• Dlaczego warto czytać książki?
     • Dlaczego warto czytać książki?

     • Maj to miesiąc bibliotek. Przy tej okazji uczniowie klasy III b próbowali odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego warto czytać książki? Wykazali się również znajomością treści wielu baśni. Trzecioklasiści bardzo lubią czytać. Dowodem na to jest fakt, że od dłuższego czasu zajmują pierwsze miejsce w czytelnictwie. Postanowili założyć klasową biblioteczkę. Księgozbiór to prywatne książki uczniów, które będą czytać podczas przerw.

     • Podziękowanie

     • Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Szkoła w kwiatach”.

      Szkoła i teren wokół szkoły zakwitły- tym razem niepowtarzalnymi i oryginalnymi kolorami natury.

      Z całą pewnością przedsięwzięcie wywołało wiele uśmiechów, a wszyscy wiemy, że: „Uśmiech to bodaj najkrótsza droga do drugiego człowieka”. ( H. Saka).

      Mamy nadzieję, że inicjatywa ta będzie kontynuowana w kolejnych latach i przyniesie nam wszystkim dużo radości i zadowolenia.

      Rada Rodziców.

    • egzamin ósmoklasisty
     • egzamin ósmoklasisty

     • To już dziś !🤩

      Życzymy powodzenia wszystkim ósmoklasistom 

      i trzymamy mocno kciuki!

      #E8 #egzamin #egzaminósmoklasisty2021

                                   

      Samorząd Uczniowski

      Autor: TeRys.ka

     • “Psycha nie siada”

     • Drodzy uczniowie!

       

      W tym nietypowym dla nas okresie, jakim jest pandemia koronawirusa, pragniemy dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców, w celu rozpowszechniania informacji na temat zdrowia psychicznego oraz tego, jak o nie dbać.

       

      W związku z przedłużającym się̨ pobytem w domu, chcemy zaoferować́ Wam kilka artykułów do przeczytania, z których będziecie mogli dowiedzieć́ się̨ m.in. jakie są̨ popularne objawy depresji, jak sobie z nią radzić oraz jak i gdzie szukać́ pomocy. Organizujemy także wywiady ze specjalistami, którym ta tematyka nie jest obca.

       

      Nasz projekt “Psycha nie siada” stworzyliśmy w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Jeżeli jesteście zainteresowani naszą działalnością, poniżej przesyłamy linki do naszych kont społecznościowych oraz strony.

      Facebook: https://www.facebook.com/psychaniesiada

      Instagram: https://www.instagram.com/psycha_nie_siada/

      Strona: https://www.psychaniesiada.com/

       

    • SPRZĄTANIE KROŚCIEŃSKICH ŹRÓDEŁEK
     • SPRZĄTANIE KROŚCIEŃSKICH ŹRÓDEŁEK

     • SPRZĄTANIE KROŚCIEŃSKICH ŹRÓDEŁEK

       

      Nasi aktywni wolontariusze odpowiedzieli na apel i w poniedziałek 10 maja udali się wraz z opiekunem, aby oczyścić ze śmieci teren Krościeńskich źródełek - „Stefan”
      i „Michalina”. Na szczęście sprzątania nie było bardzo dużo, co świadczy o pewnej odpowiedzialności ludzi odwiedzających ten obszar, jednak na trasie niestety znalazłyśmy papiery, puszki i butelki. Zaopatrzone w worki i rękawiczki usunęłyśmy wszystkie odpadki, aby przyroda pozostała nadal piękna.

      Dziękujemy prężnym członkom Szkolnego Klubu Wolontariatu za poświęcenie pięknego popołudnia na działalność społeczną oraz ich rodzicom za wyrażenie zgody na wyjście w teren.

      Opiekunowie SKW:

      Joanna Chrobak,

      Katarzyna Musiał

    • TYDZIEŃ ULGI DLA UCZNIÓW
     • TYDZIEŃ ULGI DLA UCZNIÓW

     • SP nr 1 ogłasza „tydzień ulgi” dla uczniów

      Z wielką przyjemnością przekazuję informację, że Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krościenku n.D przystąpiła do projektu „Tydzień ulgi” organizowanego przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Oznacza to, ze między 31 maja a 4 czerwca uczniowie szkoły nie będą mieć sprawdzianów i kartkówek.

      Zdaniem specjalistów z Uniwersytetu Jagiellońskiego, powrót do szkół to dla dzieci z jednej strony radość, z drugiej zaś lęk związany z koniecznością ponownego nawiązania relacji z nauczycielami i sprostania ich wymaganiom. By zaradzić tym problemem Instytut Psychologii UJ organizuje „Tydzień ulgi”.


      Celem kampanii jest obniżenie stresu związanego z powrotem uczniów do szkoły. Działania nauczycieli mają polegać na podarowaniu uczniom tygodnia bez sprawdzianów, kartkówek, prac klasowych, odpytywania oraz zadań domowych.

      Do programu przystąpiło około 700 szkół z całej Polski, jedną z nich jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Krościenku nad Dunajcem. Oznacza to, że między 31 maja a 4 czerwca uczniowie naszej szkoły nie muszą obawiać się odpytywania, sprawdzianów i kartkówek. Co więcej – nie będą mieć również zadawanych prac domowych.

                                                                                                                           

                                                                                                                            Pedagog szkolny

       

     • JĘZYK POLSKI CZY PLASTYKA?

