• Program profilaktyczny pt. „Przyjaciele Zippiego,”
     • Program profilaktyczny pt. „Przyjaciele Zippiego,”

     • Uczniowie klasy IIB realizują program profilaktyczny pt. „Przyjaciele Zippiego,” który promuje zdrowie emocjonalne i jest rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Program składa się z cyklu 24 spotkań, podczas których uczymy się:

      • Jak rozpoznawać swoje uczucia i jak o nich rozmawiać
      • Jak mówić to, co chce się powiedzieć
      • Jak uważnie słuchać
      • Jak prosić o pomoc
      • Jak nawiązywać i utrzymywać przyjaźnie
      • Jak radzić sobie z samotnością i odrzuceniem
      • Jak przepraszać
      • Jak radzić sobie z przemocą i krzywdzeniem
      • Jak rozwiązywać konflikty
      • Jak radzić sobie ze zmianą i stratą
      • Jak adoptować się do nowych sytuacji
      • Jak pomagać innym.

      Całość programu podzielona jest na sześć części, a każda z nich zawiera odrębne opowiadanie zilustrowane za pomocą barwnych obrazków. Zippi to patyczak, a jego przyjaciele – chłopcy i dziewczynki przeżywają różne, codzienne sytuacje i problemy.

      Uczniowie podczas zajęć słuchają opowiadań, rozmawiają o nich i wykonują zadania. Rysują, odgrywają role, tworzą plakaty, uczestniczą w „burzach mózgów.” Złote zasady, którymi kierujemy się na zajęciach to: dobre rozwiązanie problemu pomaga mi poczuć się lepiej, ale nie krzywdzi mnie ani nikogo innego.

      Nasz klasowy, ręcznie zrobiony patyczak mieszka z nami i towarzyszy nam w zajęciach.
      W każdy weekend wylosowane dziecko zabiera go do domu. Uczniowie chętnie uczestniczą w programie i mają bardzo ciekawe pomysły na dobrą komunikację. Dwa spotkania za nami. Mówiliśmy o smutku, radości, złości i rozdrażnieniu. Przed nami kolejne zadania. Już nie możemy się doczekać… Zapraszam do zapoznawania się z relacjami z naszych zajęć.

      Dziękuję Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za środki na uzyskanie certyfikatu oraz materiały ćwiczeniowe dla uczniów, które pozyskałam w ramach szkolnego projektu profilaktycznego na rok 2018. Mam nadzieję, że realizacja programu pomoże kolejnym rocznikom uczniów w nawiązywaniu lepszych relacji z ludźmi i konstruktywnym rozwiązywaniu napotykanych problemów.

      J. Chrobak

      Galeria zdjęć..

       

    • Dzień Pluszowego Misia w pp
     • Dzień Pluszowego Misia w pp

     • 27 listopada 2018r. w przedszkolu odbył się Dzień Pluszowego Misia, obchodzony na całym świecie 25 listopada. Kolorowe, puchate, mięciutkie, duże i małe pluszaki przybyły z dziećmi do przedszkola, aby wspólnie bawić i świętować urodziny. Tego dnia na dzieci czekało wiele wiele atrakcji. Dzieci poznały historię pluszowego misia, odśpiewały uroczyście „sto lat” opowiadały o swoich pluszakach, tańczyły z nimi, bawiły się oraz wykonywały różne zadania. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną na temat znanych i nieznanych misiów oraz wysłuchały bajkę „Złotowłosa i trzy niedźwiadki” czytanej przez Dyrektora Szkoły. Nie mogło też zabraknąć „małego co nieco”. Na koniec przedszkolaki wykonały prace plastyczne pt. „Mój przyjaciel Miś” i otrzymały Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości.

      J. Komorek

      Galeria zdjęć...

       

       

       

       

    • Strażacy w punkcie przedszkolnym
     • Strażacy w punkcie przedszkolnym

     • 21 listopada nasze przedszkole odwiedzili Strażacy. Panowie zaprezentowali profesjonalne stroje, przybliżyli pokrótce swoją pracę, a także zapoznali z zasadami bezpiecznej i sprawnej ewakuacji w sytuacji zagrożenia. Kilkoro dzieci z wielką radością chciało przymierzyć hełm, aby choć przez chwilę poczuć się strażakiem.

      J. Komorek

      Galeria zdjęć...

