• Międzygminny Dzień Talentów
     • Międzygminny Dzień Talentów

     • 07.01.2018 roku w Krościenku n.D w Amfiteatrze „Pod Wierzbą” odbył się III Międzygminny Dzień Talentów pod patronatem Wójta Gminy Krościenko n.D, zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Krościenku n.D i Centrum Kultury i Promocji w Krościenku n.D. W konkursie wzięło udział 48 uczniów z sześciu szkół podstawowych: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tylmanowej, SP w Sromowcach Niżnych, SP w Szlachtowej, SP w Grywałdzie, SP nr 2 w Krościenku n.D i SP Nr 1 w Krościenku n.D.

      Jury w składzie: Pani Joanna Dziubińska, Pani Agnieszka Słowik i Pani Milena Sołtys Walosik oceniało uczestników, którzy prezentowali swoje talenty w 4 kategoriach: muzycznej, scenicznej, plastycznej i rodzinnej. Nagrody dla zwycięzców ufundowali: Wójt Gminy Krościenko n.D, Fundacja Dzieci Pienin, Zakład Produkcyjny Wody Mineralnej Kinga Pienińska oraz sklepy: Delikatesy Centrum, Supermarket Mila, Supermarket Rajski.

       

      Dziękujemy Centrum Kultury i Promocji w Krościenku n. D za pomoc przy organizacji imprezy.

      Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom! Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok.

       

      WYNIKI

       

      TALENT PLASTYCZNY

      GRUPA MŁODSZA

       

      MIJESCE I – ALEKSADNRA ANDRUSZKO (SP GRYWAŁD)

      MIEJSCE II- ADAM TOKARCZYK (PP  NR 1 KROSCIENKO)

      MIEJSCE III- ADAM PORĘBKI (SP NR 1 KROSCIENKO)

       

      GRUPA STARSZA

       

      MIEJSCE I – KAROLINA KWIATEK (SP  NR 1KROSCIENKO)

      MIEJSCE II – JUSTYNA MUSIAŁ (SP NR 2 KROŚCIENKO)

      MIEJSCE III – KATARZYNA JÓZEFCZYK (SP GRYWAŁD)

       

      TALENT MUZYCZNY

      GRUPA MŁODSZA

      MIEJSCE I – ZUZANNA GIERCZYK (ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY TYLMANOWA)

      MIEJSCE II – MICHAL TOPOLSKI (ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY TYLMANOWA)

      MIEJSCE III – ŁUCJA KOZŁECKA (SP NR 1 KROŚCIENKO)

       

      GRUPA STARSZA

       

      MIEJSCE I –PATRYCJA GABRYŚ (SP  NR 2 KROŚCIENKO)

      MIEJSCE II – KINGA LIGAS (ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY TYLMANOWA)

      MIEJSCE III – PAULINA WAKSMUNDZKA (SP NR 1 KROŚCIENKO)

       

      TALENT SCENICZNY

      GRUPA MŁODSZA

       

      MIEJSCE I – ZUZANNA KIELAK (SP SZLACHTOWA)

      MIEJSCE II – PAULINA KRÓL (SP NR 1 KROŚCIENKO)

      MIEJSCE III – GRUPA Z SP  NR 1  KROŚCIENKO (KLASA IA)

       

      GRUPA STARSZA

       

      MIEJSCE I –GABRIELA REGIEC (SP SROMOWCE NIŻNE)

      MIEJSCE II – ALEKSANDRA MIGDAŁ (SP SROMOWCE NIŻNE)

      MIEJSCE III – EWELINA KOŁEK (SP NR 1 KROŚCIENKO)

       

      WYSTĘP RODZINNY

       

      MIEJSCE I- AMELIA I SARA KACZOROWSKIE (SP SZLACHOTWA)

      MIEJSCE II- MAKSYMILIAN I SZYMON MICHAŁCZAK (ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY TYLMANOWA)

      MIEJSCE III- ALEKSANDRA KALISZ I ANNA KALISZ (SP SROMOWCE NIŻNE)

                                                                                                                                              

                                                                                                                                                           Koordynator I. Rysz

      Galeria zdjęć...

