• WYWIADÓWKA
     • WYWIADÓWKA

     • W dniu 23 listopada 2021 r. (wtorek) o godz. 17.00 odbędą się spotkania Rodziców z Wychowawcami w klasach.

      Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, o dezynfekcji oraz zachowaniu bezpiecznej odległości.

      Zapraszamy.

       

    • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świeci 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają nas, bawią, ale też uczą. Uczniowie klas 0-III, uczcili to święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajek. W tym dniu czekało na dzieci wiele niespodzianek. Tak jak Kopciuszek przed balem rozdzielały groch i fasolę, rozpoznawały postacie bajkowe przy pomocy zagadek, fragmentów bajek i baśni. Prezentowały swoje piękne stroje, opowiadały o ulubionych postaciach, Ten dzień minął po prostu BAJKOWO!  Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i piękne kostiumy.

      Iwona Rysz

    • WYCIECZKI KLAS PIĄTEJ I SZÓSTEJ
     • WYCIECZKI KLAS PIĄTEJ I SZÓSTEJ

     •  Tradycyjnie, jak co roku, piękna jesień przywitała uczniów na wycieczce. Z ochotą wyruszyli do parku linowego. Po drodze odwiedzili kirkut - żydowski cmentarz przy ul. Sobieskiego. Była wspólna modlitwa, chwila zadumy nad losem pomordowanych w czasie II wojny światowej. 

           Następnie przeszli do parku. Czas spędzili na zabawach, pokonywaniu różnych przeszkód umieszczonych między drzewami oraz zjeżdżaniu tyrolką. Zwieńczeniem tego dnia było ognisko, wspólne pieczenie kiełbasek oraz zabawy na świeżym powietrzu.

            Na dłuższą wycieczkę autokarową uczniowie wyjechali w piękny, październikowy poranek. Celem była Kopalnia Soli w Bochni. Spacer z przewodnikiem trwał 4 godziny. Podziemne korytarze, przyciemnione światło, stare sprzęty i urządzenia, sól,  widoczna w każdym miejscu - to wszystko połączone z nową technologią dawało pełny obraz historii, rozwoju i znaczenia pracy ludzkiej w tym miejscu. Dodatkową atrakcję stanowiło przepłynięcie łódką przez podziemne jezioro. Na zakończenie tej wizyty był obiad. Duże emocje wywołał wyjazd windą spod ziemi na powierzchnię. Późnym popołudniem, pełni wrażeń i nowych doznań uczniowie wrócili do swych domów.

    • #szkoladohymnu
     • #szkoladohymnu

     • 11 listopada świętujemy Odzyskanie Niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Młode pokolenie powinno pamiętać, że Polska mogłaby nigdy nie odzyskać niezależności, gdyby nie niezłomność wielu naszych przodków, którzy przelewali krew za utraconą Ojczyznę. Obchody 11 listopada to wyrażenie naszego szacunku dla tych Wielkich Bohaterów- to nasz hołd składany w postaci pamięci minionego czasu.

      W naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie wspaniale przedstawili w wierszach i piosenkach historię walki o Niepodległość naszej Ojczyzny. Wzniosłe słowa pieśni patriotycznych brzmiały pięknie w ustach młodych aktorów.

      Na zakończenie głos zabrał pan dyrektor Jacek Piotrowski, który przypomniał uczniom sens i cel obchodzenia akademii z okazji Odzyskania Niepodległości. 

      Dzisiaj przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 wzięliśmy udział w IV edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Z powagą i wielką radością odśpiewaliśmy wspólnie hymn narodowy.

    • Rozdanie wyprawki czytelniczej dla pierwszaka „Pierwsze abecadło”.
     • Rozdanie wyprawki czytelniczej dla pierwszaka „Pierwsze abecadło”.

     • Rozdanie wyprawki czytelniczej dla pierwszaka „Pierwsze abecadło”.

      Pasowanie – ciąg dalszy.

