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział we wspólnym śpiewaniu hymnu, zachęcamy do umieszczenia zdjęć i filmików w mediach społecznościowych z hasztagiem #niepodlegladohymnu.

      SŁOWA HYMNU PAŃSTWOWEGO
      NUTY HYMNU ROZPISANE NA GŁOS
      NUTY HYMNU ROZPISANE NA FORTEPIAN
      NUTY HYMNU WERSJA UPROSZCZONA

      Nagranie Hymnu Państwowego – wyk.: Chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Chór Żeński Filharmonii Narodowej, Polska Orkiestra Radiowa, Orkiestra Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Bolesław Szulia – dyrygent, przygotowanie chóru: Andrzej Banasiewicz (4 zwrotki, nagranie w opracowaniu Kazimierza Sikorskiego – harmonizacja i Jana Adama Maklakiewicza – instrumentacja), Polskie Radio S.A., 2002

       

      cover
                             photo

       

      Akcję „Niepodległa do Hymnu” Biuro Programu „Niepodległa” zainicjowało w 2018 roku, w stulecie odzyskanie niepodległości. Wówczas to, blisko 3 lata temu, wzięło w niej udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach! Od tamtej pory co roku pokazujemy, że jesteśmy jedną biało-czerwoną rodziną i świętujemy razem jedno z najpiękniejszych polskich świąt. Więcej informacji na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-do-hymnu-dolacz-do-akcji-11-listopada/.

      Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania Hymnu.

      Biuro Programu "Niepodległa"

    • WYCIECZKA DO KRAKOWA
     • WYCIECZKA DO KRAKOWA

     • 11.10.2021r. uczniowie klasy IIa i IIIb skoro świt wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym przystankiem był  Ogród Zoologiczny. Tam mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Idąc alejkami ogrodu, oglądali  z bliska zwierzęta, poznali ich wygląd i tryb życia. Nasza wyprawa okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak również skarbnicą wiedzy przyrodniczej.
         Drugim przystankiem był  Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, gdzie na sześciu hektarach parkowej zieleni znajdują się oryginalne, duże urządzenia. Ich zadaniem jest pobudzać do myślenia i uczyć, ale również bawić tak, by przyswajanie wiedzy stało się przyjemnością. Uczniowie podzieleni na grupy mogli własnoręcznie przeprowadzić doświadczenia. Następną atrakcją wycieczki był seans filmu pt” Marzenie o lataniu w 3D.
         Wycieczka bardzo podobała się uczniom, którzy w ciekawy sposób poszerzali wiedzę i zdobywali nowe umiejętności. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy opiekowali się zaciekawioną i pełną werwy gromadką.

                                                                   Iwona Rysz

                                                         Marta Chrobak- Wójciak

       

    • Wycieczka integracyjna klas IVA i IVB
     • Wycieczka integracyjna klas IVA i IVB

     • W środę 6 października odbyła się dawno wyczekiwana wycieczka klas czwartych do Wąwozu
      Homole w Jaworkach.

      Oprócz samego rezerwatu uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili jeszcze dawną cerkiew greko-
      katolicką w Szlachtowej, a po Muzeum Pienińskim oprowadziła ich pani Marta, zaznajamiając uczniów z kulturą dawniej mieszkających na tych terenach Łemków. W muzeum grupa miała też okazję obejrzeć wystawę dotyczącą folkloru górali pienińskich oraz poznać historię uzdrowiska w Szczawnicy.
      Dodatkowym i bardzo ciekawym punktem podczas zwiedzania była prezentacja rodzinnego drzewa
      genealogicznego przygotowana przez Rafała – ucznia klasy IVA.
      Po wizycie w muzeum przyszedł czas na Wąwóz Homole, gdzie pod czujnym okiem przewodnika
      – pani Zofii cała grupa pokonała dzielnie nawet najtrudniejsze przeszkody terenowe. Na górze, w szałasie
      Bukowinki na dzieciaki, nauczycieli i rodziców czekał ciepły poczęstunek.
      To właśnie tam odbyło się podsumowanie informacji zdobytych podczas wcześniejszego zwiedzania i
      quiz z nagrodami. Okazało się, że chłopcy i dziewczęta bardzo uważnie słuchali przewodników i chętnie
      odpowiadali na takie pytania, jak np.: Co to jest zbyrcok? Jak nazywa się świątynia greko-katolicka lub
      żydowska? Jaki kolor szlaku zaprowadził nas na Bukowinki? Do jakiej większej rzeki wpada potok
      Grajcarek? ...i wiele, wiele innych.
      Na sam koniec uczestnicy wycieczki zjechali w dół wyciągiem krzesełkowym, co, jak się okazało,
      stanowiło najlepszą atrakcję dla wszystkich.
      Powrót do Krościenka odbywał się w pogodnej atmosferze.