       

    • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
     • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

     • 22. 06. 20187 roku nadszedł dzień długo oczekiwany przez wszystkich uczniów- zakończenie roku szkolnego, a tym samym początek wakacji! Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w Mszy Świętej, po której udali się do szkoły. Na wstępie Dyrektor Szkoły, Jacek Piotrowski, przywitał przybyłych gości, uczniów i pracowników szkoły. Następnie wręczono nagrody dzieciom, które uzyskały wysokie miejsca w konkursach oraz zawodach sportowych. Uczniom, którzy otrzymali promocje z wyróżnieniem do następnej klasy wręczono świadectwa, nagrody książkowe i gratulowano na forum szkoły. Nie zabrakło też części artystycznej przygotowanej przez klasy II i V B wraz z wychowawcami.

      Ten dzień był szczególnie ważny także z innych powodów. Pani Anna Malinowska, wieloletni nauczyciel naszej szkoły, pożegnała się odchodząc na zasłużoną emeryturę. Wójt Gminy i Dyrektor Szkoły dziękowali jej za trud i zaangażowanie w życie szkoły

      Gratulujemy wszystkim uczniom wysokich wyników w nauce, a ich rodzicom dziękujemy za trud i wsparcie jakie wkładają w wychowanie dzieci i życie naszej szkoły.  Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji.

      Więcej informacji o bezpiecznym wypoczynku tutaj

                                                                                                                                                              M. Kwiatek

      Galeria zdjęć...

    • Wycieczka klasy VII zorganizowana w ramach projektu pt. „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”
     • Wycieczka klasy VII zorganizowana w ramach projektu pt. „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”

     • 19. 06. 2018 roku uczniowie naszej szkoły z klasy VII i VIa wzięli udział w wycieczce. Najpierw odwiedzili Zespół Elektrowni Wodnych w Niedzicy S.A.. Tam zwiedzili m.in. pomieszczenia technologiczne elektrowni, urządzenia do produkcji prądu i dowiedzeli się wielu ciekawych informacji. Następnie udali się na rafting po rzece Dunajec. Trasa obejmowała spłynięcie ze Sromowiec Wyżnych do Szczawnicy. Uczniowie pokonali trasę około 14 km wzdłuż granicy polsko-słowackiej. Dzieci miały okazję nie tylko fantastycznie spędzić czas ale również podziwiać wijącą się pośród Pienin rzekę Dunajec. Niesamowite widoki, piękne krajobrazy i szum górskiej wody na długo pozostaną w pamięci uczniów. Na zakończenie młodzież wraz z opiekunami (J. Piotrowskim, A. Malinowską I. Bąk) pieszo udali do Krościenka.

      Wycieczka była zorganizowana w ramach Programu Priorytetowego – edukacja ekologiczna pt. „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”, na który szkoła otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

      Wycieczka klasy VII zorganizowana w ramach projektu pt. „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2” - Obrazek 1

      Galeria zdjęć...

     • Spotkanie uczniów z rzeźbiarzem panem Józefem Tokarzem.

     • Kolejnym gościem zaproszonym przez panią M. Gonciarz do  naszej szkoły był rzeźbiarz pan  Józef Tokarz. Uczniowie  mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach ze  sztuki rzeźbiarskiej. Dzięki temu przekonali się oni, jak z kawałka drewna  przy pomocy odpowiednich narzędzi powstaje prosta figurka. Ponadto dzieci mogły podziwiać wybrane prace z pracowni artysty. Na koniec pan Tokarz poczęstował dzieci cukierkami, a te w zamian podziękowały mu wielkimi brawami.

      M. Gonciarz

     • Spotkanie uczniów z muzykiem ludowym panem Wojciechem Boguckim.

     • Pierwszym zaproszonym przez panią Małgorzatę Gonciarz  gościem związanym z folklorem, twórczością regionalną, a dokładniej z muzyką ludową był pan Wojciech Bogucki. Prezentował on  podczas spotkania: piosenki, zabawy i przyśpiewki z towarzyszeniem instrumentów ludowych  (miedzy innymi: skrzypce, basy, dudy podhalańskie, trombita). Spotkanie to  rozbudziło u dzieci zainteresowanie muzyką ludową. Zachwyceni uczniowie koncertem opuszczali salę w wyśmienitych humorach, nucąc wesołe piosenki ludowe.

