• Relacja z konkursu piosenki obcojęzycznej Sing Song Fesatival 2018!
     • Relacja z konkursu piosenki obcojęzycznej Sing Song Fesatival 2018!

     • Tegoroczna edycja konkursu odbyła się w dniu 25.05.2018 w budynku SP Nr 2 w Tylce. Reprezentantkami naszej szkoły były uczennice kl. V b Derkacz Anna, Chrobak Anna, Klos Julia i Kołek Ewelina. Pomimo tego, że poziom konkursu był bardzo wysoki, naszej koleżance, Julii Klos, udało się zwyciężyć III miejsce w kategorii klas IV-VII. Julia zaśpiewała piosenkę Davida Guestty i Sia "Titatnium", którą podbiła serca Jury.

      Przygotowaniem dziewcząt do konkursu zajął się nauczyciel muzyki Leszek Moryto oraz nauczyciel języka angielskiego Agnieszka Warzecha.  

      Serdecznie gratulujemy Julii sukcesu i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

       

      Galeria zdjęć...

       

    • Spotkanie z Mistrzem!
     • Spotkanie z Mistrzem!

     • Legenda polskiego sportu - Józef Łuszczek Mistrz Świata w biegach narciarskich był gościem naszej szkoły. Barwnymi opowieściami o swojej przygodzie ze sportem o swoich sukcesach i trudnych chwilach podzielił się z naszymi uczniami. W spotkaniu uczestniczył również Pan Józef Jarząbek trener skoczków narciarskich TS Wisła Zakopane, który wraz ze swoimi podopiecznymi zaprezentował elementy treningu. W ćwiczenia aktywnie włączyli się uczniowie i chociaż przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi sportowcy. Spotkanie z Mistrzem było również okazją do zaprezentowania naszej Paulinki Król, która w ostatnich dniach zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w Akrobatyce Sportowej. Umiejętności Paulinki zaskoczyły wszystkich, otrzymała gratulacje od Pana Józefa i ogromne brawa od całej szkoły. Zaproszeni goście sporo uwagi poświęcili także tematowi zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania w ramach akcji „Doskonałe Mleko w Szkole”. Na koniec nie zabrakło quizu o Józefie Łuszczku i skokach narciarskich, w którym uczniowie wykazali się dużą wiedzą, za co otrzymywali nagrody i oczywiście zdjęcia z autografami.

                                                                                                                                                                                             J. Piotrowski

      Galeria zdjęć...

    • Wyjazd uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krościenku n. D. i Szkoły Podstawowej Nr 2 w Tylce do Londynu!
     • Wyjazd uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krościenku n. D. i Szkoły Podstawowej Nr 2 w Tylce do Londynu!

     • Wyjazd uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krościenku n. D. i Szkoły Podstawowej Nr 2 w Tylce do Londynu!

      W dniach od 23 do 28 kwietnia 2018 r. 9 uczniów naszej szkoły i 12 uczniów ze szkoły w Tylce uczestniczyło w warsztatach językowych w Londynie.

      Wyjazd miał na celu propagowanie nauki języka angielskiego, zwiedzenie znanych zabytków w Londynie i w najbliższej okolicy oraz poznanie kultury i życia codziennego rodzin angielskich. 
      Uczniowie wraz z opiekunami, Agnieszka Warzechą i Jolantą Klimek, wyruszyli autokarem z Krościenka w godzinach porannych przez Niemcy, Francję, Belgię i Holandię. Następnego dnia rano kanałem La Manche dotarli z Calais do sławnego portu Dover, który każdego turystę wita z daleka białymi klifami. Po około 2 godzinach jazdy rozpoczęła się wielka przygoda.

      Bez chwili wytchnienia, z kanapkami w ręku, uczniowie rozpoczęli zwiedzanie ogrodów w Greenwich, zrobili pamiątkowe zdjęcia na południku zerowym i obejrzeli piękną panoramę Londynu. Mieli również okazję spojrzeć na hipodrom z Igrzysk XXX Olimpiady Letniej w Londynie.

