• REKRUTACJA 2021/2022- LISTY KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH

     • Szanowni Państwo.

      Wyniki postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostały podane do publicznej wiadomości. Wyniki można sprawdzić dzwoniąc do sekretariatu szkoły, są również wywieszone na drzwiach wejściowych w budynku punktu przedszkolnego i szkoły.

      W okresie od 31.03.2021 r. do 14.04.2021 r. rodzice kandydatów zakwalifikowanych do punktu przedszkolnego/ oddziału przedszkolnego składają potwierdzenie woli zapisu dziecka w szkole, do której dziecko zostało zakwalifikowane.

      Uprzejmie prosimy o wypełnienie załączonego „potwierdzenia woli” i przesłanie go na adres mailowy szkoły: szkola@sp1kroscienko.pl bądź dostarczenie do sekretariatu.

      W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny 18 262 30 70

      potwierdzenie_woli(1).docx

    • ŻYCZENIA WIELKANOCNE
     • ŻYCZENIA WIELKANOCNE

     • Wielkanoc to czas nadziei i otuchy.

      Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa oraz w innego człowieka. 

      Z okazji Świąt składamy moc serdecznych życzeń,

      pogody w sercu oraz rodzinnych spotkań  w gronie rodziny i przyjaciół. 

      Życzymy, aby ten czas świąteczny przyniósł radość oraz wzajemną życzliwość.

      Niech Zmartwychwstanie napełni Nas wszystkich pokojem i wiarą.

       

      Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły

    • ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI
     • ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

     • 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, nie odbył się przegląd poezji dla najmłodszych czytelników. Jednak świętowaliśmy w inny sposób  i to wszyscy!

      Klasy młodsze wraz z wychowawczyniami przygotowały swoja interpretację ulubionego wiersza i wykonały do niego ilustracje. Powstały w ten sposób ciekawe, kolorowe filmiki z oryginalnymi ilustracjami. Zobaczcie sami! Można je znaleźć na fanpage’u biblioteki – Biblpieniny. Nie trzeba mieć konta na FB, aby obejrzeć nagranie:

      Klasa 3a: Stefek Burczymucha Marii Konopnickiej

      Klasa 3b: Lokomotywa Juliana Tuwima

      Klasa 2a: ZOO Jana Brzechwy

      Klasa 2b: Paweł i Gaweł Aleksandra Fredry

      Klasa 1 : Żaba Jana Brzechwy

       

      Dzieci z klasy „0” i z oddziału przedszkolnego także uczestniczyły  w świętowaniu Dnia Poezji. Na spotkaniu z bibliotekarką szkolną rozmawiały o poezji i ulubionych, znanych wierszach; próbowały tworzyć rymy do wyrazów. Wysłuchały bardzo śmiesznego wiersza pt. „Sroka” J. Brzechwy i obejrzały przygotowane przez uczniów klas 1-3 filmiki z poezją. Troje dzieci z  Zerówki wystąpiło z recytacją wierszy, które znają na pamięć. Brawo!!! Do jednego z nich zadeklarowały wykonać kolorowe  ilustracje. Powstanie więc kolejny filmik z recytacją Ani z Zerówki.

      Klasy starsze mogły zaś wykazać się swoją wiedzy na temat poezji, rozwiązując quiz, zamieszczony na classroomie biblioteki. Światowy Dzień Poezji (google.com)

      Prawie wszyscy zdobyli maksymalną liczbę punktów. Spróbujcie i Wy! Wiedza i zabawa w jednym.

      Dziękuję wychowawcom klas 0-3 za współpracę w organizacji Światowego Dnia Poezji

      K. Walosik

    • Światowy Dzień Wody
     • Światowy Dzień Wody

     • 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. To dobry moment, by przypomnieć, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Czy wiecie ile wody jest w człowieku? Ile wody pitnej jest na Ziemi? Ile wody zużywamy do produkcji kartki papieru? My już wiemy i dlatego zachęcamy wszystkich do oszczędzania wody.

      Uczniowie klasy IV przygotowali krótki filmik z okazji Światowego Dnia Wody, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem „Doceń wodę”. Wykonali również plakaty.

      Uczniowie klasy VI B przygotowali krótki quiz, zachęcamy wszystkich Naszych uczniów do wspólnej zabawy. Powodzenia!

      Link do quizu: joinmyquiz.com

      Kod: 67046562 , zaczynamy grę i gotowe.

                                                                                                                                                  M. Kwiatek

    • Obchody dnia Św. Patryka w Szkole Podstawowej w Krościenku nad Dunajcem
     • Obchody dnia Św. Patryka w Szkole Podstawowej w Krościenku nad Dunajcem

     • Obchody dnia Św. Patryka w Szkole Podstawowej w Krościenku nad Dunajcem

       

                  17 marca 2021 r. obchodziliśmy dzień św. Patryka- patrona Irlandii. Tego dnia w klasach 4, 6a, 6b oraz kl. VII odbyły się lekcje kulturowe na temat tradycji, kultury, obyczajów i historii zielonej wyspy w kontekście celebrowania dnia patrona- św. Patryka.

