• Dzień Pluszowego Misia
     • Dzień Pluszowego Misia

     • Dnia 27 listopada przedszkolaki z grupy "02" świętowały Dzień Pluszowego Misia. Każdy przyniósł swojego ulubionego, miękkiego przyjaciela. Pan dyrektor przeczytał dzieciom bajkę "Złotowłosa i trzy niedźwiedzie", potem rozpoczęły się zabawy: układanie "misiowych" układanek, zabawy ruchowe. Niespodzianką było spotkanie z misiem Teddy Eddy oraz fotobudka z misiem. Dzieci wręczyły misiowi laurki, które samodzielnie wykonały. Po wspólnych zabawach Teddy Eddy poczęstował dzieci cukierkami i pożegnał się z nimi. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy.

                                                                                                                                                                                         E. Kozłecka

      Galeria zdjęć...

    • Klasa IV w teatrze
     • Klasa IV w teatrze

     • 27 listopada 2017 roku uczniowie klas IV naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się do MOKu w Nowym Targu na spektakl pt. „ALICJA W KRAINIE CZARÓW”. Przedstawienie przenisło nas w świat Lewisa Carrolla - do Krainy Czarów, a przede wszystkim  w świat tytułowej Alicji. Jest ona siedmioletnią dziewczynką o rozwiniętej wyobraźni, odważną, ciekawą świata, nieco przemądrzałą, wrażliwą na poezję. Dzięki snom przenosi się do bajkowych, fantastycznych krain, gdzie wydarzają się niesamowite przygody. Pierwsza zdarza się w czasie upalnego dnia, gdy Alicja, znużona lekturą i zabawą ze swą siostrą, dostrzega Białego Królika w kamizelce i z zegarkiem. Podążając za nim, wpada do króliczej nory i... wszystko się zaczyna! Dzięki fantastycznej grze aktorskiej, świetnej choreografii i efektom świetlnym spektakl okazał się niesamowitą przygodą w krainie baśni. Publiczność wspaniale się bawiła, a spektakl bardzo się podobał. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a uczniowie w znakomitych nastrojach wrócili do domu.

                                                                                                                                  J. Franasowicz

      Galeria zdjęć...

    • Podróżnik
     • Podróżnik

     • 24 listopada gościliśmy w naszej szkole Podróżnika z grupy Trzask pana Samuela Kempskiego. W ciągu dwóch lekcji nasz gość opowiedział ciekawą historię o swojej podróży do Japonii. Ten wyspiarski kraj ukazał się nam jako kraj ludzi zapracowanych, honorowych, życzliwych i nade wszystko ceniących porządek i czystość. Na zdjęciach podziwialiśmy wspaniałe tokijskie rozwiązania komunikacyjne: napowietrzne autostrady, najszybszy pociąg Shinkansen (300km/h), metro, mosty i tunele. Odwiedziliśmy Wyspę Królików i Świętą Wyspę, na której nikt nie może się urodzić ani umrzeć, ale może mieszkać. Pan Samuel poprowadził nas przez bramę Tori, szczyt Fudżi-san, Alpy Japońskie, gorące źródła Onsen, najpiękniejszy japoński zamek Himeji, panoramę Tokio, kapsułowy hotel dla zapracowanych, aukcję tuńczyków i Kyoto. Opowiedział o  przypadkowym  spotkaniu  z Gejszą, posiłku z jadowitej ryby Fugu oraz suhsi i sake. Zaprezentował  zawodników sumo. Ostatnim punktem podróży była wizyta na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy Honsiu w okolicach Sendai, gdzie w 2011 r. 15- metrowa fala tsunami spustoszyła wybrzeże i uszkodziła elektrownię atomową w Fukushimie.  Dziękujemy Grupie Trzask za przekazaną wiedzę i piękne fotografie.

                                                                                                                                             J. Franasowicz

      Galeria zdjęć...

       

    • „Dzień bezpiecznej zabawy” w ramach programu „BEZPIECZNA+”
     • „Dzień bezpiecznej zabawy” w ramach programu „BEZPIECZNA+”

     • Do wyjątkowo udanych zaliczyć można „Dzień bezpiecznej zabawy”, zorganizowany 25 listopada – w słoneczną sobotę, w ramach realizowanego przez naszą szkołę rządowego Programu „Bezpieczna+”. Gościem honorowym była Pani Anna Hołda – prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Pieniny”.

