• Bal karnawałowy w przedszkolu

     • Bal karnawałowy

      W dniu 26 lutego 2019 roku w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Już od kilku dni trwały przygotowania do tego wydarzenia, dzieci projektowały maski karnawałowe, ozdabiały papierowe balony, nauczycielki dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy.
                Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe, postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać króla, królewny
      i księżniczki, Spider-Mana, Superbohatera, motylka, biedronkę, myszkę dinozaura, pirata, policjanta i strażaka a nawet aniołka. Niektórych trudno było rozpoznać.. 
                Przedszkolaki świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach i zabawach w rytm samby, walczyka, "Kaczuch" i innych przebojów znanych dzieciom. Nie zabrakło także pysznego poczęstunku. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu.

      Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

      J. Komorek

       

     • Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

     • 15 luty 2019 r. pomimo kalendarzowej zimy, okazał się najcieplejszym dniem  w roku, ponieważ wtedy w naszym przedszkolu gościliśmy nasze ukochane Babcie i Dziadków. Ten dzień sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na  twarzach.  

      Przedszkolaki przedstawiły swój program artystyczny , w którym pokazały swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie.  Dumni Dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy  reprezentowały swoje umiejętności. Dzieci  dla swoich Dziadków przygotowały laurki oraz wręczyły kalendarze ze swoim zdjęciem. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, podczas którego każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego Dziadka lub Babci. Dziękujemy Gościom za przybycie, a Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

      J.Komorek

     • Przedstawienie walentynkowe

     • Jak co roku, z okazji Walentynek, odbyło się w naszej szkole przedstawienie, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie klas 4-8. Spektakl został przygotowany głównie przez uczniów klas VI a i VI b oraz kl. IV b, która odegrała krótką inscenizację pt. „Romeo i Julia”.

      Przedstawienie przygotowały p. Agnieszka Warzecha i Anna Topolska, a piękną dekorację wykonała p. Ewa Majerczak.

      Poszczególne części przedstawienia uatrakcyjniał śpiew Ani Chrobak, Julii Zachwiei, Ani Derkacz i Oli Kozłeckiej, które nagrodzono gromkimi brawami.

      Na zakończenie uczniowie przekazali wszystkim życzenia walentynkowe, a naszym nauczycielom wręczono słodkie niespodzianki. 

       

      Agnieszka Warzecha

     • Wizyta Ratownika Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

     • Dnia 21 lutego uczniów klasy IIA i IIB odwiedził Pan Kamil Kubik -  ratownik Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przybył on na zaproszenie wychowawczyń, aby przypomnieć dzieciom zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas górskich wycieczek oraz przybliżyć wychowankom istotę pracy ratowników GOPR – u. Pan Kamil przeprowadził z uczniami „burzę mózgów” na temat prawidłowego pakowania plecaka przed wycieczką w góry,  zapoznał ich też z „lawinowym ABC”, pokazał przyrządy potrzebne do uratowania ludzi uwięzionych pod śniegiem. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda i przekonać się jak działają - detektor lawinowy, sonda lawinowa i specjalna łopata do odkopywania ludzi zasypanych lawiną. Oglądali także sprzęt potrzebny do wspinaczki: uprząż, raki, liny. Pan ratownik objaśniał również, jak zachować się, kiedy ktoś na szlaku potrzebuje pomocy. Podkreślił, że najważniejsze jest dobre zaplanowanie wyprawy
      i przygotowanie się na każdą ewentualność, która może nam się przytrafić.

      W dalszej części spotkania dzieci rozmawiały z Panem Kamilem na temat wspinaczki górskiej. Mogły zobaczyć zdjęcia oraz filmik z wypraw Pana Kamila w Alpy. Na zakończenie zajęć wychowawczynie wręczyły prowadzącemu  podziękowanie w imieniu swoim i dzieci za czas poświęcony na edukację uczniów.

      Organizatorki spotkania dziękują również Ratownikom Górskim Sekcji Krościenko nad Dunajcem, którzy zawsze z wielkim zaangażowaniem realizują treści pogadanek 
      i z chęcią przyjmują zaproszenia na spotkanie z wychowankami Szkoły Podstawowej Nr 1
      w Krościenku n.D.

       J. Chrobak, I. Rysz

     • BAL KARNAWAŁOWY 20.02.2019

     • Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy to dzień    niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą    przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

       Tak też było u nas.

      W dniu 20.02.2019 r. w Naszej Szkole odbył się Bal Karnawałowy.

      Tego dnia już od rana w pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

      Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja,który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach.

      Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło,

      uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

      Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca

      w rytm samby, walczyka, Kaczuch.

       Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową.

      Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze.

       Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym dzieciom.

