• Zebranie organizacyjne odbędzie się 5 kwietnia (czwartek) o godz. 17.00 w Klubie Sportowym SKS "Sokolica". Zapraszamy wszystkie chętne dzieci z rodzicami.

    • Wycieczka koła turystycznego na Gorc
     • Wycieczka koła turystycznego na Gorc

     • 28.03.2018 roku odbyła się pierwsza tej wiosny wycieczka koła turystycznego. Tym razem wybraliśmy się na szczyt we wychodniej części pasma Gorców- Gorc. Naszą wyprawę zaczęliśmy od przejazdu busem do Ochotnicy Dolnej. Trasa wiodła przez Przełęcz Wierch Młynne- Wierch Lelonek- Gorc- Hale Gorcowe- Ochotnicę Dolną. Na szczycie weszliśmy na wieżę widokową wybudowaną tam w 2015 roku. Niestety widoczność była ograniczona i nie mogliśmy podziwiać okolicznej panoramy. Podczas wycieczki Pani przewodnik Elżbieta Opyd przeszkoliła dzieci z zakresu pierwszej pomocy w górach. Była to także jedna z ostatnich okazji na szaleństwa na śniegu 😊.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy na kolejne wycieczki 😊

                                                                                                                                                               M. Kwiatek

      Galeria zdjęć...

    • Pola Nadziei w naszym szkolnym ogródku...
     • Pola Nadziei w naszym szkolnym ogródku...

     • Wiosna kalendarzowa już z nami, a wraz z nią pierwsze jej oznaki- żonkile w naszym szkolnym ogródku :)

      W tym roku zakwitną trochę później niż zwykle, ale mamy nadzieję, że wszystkim przyniosą wiele radości!

       

      Agnieszka Warzecha

      Galeria zdjęć...

    • Irlandia- prezentacja Pani |Justyny |Mazurek Schramm z Fundacji Kultury Irlandzkiej n.t. szmaragdowej wyspy!
     • Irlandia- prezentacja Pani |Justyny |Mazurek Schramm z Fundacji Kultury Irlandzkiej n.t. szmaragdowej wyspy!

     • W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszej szkole wyjątkowa osobę- Panią Justynę Mazurek-Schramm z Fundacji Kultury Irlandzkiej, która przyjechała do nas aż z Poznania, aby przybliżyć uczniom naszej szkoły informacje na temat Irlandii, zwanej inaczej szmaragdowa wyspą. W prelekcji brali udział uczniowie z kl. III- VII. W czasie spotkania Pani Justyna poruszyła różne aspekty kultury, literatury i tradycji irlandzkiej. Przywiozła ze sobą także wiele rekwizytów tj.: piłkę i kij do hurlingu i camogie, bodhrán (rodzaj bębenka z koźlej skóry), buty do stepu, tradycyjna suknię irlandzka do tańca z lat 70 oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Swoja prelekcję ubogaciła pięknym pokazem slajdów, w którym zawarła zrobione poprzez siebie zdjęcia z podróży po różnych zakątkach Irlandii, o których opowiadała nam z pasją. 

      Uczniowie z zaciekawieniem słuchali pięknych opowiadań, baśni i legend, czasem zadawali pytania i dzielili się swoja wiedza i doświadczeniami. 

      Każde spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem. Na zakończenie wspólnie podziękowaliśmy Pani Justynie za wizytę i wręczyliśmy drobny upominek. 

      Pani Justyna odwiedziła naszą szkołę po raz drugi, ale mamy nadzieję, że nie ostatni dlatego już mamy nadzieje na kolejne, równie ekscytujące spotkanie już za rok :)

       

      Agnieszka Warzecha

       

      Galeria zdjęć...