      Na spotkanie przybyła liczna grupa uczniów z klas I – III z rodzeństwem i rodzicami. Mieli oni okazję wysłuchać barwnej opowieści Pani Ani o tym, jak w czasach jej dzieciństwa bawiły się dzieci, jakie miały obowiązki i przyjemności, jak spędzały czas oraz jakie prezenty otrzymywały od świętego Mikołaja. Następnie Pani Ania zaprezentowała kilka starych, często już zapomnianych zabaw – m.in. „Ojciec Wirgiliusz”, „Stary niedźwiedź”, „Komórki do wynajęcia”. Wszyscy bawili się wyśmienicie, z ust dzieci nie znikały uśmiechy, a nasz gość został nagrodzony wielkimi brawami. Pani Anna z zainteresowaniem obejrzała również, w jaki sposób dzieciaki bawią się bezpiecznie dzisiaj – przeprowadziliśmy zabawy integracyjne, relaksacyjne i ruchowe z użyciem kolorowej chusty animacyjnej Klanza.

      Na koniec wszyscy przeszli do utworzonych w naszej szkole w ramach programu „Bezpieczna+” „Stref bezpiecznej zabawy”, gdzie wspólnie graliśmy w gry planszowe i stolikowe – również te przyniesione przez dzieci z domu. Niektórzy postawili na zabawy ruchowe.

      We wszystkie aktywności chętnie włączyli się rodzice, którym bardzo dziękujemy za przybycie, zaangażowanie i poświęcony dzieciom czas.

      Na podziękowanie zasługują również dziewczyny ze starszych klas, które pomogły w organizacji spotkania.

      Po zakończonej zabawie często z ust dzieci padało pytanie, kiedy spotkamy się po raz kolejny. Warto więc może pomyśleć o cyklicznym charakterze tego typu imprez.

                                                                                                                                                                                             K. Musiał 

      Galeria zdjęć...

       

    • Konkurs Recytatorski Poezji Regionalnej
     • Konkurs Recytatorski Poezji Regionalnej

     • 23 listopada 2017 , w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku nad Dunajcem, odbył się szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Regionalnej.

      Tradycyjnie  uczniowie klas 0 – VII recytowali wiersze o tematyce regionalnej. Trzydziestu czterech  recytatorów sławiło piękno naszej Małej Ojczyzny, a zwłaszcza Krościenka, w dwu kategoriach językowych: języka literackiego (17 ucz.) i gwary (ucz.). Uczestnicy konkursu prezentowali utwory tematycznie związane z regionem Pieninb lub napisane przez autorów pochodzących z tego regionu, wykazując się dobrą dykcją, znajomością gwary góralskiej i poczuciem rytmu.

      Najczęściej można było wysłuchać wierszy – krościeńskich poetów: Krystyny Aleksander, Stanisława Czepiela oraz Heleny Wolskiej. Nie zabrakło też strof Marii Konopnickiej, opiewających uroki Pienin i Spływu Dunajcem, Jana Kasprowicza oraz znanego wiersza Michała Bałuckiego „Dla chleba”

      Jury w składzie: Grażyna Dziubek, Marian Jarosz i Krystyna Walosik przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

       

      Kategoria : Gwara

      1 miejsce - Laura Salamon 3b

      2 miejsce - Wiktor Salamon 1b

      3 miejsce - Adam Tokarczyk 01

      Kategoria : Język literacki

      1 miejsce- Klara Pawłowska 3a

      2 miejsce- Weronika Gryc 01

      2 miejsce- Oliwia Kasprzak 2a

      3 miejsce- Maksymilian Majkrzak 1b

      Wyróżnienie: Karol Bafia, Karolina Romanik, Kinga Jandura, Zuzanna Mszanik, Franciszek Koterba

      Klasy 4-6

      Kategoria : Gwara

      1 miejsce- Julia Klos 5b

      2 miejsce- Julia Salamon 6a

      3 miejsce- Anna Derkacz 5b

      Wyróżnienie : Zuzanna Bodziarczyk 4a

      Kategoria : Język literacki

      3 miejsce – Paulina Kamińska

      Dyplomy i nagrody zostaną rozdane podczas uroczystości z okazji Dnia Patrona

      Uczniowie, którzy zajęli czołowe miejsca w recytacji naszą krościeńską gwarą - zakwalifikowali się do gminnego etapu - Przeglądu Recytatorów i Gawędziarzy - organizowanego przez GCK w Krościenku n/D, który odbędzie się 11 stycznia 2018 r. Wszystkim uczestnikom gratulujemy umiejętności recytatorskich oraz wrażliwości na poetyckie słowo. Szczególne słowa uznania należą się sześciu najmłodszym recytatorom z klasy 01, dla których pierwszy tego typu występ przed dużą publicznością, na pewno był wielkim przeżyciem  a jak się okazało i sukcesem.

