• WIGILIA

     • W ubiegły piątek, tj. 18-ego grudnia, Zerówkowicze Pani Elżbiety Burek obchodziły klasową Wigilię. Aby każdy poczuł swój wkład w przygotowaniu uroczystości , dzień wcześniej Maluszki dzielnie i niezwykle precyzyjnie ozdabiały pierniki, które zamiast trafić wprost do brzuszków pojawiły się dopiero kolejnego dnia na wigilijnym stole. Z uwagi na fakt, że tradycyjne potrawy mają specyficzne smaki i nie jest łatwo trafić w gusta Maluszków, postawiliśmy na pierniczki, bo do degustacji słodkich przysmaków nikogo nie trzeba było namawiać:) Wszystkie Dzieci podzieliły się opłatkiem, wysłuchały Słowa Bożego, złożyły sobie życzenia, odśpiewały wiele kolęd i zasiadły do stołu, na którym oprócz pyszności nie zabrakło sianka z Betlejem i blasku świec. Tak wyglądała nasza skromna Wigilia, a już po powrocie do szkół w Nowym Roku, Dzieciaczki obiecały, że opowiedzą  jak wyglądały Święta u każdego w domu! Oby dla wszystkich były one pełne radości, ciepła i miłości płynącej od najbliższych oraz Błogosławione. Tego w imieniu naszej zerówki i Pani Eli, życzymy Wam wszystkim! Niech wraz z narodzinami Pana Jezusa, w Waszych sercach zrodzi się nadzieja na lepsze jutro, tak szczególnie potrzebna nam wszystkim w obecnych trudnych dla nas czasach :)

    • Konkurs na stroik bożonarodzeniowy- wyniki
     • Konkurs na stroik bożonarodzeniowy- wyniki

     • W konkursie wzięło udział 55 osób. Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III oraz IV-VIII. Przy ocenie stroików bożonarodzeniowych komisja zastosowała następujące kryteria:  oryginalność kompozycji, pomysłowość, estetyka wykonania.

      Stroiki są do kupienia w budynku szkoły - cały dochód zostanie przekazany na cele charytatywne.

      Zachęcamy wszyskich do zakupu.

       

      WYNIKI

      KLASY I-III

      1 miejsce - Adrian Kacwin z klasy III a

      2 miejsce - Jan Przychodzki z klasy II a

      3 miejsce - Miłosz Majkrzak  z klasy II a

      Wyróżnienia: Tomasz Udziela i Krzysztof Dusik z klasy III b

      KLASY IV-VIII

      1 miejsce - Maksymilian Majkrzak z klasy IV

      2 miejsce - Arkadiusz Kacwin z klasy VI a

      3 miejsce - Patryk Walkowski z klasy V

      Wyróżnienia: Wiktoria Chrobak z klasy VI b, Michał Chucher z klasy IV, Kasprzak Oliwia i Damian Węglarz z klasy V.

       

      Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Wszystkie prace były piękne i starannie wykonane. Wybór tych najpiękniejszych był bardzo trudny. Zwycięzców poinformuje indywidualne o odbiorze nagród.

      M. Gonciarz,

      M. Kwiatek

       

       

     •  „Portret Świętego Mikołaja”

     • Konkurs już za nami…..

      Serdecznie dziękujemy i gratulujemy  wszystkim dzieciom za  prace plastyczne w naszym konkursie                 

                                                                         „ Portret Świętego Mikołaja”

      Z uwagi na ich różnorodność artystyczną komisja konkursowa, która ją oceniała, nie miała łatwego zadania. W Waszych pracach widać zaangażowanie i wysiłek włożony w ich wykonanie.

      Wyróżnienie otrzymali:

      w klasach 0-I

      1.       Hryc Emilka,

      2.       Kołek Miłosz,

      3.       Ziemianek Przemek,

       

      w klasach II-III

      1.       Kołek Agnieszka

      2.       Tworek Ania

      3.       Urbańska Natalka

       

      Wszystkich Wyróżnionych zapraszamy po odbiór dyplomów i nagród do sekretariatu szkoły do dnia 22.12.2020

       

       

                                                                                                                             Danuta Cedzidło

       

       

                                                                                                                                       Anna Ligas

     • Spotkanie z Trevorem Walshem

     • Spotkanie z Trevorem Walshem- rodowitym Irlandczykiem współpracującym z Fundacją Kultury Irlandzkiej w Poznaniu. 

