• Dlaczego warto czytać książki?

• Maj to miesiąc bibliotek. Przy tej okazji uczniowie klasy III b próbowali odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego warto czytać książki? Wykazali się również znajomością treści wielu baśni. Trzecioklasiści bardzo lubią czytać. Dowodem na to jest fakt, że od dłuższego czasu zajmują pierwsze miejsce w czytelnictwie. Postanowili założyć klasową biblioteczkę. Księgozbiór to prywatne książki uczniów, które będą czytać podczas przerw.

• Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Szkoła w kwiatach”.

Szkoła i teren wokół szkoły zakwitły- tym razem niepowtarzalnymi i oryginalnymi kolorami natury.

Z całą pewnością przedsięwzięcie wywołało wiele uśmiechów, a wszyscy wiemy, że: „Uśmiech to bodaj najkrótsza droga do drugiego człowieka”. ( H. Saka).

Mamy nadzieję, że inicjatywa ta będzie kontynuowana w kolejnych latach i przyniesie nam wszystkim dużo radości i zadowolenia.

Rada Rodziców.

• egzamin ósmoklasisty

• To już dziś !🤩

Życzymy powodzenia wszystkim ósmoklasistom

i trzymamy mocno kciuki!

#E8 #egzamin #egzaminósmoklasisty2021

Autor: TeRys.ka

• “Psycha nie siada”

• Drodzy uczniowie!

W tym nietypowym dla nas okresie, jakim jest pandemia koronawirusa, pragniemy dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców, w celu rozpowszechniania informacji na temat zdrowia psychicznego oraz tego, jak o nie dbać.

W związku z przedłużającym się̨ pobytem w domu, chcemy zaoferować́ Wam kilka artykułów do przeczytania, z których będziecie mogli dowiedzieć́ się̨ m.in. jakie są̨ popularne objawy depresji, jak sobie z nią radzić oraz jak i gdzie szukać́ pomocy. Organizujemy także wywiady ze specjalistami, którym ta tematyka nie jest obca.

Nasz projekt “Psycha nie siada” stworzyliśmy w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Jeżeli jesteście zainteresowani naszą działalnością, poniżej przesyłamy linki do naszych kont społecznościowych oraz strony.

Facebook: https://www.facebook.com/psychaniesiada

Instagram: https://www.instagram.com/psycha_nie_siada/

Strona: https://www.psychaniesiada.com/

• SPRZĄTANIE KROŚCIEŃSKICH ŹRÓDEŁEK

Nasi aktywni wolontariusze odpowiedzieli na apel i w poniedziałek 10 maja udali się wraz z opiekunem, aby oczyścić ze śmieci teren Krościeńskich źródełek - „Stefan”
            i „Michalina”. Na szczęście sprzątania nie było bardzo dużo, co świadczy o pewnej odpowiedzialności ludzi odwiedzających ten obszar, jednak na trasie niestety znalazłyśmy papiery, puszki i butelki. Zaopatrzone w worki i rękawiczki usunęłyśmy wszystkie odpadki, aby przyroda pozostała nadal piękna.

Dziękujemy prężnym członkom Szkolnego Klubu Wolontariatu za poświęcenie pięknego popołudnia na działalność społeczną oraz ich rodzicom za wyrażenie zgody na wyjście w teren.

Opiekunowie SKW:

Joanna Chrobak,

Katarzyna Musiał

• TYDZIEŃ ULGI DLA UCZNIÓW

• SP nr 1 ogłasza „tydzień ulgi” dla uczniów

Z wielką przyjemnością przekazuję informację, że Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krościenku n.D przystąpiła do projektu „Tydzień ulgi” organizowanego przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Oznacza to, ze między 31 maja a 4 czerwca uczniowie szkoły nie będą mieć sprawdzianów i kartkówek.

Zdaniem specjalistów z Uniwersytetu Jagiellońskiego, powrót do szkół to dla dzieci z jednej strony radość, z drugiej zaś lęk związany z koniecznością ponownego nawiązania relacji z nauczycielami i sprostania ich wymaganiom. By zaradzić tym problemem Instytut Psychologii UJ organizuje „Tydzień ulgi”.

Celem kampanii jest obniżenie stresu związanego z powrotem uczniów do szkoły. Działania nauczycieli mają polegać na podarowaniu uczniom tygodnia bez sprawdzianów, kartkówek, prac klasowych, odpytywania oraz zadań domowych.

Do programu przystąpiło około 700 szkół z całej Polski, jedną z nich jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Krościenku nad Dunajcem. Oznacza to, że między 31 maja a 4 czerwca uczniowie naszej szkoły nie muszą obawiać się odpytywania, sprawdzianów i kartkówek. Co więcej – nie będą mieć również zadawanych prac domowych.

• JĘZYK POLSKI CZY PLASTYKA?

• Podczas nauki zdalnej uczniowie, choć nie jest łatwo, nierzadko mocno angażują się w odrabianie zadań. Wykonują nawet prace dodatkowe, swoje wypowiedzi pisemne ozdabiając rysunkami. Prezentujemy niektóre prace plastyczne i notatki graficzne uczniów klas: czwartej i obu szóstych. Wszystkim życzymy łagodnego powrotu do nauki stacjonarnej :)

Agnieszka Stopka i uczniowie

• ”Czas wolny w tym trudnym czasie” konkurs plastyczno - fotograficzny

• Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie Plastyczno – Fotograficznym ”Czas wolny w tym trudnym czasie”.

Konkurs ma na celu promowanie twórczego spędzania czasu podczas pandemii. Poprzez prace plastyczne i fotograficzne uczestnicy konkursu zaprezentują, jak radzą sobie w tych trudnych czasach pandemii poprzez radość, zabawę i rozrywkę.

Szczegóły konkursu wraz z regulaminem znajdują się na naszej stronie internetowej:

• WOLONTARIUSZE ZNÓW W AKCJI !

Opiekunki wolontariatu:

Joanna Chrobak

Katarzyna Musiał

• Klasy I-III nauka stacjonarna od 4 maja

• Od 4 maja klasy I - III wracają do nauki stacjonarnej w szkole, proszę rodziców i wychowawców o przypomnienie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. Komunikat o nauczaniu hybrydowym w klasach starszych ukaże się w późniejszym terminie.