       

       

    • „Zdrowy Czerwony Kapturek”
     • „Zdrowy Czerwony Kapturek”

     •  

        

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Utwór pt. „Zdrowy Czerwony Kapturek” przeznaczony do wystawienia na scenie wymagał wielu przygotowań i solidnej pracy. Artyści, którzy podjęli się tego zadania świetnie wcielili się w role bohaterów, opanowali tekst, ruch sceniczny i śpiew połączony z zabawą. Nie był to tradycyjny Czerwony Kapturek. Wilk nie zjadł babci, ale wspólnie z nią opróżnił lodówkę z tłustych i niezdrowych rzeczy. Rozbolał ich brzuch i potrzebowali pomocy doktora. Nawet gajowy i leśne zwierzęta nie byli w stanie przekonać łakomczuchów do zdrowego odżywiania. Omal nie skończyło się to obżarstwo szpitalem! Piosenki i pląsy uświetniły występ artystów, a uczniowie, dla których to przedstawienie przygotowaliśmy aktywnie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu. Uczniowie wrócili z uśmiechem na twarzach, z nowymi doznaniami i wiedzą na temat zdrowego odżywiania, którą przekazali im w formie spektaklu  bohaterowie bajki o „Czerwonym Kapturku”. Czas spędzony w gronie małych kolegów upłynął bardzo szybko. Dziękuję serdecznie moim „wielkim ”aktorom” z teatrzyku „Bajka” i publiczności za wzorowe zachowanie podczas spektaklu.

      I. Rysz               

      Galeria zdjęć...

    • Konkurs na symbol Irlandii!
     • Konkurs na symbol Irlandii!

     • Jak co roku odbył się w naszej szkole konkurs na symbol Irlandii. Uczniowie z klas III-VII biorący w nim udział zaprezentowali piękne prace, które później wystawiono na szkolnym korytarzu. 

      Konkurs rozstrzygnięto w piątek 23.03. 2018 r. 

      1m, Weronika Gołdyn z kl. IV a

      2 m. Wiktoria Chrobak- Olesiak z kl. III c

      3 m. Marta Jurkowska z kl. III a

      4 m. Anna Ciesielka z kl. VI a

      5 m. Agata Demut z kl. VI a

      Wyróżnienia: Wiktoria Walkosz z kl. VI a, Amelia Surowiak z kl. III c, Katarzyna Kacwin z kl. III b, Natalia Dusik z kl. III a, Patryk Orkisz z kl. IV a, Angelika Zabrzeska z kl. VI a i Karol Kalata z kl. III b. 

       

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       

      Galeria zdjęć... 

      Agnieszka Warzecha

    • Sprzedaż kartek światecznych na rzecz Wiktorii!
     • Sprzedaż kartek światecznych na rzecz Wiktorii!

     • Nasza szkoła, jak wiele innych organizacji, instytucji i ludzi dobrej woli, chciała zaangażować się w niesienie pomocy małej Wiktorii. Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i szkolnego wolontariatu zrobili, z pomocą p. Krysi Walosik, piękne kartki świąteczne, które następnie wystawiono na sprzedaż. Kartki można było nabyć w niedzielę w kościele pw. Dobrego Pasterza. Opiekunem akcji była p. Marta Wolska. W sprzedaż kartek zaangażowali się: Julia Salamon, Agnieszka Potaśnik i Tomasz Dyda. 

      Serdecznie wszystkim dziękujemy za pomoc i dar serca :)

       

      Galeria zdjęć...

       

      Agniesszka Warzecha

       

    • IIIc na sankach :)
     • IIIc na sankach :)

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      23 marca 2018 roku uczniowie z klasy III c wraz z wychowawczynią wybrali się na sanki, aby skorzystać jeszcze z ostanich resztek śniegu :) Była świetna zabawa!

                                                                                                                                                                M. Wójciak-Chrobak

      Galeria zdjęć...

    • Pierwszy Dzień Wiosny
     • Pierwszy Dzień Wiosny

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Pierwszy Dzień Wiosny nie przywitał nas ciepłą pogodą, ale dzieci z klasy IB wcale to nie zniechęciło, żeby wprowadzić „zielony nastrój” w szkole. Na zajęcia przyszły ubrane
      w zielone stroje, a podczas edukacji technicznej wykonały wiosenne kwiaty, do których przykleiły porady ekologiczne. Swoje dzieła wręczały podczas przerw napotkanym uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi. Dzieci przypomniały, co możemy zrobić, aby pomóc naszej planecie i przyczynić się do zachowania naszego klimatu z czterema porami roku.