      tekst: Agnieszka Stopka
      zdjęcia: Agnieszka Warzecha

    • WYCIECZKA DOLINĄ POPRADU
     • WYCIECZKA DOLINĄ POPRADU

     • 4 października 2021 klasy VII i VIII uczestniczyły w organizowanej przez szkołę wycieczce Doliną Popradu. Wycieczka rozpoczęła się wyjazdem na wieżę widokową Słotwiny i spacerem w koronach drzew. Po przechadzce krynickim deptakiem uczniowie degustowali wody mineralne w Pijalni. Następnie zrelaksowali się w Ogrodach sensorycznych w Muszynie. Prawdziwym rarytasem było zwiedzanie cerkwi św. Jakuba  w Powroźniku. W 2013 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO .

      Wycieczka zorganizowana była w ramach projektu „Odkrywamy Małopolskę”. Koszty wycieczki pokrył Urząd Marszałkowski i Gmina Krościenko n.D.

    • Wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
     • Wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

     • W dniu 30 września odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. W wyborach wzięło udział 103 uczniów, którzy oddali 103 ważne głosy.

      Liczenie głosów odbyło się zaraz po wyborach, a wyniki przedstawiają się następująco:

      Mikołaj Kubik- 55 głosów

      Katarzyna Kacwin- 26 głosów

      Szymon Porębski- 22 głosy

      Serdecznie gratulujemy Mikołajowi Kubikowi objęcia funkcji Przewodniczącego Szkoły, a pozostałym kandydatom wejścia w skład rady uczniowskiej.

       

      Agnieszka Warzecha

      Opiekun Samorządu Uczniowskiego

    • Wycieczka do Zubrzycy
     • Wycieczka do Zubrzycy

     • Dnia 24 września uczniowie klas drugich udali się do Muzeum – Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej. Uczestniczyli tam w warsztatach pt. „Od ziarna do chleba”, w czasie których mogli poznać poszczególne etapy wypieku chleba. Dawna Orawa, to czarny chleb i moskol wypiekany przez każdą gospodynię. W trakcie zajęć uczniowie zobaczyli jak młócono zboże cepami, czyszczono ziarno na przetakach, mielono je na żarnach, a następnie zarabiano ciasto i formowano moskole, które następnie  piekło się na blasze. Pani edukator opowiadała  zarówno o dawnych zwyczajach związanych z wypiekiem chleba, jak i pracach związanych z jego przygotowaniem.
      Uczniowie obejrzeli jeszcze kilka pomieszczeń skansenu i bawili się świetnie na pobliskim placu zabaw. Wszyscy kupili sobie też pamiątki przypominające im o tej wycieczce. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonald.'s .
      Wycieczka w jesiennych barwach udała się. Wszyscy wrócili do domu w radosnych nastrojach i na pewno bogatsi o nowe doświadczenia. Wychowawca dziękuje mamom, które jak zwykle wspierały swoją obecnością i pomagały okiełznać „energetyczną gromadkę”.

      Iwona Rysz

       

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • szkola@sp1kroscienko.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
 • Galeria zdjęć

   brak danych