                                                                                                                                                      K. Walosik

      Galeria zdjęć...

    • „Kolorowe kredki, w pudełeczku noszę...”
     • „Kolorowe kredki, w pudełeczku noszę...”

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Dnia 22.11.2017 r. w naszej szkole, w klasach 01 i 02 obchodziliśmy „Dzień Kredki”, którego celem było m.in. utrwalenie barw oraz zapoznanie dzieci z rodzajami kredek: ołówkowe, pastele oraz woskowe. Jak się domyślacie nudy nie było. Dzieci wcieliły się w role kredek i bawiły się przy piosence pt. „Kolorowe kredki”. Na zakończenie kolorowały rysunek kredki. Wszystkie dzieci otrzymały medale oraz dyplomy za udział w zabawach.

      Organizatorem uroczystości była p. Joanna Franasowicz

                                                                                                                                                            J. Franasowicz

      Galeria zdjęć...

    • „Dom i ogród moich marzeń”
     • „Dom i ogród moich marzeń”

     • Dziesięcioro uczniów z klas III Naszej Szkoły zostało laureatami małopolskiego konkursu plastycznego „Dom i ogród moich marzeń”, organizowanego przez Małopolską Izbę Architektów R P. Nasi uczniowie uroczyście odebrali nagrody w auli Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. W Akademii znajdowała się również pokonkursowa wystawa, gdzie każdy uczestnik mógł odnaleźć swoją pracę. Korzystając z wolnej chwili odwiedziliśmy również Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Laureatami konkursu zostali: Wiktoria Chrobak-Oleksiak, Joanna Kołek, Maja Koterba, Aleksandra Piotrowska, Karolina Romaniak, Gabriel Gabryś, Arkadiusz Kacwin, Szymon Porębski, Kacper Surowiak, Jakub Szerszeń.  Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy, a rodzicom dziękujemy za pomoc w organizacji (mam nadzieję atrakcyjnego) wyjazdu.

                                                                                                                                                         J. Piotrowski

      Galeria zdjęć...

    • ZAPROSZENIE
     • ZAPROSZENIE

     • ZAPRASZAMY

      wszystkich uczniów klas 0 - III oraz ich Rodziców na DZIEŃ BEZPIECZNEJ ZABAWY 

      25 listopada, w sobotę, o godzinie 10.00 odbędzie się w naszej Szkole dzień otwarty. Jego głównym punktem będzie spotkanie z Panią Anną Hołdą ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów "Pieniny", która przeniesie nas w świat dawnych zabaw - opowie i pokaże nam, jak przed laty dzieci spędzały czas i w co się bawiły. A później my zaprosimy wszystkich do wspólego spędzenia czasu w naszych STREFACH BEZPIECZNEJ ZABAWY - zaprezentujemy, w co dzisiaj w czasie przerw grają i bawią się dzieciaki w naszej Szkole.

      JESZCZE RAZ SERDECZNIE ZAPRASZAMY UCZNIÓW, ICH RODZICÓW ORAZ RODZEŃSTWO - to świetna okazja do wspólnej zabawy i integracji.

      Spotkanie jest kolejnym działaniem w ramach realizowanego przez naszą Szkołę rządowego programu BEZPIECZNA+

       

    • Wizyta funkcjonariuszy policji w naszej szkole
     • Wizyta funkcjonariuszy policji w naszej szkole

     • W piątek 17 listopada gościliśmy w Naszej Szkole funkcjonariuszy Powiatowej Komendy Policji w Nowym Targu, którzy w ramach projektu „Bezpieczna +”, przeprowadzili szkolenia dla naszych uczniów. Dzieci z klas 0 – III wzięły udział w zajęciach praktycznych na naszym mobilnym miasteczku rowerowym, gdzie ćwiczyły bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Klasy starsze wysłuchały prelekcji o bezpieczeństwie w Internecie.

                                                                                                                                                                          J. Piotrowski

      Galeria zdjęć...

