• Koszulki Mistrzów Świata

     • Specjalnie dla naszej szkoły :) Koszulki jadą z Warszawy  z  pozdrowieniami od Mistrzów Świata- Bartosz Kurek i Bartosz Kwolek.

     • Kolejne spotkanie z Zippim

     • Kolejne spotkanie z Zippim

      Jeszcze przed feriami odbyło się kolejne spotkanie uczniów klasy II B z ferajną Zippiego. Tym razem zastanawialiśmy się nad umiejętnością dobrego słuchania. Podawaliśmy przykłady, po czym poznajemy, że ktoś nas słucha, a także co czujemy kiedy inni nas nie słuchają. Znajdywaliśmy też przykłady sytuacji, gdy trudno nam jest słuchać drugiej osoby. Dzieci zgodnie przyznały, że każdemu zdarzyło się być w roli słuchacza i mówiącego. Obydwie te role są niezwykle ważne w prawidłowej komunikacji.

      Powinniśmy zapamiętać, że na dobrą komunikację składają się zasady: „powiedz, jak się czujesz”, „dlaczego tak się czujesz” i „szanuj w rozmowie innych”. Zamiast komunikatu: „Nie chcesz mnie słuchać, jesteś głupi!” można powiedzieć: „Jest mi bardzo przykro, gdy mnie nie słuchasz. Czuję się wtedy mało ważny. Dlaczego tak robisz?”

      W dalszym ciągu ćwiczymy nasze umiejętności społeczne. Staramy się przestrzegać złotej zasady – „Rozwiąż problem, ale nie krzywdź innych”. Myślę, że ferie są na to dobrym czasem, szczególnie podczas wspólnych, dziecięcych zabaw. Ciekawe co na to nasz Zippi? Pewnie śpi smacznie w cieplutkim pokoju u Maksa. Nie wiadomo, czy będzie chciał wrócić…

      J. Chrobak

     • Apel dotyczący zasad bezpiecznego zachowania się w czasie ferii

     • W środę 9 stycznia w małej sali gimnastycznej odbył się apel podsumowujący pierwsze półrocze dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III. Przedstawiona została prezentacja multimedialna na temat zasad bezpiecznego zachowania się w czasie ferii, ze szczególnym uwzględnieniem zabaw na śniegu i lodzie. Dzieci mogły pochwalić się wiedzą na ten temat i wypowiedzieć na forum zgromadzonych. Nauczyciele przypomnieli także o odpowiednim zachowaniu podczas przerw.

      Na koniec wychowawcy klas I-III poprosili na środek sali uczniów osiągających bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu, aby móc ich publicznie wyróżnić za ciężką pracę. Wierzymy, że na koniec roku będzie ich jeszcze więcej.

      J.Chrobak, I.Rysz

     • SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

     • „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

      nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

         Jan Paweł II

      Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu dziękują wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i włączyli się w akcje charytatywne, które organizowane były w naszej szkole                 od października do grudnia 2018 roku. Dzięki tym ludziom dobrego serca mogliśmy przede wszystkim pomóc szczególnie wrażliwym i bezbronnym istotom – dzieciom.

      Szkolny Klub Wolontariatu brał udział w:

      - sprzedaży kartek świątecznych dla Stowarzyszenia „Sursum Corda” w ramach kampanii „Świąteczne Kartki Dobroczynne”, z których dochód  przeznaczony został dla osób `chorych i niepełnosprawnych objętych programem „Na ratunek”. Akcja trwała od 10 do 21 grudnia. Sprzedano 68 kartek. Zebrano 138 zł. Dokonano przelewu kwoty na konto Stowarzyszenia.

      - zbiórce środków pieniężnych na chorego Miłoszka, który cierpi na wrodzoną wadę serca i żyje z połową serduszka. Potrzebuje pieniędzy na dalszą walkę o życie. Akcja trwała                       od 17 do 21 grudnia. Zebrano 290,22 zł. Dokonano przelewu na konto fundacji „Szlachetny Gest”, która opiekuje się chłopcem.

      - zbiórce materiałów plastycznych, książeczek i słodyczy przeznaczonej na rzecz podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Krościenku nad Dunajcem. Akcja trwała od 6 do 21 grudnia. Po feriach udamy się z wizytą kolędniczą do wychowanków ośrodka i wręczymy im zebrane dary.

