• JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ

     • W dniu 27 stycznia grupa 66 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Krościenko nad Dunajcem rozpoczęła naukę jazdy na nartach i snowboardzie  na stoku narciarskim „Stajkowa” w Krościenku nad Dunajcem. Uczniowie na zajęcia dowożeni są autobusem, pod opieką opiekunów grup. Zajęcia potrwają do 5 lutego (8 wyjazdów po 150 minut), o ile pozwolą na to warunki pogodowe. Naukę dla 6 grup zajęciowych, po 20 godzin dla każdej grupy, prowadzą instruktorzy nauki jazdy na nartach oraz snowboardzie.

      Program nauki jazdy na nartach/snowboardzie pn. „Jeżdżę z głową” dla uczniów z 4 szkół podstawowych realizowany jest przez Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół Gminy Krościenko nad Dunajcem przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w wysokości 10.900,00 zł.

       http://kroscienko-nad-dunajcem.pl/2020/01/29/jezdze-z-glowa-3/#podstrona

     • AKCJA RAZEM NA ŚWIĘTA

     • Szanowni Państwo,

      w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Razem na Święta”. Inicjatywa miała na celu zachęcenie uczniów do działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących w okresie przedświątecznym.

      W tej edycji (grudzień 2019 roku) do naszej akcji przyłączyło się ponad 1 mln 100 tys. uczniów i prawie 117,5 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy od Państwa ponad 10 tys. zgłoszeń!

      W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom za udział w akcji.

      Dziękujemy za dzielenie się dobrem i wspieranie innych!

       

      Z poważaniem

      Anna Ostrowska 

      Rzecznik Prasowy MEN

     • Kolędowanie w  Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym

     • Kolędowanie w  Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym

      We środę 15 stycznia udaliśmy się z wizytą do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Krościenku nad Dunajcem. Uczniowie klasy IIIB w pięknych strojach zaprezentowali krótką inscenizację o narodzinach Jezusa, a uczennica klasy siódmej – Agnieszka – profesjonalnie zagrała kolędę pt. „Przybieżeli do Betlejem” na instrumencie dętym jakim jest „eufonium.” Potem wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy kilka kolęd. Zostawiliśmy też podopiecznym ośrodka małe upominki i słodkości, a także przekazaliśmy noworoczne życzenia od całej społeczności szkolnej.

      Pani Jolanta – wicedyrektor Ośrodka – serdecznie podziękowała nam za pamięć
      i uroczy występ. Zaprosiła nas też na kolejne wspólne świętowanie. Zrobiliśmy sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie i obdarowani pysznymi cukierkami wróciliśmy do szkoły.

      „Jak słońce topi lód, tak dobroć usuwa nieporozumienia, nieufność i wrogość.”

                                                      Albert Schweitzer

       

                  Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wywołać uśmiechy na twarzach odwiedzonych dzieci i dorosłych. Dziękujemy rodzicom, którzy pomogli nam w przygotowaniu dzieci do występu. Dzięki temu sami otrzymaliśmy wspaniałe dary: wzajemnej dobroci, radości, integracji, prezentowania swoich talentów. Są to prezenty o wiele cenniejsze niż dobra materialne.

      J.Chrobak, M. Gębala

     • SUKCES SIATKAREK

     • Po pięknej, emocjonującej walce, nasze siatkarki wygrały Igrzyska Młodzieży Ośrodka Pieniny. Turniej, w którym brało udział 5 drużyn, odbył się na hali sportowej w Łapszach Niżnych. Dziewczyny wykazały się sporymi umiejętnościami i charakterem do walki. Kapitan drużyny - Karolina Liszka została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju. To już drugi turniej wygrany przez uczennice naszej szkoły. Wielkie brawa dla całej drużyny w składzie: Karolina Liszka, Wiktoria Walkosz, Kamila Kacwin, Aleksandra Plewa, Agnieszka Król, Julia Klos, Alicja Dula i Emilia Mirek.

     • WYWIADÓWKA

     • Informujemy, że w dniu 23 stycznia 2020 r. (czwartek) o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami (wywiadówka).

      Wywiadówka rozpocznie się zebraniem ogólnym, następnie odbędą się spotkania z wychowawcami poszczególnych klas, gdzie zostaną podane informacje dotyczące ocen z przedmiotów i zachowania za I półrocze roku szkolnego 2019/2020.

      Zapraszamy!

     • Wigilia klasowa w kl. VII

     • Wigilia klasowa w kl. VII

       

      Wieczerza wigilijna jest niewątpliwie czasem, kiedy ludzie sobie bliscy zasiadają do wspólnego spożywania posiłku, będącego symbolem braterstwa i miłości między nimi. Taka tez idea towarzyszyła nam w czasie wigilii klasowej, którą w przepiękny sposób wraz z uczniami przygotowali ich rodzice.

      Spotkanie rozpoczęliśmy od słów modlitwy przygotowanej i przeczytanej przez Zuzię Biel oraz fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa zacytowanego przez Piotra Majkrzaka.

      Następnie dzieląc się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia bożonarodzeniowo-noworoczne.

      Po części oficjalnej spożyliśmy wspólny posiłek w towarzystwie Pana Dyrektora i Pani Anny Bieryt, po czym zaczęliśmy kolędowanie z radością obwieszczając sobie nawzajem radosna nowinę o narodzeniu Pana Jezusa.  