    • Święto Niepodległości
     • Święto Niepodległości

     • W piątek 9 listopada nasze przedszkole włączyło się do akcji „Rekord dla Niepodległej” z okazji 100-letniej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu wszystkie przedszkolaki były odświętnie ubrane i z dumą nosiły biało-czerwone kotyliony.  Dzieci najpierw zaprezentowały Mazurka Dąbrowskiego w przedszkolu, w obecności Dyrektora i Wicedyrektor Szkoły , a następnie punktualnie o godz.  11.11 wraz z całą społecznością szkolną odśpiewały czterozwrotkowy Hymn Narodowy.

      J. Komorek

      Galeria zdjęć

    • Światowy Dzień Pluszowego Misia
     • Światowy Dzień Pluszowego Misia

     • W dniu 27 listopada dzieci z klasy O2 uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, poznały historię Pluszowego Misia oraz najsławniejszego misia w Polsce jakim jest miś Uszatek. Bawiły się w zabawę ,, Ciepło- zimno” w której szukali swojego misia, układali pocięte puzzle przedstawiające różne misie oraz tańczyły z misiami przy piosence ,, Jadą, jadą misie”. Wykonały również prace plastyczną pt. : ,, Mój ulubiony miś”. Na sam koniec dzieci mogły spróbować przysmaku każdego misia jakim jest miód. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

      M. Wójciak-Chrobak

      Galeria zdjęć...

    • Próbna ewakuacja
     • Próbna ewakuacja

     • 21.11.2018 w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zgromadzili się na sali gimnastycznej i zdali raporty o stanie klas. Akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń.

      Celem ewakuacji było sprawdzenie i utrwalenie znajomości zasad postępowania w przypadku alarmu związanego z zagrożeniem szkoły.

      Dziękujemy za pomoc OSP Krościenko oraz p. Piotrowi Olesiowi.

      Galeria zdjęć

    • Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości
     • Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

     •     W związku z  przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, nasi uczniowie wraz z nauczycielami podjęli wiele inicjatyw, by uczcić to wyjątkowe święto. W każdej klasie oraz  na korytarzach umieszczone są  gazetki tematyczne. Obok wejścia znajdują się uczynki dla Niepodległej na 100- tną rocznicę. Są to wpisy uczniów, rodziców, pracowników szkoły dotyczące postaw patriotycznych. Każdy wychowawca przeprowadził lekcje wychowawcze, wspominając  miejsca pamięci narodowej w naszym regionie.  Zajęcia te często połączone były z wyjściami uczniów na pobliski cmentarz, gdzie mogli zapalić znicze, pomodlić się na grobach osób zasłużonych dla Krościenka i Ojczyzny. W naszej szkole zorganizowano także bieg  niepodległościowy: „100 na 100- nie tracąc wiary w Niepodległą”, w którym wystartowało 100 zawodników.

               Ponadto  nasi wychowankowie wzięli udział w ,, Rajdzie szlakami partyzantów”.

      Mali patrioci z zerówek  oraz klasy pierwszej pojechali do Nowego Targu na spektakl  o tematyce patriotycznej pt. ,,Orlatko” , natomiast uczniowie klas 6-8  mogli zobaczyć film  ,, Dywizjon 303” w kinie Helios w Nowym Sączu. Kolejnym ważnym akcentem działań patriotycznych podejmowanych przez starszych uczniów naszej szkoły było czytanie literatury narodowej najmłodszym w ramach akcji ,,Starsi czytają młodszym”. Przygotowano także wystawę książek o tematyce narodowej.

      Zespół ds. promocji wykonał makietę Krościenka i okolic pt. ,, 100 ciekawych miejsc”.

      Uczniowie przez tydzień, podczas długiej przerwy, słuchali piosenek patriotycznych.

      Na  lekcjach historii starsze klasy mogły zobaczyć. ,,Animowaną lekcję historii”, która przybliżyła im dzieje naszego narodu.

      9 listopada odbyła się akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Akademię poprzedziło utworzenie przez uczniów i nauczycieli ,,żywej flagi” na boisku szkolnym. Klasy czwarte przygotowały montaż słowno- muzyczny, każda z klas zaprezentowała utwór o tematyce żołnierskiej.  Akademię uświetniły także śpiewem
      i tańcem dzieci z klas zerowych, pierwszych oraz drugich. W ramach akcji ,,Bicia rekordów dla Niepodległej” o 11:11 został odśpiewany hymn Polski przez całą społeczność szkolną
      i dzieci z Punktu Przedszkolnego. W tym wyjątkowym dniu każdy z uczniów miał przy sobie biało- czerwony element (flagę, kotylion).

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielu konkursach o tematyce patriotycznej, takich jak chociażby Małopolski Konkurs Historyczny, konkurs poezji o tematyce patriotycznej w Szlachtowej i w Szczawnicy oraz konkurs ,,Pieśni patriotycznej”
      w Szczawnicy. W naszej placówce zorganizowano także szkolny konkurs plastyczny
      pt.  ,,Kartka dla Rzeczpospolitej”. Odbyło się też Małopolskie Dyktando Niepodległościowe
      ,,Po polsku o historii” dla klas 4- 8. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział
      w konkursie literackim ,,Literackie ujęcie ojczyzny”, w którym opisali, czym współcześnie jest dla nich jest ojczyzna.

      W listopadzie uczniowie klas 4, 5, 6 i 8 będą uczestniczyć w prelekcjach dotyczących  rodziny Dziewolskich, które przeprowadzą pracownicy PPN.

      J. Tokarczyk-Tudaj

      Galeria zdjęć...

    • Prelekcja w PPN i spacer śladami rodziny Dziewolskich
     • Prelekcja w PPN i spacer śladami rodziny Dziewolskich

     • W dniu 16 listopada klasa VI a wzięła udział w prelekcji poświęconej słynnej krościeńskiej rodzinie Dziewolskich herbu de Dziuli noszących zaszczytne miano właścicieli Dominium Krościenko- Tylka- Grywałd (1842-1984).

      Prelekcja odbyła się w siedzibie PPN w Krościenku, po której uczniowie udali się na krótki spacer śladami wyżej wspomnianej rodziny. Uczniowie mogli zobaczyć między innymi willę „Luna”, dwór Dziewolskich przy ul. Trzech Koron 4, obecnie siedziba Nadleśnictwa Krościenko, starą wozownię, Pensjonat „Granit” zbudowany przez Władysława i Michalinę Grotowskich, willę „Hanka” przy ul. Jagiellońskiej 55 oraz Obelisk na grobie Hieronima i Anny Dziewolskich na starym cmentarzu.

      Prelekcję poprowadziła dla nas Pani Dorota Zborowska, za co składamy serdeczne podziękowania.

       

                                                                                                                                       A. Warzecha

       

      Galeria zdjęć...

    • Wywiadówka
     • Wywiadówka

     • Informujemy, że najbliższa wywiadówka odbędzie się 20.11.2018 roku o godzinie 16.30 na sali gimnastycznej. Spotkanie dla zerówek rozpocznie się o 16.10 w ich salach.

      Zapraszamy wszystkich rodziców.

    • Zaproszenie
     • Zaproszenie

     • Serdecznie zapraszamy chętnych Rodziców  do obejrzenia  wystawy prac dziecięcych klas 0-3 o tematyce niepodlegościowej, która jest na drugim piętrze.

                                                                                                    Hurkała D. i Kozlecka E.

    • Wyjazd klas 0
     • Wyjazd klas 0

     • Dnia 24 października 2018 roku dzieci z klasy O1 i O2 wraz z wychowawcami wybrali się do Nowego Targu do Miejskiego Ośrodka Kultury na spektakl pt: ,, Orlątko". Przedstawienie to odbyło się z okazji obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Wspólnie z aktorami śpiewali piosenki. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Była to nasza pierwsza wspólna wizyta w teatrze, ale zapewne nie ostatnia!!!

                                                                                                                            M. Wójciak- Chrobak

      Galeria zdjęć...

    • Wicemistrzynie powiatu w halowej piłce nożnej
     • Wicemistrzynie powiatu w halowej piłce nożnej

     • Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Julia Klos, Ewelina Kołek, Agnieszka Król, Agnieszka Hamerska, Anna Malik, Zuzanna Czerwińska, Anna Derkacz i Angelika Prymula rozgrywając bardzo dobre mecze zdobyła II miejsce na Igrzyskach Powiatu Nowotarskiego w halowej piłce nożnej. Dziewczyny świetnie spisały się zarówno w ataku jak i w obronie, grały z wielkim zaangażowaniem I skutecznością. Brawa dla całej drużyny !

                                                                                                                                                                                      I. Bąk

      Galeria zdjęć....

       

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
    • spkroscienko@op.pl
    • (018)2623070
    • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
  • Galeria zdjęć

   • DZIEŃ KOBIET
   • IX edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego
   • DZIEŃ DINOZAURA
   • Zabawa Karnawałowa
   • Karnawałowe szaleństwa przedszkolaków
   • ŻYCZENIA WALENTYNKOWE
   • DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA
   • ŻYWA LEKCJA HISTORII
   • SUKCES SIATKAREK
   • Kolędowanie w  Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym
   • Zawodnicy Verva Warszawa znowu nie zawiedli. Piłka z podpisami największych gwiazd reprezentacji Polski, Francji i Belgii już czeka na licytację.
   • II WIECZÓR KOLĘD