                            M. Gonciarz

     • W dniu 14.06.2018 roku odbyła się wycieczka integracyjna klasy drugiej do ich koleżanki. Dzieci na spotkaniu tym mogły się razem bawić, rywalizować w różnych  grach, co przyniosło im wiele radości. Uczniowie mieli również możliwość samodzielnie wykonać sobie witraż. W tym miejscu nie sposób nie podziękować rodzicom, zwłaszcza państwu Karolinie i Robertowi za gościnę oraz p. Małgorzacie, która również była bardzo zaangażowana przy organizacji tej wycieczki.

      J. Tokarczyk-Tudaj

      Galeria zdjęć...

    • Klasa VI A - Super klasa
     • Klasa VI A - Super klasa

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Już po raz trzeci w nasze szkole odbył się szkolny konkurs na SUPER KLASĘ. Przypominamy, że  w konkurencji zmagają się klasy IV- VII, które rywalizują w kilku kategoriach:

      średnia ocen,

      zachowanie,

      frekwencja,

      aktywność w życiu szkoły,

      aktywność sportowa,

      kultura osobista,

      estetyka klasopracowni,

      czytelnictwo.

      Po raz kolejny zwycięzcą została klasa VIa, która niemal we wszystkich kategoriach zdobyła maksymalną ilość punktów. Gratulujemy zwycięzcom  i życzymy utrzymania takiego poziomu w przyszłym roku szkolnym.

      M. Wolska

      Galeria zdjęć...

    • Wycieczka klasy I B
     • Wycieczka klasy I B

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Dzień 19 czerwca upłynął uczniom klasy IB  i ich wychowawczyni bardzo aktywnie. Dzięki zaproszeniu Państwa Bodziarczyków dzieci mogły udać się do swojej koleżanki z klasy i przeżyć kilka godzin świetnej zabawy. Choć ranek przywitał nas pochmurnie, to jednak z czasem pogoda stała się słoneczna. O 8.30 rano wszyscy pośpiesznie wsiedliśmy do pojazdu elektrycznego, który zawiózł nasz ulicy Rynek na miejsce spotkania. Tam już czekała pełna energii Pani Bogusia szykująca pełno smakołyków. Oczywiście na wspólnym stole znalazły się też zapasy wszystkich uczestników wycieczki, tak aby każdy mógł z nich korzystać. Zanim zjedliśmy kiełbaskęz ogniska, aktywnie spędzaliśmy czas. Dzieci grały w siatkówkę i badmintona, skakały na trampolinie, robiły zawody w rzucaniu balonami wodnymi oraz wspinały się na skarpę zabezpieczoną liną. Bawiliśmy się też używając szkolnej chusty animacyjnej. Do wspaniałej zabawy przyłączył się także najmniejszy mieszkaniec domu – chomik Duduś. Z początku jego wzrok krył przerażenie, ale z czasem wiszące nad nim „olbrzymy” przestały go obchodzić. Relaksował się na świeżym powietrzu. Kiedy jeszcze nie zdążyliśmy zapomnieć o kiełbasie, dostaliśmy następny smakołyk – zapiekankę z kociołka uduszoną na ogniu. Była pyszna! Po spożyciu przyszedł czas na lody. Nie muszę pisać, co dzieciaki wyprawiały po takiej dawce energii…Uczniowie lubiący zajęcia kreatywne mieli możliwość rysowania lub wykonywania róż z krepiny. Każde dziecko dostało taką różę dla swojej mamy. O godzinie 13.00 przyszedł czas pożegnania. Wróciliśmy pieszo ścieżką brzegiem Dunajca. Dzieci były zmęczone, ale myślę, że również bardzo zadowolone z udanego dnia. Dziękuję jeszcze raz Państwu Bodziarczykom za zaproszenie i przygotowanie poczęstunku oraz zorganizowanie zabaw, a także Pani Marcie za pomoc w opiece nad dziećmi. To było miłe podsumowanie roku szkolnego.

