• DZIEŃ DINOZAURA

• 27 lutego w klasie 02 obchodzony był DZIEŃ DINOZAURA. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się jak wyglądało życie tych gadów. Wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny o tych prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. W tym dniu nie zabrakło wspólnych zabaw ruchowych i sportowych, powstały też ciekawe prace plastyczne z patyczków do uszu oraz odbitych dłoni dzieci. Zwieńczeniem tego dnia był dinozaur wykonany z takich przysmaków jak: kiwi, banan i papryka. Dzień dinozaura upłynął nam w przyjemniej i radosnej atmosferze, a nasz owocowo-warzywny dinozaur był bardzo pyszny!

• Hafcik

Laboratoria Przyszłości – wrzesień : „Róża Małego Księcia” - 4 godz.

Zajęcia realizowane podczas kółka  „Hafcik” w bibliotece szkolnej. Prowadząca- Krystyna Walosik

Podczas 4 zajęć powstały  małe dzieła sztuki przedstawiające  różę  z planety Małego Księcia- bohatera książkowego i lektury dla klasy 8. Wykorzystano kordonki i muliny i wykonano na perforowanych kartonikach pracę - techniką haftu krzyżykowego. Uczennice z klasy 8 haftowały używały metalowych igieł. Natomiast uczennice z klasy  haftowały przy pomocy igieł plastykowych Materiały potrzebne do haftu zakupiono z  programu Laboratoria Przyszłości.

Prace wystawiono w Galerii Młodego Artysty.