• Komunikat nr 1

     • Szanowni Rodzice!

      Wszyscy z niecierpliwością oczekują na informacje o organizacji pracy szkoły w nowym roku. Na obecną chwilę chcemy rozpocząć naukę w sposób „tradycyjny” w szkole. Sytuacja epidemiologiczna nie jest stabilna i w każdej chwili może okazać się, że sposób nauki będzie inny. Już dzisiaj proszę o rozmowy ze swoimi dziećmi na temat bezpiecznych zachowań w szkole. W chwili obecnej pracujemy nad procedurami, które będą obowiązywać w szkole. Jest to duże wyzwanie i proszę o wyrozumiałość, zwłaszcza przy przyprowadzaniu i odbieraniu dzieci. W pierwszej kolejności proszę pamiętać, że do szkoły mogą uczęszczać tylko i wyłącznie dzieci bez objawów sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji. 1 września nie planujemy uroczystości ogólnej, a tylko spotkania ogólne w klasach. Komunikaty będą ukazywać się na bieżąco. W strefie czerwonej uczniowie ze zmniejszoną odpornością na choroby mają możliwość pozostania w domu (zaświadczenie lekarskie).

     • Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2020/2021

     • Sznowni Rodzice,

      Podobnie jak w zeszłym roku szkoła we własnym zakresie zapewnia podręczniki i ćwiczenia dla uczniów klas I-VIII, za wyjątkiem podręczników i ćwiczeń do religii. Przypominamy, że podręczniki do religii zostaną wypożyczone uczniom we wrześniu, ćwiczenia będzie można zamówić u księdza Proboszcza.

      podreczniki__2020_2021.docx

       

     • Informacja dla Rodziców Uczniów klasy I

     • Szanowni Rodzice Uczniów klasy I w roku szkolnym 2020/2021

      Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z załączoną informacją dotyczącą wyprawki na nowy rok szkolny i zakup niezbędnych artykułów dla dzieci.

      Tych z Państwa, który nie podali swoich adresów mailowych w karcie zgłoszenia ucznia prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły bądź o przesłanie aktualnych maili na adres mailowy szkoły. Jest to niezbędne do załozenia konta na e- dzienniku szkoły.

      WYPRAWKA_UCZNIA_KLASY_PIERWSZEJ_SZKOLY_PODSTAWOWEJ_NR_3.docx

     • Religia- podręczniki i ćwiczenia kl I-VIII

     • Szanowni Rodzice,

      W roku szkolnym 2020/2021 podobnie jak w ubiegłym roku podręczniki dla klas I-VIII wypożyczy uczniom ksiądz Proboszcz. Początkiem września, również u księdza Proboszcza będzie można zamówić ćwiczenia.

     • Podręczniki- oddział przedszkolny "0"2

     • Szanowni Rodzice,

      Poniżej zamieszczamy wykaz podręczników w oddziale przedszkolnym "0"2 w roku szkolnym 2020/2021 r. 

      wychowanie przedszkolne- "Kolorowy start z plusem", wyd. MAC, aut. Małgorzata Kwaśniewska, Wiesława Żaba- Żabińska

      religia- "Jesteśmy dziećmi Boga", wyd. WAM

      język angielski- "J love Boo" Poziom B+, wyd. MAC, aut. Ewa Wodzicka- Dondziłło

     • “Wakacje z Gigantami”

     • W trakcie letniej przerwy od zajęć lekcyjnych serdecznie zapraszamy uczniów szkoły do wzięcia udziału w programie “Wakacje z Gigantami”, czyli darmowych lekcjach programowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. 

      “Wakacje z Gigantami” to cykl 5-ciu zajęć online w formie webinaru, które szczególnie mogą zainteresować uczniów lubiących nowe technologie i chcących rozpocząć przygodę z programowaniem w trakcie przerwy wakacyjnej. 

       “Wakacje z Gigantami” to letnia odsłona “Szkoły z Gigantami”, warsztatów które odbyły się pod patronatem honorowym Ministra Edukacji oraz Ministerstwa Cyfryzacji. Z uwagi na duże zainteresowanie minionymi warsztatami oraz dużą ilością zapytań o kolejną edycję, już 7 lipca uruchamiamy warsztaty w okresie wakacyjnym.

