• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• 6 października 2015 r. Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Celem ogólnym Programu jest: Wzmocnienie aktywności czytelniczej społeczeństwa oraz rozwój bibliotek w Polsce.

Program przewiduje podjęcie działań w ramach trzech priorytetów:

Priorytet 1. Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

Priorytet 2. Infrastruktura bibliotek 2016-2020.

Priorytet 3. Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Nasza szkoła, po złożeniu wniosku, została zakwalifikowana do programu. Realizując priorytet trzeci na półkach naszej biblioteki, systematycznie pojawiają nowości. Dzięki aktywowi czytelniczemu, oprawianie ponad 900 książek przebiega sprawnie. Oto niektóre z nich:

SPRAWOZDANIE -----> nprc-sprawozdanie-styczen-2017.docx