      Pomóżmy naszej Planecie, żebyśmy
      co roku mogli świętować Dzień Wiosny!

      Segregujmy odpady!

      Oszczędzajmy  wodę!

      Używajmy toreb ekologicznych!

      Oszczędzajmy energię!

      Rozsądnie planujmy zakupy!

      Dajmy nowe życie odpadom!

      Pamiętajmy! Razem możemy zmieniać świat na lepsze.

                                                                                                                             J. Chrobak

      Galeria zdjęć...

       

    • Wycieczka klas I
     • Wycieczka klas I

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      We wtorek (20 marca) uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawczyniami odbyli podróż „wokół świata”. Zawitali do Chin oraz naszej stolicy – Warszawy. Stało się to za sprawą wizyty w Sądeckiej Bibliotece Publicznej- Oddział dla Dzieci oraz w Małopolskim Centrum Kultury- Sokół w Nowym Sączu.

      W bibliotece pierwszaki uczestniczyły w warsztatach, których tematem stała się treść książki Łukasza Wierzbickiego pt. „Machiną przez Chiny”. Powstała ona na podstawie prawdziwych przeżyć małżeństwa z Polski, które w latach 30-tych pojechało w swoją podróż poślubną do Chin na motocyklu. Halina i Stach przeżyli wiele ciekawych przygód na pustyni
      i w dżungli.

      Dzieci oglądnęły prawdziwe zdjęcia z tej podróży, wyznaczały na mapie trasę bohaterów
      i słuchały wybranych fragmentów książeczki. Podczas zabaw w kole odkrywali, jakie wynalazki są zasługą Chińczyków (rozmaite gry, pismo, papier, jedwab, latawce, kompas, itp.). Pierwszaki były również poddane próbie zręczności. Musiały ułożyć według wzoru wybrany tangram oraz przenieść pałeczkami z miseczki do miseczki chińskie chrupki. Na początku i na końcu zajęć cała grupa uczestniczyła w zabawach ruchowych ze śpiewem
      i pokazywaniem. Chociaż „konkurencje” nie były łatwe, dzieciaki wspaniale sobie z tym poradziły. W czasie warsztatów uczniowie zobaczyli też kilka eksperymentów
      z wodą i barwnikami. W dalszej części spotkania pani bibliotekarka zaprowadziła nas do czytelni, gdzie pokazała dzieciom wiele ciekawych książek. Przypomniała też zasady odpowiedniego zachowywania się w bibliotece.

      Po zakończeniu zajęć udaliśmy się do Centrum Kultury- Sokół, gdzie braliśmy udział w warsztatach pt. „Moja przygoda z Warszawą”.  Podczas prezentacji multimedialnej dzieci zobaczyły najpopularniejsze i najpiękniejsze miejsca w Warszawie. Dowiedziały się również podstawowych informacji o naszej stolicy. W małej sali kinowej obejrzały bajkę (legendę)
      o Syrence Warszawskiej, rozwiązywały krzyżówkę o Warszawie, a następnie - podczas pracy indywidualnej - kolorowały puzzle z zabytkami Warszawy przy dźwiękach utworów Fryderyka Chopina. Każdy swoje własne puzzle mógł zabrać na pamiątkę.

      Dzieci wracały do domu w bardzo dobrych nastrojach, chociaż intensywnie spędziły ten dzień, miały jeszcze energię na żarty i psikusy. Nasza podróż przebiegła bez zakłóceń
      i zakończyła się w Krościenku, ale wspomnienia z ciekawych miejsc zostaną z nami na dłużej. Wychowawcy dziękują rodzicom za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wycieczki.

      J.Chrobak

      Galeria zdjęć...

    • Alpejczycy są wśród nas!
     • Alpejczycy są wśród nas!

