• Żywa lekcja przyrody
     • Żywa lekcja przyrody

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      2 lutego 2018 roku klasa III c udała się do siedziby Pienińskiego Parku Narodowego na żywą lekcję przyrody. Warsztaty przyrodnicze rozpoczęły się od przypomnienia sobie, w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy. Następnie dzieci obejrzały krótki filmik jak zwierzęta przygotowują się do zimy. Pani Alina Ptak- pracownik Pienińskiego Parku Narodowego uświadomiła dzieciom potrzebę niesienia pomocy zwierzętom w zimie oraz opowiedziała o pracy leśniczego. Dzieci zwiedziły siedzibę Pienińskiego Parku Narodowego, zobaczyły makietę całego parku, mogły zobaczyć również różne zwierzęta m.in. : wilki, niedźwiedzie, dziki. Bardzo dziękujemy pani Alinie Ptak oraz panu Stanisławowi Romanik za tak wspaniałe spotkanie z przyrodą. 

       

                                                                                                                                             M. Wójciak- Chrobak

                                                                                                                                                                 wychowawczyni klasy III c

      Galeria zdjęć...

    • „Memoriał Marii Kaczyńskiej”
     • „Memoriał Marii Kaczyńskiej”

     • Już po raz szósty w Rabce Zdroju na stoku narciarskim „Polczakówka” odbyły się zawody w narciarstwie alpejskim upamiętniające Panią Marię Kaczyńską. W tegorocznej edycji wzięła udział grupka narciarzy z naszej szkoły. Obyło się bez znaczących sukcesów sportowych, ale w tego typu imprezie ważny jest nie tylko wynik, lecz sam udział. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy złoty medal. Wiele emocji i radości sprawiło uczniom spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą. Memoriał zaszczycili swą obecnością między innymi: Minister Sportu Pan Jarosław Stawiarski, Minister Finansów Pan Wiesław Jańczyk, Senator Pan Jan Hamerski oraz Wojewoda Małopolski Pan Piotr Ćwik, a głównym organizatorem była Pani Poseł Anna Paluch. Miejmy nadzieję, że udział naszych uczniów w zawodach będzie zachętą do podjęcia treningów narciarskich. Gratuluję wszystkim osiągniętych wyników i dziękuję za sportową postawę.

                                                                                                                                            J. Piotrowski

      Galeria zdjęć...

    • Wycieczka klas VII i VIA
     • Wycieczka klas VII i VIA

     • Dnia 09.02.2018 r, tuż przed rozpoczęciem ferii, klasy VI a i VII wybrały się na wycieczkę do Nowego Sącza. Najpierw uczniowie wspólnie obejrzeli wzruszający film pt. "Cudowny chłopak", a następnie klasa VI a udała się do escaperoomu (to rodzaj gry zespołowej, która wymaga od uczestników sprytu i logicznego myślenia). Uczniowie podzieleni na trzy grupy zostali zamknięci w pomieszczeniach pełnych tajemnic, by je opuścić musieli rozwiązać szereg zagadek. Zaś VII na lodowisko. Z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

                                                                                                                                                                                             M. Gębala

      Galeria zdjęć...

       
       
    • Bal karnawałowy
     • Bal karnawałowy

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      6 stycznia 2018 roku uczniowie z klas od 0 do 3 uczestniczyli w balu karnawałowym. Dzieci bawiły się przy muzyce oraz brały udział w zabawach. Imprezę karnawałową poprowadził wodzirej. Wszystkie dzieci były przebrane za różne postacie z bajek. Była świetna zabawa :) 

                                                                                                                                           M. Wójciak-Chrobak

      Galeria zdjęć...

     •   6 stycznia dzieci z oddziału 0 1 uczestniczyły w balu karnawałowym. Imprezę prowadził wodzirej, dzieci bawiły się przy dźwiękach ulubionej muzyki, a także brały udział w licznych zabawach i konkursach. Po zabawie, mali przebierańcy, udali się na poczęstunek przygotowany przez ich rodziców. Wszyscy świetnie się bawili :).

      Galeria zdjęć...

    • Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych
     • Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych

     • Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży długo oczekiwany czas zabaw i sportów na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one bezpiecznie i szczęśliwie, a wszyscy wypoczęci wrócili do szkoły, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas ferii. O tym przypomniał nam funkcjonariusz policji z Komisariatu Policji w Krościenku n.D, podczas piątkowego spotkania z naszymi uczniami. Apel był również okazją do rozdania nagród i wyróżnienia uczniów, którzy brali udział w konkursach i aktywnościach szkolnych.

      Życzymy wszystkim udanych ferii i zasłużonego odpoczynku :)

                                                                                                                                                                                  M. Kwiatek

      Galeria zdjęć...