      Jeszcze więcej pięknych widoków można było zobaczyć z pokładu statku wycieczkowego płynącego spod London Eye (gdzie mieliśmy okazję być w ostatnim dniu naszego pobytu) do Greenwich oraz z promenady wzdłuż Tamizy. London Eye to ogromne koło z przyczepionymi na obwodzie kapsułami na 20-30 osób. Koło obraca się bardzo powoli dając możliwość obejrzenia wszystkich najbardziej interesujących miejsc w Londynie. Przed wejściem do kapsuł uczestniczyliśmy w krótkiej projekcji filmu 3D na temat London Eye.
      Niektóre z tych miejsc uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska przez kolejne dni, a były to: wieża Big Ben ze sławnym zegarem (niestety w remoncie), budynki Parlamentuopactwo Westminsterulicę Downing nr 10 gdzie mieszka obecny premier Wielkiej Brytanii- pani Theresa May, park St. Jame’s (spacer)Pałac Buckingham ( przemarsz Królewskiej Gwardii Szkockiej)zamek i most Tower (uczestniczyliśmy w obchodach narodzin syna księcia Williama i księżnej Kate- księcia Louis Arthur Charlesa)most MilenijnyPlac Trafalgar z kolumną NelsonaPiccadilly Circus (miejsce niezwykłe dla zakochanych), China Town w dzielnicy Soho (gdzie sprzedaja najlepsze kaczki w mieście), katedrę Św. Pawła, centrum Londynu z Hyde Parkiem i ulicą Oxford. Był również czas na kupienie pamiątek w sieci sklepów Primark, a także obejrzenia wielu bardzo interesujących muzeów: Muzeum Brytyjskiego (British Museum), Muzeum Historii Naturalnej (Natural History Museum), Muzeum Techniki (Science Museum), Muzeum Alberta i Viktorii (Victoria and Albert Museum) oraz Muzeum Morskiego (National Maritime Museum). Ponadto na Placu Trafalgar udało nam się również odwiedzić Galerię Narodową oraz Galerię Sztuki Nowoczesnej Tate Modern mieszcząca się nad brzegiem Tamizy, z której można podziwiać piękną panorame miasta.  

      Spoglądając na Wieżę Tower of London mogliśmy usiąść na chwilę, by spróbować słynnego brytyjskiego przysmaku Fish and Chips.  

                                 Każdego dnia od godziny 19.30 do 8.00 następnego ranka opiekę nad uczniami sprawowały rodziny angielskie. Była to dla uczniów świetna okazja, aby przełamać wewnętrzne opory i „przemówić” w języku angielskim. Na zakończenie pobytu uczniowie wręczyli gospodarzom pamiatki przywiezione z Polski.

              Wycieczka zaowocowała wieloma ciekawymi projektami: plakatami, relacjami, wspomnieniami, a także pokazem zdjęć i filmów wideo wyświetlanych podczas zajęć języka angielskiego. 
               Organizatorzy, a zarazem opiekunowie mają nadzieję, że pozytywna ocena wycieczki oraz kontakty nawiązane z Agencją Turystyczną ATAS będą miłą zachętą dla uczniów naszej szkoły do kontynuowania tego typu działań. Poznawanie Londynu, jego zabytków i kultury oraz poznawanie mieszkańców poprzez bezpośrednie z nimi kontakty jest jednym ze sposobów nauki języka w naturalnym środowisku.

      Opiekunowie wycieczki do Londynu:
      Agnieszka Warzecha, Jolanta Klimek

       

      Galeria zdjęć...

      Wspomnienia uczniów- porezentacje multimedialne

      Anna Chrobak kl. V b 

      Prezentacja__Londyn.pptx

      Julia Salamon kl. VI a

      London.pptx

       

       

       

       

    • Dzień Rodziny
     • Dzień Rodziny

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Dnia 25 maja dzieci z klasy IB obchodziły Dzień Rodziny. Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki swoim rodzicom, aby okazać im szacunek i podziękować za ich trud. Zatańczyli też pięknie walca do utworu Haliny Kunickiej z filmu „Noce i dnie”. W uroczystości aktywny udział brali również rodzice. Trzy mamusie konkurowały ze sobą w nawlekaniu nitki do igły, zaś tatusiowie w obieraniu jabłka nożem obiadowym. Wszyscy odważni uczestnicy konkursów dostali nagrodę w postaci całusa od dziecka i dyplomu.