     • Przez dwa dni uczniowie naszej szkoły konkurowali i świetnie bawili się na stokach narciarskich. 12 marca wzięli udział w Mistrzostwach Ośrodka Sportowego Pieniny w Jaworkach. Najlepsze, czwarte miejsca w slalomie gigancie wywalczyli tam Aleksandra Zaziąbło z klasy IVa i Tomasz Walkowski z klasy VIb. A już następnego dnia 13 marca 2018 roku, rywalizowali w Kluszkowcach, gdzie  odbył się Memoriał im. Ks. Prof. Józefa Tischnera. 18 reprezentantów naszej szkoły, przy pięknej pogodzie, szusowało na nartach i snowboardach na stokach Czorsztyn- ski. Najlepiej z naszych znów spisali się Aleksandra Zaziąbło zajmując IV miejsce i Tomasz Walkowski, który wywalczył miejsce III. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w zawodach.

                                                                                                                                                                          I. Bąk

      Galeria zdjęć...

    • Wycieczka ekologiczna klasy V a
     • Wycieczka ekologiczna klasy V a

     • W dniu 13.03.2018 klasa V a uczestniczyła w wycieczce ekologicznej do rezerwatu przyrody Przełom Białki oraz na zamek w Czorsztynie. Uczniowie pracując w parach i grupach trzyosobowych wypełniali karty pracy, które wcześniej rozdał im pracownik parku pan Adam Rusek. Dzięki jego wiedzy i zaangażowaniu uczniowie mogli zdobyć nową ciekawą wiedzę oraz ugruntować tą, którą już posiadają. Pogoda dopisała, humory też- wycieczkę zaliczamy do udanych!

       

      Galeria zdjęć...

    • Spotkanie z Kamilem Węglarzem - uczniem klasy VII
     • Spotkanie z Kamilem Węglarzem - uczniem klasy VII

     •    

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Dzisiaj klasę 1A odwiedził uczeń, który zafascynowany jest światem przyrody – szczególnie owadami. Ostatnio na lekcjach mówiliśmy o motylach i ćmach. Był to świetny powód, aby zaprosić Kamila do naszej klasy. Dowiedzieliśmy się bardzo wiele o świecie owadów – nie tylko motyli. Kamil przyniósł również kolekcje owadów. Mówił tak interesująco, że zapragnęliśmy również poczytać i pooglądać to i owo. Dziękujemy!

                                                                                                                                                                    I. Rysz

      Galeria zdjęć...

    • Zabawy na śniegu i lepienie bałwana klasy II
     • Zabawy na śniegu i lepienie bałwana klasy II

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      W dniu 8 marca 2018 roku uczniowie klasy II, na podwórku szkoły mieli zorganizowane zabawy na śniegu, w trakcie których zostali podzieleni na dwie grupy i lepili bałwana. Zabawa dała wiele radości i dużo uśmiechu na twarzach dzieci.

      Galeria zdjęć...

    • Wycieczka klasy VI A
     • Wycieczka klasy VI A

     • W dniach 7.03-8.03. 2018  11 uczniów z klasy VI a z naszej szkoły wyruszyło na dwudniowa wycieczkę górską do Obidzy, miejscowości odległej około 20 kilometrów od Krościenka. Klasa wyruszyła busem spod budynku szkoły pod troskliwą opieką pani Elżbiety Opyd, przewodniczki górskiej i członkini GOPR-u , aby później wspinać się na wysokie partie Beskidu Sądeckiego do Chaty Na Bucniku(830 m. n. p. m.) Jest to schronisko  górskie  niedaleko Głównego Szlaku Beskidzkiego. Uczniowie spędzili radosne chwile na zabawach na śniegu, którego pod dostatkiem było wokół chaty, zjeżdżaniu na sankach z góry, bitwie na śnieżki oraz slalomach saneczkowych. Z wielkim apetytem zjedli smaczny obiad  a w godzinach popołudniowych uczestniczyli w ciekawych zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez gospodarzy , pana Jacka i panią Monikę. Pan Jacek zainicjował pogadankę na temat życia rodzinnego, uczuć i rozwoju emocjonalnego młodego pokolenia oraz poprowadził ciekawą dyskusję na temat obejrzanego filmu pt. ,,Cyrk motyli”. Wieczorem po kolacji uczniowie  spędzili czas przy grach planszowych, na  czytaniu dostępnych bogatych zbiorów książek oraz komentowaniu wrażeń wycieczkowych.

