• „Młodzi Bohaterowie” z Krościenka

•             Tytuł „Młodego Bohatera” przyznaje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji dla młodych ludzi, którzy przyczynili się do ocalenia życia innych osób. Do grona nagrodzonych dołączyli trzej chłopcy z Krościenka: Kacper Kołek ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Dominik Kołek i Maciej Mszanik z naszej szkoły. Chłopcom udało się przeprowadzić skuteczną akcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej i wezwać pomoc do kolegi, który uległ podtopieniu. W towarzystwie rodzin i dyrektorów szkół medale wręczył osobiście Pan Prezydent Andrzej Duda i Minister Joachim Brudziński. Uroczystość odbyła się na Placu Józefa Piłsudzkiego w Warszawie w bardzo podniosłej atmosferze Święta Policji. Relację z uroczystości można było śledzić w bezpośredniej transmisji telewizyjnej. Po głównych uroczystościach nagrodzeni wraz z opiekunami uczestniczyli w specjalnie przygotowanym w Ministerstwie obiedzie. Wnioski o przyznanie nagrody „Młodego Bohatera” złożyli dyrektorzy szkół, ale była to inicjatywa ratowników medycznych, którzy byli pod ogromnym wrażeniem opanowania, profesjonalizmu i wytrwałości chłopców podczas akcji ratunkowej. Brawa dla naszych bohaterów i niech będą przykładem dla innych, że warto szkolić się z udzielania pierwszej pomocy i nie należy bać się takiej pomocy udzielać.

J. Piotrowski

Galeria zdjęć...

• spkroscienko@gmail.com

• Prelekcja w PPN i spacer śladami rodziny Dziewolskich