       

      Agnieszka Warzecha

     • III BAL KARNAWAŁOWY

     • III BAL KARNAWAŁOWY

      Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krościenku nad Dunajcem zaprasza na III BAL KARNAWAŁOWY. Zagra zespół "Śpasy". Szczegóły znajdą Państwo na zamieszczonym plakacie. Serdecznie zapraszamy.

     • KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK 

     • Szkoła Podstawowa Nr. 1 im. Adama Mickiewicza w Krościenku nad Dunajcem

      zaprasza na

      KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK 

                     w wykonaniu uczniów klas 0 - VIII

               który odbędzie się 10 stycznia 2020 roku

                               o godzinie 18.00

           w sali gimnastycznej szkoły przy ul. Pienińskiej 2

     • II WIECZÓR KOLĘD

     • 10 stycznia o godz. 1800 po raz drugi w naszej szkole miał miejsce niezapomniany, pełen ciepła uroczysty koncert kolęd i pastorałek. Uroczystość przygotowana została dla społeczności lokalnej, a zwłaszcza dla rodziców i uczniów. W wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej, w skupieniu, w świątecznej scenerii autorstwa pani Ewy Majerczak z nastrojowym światłem i płonącymi lampionami uczniowie naszej szkoły wykonali najbardziej znane kolędy i pastorałki. Każda z nich poprzedzona była słowem, które wprowadzało w tematykę utworu oraz przedstawiało krótką historię jego powstania. Scenariusz uroczystości przygotowała p. Małgorzata Gonciarz. Pomimo półmroku, w blasku świec błysnęła wśród widzów niejedna łza wzruszenia. Dźwięczne, mocne głosy brzmiały z zadumą, ale też i z radością w melodyjnych kolędach. Mogliśmy też usłyszeć wersję instrumentalną kolęd wykonane na skrzypcach, puzonie i trąbce przez uczniów naszej szkoły. Wszyscy wykonawcy włożyli w występ wiele serca, a najbardziej cieszy postawa najmłodszych artystów, którzy znakomicie poradzili sobie z tremą i pięknie zaśpiewali niełatwe utwory. Na zakończenie wystąpił zespół regionalny "Małe Pieniny".

      Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z tego wieczoru.

      Dziękujemy panu Piotrowi Tokarczykowi za obsługę techniczną.

      Serdeczne podziękowania kierujemy również dla pana fotografa Pawła Dłubacza za piękne i profesjonalne zdjęcia.

     • „A Słowo ciałem się stało i mieszkało między nami.”

     • „A Słowo ciałem się stało

      I mieszkało między nami.”

       

      Dnia 19 grudnia uczniowie klasy IIIB wraz z wychowawczynią obchodzili wigilię klasową. Choć zdziesiątkowani przez epidemię wirusów dzielnie przybyli, aby odczytać fragment Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa, złożyć sobie wzajemne życzenia, połamać się opłatkiem, zasiąść przy stole i spożyć barszcz oraz … pierniki.
                Zaśpiewaliśmy też kolędy, a potem wyruszyliśmy do innych klas, podzielić się wesołą nowiną z wszystkimi, których udało nam się spotkać. Uczniowie – niestety nie w całości – przedstawili przygotowane jasełka i rozdawali nauczycielom wykonane przez siebie kartki bożonarodzeniowe. Wyraźnie dało się poczuć atmosferę nadchodzących świąt. Szkoda jednak, że połowa uczniów rozchorowała się w tym wyjątkowym czasie.
                Dziękuję rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów dzieci oraz za możliwość zorganizowania klasowego poczęstunku (wszystkie ciasteczka, owoce i pierniki były pyszne!), a szczególnie Pani Bogusi i Pani Kasi za przygotowanie ciepłego barszczu.

      Joanna Chrobak

     • Warsztaty bożonarodzeniowe w Instytucie Języków Obcych w Nowym Sączu.

     • Warsztaty bożonarodzeniowe w Instytucie Języków Obcych w Nowym Sączu.

      Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie z koła zainteresowań języka angielskiego wybrali się do Instytutu Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, aby wziąć udział w warsztatach poświęconych tematyce obchodów Świąt Bożego Narodzenia w Anglii i Stanach Zjednoczonych. Zajęcia zostały przygotowane przez Panią Darię Bogacz- wykładowczynię na tejże uczelni oraz studentów drugiego roku z kierunku ‘translatoryka’.

      Zajęcia podzielone były na kilka tematów, przygotowanych przez różne grupy studentów.

      W czasie zajęć uczniowie mogli utrwalić słownictwo związane z tematyką bożonarodzeniową, obejrzeć film, brać udział w quizach i zagadkach, rozwiązywać zadania i uczyć się wycinania przepięknych śnieżynek, którymi Brytyjczycy ozdabiają okna swoich domów w czasie świąt.

      Podczas całego spotkania częstowaliśmy się pierniczkami i brytyjską herbatką, a także śpiewaliśmy piosenki świąteczne, co jeszcze bardziej wprowadziło nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

      Na zakończenie spotkania uczniowie podziękowali Pani Bogacz za zajęcia wręczając drobny upominek.

       

       

      Agnieszka Warzecha

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
    • szkola@sp1kroscienko.pl
    • (018)2623070
    • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
  • Galeria zdjęć

    brak danych