      Drugiego dnia wcześnie rano po śniadaniu serdecznie pożegnaliśmy się z gospodarzami i  wyruszyliśmy w drogę powrotną   szlakiem czerwonym, czyli Głównym Szlakiem Brskidzkim. Pani Ela ciekawie tłumaczyła jak poruszać się w śnieżnych warunkach, jak omijać śnieżne pułapki na trasie, jak zimą zachowywać się w górach. Trasę na Przysłóp pokonaliśmy sprawnie, korzystając z zimowych uciech (zjazd na jabłuszkach, bitwa na śnieżki). Najtrudniejsze podejście na Dzwonkówkę też udało się pokonać w dobrym czasie. Za to zejście z Dzwonkówki pełne było śmiechu i radości , bo uczniowie korzystali z własnego ,,sprzętu zjazdowego”, czyli jabłuszek i szybko przemieszczali się w dół. Trasę Obidza- Krościenko uczniowie pokonali pieszo  w niespełna 4 i pól godziny. Wycieczka była bardzo udana, a uczniowie chociaż przemoczeni od topniejącego śniegu , byli zadowoleni i gotowi na następną  wyprawę w góry.   

                                                                                                                                                                  A.  Malinowska

      Galeria zdjęć...

    • Kulig
     • Kulig

     •     Zima to czas białych „szaleństw” na śniegu. W tym okresie dzieci chętnie przebywają na świeżym powietrzu, korzystając z różnych atrakcji i sportów.
           Dnia 6 marca uczniowie klas pierwszych wybrali się na kulig do Krasu. Przejażdżka saniami w zaprzęgu konnym drogą przez otulony białym  puchem PPN sprawiła wszystkim uczestnikom niezwykłą frajdę i dostarczyła wielu wrażeń. Na uczniów już na początku czekało ognisko, na którym mieli możliwość upiec kiełbaski oraz się ogrzać. Czas wolny wypełniały zabawy na śniegu, bitwy na śnieżne kule oraz lepienie bałwanów. Punktem kulminacyjnym był tradycyjny kulig. Tak miło spędzony czas na pewno wszyscy będą długo wspominać.

                                                                                                                                                        I. Rysz

      Galeria zdjęć...

    • Mobilne planetarium
     • Mobilne planetarium

     • W poniedziałek (05.03.2018roku) uczniowie z Naszej Szkoły wzięli udział w zajęciach z astronomii podczas pokazu w mobilnym planetarium. Dzieci odbyły niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu. Poznały budowę Układu Słonecznego i naturalnego satelitę Ziemi (przyjrzały się jego powierzchni i parametrom fizycznym). Zobaczyły jak przebiegały niektóre misje księżycowe i jaką zyskaliśmy dzięki temu wiedzę. Zajęcia dostarczyły „kosmicznych wrażeń’’ uczniom 😊.

                                                                                                                                                                              M. Kwiatek

      Galeria zdjęć...

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • spkroscienko@op.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
 • Galeria zdjęć

  • DZIEŃ KOBIET
  • IX edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego
  • DZIEŃ DINOZAURA
  • Zabawa Karnawałowa
  • Karnawałowe szaleństwa przedszkolaków
  • ŻYCZENIA WALENTYNKOWE
  • DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA
  • ŻYWA LEKCJA HISTORII
  • SUKCES SIATKAREK
  • Kolędowanie w  Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym
  • Zawodnicy Verva Warszawa znowu nie zawiedli. Piłka z podpisami największych gwiazd reprezentacji Polski, Francji i Belgii już czeka na licytację.
  • II WIECZÓR KOLĘD