      J. Chrobak

      Galeria zdjęć...

    • Ogólnopolski program edukacji stomatologicznej pt. „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”.
     • Ogólnopolski program edukacji stomatologicznej pt. „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”.

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Uczniowie klas pierwszych brali udział w ogólnopolskim  programie edukacji stomatologicznej pt. „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. Program przygotowany został przez Instytut Blend-a-med Oral-B. Jego celem było zaangażowanie dzieci w zajęcia, podczas których zdobędą niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby oraz sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów. Jednym z ważnych elementów programu  jest również przełamanie u najmłodszych bariery pójścia do dentysty.

      W czasie realizacji projektu dzieci obejrzały rysunkowy film edukacyjny. Wykonywały również zadania w specjalnych arkuszach ćwiczeń. Materiały szkoleniowe otrzymali też rodzice i wychowawcy klas. Na zakończenie projektu wychowawcy wręczyli uczniom specjalne certyfikaty.

                                                                                                                                                                                          J. Chrobak

      Galeria zdjęć...

       

    • Wyniki konkursów zorganizowanych w ramach projektu „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”
     • Wyniki konkursów zorganizowanych w ramach projektu „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Konkurs  „Zielnik”

      Wyniki:

      I miejsce- Szymon Bodziarczyk

      II miejsce- Aleksandra Kozłecka

      III miejsce- Mateusz Jawor

      Wyróżnienia:

      Marek Siedlarczyk i Eryk Słowik

       

      Konkurs „EkoLogo szkoły”

      Wyniki:

      I miejsce- Julia Klos

      II miejsce- Kamil Węglarz

      III miejsce- Anna Surowiak

      Wyróżnienia:

      Agnieszka Hamerska i Nikola Kubik

       

      Konkurs „Przyroda wokół nas”

      Wyniki:

      I miejsce- Krzysztof Dusik

      II miejsce- Anna i Adaś Tokarczyk

      III miejsce- Miłosz Kołek

      Wyróżnienia:

      Julia Kozioł i Karolina Gębala

       

      Konkurs gminny „Flora i fauna Pienin”

      Wyniki:

      Grupa młodsza

      I miejsce- Tadeusz Opyd

      II miejsce- Sebastian Jawor

      III miejsce- Karolina Romanik

      Wyróżnienia: Hubert Chrobak i Aleksandra Dusik

      Grupa starsza

      I miejsce- Joanna Potaśnik  (SP Krościenko nr 2)

      II miejsce Miłosz Dolański (SP Grywał)

      III miejsce Aleksandra Kozłecka (SP Krościenko Nr 1)

      Wyróżnienia: Tomasz Opyd (SP Krościenko Nr 1) i Barbara Wójcik (SP Krośnica)

      Konkursy były zorganizowane w ramach Programu Priorytetowego – edukacja ekologiczna pt. „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”, na który szkoła otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

      Nagrody i dyplomy zostaną rozdane we wrześniu podczas podsumowania projektu (uczniowie z innych szkół zostaną zaproszeni).

      Wyniki konkursów zorganizowanych w ramach projektu „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2” - Obrazek 1

      Galeria zdjęć...

       

       

    • Podziękowanie od Fundacji Adama Worwy z Nowego Targu za współpracę.
     • Podziękowanie od Fundacji Adama Worwy z Nowego Targu za współpracę.

     • Ponadto pięcioro uczniów naszej szkoły otrzymało zaświadczenia o wykonywaniu świadczeń wolontarnyjnych, a byli to następujący uczniowie:

      Agnieszka Potaśnik- kl. VII

      Karolina Kwiatek- kl. VII

      Klaudia Komorek- kl. VII

      Julia Salamon- kl. VI a

      Tomasz Dyda- kl. VI b

      Szczególne podziękowania należą się ks. proboszczowi Henrykowi Homoncikowi, za umożliwienie zorganizowania zbiórek na rzecz podopiecznych FAW na terenie kościoła, Panu Dyrektorowi Jackowi Piotrowskiemu, a także nauczycielom: pani Marcie Wolskie, Monice Gębali oraz Agnieszce Warzesze. 