    • Święto na sportowo
     • Święto na sportowo

     • Grupa uczniów Naszej Szkoły uczciła 99 Rocznicę Odzyskania Niepodległości poprzez udział w VIII Masowym Szczawnickim Biegu Niepodległości. Pośród licznej grupy naszych uczniów najlepiej zaprezentowali się: Paulina Król – I miejsce, Oliwia Kasprzak – II miejsce, Arkadiusz Kacwin – I miejsce, Tadeusz Opyt – III miejsce,  Jacek Malik – X miejsce, Anna Malik – III miejsce, Zuzanna Czerwińska – IX miejsce, Kamila Kacwin – X miejsce, Filip Czerwiec – VIII miejsce. W kategorii open kobiet drugie miejsce zajęła Pani Sylwia Kielur, a Pani Elżbieta Opyt była trzecia. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Biegu, a także rodzicom i opiekunom za poświęcony wolny czas na kształtowanie u naszych dzieci postaw prozdrowotnych i patriotycznych.

                                                                                                                                                                           J. Piotrowski

      Galeria zdjęć...

    • Kolorowy tor przeszkód
     • Kolorowy tor przeszkód

     • Przedszkolaki 3, 4 i 5 - letnie z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Krościenku wzięły udział w biegu z przeszkodami „RUNNING KIDS”.

      Każdy dzielny zuch z uśmiechem i entuzjazmem stanął na starcie kolorowego toru przeszkód. Kibicujący koledzy wspólnym okrzykiem dawali komendę START! oraz skandowali imię zawodnika, co dodawało siły i determinacji.

      Mali sportowcy, przestrzegając zasady „fair play”,  przechodzili przez tunele, rzucali do celu, skakali przez przeszkody, utrzymywali równowagę, stąpając po wąskim i nierównym podłożu, wchodziły po drabince, aby zjechać ze zjeżdżalni. Na MECIE każdy dzielny zawodnik otrzymał słodką przekąskę, wodę oraz maskę SPARTAN.

      W tym dniu wszyscy byli SUPER BOHATERAMI.

      Na zakończenie zawodów Pan Dyrektor Jacek Piotrowski pogratulował każdemu ZWYCIĘZCY oraz wręczył  medale i dyplomy.

      Serdecznie dziękuję Pani Sylwii Kielur za ogromną pomoc w przygotowaniu biegów oraz poszukiwaniu sponsorów, Pani Kindze Zaziąbło za cudne zdjęcia,  Państwu Małgorzacie i Jerzemu Janowiczom, Pani Natalii Partyce za pomoc w zaprojektowaniu toru oraz opiekę nad „zawodnikami” w trakcie zawodów. Uczniom klasy Vb którzy pomagali przenosić sprzęt sportowy. Pani Elżbiecie Opyd i Adrianowi  Jandurze  z grupy GOPR za zapewnienie opieki medycznej.

      Medale wykonała Pani  Bernadetta Mardeusz „Moja masa solna”, plakaty  CREATIV Agencja Reklamowa z Krośnicy, maski i projekt dyplomów - SPARTAN RACE .

      Dziękuję także, za ufundowanie nagród Pani Stanisławie Plewie, Mieczysławowi Dusikowi, rozlewni wody Kinga Pienińska,  Państwu Magdalenie i Kazimierzowi Majkrzak oraz Pani Katarzynie Zaziąbło.

      A. Kołek

      Galeria zdjęć...

    • Akcja "Góra grosza" 2017/2018
     • Akcja "Góra grosza" 2017/2018

     • Rada Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem przypomina wszystkim uczniom naszej szkoły, że akcja Góra Grosza trwa w tym roku do 02.01.2018 r. Zachęcamy do wspierania tej jakże pięknej inicjatywy!

       

      Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza.

      Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

      Uczniowie i przedszkolaki  nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:

      Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

       

    • Podsumowanie akcji sprzedaży kartek świątecznych dla Stowarzyszenie Sursum Corda z Nowego Sącza.
     • Podsumowanie akcji sprzedaży kartek świątecznych dla Stowarzyszenie Sursum Corda z Nowego Sącza.

     • Wolontariusze z naszej szkoły: T. Dyda z kl. VI b, A. Potkaśnik z kl. VII, J. Salamon z kl. VI a i K. Kwiatek z kl. VII, zdecydowali się tym razem wspomóc stowarzyszenie Sursum Corda z Nowego Sącza sprzedając przepiękne kartki świąteczne w czasie spotkania z rodzicami.

      Rodzice chętnie nabywali kartki świąteczne, które rozeszły się jak świeże bułeczki.

      Kwota, którą zebrali uczniowie to 115 zł.

      Pieniądze zostały już przekazane na konto stowarzyszenia! Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tą akcję :)

       

      Galeria zdjęć...

