• Wycieczka klasy IB
     • Wycieczka klasy IB

     • Dnia 19 września 2018r. klasa I b wybrała się na swoją pierwszą wycieczkę. Rodzice uczniów przygotowali dla dzieci ognisko - grilla, na którym pierwszaki smażyły kiełbaski. Po posiłku, uczniowie wzięli udział w kilku konkurencjach sportowych, jak również w innych zabawach ruchowych. Wszystko odbywało się na polu namiotowym w Krościenku. Następnie pierwszoklasiści udali się do Krościeńskich źródełek "Stefan i Michalina". Chętni próbowali wody, gasząc pragnienie w ten piękny,słoneczny dzień.

                                                                                                                                                                              E. Kozłecka

      Galeria zdjęć...

    • "Dlaczego mózg jest ważny"?
     • "Dlaczego mózg jest ważny"?

     • Ciekawa lekcja "dlaczego mózg jest ważny" 

      Uczniowie z klasy trzeciej wymyślali własne gry i zabawy, które będą pomagały w ćwiczeniu pamięci. Dzieci będą je wykorzystywały w trakcie różnych zajęć. Niektóre gry były bardzo starannie i ciekawie wykonane.
                                                                                                                                                            D. Hurkała
    • 48 Rajd Szlakami Partyzantów- udział w przeglądzie piosenki patriotycznej.
     • 48 Rajd Szlakami Partyzantów- udział w przeglądzie piosenki patriotycznej.

    • 48 Rajd Szlakami Partyzantów
     • 48 Rajd Szlakami Partyzantów

     • 48 Rajd Szlakami Partyzantów organizowany rokrocznie przez Oddział PTTK z Krościenka nad Dunajcem odbył się w tym roku 20 września. W tegorocznej edycji wzięło udział 480 uczniów wraz z opiekunami reprezentujący szkoły podstawowe, gimnazja oraz licea z naszego regionu. Piechurzy ze SP w Krościenku n.D rozpoczęli wędrówkę o godz. 8.30 w Krośnicy dołączając do grupy młodzieży z tamtejszej szkoły. W rajdzie brało udział 23 uczniów z klas 6, 7 i 8, którzy wędrowali na Lubań (1211 m n.p.m.), a następnie do Ochotnicy Dolnej pod baczną opieką Agnieszki Warzechy i Anny Topolskiej. Mimo upalnej pogody, uczniowie okazali się niestrudzonymi wędrowcami na gorczańskich szlakach. Przy okazji mogli sobie przypomnieć o niechlubnych wydarzeniach, które miały miejsce na Podhalu w trakcie II wojny  światowej, a w szczególności w trakcie Krwawej Wigilii z 23 grudnia 1944 roku, gdy w wyniku pacyfikacji wsi Ochotnica Dolna przez Niemców, zginęło 56 jej mieszkańców, o czym opowiedział wieloletni kierownik rajdu pan Mikołaj Urbaniak z Oddziału PTTK z Krościenka nad Dunajcem. Kilka słów do zebranych powiedział także wójt gminy Ochotnica Dolna - pan Stanisław Jurkowski, który podziękował organizatorom oraz wyraził nadzieję, że pamięć o wydarzeniach z przeszłości nie zostanie zapomniana, a także ks. mgr Paweł Łebski, który wraz z zebranymi odmówił modlitwę w intencji poległych. Wydarzeniem wieńczącym część oficjalną było złożenie wieńcy oraz zapalenie zniczy pod pomnikiem oraz na cmentarzu w Ochotnicy w celu uczczenia pamięci zamordowanych mieszkańców Ochotnicy. Kolejnym elementem imprezy był konkurs piosenki partyzanckiej, w którym nasza drużyna zaśpiewała piosenkę pt. "Piechota". Po nim uczestnicy udali się na wspólne pieczenie kiełbasek i odpoczynek, po czym wrócili do domu pełni wrażeń, choć nieco zmęczeni.

       

      Agnieszka Warzecha

       

      Galeria zdjęć...

    • Wycieczka ekologiczna klasy VI a
     • Wycieczka ekologiczna klasy VI a

     • W poniedziałek 17 września 2018 r. klasa VI a wraz z wychowawca uczestniczyła w wycieczce ekologicznej zorganizowanej przez Pieniński Park Narodowy w Krościenku nad Dunajcem. Uczniowie przejechali busem spod szkoły do Sromowiec Niżnych skąd rozpoczęła się wędrówka zielonym szlakiem na Zamkową Górę.

      Szlak zielony jest krótszy niż szlak żółty, ale bardzo ciekawy. Prowadzi on przez polanę Ligarki. Na następnej polanie zwanej Kosarzyska szlak zielony ze Sromowiec łączy się ze szlakiem niebieskim prowadzącym z Trzech Koron. Z polany Kosarzyska szlak niebieski prowadzi do Góry Zamkowej (799 m n.p.m.)

       

      Na Górze Zamkowej, która obecnie jest niedostępna do zwiedzania dla turystów z powodu prowadzenia tam prac remontowych, dowiedzieliśmy się od przewodnika PPNu wielu ciekawych rzeczy na jej temat. Mianowicie to, iż zamek na Górze Zamkowej jest najwyżej położonym zamkiem w Polsce, w którym w okresie najazdu Tatarów dwukrotnie szukała schronienie święta Kinga, uciekając z zagrożonego Starego Sącza. Rola zamku skończyła się po zdobyciu i zburzeniu go w 1433 roku przez husytów. Do dzisiejszych czasów pozostały z zamku nikłe resztki. Prowadzone są obecnie prace archeologiczne.

      Z Góry Zamkowej udaliśmy się szlakiem do Krościenka, gdzie zakończyliśmy nasze spotkanie około godziny 13.30.

      Po drodze uczniowie mieli do wykonania kilka zadań związanych z rozpoznawaniem gatunków drzew i krzewów, określaniem łańcucha pokarmowego w przyrodzie i gatunków chronionych na terenie parku. Mieli oni również okazję przypomnieć sobie zasady obowiązujące turystów na terenie parku.

       

      Agnieszka Warzecha

       

       

      Galeria zdjęć...

    • Wycieczka klasy II B
     • Wycieczka klasy II B

     • Dnia 10 września uczniowie klasy IIB wraz ze swoją wychowawczynią  zostali zaproszeni do domku Państwa Kubików. Dzieciaki były w nim już w zeszłym roku i bardzo mile wspominały tę wyprawę, więc i teraz chętnie maszerowały. Gdy już przeszliśmy na ulicę Leśną, a potem pokonaliśmy trochę stromego podejścia przez las, naszym oczom ukazał się domek na polanie – cel naszej wędrówki.

      Po tym, jak zjedliśmy pyszne pieczone kiełbaski i zaspokoili pragnienie, czekała nas niespodzianka. Pan Kamil przygotował dla dzieci specjalną tyrolkę. Dzieci ubrane w kaski i zabezpieczone specjalnymi szelkami zjeżdżały po linie pod okiem Pana Kamila i Pana Łukasza – ratowników GOPR. Trudno więc o lepszą opiekę.

      Kiedy jazda na linie już się znudziła, chłopaki grali w piłkę, a dziewczynki wraz z wychowawczynią bawiły się chustą animacyjną. Tworzyły też bardzo artystyczne prace przy użyciu kredek i darów jesieni. Towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda, więc niezbyt chciało się wracać. Pełni miłych przeżyć z szyszkami i kamykami w kieszeniach dotarliśmy jednak do szkoły, gdzie czekali już rodzice.

      Bardzo dziękuję Państwu Kubikom za zorganizowanie tego wesołego spotkania i nagranie specjalnego filmiku z naszej wyprawy. Dziękuję też mamom, które pomogły w opiece nad dziećmi – Pani Dorocie i Pani Marcie. Cieszę się, że tak aktywnie zaczęliśmy nowy rok szkolny.

      J.Chrobak

      Galeria zdjęć..

    • Międzynarodowy Dzień Kropki
     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Dnia 14 września uczniowie klas drugich wraz ze swoimi wychowawczyniami świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day). Pretekstem do zorganizowania tej wielkiej światowej akcji stała się napisana i zilustrowana przez Petera H. Reynoldsa książeczka pt. „Kropka”. Opowiada ona historię Vashti – dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości artystyczne, a dzięki swojej nauczycielce odkrywa w sobie talent i pomaga odkrywać go w innych dzieciach. Książka została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Została wydana także alfabetem Braille’a.