       

      Zarówno w okresie świątecznym, jak i przedświątecznym ludzie robią sobie różne niespodzianki. Tym razem niespodzianką dla uczniów kl. VI b było przedświąteczne spotkanie z Panem Trevorem Walshem. Pan Walsh jest rodowitym Irlandczykiem, który dzięki wieloletniej już współpracy naszej szkoły z Fundacją Kultury Irlandzkiej mógł przeprowadzić lekcję w języku angielskim dla uczniów naszej szkoły.

      Lekcja była wspaniałą okazją do posłuchania rodzimego użytkownika języka angielskiego oraz do konwersacji. W związku z brakiem możliwości przeprowadzenia zajęć stacjonarnych, lekcja odbyła się online na Classroom. Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach, odpowiadali na pytania i sami chętnie angażowali się w prowadzenie lekcji.

      Lekcja z Trevorem Walshem, była już kolejną lekcją z cyklu zajęć dotyczących kultury, historii i tradycji irlandzkich. Poprzednie zajęcia prowadziła Pani Justyna Mazurek Schramm, prezes Fundacji Kultury Irlandzkiej z siedzibą w Poznaniu.

      Zajęcia zostały zorganizowane przez Panią Agnieszkę Warzechę.

      Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim bajecznych, rodzinnych i radosnych świąt i wielu okazji do wykorzystania języka angielskiego w praktyce. 😊

      Merry Christmas!

     • WOLONTARIAT

     • We wtorek (8 grudnia) w godzinach 14.45 – 16.30 szkolni wolontariusze wraz z opiekunami spotkali się, aby podjąć kolejny wysiłek społeczny. Wykonywali piękne kartki bożonarodzeniowe, które zostaną wysłane z okazji święta szkoły do instytucji, firm i osób prywatnych współpracujących z naszym środowiskiem szkolnym.

      Część kartek zostanie także przeznaczona na sprzedaż w ramach akcji charytatywnej organizowanej na terenie szkoły.

      Wolontariusze przygotowują się również do występów, które posłużą do zmontowania filmiku na cześć patrona szkoły – Adama Mickiewicza. Nie zabraknie też życzeń bożonarodzeniowych oraz kolęd i pastorałek. Wszystko dzięki talentom: muzycznym, wokalnym i recytatorskim wolontariuszy. Nie możemy się już doczekać zmontowanego materiału.

      Bardzo dziękujemy niezawodnej Pani Ewie za wielką pomoc i zaangażowanie oraz wizję artystyczną zarówno przy wykonywaniu kartek, jak i tworzeniu „wersji filmowej” wspólnych poczynań twórczych.

      Opiekunowie SKW – Joanna Chrobak, Katarzyna Musiał

    • Dzień Praw Człowieka
     • Dzień Praw Człowieka

     • Dzień Praw Człowieka to święto obchodzone corocznie 10 grudnia, a ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w rocznicę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w 1948 roku. Dzień ten poświęcony jest obrońcom praw człowieka walczącym o poszanowanie praw człowieka. Z tej okazji uczniowie ósmej klasy przygotowali krótki filmik oraz prezentacje.

      M. Kwiatek

      ŁAMANIE_PRAW_CZLOWIEKA.pdf

      org._miedzynarodowe.pdf

    • „W POSZUKIWANIU PREZENTÓW OD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”
     • „W POSZUKIWANIU PREZENTÓW OD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”

     • 7 grudnia, 5-latki z oddziału przedszkolnego otrzymały list od św. Mikołaja, w którym zawarte były zadania i wskazówki  pomocne w odszukaniu  ukrytych prezentów. Udało się także zobaczyć samego Świętego i pomachać mu przez okno. Mikołaj przysyłał także wiadomości SMS z cennymi wskazówkami potrzebnymi do poszukiwań.  Przedszkolaki z uwagą słuchały podpowiedzi, jak mogą odszukać podarunki. W swoich poszukiwaniach trafiły do szkolnej biblioteki i stołówki, gdzie czekały mini niespodzianki. Cała akcja poszukiwawcza zakończyła się…..……sukcesem. Prezenty zostały odnalezione !!!  A radość dzieci była ogromna!