      W dniu 4 listopada 2021 r. Pan Dyrektor i Pani Krystyna Walosik wręczyli uczniom z klasy I a wyprawki czytelnicze w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, którą po raz kolejny przeprowadza Instytut Książki. Instytut Książki wraz z nauczycielami zaprasza pierwszoklasistów do „odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpania z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.”

       Po rozdaniu odbyło się uroczyste pasowanie czwórki dzieci z klasy I a. Pan Dyrektor pasował ich na uczniów przez dotknięcie ramienia  dużym ołówkiem.

      Danuta Cedzidło

    • Dzień Jeża w klasie 02
     • Dzień Jeża w klasie 02

     • W ubiegłym tygodniu w naszej klasie obchodziliśmy Dzień Jeża. Dzieci poznały  wiele ciekawostek na temat tych kolczastych zwierzątek. Podczas zajęć wykonywaliśmy jeże z ziemniaków i wykałaczek, papieru oraz z szarej gazety.
      W czasie tworzenia jeżyków było dużo śmiechu, radości i zabawy. Głównym celem zajęć było doskonalenie sprawności manualnej oraz usprawnianie małej motoryki  uczniów.

      Elżbieta Burek, Renata Woźniak

       

    • SUKCES UCZNIA KLASY 02 W KONKURSIE „STOP SMOG”
     • SUKCES UCZNIA KLASY 02 W KONKURSIE „STOP SMOG”

     • Gratulujemy Tomkowi Jankowskiemu, który zwyciężył w konkursie plastycznym pt.: „STOP SMOG” organizowanym przez Stowarzyszenie na rzecz efektywności i rozwoju odnawialnych źródeł energii HELIOS, laureat w nagrodę otrzymał dyplom oraz hulajnogę. Głównym celem konkursu było kształtowanie odpowiednich postaw, zachowań i działań proekologicznych związanych z prawidłową gospodarką odpadami komunalnymi wśród najmłodszej części społeczeństwa.

      W konkursie udział brała Madzia Malik, która również wykonała przepiękną pracę o tej tematyce. Dla całej naszej społeczności klasowej zarówno Madzia jak i Tomek są zwycięzcami. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkie dzieci do brania udziału w konkursach, ponieważ każde dziecko, które bierze udział w konkursie jest zwycięzcą.

    • Serce zapełnione!
     • Serce zapełnione!

     • Zbiórka nakrętek jest narzędziem do niesienia pomocy potrzebującym. Przed budynkiem naszej szkoły stanęło ogromne, czerwone serce na plastikowe nakrętki. Ogłosiliśmy zbiórkę nakrętek, aby pomóc w rehabilitacji Wojtusia. Nasi uczniowie z zapałem wrzucali nakrętki do wielkiego serca.

      Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za wyrażenie chęci wzięcia udziału w tej cudownej akcji niesienia pomocy drugiemu człowiekowi i możliwości dawania dobrego przykładu dla młodego pokolenia. Dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.

      Dziękujemy za wielkie serca :)

    • Wycieczka klasy 02 do Szczawnicy
     • Wycieczka klasy 02 do Szczawnicy

     • 29 października klasa 02 wybrała się na wycieczkę do Szczawnicy. Pogoda dopisała, mogliśmy podziwiać przyrodę oraz piękno jesiennego krajobrazu, spacerując po Parku Dolnym. Największą atrakcją była zabawa w liściach, które o tej porze roku mienią się pięknymi złocistymi kolorami. Ten krótki wyjazd sprawił wszystkim uczestnikom wiele radości. Trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

       

      Elżbieta Burek, Renata Woźniak

    • SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU
     • SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

     • Dnia 29  października opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z piętnastką uczniów udali się w dwóch grupach na Stary Cmentarz przy ulicy Jagiellońskiej oraz cmentarz parafialny. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uprzątnęli teren wokół zaniedbanych, starych pomników, a także zapalili znicze zebrane w ramach wcześniejszej akcji szkolnej. Modlitwę i światło zostawili też na grobach żołnierzy oraz zmarłych nauczycieli.

      Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu dziękują wszystkim uczestniczącym
      w akcji zbiórki zniczy oraz wspaniałym wolontariuszom licznie przybyłym, aby pracować. Podziękowania kierujemy także do ich rodziców, którzy pozwolili, by młodzież po raz kolejny dała swoją energię dla dobra innych. Znowu udowodniliśmy, że w grupie siła!

      Opiekunowie SKW: J. Chrobak i K. Musiał

    • Pamiętamy...
     • Pamiętamy...

     • W dniu 29 października uczniowie klasy 3 B odwiedzili miejscowy cmentarz znajdujący się przy ulicy Św. Kingi. Dzieci wspólnie z wychowawcą zapaliły znicze oraz odmówiły modlitwę za zmarłych. 

      Marta Wójciak- Chrobak

    • ZAJĘCIA KULINARNE - ROBIMY PRZETWORY NA ZIMĘ !
     • ZAJĘCIA KULINARNE - ROBIMY PRZETWORY NA ZIMĘ !

     • 28.10.20201 r. klasa 01 wybrała się na warsztaty kulinarne do Zespołu Szkół Zawodowych im. W. Szafera w Krościenku nad Dunajcem.

      Podczas zajęć dzieciaki przygotowały pyszne kompoty owocowe na zimę oraz piekły ciasteczka z owocami jesieni.

       

      Dzieci poznały zasady higieny pracy w kuchni oraz bezpieczeństwa
      w posługiwaniu się urządzeniami i sprzętem kuchennym.

      Zerówkowicze czerpali wiele przyjemność z gotowania i pieczenia, a także uczyły się współpracy z innymi.

      Była to niesamowita podróż do świata smaków i zapachów.

       

      Dziękujemy serdecznie mamie Faustynki za doskonałą organizację zajęć, nauczycielom przedmiotów zawodowych, uczniom szkoły za wszelką pomoc podczas warsztatów.

      Panu Dyrektorowi oraz innym pracownikom szkoły za możliwość uczestniczenia w warsztatach.

       

      Agnieszka Kołek

       

    • Spacer kl. IV a do grobu ks. Jerzego Popiełuszki w ramach akcji „Szkoła Pamięta”
     • Spacer kl. IV a do grobu ks. Jerzego Popiełuszki w ramach akcji „Szkoła Pamięta”

     • Spacerując ulicami Krościenka, w pięknej jesiennej aurze i promieniach słońca, klasa IV a wraz z wychowawcą dotarła do starego kościółka przy Rynku. Uczniowie w ramach ogólnopolski akcji „Szkoła Pamięta” posprzątali symboliczny grób bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i zapalili znicz. Wychowawca zapoznał dzieci z historią postaci ks. Jerzego oraz okolicznościach powstania grobu w naszej miejscowości.

      Ponadto mijając dawną plebanię i wikarówkę oraz polową wystawę zdjęć, dzieci dowiedziały się z czego słynęło niegdyś Krościenko i jakie dziś ciekawe miejsca, zarówno te historyczne, kulturowe, jak i te geograficzne i krajobrazowe można zobaczyć w Pieninach.

      Wracając w kierunku szkoły wstąpiliśmy również na wystawę prac nauczycieli zatytułowaną „Niepokój Nauczycielski”, gdzie mogliśmy zobaczyć wytwory nauczycieli i pracowników szkół pracujących w naszej gminie.

       

      Tekst i zdjęcia: Agnieszka Warzecha

       

    • WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO
     • WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

     • Dnia 27.10 klasa 3a wraz z klasą 1, pojechały na wspólną wycieczkę do Zakopanego. Na początku dzieci obejrzały film pt.:"Strażniczka Amazonii". Następnie wybraliśmy się do podwodnego świata, w którym dzieci mogły podziwiać górski potok z przepływem 100 tys litrów wody/h, meksykańskie jaskinie i wiele innych ciekawostek. Wycieczce towarzyszyła nie tylko piękna pogoda, ale i wspaniałe humory dzieci!