      Historia Dnia Kropki sięga roku 2009, kiedy to nauczyciel muzyki z Iowa Terry Shay zaproponował zaprzyjaźnionym szkołom i nauczycielom by przeczytać książkę i wspólnie bawić się oraz tworzyć. Ustalono, że będzie się to odbywało co roku - 15 września. Przesłaniem tego święta jest myśl, że każdy z nas ma mocne strony i siłę do pokonywania słabości, ale czasem potrzeba nam kogoś, kto pobudzi nas do działania. Ten dzień służy też wzajemnej pomocy, odkrywaniu talentów i budowaniu dobrej atmosfery sprzyjającej rozwojowi. W roku 2017 w obchody Dnia Kropki 2017 zaangażowanych było ponad 8 milionów uczestników z 168 krajów – nauczycieli, bibliotekarzy, rodziców i dzieci. Tyle osób zarejestrowało się na oficjalnej stronie International Dot Day – www.thedotclub.org.

      Uczniowie klas drugich także świętowali ten dzień. Przyszli do szkoły ozdobieni kropkami, a podczas przerw bawili się kropkowanymi balonami. Poznali historię Vashti i dowiedzieli się, dlaczego jest taka niezwykła. Rozmawiali o przygodzie dziewczynki. Rysowali w wielkich kropkach własne talenty, łączyli kropki w zadaniach matematycznych, a podczas zajęć ruchowych tworzyli kropkę i koła z własnych ciał. W czasie edukacji technicznej wykonali piękne prace techniką origami z kół. Uczniowie klasy IIB wraz ze swoją wychowawczynią rozdawali na przerwach uczniom, nauczycielom oraz pozostałym pracownikom szkoły kropkowe odznaki motywujące i składali im życzenia zgodne z ideą święta. Dzień ten upłynął wszystkim w miłej atmosferze.

      Mamy nadzieję, że uczniowie klas drugich będą pielęgnować swoje talenty, ale również pomogą innym, nieśmiałym dzieciom w ich odnalezieniu. Dziękujemy też rodzicom za włączenie się w „kropkową ideę” i pomoc w uświetnieniu tego dnia.

       J. Chrobak

      Galeria zdjęć...

    • Zabawy integracyjne nad Dunajcem klasy 3.
     • Zabawy integracyjne nad Dunajcem klasy 3.

     • Zabawy integracyjne nad Dunajcem klasy 3. Najwięcej radości sprawił pobyt w parku linowym.

                                                                                                                                                                D. Hurkała

      Galeria zdjęć...

    • Podsumowanie projektu ekologicznego pt. „A gdyby tak wszyscy…EkoAktywni w Pieninach 2”
     • Podsumowanie projektu ekologicznego pt. „A gdyby tak wszyscy…EkoAktywni w Pieninach 2”

     • 11.09.2018 w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu ekologicznego pt. „A gdyby tak wszyscy…EkoAktywni w Pieninach 2”. Uczniowie klas 0 – III ubrani byli w stroje z motywami przyrodniczymi, zaś uczniowie klas IV – VIII w stroje w kolorach żółtych, zielonych i niebieskich. Każda klasa przygotowała transparent, na którym prezentowane były ekologiczne hasła (np. „Na ochronie środowiska Twoje zdrowie zyska”, „Góra śmieci Ziemię szpeci”, „Sprzątaj butelki, sprzątaj papierki, a w lesie będą miłe spacerki”, „Okaż kulturę i chroń naturę” „Ruch i zabawa”, „Szanuj zieleń boś nie jeleń”, „Wiwat sport i wiwat ruch w zdrowym ciele zdrowy duch” itp.). W „Amfiteatrze Pod Wierzbą” uczniowie klasy VI B wystawili sztukę pt. „Ekologia po góralsku, hej!”. Jej celem uświadomienie wszystkim jak ważne jest dbanie o środowisko nie tylko w miejscu własnego zamieszkania, ale wszędzie, gdzie przebywamy. Na zakończenie Wójt Gminy Jan Dyda, Pani Agata Sobkowiak oraz Dyrektor naszej szkoły Jacek Piotrowski rozdali nagrody zwycięzcom konkursów i upominki uczestnikom.

      Dziękujemy Wszystkim, którzy brali udział w realizacji projektu :).

                                                                                                                                                                Z. Jerzyńska

      Galeria zdjęć...

