• Wyjazd do kina

Uczniowie z klas IVa, IVb, Va oraz VIb w ramach tegorocznych mikołajek wybrali się na seans filmowy. 07.12.2018 roku dzieci pojechały do Nowego Sącza na film pt." Dziadek do orzechów i cztery królestwa". Historia młodej dziewczyny, która przenosi się do magicznego świata żołnierzyków i armii myszy wszystkim bardzo się podobała. Klasa Va obejrzała film pt." Miśków 2-óch w Nowym Jorku".

• Mikołajki

Dzisiaj, czyli 6 grudnia przybył do naszej szkoły niecodzienny Gość. Był nim Święty Mikołaj. Już od samego rana w klasach panowała świąteczna atmosfera przepełniona radosnym oczekiwaniem. Chodziły po szkole aniołki, renifery no i mali pomocnicy św. Mikołaja. Aby powitanie było godne uczniowie klasy IIa przygotowali przedstawienie pt: „Listy do św. Mikołaja”, a klasa III zaśpiewała piosenkę. Na zakończenie Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem. Uczniowie przyrzekli „być zawsze grzecznymi, dobrymi i pilnymi.." i zaprosili Mikołaja za rok.

• Mikołajki w klasie 02

5 grudnia klasę O2 odwiedził św. Mikołaj. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Dzieci zaśpiewały piosenki oraz recytowały wiersze. Niecierpliwe oczekiwanie na przybycie niecodziennego gościa zostało nagrodzone, bowiem wszyscy otrzymali prezenty. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Świętego Mikołaja i mamy nadzieję, że za rok znów odwiedzi naszych uczniów.

• Zabawa andrzejkowa

W środę 28 listopada dzieci i młodzież szkolna wzięła udział w Zabawie Andrzejkowej. Nad doborem muzyki i konkursami czuwał prowadzący zabawę wodzirej Zdzisław Salis. Samorząd Uczniowski przygotował wróżby, a rodzice poczęstunek którym uczniowie mogli posilić się w przerwie. Dzieci i młodzież bawili się pod okiem nauczycieli i wychowawców.

• Program profilaktyczny pt. „Przyjaciele Zippiego,”

Uczniowie klasy IIB realizują program profilaktyczny pt. „Przyjaciele Zippiego,” który promuje zdrowie emocjonalne i jest rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Program składa się z cyklu 24 spotkań, podczas których uczymy się:

• Jak rozpoznawać swoje uczucia i jak o nich rozmawiać
            • J
        • Dzień Pluszowego Misia w pp

27 listopada 2018r. w przedszkolu odbył się Dzień Pluszowego Misia, obchodzony na całym świecie 25 listopada. Kolorowe, puchate, mięciutkie, duże i małe pluszaki przybyły z dziećmi do przedszkola, aby wspólnie bawić i świętować urodziny. Tego dnia na dzieci czekało wiele wiele atrakcji. Dzieci poznały historię pluszowego misia, odśpiewały uroczyście „sto lat” opowiadały o swoich pluszakach, tańczyły z nimi, bawiły się oraz wykonywały różne zadania. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną na temat znanych i nieznanych misiów oraz wysłuchały bajkę „Złotowłosa i trzy niedźwiadki” czytanej przez Dyrektora Szkoły. Nie mogło też zabraknąć „małego co nieco”. Na koniec przedszkolaki wykonały prace plastyczne pt. „Mój przyjaciel Miś” i otrzymały Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości.

• Strażacy w punkcie przedszkolnym

21 listopada nasze przedszkole odwiedzili Strażacy. Panowie zaprezentowali profesjonalne stroje, przybliżyli pokrótce swoją pracę, a także zapoznali z zasadami bezpiecznej i sprawnej ewakuacji w sytuacji zagrożenia. Kilkoro dzieci z wielką radością chciało przymierzyć hełm, aby choć przez chwilę poczuć się strażakiem.

• Święto Niepodległości

W piątek 9 listopada nasze przedszkole włączyło się do akcji „Rekord dla Niepodległej” z okazji 100-letniej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu wszystkie przedszkolaki były odświętnie ubrane i z dumą nosiły biało-czerwone kotyliony. Dzieci najpierw zaprezentowały Mazurka Dąbrowskiego w przedszkolu, w obecności Dyrektora i Wicedyrektor Szkoły , a następnie punktualnie o godz. 11.11 wraz z całą społecznością szkolną odśpiewały czterozwrotkowy Hymn Narodowy.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 27 listopada dzieci z klasy O2 uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, poznały historię Pluszowego Misia oraz najsławniejszego misia w Polsce jakim jest miś Uszatek. Bawiły się w zabawę ,, Ciepło- zimno” w której szukali swojego misia, układali pocięte puzzle przedstawiające różne misie oraz tańczyły z misiami przy piosence ,, Jadą, jadą misie”. Wykonały również prace plastyczną pt. : ,, Mój ulubiony miś”. Na sam koniec dzieci mogły spróbować przysmaku każdego misia jakim jest miód. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

• Próbna ewakuacja

21.11.2018 w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zgromadzili się na sali gimnastycznej i zdali raporty o stanie klas. Akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń.

Celem ewakuacji było sprawdzenie i utrwalenie znajomości zasad postępowania w przypadku alarmu związanego z zagrożeniem szkoły.

• Partnerzy

• Biblioteka