    • Prelekcja Pani Elżbiety Nowak z Fundacji Adama Worwy z Nowego Targu na temat wolontariatu
     • Prelekcja Pani Elżbiety Nowak z Fundacji Adama Worwy z Nowego Targu na temat wolontariatu

     • W dniu 16.11.2017 r., na zaproszenie p. Agnieszki Warzechy- opiekuna Samorządu Uczniowskiego, przyjechała do nas z wizytą p. Elzbieta Nowak z FAW z Nowego Targu, aby przybliżyć uczniom naszej szkoły ideę wolontariatu, zachęcić do pracy na rzecz osób potrzebujących i chorych, a także opowiedzieć o działalności fundacji, w której sama pracuje jako wolontariusz od wielu lat.

      Jesteśmy wdzięczni p. Elżbiecie za wiele cennych informacji i postaramy się brać aktywny udział w działaniach podejmowanych przez fundację.   

      Przy okazji wizyty p. Elżbiety Nowak, zostały rozliczone puszki z akcji rozprowadzania żonkili. Uzyskana kwota to 691,92 zł

      Serdecznie dziękujemy wszystkich wolontariuszom, ich opiekunom i darczyńcom!

       

      Galeria zdjęć...

    • Zabawa andrzejkowo-profilaktyczna
     • Zabawa andrzejkowo-profilaktyczna

     • W poniedziałek (13.11.2017 roku) w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowo-profilaktyczna. Tego dnia, dzieci z klas młodszych i starszych, przeżyły wspaniały czas pełen tańca, zabawy i konkursów przy dźwiękach muzyki. Cała impreza była prowadzona przez animatorów.

                                                                     Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowania

      Galeria zdjęć...

       

    • Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości
     • Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      W 1918r. Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość. Dla upamiętnienia tej ważnej dla każdego Polaka rocznicy uczniowie klasy VI a i VII zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Akademię rozpoczęło uroczyste wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Następnie uczniowie w bardzo wzruszający i obrazowy sposób ukazali działanie zaborców, drogę naszej Ojczyzny do wolności oraz radość z odrodzenia się państwa polskiego. Przypomniano ważne postacie i wydarzenia historyczne. Całość przygotowały panie  E. Majerczak i M. Gębala. W pracach nad oprawą plastyczną pomagały panie A. Malinowska i J. Franasowicz, natomiast występ muzyczny przygotował pan L. Moryto.

                                                                                                                                                                                           M. Gębala

      Galeria zdjęć...

    • „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MIKOŁAJEM”
     • „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MIKOŁAJEM”

     •  

      „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł  wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”. (Papież Franciszek)

      ZAPRASZAMY
      UCZNIÓW I RODZICÓW
      do udziału w szkolnej akcji

      „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MIKOŁAJEM”

      Rozpoczynamy zbiórkę – zabawek, przyborów szkolnych, książek, puzzli, maskotek, słodyczy i artykułów spożywczych oraz środków higienicznych. Wszystkie „dary” można zostawiać
      u p. Joanny Chrobak w pokoju pedagoga lub u wychowawców klas.

      Zebrane upominki będą przekazane podopiecznym Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Krościenku n.D oraz podopiecznym Przytuliska Św. Brata Alberta w Grywałdzie.

      Każdy nawet najmniejszy wkład w naszą akcję, może przynieść wielkie dobro.

       

      Zbiórka będzie prowadzona w dniach od 21 listopada do 15 grudnia br.

       

      Organizatorzy akcji - pedagog p. Joanna Chrobak  i p. Monika Gębala, SU wraz z opiekunem Agnieszką Warzechą,  z góry dziękują za wszelkie zaangażowanie.

     • Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

     • W piątek (10.11.2017 roku), o godzinie 10.45, odbędzie się akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. W tym dniu uczniów obowiązuje strój galowy lub regionalny.

                                                                                                              Zapraszamy wszystkich rodziców

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza
   • spkroscienko@op.pl
   • (018)2623070
   • ul. Pienińska 2 34 - 450 Krościenko nad Dunajcem
 • Galeria zdjęć

  • Prelekcja w PPN i spacer śladami rodziny Dziewolskich
  • wystawa
  • klasy 0
  • Wicemistrzynie powiatu w halowej piłce nożnej
  • Bochnia
  • policja
  • Dzień nauczyciela
  • Spotkanie z podróżnikiem
  • Oczyszczacz powietrza
  • Dzień Papieski
  • Zubrzyca
  • Babia Góra