      Uczniowie wysłuchali przygotowanej przez Panią A. Warzechę prezentacji oraz mieli okazję przybliżyć sobie postać św. Patryka, wysłuchali legendy dotyczącej jego osoby oraz obejrzeli film o tańcu irlandzkim- Riverdance.

      Inicjatorką corocznej imprezy była nauczycielka języka angielskiego Pani A. Warzecha oraz Fundacja Kultury Irlandzkiej, z którą szkoła współpracuje od wielu lat.

      Celem organizacji dnia Irlandii i św. Patryka było poszerzenie wśród uczniów wiedzy na temat Irlandii, trzeciej co do wielkości wyspy w Europie, panujących tam zwyczajów, jej burzliwej historii, ciekawej kultury i bogatej tradycji. Istotnym zamiarem było również zaciekawienie uczniów legendami  oraz samą postacią św. Patryka. Jednakże celem nadrzędnym organizacji tego dnia było krzewienie tolerancji oraz otwartości na ludzi o odmiennych obyczajach, o innym stylu życia, sposobie myślenia, a nawet wyglądzie.

      W ramach dnia św. Patryka został również zorganizowany konkurs na symbol Irlandii oraz zajęcia online w szkole podstawowej w Krośnicy.

       

      Tradycyjne irlandzkie błogosławieństwo na każdy dzień

      A Wish for a Friend

      Wishing you a rainbow

      For sunlight after showers—

      Miles and miles of Irish smiles

      For golden happy hours—

      Shamrock at your doorway

      For luck and laughter too,

      And a host of friends that never ends

      Each day your whole life through!

       

       

      Życzenia dla przyjaciela

       

      Życzę ci tęczy i słońca,

      które wschodzi, nawet po największej burzy—

      Wielu irlandzkich uśmiechów,

      aby twoje życie było radosne i szczęśliwe—

      Koniczyny u progu twych drzwi,

      By przyniosła ci szczęście i uśmiech—

      i kilku dobrych przyjaciół,

      którzy będą przy tobie zawsze na dobre i na złe!

    • Wyniki konkursu na najpiękniejszą pisankę wielkanocną
     • Wyniki konkursu na najpiękniejszą pisankę wielkanocną

     • W konkursie wzięło udział 57 osób. Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III oraz IV-VIII.

      Wyniki  konkurs_pisanka.docx

      Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Wszystkie prace były bardzo ładne, komisja konkursowa miała przed sobą ciężki wybór. O możliwości odebrania nagród uczestnicy zostaną poinformowani.

      Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród!

      Pisanki będą sprzedawane przez Samorząd Uczniowski w najbliższą niedzielę (28.03.2021) przy kościele.

      Organizatorzy

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISARZY
     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISARZY

     • 03.03.2021 r. przypada Międzynarodowy Dzień Pisarzy. W tym dniu 5-latki z oddziału przedszkolnego gościły Panią Weronikę Walkowską - kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Krościenku nad Dunajcem. 

      Podczas spotkania przedszkolaki odpowiadały na pytanie: Kto to jest pisarz? Z zainteresowaniem oglądały przyniesione przez Panią Weronikę książki. Największym zaciekawieniem cieszył się jednak „magiczny” teatrzyk japoński kamishibay i przedstawienie pt. „Mądra kurka”.

      Dziękujemy Pani Weronice za ciekawe spotkanie.

      Agnieszka Kołek

      Zapraszamy do obejrzenia filmiku---

       

       

     • Webinar z J.E. Ambasador Irlandii w Polsce Emer O’Connell na temat zmieniającej się roli kobiet w świecie oraz relacjach irlandzko- polskich.

     •  

      Zajęcia prowadzone w ramach współpracy z Fundacją Kultury Irlandzkiej z Poznania są już nieodłącznym elementem programowym zwłaszcza dla uczniów klas 8, którzy interesują się poszerzaniem swojej wiedzy na tematy kulturowe.

      Tym razem spotkanie odbyło się dokładnie w Dzień Kobiet. W spotkaniu brała udział sama Pani Ambasador Irlandii w Polsce, Emer O’Connell. W czasie swojej prelekcji opowiadała o kobietach w Irlandii, o ważnych stanowiskach zajmowanych przez współczesne kobiety i o zmieniającej się pozycji kobiet, nie tylko w dyplomacji. Jako ambasadorka zielonej wyspy w Polsce opowiadała również o swojej roli oraz o relacjach między naszymi krajami. Swoją wypowiedz wzbogaciła ciekawą prezentacją, w której wspomniała również o Irlandzkich kobietach, które zapisały się chlubnie w historii Polski. Ważnym elementem prezentacji była również rozmowa na temat roli kobiet w budowaniu pokoju na świecie. Pojawiły się również informacje na temat kobiet w literaturze i muzyce.

      Następnie przyszedł czas na pytania i rozmowę z Panią Ambasador. Pytania zdawali zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

      Spotkanie zakończyło się wspólnym wysłuchaniem coveru zespołu The Cranberries pt. „Dreams”, nagranego przez irlandzkie kobiety w czasie pandemii.