    • Warsztaty edukacyjne w terenie pt. "Życie zwierząt" zorganizowane w ramach projektu „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”
     • Warsztaty edukacyjne w terenie pt. "Życie zwierząt" zorganizowane w ramach projektu „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”

     • W czerwcu bieżącego roku klasy 5a, 5b i 6a uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych w terenie pt. „Życie zwierząt” organizowanych przez  Koło Łowieckie nr 35 „Przehyba”  ze Szczawnicy. Wycieczka ta była bardzo ciekawa, uczniowie mogli uczestniczyć w ,,żywej lekcji przyrody” w malowniczych zakątkach gór. Organizatorzy przywitali naszych uczniów ze swoimi pupilami- trzema psami myśliwskimi. Dzięki temu spotkaniu mogliśmy dowiedzieć się jakie zwierzęta zamieszkują teren Małych Pienin, zobaczyć piękną roślinność i dowiedzieć się o funkcjach zdrowotnych wybranych gatunków. Członkowie koła łowieckiego przygotowali wystawę wypchanych zwierząt, dzięki którym można było z bliska zobaczyć jak w rzeczywistości  wyglądają mieszkańcy lasu. Dzięki jednemu z sygnalistów myśliwskim mogliśmy także wysłuchać różne melodie wygrywane podczas polowań i dowiedzieć się co poszczególne sygnały oznaczają dla ich uczestników. Pod koniec pobytu w lasach Szczawnicy uczniowie wspólnie piekli kiełbaskę na ognisku, grali w gry zespołowe.

      Zajęcia były zorganizowane w ramach Programu Priorytetowego – edukacja ekologiczna pt. „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”, na który szkoła otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

      Warsztaty edukacyjne w terenie pt. "Życie zwierząt" zorganizowane w ramach projektu „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2” - Obrazek 1                                                             J. Tokarczyk-Tudaj

      Galeria zdjęć...

    • Zajęcia w Pienińskim Parku Narodowym w ramach projektu „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”
     • Zajęcia w Pienińskim Parku Narodowym w ramach projektu „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      W maju i w czerwcu uczniowie naszej szkoły brali udział w prelekcjach na temat różnorodności biologicznej na obszarze Pienińskiego Parku Narodowego oraz w zajęciach edukacyjnych na ścieżce dendrologicznej. Prelekcje  obejmowały zapoznanie się i przejście ścieżka dendrologiczną, zlokalizowaną w bezpośrednim otoczeniu siedziby PPN. Umieszczono na niej 35 gatunków drzew i krzewów, które rosną na obszarze Pienin. Dzieci mogły dotknąć i obejrzeć z bliska okazy. W sali dydaktycznej budynku Pienińskiego Parku Narodowego, uczniowie obejrzeli film na temat życia zwierząt leśnych i roślin w różnych porach roku. Następnie podzieleni zostali na grupy, w których przydzielone zostały im zadania. Uczniowie wykonywali zadania z wielkim zaangażowaniem.

      Zajęcia były zorganizowane w ramach Programu Priorytetowego – edukacja ekologiczna pt. „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”, na który szkoła otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

      Zajęcia w Pienińskim Parku Narodowym w ramach projektu „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2” - Obrazek 1

      Galeria zdjęć...

    • Dzień Otwarty, Kiermasz
     • Dzień Otwarty, Kiermasz

     • Szanowni Rodzice!

      Uprzejmie informujemy, iż kiermasz podręczników do oddziałów „0” i do religii odbędzie się w dniu 27.06.2018 r. ( środa) w godzinach od 15.00- do 17.00 w budynku szkoły.

      Dzieci uczęszczające do Punktu przedszkolnego w roku szkolnym 2018/2019 nie będą korzystały z podręczników.

      Wykaz obowiązujących podręczników:

      Klasa „0”

      j. angielski- "Starft with fluffy"- MAC (to samo było w tym roku szkolnym)

      ed. przedszkolna- "Olek i Ada- na szlaku przygód- pakiet B+"- MAC

      religia- Jesteśmy dziećmi Boga- WAM

      Religia:

      kl. 1- Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa + ćwiczenia- WAM

      kl. 2- Kochamy Pana Jezusa + ćwiczenia- WAM

      kl. 5- Obdarowani przez Boga + ćwiczenia- WAM

      kl. 6- Przemienieni przez Boga + ćwiczenia- WAM

      kl. 7- Spotykam Twoje słowo + ćwiczenia - GAUDIUM

      kl. 8- z Tobą idę przez życie + ćwiczenia- GAUDIUM

       

      Podręczniki do religii dla kl. 3 i 4 wypożyczy ks. Proboszcz

      W tym dniu odbędzie się również „Dzień otwarty” dla nowo przyjętych uczniów do Punktu przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych. Rozpocznie się o godz. 16.00 w budynku szkoły.

      Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców wraz z dziećmi J  

    • Dzień Kultury Pienińskiej
     • Dzień Kultury Pienińskiej

     • We wtorek 12.06. 2018 roku w naszej szkole odbył się Dzień Kultury Pienińskiej. Pan Artur Majerczak instruktor tańca góralskiego, basista, tancerz i pasjonat kultury pienińskiej przedstawił i omówił instrumenty pasterskie, na których zagrał (róg, piszczałki i fujarki). Dzieci były zainteresowane, spodobała im się gra na tych instrumentach. Następnie pokazał i omówił strój maksi i męski. Dzieci oglądały przyniesione elementy starego stroje chłopięcego. Pan Artur odpowiadał na pytania dotyczące płyty „Tradycja” (nagranej wspólnie z p. Tomaszem Bodziarczykiem). Płyta zawiera instruktarz tańców i towarzyszącą muzykę pienińską. Pani Natalii Chrobak pomogła w prezentacji płyty. Pan Marian Jarosz również pasjonat naszej kultury, basista i Prezes Związku Podhalan w Krościenku, opowiedział o zmarłym Janie Kacwinie i jego charakterystycznym tańcu: „Stajerek Kacwinowy”.  Pan Jan Kubik prymista, laureat wielu nagród w konkursach i przeglądach kapel, zagrał na złubcokach i trombicie oraz omówił jej budowę.

      Uczniowie z klasy III B- szkolny zespół góralski zaśpiewał i zatańczył tańce: łobyrtany, zydówke, kotecke i polke pod kierunkiem wychowawczyni p. Grażyny Dziubek. Występ podobał się nauczycielom i braci uczniowskiej. Niektóre dzieci założyły stroje regionalne, a inne miały tylko elementy stroju. Pan Dyrektor i p. Grażyna Dziubek podziękowali za przybycie i udział w apelu w składzie: p. Jan Kubik, p. Marian Jarosz i p. Izabela Dusik, p. Artur Majerczak i p. Natalia Chrobak.

      Dzień kultury Pienińskiej przygotowała i przeprowadziła – pomysłodawczyni p. Grażyna Dziubek

                                                                                                                                                               G. Dziubek

      Galeria zdjęć...

    • Wycieczka klasy VI A I VII
     • Wycieczka klasy VI A I VII

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      W dniach 13- 14 czerwca 2018 r. uczniowie klasy VI a i VII wybrali się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.  Pierwszego dnia zwiedziliśmy zabytki sakralne w najmniejszym miasteczku w Polsce- Wiślicy. Następnie udaliśmy się na zamek w Chęcinach, a potem do rezerwatu „Kadzielnia”  i Muzeum Narodowego w Kielcach. Następnie, z platformy widokowej w Świętokrzyskim Parku Narodowym,  podziwialiśmy gołoborza. Na zakończenie dnia udaliśmy się na zwiedzanie Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Po przybyciu na miejsce noclegu zmęczeni  i głodni zjedliśmy pyszną obiadokolację. Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy do Ujazdu na zwiedzanie zamku Krzyżtopór, który wywarł na wszystkich ogromne wrażenie. Ostatnim punktem wycieczki był Sandomierz. Tutaj spacerowaliśmy wąwozem królowej Jadwigi, zwiedziliśmy kościół św. Jakuba oraz Muzeum Figur Woskowych Ojca Mateusza.  Z  tarasu znajdującego się na szczycie Bramy Opatowskiej podziwialiśmy uroczą panoramę Sandomierza i okolic. Wycieczkę zaliczamy do udanych. Dwa dni spędzone w Górach Świętokrzyskich na długo pozostaną w naszej pamięci.

