W tym tygodniu klasa II b weźmie udział w zajęciach z robotyki w ramach akcji CodeWeek.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się”     w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie i zgłosić je tutaj: events.codeweek.eu. Relację z tych zajęć przedstawimy już niedługo.

• WYCIECZKA KLASY I

• Wycieczka klasy I

W dniu 1 października klasa Ia uczestniczyła w ognisku integracyjnym na stacji Stajkowa. Oprócz przepysznych kiełbasek, które przygotowały mamy, dzieci bawiły się w pięknej Jesiennej scenerii. Odbywały się różne gry i zabawy, które maiły na celu zintegrować uczniów. Była bardzo miła i życzliwa atmosfera.

• OGNISKO GRUPY 4,5 – LATKÓW

27 września, grupa 4, 5 – latków wybrała się na ognisko. Uczestnikom imprezy dopisała piękna jesienna pogoda i doskonałe humory. Dzieciaki świetnie bawiły się na świeżym powietrzu: biegały, śpiewały piosenki, piekły kiełbaski, które później pysznie smakowały.

Ognisko uważamy za bardzo udane!!!

Dziękujemy mamie Kai i Wiktora za pomoc i opiekę.

Dziękujemy, również Panu Piotrowi  Zaziąbło i jego pracownikom, za organizację „naszej grupowej imprezy”.

A. Kołek

• TURNIEJ SZACHOWY - MEMORIAŁ ZDZISŁAWA SOLIWODY

• Na turnieju szachowym - Memoriale Zdzisława Soliwody, który odbył się 24.09.2019 roku, gościliśmy 70 zawodników. Wśród nich znaleźli się szachiści reprezentujący naszą szkołę: Antoni Smoleń, Agnieszka Król, Piotr Majchrzak i Jagoda Staszewska. Walczyli oni w siedmiu rundach. Agnieszka i Jagoda  zdobyły kolejno: srebrny i brązowy medal w swojej kategorii. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Organizatorami turnieju byli: PCK w Nowym Targu oraz Szkoła Podstawowa nr.1 im. Adama Mickiewicza w Krościenku n. Dunajcem.

• WYCIECZKA KLAS TRZECICH

• Dnia 26 września uczniowie klas trzecich wraz ze swoimi wychowawczyniami pojechali do Rabki - Zdroju. Było wiele obaw o pogodę, która w ostatnich dniach nie rozpieszczała słońcem
            i wysoką temperaturą. Jednak widać mamy chody w górze, bo nasze modlitwy zostały wysłuchane- pogoda była świetna.

Pierwszym przystankiem naszej wyprawy było „Muzeum Zbójników i Górali,” gdzie braliśmy udział w grze terenowej. Dzieci zostały podzielone na 4 zespoły, którym przewodził „harnaś.” Wszyscy harnasie złożyli przysięgę zbójnicką. Każda grupa musiała wykonać 9 zadań posługując się instrukcją i mapą. Jednym z zadań było ozdobienie pamiątki drewnianej i wykonanie czapki dla pomocnika harnasia. Pozostałe działania opierały się na zanotowaniu ciekawostek z życia górali, odgadnięciu zagadek i podjęciu prób sprawnościowych. Uczniowie odkrywali poszczególne izby muzeum  i opisywali starodawne sprzęty przydatne ludziom w życiu codziennym. Dowiedzieli się wiele ciekawych informacji o regionie Podhala. Na końcu z „wyczarowanych” kawałków materiału  wszyscy ułożyli wspólną mapę skarbu, a harnasie pobiegli, aby go odnaleźć. Szybko ujrzeliśmy worki, a w nich pamiątkowe ołówki oraz breloczki dla każdego uczestnika. W realizacji zadań towarzyszyły nam koty, biegające swobodnie po terenie muzeum. Doznały aż za dużo pieszczot od naszych dzieciaków, więc pewnie dlatego z czasem chowały się w  bezpieczne zakamarki.

Kolejnym punktem, na który dzieci czekały był pobyt w parku rozrywki „Rabkoland.”
            Z muzeum udaliśmy się tam pieszo i już po chwili przekroczyliśmy bramę do krainy zabawy. Wpierw zjedliśmy obiad, a potem rozdzieliliśmy się na grupy i przez 3 godziny szaleliśmy na różnych karuzelach, kolejkach oraz placach zabaw. Wszyscy świetnie się bawili. Wieczorem w dobrych humorach z pięknymi pamiątkami wróciliśmy szczęśliwie do domu. Oczywiście podczas wycieczki wychowawców wspierały – jak zwykle – niezastąpione mamy. Serdecznie im dziękujemy.

J. Chrobak, I. Rysz

• WYCIECZKA NA GORC KLAS 5

• Sprawozdanie ze szkolnej wycieczki na Gorc

Dnia 24 września 2019 roku odbyła się wycieczka na Gorc uczniów klasy Va i Vb ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krościenku nad Dunajcem.

O 8 .00 rano wyjechaliśmy spod szkoły busami do Ochotnicy Młynne. Stamtąd ruszyliśmy na szczyt i po 1,5 godzinnym marszu dotarliśmy do celu. Po drodze mieliśmy okazję zobaczyć dwie salamandry plamiste i dwie żmije zygzakowate. Na szczycie zdobyliśmy wieżę widokową, z której podziwialiśmy piękne widoki. Czuliśmy się jak w niebie, gdyż byliśmy tak wysoko, że chmury mieliśmy u stóp. Po dłuższym odpoczynku zeszliśmy zielonym szlakiem do Ochotnicy Dolnej i busami wróciliśmy do Krościenka.

Wycieczka była świetnie zorganizowana. Humory wszystkim dopisywały. Pogoda była piękna, jak na zamówienie. Każdy wrócił do domu szczęśliwy. Mamy nadzieję, że nie będzie to nasza ostatnia wycieczka. Już obmyślamy plan kolejnej!

Grupę poprowadziła i zapewniła lekcję rozpoznawania roślin - nasza niezastąpiona Pani Elżbieta Opyd – bardzo dziękujemy!

Aleksandra, uczennica klasy V a