      Danuta Hurkała

    • KLASA 02 Z WIZYTĄ NA CMENTARZU
     • KLASA 02 Z WIZYTĄ NA CMENTARZU

     • Czas przed Dniem Wszystkich Świętych to odpowiedni moment na chwilę zadumy i wspomnienie tych którzy już od nas odeszli. W dniach 25 oraz 26 października uczniowie klasy 02 odwiedzili miejscowe cmentarze znajdujące się przy ulicach Św. Kingi oraz Jagiellońskiej. Dzieci wspólnie z nauczycielami zapaliły znicze oraz odmówiły krótką modlitwę za wszystkich zmarłych, poległych żołnierzy i pracowników naszej szkoły.

      Elżbieta Burek, Renata Woźniak

    • Natalia na konkursie recytatorskim
     • Natalia na konkursie recytatorskim

     •              We wtorek 26 października w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlachtowej odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski. Przebiegał w pełnej życzliwości atmosferze, a poziom prezentacji był bardzo wysoki. Naszą placówkę reprezentowała Natalia – uczennica klasy VIIA.

      Nie zajęła co prawda miejsca na podium, ale została wyróżniona za wybór trudnego tekstu, jaki interpretowała. Był to wiersz Karola Wojtyły "Po co mi mówisz?". Jak wiadomo, teksty wielkiego Polaka, jakim był Jana Paweł II nie należą do łatwych, a Natalia zmierzyła się z nim dzielnie.

                  Udział w konkursie z pewnością pozwoli uczennicy na wyciągniecie odpowiednich wniosków i doskonalenie własnego warsztatu scenicznego.

                  Pobyt w Szlachtowej był okazją do zwiedzenia dawnej cerkwi greko-katolickiej oraz  przypomnienia historii życia Karola Wojtyły, który w młodości odwiedzał Szlachtową i Pieniny.

       

      opr. Agnieszka Stopka

                 

    • Konkurs plastyczno-językowy PICTURE DICTIONARY rozstrzygnięty!
     • Konkurs plastyczno-językowy PICTURE DICTIONARY rozstrzygnięty!

     • Konkurs plastyczno-językowy PICTURE DICTIONARY rozstrzygnięty!

      Ostatnio w naszej szkole odbyło się wiele konkursów, w tym konkurs dla miłośników języka angielskiego i plastyki „Picture Dictionary”.

      Zadanie konkursowe polegało na wizualnym przedstawieniu wybranego przez siebie słowa w języku angielskim np. słowo „coffee” z ziarenek kawy itd.


      Konkurs skierowany był do uczniów klas 1-3 i 4-8 SP. Każdy uczestnik mógł wykonać tylko jedną pracę w formacie A4.
      Cel konkursu było poszerzanie słownictwa, propagowanie twórczości plastycznej i językowej, rozwijanie motywacji i pasji do nauki języka obcego
      Organizatorzy konkursu:

      Klasy 1-3 do Pani Klaudii Nawalaniec

      Klasy 4-8 do Pani Agnieszki Warzechy

      Przy ocenie prac jury brało pod uwagę zgodność z regulaminem i tematem konkursu, pomysłowość, oryginalność, użyte materiały, samodzielność oraz estetykę, wykonania.
      GRATULUJEMY!

      I miejsce- Natalia Urbańska kl. IV a

      II miejsce- Dominika Bodziarczyk kl. V

      III miejsce- Kacper Kwiatek kl. V

      Wyróżnienie: Weronika Gryc klasa IV a

      Na zwycięzców czekają nagrody 😊

      Dziękujemy za wspólną zabawę i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • szkola@sp1kroscienko.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
 • Galeria zdjęć

   brak danych