• Spotkanie z rodzicami

          • Spotkanie z rodzicami odbędzie się 14 listopada (wtorek) o godz. 17.00. Rozpoczęcie w sali gimnastycznej. Rada Rodziców prosi o zebranie się trójek klasowych o godzinie 16.30 w sali świetlicy.

        • Wycieczka koła turystycznego na Trzy Korony
          • Wycieczka koła turystycznego na Trzy Korony

          • W sobotę (04.11.2017 roku) dzieci z koła turystycznego zdobyły najwyższy szczyt Pienin Właściwych – Trzy Korony. Kilkoro uczniów z klas starszych o 8.00 ruszyło z ul. Trzech Koron żółtym szlakiem. Po wejściu na teren Pienińskiego Parku Narodowego, pani przewodnik Elżbieta Opyd, przypomniała o zasadach panujących na terenach objętych ochroną. Idąc dalej, grupa dotarła na Polanę Wyrobek, weszła na szlak niebieski i kierowała się w kierunku Zamkowej Góry. Po jej zdobyciu, pani przewodnik opowiedziała historię z nią związaną. Na szczycie Trzech Koron wszyscy podziwiali piękne krajobrazy, dolinne tereny we mgle i ośnieżone szczyty Tatr. Po zejściu z platformy widokowej, dzieci ruszyły szlakiem niebieskim do Przełęczy Szopka. Tam odbyły się zawody w skakaniu do liści. Kierując się do punku wyjściowego, około godziny 13.00, cała grupa osiągnęła cel. Świeże powietrze, piękna pogoda, rozmowy, dzika przyroda– tak o to w miłej atmosferze spędziliśmy  sobotę.

                                                                 Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Zapraszamy na kolejne wycieczki.

                                                                                                                                                                                      M. Kwiatek

            Galeria zdjęć...

             

        • MALI, WIELCY PIEKARZE!
          • MALI, WIELCY PIEKARZE!

          •  

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

            23 października przedszkolaki - dzieci 3, 4 i 5 letnie, z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Krościenku, wybrały się na warsztaty wypieku chleba. Zajęcia były zorganizowane przez Zespół Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem podczas kampanii „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia”. Na początku warsztatów dzieciaki mogły oglądać i co najważniejsze dotykać! dawniej używanych sprzętów do pieczenia chleba: pieca, drewnianych mis, dzieży, łopat do wypieku oraz plecionych koszyczków do wyrastania chlebowego ciasta. Nieco później przedszkolaki poznały różne rodzaje mąki,  dowiedziały co to są drożdże, miały okazje, także zobaczyć zakwas chlebowy.

            Najlepsza zabawa zaczęła się kiedy, każdy z małych piekarzy zasiadł za stołem, na którym były stolnice, duże i małe wałki  do ciasta  ……i wtedy ……. zaczęło się, w mgnieniu oka z chlebowego ciasta powstały żółwiki, biedronki, motylki, ślimaki, a także wałeczki, kuleczki i własnego pomysłu stworki. Wszystkie „wyroby” powędrowały do pieczenia. Po chwili czekania na stołach pojawiły się  upieczone, rumiane i cudnie pachnące wypieki, które z wielkim apetytem szybciutko znikały ze stołów. Dodatkowego smaku bułeczkom dodawały pyszne dżemiki, miodzik, masełko oraz swojski smalczyk, a do picia herbatka.  PYCHA!!!

            Na koniec zajęć każdy z przedszkolaków otrzymał od Pana Dyrektora Leszka Wołka „DYPLOM MAŁEGO PIEKARZA”.

            Serdecznie dziękujemy za kreatywnie spędzony czas Pani Stanisławie Kwiatek, która przygotowała dla nas warsztaty oraz uczniom Zasadniczej Szkoły Zawodowej za pomoc przedszkolakom.

            Zdjęcia oraz artykuł z uczestnictwa przedszkolaków w warsztatach pojawił się w TYGODNIKU PODHALAŃSKIM z 26 października oraz w GAZECIE KRAKOWSKIEJ  z 27 października. Oglądanie zdjęć w gazetach dostarczyło przedszkolakom dumy i uśmiechu.

            A. Kołek

            Galeria zdjęć...

             

        • Pierwsza pomoc- spotkanie z ratownikami GOPR w ramach rządowego programu "Bezpieczna+"
          • Pierwsza pomoc- spotkanie z ratownikami GOPR w ramach rządowego programu "Bezpieczna+"

          • W ramach realizacji rządowego programu „Bezpieczna +” uczniowie klas starszych wzięli udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Zajęcia prowadzili wykwalifikowani ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Oprócz części teoretycznej uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Dziękujemy ratownikom GOPR za przeprowadzone szkolenia.

                                                                                                                                                                               J. Piotrowski

            Galeria zdjęć...