    • Szkolny Dzień Ekologii
     • Szkolny Dzień Ekologii

     •  07.09.2018 roku w naszej szkole odbył się „Szkolny Dzień Ekologii” podczas, którego uczniowie promowali zdrowy styl życia. Każdy mógł skosztować warzyw i owoców, które w tym dniu były wszechobecne. Uczniowie spędzali czas bardzo aktywnie. Klasy młodsze udały się na spacery po najbliższej okolicy oraz w góry, natomiast klasy starsze brały udział w grach i zabawach rekreacyjnych na boisku szkolnym, turnieju plażowej piłki siatkowej nad Dunajcem, wycieczce rowerowej i przejażdżce na rolkach. Akcja miała na celu zwrócenie i uświadomienie uczniom i rodzicom jak ważne jest zdrowe odżywianie się,  aktywne spędzanie wolnego czasu, dbanie o środowisko naturalne i  poruszanie się alternatywnymi środkami transportu.

      Akcja była zorganizowana w ramach Programu Priorytetowego – edukacja ekologiczna pt. „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”, na który szkoła otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

      Szkolny Dzień Ekologii - Obrazek 1                                                                       Z. Jerzyńska

      Galeria zdjęć...

    • Wywiadówka
     • Wywiadówka

     • Informujemy, że pierwsza w tym roku szkolnym wywiadówka odbędzie się 17.09.2018 roku (poniedziałek) o godzinie 17.00 na sali gimnastycznej. Zapraszamy wszystkich rodziców. 

    • KONKURS NA NAJBARDZIEJ ORYGINALNĄ książkę- reportaż ,, O takiej podróży marzę....”
     • KONKURS NA NAJBARDZIEJ ORYGINALNĄ książkę- reportaż ,, O takiej podróży marzę....”

    • Wybory na opiekuna Samorzadu Uczniowskiego
     • Wybory na opiekuna Samorzadu Uczniowskiego

     • Wybory opiekuna Samorządu Szkolnego

      w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku n. Dunajcem  w roku szkolnym 2018/2019

       

      W dniu 10 września 2018 roku  odbyły się  wybory opiekuna Samorządu Szkolnego, w których wzięli udział uczniowie klas I-VIII. W wyniku tajnego głosowania opiekunem SU została Pani Izabela Bąk otrzymując 39 głosów na 185 głosów ważnych.

       

      Pozostałe wyniki:

      Marta Wójciak-Chrobak

      9

      Danuta Cedzidło    

      5

      Joanna Chrobak     

      4

      Małgorzata Koterba

      19

      Anna Topolska

      8

      Katarzyna Musiał   

      9

      Małgorzata Gonciarz

      6

      Danuta Hurkała

      3

      Elżbieta Kozłecka  

      4

      Monika Gębala

      4

      Ewa Majerczak    

      16

      Marta Wolska     

      7

      Krystyna Walosik    

      9

      Elżbieta Kubik     

      23

      Iwona Rysz

      3

      Katarzyna Kurzeja

      10

      Joanna Franasowicz

      7

       

       

       

      Komisja wyborcza:

      Agnieszka Warzecha

      Agnieszka Potaśnik

      Aleksandra Orkisz

      Klaudia Komorek

       

      Galeria zdjęć...

    • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

     • 3 września na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019. Pan Dyrektor Jacek Piotrowski powitał zgromadzonych uczniów, rodziców, nauczycieli i przybyłych gości. Po uroczystości inauguracyjnej uczniowie z radością spotkali się w salach lekcyjnych z wychowawcami i kolegami. Witamy nowych uczniów w murach naszej szkoły. Cieszymy się, że wszyscy wrócili bezpiecznie po udanych wakacjach :).

      Galeria zdjęć...

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
    • spkroscienko@op.pl
    • (018)2623070
    • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
  • Galeria zdjęć

   • DZIEŃ KOBIET
   • IX edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego
   • DZIEŃ DINOZAURA
   • Zabawa Karnawałowa
   • Karnawałowe szaleństwa przedszkolaków
   • ŻYCZENIA WALENTYNKOWE
   • DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA
   • ŻYWA LEKCJA HISTORII
   • SUKCES SIATKAREK
   • Kolędowanie w  Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym
   • Zawodnicy Verva Warszawa znowu nie zawiedli. Piłka z podpisami największych gwiazd reprezentacji Polski, Francji i Belgii już czeka na licytację.
   • II WIECZÓR KOLĘD