      W takiej przyjemnej atmosferze, życząc zarówno Pani Ambasador, jak i wszystkim uczestniczącym w webinarze paniom wielu sukcesów i radości z wykonywanej pracy, zakończyliśmy spotkanie.

      Relacja z wydarzenia poniżej.

       

      Opracowała Agnieszka Warzecha

    • Spotkanie z Kamilem Węglarzem
     • Spotkanie z Kamilem Węglarzem

     •     9 marca naszą klasę odwiedził  Kamil Węglarz , uczeń LO -pasjonat przyrody. Kamil interesuje się  owadami, najliczniejszą grupą zwierząt na świecie.  Na spotkanie przyniósł piękne, kolorowe okazy motyli z całego świata. Bardzo ciekawie o nich opowiadał a szczególnie o procesie rozmnażania.  W czasie prezentacji dzieci  poznały okazy owadów z prywatnej kolekcji  Kamila. Opowieści o życiu owadów dzieci słuchały zafascynowane, szczególnie że Kamil szybko nawiązał z dziećmi bardzo dobry kontakt. Jak sam mówi, ciekawe czy rzadkie egzemplarze można znaleźć wszędzie. Każde miejsce może być dobre np. brzeg sadzawki, pole, łąka, plaża, sad. Owadów można szukać na drzewach,  kwiatach, w ziemi, w wodzie czy pod polnym kamieniem. Ponadto uświadomił też wszystkim, jak bardzo jedne gatunki zależą od drugich, jak potrzebne są one w łączącym żywe istoty łańcuchu pokarmowym. Żal było pierwszakom rozstawać się z niezwykłym gościem, który mógłby o owadach opowiadać bez końca, jak na prawdziwego pasjonata przystało. Może to właśnie będzie nowa, ciekawa pasja pierwszaków? Przyszli entomolodzy zapraszam do pracy!  Wiedza Kamila jest bowiem rozległa. Kamilowi dziękujemy za przybycie do naszej klasy.

                                                                                                                                     Iwona Rysz

       

     • KONKURS REGIONALNY PT. „PIENINY – PIĘKNY ZAKĄTEK ŚWIATA”

     • Joanna Chrobak zaprasza do udziału w konkursie „Pieniny – piękny zakątek świata”. Konkurs adresowany jest zarówno dla młodszych jak i starszych uczniów. Jeśli uważasz, że nasz region jest wspaniały, malowniczy i  godny polecenia dla turystów  z całej Polski, wykonaj materiał promocyjny o regionie Pienin i Krościenka. Może to być filmik, prezentacja multimedialna ze zdjęciami i opisem lub mieszanka różnych form. Zapraszam do uruchomienia wyobraźni. Najlepsze prace zostaną nagrodzone oraz wezmą udział w ogólnopolskim Projekcie pt. „Polska, folklorem malowana – poznajemy regiony etnograficzne Polski” organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Łebnie. Uczniowie z całej Polski wraz ze swoimi opiekunami stworzą bazę informacji o regionach etnograficznych naszego kraju. Szczegóły można odnaleźć
      w regulaminie zamieszczonym na stronie szkoły.

      https://spkroscienko.edupage.org/a/konkursy

      Joanna Chrobak – organizator konkursu

     • „Kobieta jest arcydziełem wszechświata”

     • „Kobieta jest arcydziełem wszechświata”

      (Gotthold Ephraim Lessing)

       

      Szkolny Klub Wolontariatu znów ruszył do dzieła. Co roku z okazji Dnia Kobiet młodzież odwiedzała starsze panie – podopieczne Przytuliska Świętego Brata Alberta
      w Grywałdzie. W tym roku ze względów bezpieczeństwa taka wizyta się nie odbędzie, ale uczniowie wykonali kartki z życzeniami, które zostaną dostarczone wszystkim paniom.

      Wolontariusze wraz z opiekunkami spotykali się w dwie kolejne środy, aby przeznaczyć czas na wykonanie 40 przepięknych kartek. Podziękowania należą się również uczennicom klas drugich, które podczas zajęć świetlicowych, także pomagały wykonać niektóre elementy „małych dzieł”. Brawo za zaangażowanie!

      Korzystając z okazji Szkolny Klub Wolontariatu wraz opiekunkami życzy wszystkim kobietom wiele siły, spełnienia marzeń, radości z życia, miłości oraz poczucia spełnienia.

      Opiekunowie SKW – Joanna Chrobak i Katarzyna Musiał

    • Prelekcja - wyposażenie wojskowe
     • Prelekcja - wyposażenie wojskowe

     • 1 marca 2021 roku, Mikołaj Kubik uczeń klasy IV, przygotował prelekcję dla klasy I. Jej tematem było wyposażenie wojskowe, między innym: torba sanitariuszy, maski przeciwgazowe, kamizelka obrony cywilnej, czapka obrony cywilnej,itp. Uczniom klasy I bardzo podobała się prelekcja. Namalowali rysunki przedstawiające rzeczy, które najbardziej się im podobały.

      Mikołaj Kubik

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
    • szkola@sp1kroscienko.pl
    • (018)2623070
    • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
  • Galeria zdjęć

    brak danych