        • Wycieczka na Przehybę w ramach rządowego programu "Bezpieczna+"
          • Wycieczka na Przehybę w ramach rządowego programu "Bezpieczna+"

          • W dniach 18-19.10.2017 zorganizowane zostało kolejne działanie w ramach realizowanego przez naszą Szkołę rządowego programu Bezpieczna +. Grupa uczniów z klas V i VI wraz z paniami: M. Kwiatek i A. Malinowską oraz panią przewodnik E. Opyd odbyła górska wycieczkę. O godzinie 8.00 grupa ruszyła busem z pod budynku szkoły do Szczawnicy na Sewerynówkę. Stamtąd idąc szlakiem niebieskim kierowali się na Przehybę. Droga wiodła przez piękne jesienne lasy mieniące się feerią barw. Ponadto uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji z zakresu przyrody, geografii i turystyki (omówili budowę mchu, porostów, nauczyli się pakować plecak turystyczny). W końcowym etapie trasy tego dnia, odbyła się damsko-męska wojna na szyszki. Sędziowie orzekli zgodnie remis. Po dotarciu do schroniska PTTK na Przehybie, uczniów czekała masa atrakcji. Na początek podziwiając panoramę gór odpoczęli po trudach wyprawy. Następnie korzystając z map rozwiązywali w grupach zadania geograficzne, odnajdywali punkty w terenie, a także przeszli szybki kurs pierwszej pomocy. Po zakwaterowaniu w schronisku odbyło się wspólne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i wypełnione nieustającym śmiechem. Drugi dzień rozpoczął się od wspólnego śniadania. Przed wyjściem na szlak, dzieci przeszły szybkie przeszkolenie z zakresu wiązania obuwia górskiego. Trasa wiodła z Przehyby do Krościenka nad Dunajcem (szlak turystyczny będący częścią Głównego Szlaku Beskidzkiego). Idąc szlakiem czerwonym, kierując się na Przełęcz Przysłop podziwiali widoki Beskidu Sądeckiego. Znajduje się tam dość spora polana będąca dobrym punktem widokowym. Na polanie tuż pod przełęczą oraz na grzbiecie odchodzącym z przełęczy na zachód, znajduje się kilka gospodarstw. Dawniej należały one do miejscowości Obidza, obecnie do Szczawnicy. Dalej na uczniów czekało strome podejście na Dzwonkówkę. Pani przewodnik opowiedziała, że Dzwonkówka skrywa również mroczne dzieje. Idąc wzdłuż potoku Kozłeckiego, podziwiając jesienne widoki, uczniowie wraz z opiekunami dotarli do ul. Leśnej. Około godziny 15.00 zmęczeni ale dumni z siebie ukończyli wspólną dwudniową wyprawę. Podczas wycieczki uczniowie utrwalili w praktyce zasady bezpieczeństwa w górach.

             

                                                                                                                          

                                                                                                                                                                        M. Kwiatek

                                                                                                                                                                        A. Malinowska

            Galeria zdjęć...

        • Wycieczka rowerowa w ramach rządowego programu „Bezpieczna +”
          • Wycieczka rowerowa w ramach rządowego programu „Bezpieczna +”

          •  

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

            W dniu 17.10.2017, w ramach realizowanego przez nasza Szkołę programu Bezpieczna + , uczniowie klas V i VI wybrali się na wycieczkę rowerową. O godzinie 8.00 grupa dzieci wraz z paniami: Izabelą Bąk, Magdaleną Kwiatek, Justyną Tokarczyk-Tudaj i Agnieszką Warzechą, ruszyła z ul. Pienińskiej w Krościenku n.D w kierunku Szczawnicy. Dalej droga prowadziła traktem wiodącym przez Przełom Pieniński prawym brzegiem Dunajca, aż do Czerwonego Klasztoru na Słowacji. Podczas jazdy uczniowie podziwiali jesienne krajobrazy Pienin m.in.: owianą legendą skałę Kotuńkę, Białą Skałę, Grotę Zyblikiewicza, Przełom Leśnickiego Potoku, Sokolicę, Siedem Mnichów, Trzy Korony. Na miejscu, uczniowie Michał Pawłowski i Tomasz Opyd, opowiedzieli legendę o latającym mnichu Cyprianie.

            Głownym celem wycieczki było utrwalenie w praktyce przepisów ruchu drogowego obowiązujących rowerzystów. Dodatkowo uczniowie ubrani byli w odblaskowe kamizelki, zwiekszające ich bezpieczeństwo.

            W drodze powrotnej promienie słońca prześwitujące między skałami, tworzyły niesamowitą scenerię. Jesień to zdecydowanie najpiękniejsza pora roku w Pieninach.

             

            Galeria zdjęć...

                                                                                                                                                                     M. Kwiatek

          • UWAGA KONKURS w ramach rządowego programu "BEZPIECZNA+"

          •  

             

            Zapraszamy uczniów klas IV - VII do udziału w szkolnym konkursie na pracę w formie prezentacji multimedialnej, na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu i zachęcamy do zapoznania się z nim. Na prace czekamy do 10 listopada 2017r.

             

             

             

             

            REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU

            NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ

            „Wiem, jak zachować bezpieczeństwo na drodze”

                       W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU „BEZPIECZNA+”

             

            Przedmiotem konkursu jest przygotowanie prezentacji multimedialnej dotyczącej bezpieczeństwa użytkowników dróg – pieszych, rowerzystów oraz zmotoryzowanych.