      Po wręczeniu upominków wykonanych samodzielnie przez uczniów (obraz rodziny, słoik podziękowań i bukiet polnych kwiatów) rodzice wraz z dziećmi udali się do klasy na mały poczęstunek. Wspólnie zasiedli do stolików udekorowanych i przygotowanych na tę uroczystość. Uczniowie byli bardzo szczęśliwi, mogąc usiąść rodzicom na kolanach, przytulić się do nich i zjeść słodkości przygotowane przez - jak zwykle - niezawodne mamy.

      Wychowawca dziękuje wszystkim rodzicom za wspólne świętowanie i przybycie na uroczystość – mimo wczesnej pory. Wspaniale było uczestniczyć w tym wzruszającym przedsięwzięciu.

      „ Mama jest jak słońce,

      które grzejąc w dni gorące

      sprawia, że ożywa wszystko,

      tak jak mama gdy jest blisko.

       

      Tata jest jak księżyc w pełni,

      który nawet w środku nocy

      tworzy jasność w samej czerni,

      gotów zawsze do pomocy.”(…)

       

      J. Chrobak

      Galeria zdjęć...

    • Wycieczka klasy V a do Zakopanego.
     • Wycieczka klasy V a do Zakopanego.

     • W dniu 18.05.2018 klasa V a wraz z wychowawcą uczestniczyła w wycieczce klasowej do Zakopanego. W programie wycieczki znalazły się takie atrakcje jak: zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego im. dra Tytusa Chałubińskiego, spacer Doliną Strążyską do Wodospadu Siklawica, Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach, ołtarz papieski w Ogrodzie Fatimskim oraz wyjazd wyciągiem krzesełkowym na Wielką Krokiew.

      W czasie całej wycieczki towarzyszył nam przewodnik TOPR pan Ryszard Stanek, który swoją wiedzą i pasją potrafił zarazić wszystkich uczestników wycieczki.

      Około godziny 18.30 uczestnicy wycieczki dotarli cało i zdrowo do domu. Pomimo zmęczenia, byli pełni wrażeń i niezapomnianych przygód.

       

      Galeria zdjęć...

    • SIÓDMOKLASIŚCI NA DNIU NAUKI W ZSZiP W KROŚCIENKU NAD DUNAJCEM
     • SIÓDMOKLASIŚCI NA DNIU NAUKI W ZSZiP W KROŚCIENKU NAD DUNAJCEM

     •           23 maja odwiedziliśmy Zespół Szkół Zawodowych i Placówek im. prof. W. Szafera  w Krościenku nad Dunajcem, gdzie odbywał się Dzień Nauki. Pierwszą salą, którą odwiedziliśmy była sala informatyczna. Mogliśmy spróbować swoich sił w programie graficznym- GIMP. Następnie poznaliśmy kosmos z innej strony, poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat sztucznego światła i przekonaliśmy się o jego negatywnym wpływie na żywe organizmy. W ramach przerwy graliśmy w gry edukacyjne. Później udaliśmy się na zajęcia z gastronomii. Samodzielnie robiliśmy pyszne ptysiowe łabędzie wypełnione kremem budyniowym oraz skosztowaliśmy flambirowanego ananasa. W sali chemicznej mieszaliśmy różne substancje i zobaczyliśmy DNA wyizolowane z kiwi. Braliśmy również udział w konkursie wiedzy z języka polskiego.  Na koniec odwiedziliśmy salę geograficzną, gdzie obejrzeliśmy makietę ukazującą współczesny obraz Sahary, różę pustyni, skamieniałe drzewa, grzyby skalne i ruchome piaski. Taka forma nauki bardzo nam się podobała. Mamy nadzieję, że za rok znowu odwiedzimy „Bociana”.

                                                                                                                                                Uczniowie klasy VII

      Galeria zdjęć...

    • SPOTKANIE SIÓDMOKLASISTÓW Z SĘDZIĄ
     • SPOTKANIE SIÓDMOKLASISTÓW Z SĘDZIĄ

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

              22 maja na zaproszenie pana  Dyrektora naszą szkołę odwiedził pan Jacek Gacek, sędzia Sądu Okręgowego w Nowym Sączu. Opowiedział nam o swojej pracy, wyjaśnił, czym jest Kodeks Karny, ukazał ubiór prawników i omówił ich funkcje, które można rozpoznać po kolorze żabotów. Pan Sędzia przedstawił także rozmieszczenie miejsc na sali sądowej oraz  przebieg procesu sądowego. Zapoznał nas z prawnym podziałem wiekowym. Z zaciekawieniem słuchaliśmy zwłaszcza anegdot dotyczących procesów sądowych. Uświadomiliśmy sobie, że czasami  pozornie błahe rzeczy mogą zakończyć się sprawą w sądzie. Spotkanie było ciekawą lekcją. Wszystkim bardzo się podobało. Pan Sędzia zaproponował, abyśmy w przyszłym roku zwiedzili budynek sądu i przeprowadzili własną rozprawę sądową.  Kto wie? Może się uda. Bardzo dziękujemy p. Jackowi Gackowi za przekazaną wiedzę i poświęcony czas.

                                                       Uczniowie klasy VII

      Galeria zdjęć...

    • SZKOLNY DZIEŃ TALENTÓW- ZMIANA TERMINU
     • SZKOLNY DZIEŃ TALENTÓW- ZMIANA TERMINU

     • Informujemy, że uległ zmianie termin Szkolnego Dnia Talentów.

      Odbędzie się on 30.05.2018 r. (środa)

    • Dziewczyny czwarte w powiecie!
     • Dziewczyny czwarte w powiecie!

     • Tuż poza podium uplasowały się reprezentantki naszej szkoły na Mistrzostwach Powiatu Nowotarskiego w czwórboju lekkoatletycznym, które odbyły się 11 maja. Dziewczęta w składzie: Agnieszka Dyda, Katarzyna Dyda, Kamila Kacwin, Alicja Dula, Anna Malik i Zuzanna Czerwińska zdobyły łącznie 992 punkty poprawiając swój wynik z poprzednich zawodów o 30 punktów. Dziewczyny jesteście super !

                                                                                                                                                                       I. Bąk

      Galeria zdjęć...

    • XXIII Konkurs Wiedzy o Pieninach
     • XXIII Konkurs Wiedzy o Pieninach

     • 26 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Sromowcach Niżnych odbył się XXIII Konkurs Wiedzy o Pieninach. Uczniowie nazej szkoły zmierzyli się z uczniami z innych szkół i zdobyli następujące miejsca: Marek Siedlarczyk I miejsce w  fotografii, Tomasz Opyd II miejsce w części przyrodniczej a w części historyczno – etnograficznej Angelika Zabrzeska III miejsce. Wielkie gratulacje dla nich.

                                                                                                                                                                            E. Majerczak

      Galeria zdjęć...

    • Złoto dla Agnieszki Dydy, awans dla drużyny !
     • Złoto dla Agnieszki Dydy, awans dla drużyny !

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Świetnie spisały sie reprezentantki naszej szkoły na Mistrzostwach Ośrodka Sportowego Pieniny w czwórboju lekkoatletycznym. Dziewczęta w składzie: Agnieszka Dyda, Katarzyna Dyda, Alicja Dula, Kamila Kacwin, Zuzanna Czerwińska i Anna Malik zajęły 2 miejsce i awansowały do zawodów powiatowych. Klasyfikację indywidualną wygrała Agnieszka Dyda, tuż za podium, na czwartym miejscu znalazła się Katarzyna Dyda. Wszystkim dziewczynom gratulujemy wyniku i zaangażowania w czasie zawodów.

                                                                                                                                               I. Bąk

      Galeria zdjęć...

    • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ
     • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Życzliwość bez wątpienia odgrywa doniosą rolę w codziennym życiu każdego człowieka. Przychylne nastawienie do świata, uśmiech, miłe słowo, uprzejmy gest, potrafią wprowadzić nas w dobry nastrój oraz sprawić, że ludziom wokół lepiej się żyje.

           Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły od dawna czynią starania, aby wprowadzić modę na życzliwość i kulturę osobistą. Doskonałą okazją do rozpowszechniania idei ludzkiej serdeczności stał się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który w Polsce obchodzimy od 2006 roku.

           We wtorek 8 maja 2018 roku po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Był to dzień zabawy, radości i uśmiechu. Uczniowie uczestniczyli w apelu i obejrzeli przedstawienie – „Jan Brzechwa uczy kultury” przygotowane przez kółko teatralne „Bajka” Były zabawne scenki, tańce, wiersze i dużo humoru.
       

      Uczniowie, którzy otrzymali miano Króla bądź Królowej Życzliwości otrzymali pamiątkowe dyplomy medale i słodkości.

      Lista uczniów wybrana przez społeczność klasową na najbardziej życzliwą osobę:

      klasa 01 - Karolina Malik, klasa 02- Natalia Urbańska, klasa Ia- Alicja Klag,  klasa 1b- Mikołaj Kubik, klasa IIa –  Jacek Malik, klasa IIIa – Marta Jurkowska, klasa IIIb - Piotr Gabryś, klasa IIIc - Bartosz Głuc, klasa IVa– Zuzanna Bodziarczyk, klasa Va– Anna Surowiak,  klasa VB – Anna Ciesielka, klasa VIa-  Agnieszka Dyda, klasa VIb –  Piotr Malik, klasa VIIa - Piotr Wolski.

      Gratulujemy!

      Miłym akcentem była promocja tego święta w społeczności lokalnej. Uczniowie z kolorowymi balonikami, ze śpiewem i uśmiechem udali się do Urzędu Gminy, pracowników Gminnego Ośrodka Kultury, Posterunku Policji, na Plebanię, do Ochronki, Ośrodka Zdrowia, Apteki, Banku i mieszkańców Krościenka. Wszędzie zostali przyjęci z szerokim uśmiechem zaskoczenia, ale i sympatią. Był to niezapomniany dzień w szkole pełen uśmiechu, życzliwości i kolorów słońca.

       

                                                                                                                                                                                         I. Rysz

      Galeria zdjęć...

       

                                                                                               

    • DZIEŃ ZIEMI
     • DZIEŃ ZIEMI

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      24 kwietnia uczniowie klasy VI a i VII wyruszyli w teren, aby posprzątać najbliższą okolicę w ramach obchodów Dnia Ziemi. Ich cel stanowiły drogi prowadzące do krościeńskich źródełek. Wszystkie worki zostały wypełnione po brzegi. W drodze powrotnej klasa VI a posprzątała jeszcze place zabaw, natomiast VII udała się na Stary Cmentarz, gdzie uczniowie posprzątali gałęzie i stare znicze. Dbajmy o naszą okolicę nie tylko od święta, ale przede wszystkim na co dzień!

                                                                                                                                                    M. Gębala

      Galeria zdjęć...

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
    • spkroscienko@op.pl
    • (018)2623070
    • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
  • Galeria zdjęć

   • DZIEŃ KOBIET
   • IX edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego
   • DZIEŃ DINOZAURA
   • Zabawa Karnawałowa
   • Karnawałowe szaleństwa przedszkolaków
   • ŻYCZENIA WALENTYNKOWE
   • DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA
   • ŻYWA LEKCJA HISTORII
   • SUKCES SIATKAREK
   • Kolędowanie w  Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym
   • Zawodnicy Verva Warszawa znowu nie zawiedli. Piłka z podpisami największych gwiazd reprezentacji Polski, Francji i Belgii już czeka na licytację.
   • II WIECZÓR KOLĘD