     • TYDZIEŃ DLA WIKTORII

     • Szkolny Klub Wolontariatu ogłasza akcję "Tydzień dla Wiktorii", która odbędzie się w dniach 25.02-01.03.2019 r. Podczas akcji sprzedawane będą ciasta, soki, babeczki. 
      Zapraszamy do włączenia się w nasze działania.

      opiekunowie SKU:
      J.Chrobak, M. Gębala

     • Walentynki w Przedszkolu

     • Walentynki w Przedszkolu

      MOŻE KOCHAM, MOŻE NIE,

      LECZ NA PEWNO LUBIĘ CIĘ”

      14 lutego w naszym przedszkolu realizowaliśmy zajęcia na temat miłości, przyjaźni i wzajemnego szacunku. Przedszkolaki uczestniczyły w tematycznych zabawach dydaktycznych, ruchowych oraz plastycznych. Nie zabrakło komplementów i przytulania . Radosnej atmosferze towarzyszyły walentynkowe akcenty w formie czerwonych serduszek . 

      J. Komorek

     • Poznajemy sporty zimowe

     • Poznajemy sporty zimowe

      W minionym tygodniu, w ramach tematyki sportów zimowych nasze przedszkolaki odwiedził gość-instruktor narciarstwa. Zaprezentował dzieciom sprzęt potrzebny do uprawiania tego sportu, odpowiedni strój, a także przedstawił zasady bezpieczeństwa obowiązujące na stoku. Na koniec była możliwość przymiarki przyniesionych rekwizytów, co cieszyło się wielkim zainteresowaniem.

      J. Komorek

     • WIECZÓR KOLĘD 01.02.2019 r.

     • Na zakończenie okresu bożonarodzeniowego 01.02.2019 r. odbył się w naszej szkole koncert kolęd i pastorałek. Uczniowie prezentowali wybrane przez siebie utwory indywidualnie, w duetach lub zespołowo. Widzowie mogli usłyszeć bardzo zróżnicowany repertuar, pojawiły się także instrumenty.

     • DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA W KL. II B

     • Dzień Babci  i Dziadka w klasie IIB

      Dzień Babci i Dzień Dziadka – ważne dni w naszym kalendarzu – wypadły akurat podczas ferii. Nie stanęło to jednak na drodze uczniom klasy IIB, którzy świętowali
      z babciami i dziadkami 8 lutego. Dzieci wspaniale wystąpiły. Recytowały trudne i długie wiersze, śpiewały dawne przeboje („Wszystkiego najlepszego! Radości, szczęścia moc”, „Zawsze niech będzie słońce” czy „Złoty pierścionek”), a podsumowaniem wszystkich ciepłych słów był pięknie wykonany taniec z chustkami do piosenki pt. „You are the reason”. Oczywiście nie zabrakło podarunków pieczołowicie przygotowanych przez drugoklasistów. Super medali  i kolorowych laurek.

      Po występie wszyscy udali się do klasy na słodki poczęstunek, a wnuki miały okazję, żeby usiąść na kolanach swoich kochanych bliskich. Miło było patrzeć, jak wzruszone babcie i dumni dziadkowie świętują razem z dzieciakami.

      Dziękuję wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie do nas. Uczniowie byli bardzo szczęśliwi, mogąc dla Was wystąpić. Moją wdzięczność kieruję też do rodziców, którzy pomogli mi w przygotowaniu dzieci do recytacji. Cała uroczystość nie mogłaby się odbyć, gdyby nie zaangażowanie niezawodnych mam z Rady Oddziałowej. Po raz kolejny wspólnymi siłami udało nam się wykonać kolejny krok w wychowywaniu najmłodszych.

      „Wiwat babunie, wiwat dziadkowie śpiewamy,

      Bo nasze babcie, bo naszych dziadków kochamy.

      Niech się uśmiechną, niech będą zawsze szczęśliwi,

      Dziś w dniu ich święta – zdrowia, radości życzymy!”

       

      J.Chrobak

     • STRAŻAK Z WIZYTĄ :)

     • Dnia 6 lutego 2019 r. klasę IIB odwiedził pan Piotr Oleś - strażak w Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu. Przybył on na zaproszenie pani Joanny Chrobak – wychowawczyni klasy – w związku z realizowanymi tematami dydaktycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa i orientacji zawodowej. Na zajęcia zostali zaproszeni również uczniowie klasy równoległej wraz z wychowawczynią – panią Iwonką.

      Pan Piotr opowiedział uczniom o zasadach bezpiecznego obchodzenia się
      z ogniem i urządzeniami elektrycznymi, a także przypomniał zasady bezpieczeństwa w czasie zabaw oraz poruszania się w ruchu drogowym. Przedstawił też rolę strażaków w służbie ludziom. Jednocześnie podkreślił, że najważniejsze jest powiadomienie o zagrożeniu osób dorosłych lub wykorzystanie numerów alarmowych. Dzieciom nie wolno samym usuwać niebezpiecznych kabli, narzędzi czy gasić pożaru!