       

    • Dzień Babci i Dziadka w klasie II
     • Dzień Babci i Dziadka w klasie II

     • W dniu 22 stycznia 2017 roku o godzinie 10:00  uczniowie klasy II z okazji święta "Dnia Babci i Dziadka " na małej sali gimnastycznej zorganizowali występy, w trakcie których zaprezentowali przedstawienie "Jasełkowe". Na wstępie uczniowie wraz z wychowawcą złożyli gościom życzenia, dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki m.in "Piosenka dla babci i dziadka". Dzieci wręczyły swoim bliskim własnoręcznie wykonane kwiaty oraz aniołki. Następnie uczniowie wraz z bliskimi udali się do klasy, gdzie został przygotowany poczęstunek przez mamusie :-). Wnuczęta spędziły ten czas w sali na kolanach swoich babć i dziadków. Wszyscy byli bardzo szczęśliwi.

      Galeria zdjęć...

    • Jeżdżę z głową
     • Jeżdżę z głową

     • Gmina Krościenko nad Dunajcem po raz szósty realizuje projekt współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego pod nazwą „Jeżdżę z głową”. W programie uczestniczy 72 uczniów z 4 szkół podstawowych z terenu Gminy Krościenko n.D.
      Projekt ma na celu przede wszystkim nabycie przez najmłodszych umiejętności i podstaw poprawnej techniki jazdy na nartach/snowboardzie, wzrost bezpieczeństwa młodych Małopolan poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z tras i stoków narciarskich oraz nabycia nawyku jazdy w kasku, jak i poprawę kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów małopolskich szkół podstawowych.
      Zajęcia nauki jazdy na nartach/snowboardzie odbywają się na wyciągu narciarskim „Stajkowa” w Krościenku nad Dunajcem w postaci 8 jednodniowych wyjazdów. Jeden kurs nauki trwa 20 godzin. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów, a dowóz na zajęcia odbywa się autobusem pod nadzorem dwóch opiekunów. Do przeprowadzenia zajęć wypożyczany jest sprzęt narciarski i snowboardowy wraz z kaskami.
      Na realizację projektu Gmina otrzymała 10.900,00 zł z Województwa Małopolskiego. Wkład własny Gminy wynosi 12.680,00, wpłaty rodziców dzieci biorących udział w projekcie wynoszą 7.200,00 zł Całkowity koszt projektu opiewa na kwotę 30.780,00 zł.

      Więcej...

    • REKRUTACJA
     • REKRUTACJA

     • TERMINY DOKONYWANIA CZYNNOŚCI W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM
      ORAZ POSTĘPOWANIU UZUPEŁNIAJĄCYM DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
      I PUNKTÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ KROŚCIENKO NAD UNAJCEM NA ROK SZKOLNY 2018/2019

       

      Data

      Etap rekrutacji/czynność rodzica

      od

      do

      Kontynuacja edukacji przedszkolnej

      22 lutego

       

       

      2 marca

       

      Złożenie potwierdzenia o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym w oddziale przedszkolnym/punkcie przedszkolnym

      Postępowanie rekrutacyjne do oddziałów/punktów przedszkolnych
      w szkołach podstawowych

      5 marca

       

       

      27 marca

       

      Złożenie w szkole pierwszego wyboru podpisanego wniosku o przyjęcie do oddziału/punktu przedszkolnego oraz dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów rekrutacyjnych.

      10 kwietnia

       

      Opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych
      i niezakwalifikowanych.

      10 kwietnia

       

      17 kwietnia

       

      Złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka
      w szkole, do której dziecko zostało zakwalifikowane.

      27 kwietnia

       

      Opublikowanie list dzieci przyjętych
      i nieprzyjętych

      Procedura odwoławcza

      od 27 kwietnia

      W terminie 7 dni od dnia opublikowania list dzieci przyjętych i nieprzyjętych rodzic może wystąpić
      do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia.

      W terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzic może wnieść do dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

      Postępowanie uzupełniające do oddziałów/punktów przedszkolnych
      w szkołach podstawowych

      13 czerwca

       

      19 czerwca

       

      Złożenie w szkole pierwszego wyboru podpisanego wniosku o przyjęcie oraz dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów rekrutacyjnych.

      25 czerwca

       

      Opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych
      i niezakwalifikowanych.

      25 czerwca

       

      2 lipca

       

      Złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka
      w szkole, do której dziecko zostało zakwalifikowane.

      3 lipca

       

      Opublikowanie list dzieci przyjętych
      i nieprzyjętych.

      od 3 lipca

      Procedura odwoławcza.

       

      Wnioski i oświadczenia dostępne na stronie: http://kroscienko-nad-dunajcem.pl/samorzad/oswiata/rekrutacja-do-szkol-podstawowych/

       

       

       

       

    • Zabawa karnawałowa w II klasie
     • Zabawa karnawałowa w II klasie

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      W klasie drugiej jak widać stroje karnawałowe były bardzo starannie przygotowane przez rodziców. Najczęściej dominowały postacie z bajek. Jednak najbardziej liczył się dobry humor.

                D. Hurkała

      Galeria zdjęć...

    • Zabawa karnawałowa dla klas IV-VII!
     • Zabawa karnawałowa dla klas IV-VII!

     • Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, mieli okazję miło spędzić czas na zabawie karnawałowej zorganizowanej przy udziale wodzireja Pana Zdzisława Salisa, który oprócz tańca zapewnił, tak uczniom, jak i nauczycielom, mnóstwo dobrej zabawy! Niektórzy uczniowie podtrzymali też tradycję zakładania strojów karnawałowych, które okazały się hitem tegorocznej imprezy! W czasie przerwy, rodzice zorganizowali dzieciom mały poczęstunek, po którym znów wszyscy wrócili na salę gimnastyczną, by bawić się i tańczyć aż do godziny 19.00!

      To był wspaniały i wesoły czas! Na pewno zapamiętamy go na długo!

       

      Galeria zdjęć..

       

    • Poczta walentynkowa w naszej szkole!
     • Poczta walentynkowa w naszej szkole!

     • Samorząd Uczniowski, jak każdego roku zorganizował pocztę walentynkową. Uczniowie naszej szkoły mogą wrzucać anonimowe walentynki dla swoich koleżanek i kolegów. W piątek 9 lutego zostaną one wręczone adresatom. 

      Życzymy wszystkim udanej zabawy walentynkowej, dużo radości, przyjaźni i miłości. heart

    • ŚWIETLICOWO - KARNAWAŁOWO
     • ŚWIETLICOWO - KARNAWAŁOWO

     • We wtorkowe popołudnie stali bywalcy świetlicy szkolnej mieli okazję wziąć udział w nietypowej zabawie karnawałowej. Jej wyjątkowość wynikała z faktu, że dzieciaki same wcielały się w rolę wodzirejów i fantastycznie prowadziły zabawy przy muzyce. Chętnych do stawienia czoła temu trudnemu zadaniu było wielu, ale każdy spisał się na medal! Atrybutami młodych wodzirejów były wystrzałowe, błyszczące kapelusze i oczywiście mikrofon. Okazało się, że mają oni głowy pełne pomysłów i wiedzą, jak profesjonalnie zorganizować dobrą zabawę, w której z ochotą brały udział przeróżne postacie z bajek i filmów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

      Galeria zdjęć...

                                                                                                                                                                                                        K. Musiał

    • FERIE NA WYCIĄGU STAJKOWA
     • FERIE NA WYCIĄGU STAJKOWA

     • Wyciąg „Stajkowa” w Krościenku, jak w latach poprzednich, proponuje zajęcia z instruktorem na stoku w okresie ferii.

      Zajęcia będą się odbywać od poniedziałku do piątku przez dwa tygodnie ferii w godz. 9-11.

      Koszt zajęć wynosi 20,00 zł za 2 godziny z instruktorem i własnym sprzętem, 30,00 zł za 2 godz. zajęć z instruktorem + wypożyczenie sprzętu.

       

    • „Śladami wielkich patriotów- twórcy niepodległej Polski”- wycieczka na Mogielice
     • „Śladami wielkich patriotów- twórcy niepodległej Polski”- wycieczka na Mogielice

     • W zimowy poniedziałek (05.02.2018) dzieci z koła turystycznego wraz z opiekunami wzięły udział w akcji Przewodnicy PTTK Dzieciom w ramach Małopolskich Obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika. Tegoroczna impreza organizowana jest pod wspólnym hasłem: „Śladami wielkich patriotów- twórcy niepodległej Polski”. Tym razem mieliśmy okazję udać się na najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego- Mogielice. Wycieczkę zaczęliśmy od przejazdu busem do Zalesia, tam pełni zapału ruszyliśmy z Przełęczy Słopnickiej na docelowy szczyt. Idąc szlakiem zielonym podziwialiśmy zaśnieżone krajobrazy, a także dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji przyrodniczo-historycznych związanych z tym miejscem. Po zdobyciu szczytu Mogielicy, drugim śniadaniu i łyku ciepłej herbaty, ruszyliśmy szlakiem do Szczawy. Po drodze Pani przewodnik E. Opyd przypomniała jak należy postępować i udzielać pomocy poszkodowanym w górach. Nasz przepis na udaną zimową górską wycieczkę to: szczypta pięknej przyrody, dużo pozytywnych emocji i ciągły kontakt z białym puchem 😊

      Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom, a także uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 2 za wspólną górską wyprawę. Czekamy na kolejne wycieczki 😊

                                                                                                                                                                                                  M. Kwiatek

      Galeria zdjęć...

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • spkroscienko@op.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
 • Galeria zdjęć

  • Inauguracja roku szkolnego 2020/2021
  • DZIEŃ KOBIET
  • IX edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego
  • DZIEŃ DINOZAURA
  • Zabawa Karnawałowa
  • Karnawałowe szaleństwa przedszkolaków
  • ŻYCZENIA WALENTYNKOWE
  • DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA
  • ŻYWA LEKCJA HISTORII
  • SUKCES SIATKAREK
  • Kolędowanie w  Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym
  • Zawodnicy Verva Warszawa znowu nie zawiedli. Piłka z podpisami największych gwiazd reprezentacji Polski, Francji i Belgii już czeka na licytację.