      Mikołaj nagrał także specjalne video dla  5-latków.

      Agnieszka Kołek

    • Model wulkanu
     • Model wulkanu

     • Uczniowie klasy IV, w ramach zajęć kształtujących kreatywność, wykonali modele przestrzenne wulkanów.  Zapraszamy do oglądania efektów ich pracy.

      M. Kwiatek

    • Mikołajki w Punkcie Przedszkolnym
     • Mikołajki w Punkcie Przedszkolnym

     • 7 grudnia 2020 w Punkcie Przedszkolnym odbyło się nietypowe spotkanie ze Świętym Mikołajem. Już rano, gdy przyszliśmy do przedszkola, okazało się, że Mikołaj i w tym roku nie zawiódł i w nocy zostawił prezenty pod choinką. Filmową relację z tego nocnego podrzucania podarków przekazał dzieciom, a później zachowując reżim sanitarny pojawił się za oknami przedszkola, aby zamienić z nami kilka słów i dać parę cennych rad. Radość i zdziwienie dzieci nie miały końca. Dziękujemy Mikołajowi i Wszystkim, którzy pomogli  w przygotowaniu tego wydarzenia i mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy.

      J. Komorek, K. Kurzeja

    • Dzień Górnika
     • Dzień Górnika

     • 4 grudnia w święto Świętej Barbary z Nikodemii w Polsce obchodzony jest Dzień Górnika czyli Barbórka. W Punkcie Przedszkolnym dzieci uczestniczyły w zajęciach związanych z pracą Górnika. Przedszkolaki dowiedziały się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią. Poznały wiele ciekawostek związanych z tematem oraz dowiedziały się dlaczego święto górników to Barbórka. Zapoznały się z takimi pojęciami jak czako, sztygar, kilof czy perlik. Miały również okazję zobaczyć na żywo galowy strój Górnika, który wzbudził najwięcej entuzjazmu. Z okazji Barbórki nasz Górnik odwiedził również dzieci w oddziałach przedszkolnych oraz pracowników szkoły częstując pysznymi śląskimi "kopalniokami".  Mamy nadzieję, że dzieci zrozumiały jak ważna i trudna jest praca górnika w kopalni.

      Wszystkim Górnikom w dniu ich Święta składamy życzenia:

      Tylu wyjazdów, co zjazdów, nieustającej opieki Świętej Barbary  oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności. 

      K.Kurzeja, J. Komorek

    • UWAGA! Konkurs!
     • UWAGA! Konkurs!

     • Z okazji  Święta Szkoły ogłaszamy konkurs wiedzy z życia i twórczości naszego patrona : „Co wiesz o Adamie Mickiewiczu?”

      W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie klas VI, VII i VIII. Konkurs odbędzie się online we czwartek na 3 i 4 lekcji. Uczestnicy zostaną zwolnieni z udziału w lekcjach. Link do formularza z pytaniami ukaże się we czwartek 10 grudnia o godzinie 9 45 na classroomie biblioteki szkolnej. Wypełniony formularz należy odesłać natychmiast po wypełnieniu, gdyż zwycięzcami zostaną pierwsze trzy osoby, które uzyskają największą ilość punktów.

      Organizatorki konkursu: Agnieszka Stopka i Krystyna  Walosik

       

     • WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

     • W piątek, 4 grudnia, grupa niezwykle grzecznych "Zerówkowiczów", wychowanków Pani Eli Burek, doczekała się wizyty św. Mikołaja w szkole. Co prawda z uwagi na epidemię nie miał on możliwości bezpośredniej rozmowy z każdym z uczniów (część dzieci żałowała, pozostałe przyjęły to z ulgą:)), ale pojawił się na ekranie monitoru i wysłuchał zapewnień dzieci o niewinności oraz deklaracji o byciu grzecznym na przyszłość:) gdy rozmowa dobiegła końca... okazało się, że prezenty czekały  już dawno ukryte w sali i żeby je dostać musieli się troszkę natrudzić w poszukiwaniach! ale chyba było warto.... :)

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
    • szkola@sp1kroscienko.pl
    • (018)2623070
    • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
  • Galeria zdjęć

    brak danych