      Na koniec spotkania drugoklasiści mogli zadać gościowi własne pytania oraz przymierzyć kask i kurtkę wchodzące w skład uniformu, który zakładają strażacy, gdy wyruszają na akcję ratowniczą. Pan Piotr dowiedział się też, że wśród drugoklasistów są już pierwsi ochotnicy zasilający szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej. Bardzo się ucieszył
      i zachęcał ich do podejmowania wyzwań, a także rozwijania się w tym wymagającym zawodzie. Swoim wystąpieniem wzbudził w uczniach duże zainteresowanie, ponieważ pod koniec zajęć dzieciaki prosiły gościa o autograf. To była bardzo pouczająca lekcja. Może wśród naszych wychowanków będą bohaterowie ratujący mienie i życie ludzi?

      Pani Joanna Chrobak wręczyła panu Piotrowi podziękowanie za przeprowadzenie pogadanki, a dzieci ofiarowały swoje rysunki. Gość zaś zostawił uczniom kilogram słodkich galaretek, które zostały sprawiedliwie podzielone i skonsumowane.

      Organizatorka spotkania dziękuje panu Piotrowi, który zawsze z wielkim zaangażowaniem  poświęca swój wolny czas na edukowanie młodego pokolenia.

      J. Chrobak

     • MAM TALENT – Karolina Kwiatek

     • MAM TALENT – Karolina Kwiatek

       

      Po rocznej przerwie wracamy do prezentowania sylwetek naszych uzdolnionych uczniów. Zachęcamy do lektury tekstu oraz obejrzenia małej galerii prac uczennicy klasy VIII – KAROLINY KWIATEK (na korytarzu, przy głównym wejściu do szkoły).

       

      Karolina jest utalentowana artystycznie – plastycznie i muzycznie. W obydwu tych dziedzinach rozwija się i osiąga sukcesy. Podziwiając Jej prace plastyczne można być pewnym, że tych osiągnięć będzie jeszcze wiele. Oto dotychczasowe:

       

      • Nagroda Strefy Młodych Architektów w VII edycji konkursu „Dom i ogród moich marzeń” – Małopolska Okręgowa Izba Architektów; 2013r.,

       

      • II miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. „Projekt okładki książki z okazji 50-lecia Szkoły Podstawowej Nr 1  im. Adama Mickiewicza w Krościenku n.D”;  grudzień 2016r.,

       

      • Dwukrotne zwycięstwo w międzyszkolnym przeglądzie „Mam talent” w kategorii talent plastyczny, organizowanym przez naszą Szkołę; czerwiec 2017 i 2018r.

       

      Karolina specjalizuje się w rysowaniu portretów (są to często wizerunki postaci filmowych). Robi to z niezwykłą precyzją i zachowaniem proporcji.

      Jeszcze raz zachęcamy do obejrzenia małej galerii – to tylko próbka talentu naszej zdolnej uczennicy.

       

       

                                                                                                                                                       K. Musiał

     • Dzień Babci i Dziadka kl. II a

     • Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowy dzień. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów,  radości i wzruszeń.

                  Z pewnym opóźnieniem z powodu ferii - dnia 5 lutego odbyła się ta wspaniała impreza. W  udekorowanej sali gimnastycznej dzieci przedstawiły program artystyczny. W większości były to  wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Drugoklasiści przygotowali również dla gości inscenizację pt: „Zielony Kapturek”.

      Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, wykonanymi własnoręcznie. Rodzice naszych pociech przygotowali również dla nich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

      Serdecznie dziękuję rodzicom, którzy pomogli w przyjęciu, a także upiekli pyszne ciasta.

      Iwona Rysz

     • Kolędowanie w  Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym

     • Kolędowanie w  Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym

      W piątek 1 lutego odwiedziliśmy podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Krościenku nad Dunajcem. Uczniowie klasy IIB w pięknych strojach zaprezentowali krótką inscenizację o tematyce bożonarodzeniowej, a „ekipa trębaczy” z klas – V, VIA, VII profesjonalnie zagrała kolędę. Potem wręczyliśmy dzieciakom prezenty zebrane jeszcze przed świętami w ramach akcji Szkolnego Klubu Wolontariatu.

      Pani Joanna Sokołowska – Dyrektor Ośrodka serdecznie podziękowała nam za pamięć
      i uroczy występ. Do podziękowań dołączyli się też wychowawcy pracujący w placówce. Zrobiliśmy sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie i obdarowani słodkościami wróciliśmy do szkoły.

      „Prawdziwym bogactwem człowieka jest całe dobro, jakie czyni dla świata”   Mahomet

                  Cieszymy się, że wywołaliśmy uśmiechy na twarzach odwiedzonych dzieci
      i dorosłych. Dzięki temu też otrzymaliśmy dary: przełamywania barier, wspólnego przebywania, możliwości prezentowania swoich talentów. Są to prezenty o wiele cenniejsze niż dobra materialne.

      J.Chrobak, M. Gębala

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
    • szkola@sp1kroscienko.pl
    • (018)2623070
    • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
  • Galeria zdjęć

    brak danych