      Patronem honorowym “Wakacji z Gigantami” jest Ośrodek Rozwoju Edukacji

      Pierwsze 4 lekcje to, w zależności od wybranej grupy, praktyczne warsztaty z programowania w językach Scratch i Python. Ostatnie zajęcia natomiast poświęcone będą bezpiecznemu korzystaniu z Internetu

       Szczegółowy harmonogram i zakres tematyczny warsztatów znajduje się pod linkiem: 

      >>WAKACJE Z GIGANTAMI: SCRATCH, 9 - 12 LAT>>

      >>WAKACJE Z GIGANTAMI: PYTHON, 13 - 18 LAT>> 

      Warsztaty są całkowicie bezpłatne i będą prowadzone w formie webinaru. Każde spotkanie trwa 2 godziny lekcyjne (1,5 h).

      Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest rejestracja oraz wybranie docelowej grupy dla ucznia poprzez poniższy formularz: 

      >>FORMULARZ ZAPISU<< 

      Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferująca od ponad 5 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Trenerzy prowadzący zajęcia to doświadczeni i aktywni zawodowo programiści oraz specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa.

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

     • Drodzy Rodzice!

      W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego chciałbym Państwu serdecznie podziękować za ogromny wkład pracy i zaangażowanie w zdalne nauczanie. Naprawdę mam świadomość wielkiego trudu jaki włożyli Rodzice w edukację swoich dzieci, w tym, jakże ciężkim dla nas wszystkich czasie. Świadectwa szkolne mogą otrzymać tylko uczniowie, ale powinno je dostać również wielu rodziców. Sprostaliście wielkiemu wyzwaniu i zdaliście na piątkę egzamin ze wsparcia swoich dzieci i szkoły. Dziękuję i gratuluję, tym bardziej, że średnie ocen w klasach są bardzo wysokie i wielu uczniów otrzyma świadectwa z wyróżnieniem. Dziękuję również za cierpliwość i wyrozumiałość.Przypomnę kilka informacje o organizacji zakończenia roku szkolnego, który w związku z zapewnieniem bezpieczeństwa sanitarnego, będzie wyglądał nieco inaczej niż zwykle. Msza Święta będzie tradycyjnie o godzinie 8.00. W szkole nie będzie ogólnej uroczystości, a każda klasa będzie odbierała świadectwa osobno, w różnych godzinach. Jest to pewne utrudnienie, ale zdrowie nas wszystkich jest najważniejsze. Klasy I – III odbierają świadectwa w małej sali gimnastycznej, klasa IV w sali nr 13, a pozostałe w dużej sali gimnastycznej (wejście od tyłu budynku). O godz. 9.00 klasa Ia i Va, o 9.30 – Ib i Vb, 10.00 – IIa i VI, 10.30 – IIb i VII, 11.00 – IIIa i VIII, 11.30 – IIIb, 9.15 IV. Proszę, aby uczniowie przyszli do szkoły w maseczkach, dezynfekcja rąk jest obowiązkowa (oczywiście można używać rękawiczek). Jeżeli Rodzice przyjdą do szkoły ze swoimi dziećmi to proszę w miarę możliwości o pozostanie na zewnątrz budynku. Jeżeli ktokolwiek ma obawy przed przyjściem na zakończenie roku, to można będzie odbierać świadectwa w sekretariacie, w pierwszym tygodniu wakacji.Rada Rodziców ufundowała lody dla każdego dziecka, kupony będzie można realizować przez najbliższe dni w cukierni Państwa Piotrowskich. Książki, które otrzymają uczniowie również sfinansowała Rada Rodziców – dziękuję w imieniu dzici.Sprzęt komputerowy można zwracać codziennie do 3 lipca w godzinach od 9 do 15, proszę pamiętać o zabraniu umowy w celu potwierdzenia odbioru. Życzę Państwu jak najbardziej udanego, w pełni zasłużonego wypoczynku i obyśmy mogli spotkać się we wrześniu w „normalnych” okolicznościach. Pamiętajmy, że kończy się rok szkolny, ale pandemia trwa nadal.

      Pozdrawiam serdecznie Jacek Piotrowski

     • DZIEŃ DZIECKA

     • W dniu dzisiejszego Święta wszystkich dzieci dużych i małych życzymy wiele radości, szczęścia i uśmiechu w codziennym życiu. Niech spełnią się Wasze marzenia i tęsknoty, a każdy nowy dzień przynosi same miłe chwile. Dużo siły i wytrwałości do osiągania jak najwyższych celów i oczywiście wspaniałej (bezpiecznej) zabawy.

     • REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

     • Szanowni Państwo.

      Od 1 czerwca do 10 czerwca rozpoczynamy postępowanie uzupełniające do punktu przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych w szkole na rok szkolny 2020/2021.

      Wnioski i dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów znajdą Państwo na stronie internetowej szkoły w zakładce „Dla Rodziców”- dokumenty rekrutacyjne.

      Dokumenty można składać osobiście lub drogą mailową na adres: spkroscienko@op.pl w tytule maila proszę wpisać „rekrutacja uzupełniająca”.

      Zgodnie z harmonogramem opublikowanie listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych odbędzie się w dniu 16 czerwca.

      Od 16 czerwca do 22 czerwca rodzic potwierdza wolę zapisu dziecka.

      W przypadku pytań prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły, tel.: 182623070

     • HARMONOGRAM KONSULTACJI

     • PONIEDZIAŁEK

      13.30- 14.30

      A. Warzecha

      I. Bąk

      E. Majerczak

      M. Kwiatek

      WTOREK

      12.00-13.00

      P. Krążek

      13.30-14.30

      M. Koterba

      A. Malinowska

      ŚRODA

      13.15-14.15

      J. Ciesielka

      13.30-14.30

      E. Kubik

      E. Mastalska

      M. Wolska

      CZWARTEK

      13.30-14.30

      M. Gębala

      M. Gonciarz

      Ks. H. Homoncik

      14.30-15.30

      A. Bieryt

      PIĄTEK

      13.30-14.30

      Z. Jerzyńska

      M. Rychtarczyk

      J. Piotrowski

      konsultacje.docx​​​​​​​

     • Biblioteka szkolna

     • Od 25.05.2020 r. uczniowie naszej szkoły mają możliwość skorzystania z biblioteki szkolnej codziennie w godzinach:

      poniedziałek- wtorek w godz. 13.30-14.30

      środa w godz. 12.30-13.30

      czwartek- piątek w godz. 13.30-14.30

      W celu wypożyczenia książki należy dokonać rezerwacji przez system biblioteczny MOLNet+ lub wysłać wiadomość do nauczyciela bibliotekarza przez Classroom, e-dziennik,  Messenger, bądź maila. Rezerwacji należy dokonać  przynajmniej 1 dzień roboczy wcześniej. 

      Aby zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa prosimy o kontakt z nauczycielem w celu ustalenia daty i godziny również w przypadku zwrotu książek.

     • Harmonogram konsultacji klas VIII

     • Od 25.05.2020 r. szkoła zapewnia możliwość konsultacji dla uczniów klas VIII. Harmonogram został opracowany zgodnie z potrzebami uczniów, w miarę potrzeb może zostać modyfikowany.  Konsultacje prowadzone będą w sali nr 8, w zajęciach może brać udział maksymalnie 12 uczniów.

      Rodzice lub uczniowie zgłaszają udział dziecka w konsultacjach minimum 1 dzień roboczy przed skorzystaniem z opieki, do godziny 12.00. Zgłoszeń należy dokonywać bezpośrednio do nauczyciela prowadzącego zajęcia poprzez e-dziennik, Classroom lub telefonicznie.

      Język angielski

      Poniedziałek godz. 13.30 do 14.30

      Matematyka

      Środa godz. 13.30 do 14.30

      Język polski

      Czwartek godz. 13.30 do 14.30

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • szkola@sp1kroscienko.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
 • Galeria zdjęć

   brak danych