                                                                                                                                                          M. Gębala

      Galeria zdjęć...

    • Wycieczka klasy IV do Krakowa
     • Wycieczka klasy IV do Krakowa

     • 14 czerwca 2018 roku uczniowie klasy IV udali się na wycieczkę do Krakowa i Niepołomic. Na początek w Krakowie zwiedzili Muzeum Lotnictwa, gdzie mogli poznać historię polskich lotników, zobaczyć wiele rodzajów samolotów, a nawet wejść do jednego z nich. Następnym punktem programu były zajęcia edukacyjne w Ogrodzie Botanicznym. Tam zobaczyli roślinność różnych stref klimatycznych, poznali ciekawostki z nimi związane. Na koniec uczniowie zwiedzili piękny, renesansowy zamek w Niepołomicach. Wszyscy uczestnicy pełni wrażeń wrócili do Krościenka.

      Wycieczka była zorganizowana w ramach Programu Priorytetowego – edukacja ekologiczna pt. „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”, na który szkoła otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

      Wycieczka klasy IV do Krakowa - Obrazek 1

                                                                                                                                                                   I. Bąk

      Galeria zdjęć...

       

    • Wycieczka zagraniczna do Włoch!
     • Wycieczka zagraniczna do Włoch!

     • W dniach od 01-10.06.2018 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: Panem Dyrektorem Jackiem Piotrowski, Panią Joanna Chrobak i Panią Agnieszka Warzechą wzięli udział w wyjeździe zagranicznym do Włoch (Bellaria Igea Marina). Podróżowaliśmy autokarem 17 godzin w jedną stronę! Po przyjeździe czekały na nas przytulne pokoje i pyszna obiadokolacja. Mieszkaliśmy w hotelu Meeting prowadzonym przez polski zespół, więc nie mieliśmy żadnych problemów z porozumiewaniem się. Te wspaniałe słoneczne dni spędziliśmy na plaży, spacerując po pięknej Bellarii oraz uczestnicząc w wycieczkach fakultatywnych do San Marino, Wenecji, Rzymu, Mirabilandii oraz Rimini. Czas na plaży spędzaliśmy pływając, opalając się, robiąc zamki z piasku, grając w piłkę oraz ucząc się zasad udzielania pierwszej pomocy.

      Wcale, ale to wcale, nie chciało nam się stamtąd wracać. Jednak wszystko, co dobre szybko się kończy. Przywieźliśmy za to wspaniałe wspomnienia, które zostaną z nami na zawsze. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

    • „WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI”, czyli szkolne święto pięknej wymowy.
     • „WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI”, czyli szkolne święto pięknej wymowy.

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Już po raz szósty odbył się w naszej szkole konkurs logopedyczny pod nazwą „Wierszyki łamiące języki – opowiadane i malowane”. Tym razem do udziału w nim zaproszone zostały nie tylko – jak do tej pory – dzieci z klas 0 – II, ale również przedszkolaki z naszego Punktu Przedszkolnego.

      Konkurs był zwieńczeniem całorocznej pracy logopedycznej i jak zwykle składał się z dwóch części – plastycznej i recytatorskiej. Zadaniem dzieci było wykonanie ilustracji do wybranego wiersza i jego recytacja, połączona z prezentacją pracy.