             

            1. Organizatorami konkursu są nauczycielki – Izabela Bąk oraz Katarzyna Musiał.

             

            1. Konkurs rozpoczyna się 9 października 2017 r. i trwać będzie do 10 listopada 2017 r.

             

            1. Temat konkursu brzmi: „Wiem, jak zachować bezpieczeństwo na drodze.”

             

            4. Cele konkursu:

            • Pogłębienie wiedzy uczniów na temat zasad bezpiecznego użytkowania dróg przez pieszych, rowerzystów oraz zmotoryzowanych.
            • Pogłębienie wiedzy na temat konsekwencji niewłaściwych zachowań na drodze.
            • Poszerzenie wiedzy uczniów na temat przepisów ruchu drogowego.
            • Doskonalenie u uczniów umiejętności z zakresu technologii komputerowej (tworzenie prezentacji multimedialnej).
            • Rozbudzanie potrzeby świadomego i odpowiedzialnego korzystania z dróg. 

             

            1. Uczestnicy konkursu:

            W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie klas IV – VII Szkoły Podstawowej nr 1 w Krościenku n.D.

             

            1. Warunki uczestnictwa w konkursie
            • Prace konkursowe należy złożyć u p. Katarzyny Musiał lub p. Izabeli Bąk do dnia 10. 11. 2017r.,
            • Kryteria:

            - praca konkursowa powinna zostać wykonana w formie prezentacji multimedialnej w programie Power Point (pakiet programu Microsoft Office),

            - ilość slajdów w prezentacji nie powinna być mniejsza, niż 10 i większa niż 15 (włączając slajd pierwszy – tytułowy i ostatni – zawierający bibliografię),

            • jako nazwę plików należy wpisać swoje nazwisko i imię,
            • prezentacja powinna zawierać treści zgodne z założonym tematem,
            • treść pracy powinna być zilustrowana odpowiednimi zdjęciami, rysunkami lub wykresami – najlepiej własnego autorstwa,
            • praca powinna zostać wykonana przez jednego ucznia, zawierać tytuł, imię i nazwisko autora oraz klasę, do której uczęszcza – na slajdzie tytułowym.
            • Na końcu prezentacji powinna zostać umieszczona bibliografia (spis materiałów wykorzystanych przy tworzeniu prezentacji).
            • Każdy z uczestników może przekazać tylko jedną pracę.

             

            1. Wyniki konkursu i nagrody

             

            • Jury powołane przez organizatorów, spośród przekazanych prac wyłoni laureatów konkursu.
            • W ocenie pracy uwzględnione zostaną następujące kryteria:
            • zgodność treści z tematem,
            • poprawność merytoryczna,
            • sposób wykonania, estetyka,
            • oryginalność ujęcia tematu,
            • poprawność językowa,
            • samodzielność wykonania,
            • wkład pracy

             

            • Zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni nagrodami rzeczowymi. Wszyscy uczestnicy otrzymają ponadto cząstkową ocenę celującą z przedmiotów: informatycznych i technicznych.
            • Decyzja komisji oceniającej jest nieodwołalna.
            • Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane wszystkim uczniom Szkoły.
            • Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród nastąpi w grudniu 2017r. (dokładna data zostanie ogłoszona w późniejszym terminie).
            • Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do opublikowania prac oraz wyników konkursu na stronie internetowej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krościenku n.D - www.spkroscienko.edupage.org oraz na profilu facebookowym Szkoły oraz do ich wykorzystania na lekcjach.

             

            Przystępujący do konkursu uczestnik akceptuje postanowienia powyższego regulaminu.

            Wszelkich odpowiedzi na pytania udzielają organizatorki.

             

        • Wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego rozstrzygnięte!
          • Wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego rozstrzygnięte!

          • W dniu 27 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wśród kandydatów znaleźli się trzej uczniowie klas VI-VII: Julia Salamon kl. VI a, Tomasz Dyda kl. VI b oraz Agnieszka Potaśnik kl. VII. W wyborach wzięło udział 196 uczniów naszej szkoły od kl. I do VII.

            Komisja skrutacyjna w składzie Paulina Waksmundzka i Angelika Zabrzeska z kl. VI a, po przeliczeniu głosów ogłosiła wyniki wyborów.

            PRZEWODNICZĄCY SAMORZĄDU: Tomasz Dyda kl. VI b- 118 głosów

            ZASTĘPCA SAMORZĄDU: Agnieszka Potaśnik kl. VII- 48 głosów

            SKARBNIK: Julia Salamon kl. VI a- 29 głosów

            SEKRETARZ: Karolina Kwiatek kl. VII

            CZŁONEK RADY: Klaudia Komorek kl. VII

            1 głos- nieważny

             

            Gratulujemy Tomkowi objęcia funkcji przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego i życzymy satysfakcjonującej i owocnej pracy!

             

            Galeria zdjęć...

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
      • (018)2623070
      • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych