• Wigilia klasy Ia
     • Wigilia klasy Ia

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      21 grudnia odbyła się w klasie Ia ”wigilijka” czyli spotkanie przedświąteczne. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Potem śpiewaliśmy kolędy i raczyliśmy się łakociami przygotowanymi dla nas przez rodziców. Wszystkim podobały się (i smakowały) pierniczki oraz uszka z barszczykiem i z fasolą. Oby ten pierwszy rok w szkole był dla nas stale tak pełny radości.

                                                                                                                                                                             I.Rysz

      Galeria zdjęć....

    • Kolędowanie klasy Ia
     • Kolędowanie klasy Ia

     •  Kolędowanieobrzęd ludowy praktykowany przede wszystkim w kulturach rolniczych i pasterskich przez Słowian i Rumunów, polegający na tym, że grupy kolędników odwiedzały poszczególne gospodarstwa z życzeniami pomyślności w Nowym Roku, za co otrzymywały od gospodarzy dary w postaci jedzenia lub drobnych datków pieniężnych.

      Klasa Ia również kolędowała po całej szkole. Uczniowie poprzebierani za pastuszków, aniołków, diabełków, śmierć odwiedzali kolegów i koleżanki ze starszych klas oraz gabinet pana dyrektora. Było mnóstwo radości.

                                                                                                                                                                                       

                                                                                                                                                                                                  I. Rysz

      Galeria zdjęć....

    • Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!
     • Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!

     • Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku! - Obrazek 1

    • Świąteczne kolędowanie
     • Świąteczne kolędowanie

     • W dniu 22.12.2017 w Naszej Szkole odbyło się świąteczne kolędowanie. Po wigiliach klasowych cała społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej. Podczas występów można było usłyszeć tradycyjne kolędy, góralskie przyśpiewki, pastorałki oraz kolędy wykonane w języku angielskim.  W tym roku udział w kolędowaniu wzięły także przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego. Spotkanie było także okazją do wręczenia nagród z zorganizowanych świątecznych konkursów. Na koniec pan Dyrektor złożył wszystkim uczniom, ich rodzicom i pracownikom szkoły życzenia z okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

                                                                                                                                                                                                M. Wolska

      Galeria zdjęć...

    • Wycieczka koła turystycznego na Durbaszke
     • Wycieczka koła turystycznego na Durbaszke

     • Zimowa aura rozbudza chęci wędrowania. We czwartek (21.12.2017) dzieci z koła turystycznego wraz z panią M. Kwiatek i panią przewodniki E. Opyd, wybrały się  wycieczkę na Durbaszke,  która znajduje się w głównym grzbiecie Małych Pienin i przebiega przez nią granica słowacko-polska. O godzinie 8.00 wyruszyliśmy spod budynku szkoły do Jaworek. Tam skierowaliśmy się w stronę schroniska na Durbaszce. Po drodze zwiedziliśmy bacówkę, a pani przewodnik opowiedziała o produkcji oscypków.  Po krótkiej przerwie na śniadanie i ciepłą herbatę w schronisku, ruszyliśmy szlakiem granicznym - niebieskim w stronę Palenicy, podziwiając rozległe widoki na Pasmo Radziejowej i Pieniny Właściwe. Pani przewodnik opowiedziała o lawinach, potrzebnym sprzęcie i odzieży podczas zimowych wyjść w góry. Na Palenicy dzieci zorganizowały bitwę śnieżną. Nasza wycieczka skończyła się w Szczawnicy skąd bus zawiózł nas do Krościenka.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejne górskie wyprawy 😊

                                                                                                                                                                                            M. Kwiatek

      Galeria zdjęć...

    • Święto Naszej Szkoły
     • Święto Naszej Szkoły

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      12 grudnia 2017 r. obchodziliśmy ŚWIĘTO SZKOŁY. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. odprawioną przez ks. proboszcza H. Homoncika. Następnie udano się do budynku szkoły, gdzie pan dyrektor J. Piotrowski powitał przybyłych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele lokalnych władz, instytucji współpracujących ze szkołą, dyrektorzy szkół z terenu Gminy Krościenko nad Dunajcem, emeryci, rodzice oraz społeczność szkolna. Pani wicedyrektor Zofia Jerzyńska odczytała list od pani poseł Anny Paluch.

      Mottem przewodnim tegorocznego święta można by uczynić słowa A. Mickiewicza „Miej serce i patrzaj w serce”, które widnieją na sztandarze naszej szkoły i do których odwołał się ks. proboszcz podczas homilii oraz pan dyrektor w trakcie swojego przemówienia.                        

      Po części oficjalnej nadszedł czas na program artystyczny. Uczniowie przybliżyli gościom biografię i twórczość patrona szkoły. Można było obejrzeć teatrzyk kukiełkowy przygotowany w oparciu o balladę „Pani Twardowska” oraz inscenizację bajek „Przyjaciele” oraz „Zając i żaba”, wysłuchać recytacji fragmentów „Pana Tadeusza”, „Reduty Ordona” czy „Stepów akermańskich”. Całość przeplatana była muzyką z filmu A. Wajdy pt. „Pan Tadeusz” oraz utworami w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Na koniec uczniowie klasy VI a zatańczyli poloneza, zaś młodsza grupa w towarzystwie kapeli Jaśka Kubika zaprezentowała tańce i przyśpiewki góralskie.

      ŚWIĘTO SZKOŁY było także okazją do wręczenia nagród z Konkursu Recytatorskiego Poezji Regionalnej, z konkursów przeprowadzonych w ramach realizacji projektu „Bezpieczna +” oraz z konkursu na misia z nadzieją organizowanego przez Fundację  A. Worwy w Nowym Targu.

      M. Gębala

      Galeria zdjęć...

    • Przedstawienie pt. "Bezpieczeństwo w sieci"
     • Przedstawienie pt. "Bezpieczeństwo w sieci"

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      W piątek, 15.12.2017 roku, w Naszej Szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. W ramach projektu Cyfrowobezpieczni.pl-Bezpieczna Szkoła Cyfrowa, odbyło się przedstawienie pt. "Bezpieczeństwo w Internecie". Było to kolejne działanie  mające na celu zapobieganie problemom i sprostanie wyzwaniom związanym z bezpiecznym korzystaniem z Internetu. Uczniowie z klas V i IV pod okiem pani Iwony Rysz, która jest opiekunem szkolnego koła teatralnego, przygotowali bardzo pouczający występ dla swoich kolegów i koleżanek. Dzieci dowiedziały się m.in. jakie konsekwencje niesie za sobą nadmierne korzystanie z komputera i zasobów sieci, że nie wszystkie  tematy, treści i zdjęcia są odpowiednie dla dzieci i młodzieży oraz tego, że najważniejsze są relacje międzyludzkie. Temat bezpieczeństwa w sieci jest bardzo ważny i ciągle aktualny dlatego tak ważne jest, aby ciągle edukować dzieci w tym temacie.

                                                                                                                                           M. Kwiatek

      Galeria zdjęć...

       

    • MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU
     • MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      6 grudnia przedszkole odwiedził niezwykły gość  - MIKOŁAJ. Na spotkanie z nim dzieciaki przygotowywały się dużo wcześniej, poznając  „Legendę o Świętym Mikołaju”, pisząc do Mikołaja list, ucząc się piosenek oraz wierszy, które później zaprezentowały  długo wyczekiwanemu gościowi. Mikołaj obdarował każdego przedszkolaka prezentem oraz zrobił sobie z każdym dzieckiem pamiątkowe zdjęcie.

      Dzieciaki obiecały być grzeczne, podziękowały za podarunki i zaprosiły Mikołaja na następny rok.

      Dużą niespodzianką dla przedszkolaków było otrzymanie listu od Świętego Mikołaja. List był odpowiedzią na wcześniej wysłany przez dzieci list do Biura Św. Mikołaja.

      A. Kołek

      Galeria zdjęć...

       

    • Mikołaj w klasie 01
     • Mikołaj w klasie 01

     • 6 grudnia dzieci z klasy 01 odwiedził niezwykły gość- św. Mikołaj. Uczniowie powitali go występem artystycznym. Następnie każdy otrzymał prezent od Mikołaja. W pamięci dzieci ten dzień pozostanie na długo.

      Do zobaczenia za rok św. Mikołaju!!

      Galeria zdjęć...

    • Mikołajkowe przedstawienie w wykonaniu dzieci z teatrzyku szkolnego ,,Bajka”
     • Mikołajkowe przedstawienie w wykonaniu dzieci z teatrzyku szkolnego ,,Bajka”

     • Idzie, idzie święty z długą siwą brodą,

      a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą.

      Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci,

      idą i szukają samych grzecznych dzieci.

      Do Szkoły Podstawowej w Krościenku n.D w grudniowy środowy dzień  zawitał Św. Mikołaj, ubrany  w tradycyjny strój  z workami pełnymi prezentów i dwoma  aniołkami, które ochoczo pomagały mu w jego misji. Święty sprawdził, czy wszystkie dzieci były grzeczne, posłuszne rodzicom i czy pilnie się uczyły. W specjalnie przygotowanym fotelu  obejrzał przedstawienie w wykonaniu dzieci z teatrzyku szkolnego ,,Bajka”. Podczas występu mogliśmy zobaczyć tańczące i śpiewające elfy i śnieżynki. Występ przygotowany pod okiem pani Iwony Rysz, wzbudził w naszym specjalnym gościu wiele radości. Na podsumowanie wizyty,  Święty  wręczył wszystkim dzieciom  upragnione prezenty. Radości nie było końca. Cieszyli się wszyscy, ci mali i duzi. W tym dniu wszyscy mieli jeszcze jedno życzenie: Odwiedź nas Mikołaju w następnym roku!!!

      Tę samą bajkę przedstawiliśmy św. Mikołajowi i małym mieszkańcom Krościenka w Remizie OSP.

                                                                                                                                                                  

                                                                                                                                                                                     I. Rysz

      Galeria zdjęć...

    • Mikołajki w naszej szkole
     • Mikołajki w naszej szkole

     • 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręcili się po korytarzach i w klasach uczniowie ubrani w piękne mikołajkowe czapki. Wszyscy uczniowie, którzy w ten dzień byli w szkole ubrani w mikołajowe czapki mogli liczyć na zwolnienie z pytania na oceny ;).

      Galeria zdjęć...

    • Święto szkoły
     • Święto szkoły

     • We wtorek 12 grudnia będziemy obchodzić Święto Szkoły, na które serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, obecnych i byłych nauczycieli, obecnych i byłych pracowników szkoły, rodziców i sympatyków Szkoły. Uroczystości rozpoczynamy o godz. 9.00 Mszą Świętą, po której przechodzimy do Szkoły gdzie o godz. 10.30 rozpocznie się część oficjalna i program artystyczny. Szkoła pracuje w swoich codziennych godzinach pracy. Uczniowie mogą przyjść bezpośrednio do Kościoła lub do Szkoły, gdzie będą mieli zapewnioną opiekę. Po uroczystościach nie będzie lekcji. Uczniowie dojeżdżający wracają pierwszym odwozem o godz. 12.50. Świetlica szkolna pracuje do godz. 16.00. w razie pytań proszę dzwonić do Szkoły.

    • Z WIZYTĄ NA POCZCIE
     • Z WIZYTĄ NA POCZCIE

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      28 listopada przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego gościły w swoim przedszkolu, pracownicę Poczty Polskiej, która opowiedziała im, co można robić na poczcie. Dzieciaki oglądały różne znaczki, koperty, druki, sprawdzały jak ciężka jest torba listonosza, dowiedziały się również, co należy zrobić, aby wysłać do kogoś list.

      Po zajęciach w przedszkolu cała grupa udała się do Urzędu Pocztowego przy ul. A. Mickiewicza w Krościenku, aby odebrać zaadresowaną  do nich paczkę oraz kupić znaczki na listy, które wysłały do Świętego Mikołaja oraz do Pana Dyrektora szkoły.

      Wizyta na poczcie na pewno długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

                                                                                                                                                                                        A. Kołek

      Galeria zdjęć...

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
    • spkroscienko@op.pl
    • (018)2623070
    • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
  • Galeria zdjęć

   • Prelekcja w PPN i spacer śladami rodziny Dziewolskich
   • wystawa
   • klasy 0
   • Wicemistrzynie powiatu w halowej piłce nożnej
   • Bochnia
   • policja
   • Dzień nauczyciela
   • Spotkanie z podróżnikiem
   • Oczyszczacz powietrza
   • Dzień Papieski
   • Zubrzyca
   • Babia Góra