      W konkursie wzięło udział 9 maluchów, które pięknie deklamowały językowe, trudne „łamańce” i dodatkowo zaprezentowały się w pięknych strojach i z rekwizytami, nawiązującymi do treści wierszy. Jury przyznało następujące nagrody:

       

      I miejsce – Łucja Mruk – Punkt Przedszkolny

      II miejsce – Oliwia Kielur – Punkt Przedszkolny

      III miejsce – Julia Kozioł – Punkt Przedszkolny

      III miejsce – Marcel Tworek – Punkt Przedszkolny

      Wyróżnienie – Szymon Tworek – Punkt Przedszkolny

       

      Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody, które mogli sobie samodzielnie wybrać – zgodnie z upodobaniami.

      Gratulujemy wszystkim, dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu dzieci i zapraszamy również w przyszłym roku do wspólnej zabawy.

       

                                                                                                                                                                        K. Musiał 

      Galeria zdjęć...

    • Konkurs wiedzy o ekologii zorganizowany w ramach projektu „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”
     • Konkurs wiedzy o ekologii zorganizowany w ramach projektu „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      W maju i w czerwcu w naszej szkole miały miejsce rozgrywki konkursu wiedzy o ekologii dla uczniów z klas od I-VII. Dzieci musiały się wykazać wiedzą z zakresu regionu, ochrony przyrody i ekologii. Konkurs był dwuetapowy. W pierwszym wzięli udział wszyscy uczniowie i rozwiązywali test. Dwóch uczniów z najwyższymi wynikami przeszło do etapu II.  W II etapie mierzyły się ze sobą trzy drużyny w kategoriach:

      Klasy młodsze:

      1. Klasa I A i B i klasa II
      2. Klasa III A, III B, III C

      Klasy starsze:

      1. Klasa IV, V A, V B
      2. Klasa VI A, VI B i VII

      Odpowiednio do wieku, dzieci rozwiązywały różne typy zadań: rebusy, krzyżówki, rozpoznawanie gatunków chronionych zwierząt i roślin, segregowanie śmieci i pytania otwarte.

      Wyniki:

      Grupa młodsza:

       Kategoria I

      1 miejsce- klasa II (Patryk Walkowski i Anna Potaśnik)

      2 miejsce- klasa I A (Wiktoria Węglarz i Huber Chrobak)

      3 miejsce- klasa I B (Krzysztof Majkrzak i Maksymilian Majkrzak)

       

      Kategoria II

      1 miejsce- klasa III C (Amelia Surowiak i Karolina Romanik)

      2 miejsce- klasa III B (Karol Klata i Antoni Błażusiak)

      3 miejsce- klasa III A (Joanna Kołek i Klara Pawłowska)

       

      Grupa starsza:

      Kategoria III

      1 miejsce- klasa V B (Szymon Bodziarczyk i Bartosz Kołodziej)

      2 miejsce- klasa V A (Zuzanna Biel i Agnieszka Hamerska)

      3miejsce- klasa IV (Krzysztof Wolski i Eryk Słowik)

       

      Kategoria IV

      1 miejsce- klasa VII (Julia Berezicka i Kamil Węglarz)

      2 miejsce- klasa VI A (Julia Salamon i Tomasz Opyd)

      3miejsce- klasa VI B (Karolina Liszka i Nikola Kubik)

       

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom !!

      Konkurs był zorganizowany w ramach Programu Priorytetowego – edukacja ekologiczna pt. „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2”, na który szkoła otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

      Konkurs wiedzy o ekologii zorganizowany w ramach projektu „A gdyby tak wszyscy …EkoAktywni w Pieninach 2” - Obrazek 1

      Galeria zdjęć...

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • spkroscienko@op.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
 • Galeria zdjęć

  • DZIEŃ KOBIET
  • IX edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego
  • DZIEŃ DINOZAURA
  • Zabawa Karnawałowa
  • Karnawałowe szaleństwa przedszkolaków
  • ŻYCZENIA WALENTYNKOWE
  • DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA
  • ŻYWA LEKCJA HISTORII
  • SUKCES SIATKAREK
  • Kolędowanie w  Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym
  • Zawodnicy Verva Warszawa znowu nie zawiedli. Piłka z podpisami największych gwiazd reprezentacji Polski, Francji i Belgii już czeka na licytację.
  • II WIECZÓR KOLĘD