• DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

• SPECJALNA NIESPODZIANKA Z OKAZJI „DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA”

Dziecko, któremu codziennie czytamy czuje się ważne i kochane.

Z okazji „DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA” dobranocka z księgarni TRZY KROPKI, dedykowana sześciolatkom z oddziału 01 oraz wszystkim dzieciom z „naszej” szkoły.

Bardzo, bardzo dziękujemy Pani Uli, za wyjątkowe zaprezentowanie bajki !

Dziękujemy mamie Antosia za pomoc w organizacji niespodzianki.

• 50 Jubileuszowy Rajd Szlakami Partyzantów

• 50 Jubileuszowy Rajd Szlakami Partyzantów organizowany rokrocznie przez Oddział PTTK z Krościenka nad Dunajcem odbył się w tym roku 16 września. W tegorocznej imprezie wzięło udział około 500 uczniów wraz z opiekunami reprezentującymi szkoły podstawowe oraz licea z naszego regionu. Piechurzy ze SP w Krościenku n.D rozpoczęli wędrówkę o godz. 8.30 w Krośnicy dołączając do grupy młodzieży z tamtejszej szkoły. W rajdzie brało udział 16 uczniów z klas 5,7 i 8, którzy wędrowali na Lubań (1211 m n.p.m.), a następnie do Ochotnicy Dolnej pod baczną opieką Pani Agnieszki Warzechy i Pani Klaudii Nawalaniec. Mimo upalnej pogody, uczniowie okazali się niestrudzonymi wędrowcami na gorczańskich szlakach. Przy okazji mogli sobie przypomnieć o niechlubnych wydarzeniach, które miały miejsce na Podhalu w trakcie II wojny  światowej, a w szczególności w trakcie Krwawej Wigilii z 23 grudnia 1944 roku, gdy w wyniku pacyfikacji wsi Ochotnica Dolna przez Niemców, zginęło 56 jej mieszkańców, o czym opowiedział wójt gminy Ochotnica Dolna, pan Tadeusz Królczyk. Pan wójt podziękował także organizatorom oraz wyraził nadzieję, że pamięć o wydarzeniach z przeszłości nie zostanie zapomniana. Wydarzeniem wieńczącym część oficjalną było złożenie wieńcy oraz zapalenie zniczy pod pomnikiem ofiar pacyfikacji wsi oraz na cmentarzu w celu uczczenia pamięci zamordowanych mieszkańców Ochotnicy. Kolejnym elementem imprezy był przegląd piosenki partyzanckiej, w którym nasza koleżanka, Klara Pawłowska z kl. VII a zaśpiewała autorską piosenkę do melodii „Dziś idę walczyć mamo…”. Po nim uczestnicy udali się na wspólny posiłek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Ochotnicy i Tylmanowej oraz na odpoczynek, w czasie którego można było porozmawiać z potomkami partyzantów, nabyć ciekawą literaturę, zobaczyć repliki broni przywiezione przez Muzeum Armii Krajowej w Krakowie lub zagrać w grę. Po skończonej imprezie uczniowie wrócili do domu pełni wrażeń, choć nieco zmęczeni.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy, więc  nie mogło go zabraknąć w naszej szkole. Obchodzimy ten dzień tak uroczyście od 4 lat. W tym roku grono uczniów powiększyło się – świętowali ten dzień wszyscy uczniowie klas 0- III i dzieci przebywające na świetlicy pod kierunkiem pani Joanny Chrobak i Eweliny Chodniczak.

Każdy uczeń ma w sobie jakiś talent – trzeba poznać swoje mocne strony i świetnie wspólnie się bawić.  Wierzcie mi, że każdy ma jakieś SUPERMOCE.
            W tym dniu nie mogło zabraknąć rozmyślań o Vashti- głównej bohaterce książki „Kropka” Uczniowie szukali mocnych stron nie tylko w sobie , lecz też  u kolegów i koleżanek.
            Dzieciaki były ozdobione kropkami, pojawiły się biedronki, muchomory i inne postacie.  Na zajęciach powstały piękne prace plastyczne. Była też gra terenowa „Kropka”.
            Odbył się apel na boisku szkolnym i rozdane zostały nagrody i dyplomy na najciekawszy, najbardziej kreatywny strój kropki.
            To wspaniałe święto, niech trwa cały rok!

• Przypomnienie - spotkania z rodzicami

• Przypominamy, że dzisiaj 15 września (środa) o godzinie 17.00 odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami.

Pamiętajmy również na co dzień, że wchodząc na teren Szkoły wszystkich rodziców obowiązuje zasłanianie ust i nosa maseczką. Uniknijmy zdalnego nauczania!

• PRZYPOMNIENIE

• Przypominam osobom, które nie brały udziału w spotkaniu informacyjnym o szczepieniach, że deklaracje na szczepienia dzieci od 12 roku życia i ch rodzin można jeszcze składać w sekretariacie szkoły do poniedziałku 13 września.

J. Piotrowski

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

• 1.09.2021 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Uczniowie z  uśmiechem na twarzy i w galowych strojach stawili się w szkole, aby rozpocząć nowy rok szkolny. Wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom życzymy owocnego, pełnego wytrwałości i optymizmu nowego roku szkolnego.

1 września to też rocznica wybuchu II wojny światowej, w związku z tym uczniowie naszej szkoły złożyli symboliczną wiązankę kwiatów oraz zapalili znicz przy obelisku na Starym Cmentarzu.