     • Podczas nauki zdalnej uczniowie, choć nie jest łatwo, nierzadko mocno angażują się w odrabianie zadań. Wykonują nawet prace dodatkowe, swoje wypowiedzi pisemne ozdabiając rysunkami. Prezentujemy niektóre prace plastyczne i notatki graficzne uczniów klas: czwartej i obu szóstych. Wszystkim życzymy łagodnego powrotu do nauki stacjonarnej :)

      Agnieszka Stopka i uczniowie

     • ”Czas wolny w tym trudnym czasie” konkurs plastyczno - fotograficzny

     • Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie Plastyczno – Fotograficznym ”Czas wolny w tym trudnym czasie”. 

      Konkurs ma na celu promowanie twórczego spędzania czasu podczas pandemii. Poprzez prace plastyczne i fotograficzne uczestnicy konkursu zaprezentują, jak radzą sobie w tych trudnych czasach pandemii poprzez radość, zabawę i rozrywkę.

      Szczegóły konkursu wraz z regulaminem znajdują się na naszej stronie internetowej:

    • WOLONTARIUSZE ZNÓW W AKCJI !
     • WOLONTARIUSZE ZNÓW W AKCJI !

     • WOLONTARIUSZE ZNÓW W AKCJI !

      Nasi wspaniali wolontariusze znów stanęli na wysokości zadania! Tym razem dołączyli do akcji "Pomagamy Milence na słodko", prowadzonej przez wspólnotę kobiet z krościeńskiej parafii. W przedsięwzięcie zaangażowała się też społeczność szkoły spoza wolontariatu – zarówno nauczyciele, jak i uczniowie z rodzicami. Przekazaliśmy łącznie kilkanaście ciast oraz ciasteczka i babeczki. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji – szczególnie rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc i upiekli ze swoimi pociechami przepyszne łakocie. Ich sprzedaż wesprze leczenie chorej na białaczkę małej mieszkanki Krościenka.

       

      Opiekunki wolontariatu:

      Joanna Chrobak

      Katarzyna Musiał

     • Klasy I-III nauka stacjonarna od 4 maja

     • Od 4 maja klasy I - III wracają do nauki stacjonarnej w szkole, proszę rodziców i wychowawców o przypomnienie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. Komunikat o nauczaniu hybrydowym w klasach starszych ukaże się w późniejszym terminie.

    • Dzień Ziemi w klasie IV
     • Dzień Ziemi w klasie IV

     • 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego. Z tej okazji uczniowie klasy IV nauczyli się budować prosty filtr wodny, a także udali się zebrać śmieci z najbliższej okolicy.

      Uczniowie klasy IV

     • „Moja Ojczyzna – Pieniny”

     • „Góralskim sercem dziękuję Ci za to
      Że ofiarowałeś nam cudne Pieniny.
      Jesień i zima, wiosna i lato
      Rozsławia po świecie hale i dziedziny”.
      (Krystyna Aleksander,”Dziękuję Ci Stwórco”- fragment)

      Zapraszam do obejrzenia naszego materiału promującego Pieniny
      i Krościenko nad Dunajcem pt. „Moja Ojczyzna – Pieniny”, który powstał
      w ramach Ogólnopolskiego Projektu - „Polska Folklorem Malowana – Poznajemy regiony etnograficzne Polski”. Materiał zawiera filmiki, audiobook okraszony pięknymi zdjęciami Pienin z prywatnych zasobów uczniów
      i nauczycieli oraz recytacje wierszy poetów regionu pienińskiego w wykonaniu uczniów młodszych i starszych. Całość dopełnia skoczna muzyka góralska
      w wykonaniu kapeli „Białopotocanie”.

      Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie w realizację projektu. Członkom Szkolnego Klubu Wolontariatu: Annie Derkacz, Julii Klos oraz Mikołajowi Kubikowi, a także Maksymilianowi i Miłoszowi Majkrzakom, ich mamie Bożenie za wykonanie świetnych nagrań wierszy Pana Stanisława Czepiela, Piotrowi Majkrzakowi za użyczenie głosu do recytacji wiersza Pani Krystyny Aleksander, Kacprowi Kwiatkowi i jego mamie za udostępnienie prezentacji
      o Krościenku nad Dunajcem, jako dodatkowego elementu do bazy projektu oraz Panu Wiktorowi Ćwiertniewiczowi, Pani Marii Jawor, Pani Annie Malinowskiej, Państwu Katarzynie i Adamowi Musiałom, Pani Krystynie Walosik za użyczenie zdjęć do prezentacji. Jestem wdzięczna, że kapela „Białopotocanie” pozwoliła mi wykorzystać swoją oryginalną interpretację muzyki góralskiej.

      Pozwolę sobie skierować szczególne podziękowania do Pani Krystyny Walosik, bez której doświadczenia, sugestii i zdjęć montaż nie mógłby powstać
      w takiej formie. To był pouczający i miły czasJ

      Chociaż materiał trwa tylko dwanaście i pół minuty, to wymagał sporej pracy oraz zaangażowania, ale po raz kolejny – dzięki współpracy rodziców, uczniów i nauczycieli – udało się. Zasili on bazę edukacyjną dla uczniów z całej Polski. Zapraszam wszystkich do obejrzenia https://fb.watch/4Va06kWVtk/ .

      Druga część projektu obejmuje udostępnienie filmów promocyjnych
      z innych szkół, dlatego już niedługo nasi podopieczni będą mogli obejrzeć je podczas zajęć edukacyjnych i wychowawczych.

      Joanna Chrobak - Szkolny Koordynator Projektu  

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • szkola@sp1kroscienko.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
 • Galeria zdjęć

   brak danych