      Oczywiście nie możemy zapomnieć o zbiórce zniczy. Akcja trwała od 15 do 30 października. Znicze zbierano w holu szkolnym do specjalnego koszyka. Umieszczono je później na opuszczonych grobach podczas świąt listopadowych. Grupa wolontariuszy wraz              z opiekunami czyściła zaniedbane miejsca pochówku na cmentarzu komunalnym. Zapalano także znicze w wybranych miejscach pamięci (na grobach: nieznanych żołnierzy, zmarłych nauczycieli, duchownych). Odwiedzono też Stary Cmentarz przy ulicy Jagiellońskiej oraz Cmentarz Żydowski.

      Bardzo serdecznie dziękujemy również rodzicom członków Szkolnego Koła Wolontariatu, którzy pomagają dzieciom stawać się wrażliwymi ludźmi oraz wszystkim wolontariuszom, którzy z wielkim zaangażowaniem podejmowali działania społeczne w swoim czasie wolnym.

      Z poważaniem

      opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu

      p. Joanna Chrobak i p. Monika Gębala

     • Julia Zachwieja zdobywczynią II miesca w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej „Christmaslieder & Weihnachtssongs”

     • W czwartek 10.01.2019 roku w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy w sali kinowej odbyła się szósta edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej „Christmaslieder & Weihnachtssongs”. Pomysłodawcami i organizatorami konkursu są nauczyciele języków obcych Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy. W konkursie tegorocznej edycji wzięło udział 11 szkół z terenu powiatu nowotarskiego. Były to szkoły z Ochotnicy Dolnej, Krościenka, Szczawnicy, Szachtowej, Klikuszowej, Lasku, Morawczyny, Tylmanowej i Grywałdu. Uczestnicy konkursu zaprezentowali piosenki świąteczne w języku niemieckim i angielskim. Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach (dla solistów i duetów) dla dwóch grup wiekowych (klasy szóste i siódme oraz klasy ósme i trzecie gimnazjum).

      Głównym celem przyświecającym organizatorom jest propagowanie nauki języków obcych wśród młodzieży oraz promowanie aktywności twórczej. Tegoroczni uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością. Śpiewali przy akompaniamencie różnych instrumentów takich jak gitara elektro-akustyczna, gitara elektryczna czy fortepian. Jury w składzie: pani Alina Lelito – dyrektor MOK w Szczawnicy, pani Agata Werner- nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku n. D, pan Jan Manowski- tłumacz przysięgły języka niemieckiego, oceniało poprawność językową, stronę muzyczno-wokalną, interpretacją wykonywanych utworów oraz ogólny wyraz artystyczny. Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Szczawnica.

      Wyniki konkursu:

      Kategoria soliści- klasy ósme i trzecie gimnazjum:

      Miejsce I- Gabriela Gierczyk – Zespół Szkolno- Przedszkolny im. Majora H. Sucharskiego w Tylmanowej

      Miejsce II- Julia Zachwieja- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krościenku n. D

      Miejsce III- Kamila Maurer– Zespół Szkolno- Przedszkolny im. Majora H. Sucharskiego w Tylmanowej

      Nagrody laureatom wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica pan Grzegorz Niezgoda oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy pani Alina Lelito.

       

     • Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe w przedszkolu

     • Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy okres roku. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania.

      Ten wyjątkowy dzień w naszym przedszkolu miał miejsce 21 grudnia 2019 roku. Dzieci wraz z wychowawczyniami zaprosiły rodziców na przedstawienie „Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe". Przedszkolaki z wielkim przejęciem, najpiękniej jak umiały, recytowały wiersze, śpiewały piosenki świąteczne oraz kolędy. Na zakończenie złożyliśmy sobie wszyscy życzenia, a dzieci obdarowały swoich rodziców własnoręcznie zrobionymi prezentami. Czas upłynął w miłej, świątecznej atmosferze.

     • Jeżdżę z głową- harmonogram zajęc

     • HARMONOGRAM WYJAZDÓW NA STOK NARCIARSKI „STAJKOWA”
      W RAMACH PROJEKTU „JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ” – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1

      W KROŚCIENKU (przystanek: ul. Biały Potok, Rynek)

      15.01- wyjazd 12.20, zajęcia 13.00-15.30, planowany powrót 15.50

      16.01- wyjazd 12.35, zajęcia 13.00-15.30, planowany powrót 15.50

      17.01- wyjazd 12.35, zajęcia 13.00-15.30, planowany powrót 15.50

      18.01- wyjazd 12.35, zajęcia 13.00-15.30, planowany powrót 15.50

      21.01- wyjazd 12.35, zajęcia 13.00-15.30, planowany powrót 15.50

      22.01- wyjazd 12.35, zajęcia 13.00-15.30, planowany powrót 15.50

      23.01- wyjazd 12.35, zajęcia 13.00-15.30, planowany powrót 15.50

      24.01- wyjazd 12.35, zajęcia 13.00-15.30, planowany powrót 15.50

       

       

       

       

       

     • Polana Sosny

     • Stacja narciarska Polana Sosny w Niedzicy przygotowała ofertę na sezon zimowy 2019  Opłata za karnet  (z własnym sprzętem i bez opieki instruktora) w godzinach:9.00-11.00- wynosi 10 zł17.00 - 20.00 - wynosi 10 zł

      W celu skorzystania z oferty wystarczy zgłosić się do kasy biletowej z aktualną legitymacją szkolną.

     • SPInKA

     • Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II 


      Od 7.01.2019r. do 11.01.2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Krościenku nad Dunajcem prowadzona jest rekrutacja uczniów klasy VIII do projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II.

      Zadanie współfinansowane jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

      Działania projektowe będą skoncentrowane na wsparciu rozwoju branżowych Centrów Kształcenia Zawodowego, we współpracy z instytucjami edukacyjnymi oraz środowiskiem gospodarczym i naukowym.

      Projekt obejmuje zajęcia warsztatowe i konsultacje indywidualne z doradcą zawodowym.

       

                                                                                                                            Joanna Pyrdoł

                                                                                                                      (doradca zawodowy)

     • ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY - WIGILIA U MICKIEWICZA

     • 21 grudnia 2018 r. obchodziliśmy Święto Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św.
      odprawioną przez ks. proboszcza H. Homoncika. Następnie udano się do budynku
      szkoły, gdzie pan dyrektor J. Piotrowski powitał przybyłych gości, wśród których
      znaleźli się przedstawiciele lokalnych władz, instytucji współpracujących ze szkołą,
      emeryci, rodzice oraz społeczność szkolna.
      Po części oficjalnej nadszedł czas na program artystyczny. Uczniowie wystąpili
      w montażu słowno- muzycznym pt. „Wigilia u Mickiewicza”, dzięki czemu można było
      poczuć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Na koniec wspólnie
      zaśpiewano jedną z pienińskich pastorałek.
      Myślą przewodnią tegorocznej uroczystości były słowa naszego patrona:
      „Wierzysz, że się Bóg zrodził w betlejemskim żłobie,
      Lecz biada ci, jeżeli nie zrodził się w tobie”.

      Święto Szkoły było także okazją do wręczenia nagród z przeprowadzonych
      konkursów. W tym roku wręczał je sam św. Mikołaj, który przybył specjalnie na tę
      uroczystość.
      Po zakończeniu akademii goście zostali zaproszeni na spotkanie opłatkowe.

                                                                                                                       M. Gębala

    • Wywiadówka
     • Wywiadówka

     • Informujemy, że w dniu 10.01.2019 r. (czwartek) o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z Rodzicami. Tematem spotkania będzie informacja o wynikach w nauce z poszczególnych przedmiotów i zachowaniu uczniów oraz sprawy bieżące.

      Serdecznie zapraszamy

     • Zajęcia na wyciągu "Stajkowa"

     • Zajęcia na wyciągu "Stajkowa"

      tak jak w roku poprzednim wyciąg „Stajkowa” proponuje zajęcia z instruktorem na stoku w okresie ferii.

      Zajęcia będą się odbywać od poniedziałku do piątku przez dwa tygodnie ferii w godz. 9-11.

      Koszt zajęć wynosi 20,00 zł za 2 godziny z instruktorem i własnym sprzętem, 30,00 zł za 2 godz. zajęć z instruktorem + wypożyczenie sprzętu.

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
    • spkroscienko@op.pl
    • (018)2623070
    • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
  • Galeria zdjęć

   • DZIEŃ KOBIET
   • IX edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego
   • DZIEŃ DINOZAURA
   • Zabawa Karnawałowa
   • Karnawałowe szaleństwa przedszkolaków
   • ŻYCZENIA WALENTYNKOWE
   • DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA
   • ŻYWA LEKCJA HISTORII
   • SUKCES SIATKAREK
   • Kolędowanie w  Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym
   • Zawodnicy Verva Warszawa znowu nie zawiedli. Piłka z podpisami największych gwiazd reprezentacji Polski, Francji i Belgii już czeka na licytację.
   • II WIECZÓR KOLĘD